PDA

View Full Version : Sunucu Transferi

Vieri
12.Nisan.2007, 22:31
Turksportal Sunucumuzda bu haftasonu ve hafta içi çalışmalar yapılacaktır. Böylece sitemiz daha hızlı ve daha performanslı olarak çalışacaktır.

Transfer ve yapılandırma çalışmaları sırasında ortaya çıkabilecek hatalardan dolayı tüm kullanıcılarımızdan özür dileriz.

Ayrıca dosya sunucumuzda ki kırık linkler düzeltilecektir.

Fıratcan Alçınkaya
12.Nisan.2007, 23:05
Teşekkürler Abi, kolay gelsin...

Bekq
12.Nisan.2007, 23:05
Peki bu durumda avatarların geri dönme ihtimali varmı?

Vieri
12.Nisan.2007, 23:07
Peki bu durumda avatarların geri dönme ihtimali varmı?

Avatar özelliği Kulüp Üyeliği Sistemi ile birlikte Kulup Üyesi olan arkadaşlarımıza açılacaktır. Hareketli veya Normal olarak avatar kullanım hakkı olacaktır. Aynı zamanda imzalarda kurallara uygun resimde Kulüp Üyeliği Sistemi ile açılacaktır

ToRoSKaPLaNı
12.Nisan.2007, 23:16
bari yapmışken birde korku gerilim bölümü açın yaw :D

nerazzuri
13.Nisan.2007, 00:52
bari yapmışken birde korku gerilim bölümü açın yaw :D
Evet yahu eskiden vardı güzeldi. :) Tabi son söz yine sizlerde.

Bu arada kolay gelsin ;;)

wolfson
13.Nisan.2007, 03:11
İmza bölümüne resim koymak biraz kötü olabilir.Bir kaç sitede böyle bir şey var.Üyeler yazdıklarının iki katı kadar resim koyuyorlar okunmuyor yorumlar ben öyle düşünüyorum.

uAmurat91
13.Nisan.2007, 03:15
Avatar Özelliği çok saçma olmuş. Ayrıca bu kulüp sistemi de bana göre oldukça saçma. Yine de yeni uygulama güzel düşünülmüş. Tebrikler..

El Barto
13.Nisan.2007, 03:20
Avatar Özelliği çok saçma olmuş. Ayrıca bu kulüp sistemi de bana göre oldukça saçma. Yine de yeni uygulama güzel düşünülmüş. Tebrikler..

Saçma ama güzel düşünülmüş ;)

Ne yaparsınız herkesi mutlu edemiyoruz beğenmeyenleriniz elbette çıkacaktır...

canavar20
13.Nisan.2007, 03:27
Avatar olayı kötü olmuş. Forumda ayrımcılık oluyor gibi ?

Vieri
13.Nisan.2007, 03:27

Saçma diye birşey yok bu özellikler bize destek olan kişilere özel sunulacaktır ve herkes alıp almamakta özgürdür. Bilip bilmeden saçma sapan yorumlar yapmayın!.

Fıratcan Alçınkaya
13.Nisan.2007, 03:42
ama avatar bir forumda özel olmaması lazım herkesin hakkı avatar sadece boyut farkı olur msela 85x100 ise normal üyede klüp sisteminde 140x140 olur yani sisteme destek vermeyen avatar kullanma hakkı elden alınmaması lazım ßence...

Bekq
13.Nisan.2007, 04:56
Yakında üyelik içinde birkaç aşamadan geçirirler yada paralı falan olur.Demedi demeyin.

Sekopej
13.Nisan.2007, 05:00
Kulüp Turksportal zaten paralı olacak arkadaşlar. Ve para yatırıp bize destek olan üyelerin daha fazla hakka sahip olmaları da çok doğal. Ayrıca para vermeyip bu kulübe üye olmayacakların da şimdiki haklarında kısıtlama olmayacak.

DisCo
13.Nisan.2007, 05:05
Eleştirilecek birşey yok diye düşünüyorum. Kulüp Turksportal sistemi başladığında herkesin şuan bulunan hakları devam edecektir. Aklına yatan, yardımcı olmak isteyen bu sisteme geçerek desteğini olur, üye olmayacak kişiler içinde silah zoru yoktur.

Online oyunları bilirsiniz herkes oyunu oynar ama premium üyelik alan daha farklı özelliklerden yararlanır. Burada da bunu görüyoruz.

Sunucu çalışmalarına gelince daha iyi hizmet adına güzel adımlar atılıyor. Teşekkürler.

Sheriff
13.Nisan.2007, 05:13
ama avatar bir forumda özel olmaması lazım herkesin hakkı avatar sadece boyut farkı olur msela 85x100 ise normal üyede klüp sisteminde 140x140 olur yani sisteme destek vermeyen avatar kullanma hakkı elden alınmaması lazım ßence...
Şu anda kimse destek vermiyor ve kimse kullanamıyor.. Birileri destek verirse de destek verenler kullanır tabiki.. Başkasının verdiği destekten neden bir başkası faydalansınki.. Zorlama yok sadece destek olanlara ekstra haklar var buda gayet normal..

Vieri
13.Nisan.2007, 05:31
bir forumda özel olmaması lazım herkesin hakkı avatar sadece boyut farkı olur msela 85x100 ise normal üyede klüp sisteminde 140x140 olur yani sisteme destek vermeyen avatar kullanma hakkı elden alınmaması lazım ßence...

forumlarda forum zorunludur ve olmak zorundadır diye bir kural bulunmamakta, bu tamamen bizim tercihimiz ve kulüp üyeliği ile sitemizi desteleyen kişilerin kendi üyeliklerini daha özel yapabilmeleri açısından onlara açık olacak. Beğenmeyen forumda takılmaz bu kadar : ) bir sürü avatarlı forum var mesela onlara takılabilir avatarım olsun diye tutturanlar, Biz normal üyelikte kısıtlama yapmıyoruz fakat download ve forum üzerinde özel haklarda bir takım daha güzel imkanları bize destek olacak üyelere sağlayacağız. Örneğin bir dosyayı, kulüp üyesi bizim kendi sunucumuzdan indirirken, normal üye rapidshare'den indirecek.

SI forumları örnek olarak alınacaksa SI yönetimi haricinde kimse avatar kullanamıyor. Turksportal'da da bu böyle olacak.

Yakında üyelik içinde birkaç aşamadan geçirirler yada paralı falan olur.Demedi demeyin.
Tahminin için şimdiden üzgünüm ama böyle birşey olmayacak.

Fıratcan Alçınkaya
13.Nisan.2007, 06:15
Site sizin abi ne derseniz o bişey diyemem dersemde takılmam olur biter neyse kolay gelsin...

El Barto
13.Nisan.2007, 06:16

Kimseyi zorla tutmuyoruz yada zorlamıyoruz üye olmaya. Yokluğununda forum için bir eksik olmayacağını düşünüyorum pek dert etme kendine yani. :0:

canavar20
13.Nisan.2007, 06:25
forumlarda forum zorunludur ve olmak zorundadır diye bir kural bulunmamakta, bu tamamen bizim tercihimiz ve kulüp üyeliği ile sitemizi desteleyen kişilerin kendi üyeliklerini daha özel yapabilmeleri açısından onlara açık olacak. Beğenmeyen forumda takılmaz bu kadar : ) bir sürü avatarlı forum var mesela onlara takılabilir avatarım olsun diye tutturanlar, Biz normal üyelikte kısıtlama yapmıyoruz fakat download ve forum üzerinde özel haklarda bir takım daha güzel imkanları bize destek olacak üyelere sağlayacağız. Örneğin bir dosyayı, kulüp üyesi bizim kendi sunucumuzdan indirirken, normal üye rapidshare'den indirecek.

SI forumları örnek olarak alınacaksa SI yönetimi haricinde kimse avatar kullanamıyor. Turksportal'da da bu böyle olacak.

Tahminin için şimdiden üzgünüm ama böyle birşey olmayacak.

İyide siz çelişkidesiniz. Birisi diyor normal üyelerin hakkında azalma olamayacak bu mesajdada olacağı gözüküyor. Avatarımız elimizden alındı , artık rapidden dosya indireceğiz , resmen çoğu şey kısıtlanmış oldu , yani kulüp üyesi olanlar pek yenilik göremeyecek , sadece normal üyeler zararlı olacak.

El Barto
13.Nisan.2007, 06:27
birisilerden birisi ben isem benim söylediklerimi ciddiye alma Mustafa abi ne diyorsa o ;;)

Sheriff
13.Nisan.2007, 06:29
İyide siz çelişkidesiniz. Birisi diyor normal üyelerin hakkında azalma olamayacak bu mesajdada olacağı gözüküyor. Avatarımız elimizden alındı , artık rapidden dosya indireceğiz , resmen çoğu şey kısıtlanmış oldu , yani kulüp üyesi olanlar pek yenilik göremeyecek , sadece normal üyeler zararlı olacak.
Avatar şu anda zaten yok.. Dosyayıda Turksportal sunucularından indirmek yerine Rapidden indireceksiniz.. Kulüp üyelik için ayrı bir başlıkta neler katacağını neler planlandığını yazmış Mustafa abi.. Oraya bakarsan kazandıracaklarını göreceksin..

Sekopej
13.Nisan.2007, 06:33
Forumda kullanım haklarında kısıtlama olmayacak. Sen de indireceksin aynı dosyayı kulüp üyesi de indirecek. Ama kulüp üyesi daha hızlı indirecek.

Bu tür avantajları olacak kulüp üyelerinin. Forum kullanımında da normal üyeler şu anki haklarına sahip olacak. Şu anda normal üyeler avatar kullanamıyor bu aynen devam edecek örneğin.;;)

ibo
13.Nisan.2007, 06:56
Parayı veren düdüğü çalar. Site büyüdükçe aylık masraflarıda artıyor dolayısı ile. İyi bir server kiralamaya kalksan aylık minimum 200 YTL'yi gözden çıkarmak gerekiyor. Daha iyi hizmet isteniyorsa bunun karşılığında bir bedel ödemekten daha doğal bir olayda olamaz.

Dolayısıyla para veren üyeler paraların karşılığını bekleyecektir. Yani ben ücret ödedikten sonra ücretsiz üyelikten bir farkımın, avantajımın olmasını beklerim. Para ödeyen ile ödemeyen arasında fark olmayacaksa neden ücretli üyeliğe geçsin ki millet.

Benim bildiğim yıllık ücret Öğrencilerin,harçlığından karşılayabilecekleri bir miktar olacak. Sonuç olarak bu uygulama ile turksportal çok daha kaliteli bir platform haline gelecektir.

Alicanfmfan
13.Nisan.2007, 07:14
Her türlü ne kadar fiyat olursa olsun bende üye olurum TSi bunu gerçekten hak ediyor...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Kulüp üyesi kesinlikle olurum...Ama şöyle bir sorun war mazur görün bu ücreti elden ele mi teslim edicegiz yoksa havale yolu ile mi?

Fıratcan Alçınkaya
13.Nisan.2007, 07:44
Yani ben ücret ödedikten sonra ücretsiz üyelikten bir farkımın, avantajımın olmasını beklerim. Para ödeyen ile ödemeyen arasında fark olmayacaksa neden ücretli üyeliğe geçsin ki millet.

Avatar boyutu : 140*140 üyelerde dedim gibi çok az ve çözünürlük farkı olur.
imza ya eklenen resim boyutu : 275*125 Normal üyeler imzalarına resim ekleyemez ama vıpler ekler...
Normal Üyeler 10 kelime yazarsa imza vıpler 30 yazar..
Profil Resimi boyutu : 150*150 olur mesela.
Özel mesaj Depolama hakki : 100 olur mesela üyelerde 20.
Kendini Gizleye bilme özelligi : Aktif mesela bu özellik olur..
Mesela VIP üyeler modlar gibi farklı renkde ve özellikde olabilir atıyorum yeşi olur nickleri v yıldızları ama üyeler düz siyah kalır..
Yine downloadlarda vıplere daha ii haklar tanınır ...

Ama daha 1Şubat2007 de normal üye hakları olan hakları üyelerden alıp VIP hakkı diye vermeye çalışılmasına takıldım ßen yoksa ben VIP düşmanı değilim ya yaptıklarımda bu siteyi ne kadar sevdiğimi gösterir zaten bende olurum VIP olur biter ama burda bir uyuşmazlık gördüm için yazamadan duramadım... Yukarda belirttiğim gibi VIP ile normal üye arasında bir çok güzel fark olur benimki bir fikir v bol örnekli bir fikir model alınabilir ama normal üyelerede iyi kötü avatar hakkı tanınması lazım ßence sonuçta İstanbul'da buluşup elden para veremicez ya özellikle yaşı ufak olanlar çok zorlancak bu sistemde ya yazmicaktım yine bir dolu şey yazdırdın ßana İßo...:)

ersinkoc
13.Nisan.2007, 10:40
Para vermeyenler eski yavaş sunuculara yönlendirilsin :) bu hızdan yararlanamasın. turksportal bu ne hız :) attan inip ferrariye binmek gibi...

Vieri
13.Nisan.2007, 11:09

Öncelikle bu işe girişmemizdeki amaç kesinlikle daha fazla hizmet verebilmek,

Kulüp üyeliğinin avantajı üyeliğinizi özel kılmak ve Turksportal'ın sunduğu özel haklarından ve servislerden yararlanmaktır.

Normal üyelerimiz şu anda hangi haklara sahipse yeni sistem devreye girincede bu haklara sahip olacaklar. Kısıtlamadan kasıt olarak normal kullanıcıların dosya sunumuz yerine rapidshare'e yönlendirilmesi ise şu anda zaten bir çok dosyamız sunucumuzdan indirilemiyor veya rapidde bulunmakta. Kısacası Kulüp üyeliği ile dosyalar rapidshare üyeliğimize ve dosya sunucumuza aktarılacak. Kulüp üyeleri ister rapidden isterse sunucumuzdan, üyelerimizde rapidden aynı dosyaları indirebilecekler. Tek fark dosya sunucumuzun ücretli olması. Ücretli olmasının sebebide yüksek maliyetleri karşılamak.

Bir kaç ay evel devre dışı bırakılan Avatarların kullanıma kapatılması Kulüp üyeliği ile alakalı değil Turksportal'ın harcadığı trafik miktarı. Bizi diğer forum siteleri ile kıyaslamayın lütfen. Düşük sponsor gelirleri ile sizlere elimizden gelen en iyi hizmeti vermekteyiz.

Turksportal'da üyeliğinizi özel kılmak isterseniz Kulüp üyesi olursunuz, yok ben böyle iyiyim diyorsanız zaten herhangi bir zorlama yok. Forumlara yazan kulüp üyesi olsun normal üye olsun aynı kurallara uymak zorunda

Vieri
13.Nisan.2007, 11:24
Avatar boyutu : 140*140 üyelerde dedim gibi çok az ve çözünürlük farkı olur.
imza ya eklenen resim boyutu : 275*125 Normal üyeler imzalarına resim ekleyemez ama vıpler ekler...
Normal Üyeler 10 kelime yazarsa imza vıpler 30 yazar..
Profil Resimi boyutu : 150*150 olur mesela.
Özel mesaj Depolama hakki : 100 olur mesela üyelerde 20.
Kendini Gizleye bilme özelligi : Aktif mesela bu özellik olur..
Mesela VIP üyeler modlar gibi farklı renkde ve özellikde olabilir atıyorum yeşi olur nickleri v yıldızları ama üyeler düz siyah kalır..
Yine downloadlarda vıplere daha ii haklar tanınır ...

Tabi bahsettiğin forum hakları ama bizim sunacağımız hizmet ve servisler forumla sınırlı değil. Kulüp üyeliği alanlara @turksportal.org diye mail adresi tahsis edeceğiz ve kulüp üyesi oldukları müddetçe bu mail adresine sahip olacaklar. İsterlerse bu adres ile MSN hesabı açıp kullanabilecekler. Yahut uyeadi.turksportal.org diye kendilerine özel blog sayfası olup kurallara uygun içerik ile web sitesine sahip olabilecekler. Hatta Google reklam hizmetlerine kayıt olup bu sitelerinden gelir elde etme imkanları bile olabilecek.

Forum üzerinde Kulüp üyeleri ile normal üyeler arasında ki fark Kulüp üyelerinin üye adlarının kalın yazılması. Hareketli ve normal avatar kullanma, imzada daha sonra açıklayacağımız kurallarda resim kullanabilme, yüksek miktarda mesaj saklama gibi özellikler olacak,

Sitede ise FM'de şu anda yönettiğim takım, FM taktiğim, Profil içerisinde Video listesi, Video yükleme, Özel Turnuvalara katılma hakkı, haber bülteni alabilme, dosya upload edebilme, direk download avantajı, sohbete katılabilme gibi,

Ama daha 1Şubat2007 de normal üye hakları olan hakları üyelerden alıp VIP hakkı diye vermeye çalışılmasına takıldım ßen yoksa ben VIP düşmanı değilim ya yaptıklarımda bu siteyi ne kadar sevdiğimi gösterir zaten bende olurum VIP olur biter ama burda bir uyuşmazlık gördüm için yazamadan duramadım... Yukarda belirttiğim gibi VIP ile normal üye arasında bir çok güzel fark olur benimki bir fikir v bol örnekli bir fikir model alınabilir ama normal üyelerede iyi kötü avatar hakkı tanınması lazım ßence sonuçta İstanbul'da buluşup elden para veremicez ya özellikle yaşı ufak olanlar çok zorlancak bu sistemde ya yazmicaktım yine bir dolu şey yazdırdın ßana İßo...:)
Tabi ki düşüncelerin için teşekkürler, normal üye hakları olarak daha önceden verdiğimiz bu imkanlar sitenin gösterdiği artış ve harcadığı trafik ve bizi gerçekten zorlaması, Örneğin bu konuyu kimler takip ediyor gibi özelliklerin devre dışı bırakılması oldu. Şimdi ise bu özellikleride kapsayan bir çok özellik ile yeni sistemi getirmeye karar verdik.

Örneğin yoğun ziyaretçi trafiği içeren bi sigameste bile sadece yöneticiler avatar kullanabiliyor. Ama sunduğun öneriyi düşüneceğim. Kalite bakımından sunucumuzda tüm üyelere avatar imkanı sunabilecek şekilde yapılandırmada yapabiliriz.

tombul taho
13.Nisan.2007, 21:43
ayrıca sortitoutsi.net sitesinde (si tarafından desteklenen bir sitedir) vip üyeler tüm dosyaları indirebilirken normal üyeler belli bir müddet hiç bir dosyayı indiremiyor. siz en azından zaman kaybetmeden tam zamanında rapidshare'den indirebileceksiniz. bu da bir avantaj en azından.

PesimiSTyLa
13.Nisan.2007, 22:03
Arkadaslar Mustafa _BeetleJuiCe_ Siteye giremiyor. Aynen onun agzından sorun :

"firefox dan girerken page cannot found diyor.
cmd ile ayar yapmaya calıstıgımda bu işlem icin yukseltme gerkiyor diyor
hosts dosyası icinde değişiklik yapmak istedigim zamanda bu dosya icini değiştirmeye izin vermiyor diyor"

Sorun nerde olabilir. İşletim sistemi vista Busines...

Vieri
13.Nisan.2007, 22:31
virus programı host dosyasının değiştirmesini engelliyor. Virus programını devre dışı bırakarak deneyebilir.

Tüm ayarların DNS sunucularında yapılandırılması zaman alıyor.

BeeTLeJuiCe
13.Nisan.2007, 23:14
Siteye ancak anonymouse'u kullanarak girebildim. Başka türlü giremiyorum. :)
Anti-virus programı kullanmıyorum. Anlamadığım şekilde normal yollardan giremiyorum siteye:s

ThersoN
14.Nisan.2007, 03:16
sabahtan beri ara ara deniyorum, anca girebildim :)

RaSenGan
14.Nisan.2007, 03:24
Bende bir sorun yoktu.

Site bayaa hızlanmış.(:

Fernando Gago
14.Nisan.2007, 03:27
Site acaip hızlı olmuş gerçekten Teşekkürler

ibo
14.Nisan.2007, 04:09
Mustada abi şuan ki yeni sunucunun özellikleri nedir? birde lokasyon Türkiye mi? Almanya mı? Sitenin maşallahı var :)

Vieri
14.Nisan.2007, 04:57
Lokasyon: Türkiye
Core2Quad Q6600 2.4 Ghz 8MB Cache
4 GB DDRII 800 Mhz RAM , 320 GB SATA2 HDD

LaigLeNoiR
14.Nisan.2007, 05:01
Bu ne yahu :D Siteye daha tıklamadan açılıyor neredeyse :D

Süper olmuş gerçektende...Ellerinize sağlık...

Sekopej
14.Nisan.2007, 05:11
Mesaj atıyorum, gönder butonuna daha basmadan mesaj gidiyor.:D

Gerçekten uçuyor site.

Vieri
14.Nisan.2007, 05:14
şimdilik forum windows sunucuda çalışıyor tam performans alamıyorsunuz dahada hızlanacak, desteklerinden ötürü ersinkoça teşekkürler :)

DisCo
14.Nisan.2007, 05:22
Bende katılıyorum. Aklımdan geçiriyorum o sayfa açılıyor. Teşekkürler.

ThersoN
14.Nisan.2007, 05:43
mesajlar çat diye gidiyor :D

Vieri
14.Nisan.2007, 05:44
umarım sıkıntısız bu şekilde devam edecek, sonuçta siz destek olduktan sonra biz hizmette sınır tanımayacağız (:

neyse sunucu hal oldu şimdi dosya sunucusunu düzeltelim ve ardından Türkçe yamayıda yayınlayalım...

Arkasından yeni sistemi devreye sokalım.. Eğer çok istek olursa Forum yetkileri ile Kulüp Üyeliğini başlatabiliriz.

Aydin
14.Nisan.2007, 06:12
adamı siteden atıcam kendi gidiyor ben atmadan. hızlanmış hızlanmış.

ersinkoc
14.Nisan.2007, 06:14
Linux a geçirince forum kodlarını daha ne kadar hızlanacak görmek için sabırsızlanıyorum. Teşekkürler ersinkoc :D

shamur1
14.Nisan.2007, 07:09
adamı siteden atıcam kendi gidiyor ben atmadan. hızlanmış hızlanmış.

:D Demek ki baya hızlanmış.. İyi oldu bu site için sevindirici bir olay :)

World Hollow o1
14.Nisan.2007, 18:19
İmza bölümüne resim koymak biraz kötü olabilir.Bir kaç sitede böyle bir şey var.Üyeler yazdıklarının iki katı kadar resim koyuyorlar okunmuyor yorumlar ben öyle düşünüyorum.

Aynı zamanda imzalarda kurallara uygun resimde Kulüp Üyeliği Sistemi ile açılacaktır

Kural oldukdan sonra herşey yolunda ilerler, benim şuan paylaşım yaptığım bir forumda çok hoş duruyor sorun oluşmuyo..