PDA

View Full Version : TSL 30. Hafta | Kayserispor - Sivasspor

goosfraba
09.Nisan.2007, 22:19
http://img210.imageshack.us/img210/8082/kayserrs8.jpg

a.arıcı-11
10.Nisan.2007, 00:03
Sivas UEFA kupasına gitmek için kazanmak zorunda diğer tarafta Kayseride geçen haftaki maçtan sonra bu hafta Sivası yenerek üzerindeki demoralizsayonu atmak zorunda zor bir maç olucak berabere yada kayseri alır diyorum

Ziya38
10.Nisan.2007, 00:05
Kayserimiz bu maci kesinlikle alir diyorum... En az 2-0 lik skor bekliyorum...

deniz.91
10.Nisan.2007, 00:06
Bu maçı kayserim alır

anilton
10.Nisan.2007, 01:02
Kayserispor üç puanı alan taraf olur diye düşünüyorum...

Fernando Gago
10.Nisan.2007, 01:08
Sivasspor yukarıları bırakmamak için son maça kadar direnecek ama bu maçta berabere kalacaklarını düşünüyorum Kayseri kendi sahasında iyidir

yunusgs
10.Nisan.2007, 01:51
Bence haftanın maçı olmaya aday bir karşılaşma.Bence Sivasspor bu haftada puan kaybedecek.Kayserispor toparlanmalı 2 haftadır kaybediyorlar.Kayserispor seyircisinin de desteği ile bu maçı alır.

Fietra 10
10.Nisan.2007, 01:55
Sivas'ın bu maçta kaybedeceğini düşünmüyorum..Son haftalardaki Kayseri(-Fb maçını saymıyorum büyük maç oldugu için kendilerini göstermek istediler-) ligi bitirmiş gibi görünüyor..Sivas iddiasını sürdürmek isteyecektir puan ya da puanlarla ayrılırlar komşudan:)

shadowrefree
10.Nisan.2007, 08:53
Sivas beni geçen hafta hayal kırıklığına uğrattı. Bu hafta da evinde güçlü bir takım hüviyetine bürünen Kayserispor kazanır.

PesimiSTyLa
10.Nisan.2007, 08:56
Sivas için rüyanın bittigi an olarak tabir ediyorum bu macı. Kayseri bu macı alacaktır. Kendi sahasında Kayserinin nasıl oynadığını biliyoruz...

Varonil
10.Nisan.2007, 15:56
Geçen hafta Beşiktaş'a yenilerek zirve yolunda büyük bir darbe alan Sivas bu maçı kazanamaz.Kayseri'nin evinde oynadığı maçlarda nasıl oynadığı ortada.Kazanırlar Sivas'a karşı ..

Trabzonspor
11.Nisan.2007, 21:30
yunus haftanın maçı gs-ts maçı.bu maçı bence kayserı kazanır adamlar uzun zamandır maç kazanamıo ve gecen haftanın hıncını cıkarcak yer arıyolar sıvasa celme takmak iy. olur içn ama sivas alsa maçıda liderlik sansı devam etse

eXcitinG
11.Nisan.2007, 21:33
Kayserispor un kazanmasını istiyorum. Artık Sivas iLe boğuşmak Fenerbahçe ve GaLatasaray iLe uğraşmak yetmezmiş gibi birde Sivasın arada oLması hiç hoşuma gitmiyor. Kayseri kazansın biraz rahatLayaLım artık.

Fıratcan Alçınkaya
11.Nisan.2007, 21:34
kayseri kaybetmez bence alıcak maçı...

GeNç KaRTaL
12.Nisan.2007, 02:06
Kayseri'den bu maç için galibiyet bekliyorum.Evlerindeki hırslı mücadeleyi sergilerlerse kazanırlar..

Cangele
13.Nisan.2007, 00:29
Uzun süredir sahalardan ayrı olan takımın etkili isimlerinden Sedat, Yasir ve Balili'nin yanı sıra, Beşiktaş maçında dizine aldığı darbe sonucunda sakatlanan Murat Sözgelmez, kasığında ağrı olan İvan Chetkov ve dizindeki ağrı nedeniyle Musa Aydın'ın dünkü idmanda sakatlıklarının nüksettiği ve Kayserispor maçının kadrosunda yer almayacakları öğrenildi.

eksik çok sivastada

GeNç KaRTaL
13.Nisan.2007, 00:59
Oo eksik çokmuş Sivas'ta.İnşallah kazanır Kayseri.En azından Sivas'tan geriye düşmemiş oluruz..

KaF KeF
13.Nisan.2007, 23:45
Sivasspor 50.DK Mehmet Yıldız'ın attığı golle 1-0 önde..Dkalar 79. gösteriyor...

NisRoc
14.Nisan.2007, 00:15
Holosko'nun dediği çıkacak galiba :) Tebrikler Sivas'a..

BlackEagle19o3
14.Nisan.2007, 00:26
Kötü oldu bu sonuç.3.lük de gidecek elden...

GeNç KaRTaL
14.Nisan.2007, 00:31
Holosko öyle bir şey söylemediğini belirtmişti.;)

Sivas'ı tebrik ediyorum.Şampiyonluk şansları yok ama zirveyi sonuna kadar takip edecekler anlaşılan.

deniz.91
14.Nisan.2007, 00:49
Böyle maç olmaz ya o kadar kötü son vuruşlar yaptıkki sonuç kaçınılmaz oldu

Fernando Gago
14.Nisan.2007, 03:20
Sivas Uefa için çok önemli bir adım attı Yiğidolara Helal Olsun ...

ThersoN
14.Nisan.2007, 03:32
Sivasspor pes etmiyor: 0-1

Geçen hafta Beşiktaş'a yenilen Sivasspor, 30. haftada deplasmanda Kayserispor'u 1-0 yenerek, şampiyonluk şansını son 4 haftaya taşıdı.

http://www.ntvspor.net/Images/28767.jpg
http://www.ntvspor.net/i/blank.gif
NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 18:25 TSİ 13 Nisan 2008 Pazar
Turkcell Süper Lig'in 30. haftasında deplasmanda Kayserispor ile karşılaşan Sivasspor sahadan 1-0 galip ayrıldı. Rakibini Mehmet Yıldız'ın 50. dakikadaki golüyle geçen 'Yiğidolar', zirve yarışını sürdürdü.
Atatürk Stadı'ndaki maça Kayserisporlu taraftarlar, Fenerbahçe maçında yaşanan gelişmelere tepki göstermek amacıyla 'Anadolu çocuğunuda Chelsea'li yaptınız, helal olsun'' ve ''Anadolu Ligi kurulsun yeter artık'' yazılı pankart açtılar. Kayserisporlu ve Sivassporlu taraftarlar, ''Bu sene şampiyon Anadolu'dan'' tezahüratında bulunurlarken, golsüz geçilen ilk yarının ardından Sivasspor ikinci yarının başında Mehmet Yıldız'la öne geçti.
Kayserispor'un beraberlik çabaları sonuç vermezken, 90 dakika sonunda 3 puanı alan taraf 1-0'lık skorla konuk Sivasspor oldu.
'Yiğidolar' bu sonuçla deplasmandaki 8. galibiyetini alarak 29. haftadaki Beşiktaş yenilgisini telafi etti. Son 7 maçta 5. kez kazanan kırmızı-beyazlılar, 64 puanla 3. sıradaki yerini korudu.
Üst üste 4. mağlubiyetini alan Kayserispor ise 48 puanla 5. sırada kaldı.
» Uygun'un 'devrim' dileği (http://www.ntvspor.net/pages/22503.asp)
KAYSERİSPOR: 0 - SİVASSPOR: 1
Stat: Kayseri Atatürk
Hakemler: Fırat Aydınus xxx, Aleks Taşçıoğlu xx, Hakan Yemişken xx
Kayserispor: Ivankov xx, Avendano xx, Iglesias xx, Ragıp xx (Dk. 84 Kamber x), Kemal xx (Dk. 68 Turgay xx), Toledo xx, Saidou xx, Aydın xx (Dk. 89 Ali Turan x), Koray xx, Mehmet Topuz xx, Mehmet Eren xx
Sivasspor: Petkoviç xx, Abdurrahman xx, Hayrettin xx, Saidi xx, Diallo xx, Sylla xx (Dk. 88 Emre x), Devran xx, İlhan Ummak xx (Dk. 61 Onur xx), Mohamed Ali xx, Sergio xx (Dk. 74 Sezer x), Mehmet Yıldız xxx
Gol: Dk. 50 Mehmet Yıldız (Sivasspor)
Sarı kartlar: Dk. 18 Toledo (Kayserispor) Dk. 44 Hayrettin (Sivasspor)

Fıratcan Alçınkaya
14.Nisan.2007, 03:33
bana öyle geliyorki Anadolu takımlar sivas'a bilerek kaybediyor bu kadar gelmesi imkansız... Bilerek yeniliyorlar bence...

onurphaned
14.Nisan.2007, 03:52
bana öyle geliyorki Anadolu takımlar sivas'a bilerek kaybediyor bu kadar gelmesi imkansız... Bilerek yeniliyorlar bence...

Bence imzanla çelişiyorsun. Çamur atmayalım. Sivas'ın kaç maçını seyrettin de böyle bir kanıya vardın, merak ediyorum.

Fıratcan Alçınkaya
14.Nisan.2007, 03:55
Bu kadar mükemmel olsalardı bize v FB ye yenilmezlerdi... Eğer bu kadar müthiş olsalardı yenmişlerdi evlerindeki bu 2maçı...

GeNç KaRTaL
14.Nisan.2007, 04:00
Fırat abi seyrettim maçın özetini Kayseri pek maçı vermiş gibi oynamadı.Sonuna kadar mücadele etmişler.Hatta son dakikalarda kaleci İvankov bile gol için çıktı.Yani bilerek verseler en azından kalecileri çıkmazdı.Boşuna kuruntu yapmanın manası yok.Adamlar kendilerine denk takımlara karşı galibiyet almakta zorlanmıyorlar.

Kayseri seneye şampiyonluk hedefliyorsa şu İglesias'ı satıp yerine daha iyi bir forvet almalı.Tabii Gökhan'da giderse..

onurphaned
14.Nisan.2007, 04:11
Kimse Sivas'ın müthiş ya da mükemmel olduğunu iddia etmiyor. O iki maçı da yense zaten liderdi. Sivas'ın şansı da iyi gidiyor demek var, diğer takımlar bile bile yeniliyor demek var. Sivas takım oyunu oynuyor ve iyi savunma yapıyor. Bugün evinde çok iyi oynayan Kayseri'ye aman aman pozisyon vermedi. Üç tane yüzde yüzlük gol pozisyonu buldu Sivas ve birini gole çevirdi ve bu golde Sivas'ın şansı yanındaydı. Trabzon dahil Anadolu takımlarının bu sene Sivas'a karşı sempatisi var ama bu her maçın 200.000 dolar değerinde olduğu bu ligde böyle mesnetsiz bir suçlama yapmak yersizdir. Öyle adama kolay kolay maç satmazlar.

Bilmeden konuşmayalım. Önemli bir şey iddia ediyorsan gerekçelerinle savunacaksın. Şu şu maçlarda filanca takımlar Sivas'a karşı şöyle oynadı, golleri şöyle bilerek yedi diye izah edeceksin.

Fıratcan Alçınkaya
14.Nisan.2007, 05:50
Kasımpaşa maçında sivas 3şut çekti hepsi gol oldu kasımpaşa dünyaları kaçırdı anadolu takımlar sempati besliyor sivasa v bence zorlamıyorlar andolu takımlarına BJK-GS-FB takılıyorda sivasmı takılmayacak hadi takılmadı diyelim eksik moralisz BJK ye kaybedip,FB den nasıl var yiyor arada çelişki var kimin bilmediği belli 8yaşında çocuk bile bu çelişkiyi kavrar...

Fernando Gago
14.Nisan.2007, 05:54
Sivas bileğinin hakkı ile burada başka alternatifler aramaya gerek yok

yunusgs
14.Nisan.2007, 06:07
Sivasspor zirveyi asla bırakmayacak 34.haftaya kadar.Bence ligde 3.olurlar.Ama gerçekten bu sene gösterdikleri performans takdire değer.Tebrikler Sivasspor.Kayserisporda ise son zamanlarda gözle görülür bir düşüş var.Heralde buda onların prestij maçlarını oynamalarından kaynaklanıyor.

Varonil
14.Nisan.2007, 15:50
Tebrikler Sivasspor.Gerçekten iyi mücadele ettiler,iyi oynadılar kazandılar.Şu ortamda ligde 3.cü olurlar gibi.

Kayseri ligi bırakmış artık.Kupayı kazanmak tek hedefleri.

onurphaned
15.Nisan.2007, 01:00
Kasımpaşa maçında sivas 3şut çekti hepsi gol oldu kasımpaşa dünyaları kaçırdı anadolu takımlar sempati besliyor sivasa v bence zorlamıyorlar andolu takımlarına BJK-GS-FB takılıyorda sivasmı takılmayacak hadi takılmadı diyelim eksik moralisz BJK ye kaybedip,FB den nasıl var yiyor arada çelişki var kimin bilmediği belli 8yaşında çocuk bile bu çelişkiyi kavrar...

Ben Sivas'ın şansının yaver gittiğini zaten söylüyorum. Kasımpaşa maçı da buna örnektir. Sen kendin diyorsun Kasımpaşa bir sürü gol pozisyonu buldu dünyaları kaçırdı diye. Demek ki Kasımpaşa kasmış. Kasımpaşa'nın Cvetkov gibi soğukkanlı ve bitirici bir forveti yok ki 25 tane şutun birisini atamadı, direkten topu döndü, vs. Sivas bulduğu her şansı affetmedi.

BJK-FB-GS maçları ise gerçekten stresli maçlar ve zaten bunlar Sivas'ın bu seneki rakipleri ve kaybetmesi gayet normal. Büyük takım fobisi her Anadolu kulübünde olduğu gibi Sivas'ta da mevcut. Her iki maçta da aşırı konsantrasyondan kaybetti ve çabuk demoralize olan bir takım Sivas. Sivas gol yiyince maça asılıp maç çevirebilen bir takım değil. Kazandığı maçların hemen hemen hepsinde öne geçip maçı korumuştur. Anadolu takımlarının üç büyüklere asılması gayet normal, çünkü bunlar vitrin maçları ve milyonlarca insan takip ediyor, oyuncu kendini göstermek için de fazla mücadele ediyor.

Puan durumunda 3 puan ve ikili averajda geride olmayı hazmedemeyip böyle çamur atmak kolaya kaçmaktır. Başkasını suçlayıncaya kadar kendi takımının hatalarını eleştir. Bir de lütfen kendine çelişkileri daha iyi kavrayan, zeka seviyesi daha yüksek bir forum ortamı bulmanı ve orada tartışmanı öneririm.