PDA

View Full Version : Tek Özellik Yükseltme

sitte
04.Nisan.2007, 07:01
Arkadaşlar ben mesela alttaki oyuncumun sadece bitiricilğini yükseltmek istiyorum sadece onu yükseltmek için ne yapmalıyım???Veya diğer özelliklerini de yükseltmek veya üzgün olanları tekrar sevindirmek için ne yapmalıyım???
http://img182.imageshack.us/img182/9849/adsztb3.jpg

Cevaplarsanız çok sevinirim saygılarımla..

BeeTLeJuiCe
04.Nisan.2007, 07:08
Mini Scout Programını kullanarak aşağıdaki şeye ulaştım önce bunu belirteyim.

http://img367.imageshack.us/img367/6677/adszhs2.jpg

SS'de de görüldüğü üzeren özellikler kategorilere ayrılmış. Ayrıldığı kategoriler o özelliğin hangi antreman ile artacağını da belirtiyor.

Senin bahsettiğin finishing özelliği shooting(şut) antremanı ile artar.
Shooting antremanı yaparken oyununcunu ayrıca Composure(soğukkanlılık) ve Long shots(uzktan şut) özelliğide yükselecektir.

Mesela Attacking antremanı ile bir oyuncunun creativity(yaratıcılık) ve passing(pas) özelliği artar.

Defans Antremanı ile concentration(konsantrasyon), Marking (markaj), Tackling( Top Kapma) özelliği artar.

Diğerlerinide resim yardımı ile yada mini scout'un Attributes gösteren kısmını kullanarak öğrenebilirsin. ;)

sitte
04.Nisan.2007, 23:33
Peki defans antremanı veya shooting antremanı nasıl yaptırılır?

BeeTLeJuiCe
04.Nisan.2007, 23:40
http://www.zshare.net/download/1004057916cb643c/

Sana yukarda linkini verdiğim Antremanı kullanmanı öneririm. İçinde ingilizce olarak neyin en işe yaradığıda yer alıyor. Çok güzel bir antreman ve oyuncu özellikleri benim tam istediğim gibi yükseliyor.

Lig Başlamasından 2 hafta öncesine kadar PreSeason(sezon Öncesi) Antremanını yaptırt oyuncular için da iyi olur. ;)

sitte
04.Nisan.2007, 23:43
Peki bu antremanı oyuna atıca nasıl ayarlıyoruz
Yani neler yapınca bu antreman yararlı oluyor?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Bi de bu linki indiremedim abi..

BeeTLeJuiCe
04.Nisan.2007, 23:54
Nası neler yapınca yararlı olyuor :S
Hangi oyuncu hangi anremana ihtiyaç duyuyorsa o oyuncuyu o antremana koyacaksın.

Bir forvetinin pace(hız) özeliği az bu özelliği artrırmak istiyorsun, yada hızlı bir oyuncunun daha hızlı ve hızlanabilir olmasını istiyosun o zaman o oyuncuyu Pace FC antremanına yerleştirceksin.

Elinde DM var yada defansif açıdan zayıf bir ortasaha oyuncun var. Bu oyuncunun var olan özelliklerini fazla kayıba uğratmak defansif bir özellik vermek istiyorsan Mid DM antremanına yerleştir.

Elinde Bi Gökhan Gönül var birde Önder var. Biri atak bek diğer daha savunma ağırlıklı bir bek. Atak bek'i ona göre FB&WB Att antremanına yerleştiricen, Önder'i FB Def antremanına yerleştiricen.

Dosyanın içinde bir yazı var onu okursan daha kolay olur senin için ;)

sitte
05.Nisan.2007, 00:06
Abi linki indiremiyorum?

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2007, 00:13
http://rapidshare.com/files/104808308/TND_Training_2.5__2008_.rar.html

Bu linki dene birde.

sitte
05.Nisan.2007, 00:35
Linki indirdim oyun süresi olark ne kadar zamanda özellikleryükselmeye başlar?

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2007, 00:49
Oyun süresi olarak demeyimde Oyuncusuna göre değişir.

Sezon öncesinde bir iki oyuncuda ani bir artış olacak ama söyleyim. Neden bir bilmiyorum her takımda 2 oyuncuda sezon öncesi inanılmaz yükselme oluyor.

Sezon öncsinde PreSeason Antremanı yapmayı unutma. Kondisyon yüklemek lazım. ;)

sitte
05.Nisan.2007, 03:55
Proseason Antreman nedir ve nasıl yaptırılır abi?

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2007, 04:01
PreSeason
Sezon Öncesi Antremanı oluyor. Oyunculara Aerobic ve Strengh ağırlıklı antreman yaptırıyorsun bu sayede kondisyon ve fiziksel özellik yüklemesi yapıyorsun.

Lig bittikten sonra tüm oyuncuları ( Kalecilerde dahil) Bu antremanı yaptırtmanı öneririm.

sitte
05.Nisan.2007, 04:05
Peki nasıl ve nerden yaptırıcam??

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2007, 04:08
Antreman bölümünden oyuncuların hepsine assign all diyerek o antremana yerleştireceksin. Şu anda kullandığım bilgisayarda oyun yüklü olmadığı için ss yardımı ile gösteremiyorum malesef.

shadowrefree
05.Nisan.2007, 20:00
Elinde DM var yada defansif açıdan zayıf bir ortasaha oyuncun var. Bu oyuncunun var olan özelliklerini fazla kayıba uğratmak defansif bir özellik vermek istiyorsan Mid DM antremanına yerleştir.

mesela adam DM olarak çok iyi ve diğer özellikleride üst düzeyde 20 diyelim. Bu özelliklerinde düşme mi oluyor?

BeeTLeJuiCe
05.Nisan.2007, 23:10
Ağır bir sakatlık yaşamazsa düşmez tabi.

Ama benim gözlemlediğim oyuncuya yanlış antreman yaptırınca var olan özelliklerinde 1 puan falan düşme olabiliyor.