PDA

View Full Version : TSL 29. Hafta | Fenerbahçe - Kayserispor

goosfraba
04.Nisan.2007, 00:10
http://img385.imageshack.us/img385/8736/fenerke5.jpg

shadowrefree
04.Nisan.2007, 00:25
Fenerbahçe işin ciddiyetini biliyor ve bu moralle M.Topuz suz zorlanan Kayserispor u yeneceğine inanıyorum. Skoru bulduktan sonra geriye yaslancakdır takım rövanş maçını düşünerek.

Varonil
04.Nisan.2007, 00:56
Zor bir maç olacak.Takım olarak çok moralli Fenerbahçe.Kayserispor Türkiye Kupasına kitlendi gibi artık.Fenerbahçe'nin zorlanacağını,fakat maçı kazanacağını düşünüyorum ..

Fernando Gago
04.Nisan.2007, 01:05
Kayseri İstanbul'A gelince kimlik değişritiyor tanınmaz halde oynuyorlar M.Topuz da yokmuş bu maçı rahat kazanırız

aykut_gencfb
04.Nisan.2007, 01:05
kondisyon bakımından çok ii oyuncularımız zor olsada galip gelmesini bilecektir kanaryam

yunusgs
04.Nisan.2007, 01:18
Fenerbahçe moralli Saraçoğlunda olması maçın daha da kolay hale getiriyor bu maçı.Kayseri'de Topuz yok Gökhan eski formundan uzak.Fenerbahçe 1-0 kazanır.

BlackEagle19o3
04.Nisan.2007, 01:25
Kayseri'nin yıldızları yok ve İstanbul takımlarına karşı pek varlık gösteremiyor bu takım.Fart bekliyorum Fb'den...

shadowrefree
04.Nisan.2007, 01:29
Evet katılıyorum Kayserispor Kayseri sınırları dışına çıktığında bir haller oluyor.

fenerbahce_1907
04.Nisan.2007, 01:52
Mehmet Topuz'suz Kayseriyi bu moralle rahat geçeriz.Skor tahminim 4-0

KaPaLı
04.Nisan.2007, 01:58
Toledo - Gökhan Ünal - Mehmet Topuz bu maçta oynamayacak ama ZİCO dün akşam kadroyu değiştireceğini söyledi. Aurelio - Alex- Kezman - Edu oynatacağını sanmıyorum R.C.3 te sakatlıktan kurtuldu oynatabilir onuda

a.arıcı-11
04.Nisan.2007, 02:46
Toledo - Gökhan Ünal - Mehmet Topuz bu maçta oynamayacak ama ZİCO dün akşam kadroyu değiştireceğini söyledi. Aurelio - Alex- Kezman - Edu oynatacağını sanmıyorum R.C.3 te sakatlıktan kurtuldu oynatabilir onuda
bence Alex skoru elimize alana kadar sahada kalmalı sonra çıkartılmalı aurelio nun yerine selçuk kezmanın yerine semih edu yada luganonun yerinede(ikisi birden kesinlikle kesilmemeli) yasin oynar kazımın da uğur yarine ilk 11 de başlaması lazım

TürkuAz
04.Nisan.2007, 03:13
Bence Kayserispor çözecek Fener'i maçta, ve galibiyet bekliyorum Kayseri'den..

Fıratcan Alçınkaya
04.Nisan.2007, 03:23
Fenerbahçe 3-0 ya da 4-0 kazanır bence... Tam kadro olsaydı kayseri belki süpriz olurdu...

Fernando Gago
04.Nisan.2007, 03:29
Kayseri'de Gökhan da sakatlandı!

Bu haftasonu Fenerbahçe'yle karşılaşacak olan Kayserispor, Şükrü Saraçoğlu'na bir hayli eksik bir kadroyla çıkacak.

5 Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe'yle deplasmanda mücadele edecek olan Kayserispor, güçlü rakibine karşı yıldızlarından yoksun çıkacak olmanın sıkıntısını yaşıyor. Sarı kırmızılı takımda sakatlığı süren Mehmet Topuz ve kart cezalısı Toledo'nun yanısıra dün akşamki antrenmanda sakatlanan Gökhan Ünal'ın da forma giyemeyeceği öğrenildi.

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma (fotoğrafta), Vatan gazetesinde yayınlanan habere göre, "Her şeye rağmen İstanbul'a puan umuduyla gideceğiz. Bu maçtan, hem prensip için, hem de bulunduğumuz yeri korumak için puan almak istiyoruz. Fenerbahçe'den kesinlikle çekinmiyoruz" dedi.

"Chelsea başka, biz başka"

İlk yarıda kendi sahalarında 2-1'lik skorla geçtikleri lider Fenerbahçe'yi rövanşta da geçmek istediklerini anlatan Kayserisporlu yönetici, "Fenerbahçe'yi ve başarısını takdir etmemek mümkün değil. Türk futbolu adına, bu ülkenin evlatları olarak Feenarbahçe'nin başarısını takdir ediyor ve kutluyoruz. Rövanş içinde cumartesi günü karşılaşacağımız rakibimize şimdiden başarılar diliyoruz. Liderin gücünü biliyoruz ama biz de ligde prestij mücadelesi veriyoruz. Şampiyonlar Ligi başka, Süper Lig maçı başka olur. Rakibimizin gücü ve Şampiyonlar Ligi'nde aldığı sonuç bizi korkutmuyor. Chelsea başka, biz başka" şeklinde konuştu.

Gökhan gidiyor...

Süleyman Hurma, Gökhan Ünal'ın Kayserispor'da kalıp kalmaması konusununkendisine bırakıldığını da ifade ederek "Gökhan mukavelesini uzatmateklifimize sıcak bakmadı. Sezon sonunda gitmek isterse gider. Kalmak isterse, ama Gökhan gibi kalmak isterse de kalır. Kimseyi zorlatutmayız. Gökhan gibi kalacaksa kalsın" diye konuştu.

Cangele
04.Nisan.2007, 03:54
Topuz'un oynayacağını düşünüyorum bu maçta...

İlerde Cangele ve İglesias oynucak büyük ihtimal

Universal
04.Nisan.2007, 04:18
Ligde beşinciliği olan Kaysersipor'un pek bir iddialı oyun oynayacağını sanmıyorum. Sonuçta tek hedefleri Türkiye Kupasını kazanmak bu yüzden takım kendini fazla zorlamıyacaktır. Bu nedenle ligde şampiyonluk isteyen Fenerbahçe kendi evinde ki maçıda kazanarak yoluna devam edecektir. Zevkli bir mücadele olması dileğiyle...

KaF KeF
04.Nisan.2007, 04:56
Güzel oyun ve farklı galibiyet bekliyorum...Kimse Süpriz Beklemesin..Süpriz Olmaz bu maçta..;;)

Edu'nun yerine Yasin,Uğur'un yerine Kazım,Wederson'un yerinede R.Carlos oynayacak heralde...

Addolorato
04.Nisan.2007, 05:04
mehmet topuz, gökhan ünal, toledo bu futbolcular kayserisporu kayserispor yapan futbolcular bence bu maçı rahat kazanır fenerbahçe

GeNç KaRTaL
04.Nisan.2007, 05:05
Topuz büyük ihtimal yokmuş.Zaten İstanbul'da zorlanan Kayseri birde Topuz olmayınca hiç umudum yok valla..

Zico o bildiğimiz maçlık dinlendirme operasyonlarından birisini yapmazsa Fenerbahçe kazanır,hemde farklı bir şekilde diye düşünüyorum..

LaigLeNoiR
04.Nisan.2007, 05:07
Fenerbahçe gerçekten şanslı.

Rakipin en tehlikeli golcüsü İvankov :)

4 as oyuncusu sakatlanmış.Ha diyeceksiniz ki onlar oynsaydı da F.Bahçe yenemezmiydi bence yine yenerdi ama bu kadar kolay olmazdı :)

DisCo
04.Nisan.2007, 10:26
Ben Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğini düşünüyorum. Bu hafta puanları eşitleyip hatta öne bile geçebiliriz. Fenerbahçe'nin puan kaybı kimseyi yaralamaz. Avrupa morali ters etki yapacak diye düşünüyorum.

Kayserispor eksik olsada yerlerine oynayacak oyuncular Chelsea galibi bir takımı yenmek için daha ateşli oynayacaklardır. Ayrıca ilerde Cangele ve İglesias ikilisinin daha etkili olduğunu düşünüyorum.

shadowrefree
04.Nisan.2007, 10:32
Fenerbahçe deplasmandaki Sevilla maçından sonra hiçbir resmi müsabakayı kaybetmedi. Oynadığı takımlarında şiddetle puana ihtiyacı vardı.

Fenerli oyuncular işin ciddiyetinin bilincinde. Ben bu maçta puan kaybedeceklerini düşünmüyorum. Hatta Galatasaray derbisine kadar Fenerbahçe puan kaybetmez.

deniz.91
04.Nisan.2007, 21:23
Bizde Mehmet Topzu ve Toledonun olmayışı büyük şanssızlık Gökhanı saymıyorum çünküzaten oynamıyor yedek oyuncu durumunda idi.Ayrıca bizim rahat bir konumdada olmamız nedeniyle bu maçı fenerin alacağını düşünüyorum.Fbnin yedek kadroyla çıkacağı söyleniyor öyle olursa belki puan çıkarabilirz.Tabi bu maçta cangelenin performansıda çok önemli

shadowrefree
04.Nisan.2007, 21:28
Yedek kadro ile çıkmayacak. Edu nun yerine Yasin Wederson un yerine Carlos oynayacak.

deniz.91
04.Nisan.2007, 22:53
Topuz oynamak istiyor!

Turkcell Süper Lig'de Fenerbahçe deplasmanına konuk olacak olan Kayserispor'da sakatlığı süren Mehmet Topuz'un, beklenenin aksine bu maçta sahada olacağı öğrenildi.Kulübe yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Mehmet Topuz'un Fenerbahçe'ye karşı oynamak istediği ve oynayacağı belirtildi.

04.04.2008 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : Sporx.com

Jesus_FB
04.Nisan.2007, 23:04
puan kaybı yaşayacağımız bir maç olacak açıkcası çu an kimse bu maçı düşünmüyor futbolcularında çok üzerinde durduklarını sanmıyorum.

DeNiZ_1903
04.Nisan.2007, 23:23
Kayserispor'un sadece Fenerbahçe'ye gücü tutmuyor , zaten çok eksikleri var , rahat alıcaktır Fenerbahçe..

a.arıcı-11
05.Nisan.2007, 01:24
herkesin aklı salı gününde olacak o yüzden bu maçı çantada keklik görmeyelim arkadaşlar kayseri ligin iyi takımlarından

Universal
05.Nisan.2007, 01:36
herkesin aklı salı gününde olacak o yüzden bu maçı çantada keklik görmeyelim arkadaşlar kayseri ligin iyi takımlarından
Fenerbahçe'nin artık bu düşünceyi aştığını düşünüyorum. Bu sezon bunu çok yaşadık, bütün oyuncular ilk ikiye girilmediği taktirde Şampiyonlar Ligine gidilmeyeceğinin farkında bunun için ligde ki her maça bir Şampiyonlar Ligi maçıymış gibi konsantre olacaklar. Bir iki as oyuncu yerine yedek oyuncu oynatılması gerekiyor. Bütün takımı değiştirmek gene puan kaybına neden olur, R.Carlos bu maçta mutlaka ilkonbirde yer almalı. Alex, Kezman, Aurelio ve Edu yedek tutulması gerekir.

Varonil
05.Nisan.2007, 02:09
Fenerbahçe'de bu maçta Ali Bilgin,Selçuk,Kemal,Yasin falan ilk 11'de başlar gibi.Bende Roberto Carlos'ta mutlaka ilk 11'de yer almalı diye düşünüyorum ..

İnşallah seyir zevki yüksek bir mücadele olur... ;;)

yusufislam
05.Nisan.2007, 05:22
Deivid 2 gol atar...

GeNç KaRTaL
05.Nisan.2007, 06:14
Kayserispor'un sadece Fenerbahçe'ye gücü tutmuyor , zaten çok eksikleri var , rahat alıcaktır Fenerbahçe..

Galatasaray'ada yetmiyor..

Fenerbahçe'nin artık bu düşünceyi aştığını düşünüyorum. Bu sezon bunu çok yaşadık, bütün oyuncular ilk ikiye girilmediği taktirde Şampiyonlar Ligine gidilmeyeceğinin farkında bunun için ligde ki her maça bir Şampiyonlar Ligi maçıymış gibi konsantre olacaklar. Bir iki as oyuncu yerine yedek oyuncu oynatılması gerekiyor. Bütün takımı değiştirmek gene puan kaybına neden olur, R.Carlos bu maçta mutlaka ilkonbirde yer almalı. Alex, Kezman, Aurelio ve Edu yedek tutulması gerekir.

Bence bu maçta öyle fazla değişiklik yapılmamalı.Hele hele Alex mutlaka oynamalıdır.Fenerbahçe eğer bambaşka bir kadro ile çıkarsa Topuz'lu Kayseri karşısında puan kaybeder diye düşünüyorum.

Bu arada Topuz'un oynayabilecek olmasına sevindim.Umutlarım bir nebze arttı..

NisRoc
05.Nisan.2007, 06:39
Sevilla'yı elediğimizden sonra sezon sonuna kadar bütün maçları kazanacağımızı söylediğimden dolayı bu maçıda kazanırız diyorum.. :)

Cengo
05.Nisan.2007, 09:51
Topuz, Toledo, Gökhan yok.
Kayserispor kötü oynuyor, iyi ki kötü oynuyor, çünkü tehlikeli dönemde yorgun takıma iyi olmaz maça asılmak.

Ters tepki olmaz bence, olsa Bjk maçında olurdu.
Aksine moral-motivasyon arttı, Zico takımın tamamını rotasyon diye değiştirmeyecek.

Ters tepki diye görünen şey Zico'nun 2. takımı oynatmasından dolayı.Alex müthiş motive ediyor, maçın ne kadar değerli olduğunu anlatıyordur.Ayrıca hafife almayacakları bir maç, Kayserispor'un futbolu ve sıralamadaki yeri saygı görüyor, futbolcular da rakibinin yeteneklerinin bilincinde.

Rotasyon olarak muhtemelen 3 oyuncu değişecek ŞL kadrosuna göre (+Gökhan Gönül oynar) (belki 4), skor garantilenindikten sonra 2 oyuncu daha değişir, son 15 dakikada maç garanti iken 3. oyuncu da girer.

Zico ders aldı, 10 oyuncu değişmez artık rotasyon diye, şaka gibi.

Skor mu, fark olur.

El Comandante
05.Nisan.2007, 09:57
Mehmet Topuz yarinki macta oynayacakmis,Tolunaf hoca acikladi.
Belki Topuzun gelmesi bi umut getirir bize ve Kayseriye :D

Cangele
05.Nisan.2007, 17:28
puan bekliyorum takımızdan bugün

eXcitinG
05.Nisan.2007, 18:03
Fenerbahçe zorLanmaz kanımca. Türkiye Liginin en iyi kondisyonuna sahip takımLar. İçeri de dışarı da maç yapsaLarda, Avrupadan geLdikLerinde oynasaLarda zorLanmıyorLar. Konsantre kaybı oLmaz ise rahat kazanırLar.

Universal
05.Nisan.2007, 19:16
Bence bu maçta öyle fazla değişiklik yapılmamalı.Hele hele Alex mutlaka oynamalıdır.Fenerbahçe eğer bambaşka bir kadro ile çıkarsa Topuz'lu Kayseri karşısında puan kaybeder diye düşünüyorum.

Bu arada Topuz'un oynayabilecek olmasına sevindim.Umutlarım bir nebze arttı..

Edu oynatılmayacağı açıklandı. Nedeni ise beyin tranvası geçirdiği için. Bu doğru bir karar, onunla birlikte Kezman'da yedek tutulup Semih ile başlanmalı ve form düşüklüğü yaşayan Uğur yerine ya Ali Bilgin ya da Kazım Kazım oynatılmalı.

Mehmet Topuz olsada, olmasada benim için farketmez. Fenerbahçe eğer konsantere olabilir ve sahada yapması gerekeni yaparsa, Topuz'un oynaması sadece Kaysersipor'a gol kazandırabilir. Tahmini skorum: 3-1 veya 3-0 Fenerbahçe kazanacaktır.

GodfatheR
05.Nisan.2007, 19:27
Bugün rahat kazanıcağmızı düşünüyorum çünkü Kayseri'nin daha İstanbul'da zorladığı takım yok.3-0 yada 2-0 kazanırız diyorum.

scar face
05.Nisan.2007, 22:53
Kayseriyi yenip rotamızı Londraya çevireceğiz.

deniz.91
06.Nisan.2007, 00:55
Mehmet Topuz oynuyor.Kayserisporun hiç bir iddası yok sadece prestij maçınıa çıkıyoruz bunu unutmayın ama takım çıkıp aslnalar gibi mücadelesini verecektir buna inanıyorum

El Barto
06.Nisan.2007, 01:16
Kayserispor İstanbul'da oynadığı Galatasaray maçı gibi bir maç çıkarırsa Fenerbahçe Kayseri'ye acımaz fark olur.

Fenerbahçe artık şampiyon olmuştur geri sayım maçları bunlar. ;;)

anilton
06.Nisan.2007, 01:21
FENERBAHÇE
Serdar
Gökhan
Lugano
Yasin
Roberto Carlos
Aurelio
Maldonado
Deivid
Vederson
Alex
Kezman

KAYSERİSPOR
Ivankov
Kemal
Aydın
Koray
Avendano
Ragıp
Saidou
MehmetTopuz
Mehmet Eren
Iglesias
Cangele

GeNç KaRTaL
06.Nisan.2007, 01:30
Zico güzel bir kadro çıkarmış.Kayseri bi umut belki çelme takabilir ama çok zor.

MeMo
06.Nisan.2007, 01:36
Uğur yok ilginç.

El Comandante
06.Nisan.2007, 01:36
Kazim son 2 macin yildizi,ama oynatilmiyor. (: Zico Alexi dinlendirip,Deividi Alexin bölgesine cekip,sag kanatta Kazimi oynatabilirdi.Sonucta Alex yorgun düsmesin Chelsea maci var,Kazim da son 2 mactir cok formda.

Ama bahsettigimiz kisi Zico olunca bunlar anlamsiz kaliyor,adam 2 senedir ayni kadro,ayni taktikle oynuyor.Oyuna soktugu isimler bile ayni.

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 01:44
Vederson'un 11de olması şaşırtıcı Chelsea maçında defansif anlanda onu kullanabilir belide bunu deniyordur ama İyi bir UğurBoral'ın neler yaptığını bütün Avrupa gördü Chelsea maçı öncesi akılda soru işareti bıraktı ...

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 01:51
M.Topuz oynayacakmış !

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 02:48
M.Topuz ortaladı Saidou golu attı Kayseri 1-0 önde.

Macta pek tempo yoktu, kayseri kornerden golü buldu...

anilton
06.Nisan.2007, 02:50
M.Eren'le net bir fırsattan yararlanamadı Kayseri golden hemen sonra...

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 02:58
Kayseri yine bir kornerde cok etkili oldu İgleisias vurusunu serdar kurtardı.

TürkuAz
06.Nisan.2007, 02:58
"Dayan be Kayseri" şeklinde bir ifade yanlış olur, çünkü şu anda dayanmaya çalışan Fenerbahçe.. :)

batuhanry
06.Nisan.2007, 03:01
"Dayan be Kayseri" şeklinde bir ifade yanlış olur, çünkü şu anda dayanmaya çalışan Fenerbahçe.. :)

haklısın abi aslında :) ama yinede dayanması gerekeceğini düşünüyorum. hadi gol 2.yarı gelseydi bir umut ama şimdi erken geldi daha baskılı oynucaktır fb.

EreN
06.Nisan.2007, 03:06
Maç bi bize geçiyor, bi kayseriye. Golü buldular. Fakat maçı çevireceğimizi düşünüyorum. Kayseri aman aman güzel top oynamıyor. Bizde oynamıyoruz ortada gidiyor maç...

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2007, 03:07
Golde top dışardan çevriliyor gibi dursada, top havada olduğu için net birşey söylemek yanlış olur kolay kolay kimsenin göremeyeceği bir pozisyon kısacası.

İki takımda ortalama bir oyun oynuyor, golü önce yediğimiz daha iyi oldu, bizimkiler kendilerine gelir ikinci yarı daha etkili oynarlar.

Deivid gene uzaktan nefis bir şu çekti, İvankov yumrukladı.

ShevAnil
06.Nisan.2007, 03:09
Bu Maçı Kayseri 2-1 Alacaktır Bence..
55 - 65 arası Kayseri 2-0 yapacak diye Düşünüyorum

goosfraba
Colin Kazım ve Semih takviyesi 2. yarı için iyi olur. Bu değişiklikleri yaparsa Zico, maçı çevirebilir Fenerbahçe. Kezman vasatın altında, sezon sonu kesinlikle satılmalı. Dünya yıldızı bir forvetin geleceğini biliyoruz zaten. Kimse artık o gelince Kezman'a da yol görünür.

TürkuAz
Ne olursa olsun Fenerbahçe'nin bu maçı kazanacağını düşünüyorum nedense. Umarım yanılırım..

a.arıcı-11
06.Nisan.2007, 03:12
ilk 15-20 dk da etkili olduk gibi bir kaç pozisyonda bulduk ama gökhan vederson deivid aurelio yararlanamadı ikinci yarı semih girmeli oyuna kezman yine yokları oynuyo

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 03:19
Bencede fb bu macı ne yapar eder cevirir gibi bir his var içimde. eger kayseri bi kontra dan 2 yi bulursa cok iyi olur o zmn cevirmesi zorlasır fakat fb 2. yarıya baskılı baslayacaktır.

batuhanry
06.Nisan.2007, 03:28
Roberto Carlos çıkıyor, Kazım oyuna giriyor.

Kayseri 1 gol daha atarsa fb sarhoşa döner:p umarım puan bırakmaz ks bu maçta fenere.

TürkuAz
06.Nisan.2007, 03:30
Kazım gol atacak, içime doğdu. Ve halen daha maçtan umudum yok.. :)

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 03:32
Koruyamaz gibime geliyor Kayseri skoru ama inş. korur...:)

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 03:37
Kemal ve Mehmet Topuz cıktı, Turgay ve Ali Turan oyunda. Dakikalar 63...

Semih de oyunda.

Fenerbahce baskıyı iyice arttırdı. Kayserinin dayanması lazım.

batuhanry
06.Nisan.2007, 03:40
alex attı of ya ... artık maçı koparır fener 3 bile atar.

gerrrard
06.Nisan.2007, 03:40
Fenerbahçe penaltı ile uzaktan yakından alakası olmayan bir penaltıyla maçı çevirecek sanırım.

MeMo
06.Nisan.2007, 03:41
Hakem ilk yarı adımıza çok kötüydü.Fakat şimdi bize tartışmalı penaltı vermişler :D
Öncekilere saysın bunu hakemler :p :D

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 03:43
Macı izlemediğim için bi yorum yapmam yanlış olur ama pozisyonda deivid e müdahale dahi yok deniliyor izleyenler tarafından .

gerrrard
06.Nisan.2007, 03:46
Yalnız Deivid'i tebrik etmek lazım. Gerçektende profesyönelce düştü.

King_91
06.Nisan.2007, 03:48
Penaltıyı gören var mı?Penaltı mı değil mi?

SaRPeR1903
06.Nisan.2007, 03:49
Alakası yoktu penaltıyla.

nerazzuri
06.Nisan.2007, 03:49
Bu maçı kazanamazsak Şampiyonluk gider diyorum. İçim rahat değil :/

MeMo
06.Nisan.2007, 03:50
Penaltıyı gören var mı?Penaltı mı değil mi?

Dinlediğim kadarıyla değil.

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 03:51
yaßancı hakemler yönetsin ya şu maçları :(

Emurafu
06.Nisan.2007, 03:59
Penaltı olayını tartısmaya gerek yok..Bu tür kararlar yine olacaktır..Galatasaray'a falan hatalı penaltı calınınca kimse konusmasın..Maça dönelim.

Maç'ta son anlar..

puskas
06.Nisan.2007, 04:15
Geçen hafta ceza sahası içinde voleybol oynayan oyuncuya penaltı çalmayıp gelip burda kendini yere salan adama penaltı çalan hakemlerler ondan sonra uçan tekme ile rakibe giren vedersona kırmızı vermeyen hakemler ve kafandan sallama 5 dakika ile ve iki top oyunda olmasına rağmen hala oyunu devam ettiren. İlk yarı melek gözüken ikinci yarı gerçek yüzlerini sahaya yansıtan hakemlerle bu kadar.

tebrikler fenerbahçe.şampiyonluğun kutlu ve mutlu olsun ;;)

eXcitinG
06.Nisan.2007, 04:26
FenerbahçeLi arkadaşLar biraz objektif oLursa hiç bir sorun çıkmaz ve oLay da oLmaz.

Erkek gibi çıkın ve kabuL edin. Hakem hataLarı iLe kazandığınızı. Bundan çekinecek bişi yok.

BuraLardayım. Aşırıya kaçana bende aşırıya kaçarım dikkat edin ;;)

MeMo
06.Nisan.2007, 04:26
Baran nerden biliyorsun uzatmalarda bir daha uzatma olmayacağını araştır bakalım.Ayrıca Hayrettin abi ben kabul ettim ilk penaltı penaltı değildi diye.Söyleyeyim son dakikada ki şansla ve hakem hatalarıyla kazandık.Ama umrumda değil.

El Comandante
06.Nisan.2007, 04:27
Siz kabulleniyorsaniz hakem hatasiyla kazanmayi,benim diyecegim hicbirsey yok.

eXcitinG
06.Nisan.2007, 04:28
Memo senden fazLa iLeri gitme. Dikkat et. Ortamı fazLa geriyorsun.

Herşey ortada haLa ne savunması yapıyorsunuz.

Sessiz kaLında en azından hakLı oLun.

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 04:31
hafta için yabancı hakem konusunu savundum için kendimle gurur duyuyorum...

Tebrikler Kayserispor ettiği mücadele için...

Fernando Gago
Hakem kötü maç yönetti ancak ilk defa bize böyle kararlar verilmiyor sezon içinde rakiplerimize verilen penaltıların abesliğini görüyoruz

Şampiyonluk yolunda dev bir adım attık Semih Semih Semih !!!

El Barto
Uzatma süresi bittikten sonra yapılacak tek atış penaltıdır. Onun dışında ceza sahası çizgisinin 1 cm gerisinden kullanılacak frikik korner taç vs. gibi atışların kullandırılmaması gerekir. Ancak bu Türkiye'de şu ana kadar hiç uygulanmadı ve uygulanmazda bundan sonra. Bizde maşallah hakemler uzatma bitiyor ama korner kullanıyor takım atak yapıyor diye bitirmiyor maçı. O arada gol oluncada böyle oluyor.

Maç saati dolmuş takımınız hücuma çıkıyor golle sonuçlannacak bir pozisyon hakemi zırt düdüğü çalıyor oyunu bitiriyor. Kaçınız bu pozisyondan sonra hakeme sövmez?

Universal
Şuruya bir kaç cümle yazacaktım o zevki bile benden aldınız başka bir şey demiyorum.

Kazandık bu galibiyet şampiyonluğu getirir...

İlk maçıda Edu'nun atılması ile kaybetmiştik...

MeMo
06.Nisan.2007, 04:32
Memo senden fazLa iLeri gitme. Dikkat et. Ortamı fazLa geriyorsun.

Herşey ortada haLa ne savunması yapıyorsunuz.

Sessiz kaLında en azından hakLı oLun.

Amacım bu değildi sadece takımımı savunmaktı.Özür dilerim GS'li arkadaşlardan :)

Emurafu
06.Nisan.2007, 04:33
Benim için uzattıgı dakika önemli degil...Top kayserispor'da iken hakem elini kaldırdı.Saatine baktı,Düdügünü agzına götürdü tam maçı bitiriyordu..Fenerbahce topu kaptı devam ettirdi...Bilmiyorum sizde gördünüzmü?..Bu arada Ligtv cizgi çekti 2.gol ofsaytmış:)

Neyse olan oldu...Herkez kendi maçına bakmalı.....Bütün takımlarımızın lehine ve aleyhine kararlar illaki yine olacaktır..Daha fazla tartısmaya gerek yok

Sekopej
Sondan başlayalım 5 dakika uzatma çok azdı bana göre. Kayserili oyuncular yerden kalkmadılar maşşallah.

Semih'in golü ofsayttı diyen yok mu?;)

2 top meselasine gelirsek, Vederson tacı attıktan sonra Kayseri kulübesinden sahaya atıldı diğer top, gol olunca o topu sahaya atan adamın suratını görmek isterdim. Top oyuna girdiğinde 2. topu sahaya bilerek atarsan hakem de oyunu durdurmaz.

Penaltı pozisyonunda Deivid'e arkadan müdahale var ama o müdahaleyle oyuncu o şekilde düşmez. Tam göremedim ayakları yerde değilse düşebilir ama yine de Erman Hoca'nın dediği gibi penaltı gibi penaltı değil.

Beşiktaşlı arkadaşlara birşey diyemem ama Galatasaraylılar ne çabuk unuttular geçmiş maçları. Hakan ve Ümit'in havada uçup kazandırdıkları penaltılar. O zaman neden bu şekilde tepki göstermediniz. Hele Hakan'ın 1 pozisyonu vardı hatırlıyorum rakip ona değdiği anda kendini atıp kazanmıştı penaltı.

Servet'in 5 metreden ofsayttan son dakikalarda attığı golü unutmayalım. Bugün Fenerbahçe lehine hata yapıldıysa geçmişte daha fazlası Galatasaray lehine yapılmıştı.;;)

Maç hakkında yorumuma gelirsek, ilk 10-15 dakika etkiliydik, gol bulabilsek rahat maç olurdu, olmadı.

Deivid inşallah ŞL'de gol kralı falan olur da birisi alır onu. Zico da bugün formsuzdu, kısacısı bu maça hiç konsantre olamamışlar ama yine de 3 puana ulaştık. Şimdi Chelsea maçını düşünmeye başlamalıyız.

Hakem maçın genelinde kötüydü. Kayserililerin bilerek zaman geçirmelerine çok göz yumdu. Yardımcı hakemin sakatlandığını da ilk defa bu maçta gördüm. Yüzündeki acıyı hissedebiliyordum, yine de maçı tamamladı, helal olsun.

fenerbahce_1907
Penaltı yanlış karar,bunu kabullenmemiz lazım.Ama gol pozisyonunu kafede tam olarak göremedim.Bu arada sanırsam 3 hafta önce falan Galatasaray-Kayserispor macında yerlerde sürünen Kayseri ile bugün durmadan koşan sanki şampiyonluga oynarmış gibi mücadele eden Kayseri beni şaşırttı.

anilton
06.Nisan.2007, 04:34
F.Bahçe'li arkadaşlar bunun savunulacak hiç bir yanı yok.Kabul edin Hakan Sivriselvi 2 - 1 Kayserispor...

İki hafta önce sağa bakarken solundaki pozisyonu mükemmel süzen bu hakem.İki adım önünde olmasına rağmen Deivid'in balıklama atlayışını süzemedi ve penaltıyı çaldı,mükemmel bir yetenek Hakan Sivriselvi gerçekten...

İkinci golde 90+6'yı geçtim gol ofsayt...

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 04:34
Benim için uzattıgı dakika önemli degil...Top kayserispor'da iken hakem elini kaldırdı.Saatine baktı,Düdügünü agzına götürdü tam maçı bitiriyordu..Fenerbahce topu kaptı devam ettirdi...Bilmiyorum sizde gördünüzmü?..Bu arada Ligtv cizgi çekti 2.gol ofsaytmış:)

Neyse olan oldu...Herkez kendi maçına bakmalı.....Bütün takımlarımızın lehine ve aleyhine kararlar illaki yine olacaktır..Daha fazla tartısmaya gerek yok

Dediğin konuya dikkat etmedim ama Çift vuruş kullanılırken oyun çok durdu 5 dk.den fazla oynatılması gerekiyordu zaten

TR.CaPTaiN
06.Nisan.2007, 04:35
Haksızlıklığa karşı keşke Fenerbahçe'ye hemen hemen 1 sezon boyunca penaltı çalınmadığı dönemde de mücadele edilseydi.

shamur1
06.Nisan.2007, 04:36
1,5 haftadır kullanmadığım yetkilerimi bu maçla kullanacağım.
Şu soruları yönelteyim siz gsli arkadaşlara.
Siz ümitin, hakanın kendini yere atmalarıyla kazandığınız penaltılardan sonra niye böyle şeyler konuşmadınız? ya da 2 dakika uzatılan maçta 92.36'da attığınız golden sonra niye böyle konuşmadınız? fanatiklik yapmaya gerek yok. Ceza almak istiyorsanız tamam benim için problem yok.

Bu üslup kimseye birşey kazandırmaz. Fenerbahçe'li olabilirsin hatta yöneticide olabilirsin ama , insanlar bu maç ile ilgili yanlış buldukları şeyleri dile getiriyorlar diye sana verilen o yetkileri bu maçla kullanacağım demek ne derece doğru ?

Ayrıca bunun Gs'li , Bjk'lisi falan yok. Maçı izlemedim ama herkes penaltıya penaltı değil diyor. Mackolikten takip ettim 2-1 oldu maç bitti kaç dakika uzatıldığını da bilmiyorum . Herşeyde cezayı ön plana çıkarmak bir çözüm değildir. İyi o zaman kimse eleştiri yapmasın. Nasılsa sonunda ceza almak varmış. Bu arada Ulusoy'da gitti tabi herşey düzeldi Türk Futbolunda.

Maça dönecek olursak Fenerbahçe yine çok önemli bir 3 puanı aldı. Kaybetseydi Sivas'ın şampiyonluk şansı çok daha artacaktı.

TürkuAz
Fenerbahçe futbol oynamadan neyi hakedecekti ? Bırakın Allah aşkına, birde zeyitnyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz..

Fernando Gago
Hakem hatası ilk defa Fenerbahçe'ye mi yapıldı yaaa ? Acaba hakemler sezon başından beri %100 doru kararlar verseydi BJK 4. GS 2. olur muydu ?

Varonil
06.Nisan.2007, 04:37
Haksızlıklığa karşı keşke Fenerbahçe'ye hemen hemen 1 sezon boyunca penaltı çalınmadığı dönemde de mücadele edilseydi.

Keşke abi ama konu Fenerbahçe olunca herkes bunlara karşı ahkam kesiyor malesef..

Maç için yorum yapmaya girdim bir baktım.Konu kitlenmiş.Bütün hevesim kaçtı açıkcası.

Galatasaray,Beşiktaş vs. son dakikalarda kazanınca iyi oluyor da Fenerbahçe son dakikada atınca da mı kötü oluyor.

Maça gelirsek,bence maçın hakkı Kayserispor'undu.Maç boyunca çok iyi mücadele ettiler.Çok iyi savunma yaptılar.Penaltı pozisyonu penaltı değildi bence.Bunun üzerinde fazla durmamak lazım,aynı şey Galatasaray'ın da Beşiktaş'ın da başına geliyor.Oynanan futbolu konuşalım .. :) Fenerbahçe de çok da fena oynamadı,tecrübesiyle kazanmayı bildi maçı.Nöbetçi golcü Semih yine girdi attı,golünü.:)

Şahsım adına bu son dakikada gelen golün bizi şampiyonluğa getireceğine inanıyorum.

YusufT
06.Nisan.2007, 04:37
Fenerbahcenin iki golüde hakemin armagani, ama mac bitti artik birsey yapilamaz..

Bu yil daha öncede böyle seyler olmustu ve yine olacak...ama hakem gercekten berbatti..

LaigLeNoiR
06.Nisan.2007, 04:38
Tebrikler Fenerbahçe :)

erdemzorer10
06.Nisan.2007, 04:38
son yıllarda Türkiye de izlediğim en taraflı maçtı..Hakem Sivriselvi bu kadar yanlı yönetmese de Fenerbahçe oynadığı güzel futbolla Kayserisporu yenebilirdi ama Hakan Sivriselvi verdiği yanlı kararlarla maçın önüne geçti ve bu önemli galibiyete leke sürdü..

kesinlikle bir daha görev almaması gerekiyor bu hakemin..araştırıldığı taktir de altından çok şey çıkabilir bu maçın...

anilton
06.Nisan.2007, 04:39
Hakem hatası ilk defa Fenerbahçe'ye mi yapıldı yaaa ? Acaba hakemler sezon başından beri %100 doru kararlar verseydi BJK 4. GS 2. olur muydu ?

G.Saray'ı bilmem ama Beşiktaş'ın çok daha üst sıralarda olacağına adım gibi eminim...

EreN
Uzatmayın arkadaşlar. Sanki fener her maçında hakem hatasıyla kazanıyor. Geçiniz efendim.

eXcitinG

Evet oLmazLardı.

Beşiktaşın şu an ki puan hanesine +10

GaLatasarayın +7 ekLersen ne yapıyor. Ben hesapLayamadım ama sanırım sen hesapLarsın artık ;;)

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 04:40
Penaltı yanlış karar,bunu kabullenmemiz lazım.Ama gol pozisyonunu kafede tam olarak göremedim.Bu arada sanırsam 3 hafta önce falan Galatasaray-Kayserispor macında yerlerde sürünen Kayseri ile bugün durmadan koşan sanki şampiyonluga oynarmış gibi mücadele eden Kayseri beni şaşırttı.

Ne alaka Mertcan o kayseri bu kayseri. O macta biz oynadık, oynatmadık. 2-0 geriye düşen bir takım ne kadar mücadele edebilir ki?

Bu mac için söylenecek hiç birsey yok. ilk gol penaltı alakası yok. 2. gol ofsayt tabi hakem göremdi bunları ! 2. golü anlarım da penaltıyı calmasını kabul edemem...

Tebrikler fenerbahce sampiyonluk yolunda altın degerinde bir 3 puana sahip oldu ...

Sekopej
06.Nisan.2007, 04:40
Şimdi üşenmeyeceğim eski konuları tek tek çıkarıp bakacağım bugün hata hata diye ortalığı yıkanlar o zamanlar neredeydi?

İlk maçta Edu haksız atılmadı mı? Üstelik 30. dakikada ve o maçı kaybettik. O maçtan sonra ne yorumlar gelmiş merak ediyorum?

Servet son dakikalarda 5 metre ofsayttan gol attığında ne yorumlar gelmiş merak ediyorum?

Hakem kötü müydü evet kötüydü. Başka maçlarda başka hakemler de kötü müydü evet kötüydü.

Yani hep söylediğimiz gibi hakemlerimiz kötü mü evet kötü. Ve bu kötü hakemlerden memnun olmadığımı senelerdir söyler dururum ben ama hakemler aynı şekilde devam ederler hatalar yapmaya...

YusufT
06.Nisan.2007, 04:41
Evet oLmazLardı.

GaLatasarayın +7 ekLersen ne yapıyor. Ben hesapLayamadım ama sanırım sen hesapLarsın artık ;;)

:yildiz: dogru dogru..

TRT 1 macin genis özeti var, bakalim gollere iyice..

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 04:42
Evet oLmazLardı.

Beşiktaş'ı anladımda Galatasaray +7 ne oluyor ? Galatasraya bu sene çalınan penaltıları bir daha izlemeni öneririm Neyse konu Fenerbahçe-Kayseri Fenerbahçe takımı olarak bu maçı iyi oynayarak kazanmak isterdik iyi oynayamadık Chelsea maçı öncesi çok güzel moral oldu

EreN
06.Nisan.2007, 04:42
Ben artık forum içerisinde üslup kaygısı güden biriyim. Herşeyi güzel bir dille anlatın tartışın yorumlayın. Zaten silmeyiz öyle bir mesajı.
Ama gidipte vay efendiiiiim şöylede böyle.. gibi başlamak yakışık değil.

eXcitinG
06.Nisan.2007, 04:43
Tamam işte serkancım bizim ve herkesin istediği bu zaten. KabuL etmek. Biz herkese yapıLmıyor demiyoruz ki. Burda ki çoğu arkadaşın hemfikir oLduğu nokta Fenerbahçe kazanmasına rağmen hakem hataLarı iLe kabuLLenmemesi.

Herkes zatne senin gibi objektif oLsa. OLay feLan çıkmaz :)

ShevAnil
Hatalar Önceden de Yapıldı Bunlar GS'Nin Yararına BJK'nin Zararına Oldu. Peki Siz Neyi Savunuyorsunuz? Penaltı Penaltı Değil Gol gol Değil..

Ligimizin Bukdar Çekişmeli Gittiği ve SOn Dönemlere Girdiğimiz Şu Anda böyle Hatalarla Ligin Kaderini Etkileyen Hakemler Gece Rahat Uyuyacaklarmı Acaba?

anilton
"Böyle aşağılık bir adam görmedim"

Tolunay Kafkas maç sonrasında esti gürledi. Lig TV mikrofonlarına konuşan genç teknik adam maçın hakemi için "20 yıldır futbolun içerisindeyim ama böyle aşağılık bir adam görmedim" dedi.

Kafkas'ın açıklamaları şöyle:

"Benim söylemek istediğim tek şey şu; Anadolu'dan şampiyon çıksın yalanını artık bıraksınlar. Bugün sahada bir zavallı vardı. Biz bugün iyi niyetimizle mücadele etmek istedik ama buna izin verilmedi. 20 yıldır futbol oynuyorum böyle aşağılık adam görmedim. Ben üst düzey futbol oynadım kimin ne yapmak istediğini çok iyi bilirim. hakem camiasında çok iyi insanlar var ama bu hakem böyle biri değil"

(Ligtv.com.tr)

fenerbahce_1907
Evet oLmazLardı.

Galatasaray'a +7 mi?O nasıl oluyor Hayrettin abi açıklar mısın acaba?Merak ettimde.

El Comandante
Neyse sorun degil yav,lig zaten Galatasaray-Fenerbahce macinda belli olacak.Eger biz her macimizi kazanirsak zaten Fener ilgilendirmez bizi.
Tek dilegim Tffnin yine sacma sapan cezalar yüzünden sahamizi kapatmamasi,hakemlerin son haftalarda aleyhimize gösterdigi kararlarin bir daha gösterilmemesi.

Emurafu
Arkadaslar biraz kafamızı dinlendirelim..Ntv izleyin arkadaslar:)

TürkuAz
06.Nisan.2007, 04:44
Maç sonrası Lig TV kameralarına konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, maçın hakemine yönelik ağır ifadeler kullandı. O sözler:

" Bıraksınlar bu Anadolu'dan takımlar çıksın zirveyi zorlasın palavralarını... Böyle birşey yok. İnsanları kandırıp boşuna heveslendirmesinler... Bugün sahada çok kötü bir hakem vardı. Kaybettiğimiz puanlar önemli değil. Futbolda yenilirsiniz, yenersiniz bu doğaldır. Ama sahada gördüğünü çalmayan bir hakem vardı. Ben açık yürekli bir adamım. Hakem camiasında iyi adam vardır kötü hakem vardı. Buna inanıyoru. Ama şunu açık bir şekilde dile getirmek istiyorum. Ben böyle aşağılık adam görmedim. Yenilgiyi değil haksızlığı hazmedemiyorum. Maçta hakemi konuşmak istemezdim ama sonucun önüne geçti."

Yorum yok..

eXcitinG
06.Nisan.2007, 04:44
Şimdi bütün arkadaşLar biraz daha sakin oLsun.. GerginLiğe gerek yok .

YusufT
06.Nisan.2007, 04:45
Tolunay bey maalesef hakli, böyle seyler negatif etki veriyor ligimize..

fenerbahce_1907
06.Nisan.2007, 04:45
Biz bugün iyi niyetimizle mücadele etmek istedik ama buna izin verilmedi.

Hangi iyi niyetle mücadele etmiş takımı acaba.90 dk boyunca yerden kalkmadılar.Sahada ne pislik varsa yaptılar.Bide iyi niyet diyor.

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 04:46
Tolunay Kafkas kurduğu o cümle ile kendisine zarar verdi , kişiliğini yansıtmış diyecek birşey yok

ShevAnil
06.Nisan.2007, 04:47
Helal Olsun Tolunay Kafkas'a Ezilmeyin Artık ŞU Büyük takımalr Karşısında..

batuhanry
06.Nisan.2007, 04:48
öyle yada böyle kazanmış fener tebrik ederiz.ama bazı arkadaşlar fener artık şampiyon falan demiş,komik.fb'nin aldığı bu galibiyet şampiyonluğumuza engel olamayacak eğer yarınki maçımızı alırsak bundan sonraki tüm maçları alıp Adnan Polat'ın tabiriyle ; 20.45'de şampiyon olacağız ;)
maçı izlemedim ama 2 golde tartışmalı deniyor .hakemi tebrik etmek lazım .

Fernando Gago
Tamam işte serkancım bizim ve herkesin istediği bu zaten. KabuL etmek. Biz herkese yapıLmıyor demiyoruz ki. Burda ki çoğu arkadaşın hemfikir oLduğu nokta Fenerbahçe kazanmasına rağmen hakem hataLarı iLe kabuLLenmemesi.

Hakem hatalarını kabullenmeyen mi oldu ?

EreN

Abi şu an burada 4 fenerbahçeli yorum yapıyor maçtan beri. Bir mesajlarını oku bakalım hepsi penaltı konusunda ne yazmış. Benimkiler dahil.

sacrameNt
06.Nisan.2007, 04:49
Ligin başlarında Haluk Ulusoy döneminde Galatasaray ın tartışmalı penaltıları, 5 metre ofsayttan attığı son dakika gollerinin çoktan unutulmuş olduğunu gösteren bir maç. Fenerbahçe ilk defa haksız bir penaltı attı. Elalem her sezon 3 er 5 er tane atar üstü kapatılır zamanında Anelka mı Nobre mi hatırlamıyorum elle bir gol atmıştır o hale konuşulur. Türkiye de işler malesef çok karışık. Herşey Fenerbahçe düşmanlığı üzerine. Bana son 2 sezonda bundan başka Fenerbahçe nin haksız bir puanını gösterin. Birde diğerlerinin..

Sekopej
06.Nisan.2007, 04:50
Hatalar Önceden de Yapıldı Bunlar GS'Nin Yararına BJK'nin Zararına Oldu. Peki Siz Neyi Savunuyorsunuz? Penaltı Penaltı Değil Gol gol Değil..

Ligimizin Bukdar Çekişmeli Gittiği ve SOn Dönemlere Girdiğimiz Şu Anda böyle Hatalarla Ligin Kaderini Etkileyen Hakemler Gece Rahat Uyuyacaklarmı Acaba?

İyi de bu haftalara kadar gelen süreçte hakem hatalarıyla kazanılan puanlarla bu takımlar burada. İlk hafta hakem hatasıyla puan kazanılmışsa şimdikinden bir farkı yoktur.

Bu sene aleyhine en çok hata yapılan takım Beşiktaştır. Gerçekten çok kayıp yaşadılar.

Bir de biz Ulusoy bize karşı dediğimizden yok öyle şey diyen arkadaşlar şimdi hakemler federasyon Fenerbahçe'yi tutuyor diyorsunuz. Geçmişte alyhimize yapılan hataları da kabul ederseniz biz zaten bugün yapılmış hataları kabul ediyoruz.

Eleştirilerinizi elbette yapn ama seviyeyi koruyun. Fenerlisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı, vs, vs bu lafım herkese.

Kendimize yapıldığında sustuğuumuz şeyler karşı tarafa yapılınca ortalığı yıkıyorsak burada bir sorun var demektir. Bunu bir düşünün derim, saygılar.:)

TürkuAz
06.Nisan.2007, 04:51
Fenerbahçe'nin haksız puanına örenk görmek istersen bugün ki maçı izleyebilirsin. Ayrıca bırakın bu masumiyet ve altta kalmışlık ayaklarını. Fenerbahçe'ye neden "düşmanlık (!)" sergilendiği de bal gibi ortada..

sacrameNt
06.Nisan.2007, 04:53
Fenerbahcenin iki golüde hakemin armagani, ama mac bitti artik birsey yapilamaz..

Bu yil daha öncede böyle seyler olmustu ve yine olacak...ama hakem gercekten berbatti..

sezon başını ne çabuk unutuyorsun galatasaray lı arkadaşım? 10 civarı tartışmalı puanınız var. ayrıca bana fenerbahçenin 2 senedir bu penaltının dışında başka haksız bir puanını gösterirmisin.

eXcitinG
06.Nisan.2007, 04:55
Ben kabuL edenLer için birşey demiyorum ki . HaLa ısrar edenLere diyorum :)

sacrameNt
06.Nisan.2007, 04:55
Fenerbahçe'nin haksız puanına örenk görmek istersen bugün ki maçı izleyebilirsin. Ayrıca bırakın bu masumiyet ve altta kalmışlık ayaklarını. Fenerbahçe'ye neden "düşmanlık (!)" sergilendiği de bal gibi ortada..

bugunku penaltının yalnıslıgını kabul ediyorum fakat. birde galatasaray ınkileri çıkar bakalım güzel arkadaşım? ayrıca beşiktaş a diyeceğim yok onlar katledildi.

SaRPeR1903
06.Nisan.2007, 04:57
Karşında Anadolu takımı var ya ez ezebildiğin kadar,daha çok KUBİLAYLAR lazım bu ülkeye.Bugün Beşiktaş olsada Fenerbahçenin yerinde Galatasaray da olsa desteklerdim.

Sekopej
06.Nisan.2007, 04:58
sezon başını ne çabuk unutuyorsun galatasaray lı arkadaşım? 10 civarı tartışmalı puanınız var. ayrıca bana fenerbahçenin 2 senedir bu penaltının dışında başka haksız bir puanını gösterirmisin.

2 senede kaç penaltı verildi ki zaten yahu, sen de.:D

Geçen sene net 6-7 penaltımız verilmemişti, o zaman neredeydiniz hak savunucuları?

Unutturmayacağım, Servet 5 metre ofsayttan gol atarken neredeydiniz?

Tolunay Kafkaf çok karakterli oyuncun Mehmet Topuz Edu'yu oyundan attırırıken hak savunucuları neredeydiniz? Bu mudur Tolunay Hoca karakterli oyuncularınız?

Lütfen arkadaşlar, ortamın gazına gelmeyin. Tekrarlıyorum, kendimize yapıldığında sessiz kaldığıız olaylar rakibe yapılınca ortalığı yıkmak ne derece doğrudur?

TürkuAz
06.Nisan.2007, 04:58
Tolunay Kafkas kurduğu o cümle ile kendisine zarar verdi , kişiliğini yansıtmış diyecek birşey yok
Kişilik meselesine hiç girmeyelim istersen, herşey ortada. Yakında başını yakarlar Tolunay Hoca'nın başını da, doğruyu söyledi ya..

Universal
06.Nisan.2007, 04:59
Fenerbahçe'yi ligden düşürsünlerde şu yorumları okumasak...

eXcitinG
06.Nisan.2007, 05:00
Tamam konu kiLitLemek istemiyoruz.

Biraz daha sakin oLaLım.

YusufT

sana istersen iyice arastirip liste bile cikartiririm (::)

Ben birtek Fenerbahcede böyle oluyor demiyom, Galatasaray, Besiktas, hattaa 3.ligte bir takimada böyle seyler olur..

Galatasarayin 10 puan civari tartismali puani var diyorsun, ama sunu unutma en az o kadarda hakemlerin engellemeriyle alamadigimiz puan var!

Konu burda bitsin, hic bir yere varamayiz kavgayla..:director:

EreN
İmzalara ve mesajlara dikkat edin.

TürkuAz
2 senede kaç penaltı verildi ki zaten yahu, sen de.:D

Geçen sene net 6-7 penaltımız verilmemişti, o zaman neredeydiniz hak savunucuları?

Unutturmayacağım, Servet 5 metre ofsayttan gol atarken neredeydiniz?

Tolunay Kafkaf çok karakterli oyuncun Mehmet Topuz Edu'yu oyundan attırırıken hak savunucuları neredeydiniz? Bu mudur Tolunay Hoca karakterli oyuncularınız?

Lütfen arkadaşlar, ortamın gazına gelmeyin. Tekrarlıyorum, kendimize yapıldığında sessiz kaldığıız olaylar rakibe yapılınca ortalığı yıkmak ne derece doğrudur?
Gaza gelmeyin diye uyarıyorsunuz, sizin üsluplarınızın da aşağı kalır yanı yok. Aradaki rütbe farkı yüzünden kullandığınız cümleler o kadar sert oluyorki, net aleminde olduğumuzu unutuyorsunuz sanırım.

Lafım özellikle size değildir Sekopej, bu şekilde davranan yöneticileredir..

Aydin
06.Nisan.2007, 05:01
Fenerliler hiçbir şekilde, galatasaraylılara kızmasın. bu nasıl bir zamanlar bazı fenerlilerin gs nin avrupa maçlarında rakiplerini tuttuklarından dolayı gs li bazı arkadaşlar fb nin rakiplerini tutuyor bu da o hesap.

gs haksız puanlar kazanırken fb li arkadaşlar ortalığı velveleye veriyordu. şimdi aynısını gsliler yapıyor. ne var bunda?

Universal
06.Nisan.2007, 05:02
TSL'ye İngilterede ki kural getirilmeli bir oyuncu yerde iken maç devam etsin. Böyle olursa Anadolu Takımları gerekli cezalarını kendiler çeker. Kayseri takımı bu maçta 20 dk gereksiz yere yatacağına Fenerbahçe'ye üç gol atsalardı bunları konuşmazlardı.

Edu hatalı yere atıldığınde Kayserispor çok iyi oynadı diyordunuz, bu gün Fenerbahçe %70 top oynama ile oynadı bu gün niye Fenerbahçe iyi onyadı demiyorsunuz?

Takımların isimlerine göre yorumlamayın o zaman hep düşünceleriniz çelişir.

İki maç sonra şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz.

erdemzorer10
06.Nisan.2007, 05:03
Tolunay Kafkas ın açıklamalarına altına imza atarım..keşke herkes bu kadar " doğru " konuşAbilse..!

anilton
Bugün ki hataların F.Bahçe ile uzaktan yakından alakası yok bence.Belkide futbolcular bile huzursuz olmuşlardır normalde kazanabilecekleri maçı hakem sayesinde kazandıkları için...

Tamamen Hakan Sivriselvi denilen haysiyetsizin işleri bunlar.Kendince bir şeyler yapmaya çalışıyor.Bu hakemin art niyetli olduğu İst.Belediye - Beşiktaş maçında belliydi.Bobo kırmızı gördükten sonra sadece iteceğine sağlam bir tane vursaydında çekişmeli geçen şu ligde bir daha maç yönetemeseydi bu mükemmel hakemlik yeteneklerine sahip olan mahlukat...

Sekopej
Fenerliler hiçbir şekilde, galatasaraylılara kızmasın. bu nasıl bir zamanlar bazı fenerlilerin gs nin avrupa maçlarında rakiplerini tuttuklarından dolayı gs li bazı arkadaşlar fb nin rakiplerini tutuyor bu da o hesap.

gs haksız puanlar kazanırken fb li arkadaşlar ortalığı velveleye veriyordu. şimdi aynısını gsliler yapıyor. ne var bunda?

Aydıncım haklısın. Ben de buna karşı herkes hatayı kabullenirse sorun olmaz diyorum. Biz bugünkünü kabul ediyoruz. Galatasaraylı arkadaşlar da geçmiş maçlarda hakem hatalarıyla kazandığı puanları kabul etse, bugünküyle bir farkı olmadığını kabul etse sorun çıkmayacak zaten.

TürkuAz
06.Nisan.2007, 05:05
TSL'ye İngilterede ki kural getirilmeli bir oyuncu yerde iken maç devam etsin. Böyle olursa Anadolu Takımları gerekli cezalarını kendiler çeker. Kayseri takımı bu maçta 20 dk gereksiz yere yatacağına Fenerbahçe'ye üç gol atsalardı bunları konuşmazlardı.

Edu hatalı yere atıldığınde Kayserispor çok iyi oynadı diyordunuz, bu gün Fenerbahçe %70 top oynama ile oynadı bu gün niye Fenerbahçe iyi onyadı demiyorsunuz?

Takımların isimlerine göre yorumlamayın o zaman hep düşünceleriniz çelişir.

İki maç sonra şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz.
Sami Yen'de hep beraber kutlarız.. :icon_smile:

Sekopej
06.Nisan.2007, 05:06
Ve kabul edelim ki bu şekilde kazanmayı kimse istemez. Kim isterdi ki burada bu şekilde tartışmalarla uğraşmayı. Kaybetseydik oyuncuların isteksizliğini, Zico'nun yanlış tercihlerini, kısacası futbolu konuşurduk.

Ama şimdi yetersiz hakemlerin yaptığı hatalar yüzünden gereksiz yere geriliyoruz ve keyfimiz kaçıyor ve bu da hiç mi hiç hoşuma gitmiyor.

eXcitinG
06.Nisan.2007, 05:07
Tamam penaLtı penaLtı değiLdi. GoL de haksız ikinci goL.

Şimdiye kadar yazdınız, ettiniz.Bir şey demedik. Tamam artık birazda Laftan anLayaLım. Burası taraftar forumu değiL.

NapaLım geri getirecekmisiniz ? Ya da düzeLtebiLecekmisiniz herşeyi. Görüşünüzü beLirtin. Karşınızda kini kırmadan, etmeden.

Rahatsızsan biLdir. Bu kadar basit. Daha ne uzatıyorsunuz ?

Aydin
06.Nisan.2007, 05:09
ortamı germeyin. bundan önce yazılan şeylere cevap vermeyin. konuyu güzel güzel tartışalım evet hakem kötüydü. ama bunu fanatikliğe vuracak şekilde tartışacak, hala eski maçları gündeme getirmek istiyorsanız buraya yazmayın. rica ediyorum gidin taraftar sitelerine orada yazın ne yazacaksınız. orada kusun nefretinizi.

şimdi konudan devam ediyoruz ama hala yok haluk ulusoymuş yok eski maçlarmış yok bilmem neymiş. bunları yazanın en az 20 dosya cezası alacaktır yazdığı üsluba göre.

şimdi lütfen futbolu tartışın.

shamur1
06.Nisan.2007, 05:12
İlginç olanı Deivid bile penaltıya gülüyor Ivankov ile çok yazık. Maçın hakemide Beşiktaş-Belediye maçının hakemiymiş. Onun için Beşiktaş'lı arkadaşlar kusura bakmasın zamanında onların yazdıklarına karşıydım ama şimdi hak vermemek elde değil. Bobo'ya verdiği kırmızı kartı doğru bile olsa görmeden veren bir hakem nasıl oluyorda burnunun dibindeki Deivid'in pozisyonuna penaltıyı çalabiliyor. Neyse maçıda izledim çok güzel maç olmuş. Hakem karışmasaydı maça şuan bunlar konuşulmuyor olacaktı. Tolunay Kafkas'a birşey bulmayın bari adamın takımı haksız yere puan alamadan dönüyor İstanbul'dan. Ne desin adam ? Sadece üzgünüz demeklemi yetinecek ? İlk yarı bitiminde Volkan Ballı idi heralde hemen hakemin yanına koştu ilk yarıdada öyle tartışılcak bir pozisyon da yoktu sanırsam.

NisRoc
06.Nisan.2007, 05:13
Kayseri hayatının maçına çıkmış gibi sanki bir final havası içerisinde oynadı, tebrikler :)
Oyuncuların 8193274891248971294871 saat yerden kalkmamalarına 8479172487142 saat boyunca da faulleri, ofsaytları, autları, taçları kullanmasına rağmen hakem de 5 dakika uzattı...

Hakem bu akşam resmen bize çalıştı desem yeridir, bu maçı kaldıramadı.Penaltının uzaktan yakından alakası yok, 2. golde ofsayttı ztn.. Fenerbahçe'nin aslında böyle şeylere ihtiyacı yok! Keşke olmasaydı ama nabalım olan oldu.. Şimdi bu topiğe Fenerbahçelilerden çok Galasaraylılar yorum yapacak doğal olarak :)

Alicanfmfan
06.Nisan.2007, 05:14
Fener'i tebrik ediyorum.Bahane aranmamalı çogu zaman hatta 2-3 hafta önce gs lehine verinlen ucuz kararlarlarla 3 puan almamızı saglamıstı.Lafım yoq.türk hakemleri böyle.Avrupada neden türk hakemimiz yoq anlıyorum...

eXcitinG
06.Nisan.2007, 05:14
Ben en çok herşeyden öte. Hadi penaLtı kararıdır. Tamam açı var vs

Dakika uzatmış. Saat onda onada bir mana buLabiLir.

Kafamın basmadığı Vederson un uçan tekme iLe rakibe attığı tekmeydi. Buna bir anLam veremedim. Yani biraz daha aşağı geLse tekme çok ciddi hasarLar bırakabiLirdi rakibinde. En azından bunu bari es geçmemeLiydi.

scar face
06.Nisan.2007, 05:15
90+5te kazanmak inanılmaz:):)

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2007, 05:16
Çon önemli bir 3 puan elde ettik. Ligimizin son haftalarına girerken Şampiyonluk yolunda altın değerinde bir maçtı öyle yada böyle sonuç olarak 2-1 kazandık.

Maçta 2 değil, 3 tartışmalı pozisyon var bence.

1. Devre arasında da dile getirdiğim Kayserispor'ın golünde top dışardan çevrilmiş gibi duruyor, ama top havadan gelip aynı şekilde ortalandığı için orda auta çıktımı çıkmadımı net birşey söylemek imkansız.

Penaltı pozisyonu, pozisyonda Koray Deivid'i itiyor evet fakat nasıl itiyor? Normal bir mücadele esnasında Deivid'in arkasından bir dokunma var ama o dokunma ile öyle düşülür mü? Hayır. Deivid çok profesyonelce yere bıraktı kendini, benzer bir şekilde kendini ceza sahasının dışında da bıraktı bu maçta. Deivid görmeyeli hayli narinleşmiş :)

Semih'in gol pozisyonunda ise 96. dakika falan diyorsunuz ama fazla birşey uzamadı 5 dakikanın haricinde, nice maçlar var +5 denip fazladan 30,40 saniye daha uzatılan. Hakemlerin düdüğünü otomatik yapalımda +5 bittimi çalsın iyisi.

Ayrıca Semih'in golünde bence ofsayt yok. Lig TV'deki Gol görüntüsünde aynı hizada gözüküyor.

deniz.91
06.Nisan.2007, 05:17
Şuan maçı izledim ve inanaılmaz derecde sinirliyim biryerlere dalaşmamak için kendimi zor tutuyorum.Hiçbirşey demeyeceğim sakinleşince yorumumu yazarım ama şunu demden geçemem.O zavallı hakemler olduğu serece Tolunay Hocanın dediği gibi kimse anadoludan başarı beklemesin!....

Helal olsun Tolunay Hocam Sana!.....İnadına Kayseri ulan!.....

DisCo
06.Nisan.2007, 05:17
Hayatımda izlediğin en ilginç maçtı. Fikirlerim herkesle uyuşmayabilir ama benim hakem konusundaki fikrim şu şekilde;

Hakem hatasıyla oyundan atılan gördüm. Hakem hatasıyla verilen penaltı gördüm. Hakem hatasıyla maç kazanan kaybeden veya beraberliği kurtaranı gördüm.

Bu durumların hepsi Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve diğer tüm takımlarda görülmüştür.

Ama bir maçı zorla ittire ittire kazandıran hakemi ilk defa görüyorum. Penaltıydı şuydu buydu diye maça tesir etmesine rağmen takılmak istemiyorum.

Bir korner pozisyonu oldu. Top çıktı mı çıkmadı mı olayı vardı. Hatta kornerin devamında Mehmet Topuz vurdu Serdar kurtardı dönen topa İglesias iyi vuramayınca top tekrar Serdar'da kalmıştı. İşte bu pozisyondan sonra hakem hatalı kararlara başladı. Penaltıyı görmezsin, ofsaytı görmezsin, faulü görmezsin. Hepsine tamam ama bir maç içinde görmeye görmeye daha nereye kadar gidecek merak ediyordum. Merakımın cevabını maç sonunda aldım.

Fenerbahçe 2, Kayserispor 1'miş.

Yasin Çakmak'ı tebrik etmek istiyorum. Volkan-Lincoln meselesindeki davranışında olduğu gibi Tolunay hocanın hakeme gitmesini engelledi ve maç sonunda bu benim görevim dediğinde gerçekten duyarlı bir oyuncu olduğunu gösterdi. Renklere önem vermeden ben duyarlıyım diyebildi.

Son sözde Zico'ya. Galatasaray maçı sonrası biz haketmediğimiz galibiyeti istemiyoruz anlamında birşeyler söylemişti ve o maçta kazansaydık dahi bunları dile getirirdim demişti. Bugün ise maç sonu değerlendirmesinde ilk sözü hakettiğimiz bir galibiyet oldu. Mesajı herkez anladı sanırım.

shamur1
06.Nisan.2007, 05:18
Kayseri final maçına çıkıyormuş gibi oynamış .. E oynamıyacaklar mı ? Mücadele etmiyecekler mi ? Buna bile birşey buluyorsunuz yani. Helal olsun.

Alicanfmfan
06.Nisan.2007, 05:22
Bir dk Mustafa haklı uzatma dakikalarına bahane bulunmamalı...Atak başlamıssa bitmek zorunda ilk mesajımdada belirttim fb'yi tebrik ettigimi...

eXcitinG
HaLa o kadar uyarmamıza rağmen devam edenLer var.

deniz.91
Kayser,iporun oynadığı oyundan size ne be düzgün futbol oynamaktamı aysak oldu.Herkes bizim gibi oynasa daha ne

scar face
06.Nisan.2007, 05:23
He bu arada Vedersonun frikiğinde oyun 1 dakıka durdu.Bu sebeple 90+5e biraz daha eklendı kım ne derse desın 3 puan aldık.Rotamız Londra

deniz.91
06.Nisan.2007, 05:24
Bir dk Mustafa haklı uzatma dakikalarına bahane bulunmamalı...Atak başlamıssa bitmek zorunda ilk mesajımdada belirttim fb'yi tebrik ettigimi...
Hadi devam etti o kendini hakem sanan şahsiyet peki o golde olan ofsayta ne diyeceksin.5 cmde olsa ofsayttır kardeim.Olmayan penaltıyı görüyoda onu görmüyomu

NisRoc
06.Nisan.2007, 05:25
Kayseri final maçına çıkıyormuş gibi oynamış .. E oynamıyacaklar mı ? Mücadele etmiyecekler mi ? Buna bile birşey buluyorsunuz yani. Helal olsun.

Heheh bu lafımda 2 şey anlaşılırdı birini anlamışsın aferin ;) Ben aslında onu art niyetli olarak söylemedim ama neyse..

deniz.91
06.Nisan.2007, 05:26
He bu arada Vedersonun frikiğinde oyun 1 dakıka durdu.Bu sebeple 90+5e biraz daha eklendı kım ne derse desın 3 puan aldık.Rotamız Londra

Bu maç aldık demsini biliyorsunuda yenildiğiniz maçlarda yenildik demesini bilmiyormusunz

puskas
06.Nisan.2007, 05:27
kayseri gercekten cok iyi oynadı.ama engellendi.bence bugun hakem filan rafa kalksın.zaten konuşulmayacak şekilde kotu yonetti.macı izleyen anlar zaten.hersey ortada anadolu takımlarından kayseriyi herkez gordu.super oynadılar ama 1 puan bile alamadan donuyorlar.3puan alacakları yerde.demekki burda cok buyuk bi hata vardır.onuda macı izleyen anlar...

El Barto

İşte bu yüzden birşeyler düzelmiyor. Süre bittikten sonra kullanılacak tek atış var penaltı. Yoksa atak başlamış. Başlarsa başlasın süre dolmuş oyun kesilir...

TürkuAz
Yarın kazanıp bu rezaleti kapatırız inşallah, sende rahatlarsın tamam ?

Fietra 10
06.Nisan.2007, 05:31
düşünsenize o penaltı Kayseri'ye veriliyor ve Fenerbahçe yenilip şampiyonluktan oluyor..karışırdı ortalık.. ama Kayseriye ver ne olacak 2 gün konuşulur unutulur..hakemde kendince haklı penaltıyı vermese bugün itibariyle hakemliğini bitirmek için büyük bi kampanya başlamıştı bile..Tebrikler Kayseri..

scar face
06.Nisan.2007, 05:31
Bu maç aldık demsini biliyorsunuda yenildiğiniz maçlarda yenildik demesini bilmiyormusunzYoo ben kötü oynayıp kaybettiğimiz maclarda söylüyorum bak istersen mesajlarıma:)En son ne zaman yenildik onu da hatırlamıyorum ki.Inter deplasmanında öyle bir mesaj atmıstım.Galatasaray ceyrek finalinde mesaj yazmaya gerek görmedim.Açıklama yeterli mi???

EreN
06.Nisan.2007, 05:32
Yan hakem sakattı unutmayın. Art niyet yoktur bence o golde ki gol ofsayt mı değil mi tam bilmiyorum.
Bu da buraya son mesajım.

Sekopej
06.Nisan.2007, 05:32
Bu maç aldık demsini biliyorsunuda yenildiğiniz maçlarda yenildik demesini bilmiyormusunz

Deniz geçmişe dönmeyelim dedik ama ilk maçta Edu'yu attıran Topuz hakkındaki düşüncelerin neler? 60 dakika 10 kişi oynayan o maçı kaybettiğinde hakem etkili olmadı mı?

Süre konusunda burada yazılanlara katılmıyorum. Hakemin kolundaki saati göremediğimize göre, kimi maçlarda 20 saniye kala bitiyor, kimisinde 20 saniye sonra. Lig TV ile hakemin kolundaki saat saniyesi saniyesine aynıdır diyeninmiz var mı?

deniz.91
06.Nisan.2007, 05:34
Yoo ben kötü oynayıp kaybettiğimiz maclarda söylüyorum bak istersen mesajlarıma:)En son ne zaman yenildik onu da hatırlamıyorum ki.Inter deplasmanında öyle bir mesaj atmıstım.Galatasaray ceyrek finalinde mesaj yazmaya gerek görmedim.Açıklama yeterli mi???

O maçalrada haklı yenildiniz sezon ilk yarısında ks yendiğinde neden herkes hakeme suç buluyodu eduyu attı falan dieyde şimdi niye sesi çıkmıyo kimsenin

scar face
06.Nisan.2007, 05:38
O maçalrada haklı yenildiniz sezon ilk yarısında ks yendiğinde neden herkes hakeme suç buluyodu eduyu attı falan dieyde şimdi niye sesi çıkmıyo kimseninInter macında kötü oynadık kaybettık dedım,GS ceyrek finalinde haklı mı yenılmısız:)Ben buna yalnız ifade yollarım.Edu konusu da önce de kaldı biz onu telafi etmeyi bildik ama o mactada kıyım yasıyan bizdik ne dememi bekliyorsun haksız bir 3 puan aldık onu mu?Penaltı olmasaydı gol atamazmıydık???

Sekopej
06.Nisan.2007, 05:40
Rıdvan Hoca çok güzel yorum yaptı. Hakem maçı vermek istese Ivankov Yasin'i itip düşürdüğünde çalar penaltıyı verir ve Fenerbahçe'ye maçı kazandırırdı. Son saniyede gol olacağı içine doğmuş, o nedenle vermemiş sanırım penaltıyı.;)

Evet hakem hatalı kararlar verdi ama bunu art niyetli yaptığını düşünmüyorum, yetersizliğinden hakemlerimiz bu şekilde hatalar yapıyolar bence.

deniz.91
06.Nisan.2007, 05:40
Inter macında kötü oynadık kaybettık dedım,GS ceyrek finalinde haklı mı yenılmısız:)Ben buna yalnız ifade yollarım.Edu konusu da önce de kaldı biz onu telafi etmeyi bildik ama o mactada kıyım yasıyan bizdik ne dememi bekliyorsun haksız bir 3 puan aldık onu mu?Penaltı olmasaydı gol atamazmıydık???
Dostum bu maçı sen hakederek aldık diyosan diyecek bir sözüm yok.Kimse anadolu takımalrından başarı beklemesin

Bşakada yorum yazmayacağım

GeNç KaRTaL
06.Nisan.2007, 05:42
Bu sezon hakemler lige damgasını vurmuştur.Diyecek bir şey yok.Ben ve benim gibi bir çok insanın umutlarıyla oynayan hakemlere yazıklar olsun..

Fenerbahçe'yi galibiyetinden dolayı,Kayseri'yide bize nazire yaparmışcasına gösterdiği müthiş performanstan dolayı tebrik ediyorum.

Sivas'ı yensek dahi bu akşam şampiyonluk ümitlerim tamamen bitmiştir..

Universal
06.Nisan.2007, 05:47
Dostum bu maçı sen hakederek aldık diyosan diyecek bir sözüm yok.Kimse anadolu takımalrından başarı beklemesin

Bşakada yorum yazmayacağım

Ligin ilk yarısında ki maçta, Fenerbahçe öndeyken Edu'ya verilen ilk sarı kartın haksız ve ikinci sarı karttada elde oynamadığı ortaya çıktı. Oyundan atıldı ve maç sonrası Kayseri iyi oynadı kazandı diye yorum yaptın.

Bugün hakem hatası yapıldı(iki takım lehinede yapıldı) Fenerbahçe kazandı ve maç sonu top ile oynama %70 ve kaçırdığı gol, organize oluşan ataklarına rağmen Fenerbahçe hak etmedi diyorsun.

Onurap
06.Nisan.2007, 05:48
Gol ofsayt penaltı yok uzatmanın uzatması uzatma..

Ne yorum yapayım kii.

Bjk li arkadaşlardan özür diliyorum yabancı hakemlerle devam etme isteğine karşı çıktığım için..

Gelelim niye maç +5'ten sonra 14 saniye daha devam etti. Bunu futboldan az çok anlayanlar bilir. Topun oyunda olması gerekir o süre zarfında. Peki ya ne oldu? dakika 90.48 'den dakika 91.02'ye kadar fenerbahçenin bir endirek serbest vuruşu oldu. Top oyunda değildi, oyunda durmuştu.
Penaltı pozisyonu penaltı değil.

Uzatmanın uzatması sadece sakatlıklar varsa uzar..Diğerleri(frikik taç atışı penaltı) maçın uzaması için bir sebep değil kural öyle..Ayrıca denizli maçında bouzidin yaptığı penaltıda haksızdı hakemlerimiz yanlışı yanlışla kapamak için verdi penaltıyı orda.

scar face
06.Nisan.2007, 05:49

Bşakada yorum yazmayacağımArkadasım konu hak edip hak etmemek değil öyle mesajlar var ki sanki Fenerbahce bugüne kadar hep hakemle kazandı,öfke birkimi böyle acığa cıktı.Seni de anlıyorum ama yapacak bir sey yok.

King_91
06.Nisan.2007, 05:49
Bu sezon hakemler lige damgasını vurmuştur.Diyecek bir şey yok.Ben ve benim gibi bir çok insanın umutlarıyla oynayan hakemlere yazıklar olsun..

Fenerbahçe'yi galibiyetinden dolayı,Kayseri'yide bize nazire yaparmışcasına gösterdiği müthiş performanstan dolayı tebrik ediyorum.

Sivas'ı yensek dahi bu akşam şampiyonluk ümitlerim tamamen bitmiştir..

Benim Feneri yensek bile yok

Sekopej
06.Nisan.2007, 05:50
Kezman'ın çıkması yanlıştı, belki yorulmuş olabileceğini düşündü Zico ama o esnada çift forvete dönmeliydik. Maldonado çıkıp Semih girmeliydi.

Deivid golün pasını vermesine rağmen her topu ezdi, kaptırdı. Carlos hazır olmadığını gösterdi, Chelsea maçında da böyle olursa sıkıntı çekeriz.

Yasin bu maçta bariz hata yapmadı, sırıtmadı. Maldonado'dan daha cesur olmasını bekliyorum. Appiah olsa çoğu pozisyonda ceza sahası dışından şut çekerdi, Maldonado belki bunu beceremediğ için denemiyor.

Aurelio yine iyilerdendi. Sanırım Chelsea maçını düşünerek oyundan aldı. Uğur artık kendine gelmeli, Sevilla'da dönmeli. Gökhan ilk dakikalarda iyiydi sonra o da takıma uydu. Genel olarak kötü performans sergiledi buna teknik kadro da dahil.

Akıllarda Chelsea maçı var diye düşünerek moral bozmak istemiyorum. Takımda son dakika atılan golle kazanılan maçtan dolsayı Chelsea maçına moralli hazırlanacaktır. Carlos bakalım Chelsea maçında oynayacak mı? Oyundan çıktıktan sonra ayağında soğutucu vardı, bir sorun yoktur umarım.

TürkuAz
06.Nisan.2007, 05:51
Benim mesajım niye siliniyor, gerçekler bunlar değil mi ? Adamlar yaptıklarını kabullenip birde "GÜÇLÜ" duruma çekiyorlar kendilerini. Ama forum bunu kabul edemyor.. :confused:

deniz.91
06.Nisan.2007, 05:51
Ligin ilk yarısında ki maçta, Fenerbahçe öndeyken Edu'ya verilen ilk sarı kartın haksız ve ikinci sarı karttada elde oynamadığı ortaya çıktı. Oyundan atıldı ve maç sonrası Kayseri iyi oynadı kazandı diye yorum yaptın.

Bugün hakem hatası yapıldı(iki takım lehinede yapıldı) Fenerbahçe kazandı ve maç sonu top ile oynama %70 ve kaçırdığı gol, organize oluşan ataklarına rağmen Fenerbahçe hak etmedi diyorsun.

Benim bidliğim puanı topla oynama yüzdesine pozisyon bulmay yüzdesine değilde gollere puan veriliyor.İsterseniz 50 sut çekin top %90 sizde olsun temzi gol atamadıktan sonra ne önemi var

Yarıca hekm iki taraf adınada hata yaptı demişin fb tarafına yapılan hata nedir acaba söylermsiin bi tane

Sekopej
06.Nisan.2007, 05:55
Benim mesajım niye siliniyor, gerçekler bunlar değil mi ? Adamlar yaptıklarını kabullenip birde "GÜÇLÜ" duruma çekiyorlar kendilerini. Ama forum bunu kabul edemyor.. :confused:

Başka sitede yazılan yazı bizi ilgilendirmez varsa rahatsızlığın git oraya belirt. Koyduğun şey ortamı gerecek bir resim ve yanlış bir resim. Bence gereksiz hazırlanmış bir görsel. O nedenle silindi.

Universal
06.Nisan.2007, 05:55
Benim bidliğim puanı topla oynama yüzdesine pozisyon bulmay yüzdesine değilde gollere puan veriliyor.İsterseniz 50 sut çekin top %90 sizde olsun temzi gol atamadıktan sonra ne önemi var

Yarıca hekm iki taraf adınada hata yaptı demişin fb tarafına yapılan hata nedir acaba söylermsiin bi tane

Kayserispor iyi oynadı kazandı dedin ilk maçta hakem hatası ile Fenerbahçe kaybettiği zaman şimdiden ben diyorum Fenerbahçe iyi oynadı ve kazandı.

Kayseri oyuncular durmadan yerde yatıyor, ama gidipte birisini uyarmıyor. Saudio yerde yatıyor sakat sanıyoruz beş saniye sonra kalkıyor inanılmaz deparlar atıyor bu nasıl sakatlıktır hakem çıkıp daha dikkatli olmaları konusunda uyarabilirdi. Ivankov durmadan süre kaybı yaptı sarı kart gerekliydi. Kayserili bir oyuncu el ile oynadı köşe gönderinin orada hakem devam dedi bunu gibi hatalar var.

scar face
06.Nisan.2007, 05:56
İnanıyorum ki Chelsea macında bu kötü oyuna rağmen hırslı,tempolu,mücadeleci bir Fenerbahce izleyeceğiz.İlerde Semihin oynaması gerektiğini tekrar ediyorum

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 05:58
Kayserispor iyi oynadı kazandı dedin ilk maçta hakem hatası ile Fenerbahçe kaybettiği zaman şimdiden ben diyorum Fenerbahçe iyi oynadı ve kazandı.

Kayseri oyuncular durmadan yerde yatıyor, ama gidipte birisini uyarmıyor. Saudio yerde yatıyor sakat sanıyoruz beş saniye sonra kalkıyor inanılmaz deparlar atıyor bu nasıl sakatlıktır hakem çıkıp daha dikkatli olmaları konusunda uyarabilirdi. Ivankov durmadan süre kaybı yaptı sarı kart gerekliydi. Kayserili bir oyuncu el ile oynadı köşe gönderinin orada hakem devam dedi bunu gibi hatalar var.

Bu saydıklarının hiçbiri skora Direk etki edecek hatalar degil; ki hata oldukları da aşikâr ;;)

TürkuAz
06.Nisan.2007, 05:59
İnanıyorum ki Chelsea macında bu kötü oyuna rağmen hırslı,tempolu,mücadeleci bir Fenerbahce izleyeceğiz.İlerde Semihin oynaması gerektiğini tekrar ediyorum
Tek eksik 1 adet hakem olacak. Gerisi bu maçla aynı şartlarda olur sanıyorum..

Sekopej
06.Nisan.2007, 06:01
Zico maçtan sonra Carlos'un büyük maçı kaldıracak kondüsyonu yok açıklamasını yapmış. Ayrıca Volkan'ın da durumunun 2 gün içinde belli olacağını Serdar'a güvendiğini söylemiş.

Hadi Carlossuz oynamaya alıştık ama Volkan eğer Chelsea maçında oynamazsa büyük eksiklik.

Universal
06.Nisan.2007, 06:01
Bu saydıklarının hiçbiri skora Direk etki edecek hatalar degil; ki hata oldukları da aşikâr ;;)

Kayserili oyuncular gereksiz yere toplam 15 dakika yatıyorsa skora etki eder. Hepsi ayağa kaltıktan sonra gülüyor ve bir dakika sonra attığı deparlar ortaya çıkıyor.İngiltere'de olan bir oyuncu yerde iken topu taca atan oyuncuya sarı kart kuralı Türkiye'de getirilmeli sırf bu tip çirkef davranışlar ortadan kalsın toplma oynama süresi artın ve futboldan daha zevk alalım; ama şuç bizde maçın başında bulduğumuz golleri atsak maçı farklı kazanırdık. Birde hakem eğer o el ile oynamayı verse köşe gönderinin oradan Alex'in ortası ile gol gelebilirdi kimse bunu inkar edemez. (::)

scar face
06.Nisan.2007, 06:02
Tek eksik 1 adet hakem olacak. Gerisi bu maçla aynı şartlarda olur sanıyorum..Hakem olarakda senı alalım yanımıza istersen:)

deniz.91
06.Nisan.2007, 06:02

Bunlara sen hatamı diyosun deivid durduk yere yere yatıyor penaltı alıyor saidou ta orta sahada 10 sn yerde yatıyo hata oluyor

GeNç KaRTaL
06.Nisan.2007, 06:04
Fenerbahçeli arkadaşlar kendilerini yere atıp numara yapan Kayseri'lileri suçluyorlar.Halbuki sezon başında Süper Kupa maçında Kezman bu tür hareketlerin bize profesyonellik olduğunu öğretmişti sedyeyle çıkıp yürüyerek kulübeye giderek..

a.arıcı-11
06.Nisan.2007, 06:09
ilk olarak hakem gerçekten kötü maç yönetti ve gereken cezayı almalı.Böyle maç kazanmak hiç zevkli olmuyo böyle 3 puan olmasın daha iyi ama yabancı hakem konusunda dediğim gibi pozisyonlara kamera açısıyla değil hakemin bulunduğu noktadan bakmaya çalışmalıyız.
Takımda konsatrasyon eksikliği vardı bu her hallerinden belliydi umarım bu kötü futbolu bize salı günü unuttururlar.Ayrıca uzun zaman sonra ilk defa hekem lehimize hata yaptı neredeyse forumda darbe yapılacaktı:zuhaha
Arkadaşlar bu oyun basketbol değilki faulde serbest atışta kronometreler durdurulsun da süre biter bitmez hoparlörden bir borozan sesi gelipte maç bitsin hem çift vuruş pozisyonunda maç ggereğinden fazla durdu ve Vederson taç atarken attıktan sonra Kayserispor yedek kulübesinden top atılması onların ne kadar iyi niyetli olduğunun bir göstergesi;)
Sonuç olarak kazandık ve ne kadar konuşsakta olmuşla ölmüşün çaresi yoktur şampiyonluk yolunda mühim bir 3 puandı kazandık önümüze bakmalıyız.

Universal
06.Nisan.2007, 06:10
Nedesek boş herkes eski defterleri açıyor. Hepimiz birbirimizin eskikliklerini bulup yazarıp ben uzatmamak için susuyorum.

Fenerbahçe: 2-1 :Kayseripor

Maç tescil edildi. Fenerbahçe üç puan kazandı.

Jesus_FB
06.Nisan.2007, 06:15
Puan kaybı beklediğim bir maçı hakem aldı bize verdi. Ben istemiyorum böle galibiyetleri içim rahat etmiyor kim ne tepki gösterirse de sonuna kadar haklıdır.

Emurafu
06.Nisan.2007, 06:17
Zaten Semih oynamassa bastan kaybederiz..Çünkü ilerde top tutmamız lazım..Kezman olursa her top pinpon topu gibi gerigelir..

GeNç KaRTaL
06.Nisan.2007, 06:17
Nedesek boş herkes eski defterleri açıyor. Hepimiz birbirimizin eskikliklerini bulup yazarıp ben uzatmamak için susuyorum.

Fenerbahçe: 2-1 :Kayseripor

Maç tescil edildi. Fenerbahçe üç puan kazandı.

Maalesef sözün bittiği yer.Biz ne kadar didişsek,tartışsak anlamı yok.Salı günü Fenerbahçe Chelsea'yi yendiğinde bunlar unutulacaktır.Yani ömrü en fazla 3 gün bu tartışmaların..

deniz.91
06.Nisan.2007, 06:19
Tamam bu maçın sonucu artık belli olmuştur öyle yada böyle umarım fbli arkadaşlar hakszı yenilikleri zmnda böyle davranırlar

Jesus_FB
06.Nisan.2007, 06:19
[COLOR=Blue][B][SIZE=4][FONT=Lucida Sans Unicode]BU NE DEMEK SIMDI???

Bunun ne demek olduğunu hemen söyletim sana a_n_t_u bir taraftar sitesidir yani oradaki görüş bir taraftır o yüzden hiç bir tarafsızlıklık beklememen. Anlatmak istediğim çok şaşırılıcak bir durum yok eğer resmi site yapmış olsu o zaman sonuna kadar haklısında bunun Fenerbahçe'yi bağlar bir durumu yok

sacrameNt
06.Nisan.2007, 06:23
Her ne olursa olsun Ali Sami Yen deki maç şampiyonluk yarışını hemen hemen şekillendirecektir. Kimsenin bir şey kaybettiği yok.

Son olarak Anelka'nın pozisyonu 3 yıl konuşuldu başka bir Fenerbahçe lehine karar olmadığı için bu da bir 3 yıl gider. Herkese iyi geceler. Sevgiler.

Onurap
06.Nisan.2007, 06:59
"Sahada bir zavallı vardı!"
Turkcell Süper Lig'de Kayserispor, Fenerbahçe'ye 2-1 mağlup olurken, Kayserispor çalıştırıcısı Tolunay Kafkas çok sinirliydi.

Karşılaşmanın ardından Kafkas şu şekilde konuştu:

"'Anadolu'dan şampiyon çıksın' hikayesi bırakılsın, bu sadece tatlı bir yalan. Sahada bir zavallı vardı, buraya prestij maçı için ve galibiyete gelmiştik buna izin vermediler. Ben böyle aşağılık bir adam görmedim. Fenerbahçe'yi de kutluyorum. Üst düzey takımlarda, üst düzey mücadele eden, kimin ne yapmaya çalıştığını anlayacak insanlarız. Yapılan bu haksızlık, hakemler arasında çok iyi insanlar var ama ben bu adamı bunların arasına sokmuyorum. Böyle bir maçın ardından hakem konuşulmamalıydı. Haksızlığı içime sindiremiyorum"

Kayserispor genel menajeri Süleyman Hurma ise maçın hakemi Hakan Sivriselvi'den çok şikayetçiydi, Hurma mücadelenin ardından şu şekilde konuştu:

"Sahada 3. dünya futbolu vardı. Sürekli faullere izin verildi. Hepimizin sinir sistemini bozdu. Oğuz Sarvan'a güvenen insanlardanım. Federasyon değişti, hakem kurulu değişti ama ezilenler değişmedi. Bizim için para aldı demiş yukarıdaki Fenerbahçeli yöneticinin biri. Bu ülkede para alıp verme işlerini kimlerin en iyi bildiğini herkes biliyor."
05.04.2008

Kaynak : Sporx.com

TürkuAz
06.Nisan.2007, 07:10
Artık konuşmalar bitmeli, yeni güne giriyoruz. Yarın veya öbür gün unutulmuş olacak. Gerek yok fazla kasmaya..

nerazzuri
06.Nisan.2007, 07:12
http://img384.imageshack.us/img384/8987/ofsaytrw7.jpg

Bence bu çizgi yamuk... Sahanin değişik renkteki çizgilerine paralellik göstermiyor en üst kısıma alt kısımlar ,

Tamam bu maçı haksız kazanmış olabilirz ama ya diğer takımların kazançları ne olacak. onlar hiç bir zaman konuşulmazken fener senede bir kere kazansa aylarca manşet oluyor bence biraz doğruları görmeliyiz.

fenerbahce_1907
06.Nisan.2007, 07:21
Beyaz Sayfa

14 Şubat 2008’de “Beyaz Sayfa” ile yola çıkanlar renklerini belli etti. Futbolda barış ortamının sağlanması adına attığımız bütün adımlara rağmen ligin tamamlanmasına 6 hafta kalmışken Fenerbahçe-Kayserispor maçında 70 milyonun gözleri önünde emek hırsızlığı yapıldı. Neredeyse Süper lig şampiyonu atandı.

Dileriz bu önceden yazılmış bir senaryonun ürünü değil, münferit bir hakem hatasıdır. Her ne kadar 14 Şubat 2008’den bugüne kadar yaşadıklarımız bunun böyle olmadığını düşündürse de biz buna inanmak istemiyoruz. Ligin bitmesine 6 hafta kala kaldığını tekrar hatırlatıyor ve Federasyonumuza sesleniyoruz. Özellikle Gözlemciler Kurulu ve Merkez Hakem Kurulu’nun uygulamaları, kurallara ve eşitlik ilkesine tereddüt düşürmektedir. Lütfen Türk futbolu adına gerekli önlemleri alınız, Ligin adaletini sağlayınız.

Bu sadece Galatasaray’ın değil, spor ahlakına, fair-play’a inananların seslenişidir.

Galatasaray Spor Kulübü

eXcitinG
06.Nisan.2007, 07:42
Puan kaybı beklediğim bir maçı hakem aldı bize verdi. Ben istemiyorum böle galibiyetleri içim rahat etmiyor kim ne tepki gösterirse de sonuna kadar haklıdır.

Tebrik ederim Tarık. :)

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 07:45
http://img384.imageshack.us/img384/8987/ofsaytrw7.jpg

Bence bu çizgi yamuk... .

ilahi seko :zuhaha

tamam ya olanla ölene çare yok değişen tek şey Fßli yöneticiler maçtan sonra çıkıp gözlerini büyüterek adil oyun istiyoruz demedi o kadar oldu bitti yapıcak bir şey yok Tolunay Hoca haklı aha yazın EURO2008 1tane Türk Hakem yok böyle hakemlerlede olması imkansız zaten...

EreN
06.Nisan.2007, 07:49
Gs yönetimi biraz abartmış.
Denizlispor 1-2 Galatarasay (90. dakkada verilen pen. ve gol)
Gaziantepspor 1-1 Galatasaray (2-3 metre ofsayt 90. dakkada ve gol)
Galatasaray 2-1 Beşiktaş (Korner olmayan top gol‚ penaltı olmayan top penaltı oluyor ve 2. gol geliyor)
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (9 kişi fenerbahçe kalıyor ki kartlardan birisi tam bir komedya)
Galatasaray 2-1 Denizlispor (kalecinin yediği malum gol)
acaba bu maçlardan sonra neden gs yönetimi hep sustu. aklıma gelenleri yazdım sadece. bu ligte temiz lig isteyen herkes önce kendi kapısının önünü süpürmeli.

Bugün haksız yere puan aldık. Bunu hazmetmek bir fenerbahçeli olarak bana zor geliyor ama ilk maçtaki edu olayı. sonra yukarda yazdığım maçlar falan işin içine girince acıma duygumu yitiriyorum.
Yukardaki maçlarda da, bizim maçımızda da bir art niyet olduğunu sanmıyorum. Eğer varsa italyadakine benzer bir operasyon şart ülkemize.

üste edit: Fß yazma fırat yaa :D FB FB

Emurafu
06.Nisan.2007, 07:55
Beşiktas yönetimi de resmi sitededen açıklama yapacak..Oda az sonra gelir..

DisCo
06.Nisan.2007, 07:56
Belki yanlış düşünüyo olabilirim ama siz aradaki bir farkı unutuyorsunuz.

Örneklerden birini ele alalım. Gaziantepspor 1-1 Galatasaray

Servet'in golü ofsayttı. Hakem hatasından gelen bir gol var. Galatasaray berabere kaldı. Burada hakem Galatasaray'ın berabere kalması için veya galip gelmesi için maç boyunca çalışmadı. Bir hata yaptı ve maçın skoruna tesir etti. Maçın skoruna tesir etmek için uğraşmadı. İşte fark burada

Fenerbahçe - Kayserispor maçında hakem hatası var. Olmayan bir penaltı verildi.

Tolunay Kafkas'ı sinirlendiren, bizleri burada tartışmaya iten, Galatasaray'dan bu açıklamyı getirten şey o penaltı değildir.

Hakem tüm insiyatifini Fenerbahçe tarafına kullandı. Üstüne penaltı tuz biber olunca isyan çıkmasıda kaçınılmaz oldu.

El Comandante
06.Nisan.2007, 08:01
Biz bunlarin diyetini ödedik Eren.Madem cok Galatasaray maclarini takip ediyorsun,su son maclardaki ALEYHIMIZE olan hakem hatalarini da bir sayarmisin ?
Konya macinda ne zor durumda oynadigimizi,sacma sapan bir sebeple stadimizin kapatilmasini da söylermisin.

Fenerbahce bugün haksiz yere puanlar aldi.Yönetimimiz bence cok dogru bir hamle yapti,sampiyonun belirlenecegi haftalardayiz.Tffye dememisiz ki bizi destekleyin diye,islerini DOGRU,DÜRÜST,ADALETLI,CIFTE STANDART OLMADAN yapsinlar.

YusufT
06.Nisan.2007, 08:20
Gs yönetimi biraz abartmış.
Galatasaray 2-1 Beşiktaş (Korner olmayan top gol‚ penaltı olmayan top penaltı oluyor ve 2. gol geliyor)
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (9 kişi fenerbahçe kalıyor ki kartlardan birisi tam bir komedya)
acaba bu maçlardan sonra neden gs yönetimi hep sustu. aklıma gelenleri yazdım sadece. bu ligte temiz lig isteyen herkes önce kendi kapısının önünü süpürmeli.

Bugün haksız yere puan aldık. Bunu hazmetmek bir fenerbahçeli olarak bana zor geliyor ama ilk maçtaki edu olayı. sonra yukarda yazdığım maçlar falan işin içine girince acıma duygumu yitiriyorum.
Yukardaki maçlarda da, bizim maçımızda da bir art niyet olduğunu sanmıyorum. Eğer varsa italyadakine benzer bir operasyon şart ülkemize.

üste edit: Fß yazma fırat yaa :D FB FB

Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (9 kişi fenerbahçe kalıyor ki kartlardan birisi tam bir komedya) Hic te degil, hakem bana göre o macta cok iyi mac yönetti, kurallara uyan ilk Türk hakem...

Eger bunlarada girersek iyice Galatasarayin ligin 2.yarisindaki maclarini izle derim, calinmayan bir sürü penalti, Ofsayt olmayan ofsayt kararlari( kaleci ile karsi karsiya olan posizyonlar, daha gecen haftaki mac), Rakip takimlarin asiri sert oyunu ve onlara verilmeyen Kirmizi kartlar.. Istersen dahada sayarim..

"Fanatikcilik" yapmayin diyorsun, ama masallah senin yaptiginda "fanatikcilik"

yeni federasyonun sayesinde "Uefa'dan elendik", sacma sapan Konyaspor maci, Konyasporun amatörlügü..kusura bakmayin ama böyle takimlar TSL'de oynuyorsa ona göre hazirlanmali..

Benim bu konuya son sözlerim bunlardir.. Istiyorsaniz tartismaya msn'de devam edelim..

EreN
06.Nisan.2007, 08:21
Belki yanlış düşünüyo olabilirim ama siz aradaki bir farkı unutuyorsunuz.

Örneklerden birini ele alalım. Gaziantepspor 1-1 Galatasaray

Servet'in golü ofsayttı. Hakem hatasından gelen bir gol var. Galatasaray berabere kaldı. Burada hakem Galatasaray'ın berabere kalması için veya galip gelmesi için maç boyunca çalışmadı. Bir hata yaptı ve maçın skoruna tesir etti. Maçın skoruna tesir etmek için uğraşmadı. İşte fark burada

Fenerbahçe - Kayserispor maçında hakem hatası var. Olmayan bir penaltı verildi.

Tolunay Kafkas'ı sinirlendiren, bizleri burada tartışmaya iten, Galatasaray'dan bu açıklamyı getirten şey o penaltı değildir.

Hakem tüm insiyatifini Fenerbahçe tarafına kullandı. Üstüne penaltı tuz biber olunca isyan çıkmasıda kaçınılmaz oldu.

Ben sana kayseri maçının ilk yarısını tekrar izlemeni öneririm.

EreN
06.Nisan.2007, 08:28
Galatasaray 2-1 Fenerbahçe (9 kişi fenerbahçe kalıyor ki kartlardan birisi tam bir komedya) Hic te degil, hakem bana göre o macta cok iyi mac yönetti, kurallara uyan ilk Türk hakem...

Eger bunlarada girersek iyice Galatasarayin ligin 2.yarisindaki maclarini izle derim, calinmayan bir sürü penalti, Ofsayt olmayan ofsayt kararlari( kaleci ile karsi karsiya olan posizyonlar, daha gecen haftaki mac), Rakip takimlarin asiri sert oyunu ve onlara verilmeyen Kirmizi kartlar.. Istersen dahada sayarim..

"Fanatikcilik" yapmayin diyorsun, ama masallah senin yaptiginda "fanatikcilik"

yeni federasyonun sayesinde "Uefa'dan elendik", sacma sapan Konyaspor maci, Konyasporun amatörlügü..kusura bakmayin ama böyle takimlar TSL'de oynuyorsa ona göre hazirlanmali..

Benim bu konuya son sözlerim bunlardir.. Istiyorsaniz tartismaya msn'de devam edelim..
Ben yazımda en ufak bir fanatiklik barındıran öğe göremedim.sen görüyorsan yusuf kardeşim bana MSN'den söyle. olur mu?

makalele81
06.Nisan.2007, 09:17

Ben normalde yorum yazmam maç konularına ama bu yorumun altına imzamı koyarım.Ben Galatasaraylıyım ve bir Fenerbahçeliden bu yorumu beklerdim.Böyle düşünen birileri olduğu içinde memnun oldum.

Jesus_FB
06.Nisan.2007, 09:26
Maç sonrası Lig TV kameralarına konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, maçın hakemine yönelik ağır ifadeler kullandı. O sözler:

" Bıraksınlar bu Anadolu'dan takımlar çıksın zirveyi zorlasın palavralarını... Böyle birşey yok. İnsanları kandırıp boşuna heveslendirmesinler... Bugün sahada çok kötü bir hakem vardı. Kaybettiğimiz puanlar önemli değil. Futbolda yenilirsiniz, yenersiniz bu doğaldır. Ama sahada gördüğünü çalmayan bir hakem vardı. Ben açık yürekli bir adamım. Hakem camiasında iyi adam vardır kötü hakem vardı. Buna inanıyoru. Ama şunu açık bir şekilde dile getirmek istiyorum. Ben böyle aşağılık adam görmedim. Yenilgiyi değil haksızlığı hazmedemiyorum. Maçta hakemi konuşmak istemezdim ama sonucun önüne geçti."
[/
Bu çok dürüst delikanlı takılan Tolunay efendi 96 senesinde şampiyonluğu büyük ölçüde kaybettikleri vanspor yenilgisinden sonra Vanspor'lu oyunculara şampiyon mu olacaksınız laan diye bağaran bir adamdır bunu da belirtmeden geçemedim.

El Comandante
06.Nisan.2007, 11:31
14 Şubat 2008'de BEYAZ SAYFA ile yola çıkanlar, sayfaların birileri tarafından çok erken karartılmasına mani olamadılar.
Futbolda barış ortamının sağlanması adına attığımız bütün adımlara rağmen, ligin tamamlanmasına 6 hafta kalmışken, Fenerbahçe-Kayserispor maçında 70 milyonun gözleri önünde emek ve puan hırsızlığı yapıldı.

Neredeyse Süper Lig şampiyonu belirlendi.

Artık düşünmek istiyoruz ki; bu, önceden yazılmış bir senaryonun ürünü değil, bugünkü maçın hakeminin Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş maçında olduğu gibi takımlara göre değişen kişisel tercihleridir. Bu bağlamda, aynı hakemin Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş maçındaki tutum, davranış ve kararları ile bugünkü maçtaki kararlarının değerlendirmesini spor kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz.

Diğer taraftan, Lig şampiyonunun belirlenmesinde çok önemli bir maç olan Beşiktaş-Fenerbahçe maçında verilmeyen penaltı ile maçın skorunun etkilenmesi ve de bu yapılan hakem yanlışlarının her zaman Fenerbahçe lehine tezahür etmesi, hep tesadüften mi ibarettir.

Ligin bitmesine 6 hafta kaldığını tekrar hatırlatıyor ve federasyonumuza sesleniyoruz;

Özellikle Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu ile MHK'nın uygulamaları eşitlik ilkesine gölge düşürmektedir.

Lütfen; Türk Futbolu adına gerekli önlemleri alınız. Ligin adaletini ve hakkaniyetini sağlayınız.

Bu sadece Beşiktaş'ın değil spor ahlakına ve dürüstlüğe inananların haklı seslenişidir.

Beşiktaş JK

-----------------------------------------------------------

Futbolun utanç gecesi...

Fenerbahçe-Kayserispor maçının hakemi Hakan Sivriselvi, hakkındaki söylenti ve şaibeleri bu maç gecesi ispatlamıştır. Ben istediğimin emeğini hem de herkesin gözü önünde çalarım diyerek dürüst futbola meydan okumuştur. Bu maç futbol tarihine kara bir leke olarak gececektir. Çünkü hiçbir hakem ahlaksız da olsa maçın birinci dakikasından 90+5,12. dakikasına kadar bir takımı bu kadar ezemez. Kulübümüz federasyondan, MHK’den ve de diğer kurullardan dürüst futbola meydan okumanın hesabını sormasını, hem de hemen sormasını beklemektedir. Özellikle futbolun temizlenmesi adına Türkiye Futbol Federasyonu’ndan beklentiler vardır. Kendileri bu misyonla göreve gelmiştir. Bu görevin yerine getirilmesini bekliyoruz. Kamuoyunun bilgisine.

Kayserispor Kulübü

Bordo61Mavi
06.Nisan.2007, 12:20
Fenerbahce $ampiyondur. Ligin son macina kalmadan, yane Trabzonspor deplasmanina kalmadan ilan de ederler $ampiyonlugu. Galatasaray uyandi ama gec uyandi, Feldkamp bastan yanlisti ve yanlislarini duzeltmek icin gec kaldilar, seneye artik

nerazzuri
06.Nisan.2007, 12:32
Çok uzattılar cidden ya bu sene içindeki geçmiş maçlara bakın bi Allah'ını severseniz Kaç maçta hakem'in hatasıyla puan aldınız. Adil olun diyorsunuz ama anca rakip takıma yapılınca adilliğiniz ortaya çıkıyor.

İşte Galatasaray'ın kirli çamaşırları... Ligde tam 10 puan hakem kararıyla. bu maçların kaç tanesi bu kadar büyütüldü allahaşkına. Yok açıklamalar falan. Çok saçma...

Tamam haksız puan kabul ediyoruz. Ama Arif,Deivid'in yaptıklarını geçmişde az yapmadı ;;) Hatırlayın işinize gelmeyince unutmayın öyle.

Daha aslında söylenecek çok şey varda Forumdan uzak kalmak istemiyorum. :)

Bordo61Mavi
06.Nisan.2007, 13:21
Yani beyler, bu hakemler boyle. Hic ustune gitmeye sebep yok, Cem Papila bizi sampiyonluktan etti okadar kisi yurudu hic bi fark gormedik. Yani bu is boyle yurur, sadece Tolunay hocanin dedigi bi soze katiliyorum, ANADOLUDAN SAMPIYON CIKMAZ, sebebi ise belli ;)

KaPaLı
06.Nisan.2007, 14:18
ortalık toz duman olmş yine :)

Deivid'in penaltısında hakem hatası olduğu görüşündeyim ama bütün maç hakem FENERBAHÇE için ne yaptı ? olmayan toplarımı verdi ? yoksa faulle kesilen ataklarda devammı ettirdi ? Hakem art niyetli olsa inanın Kayseri bu akşam sahadan 11 kişi çıkamazdı. bazı arkadaşlar radyodan dinleyip yorum yapmış sadece özetleri izleyip yorum yapılmaz arkadaşlar 90dk izleseydiniz görürdünüz maçta neler oldu birşeyde Tolunay hoca için söylemek istiyorum hakeme laf edeceğine kendi topçuna birşey söyle oyuncu yerde o yerde diye topu taca attılar saidou kalktı koşmaya başladı.Ragıp R.Carlos'u tekrar sakatlıyodu bide Carlos'a bağırıyo kendini atıyo diye...

Neyse fazla konuşmaya gerek yok 63 Lig-14 Kupa maçında 4.penaltımız sanırım hayırlı olsun 5 puan öndeyiz akşamki maçları bekliyoruz artık...

Wesley Sneijder
06.Nisan.2007, 14:54
Futbolun utanç gecesi...

Fenerbahçe-Kayserispor maçının hakemi Hakan Sivriselvi, hakkındaki söylenti ve şaibeleri bu maç gecesi ispatlamıştır. Ben istediğimin emeğini hem de herkesin gözü önünde çalarım diyerek dürüst futbola meydan okumuştur. Bu maç futbol tarihine kara bir leke olarak gececektir. Çünkü hiçbir hakem ahlaksız da olsa maçın birinci dakikasından 90+5,12. dakikasına kadar bir takımı bu kadar ezemez. Kulübümüz federasyondan, MHK’den ve de diğer kurullardan dürüst futbola meydan okumanın hesabını sormasını, hem de hemen sormasını beklemektedir. Özellikle futbolun temizlenmesi adına Türkiye Futbol Federasyonu’ndan beklentiler vardır. Kendileri bu misyonla göreve gelmiştir. Bu görevin yerine getirilmesini bekliyoruz. Kamuoyunun bilgisine.

Kayserispor Kulübü
Galatasaray'a yüklenmeye gerek yok, Tolunay Kafkas ve Süleyman Hurma ilk devredeki Kayseri-Fener maçında Edu haksız yere oyundan atıldığında neredeydi? Tamam penaltı haksızdı, çok temiz bir galibiyet de sayılmaz ama en azından Kayseri'ye bu ders oldu.

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 16:17
Tüm tartışmalardan sıyrılıp Semih'i de unutmamak lazım oyuna girdi yine oyunun Kaderini değiştirdi Kezman'a 1000 kere o pozisyon gelse hiç birinde atamazdı

Semih adım adım gol krallığına gidiyor Helal Olsun ...

Ayrıca keşke tüm takım yönetimler kendi takımlarının lehine sonuçlanan hakem hatalarında bile çıkıp açıklama yapsa o zaman "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantıından biraz sıyrılmış olurduk...

Ralph
06.Nisan.2007, 16:19
Ben dün sinirlendiğim için hiçbirşey yazmadım.Bugün sakin bir kafayla konuşayım.Hatta ben konuşmiyim.Tolunay kafkasın açıklamalarını dinleyin herkese öneririm.Süper ligin resmi sitesinden izleyebilirsiniz.O hakem görüntüsündeki kişi ile ilgili gerekli olan şeyleri söylüyor.HEMDE ÇOK AÇIK VE NET...

Sekopej
06.Nisan.2007, 16:53
Anlamıyorum ben ya, Tolunay Hoca ilk maç sonunda neredeydi? Fenerbahçe 1-0 öndeyken maçı 2-1 kaybetti, o maçtan sonra Galatasaray, Beşiktaş, Kayserirpor Resmi sitelerinden neden adalet istiyoruz mesajları yayınlanmadı?

Hakem maçı sattı diyen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

Hakemin maçı satma niyeti olsa neden uzatmaları beklesin, hatta 12 saniyeyi neden beklesin? Bu 12 saniyeyi bile olay ettiniz, hakemin kolundaki saat doğru olamaz mı? Basketbol mu bu ekranda verilen saat ile bire bir uyuşsun?

Hakem art niyetli olsa zaman geçirdikleri gerekçesiyle Kayserisporlu oyunculara kart gösterirdi. Bu nedenle kart gören oyuncu oldu mu?

Hakem art niyetli olsa son saniyeyi beklemez daha erken maçı Fenerbahçe'ye verirdi. Ivankov'un Yasin'i itip düşürdüğü pozisyona penaltı çalardı ve olay biterdi.

Tolunay Hoca bu kadar karakterli, adalet istiyor o zaman ilk maçta Edu'yu daha 30. dakikada gereksiz yere attıran Topuz'a o zaman ceza vermiş mi?

Vederson tacı attıktan sonra, kulübeden sahaya top atan "kim olduğunu anlayamadım" kişinin yaptığı çok karakterli bir hareket mi?

Dün hakemin hatalı olduğunu hepimiz kabul ediyoruz, kabul etmediğimiz tek nokta sizin art niyetli demeniz. Hani Cordoba son saniyede degajı hatalı kullanmıştı, Kabze pozisyonu golle sonuçlandırmıştı. O zaman çoğu Fenerbahçeli çıkıp Cordoba maçı sattı dedi, buna karşı savunma şu şekildeydi; "Cordoba maçı satacak olsa o dakika kadar mı bekler, daha önceden veriridi. Üstelik Kabze'nin o şekilde şut çekeceğini nerden bilebilir?" O zaman bunları diyen arkadaşlar ben de diyorum ki; "Hakem maçı satacak olsa neden uzatmaların sonunu beklesin, daha önce bu işi yapamaz mıydı? Hem nerden bilsin Deivid'in o şekilde orta yapıp, Semih'in ustaca kafa vuruşuyla Fenerbahçe'nin golü atacağını."

Ama şu konuda da burukluk yaşıyorum, aynı sezon şimdi Manisa'da oynayan Burak daha bariz pozisyonda elle gol atmıştı, o pozisyon unutuldu gitti, kimse tartışmadı ama hala Anelka'nın pozisyonu tartışılıyor.

Fenerbahçe'nin olası şampiyonluğuna şimdiden gölge düşürmeye çalışıyorlar. Rakipler zor durumda şu anda ve favori Fenerbahçe. Buna da bu şekilde leke atalım bari bizim hatalarımız konuşulmasın, Fenerbahçe konuşulsun diye düşünüyorlar sanırım.:)

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 17:00
Fenerbahçe'nin olası şampiyonluğuna şimdiden gölge düşürmeye çalışıyorlar. Rakipler zor durumda şu anda ve favori Fenerbahçe. Buna da bu şekilde leke atalım bari bizim hatalarımız konuşulmasın, Fenerbahçe konuşulsun diye düşünüyorlar sanırım.:)

Söylediklerinde çok haklısın abi özellikle burası çok iyi okunulması gereken bir yer. Fenerbahçe'nin durdurulamaz yükselişi karşısında her saniye geriye giden,borç batağına saplanmış rakiplerimiz taraftarlarına hedef şaşırtıyorlar ama sorun değil biz İnönüde Beşiktaş'ı yendik SamiYende Galatasaray'ı da yenerek kimin hak ettiğini göstericez (::)

Sekopej
06.Nisan.2007, 17:06
Şu da var futbol bu, bugün 2 maç var. 1tane hakem hatası olsun bilerek ya da bilmeyerek, yukarıda yapılan açıklamalardan daha sertini Fenerbahçe yapabilir. Ve son haftalara girilirken ortam daha da gerilebilir.

O nedenle bu olayı buralara getiren bu yetersiz hakemlerin temizlenmesi gerekiyor Türk futbolundan. Ama yetersiz hakemleri temizleyince geriye hakem kalır mı???

Jesus_FB
06.Nisan.2007, 17:38
bu sene de ortak bir pankart çalışmasına gidilirmi acaba?

a.arıcı-11
06.Nisan.2007, 17:47
Şu GS ve BJK yaptığı açıklamalarına gülüyorum:)
Şimdi forumda herkes hadi Beşiktaş haklı ama kimse işte Galatasarayın bu sezon hakem hatasıyla aldığı puanları yazmış arkadaşlar bu sadece bu sezon için geçen yıl Kadıköy'deki kupa maçında Selçuk Dereli Beşiktaşı finale çıkarırken böyle bir açıklama nerdeydi veya Galatasaray bu hakem hatalarıyla maç alırken,yıllar önce Arif kendini yere atmaktan dergilere kapak olurken neredeydi bu açıklamalar.Şimdi Fenerbahçe şampiyonluğa gidiyor diye hepsi ''HEPİMİZ KAYSERİYİZ'' demeye getiriyolar onlara destek veriyolar,ligin ilk yarısındaki maçta neredeydiniz kardeşim???
Aslında söyleyecek çok şey var ama boşa söylemiş olduğumu bildiğim için parmaklarıma acıyorum hem zaten Serkan parmaklarına acımamış 221.mesajda benimde duygularımı uzunca yansıtmış

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 18:07
Zico: "Edu'nun kırmızı kartına itiraz eden Kayserili görmemiştik!"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Zico, 2-1 biten Kayseri maçında hakeme tepki gösteren Kayserispor camiasına ligdeki ilk maçta Edu'nun gördüğü kırmızı kartı hatırlattı. Brezilyalı çalıştırıcı, galibiyeti hakettiklerini söyledi.

Lig TV canlı yayınında oldukça zor bir maç çıkardıklarını anlatan Zico, "Hakettiğimiz bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Maç bizim için zor gerçti. Oyuncularımız yeterince mücadele ettiler. Fakat futboda hakemin son düdüğü çalmadan hiçbir şeyden emin olamazsınız. Oyuncularımı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Fenerbahçe'nin maçın ilk 15 dakikasında çok iyi oynadığına dikkat çeken sarı lacivertli takım teknik direktörü, "Ancak 90 dakika boyunca aynı ritmi tutturmak zor olabilir. İlk 15 dakika çok pozisyonlu geçti. Bunlardan yararlanamadık. Daha sonra Kayseri takımı daha iyi markaj yaparak üzerimize geldi. İkinci yarıda ben üstün oynadığımızı düşünüyorum. Yaratıcılıklarımızı ortaya koyduk ve galip geldik" dedi.

"Semih'teki yükselişi görüyoruz"

Oyuna yedekten girerek son saniyelerde golünü atan Semih Şentürk'ü de değerlendiren Zico, "Futbol takımları 11 kişiden oluşmaz. Önemli olan iyi bir grubunuzun olmasıdır. Semih de bunun en güzel örneğini sunuyor. Daha önce Kezman yedekteydi, Semih oynuyordu. Şimdi tam tersi. Semih son zamanlarda oynadığı futbolla performasını yükseltiyor. Bunu görüyoruz. Hiçbir zaman da küsmüyor" ifadelerini kullandı.

Zico, Roberto Carlos'un kondisyon olarak henüz yeterince hazır olmadığının da görüldüğünü vurguladı.

"Hakeme itiraz haklarıdır; ama..."

Maçın hakemi Hakan Sivriservi'ye Kayserispor camiası tarafından getirilen yoğun eleştirileri de yorumlayan Brezilyalı çalıştırıcı, "Bu konularda yorum yapmak, şikayet etmek herkesin hakkıdır. Bu hakkını kullananalarara birşey dememek lazım. Bize de yanlış kararlar verildi. Galatasaray maçında da bize yönelik yanlış kararlar olmuştu. Konuşmak başkalarının hakkı olduğu gibi bizim de hakkımız. İlk yarıdaki Kayseri maçını hatırlayalım. Edu haksız bir şekilde kırmızı kartla oyundan atışı vardı. O gün hiçbir Kayserili bu karara itiraz etmemişti. Bu öyle bir hataydı ki, biz hem puan kaybettik hem de daha sonra Edu'ya ceza verilmedi. Ben o maçtan sonra hiçbir Kayserisporlu'nun çıkıp da hakeme itiraz ettiğini görmedim" şeklinde konuştu.

Emurafu
06.Nisan.2007, 18:11
Erman Toroglu yazısı !!!

Gelin bir de Toroğlu'nu dinleyelim

Deivid'in düşürülmesi penaltı mı değil mi? Semih'in pozisyonu ofsayt mı değil mi? Konunun uzmanını dinliyoruz:
Erman Toroğlu, Hürriyet'teki köşesinde en son söyleyeceğini en başta söylüyor ve Fenerbahçe için "Hakemle kazandılar" diyor...

Pozisyonlara gelince...

Sözü Toroğlu'na bırakıyoruz:

"(...) Mesela penaltı. Uzaktan yakından ilgisi yok. Şöyle söylemek lazım. Aynı penaltıyı Kayserispor’un lehine verseydi, F.Bahçeli oyuncular ne yapardı, merak ediyorum. Semih’in attığı gol ofsayt. Maçın bitiş süresine bir daha bakmak lazım. Devam doğru mu, yoksa kesmek mi doğru? Ama doğru olmayan tek şey, hakem. Bobo’yu attı ya, şimdi kahraman oldu, üst üste maç veriyorlar!"
!

Ahmet Çakar Yazısı !!!

Hakeme dua etsin

İki hafta önce aynı hakem İstanbul BŞB-Beşiktaş maçını yönetmişti. Neredeyse verdiği her karar doğruydu. Bobo'yu atmış, hemen hemen tüm basın kendisini desteklemişti. "İşte benim Türk hakemim" diyordum. "Büyükküçük takım ayrımı yapmadan, gerekirse en yıldız futbolcuyu bile oyundan atabilen hakem istiyoruz" diyordum.
Ama dün geceki Hakan Sivriservi, Türk hakemliğine belki de uzun yıllar konuşulabilecek kötü bir gece armağan etti. Belki de bu sezonun ilk dörtteki sıralamasını değiştirdi. Belki şampiyonu değiştirdi. Ama bugünlere kadar iyi kötü gelen Türk hakemliğine büyük zarar verdi. Daha da ağır söylüyorum: Fenerbahçe dün gece kazandıysa, yatsın kalksın hakeme dua etsin.
Verdiği penaltı inanılır gibi değil. Eğer Deivid ile Kayserisporlu defans oyuncusunun teması penaltı ise, bir maçta en az 300 tane penaltı olur. İki hafta önce Bobo'ya gösterdiği kırmızı kart yüzde yüz doğru idi. Ama dün gece Vederson'un yaptığı harekete bir baksın. Baksın ki, Vederson rakibinin kaval kemiğine nasıl basıyor. Ama aynı Vederson'a kırmızı kart gösteremiyor.

YA FENER'E AYNISINI YAPSALAR!

Verdiği ve vermediği sarı kartların bir kısmı yanlış. Faullerde önemli tespit hataları var. 5 dakika uzatmanın sonunda top orta sahada ve maçı bitirebilecek durumunda iken, yine akını yaptırdı. Bundan dolayı fazla bir eleştirim yok. Ama Semih'in attığı son saniye golünde de halen bir ofsayt şüphem var. Kabul edilebilir ki, Fenerbahçe son 15 dakika dışında uyurgezer gibiydi. Beyinler sanki hâlâ geçmiş ve gelecek Chelsea maçlarında gibiydi. Kötü oynadılar, konsantre olamadılar, kötü gol yediler. Ama sonuçta maçı kazandılar.
Bu maç belki de Fenerbahçe'ye şampiyonluğu getirecek. Ama siz değerli okuyucular bu satırları okurken, başta Galatasaray, Beşiktaş ve Sivasspor camiaları ayakta olacaklar. Çünkü bir hakemin ligde 4 takımı ilgilendiren bir kaderi nasıl değiştirebilecekse öyle değiştirebildiğini gördük dün gece. Sonuçta Fenerbahçe kazana kazana devam ediyor. İki Chelsea maçı arasında Kayseri gibi bir takımı yenmek inanılmaz büyük avantaj.
Son sözümüz Fenerbahçe taraftarına:
Ya birkaç gün sonra Londra'da bir Avrupalı hakem çıkar da, Fenerbahçe'ye Hakan Sivriservi'nin dün gece Kayserispor'a yaptığı muameleyi yaparsa neler hissedersiniz?

Sekopej
06.Nisan.2007, 18:16
Emrah hakemin hatalarını zaten kabul ediyoruz, ayrıca eski hakemlerin yorumlarını koymaya gerek yok. Aksini iddia eden yorum varsa tartışmak adına onu koyalım, yoksa her hakem hata yaptı diyenin yorumunu buraya koymak olmaz.:)

anilton
06.Nisan.2007, 18:21
Ben şunu kendi adıma tekrar tekrar vurgulamak istiyorum.Hakan Sivrisiervi F.Bahçe'li bir hakemdir.Araştırıp görebilirsiniz.Bu maçı kesinlikle F.Bahçe falan satın almadı.Ben hayatta böyle bir şey düşünmüyorum.Tamamen Hakan Sivriservi kendi insiyatifini kullandı...

El Barto
06.Nisan.2007, 18:28
Yahu bu eski hakemlerin çıkıp ahkam kesmesinede fitil oluyorum ha. Zamanında aynı naneleri sizde yemediniz mi arkadaş?

Bitmiş gitmiş yahu uzatmaya gerek var mı daha. :)

Hayat güzel devam ediyor her ne kadar hava kapalıda olsa... ;;)

Emurafu
06.Nisan.2007, 18:31
Hakan sivriselvi konusmaya gerek yok...Geçmişdede bu tür hataları olmuş..

Erciyes-Fenerbahçe maçında Luciano’nun topu elle kesmesini görmeyen hakem Hakan Sivriservi’ye 6 hafta ceza gündemde.

Tarih: 2 Mart 2006
Kaynak: http://arsiv.sabah.com.tr/2006/02/03/spo128.html

Daha fazla konusmaya gerek yok..Herkez kendi takımının maçına odaklansın derim;)

ordulu5252
06.Nisan.2007, 18:33
Dünkü maçta yapılanlar futbol tarihinde görülmemiştir....

1.Penaltı pozisyonu uzaktan yakından alakası yok....O pozisyona penaltı çalan hakem her pozisyona penaltı çalmalıdır.....

2.Kayserisporlu oyunculara çok rahat sarı kart çıkarırken Fenerbahçeli oyunculara çok cömert
davrandı...Fenerbahçeli oyuncular hakeme bağırdılar,topu yer atılar yinede sarı kart çıkarmadı...Bir ara sarı kartını evde unutu diye korktum

3.DAKİKA 95:17
Top taca çıktı maçın bitirilmesi lazım hakem maçı hala oynatıyor....
Fenerbahçe'nin frikik pozisyonunda hemde HAKEM MAÇI DURDURMAMIŞTI!!!!!
Fenerli oyuncular tacı attı maçın bitmesi lazım maç devam ediyor sahada iki top var oynun durması gerekirken maç hala devam ediyor top Devid'e geldi maç hala devam ediyor Devid orta açtı maç HALA devam ediyor VE gOLLL

Kayserispor Teknik tirektörün dediği gibi sahada aşağlık bir hakem vardı....

Sekopej
06.Nisan.2007, 18:34
Ben şunu kendi adıma tekrar tekrar vurgulamak istiyorum.Hakan Sivrisiervi F.Bahçe'li bir hakemdir.Araştırıp görebilirsiniz.Bu maçı kesinlikle F.Bahçe falan satın almadı.Ben hayatta böyle bir şey düşünmüyorum.Tamamen Hakan Sivriservi kendi insiyatifini kullandı...

O zaman bu hakemler temizlenmeli futbolumuzdan.

----------------------------------

Bugün Fenerbahçe taraftarı çok mu memnun sanıyorsunuz bu şekilde kazanmaktan?

Dün o penaltı olmasa belki başka pozisyonda golü bulacaktı Fenerbahçe. İyice baskı kuracaktı son 10 dakika golü bulacaktı belki. Ya da kaybedecekti.

Kaybetsek de ASY'de Galatasaray'ı yenerek yine şampiyon olabilirdik, belki rakipler de bugün kaybedince değişen birşey olmazdı.

Şimdi tüm Fenerbahçe taraftarları hoşnut değil, neden? Çünkü şampiyon olduğumuzda hep bu maç hatırlatılacak, diğer hatalı maçlar unutulacak. Belki de yıllarca bu maç konuşulacak. Kim ister ki koca sezonun emeğine bu şekilde leke sürülmesini?

Hakemin saçmalıklarından dolayı neden Fenerbahçe taraftarı kazandığı şampiyonluğun şaibeli anılmasını istesin?

Dün kaybetseydik de şampiyonluğu kaybetmeyecektik. Hatta Chelsea maçını düşünerek oyunculara, teknik heyete tepki bile gösterilmeyecekti. Kalan 5 maçı da kazandığında şampiyon olabiliyordun çünkü.

Diğer takım taraftarlarından daha çok Fenerbahçe taraftarlarını üzüyor bu şekilde kazanmak. Çünkü biliyoruz bu gündemden hiç düşmeyecek. Böyle kazanacağımıza 5 gol yiyip mağlup olsaydık da o konuşulsaydı keşke.

Fenerbahçe hakemi satın aldı diyenlere önceki mesajlarımda sorduğum sorular aynen geçerlidir ha.:D

anilton
06.Nisan.2007, 18:37
Yahu bu eski hakemlerin çıkıp ahkam kesmesinede fitil oluyorum ha. Zamanında aynı naneleri sizde yemediniz mi arkadaş?

Bitmiş gitmiş yahu uzatmaya gerek var mı daha. :)

Hayat güzel devam ediyor her ne kadar hava kapalıda olsa... ;;)

Evet Emre Abi zamanında daha beterlerini yapmadılar mı?Hele Erman Toroğlu ...:)

http://www.youtube.com/watch?v=CW59dfCMnZk

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 18:37
[B][COLOR=darkslateblue]Fenerli oyuncular tacı attı maçın bitmesi lazım maç devam ediyor sahada iki top var oynun durması gerekirken maç hala devam ediyor top Devid'e geldi maç hala devam ediyor Devid orta açtı maç HALA devam ediyor VE gOLLL

Fenerbahçe çift vuruş kullanılırken ne kadar zaman kaybı yapıldı bunuda hesaplayasdın ?

Sekopej
06.Nisan.2007, 18:38
Dünkü maçta yapılanlar futbol tarihinde görülmemiştir....

1.Penaltı pozisyonu uzaktan yakından alakası yok....O pozisyona penaltı çalan hakem her pozisyona penaltı çalmalıdır.....

2.Kayserisporlu oyunculara çok rahat sarı kart çıkarırken Fenerbahçeli oyunculara çok cömert
davrandı...Fenerbahçeli oyuncular hakeme bağırdılar,topu yer atılar yinede sarı kart çıkarmadı...Bir ara sarı kartını evde unutu diye korktum

Fenerli oyuncular tacı attı maçın bitmesi lazım maç devam ediyor sahada iki top var oynun durması gerekirken maç hala devam ediyor top Devid'e geldi maç hala devam ediyor Devid orta açtı maç HALA devam ediyor VE gOLLL

Arkadaşım eski mesajları bir oku lütfen ve burada tekrar sinirleri germe.

Penaltı değil evet kabul ediyoruz.

Sarı kart konusunda katılıyorum, zaman geçiren Kayserili oyunculara kart göstermyerek kartını evde unuttuğunu ben de düşündüm.

Sahada 2 top var diyorsun ben 3 kere yazdım sanırım taç atıldıktan sonra Kayseri kulübesinden sahaya atılıyor o top. Yakışıksız bir hareket ve hakem de oyunu durdurmuyor doğru olanı yaparak.

Saat konusunda da en az 3-4 kere yazdım, hakemin kolundaki saati görebiliyor muyuz?

Sekopej
06.Nisan.2007, 18:41
Hakan sivriselvi konusmaya gerek yok...Geçmişdede bu tür hataları olmuş..

Daha fazla konusmaya gerek yok..Herkez kendi takımının maçına odaklansın derim;)

Ben de aynı hakemlerin Galatasaray lehine yaptığı hataları mı listeleyim şimdi burada?

Lafı sok, sonra herkes kendi maçını konuşsun de. Olmuyor ama Emrah.

Üstelik burası bir taraftar forumu değil. Herkes her maç hakkında yorum yapabilir, bunu kimse kısıtlayamaz kurallar dahilinde olduktan sonra.

GodfatheR
06.Nisan.2007, 18:51
Peki sevgili Galatasaraylılar Antep deplasmanında 5 metre ofsayttan gol attınız işinize gelmedi hakem görmemiş dediniz.Kusura bakmayın sizin hiç konuşmaya hakkınız yok.

nerazzuri
06.Nisan.2007, 18:58
Anadoludan şampiyon çıkmaz demiş Tolunay bey Önümüzde KosKoca SİVASSPOR örneği var bal gibi de çıkar kardeşim.

Sen gidipde Belediye ye evinde 1-0 dan maç verirsen gidip oftaş , kasımpaşaya yenilirsen tabi şampiyon olamazsın. Bu kadar saçmalık görmedim Allah aşkına ya.

Universal
06.Nisan.2007, 19:21
Fenerbahçe hakem hataları ile kaybettiği zaman hiçbir kulüp böyle yazılar yazmıyorlar. Herkes iki yüzlü...

Servet 5 metrelik ofsayttan gol attı kimsenin sesi çıkmadı.

Fenerbahçe geçen yıl Kadıköy'de Beşiktaş'a elenirken Baki'ye sarı kartı zar zor gösteren bir hakem varken kimsenin sesi çıkmadı.

Kayseri Erciyes'in geçen yılki kupa finalinde hakem hatası ile kaybederken kimsenin sesi çıkmadı.

İki yıl önce Kupa Finalinde Beşiktaş'lı yöneticiler ile hakem yemek yerken kimsenin sesi çıkmadı.

Herkese haybeden penaltı verilirken ve Fenerbahçe'nin penaltıları verilmezken kimsenini sesi çıkmadı.

Edu ligin ilk yarısında ki maçta iki sarı kartı hatalı olduğu federasyon tarafından berlilenirken bile kimsenini sesi çıkmadı ve maç sonu bütün medya Kayseri iyi oynadı hak ederek kazandı denildi.

Şimdi hatalı penaltıdan kimse birşey diyemez demeye hakları yok o zaman susutuysanız şimdide susacaksınız.

Yada iki yüzlüğünüz ile yüzleşeceksiniz.

goosfraba
06.Nisan.2007, 19:32
Yorum yapmayı düşünen Galatasaraylı arkadaşlarım, Serkan abinin yazdıklarını okumadan yapmasınlar bence. Bir soru sordu, zamanında kendi takımlarının aldığı haksız puandan sonra neden beyaz sayfa konulu bir açıklama yapılmadı? Bunun cevabını kimse veremez.

PesimiSTyLa
06.Nisan.2007, 19:37
Yorum, gelmemiş. gelemez zaten fln bunlar ortamı germeye yönelik yapılmış yorumlar. Yönetici kardeslerim dikkat ediyor umarım.

Cvp vermeyecegim. 3 puan fb camiasına hayırlı olsun. Tebrikler önemli bir 3 puan aldıklarını söylemiştim ve kendi adıma noktayı koydum. (nokta) .

anilton
06.Nisan.2007, 19:37
Fenerbahçe hakem hataları ile kaybettiği zaman hiçbir kulüp böyle yazılar yazmıyorlar. Herkes iki yüzlü...

Servet 5 metrelik ofsayttan gol attı kimsenin sesi çıkmadı.

Fenerbahçe geçen yıl Kadıköy'de Beşiktaş'a elenirken Baki'ye sarı kartı zar zor gösteren bir hakem varken kimsenin sesi çıkmadı.

Kayseri Erciyes'in geçen yılki kupa finalinde hakem hatası ile kaybederken kimsenin sesi çıkmadı.

İki yıl önce Kupa Finalinde Beşiktaş'lı yöneticiler ile hakem yemek yerken kimsenin sesi çıkmadı.

Herkese haybeden penaltı verilirken ve Fenerbahçe'nin penaltıları verilmezken kimsenini sesi çıkmadı.

Edu ligin ilk yarısında ki maçta iki sarı kartı hatalı olduğu federasyon tarafından berlilenirken bile kimsenini sesi çıkmadı ve maç sonu bütün medya Kayseri iyi oynadı hak ederek kazandı denildi.

Şimdi hatalı penaltıdan kimse birşey diyemez demeye hakları yok o zaman susutuysanız şimdide susacaksınız.

Yada iki yüzlüğünüz ile yüzleşeceksiniz.

Senin yaptığın gibi hakem hatalarını tek tek sayarsak valla Beşiktaş adına duygulanır ağlarsın.O yüzden girmeyeceğim bu konuya.Dün maçı izlediysen neden bu denli tepkilerin olduğunu çok iyi anlarsın.O saydıkların "hakem hatası".Dün yapılan ise hakemin bir takıma maçı kazandırması.Bir kez daha söylüyorum kimse yanlış anlamasın.F.Bahçe'nin bunda hiç bir suçu yok.Hakan Sivriservi F.Bahçe'nin normalde kazanabileceği bir maçı F.Bahçe'ye verdi...

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 19:52
İki oyuncu kafa topuna kalkar gol atarız hakem faul der iptal eder...
Penaltımız verilmez Voleybol takımına adam bulmuş olduk ama...
Top dışardan çıkar haaakem vermez...
Anelka elle atar FB de alışkanlık var volyebol oynamaya yine FB de iken Nobre çok yapardı...
Oftaş maçında haaakem öle bir penaltı verdiki tribünde Jimenez kahkaha attı adam ...

Haaakemler adil olsaydı şuan 68puandaydık...

Ama bazılar çıkıp şerefsizler (!) hakkımızı çaldı dediği için haaakemler korkuyorlar bu çok açık 2004sezonunda yaşananlar yine hortladı teßrik ediyorum haaakemleri...

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 19:56
İki oyuncu kafa topuna kalkar gol atarız hakem faul der iptal eder...
Penaltımız verilmez Voleybol takımına adam bulmuş olduk ama...
Top dışardan çıkar haaakem vermez...
Anelka elle atar FB de alışkanlık var volyebol oynamaya yine FB de iken Nobre çok yapardı...
Oftaş maçında haaakem öle bir penaltı verdiki tribünde Jimenez kahkaha attı adam ...

Haaakemler adil olsaydı şuan 68puandaydık...

Ama bazılar çıkıp şerefsizler (!) hakkımızı çaldı dediği için haaakemler korkuyorlar bu çok açık 2004sezonunda yaşananlar yine hortladı teßrik ediyorum haaakemleri...

Nasıl 68 puan olacağını söylüyorsun neye dayanarak ? Ayrıca Jimenez o gülmwnin nedenini gayet iyi açıkladı saha içiyle ilgisi yok bilip bilmeden konuşmayın

anilton
06.Nisan.2007, 19:57
Benim anlamadığım daha önce bir sürü sabıkası olan ve kulüpler tarafından yönetiği her maçta hatalı kararları ile tartışılan bir hakem en kritik haftalarda neden en kritik maçlara atanırlar anlamak mümkün değil...

Antalyaspor'dan Sivriservi'ye Büyük Tepki
Antalyaspor Başkanı, Kartal maçında hakem skandalı yaşadıklarını belirterek, "10 dakikada 4 tane çok ucuz sarı kart çıkardı. Sahada resmen hakem katliamı yaşadık" dedi. Çetiner de, hakemi Ali Aydın'a şikayet etti.

Tarih: 7 Ekim 2007
Kaynak: http://www.antalyaspor.web.tr/arsiv/hafta07.htm

Yedin bizi Sİvriservi
90’da yıkılmayı alışkanlık haline getiren Timsah’ın bu kez son dakikada gelen gol sevinci kursağında kaldı Oftaş kaçtı Timsah yakaladı… 2-0 geriye düştüğümüz maçta Egemen ve Guti eşitliği sağladı… 90’da Ömer Erdoğan’ın filelerle buluşan topunu hakem Hakan Sivriservi saymayınca yeşil beyazlılar yine bir fırsat haftasını da ıskaladı…

Kaynak: http://www.bursaspor.org.tr/haberdetay. ... er_id=6600

Orduspor'un kendi evinde Samsunspor ile oynadığı karşılaşmada Orta Hakem Hakan Sivriservi'nin verdiği hatalı kararlar futbolcuları ve taraftarları çileden çıkardı. Karşılaşmanın son dakikalarında Samsınsporlu Hakkı'ya 2. sarı kartı göstermeyen orta hakem 90+1 de Orduspor aleyhine verdiği faul sonrası orduspor kalesinde golü görmesine neden oldu.

Son olarak Orduspor maçında haksız yere oyundan atılan Celil Sağır, adeta isyan etti. Yıldız futbolcu, "Futbol hayatım hakemlerle savaşmakla geçti. Görünen o ki bırakana kadar da böyle devam edecek. İsmet Arzuman, Hakan Sivriservi gibiler olduğu sürece Türk hakemleri bir yerlere gelemez" dedi.

Kaynak: http://www.orduhaber52.com/detay.asp?hid=46

Turkcell Süper Lig’inde 2003-2004 sezonundan itibaren maç yönetmeye başlayan Hakan Sivriservi, şimdiye kadar takımımızın 4 karşılaşmasında görev yaptı. İlginç bir tesadüftir ki Konya’da oynanan üç mücadelede beraberlikle sonuçlanırken, 2006-2007 sezonunun 20.haftasında deplasmanda Antalyaspor’a 1-0 kaybettik.

Kaynak: http://www.konyaspor.org.tr/detay.php?id=1785

Sivriservi yine yapacağını yaptı

Samsunspor-G.B.Oftaşspor maçını yöneten Hakan Sivriservi'yi geçen yılki Samsunspor-İnegöl Türkiye Kupası maçından hatırlıyoruz. Eskişehir bölgesi hakemi olan Sivriservi, 2-1 kazandığımız o maçta Ceyhun'a gösterdiği kırmızı kartla tepki almıştı. Beşiktaş'ın da bulunduğu gruptan lider olarak çıkan ekibimiz, Ceyhun'un 3 maç ceza alması nedeniyle Süper Lig'de kalma mücadelesi sırasında büyük handikap yaşamıştı. Sivriservi bu maçta da oyuncumuz Emre Balak'a ucuz bir kırmızı kart gösterdi. Konuk ekibin ilk golünde Oftaş'lı oyuncuların faulünü es geçti. Oftaş'ın son dakikada bulduğu galibiyet golünü atan Kemal'in bariz ofsaytta olduğu belirtildi. Standardın üzerindeki kilosuyla da dikkat çeken Hakan Sivriservi'nin kararları sonucu etkilerken, gösterdiği yönetim yine soru işaretlerine neden oldu.

Kaynak: http://www.samsunspor.biz/site.php?suba ... om=&ucat=&

Turkcell Süper Lig’inin 25.hafta açılış maçında Galatasaray’ı konuk eden takımımız, 2-1 mağlu duruma düştüğü karşılaşmadan 2-2’lik beraberlikle ayrılırken, alınan 1 puana sevinemedi. Hakan Sivriservi bütün takdir haklarını Galatasaray lehine kullanırken, takımımızın son dakikalardaki 2 net penaltısını vermedi.

Kaynak: http://www.konyalife.com.tr/haber/takim ... u-783.html

Bu hakem bir an önce cezalandırılmalı ya da düdüğünü asmalı.Ama MHK ödüllendiriyor böyle kritik maçları ona vererek...

ForsakeN
06.Nisan.2007, 19:57
Tamam hakem çok kötü maç yönetti.İki golümüzde de hatalı kabul ediyorum. Ama diğer kulüplerin kendi lehine bu hatalar gerçekleşince seslerini çıkarmayıp başka kulüp lehine olunca bu kadar ağlamaları hiç hoş değil. Şimdiye kadar hem Beşiktaş hem de GS maçlarında bu hatalar hep oldu olacaktır da. Önemli olan kimin başına geldiğine bakmadan tepkiyi koymak. Ama nerde !!!

Universal
06.Nisan.2007, 20:00
Fenerbahçe ilk yarıda ki maçı hakem hatası ile kaybetti. Dün ise borcunu aldı. Bu kadar basit...

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 20:00
@ anilton

Söylediklerinde %100 haklısın ama bazı arkadaşlar yapılan hataları Aziz Yıldırım'a bağlıyor bu sadece ZAFERİMİZDİR rakiplerin ne kadar çaresiz bıraktğımız göstergesidir

ForsakeN
06.Nisan.2007, 20:02
Birde şu mantığı anlamıyorum. Kendileri lehine hata yapılınca "Hakem hatası", bizim lehimize olunca "Hakem maçı sattı,komplo..."

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 20:02
58 puandayız

GS-BJK
FB-BJK
BJK-FB
BJK-Ankara -3pts. kesin burdan zaten...

yukarda kalan 9puanın 7si hadi bilemedin 5i bize gelsin... 10 bilemedin 7-8puan kesinlikle fazla durumda olmamız lazımdı şu an...

anilton
06.Nisan.2007, 20:04
@ anilton

Söylediklerinde %100 haklısın ama bazı arkadaşlar yapılan hataları Aziz Yıldırım'a bağlıyor bu sadece ZAFERİMİZDİR rakiplerin ne kadar çaresiz bıraktğımız göstergesidir

Alakası yok bana göre.Ben öyle bir şeyi aklımın ucundan bile geçirmedim,geçirmiyorum.Benim bütün tepkim hakeme.F.Bahçe'yi bu hatadan dolayı suçlamak mantıksız olur....

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:05
Bakın Galatasaray'ın da maç kazanmasına vesile olmuş bu hakem.

Demek ki kötü bir hakem ve O'nun yaptığı/yapamadıkları nedeniyle Fenerbahçe'nin olası şampiyonluğuna çamur atmamak gerekir.

Maçta hakem hatası olmuştur, keşke olmasaydı ama Fenerbahçe olarak yapacak birşey yok. Hakem cezalandırılmalı.

Fıratcan Alçınkaya
ayrıca Rüştü'nün yediği k.k v GB maçıydu galiba son dklerde Fß ninki gibi haketmediğimiz bir penaltımız verildi yardımcı haaakem tarafından ama haakem vermedi, ama nedense belediye maçında haakem görmemesine rağmen net yardımcı haaakem gördü verdi karar kırmızı kart ayrıca bunlarda var daha aklıma gelmeyenlerde vardır eminim...

Fernando Gago
58 puandayız

GS-BJK
FB-BJK
BJK-FB

yukarda kalan 9puanın 7si hadi bilemedin 5i bize gelsin... 10 bilemedin 7-8puan kesinlikle fazla durumda olmamız lazımdı şu an...

Ankara maçından 2 ekle diğerleri muamma Gs maçında aut'u korner verdi ama o pozisyon gol oldu diye maçın skoru öyle bitecek diye bir şey yok

BJK-FB maçında Bakinin penaltı pozisyonunu veya 50dk'de Colin'e attığı tekmenin bedelini neden söylemiyorsun ?

FB-BJK maçında hakemin düdüünü duymayıp oyundan kopmuş Fenerbahçe'ye gol atarsan tabi gol iptal olur ben anormallik göremiyorum

O zaman BJK-TS maçınıda ekle Barış atılmasa skor öle biter miydi mesela ? Ben derim ki TS 3-2 kazanırdı siz skoru hatayı çıkaryp direk tayin ediyorsunuz ya ondan diyorum

ForsakeN
06.Nisan.2007, 20:06
58 puandayız

GS-BJK
FB-BJK
BJK-FB

Sadece hatalar size karşı yapılmış gibi konuşuyorsun .Diğer kulüplere de yapıldı bunlar.Belki daha fazla belki daha az. Sonuçta onlarında hatalardan yenilmiş puanları var.

Fernando Gago
Alakası yok bana göre.Ben öyle bir şeyi aklımın ucundan bile geçirmedim,geçirmiyorum.Benim bütün tepkim hakeme.F.Bahçe'yi bu hatadan dolayı suçlamak mantıksız olur....

Onu senin için söylemiyorum zaten Aziz Yıldırım'a çamur atmaya çalışanlar için söylüyorum ..

shamur1
Bu maçtaki yapılan hatalar bu maçı ilgilendirir. Kalkıp ta yok efendim başka maçlarda da size yapılan hatalar (kıyaklar) oldu demekle hiçbir yere varılmaz. Zaten Zico'nun maç sonu biz bu maçı hakettik demesinden sonra da konuşmanın hiçbir anlamı yok. Haketmişler almışlar helal olsun. Burda önemli olan dürüst olup evet hakem maçın sonucunu tesir eden hatalar yapmıştır demektir. Çıkıpta zamanında başka takımlarada yapıldı demek bu hataların ülkemizde her zaman devam edeceğinin kanıtıdır.Şahsen benim takımım böyle hatalarla maç kazansa o maç için tek kelime etmem ki zaten kaç senedir hakem hatasıyla aldığımız maçı hatırlamıyorum ama verdiğimiz maçları çok iyi biliyorum.

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 20:07
tabi jimenezin gülmesi 90dk de oluşan trajikomik penaltıya denk gelmesi işin ilginç tarafı kale ağlarına güldü büyük ihtimalle...

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 20:08
tabi jimenezin gülmesi 90dk de oluşan trajikomik penaltıya denk gelmesi işin ilginç tarafı kale ağlarına güldü büyük ihtimalle...

Jimenez'in basın toplantısını dinledin mi ? HAYIR ... Sorulan soruya verdiği cevabı dinledin mi ? HAYIR ... Bari konuşma be kardeşim

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:10

İşte Anıl senin gibi düşünmeyenlerin sayısı çok fazla. Açıkca diyemiyorlar ama onu ima ediyorlar. Aziz Yıldırım maçı satın aldı.

Burada biz de bunu diyenlere inat birşeyler yazıp duruyoruz, gerçi o kadar uzun şeyler yazıyorum ama okunduğunu hiç sanmıyorum, boşu boşuna kendimi yormuş oluyorum ama neyse.

Beşiktaş'ın bu sezon başından beri hakemlerden çok çektiğini herkes biliyor. Hakemler konusunda ne desler haklılar ama mesela dün çıkan yazıyı Kayserispor - Fenerbahçe maçından sonra da yayınlayabilseler daha çok takdir ederdim. Ama ülkemizde böyle birşey olmayacağı için, herkes işine geldiği zaman işine geldiği gibi konuştuğu için, onlar paraları götürürken burada birbirini yiyen taraftar oluyor.

Dün golden sonra dikkatinizi çekti mi İvankov önce arkadaşına kızıyor. Ne maçı bitirmeyen hakeme ne de 2 karış ofsaytı görmeyen yan hakeme kızıyor. Maç bitiyor oyuncular sarmaş dolaş çoğu. Sporcuları örnek almalıyız diye düşünüyorum.:)

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 20:12
Ankara maçından 2 ekle diğerleri muamma Gs maçında aut'u korner verdi ama o pozisyon gol oldu diye maçın skoru öyle bitecek diye bir şey yok

BJK-FB maçında Bakinin penaltı pozisyonunu veya 50dk'de Colin'e attığı tekmenin bedelini neden söylemiyorsun ?

FB-BJK maçında hakemin düdüünü duymayıp oyundan kopmuş Fenerbahçe'ye gol atarsan tabi gol iptal olur ben anormallik göremiyorum

O zaman BJK-TS maçınıda ekle Barış atılmasa skor öle biter miydi mesela ? Ben derim ki TS 3-2 kazanırdı siz skoru hatayı çıkaryp direk tayin ediyorsunuz ya ondan diyorum

var kardeşim hep bizemi denk geliyor çıkan toplara düdük çalmadıkları için bu haldeyiz ama nedense.. ufak şeyler büyük sonuçlar açıyor...

bakinin penaltı pozisyonun öncesi fauldü ondan vermedi... Baikini kırmızı kartı verseymiş zaten 7tane k.k verdiler bu sene 8olurdu bişey olmazdı...

oyundan kopmuşmu neden peki koşmaya devam etti üzerine sarı-lacivet formalı oyuncular ?

İ.Toroman'da tartışmalı atıldı o kadar kolay olmamılydı atılması adamın maç 2-0 zaten barış atılmasa çeviremezdi zaten TS başka bir rakip olsa neysede Traßzonda kalecisiz oynadık kaç dk ordada çeviremediler hani Rüştü'nün göğsü ile çıkardığı hakemin k.k verdiği...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Jimenez'in basın toplantısını dinledin mi ? HAYIR ... Sorulan soruya verdiği cevabı dinledin mi ? HAYIR ... Bari konuşma be kardeşim

söyle be kardeşim o zaman neye gülmüş adam ???:confused:

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 20:13
var kardeşim hep bizemi denk geliyor çıkan toplara düdük çalmadıkları için bu haldeyiz ama nedense.. ufak şeyler büyük sonuçlar açıyor...

bakinin penaltı pozisyonun öncesi fauldü ondan vermedi... Baikini kırmızı kartı verseymiş zaten 7tane k.k verdiler bu sene 8olurdu bişey olmazdı...

oyundan kopmuşmu neden peki koşmaya devam etti üzerine sarı-lacivet formalı oyuncular ?

İ.Toroman'da tartışmalı atıldı o kadar kolay olmamılydı atılması adamın maç 2-0 zaten barış atılmasa çeviremezdi zaten TS başka bir rakip olsa neysede Traßzonda kalecisiz oynadık kaç dk ordada çeviremediler hani Rüştü'nün göğsü ile çıkardığı hakemin k.k verdiği...

Hep size denk gelmesi Aziz Yıldırım'ın veya Fenerbahçe Spor Klübü'nün problemi değil itirazını başka mercilere ilet mesela çArşı gibi Sivasspor maçında yapılan tezahüratları hatırla hedef kimdi ?

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 20:17
ya A.Yıldırım'a bnm lafım yok kardeşim içinde A.Yıldırım gecen mesajımmı var benim..

Fß nin zaten haakemlere ihityacı yok ama bu şekilde haakemlerin yaptıkları adamı çileden çıakrtıyor...

Fernando Gago
06.Nisan.2007, 20:18

ya A.Yıldırım'a bnm lafım yok kardeşim içinde A.Yıldırım gecen mesajımmı var benim..

Fß nin zaten haakemlere ihityacı yok ama bu şekilde haakemlerin yaptıkları adamı çileden çıakrtıyor...

Başka ne diyeceksin ?

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 20:20
A.Yıldırım başkan çıkıp çemkirmiyor FBli yönetici v Başkan kavramını ayıramaman sistematik bir düzen içinde hiç görev almamıl olmandan kaynaklı...

Nedense sürekli bu şekilde haakem showlar oluyor Fß haakemlemi kazanıyor ama avrupa hayır.. Türkiye'de de kazanmasın en azından biraz daha az tartışılcak şeyler olsun adeta askeri darbe yapar gibi işler yapılıyor insan ne desin başka...

DisCo
06.Nisan.2007, 20:21
Birşeyi tartışmayı karşıdakini anlamayı bilmiyoruz.

Herkes hakemden bahsediyor, Fenerbahçeli kim varsa geçmişten örnekler veriyor. Bütün mesajları tek tek okuyun sistem tamamen budur.

Daha önce defalarca belirttim. Geçmişten öyle örnekler veririm ki Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı küme düşürürüm. Geçmişi bırakın. Çünkü haksız kazancı istemezken, bu haksız kazancın farkındayken takımınızı savunmak için geçmişte size yapıldığında neden sesinizi etmiyorsunuz demek bana acayip geliyor. Acayip gelme sebebi basit. Ben burada taraflı konuşmuyorum ki. Hangi takım çıkıpta sağolsun hakem hatasından bir gol attık ta kazandık demiş. Galatasaray'da bunu görmedim. Beşiktaş'ta görmedim. Mesela Fenerbahçe yöneticileri bir hatada çıkar herşeyi söyler ama bu maçta nerdeler yani herkes kendi canı yandığında çıkar konuşur.

Dikkat ettiniz mi? herkes kendi canı yandığında konuşur dedim ama bu sefer konuşmanın haricinde farklı şeyler var. Çünkü ister kabul edin ister etmeyin bu maçta hakem hatası, hakem göremedi, hakemin yorumudur diyeceğimiz pozisyonlar olmadı. İnanın listeler çıkardığınız maçlardaki gibi skora tesir eden bir tek hata da olmadı.

Kimseye iftira atıyomuşum gibi görünmek istemem. Maçı canlı izleyen birisiyim.

Hakem öyle bir maç yönetti ki ince ince işleyerek Fenerbahçe'yi galibiyete taşıdı. Art niyet aramayayım diyorum ama bilmiyorum belkide benim içim kötüdür.

İşte bende uyanan bu izlenimler maçı izleyen herkeste de uyandı. Fenerbahçelilerde de uyandı. Herkes bu galibiyetten memnun değil. Tanıdığım tek Fenerbahçe'li kişiler bu sitede yer almıyor. Ailemde arkadaş çevremde var. Aldığım yorumlar bir hakem ancak böyle kazandırır oldu. Dikkat edelim hakem hata yaptı değil böyle kazandırır oldu. Aradaki fark bu.

TR.CaPTaiN
06.Nisan.2007, 20:21
Aziz Yıldırım'a çamur atmaya çalışanlar için; Aziz Yıldırım maç satın alan biri olsaydı Fenerbahçe Denizli ile 1-1 berabere kalıp şampiyonluğu vermezdi.

Fenerbahçe'li arkadaşlar uzun uzun yazmışlar bilmiyorum okuma zahmetinde bulunuldu mu ama okunduysa objektif olarak bu takıma 27 hafta penaltı verilmedi, ilk devre hakemler bizim lehimize ne hatalar yaptılar, Zico'nun ve arkadaşların da dediği gibi ilk yarıda Edu atıldı. Biz o zaman nerdeydik sorusunu kendimize sorabiliyorsak formaya göre yorum yapmamış oluruz. Bu soruları kendimize soramıyorsak Sarı-Lacivert forma olduğu için resmi sitelerden bu yazılar gelmiş oluyor.

Son olarak; hakemin bu kadar konuşulduğu maçın Chelsea maçı öncesine gelmesi hiç iyi olmadı.

anilton
06.Nisan.2007, 20:24
Beşiktaş'ın bu sezon başından beri hakemlerden çok çektiğini herkes biliyor. Hakemler konusunda ne desler haklılar ama mesela dün çıkan yazıyı Kayserispor - Fenerbahçe maçından sonra da yayınlayabilseler daha çok takdir ederdim. Ama ülkemizde böyle birşey olmayacağı için, herkes işine geldiği zaman işine geldiği gibi konuştuğu için, onlar paraları götürürken burada birbirini yiyen taraftar oluyor.

Serkan Abi dikkat ettiysen Beşiktaş'ın tepkiside aynen benim gibi MHK'ye ve özellikle Hakan Sivriservi'ye.Aziz Yıldırım ve ya F.Bahçe aleyhine bir şey söylenmemiş...

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:25
Birşeyi tartışmayı karşıdakini anlamayı bilmiyoruz.

Herkes hakemden bahsediyor, Fenerbahçeli kim varsa geçmişten örnekler veriyor. Bütün mesajları tek tek okuyun sistem tamamen budur.

Daha önce defalarca belirttim. Geçmişten öyle örnekler veririm ki Fenerbahçe'yi, Galatasaray'ı, Beşiktaş'ı küme düşürürüm. Geçmişi bırakın. Çünkü haksız kazancı istemezken, bu haksız kazancın farkındayken takımınızı savunmak için geçmişte size yapıldığında neden sesinizi etmiyorsunuz demek bana acayip geliyor. Acayip gelme sebebi basit. Ben burada taraflı konuşmuyorum ki. Hangi takım çıkıpta sağolsun hakem hatasından bir gol attık ta kazandık demiş. Galatasaray'da bunu görmedim. Beşiktaş'ta görmedim. Mesela Fenerbahçe yöneticileri bir hatada çıkar herşeyi söyler ama bu maçta nerdeler yani herkes kendi canı yandığında çıkar konuşur.

Dikkat ettiniz mi? herkes kendi canı yandığında konuşur dedim ama bu sefer konuşmanın haricinde farklı şeyler var. Çünkü ister kabul edin ister etmeyin bu maçta hakem hatası, hakem göremedi, hakemin yorumudur diyeceğimiz pozisyonlar olmadı. İnanın listeler çıkardığınız maçlardaki gibi skora tesir eden bir tek hata da olmadı.

Kimseye iftira atıyomuşum gibi görünmek istemem. Maçı canlı izleyen birisiyim.

Hakem öyle bir maç yönetti ki ince ince işleyerek Fenerbahçe'yi galibiyete taşıdı. Art niyet aramayayım diyorum ama bilmiyorum belkide benim içim kötüdür.

İşte bende uyanan bu izlenimler maçı izleyen herkeste de uyandı. Fenerbahçelilerde de uyandı. Herkes bu galibiyetten memnun değil. Tanıdığım tek Fenerbahçe'li kişiler bu sitede yer almıyor. Ailemde arkadaş çevremde var. Aldığım yorumlar bir hakem ancak böyle kazandırır oldu. Dikkat edelim hakem hata yaptı değil böyle kazandırır oldu. Aradaki fark bu.

Evet maçın sonucunda hakem etkili oldu Burak ama daha önce sorularım yanıtsız kaldı, sana 2 soru soracağım.

Hakem maçı Fenerbahçe'ye vermek istese bunu için uzatmaların da uzatmasını bekler miydi? Neden vakit geçirmek için yattığı belli olan Kayserili oyunculara ve kaleciye sarı kart gösterip rakibi eksik bırakmadı?

İvankov ile Yasin'in pozisyonunu hatırlıyorsundur. Deivid'in pozisyonuna penaltı veren hakem, orada penaltı veremez miydi? Deivid'inkinden daha net müdahele vardı orada. Niyeti Fenerbahçe'ye maçı kazandırmak olsa orada çalar düdüğü ve Fenerbahçe maçı alırdı.

Fıratcan Alçınkaya
06.Nisan.2007, 20:30
Serkan Abi sen yapma bari Yasin gidiyo kalecininin dibine giriyor o pozisyonda penaltımı olur çünkü 1hafta önce bizden yediği gol FB nin adeta tekrar olcaktı Yasin de o yüzden gitti engellemeye adamı Ivankov'un yasin'i düşürmeye yönelik harekat arzusu yoktuki Yasin gitti girdi adamın dibine...

Abi zaten karşında Kayseri var mahalle takımı yok herkes son sn.lere yatar FB de o kadar kolay nakavt edemez di kayseriyi(dünün şartları ile) zaman geçiriyo diye adammı atılır oyundan(tamam sarı kart verirsin ama kartı olan adama zaman geçirdi diyee kırmızı verilme hiç görmedim ben) hatta bunu en iyi yapanlardan biride Fß... Zaten haakem elinden geleni yaptı FB atamasa 90+10 a kadar giderdi maç...

BeeTLeJuiCe
06.Nisan.2007, 20:30

Çoğu Fenerbahçeli desek daha iyi olur. ;)
Şahsen eski defterleri açmak gibi birşey yapmadım, benim için geçmişe mazi derler önümüzdekilere bakalım.
Bu hataların yapılmasını nasıl önleriz ona bakalım ;)

YusufT
06.Nisan.2007, 20:34
Vedersonun kirmizi kart es gecildi, adamin kaval kemiginin icine etti..

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:36
Serkan Abi sen yapma bari Yasin gidiyo kalecininin dibine giriyor o pozisyonda penaltımı olur çünkü 1hafta önce bizden yediği gol FB nin adeta tekrar olcaktı Yasin de o yüzden gitti engellemeye adamı Ivankov'un yasin'i düşürmeye yönelik harekat arzusu yoktuki Yasin gitti girdi adamın dibine...

Abi zaten karşında Kayseri var mahalle takımı yok herkes son sn.lere yatar FB de o kadar kolay nakavt edemez di kayseriyi(dünün şartları ile) zaman geçiriyo diye adammı atılır oyundan hatta bunu en iyi yapanlardan biride Fß... Zaten haakem elinden geleni yaptı FB atamasa 90+10 a kadar giderdi maç...

Fırat pozisyon penaltıdır demiyorum, uzaktan yakından alakası yok pozisyonun penaltıyla. Ama Deivid'in hareketine penaltı veren hakem bu harekete de istese verebilirdi, eğer kafasında maçı Fenerbahçe'ye vermek olsaydı.

Eğer bir oyuncu haddinden fazla zaman geçiriyorsa bunun cezası sarı karttır. Bu her yerde böyledir. Oyuncu sakatlandım diye yerde dakikalarca yatıp oyunu durduruyorsa ve oyun durduktan sonra sağlık ekibi yanına bile gelmeden kalkıp depar atıyorsa bu da sahtekarlıktır. Ve hakem Fenerbahçe'yi tutuyor olsa inan bu pozisyonlara sarı kart verirdi.;))

O pozisyon gol olmasa maç 1-1 bitecekti. 10 dakika uzatacağına ınanıyorsan da artık seninle tartışmam ben bu konuyu kusura bakma Fıratcım.:)

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:38
Vedersonun kirmizi kart es gecildi, adamin kaval kemiginin icine etti..

O da var, o pozisyonda Vederson'un teması olsa adamın ayağı kırılırdı. Carlos'a o şiddette değildi gelen tekme ama neredeyse 2 aydır düzelemedi. Orada oyuncuya müdahale yok, tehlikeli hareket ve sarı kart gösterdi.

Kırmızı da verebilirdi ama müdahale yok. Olsa tartışmasız kırmızı kart. Olmadığını da şuradan çıkarıyorum, oyuncu yerde döndü, 2 dakika sonra koşmaya başladı.:)

yusufislam
06.Nisan.2007, 20:40
Tamam penaLtı penaLtı değiLdi. GoL de haksız ikinci goL.

Şimdiye kadar yazdınız, ettiniz.Bir şey demedik. Tamam artık birazda Laftan anLayaLım. Burası taraftar forumu değiL.

NapaLım geri getirecekmisiniz ? Ya da düzeLtebiLecekmisiniz herşeyi. Görüşünüzü beLirtin. Karşınızda kini kırmadan, etmeden.

Rahatsızsan biLdir. Bu kadar basit. Daha ne uzatıyorsunuz ?

hayir degismez ama belki SAMPIYONU degistirebiliriz, belki bu ulkede tek Fenerbahce icin bu ligin ustunde bir takim deniliyor, zaman zaman besiktaslisi galatasaraylisi yazarlar tarafindan NEDEN ACABA, bir kere bile besiktas ya da galatasaray icin boyle denilmedi,

BELKI SAMPIYONU DEGISTIRIRIZ dusuncesindeler!

hersey bu sene mi basladi sanki???

gecen sene 8 penalti verilseydi FOOTBALL MANAGER OYUNU GIBI 4 hafa onceden sampiyon olmustu fenerbahce!

bu sene de galatasaray haksiz puanlar verildi, sadece penaltilar diyorum o penaltilar fenere de calinsaydi ki 1-2 beraberligimiz olur ve 10 puan onde olurdu Fenerbahce!!!!! besiktasda IKINCI SIRADAYDI suan!

Fıratcan Alçınkaya
Abi kart konusunda dedim sarı kart verilir ama adam atılmaz oyundan yani ben hatırlamıyom zaman geçirdi diye k.k yinen futbolcu...

Valla aßi adamı söyletiyorlar işte...:)

Ama son dediğine uygulamak lazım yeter bu kadar tartışma son msajımdı bu bu konuya tartışacaklara kolay gele ... bu haaaakemlerde evinde otursun EURO2008 i izlesinler belki gocunurlar...

BlackEagle19o3
Sivriselvi denen varlık(insanlığından şüphe ediyorum) dün Turkcell Süper Lig 2007-2008 sezonu şampiyonunu belirledi.Hayırlı uğurlu olsun şampiyonluğunuz.Biz yabancı hakem isteyince tepki vermeye devam edin.Son 5 hafta kalmış böyle bir maça böyle(!) bir hakem atanıyor.Eğer dün Fb puan kaybetseydi Bjk ve Gs bugünkü maçlarına daha bi moralli çıkacaktı.Kazanmak için daha arzulu olacaklardı.Neyse belli oldu şampiyon.Çıkarın bayrakları başlayın kutlamalara...

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:46
Abi kart konusunda dedim sarı kart verilir ama adam atılmaz oyundan yani ben hatırlamıyom zaman geçirdi diye k.k yinen futbolcu...

Valla aßi adamı söyletiyorlar işte...:)

Ama son dediğine uygulamak lazım yeter bu kadar tartışma son msajımdı bu bu konuya tartışacaklara kolay gele ... bu haaaakemlerde evinde otursun EURO2008 i izlesinler belki gocunurlar...

Önce ilk sarı kartı verirdi, sonra 2.yi Fıratcan. Ben direk kırmızı çıkartsın demiyorum ki.:p

Sivriselvi denen varlık(insanlığından şüphe ediyorum) dün Turkcell Süper Lig 2007-2008 sezonu şampiyonunu belirledi.Hayırlı uğurlu olsun şampiyonluğunuz.Biz yabancı hakem isteyince tepki vermeye devam edin.Son 5 hafta kalmış böyle bir maça böyle(!) bir hakem atanıyor.Eğer dün Fb puan kaybetseydi Bjk ve Gs bugünkü maçlarına daha bi moralli çıkacaktı.Kazanmak için daha arzulu olacaklardı.Neyse belli oldu şampiyon.Çıkarın bayrakları başlayın kutlamalara...

Bugün 2 takım da hakem hatalarıyla puan kaybedince başlayacağız kutlamaya, şimdi bekliyoruz, turu akşama atacağız. Şampiyonluğumuzu kutlama nezaketinde bulunduğun için de teşekkürler.;)

El Comandante
06.Nisan.2007, 20:46
Hala diyorsunuz ki Galatasaraya su yapildi,Servetin golü ofsaytti.

Yahu bi mesajlari okuyun da öyle yorum yapin ALLAH ASKINA! Biz o hatalarin diyetini ödedik diyorum.Son haftalarda her macta hakemler aleyhimize hatalar yapmaya basladi.Hakemleri gectim ; Konya macinda ne zorluklar yasadigimiz ortada,sahamizin abuk subuk nedenle kapatildigi ortada.Yani isinize geleni söyleyip te isinize gelmeyeni söylemek olmaz.

Yukarda 1-2 Fenerbahceli arkadasim gelen puanlara sevinmediklerini söylediler helal olsun,biz bunu bekledik.Gaziantep macinin sonunda da biz bunlari söyledik,konuyu isteyen arastirabilir.

Bu hakemlerle lig bitmez,hicbir hakemin OBJEKTIF oldugunu düsünmüyorum.Türk hakemleri bu sene dipteydi,dün geceden sonra artik tamamen bitmistir,kimsenin o camiaya saygisi kalmamistir.

yusufislam
06.Nisan.2007, 20:47

zaten sampiyon belliydi, gozle gorunen birseydi, Fenerbahce bu ligin ustunde diyen ben degilim. besiktasli ve galatasarayli yazarlar diyor bunu, tvlerde koselerinde heryerde...

kilif bulunmasin lutfen...

not: uzatmaya gelince >>> uzatmalarin ilk dakikasi oynanmadi Kayserili oyuncular ceza sahasinda olan en direkt vurusdan ne kadar zaman calabiliriz diye hakemin etrafinda biz daire cizmislerdi! herkes sakinlesti bu sefer Ivankov kalesini terk edip hakeme soyle bi itiraz edimde nasilsa ben yerimde olmassam oyun baslayamaz dusuncesindeydi, hakemde 5 dakika arti 15 saniye ekledi!
ve dogrusunu yapti... penalti ise cok basitti ve verilmemeliydi, ama suc Fenerbahcenin degil !!!

rakibi galatasarayin uefa macinda bile hakemi aldattigindan bu yana hakemler Galatasaraya I N A N M I Y O R! > bu ulkede tek besiktas feryad edebilir onlarin bariz 5 puani calindi falan ama Gs susmali!

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:48
Baran o zaman ilk maçta Fenerbahçe hakem hatasıyla kaybetmişti, şimdi ödeşmiş oldu. Senin yazdığına göre bu anlam çıkıyor. O zaman bu kadar yaygaraya ne gerek var? İlk dönem aldılar, şimdi verdiler.

Universal
06.Nisan.2007, 20:49

Galibiyete taşııdı diyorsun, o verilen penaltı dışında hatalı kararı yoktu, bana göre Fenerbahçe hak ettiği galibiyeti aldı, ne kadar şut bulduğu ne kadar atak yaptığı ne kadar topla oynadığı ortada tek eksiği goldü birisini hatalı penaltıdan buldu. Yok 15-20 saniye sonra maçı bitirdi diye sitem yapıyorsunuz bir takım atakta iken maç bitmez...

Sekopej
06.Nisan.2007, 20:58
Burada herkes ben haklıyım düşüncesinde olduğu -ki bu herkes içine ben de dahilim- için bir sonuca varmamız imkansız.

Bazı şeyler yazılıyor, sonra biri geliyor birşeyler yazıyor hooop en başa dönüyoruz. Sonra tekrar aynı şeyler yazılıyor ve bu böyle sürüp gidiyor.

Bizim toplum olarak en büyük sorunumuz birbirimizi dinlememek ve anlamaya çalışmamak. Futbolu geçtim, bugün ülkeyi düşünün. insanlar birbirlerini dinlese diyalog içersine girse ve en önemlisi empati yapıp kendini karşısındakinin yerine koysa ve onu anlamaya çalışsa daha huzurlu, gerilimsiz günler geçiriyor olmaz mıydık?

Ama ülkemizi yönetenler bu seviyedeyse halktan da bunu beklemek saçma olur. Kendi çevremden örnek vereyim, çoğu arkadaşım hep kendi söylesin, kendi dinlensin onun dediği olsun düşüncesinde. Karşı tarafın ne dediği pek umurlarında olmuyor, onu anlamaya çalışmıyorlar. Bu forumda da bu tür arkadaşlar var, belki yeri geliyor ben de bu tür davranış sergiliyor olabilirim ama bu yanlış bir davranış.

Hoşgörü, empati ve anlayış.

Konuyu imzama da yazdığım ve hoşuma giden bir cümleyle kapatmak istiyorum;

"Sizin anlatmak istedikleriniz, karşı tarafın anlamak istediği kadardır."

Ilhan
07.Nisan.2007, 01:22
Şimdi pozisyonlara bakıyorum da, maçta hakem manipulasyonunun mutlaka skora etki ettiğini hissediyorum.

Hatta arkadaş arasında hakeme küfür bile ediyorum. Ama o arkadaş arasında.

Burası forumdur, kuralları vardır. Kuralların sizden istediği oyun hakkında konuşmaktır. Hakem hakkında hakem kötüydü demekten öte birşey yoktur. Bunun mantığı da çok basittir: Hakeme ve birbirinize burada küfretseniz de elde edeceğiniz birşey yoktur, sonuçta mesajınız silinecek ve parmaklarınıza yazık olacaktır. O yüzden siz de benim gibi hakeme arkadaş arasında sövün.

Burası kaliteli bir forum. Burada taraftarlık yapamazsınız. Bunu da aklınızdan çıkarmayın.