PDA

View Full Version : Hiç aklınıza geldi mi?

Ralph
26.Nisan.2008, 17:02
Çoğumuz bilgisayar kasasının fazla ses çıkarmasından yakınırız.Çözüm olarak içini temizleriz , fazları temizleriz ya da değiştiririz ama biliyorsunuz insanoğluna hiç birşey yetmez.

Buraya konuyu açtım ki aklımıza gelen ilginç çözüm yollarını yazalım diye.

Ben komik birşey söyleyerek başlamak istiyorum :D

Sitenin birinde okumuştum.Arkadaşın birisi sırf kasadan ses gelmesin diye duvar da kabloların geçeceği kadar delik açmış ve arkadaki odaya kasayı koymuş.Saçma gelmesin.Önce komik geliyor :D ama aslında çok mantıklı...Düşünsenize pc çalışıyor ama çıt yok :D

Tabii oyun yükleyeceğiniz zaman zorlanacaksınız...Eeee... oda olsun artık :D

nerazzuri
26.Nisan.2008, 17:05
Arkadaşın birisi sırf kasadan ses gelmesin diye duvar da kabloların geçeceği kadar delik açmış ve arkadaki odaya kasayı koymuş.Saçma gelmesin.Önce komik geliyor :D ama aslında çok mantıklı...Düşünsenize pc çalışıyor ama çıt yok :D

Tabii oyun yükleyeceğiniz zaman zorlanacaksınız...Eeee... oda olsun artık :D

cidden harika bi çözüm şu an başımın etini yiyor bilgisayarım. Aynı çözümü bende düşünebilirim.

RaSenGan
26.Nisan.2008, 17:07
Benim kasanın sesini duymak için kulağını çok yaklaştırman lazım veya çok sessiz bir ortam olması lazım.3 sene sonra temizlenince kasa böyle uysallaştı (: Öyle garip çözüm yollarına da gerek kalmadı.

Ralph
26.Nisan.2008, 17:07
Bu durum bence daha çok sabır gerektirir ses olayından.:D İnsanın gide gele topukları ağrır.Mesela cd koymaya gidiyosun tozlanmış okumuyo tekrar git falan filan...:D

Fıratcan Alçınkaya
26.Nisan.2008, 17:13
Fanı değiştirin, temizleyin gerek kalmaz o kadar da abartıya gerek yok...

Ben çoğu zaman duymuyorum bile kasanın sesini...

Alicanfmfan
26.Nisan.2008, 17:38
TAbiki çıkacak ses heleki ekran kartının bazıları'nın özeliklerinde fanı'ı var :zuhaha ayriyetten ses çıkıor :zuhaha

King_91
26.Nisan.2008, 19:39
ya ben deli olacam sesten bazen o kadar ötüyor ki beynim oyuluyor..daha temizleteli 1 sene bile olmadı eski pc'de hiç olmazdı niye böyle anlamıyorum..

Ralph
26.Nisan.2008, 20:56
Fanların kanatları varya.
Bi bezi ıslat...Parmağını sok o kanatlara sonra o beze sil.(serçe parmağınla yap).Sürekli bunu yap

anil luque
26.Nisan.2008, 21:02
temızlemek yeterlı oluyor bence.. benım kasam bmw 3.30 gibi tısss dıe calısıyor nazar degmesın :D:D

uAsamet91
26.Nisan.2008, 21:04
Tır sesi gibi benimki maşallah:D

Ralph
26.Nisan.2008, 21:58
:D:D oda güzel :D