PDA

View Full Version : Galatasaray FAK-FUK-FON'dan Yardım Almış

a.arıcı-11
15.Nisan.2007, 21:23
2001’de ekonomik krizin pençesinde bunalan G.Saray, 5.5 milyon dolarlık devlet yardımı bir türlü çıkmayınca IMF onayıyla Fakir Fukara Fonu’ndan ödeme almış...
UEFA ve Süper Kupa’yı kazanarak yönetmelik gereği ödülü hak eden ve 5.5 milyon dolar devlet yardımı alan G.Saray’a bu para FAK FUK FON diye bilinen Fakir ve Fukara Fonu’ndan verilmiş. Ödeme yapılması için ayrıca dönemin IMF temsilcisi Carlo Cotarelli’den de onay alınmış...
BORÇLA DEPLASMANA
Yıl 2001... DSP, ANAP, MHP kolisyonu iktidarda. Bülent Ecevit 57. hükümetin başbakanı, Mesut Yılmaz ve Devlet Bahçeli ise başbakan yardımcısı... Türkiye önce deprem, ardından da havada uçuşan Anayasa kitapçığı yüzünden ekonomik krizin tam göbeğinde. IMF bir kez daha Türkiye Ekonomisi’nin kontrolünü ele almış. Direksiyona da Turkiye Masası Şefi İtalyan Carlo Cotarelli’yi geçirmiş. Ülkenin tek tesellisi Galatasaray’ın önce UEFA ardından da Süper Kupayı kazanmış olması. Ne ilginçtir ki, toplumun bir kısmının sorunlarını unutturan G.Saray, ekonomik sıkıntıyı en çok yaşayanların başında geliyor. Bırakın transfer taksitlerini futbolcuların SSK giderleri bile ödenemiyor, kulüp borçla deplasmana gidiyor...
HÜKÜMET TAMAM AMA...
Parasızlıktan kapıya kilit vurma durumuna gelen G.Saray ’Devlet Baba’nın kapısını çalıyor... UEFA’daki başarının karşılğında ekonomik destek talep ediyor. Ecevit, Yılmaz ve Bahçeli bu talebe sıcak bakıyorlar ve G.Saray’a her hangi bir fondan 5,5 milyon dolar aktarılmasını onaylıyorlar. Bakanlar Kurulu’da bu kararın altını imzalıyor. Ancak tüm fonlar o tarihte IMF’in kontrolünde olduğu için hükümet onaylı bu karar hayata geçirilemiyor. G.Saray Başkanı Faruk Süren ile Başkan Yardımcısı Mehmet Cansun, Mesut Yılmaz ile yaptıkları görüşme sonunda işin IMF’in Türkiye Masası Şefi İtalyan Carlo Cotarelli’de bittiğini öğreniyorlar.
ERTESİ GÜN ÖDENDİ
Olayın 1 numaralı kahramanı Mehmet Cansun şöyle anlatıyor: “Çok sıkıntılı bir dönemdi. Büyük başarı elde etmiştik ama ekonomik sıkıntı had safhadaydı. Hükümetimizden yardım talep ettik. O sıralar sayın Bülent Ecevit başbakandı. Ve ülkeyi koalisyon ile idare ediyordu. Talebimize hem sayın Ecevit, hem de yardımcıları Mesut Yılmaz ile Devlet Bahçeli onay verdi. Ama bu onaya karşın para bir türlü hesaba yatmıyordu. Araştırdık IMF temsilcisi Cotarelli tüm fonların kontrolünü eline almış o nedenle para çıkmıyormuş. Ben de bunun üzerine Ankara’ya gittim. Saat 23.30 ya da 24.00 civarıydı. Ne iznim vardı ne de randevum. Kapıyı çaldım, Cotarelli açtı. Hemen kapıda kendimi tanıttım. (Sizi tanıyorum) diyip beni içeri aldı. Çantamdaki dosyayı verip durumu anlattım. Bir de üzeri pırlanta parçalarıyla süslü G.Saray rozeti hediye ettim. 200-250 dolar cıvarında bir rozetti. Sayın Cotarelli yazıyı imzaladı. Ertesi gün de para hesabımıza yattı. Tanıtma Fonu’nda para kalmadığı için ödemeyi Fak Fuk Fon’dan yaptılar.”

Kaynak:www.mynet.com

El Comandante
15.Nisan.2007, 21:46
Nefret ediyorum bu kolpa basindan,yapilanlari görünce resmen migdem bulaniyor.
Sampiyonluk yolunda giderken bu konularin acilmasi ne kadar dogru ? Ne kadar etik ? 4 hafta kala bu haberlerin yapilmasi ...

Ayrica bu para verildigi zaman aciklanmisti bu olay.
Fak fuk fondan degil,Türkiye tanitim giderlerindendir kaynak.

Neyse ne desek bos,bu basin camur at,izi kalsin politikasini cok iyi yaptigi icin,yarin cikar bambaska bir konu hakkinda aleyhimize haber yaparlar,yönetim uyarmisti onlari,cok sert bir yumruk vurulmali masaya ki basin anlasin !

Varonil
15.Nisan.2007, 22:59
Malesef öyle bir basınımız varki,futbolda herşeye burunlarını sokuyorlar.Galatasaray gibi şampiyonluk yarışında olan bir takımla ilgili bu haberin açılması hiç de etik değil.

Fernando Gago
15.Nisan.2007, 23:38
Fakirlere Yardım fonundan yardım yapılması çok yanlış ama burada Gs Klübün suçu yok

PesimiSTyLa
15.Nisan.2007, 23:55
Konuşun konuşun yıkamazsınız !

Lucas Neill
16.Nisan.2007, 01:10
haberin doğruluğu aşağıdaki gibidir:
UEFA ve Süper Kupa’yı kazanarak yönetmelik gereği ödülü hak eden ve 5.5 milyon dolar devlet yardımı alan G.Saray’a bu para FAK FUK FON diye bilinen Fakir ve Fukara Fonu’ndan verilmiş.

Jesus_FB
16.Nisan.2007, 01:15
başlığı görünce bu FAK FUK FON'u bir japon firması falan sandım :)

Sekopej
16.Nisan.2007, 01:30
Yahu burada bu kadar kızılacak ne var? Hakettiği bir parayı başka fon üzerinden almış. Burada asıl kızılması gereken konu ekonomimizin, ülkemizin düştüğü hal. Başbakan ve yardımcıları imza atıp para verilecek diyor ama elin gavuru tüm fonlara el koyduğu için bu işlenmiyor ve o nereden derse para oradan veriliyor.

Kızacaksanız buna kızın, haberi de okudum ne Galatasaray'a yapılan bir suçlama var ne de başka birşey. İlk bölümde olayı biraz dramatize etmişler, bu zamanda hiçbir kulübün kapısına kilit vurulmaz, büyük kulüpler böyle kolay kolay batmaz. Başlık da tabi ki ilgi çekici olması için abartılıyor. Bu haber ne takımın ahengini bozar, ne moral motivasyonu tüketir ne de başka birşey. Yalan yanlış transfer haberleri bile takımlar için bu haberlerden daha tehlikelidir. Yeni forvet kim olacak haberleri çıktıkça Kezman'ın psikolojisini düşünün, bu habeler daha çok zarar verir.

Sonuçta Galatasaray hakkı olan bir parayı tanıtım fonundan değil başka fondan almış. Bunun sorumlusu da ekonomimizi yöneten yabancılar. Ne Galatasaraylı futbolcular, ne Galatasaraylı yöneticiler ne de Galatasaray taraftarıdır. Bu habere neden bu kadar tepki gösterdiniz anlayamadım.

Konuyu kapatıyorum çünkü zamanında alınmış verilmiş şimdi neyini konuşacağız.