PDA

View Full Version : [BİTTİ] Türkçe spikerdeki gol mesajı nasıl olsun? siz karar verin

Aydin
18.Şubat.2006, 03:43
Merhaba arkadaşlar,

hepimiz sabırsızlanıyoruz. Türkçe yama her gün biraz daha Türkçeleşiyor. Gün geçtikçe daha da güzelleşiyor. Çoğunuz spikeri benim yaptığımı bilmiyordur. Fm 2005'in spikerini de ben Türkçeleştirmiştim. Kendimi övmek gibi olacak ama bence yaptığım en güzel yenilik takım adıyla beraber çıkan gol mesajını, yani "Inter ve goool" gibi olan mesajı modifiye etmemdi.

Türkçe FM 2006'daki spikerde de 2005'teki "GOOL GOOOL GOOOOOL !!" mesajını oyunda göreceksiniz. ama bu sefer aklımdan geçen, bu gol mesaj sayısını arttırmak oldu. Yani oyuna bir tane daha gol mesajı eklemek istiyorum. ama bu gol mesajını sizin fikirlerinize sunuyorum. yani işin özü:

Gol olunca spikerde hangi mesaj gözüksün?

Buraya yazacağınız gol mesajlarından seçtiğim en iyi 5'ini oylamaya sunacağım.
En çok oyu alan, 1 (belki de 2) gol mesajını oyuna ekstradan ekleyeceğim..

Kolay gelsin..

gncilker
18.Şubat.2006, 08:28
Top ağlarla buluşuyor ve gooool

nasıl olur

comandante
18.Şubat.2006, 10:34
valla fazla bi alternatif yok:D10dan fazla fikir çıkcağını sanmıyorum aslında...

futbolcunun ismi ve gooool olabilir mi yoksa zor mu olur?

örn:

ronaldinho ve gooooooolll goool gool

comandante
18.Şubat.2006, 10:35
hatta golden sonra

yok böyle bir gol.şapka çıkartacaksınız şapkaaa

gibi laflar eklenebilir mi?

bu arada çalışma için teşekkürler iori.başarılar.

mekara
18.Şubat.2006, 10:36
ve goool ve goool muhteşem bir gol

gol oldu gol oldu golü atanan isim fred

Maymuncuk
18.Şubat.2006, 11:31
Allah'ım bize bugünleri yaşatığın için sana duacıyım..Ağlamak istiyorum yok böle bir gol:D

Ercan Taner'in maçlardaki gol diyişi gibi olabilr..Her gool için farklı sölüo ama:)

Aydin
18.Şubat.2006, 14:45

örn:

bunu denememiştim. olabilir.

hatta golden sonra

yok böyle bir gol.şapka çıkartacaksınız şapkaaa

gibi laflar eklenebilir mi?

o cümlenin aynısı var zaten spikerde.

Ayrıca Maymuncuk, verdiğin örneğe benzer bir mesaj var golden sonra.

şunu belirtmemde yarar var. bu söyleyeceğiniz şey, tam gol olunca çıkacak olan mesaj sadece. sonrasındaki mesajlar değil.

mekara, her gol muhteşem mi :) kendi kalesine gol atınca bile çıkacak bir gol mesajı olacak bu. yani biraz genel olmalı.

gncilker, senin kurduğun cümlenin aynısı gol mesajından sonra olan mesajlarda var.

iyi bişiler çıkıcağa benziyor arkadaşlar

emirduman
18.Şubat.2006, 15:13
"gol oldu gol, kim attı?, xxxx attı...."

imperius
18.Şubat.2006, 15:43
ve top aglarda gooooollllll

barahir
18.Şubat.2006, 15:49
ercan taner örneği gibi olsn mesela örn:
ALEEXXX Goool yok böyle bir gol. harika muhteşem süper bir gol. sahalarda ender görülen gollerden biri kadıköyde görülüyorr.
oolsa çok mu olurdu ne :D:D

Aydin
18.Şubat.2006, 16:15
arkadaşlar bakın, çıkacak mesaj, her golden sonra çıkacak mesaj.

mesela bazı fikirlerin olmayacağını göstermek için bir örnek vereyim:

-bir orta..
-rio ferdinand kendi kalesine doğru ters bir kafa vuruyor..
-VE GOOOL MUHTEŞEM BİR GOL !! SAHALARDA ENDER GÖRÜLEN BİR GOL ---> sizin vereceğiniz fikir burada geçerli olacak işte.
-rio ferdinand golü kendi kalesine attı.

böyle olmaz ki. her gol için geçerli olacak diyorum. "sahalarda ender görülen bir gol" kalıbı zaten güzel gollerden sonraki mesajlarda var. ama ben sizden direk gol mesajında ne gözüksün diyorum.

emirduman, senin yazdığın mesaj, gol mesajından sonraki mesajlarda mevcut.

ibo
18.Şubat.2006, 16:29
arkadaşlar bakın, çıkacak mesaj, her golden sonra çıkacak mesaj.

mesela bazı fikirlerin olmayacağını göstermek için bir örnek vereyim:

-bir orta..
-rio ferdinand kendi kalesine doğru ters bir kafa vuruyor..
-VE GOOOL MUHTEŞEM BİR GOL !! SAHALARDA ENDER GÖRÜLEN BİR GOL ---> sizin vereceğiniz fikir burada geçerli olacak işte.
-rio ferdinand golü kendi kalesine attı.

böyle olmaz ki. her gol için geçerli olacak diyorum. "sahalarda ender görülen bir gol" kalıbı zaten güzel gollerden sonraki mesajlarda var. ama ben sizden direk gol mesajında ne gözüksün diyorum.

emirduman, senin yazdığın mesaj, gol mesajından sonraki mesajlarda mevcut.

evet iori haklı kendi kalesine gol atılıncada aynı şey çıkacak ve "yok böyle bir gool" yaarsa saçma olur...

barahir
18.Şubat.2006, 16:31
haklısın galiba ben hatırlıyorumda geçen yılki yamada wardı bişi boş kaleye golu atıyo spikerde muhteşem bi gol diodu

Aydin
18.Şubat.2006, 16:57
haklısın galiba ben hatırlıyorumda geçen yılki yamada wardı bişi boş kaleye golu atıyo spikerde muhteşem bi gol diodu

golden sonra muhteşem bir gol oldu kalıbı var ama bu kalıbın hangi golden sonra çıkacağına oyun karar veriyor.

neyse arkadaşlar, bence şu ana kadar seçebildiğim en güzel mesaj comandanteche'den geldi.

barahir
18.Şubat.2006, 17:01
mesela uzaktan bi gol olduğunda mesela 30-40 metreden bi gol olduğunda spiker topa vurduğu anda gol olmadan topuz süzülüş halinde iken koca bi "bu arada OOOOOOOOO Muhteşem bi gol atıılar die bilir

aLka
18.Şubat.2006, 18:41
Top ağlara gidiyor ve xxxxxx takımı 1-0 öne geçiyor nasıl?

Aydin
18.Şubat.2006, 19:40
golden sonraki mesajlarda dediğin var alkaweb.

daha yaratıcı bi fikir yok mu :)

Cambaz
18.Şubat.2006, 20:59
xxx vurduuu ve goooool

Maymuncuk
18.Şubat.2006, 22:54
gollere göre değişitiyor sloganlar..Bazı gollerde(genelde cok atak yapılıp gollerde işte girdi sonunda diye yazı var)

bazılarında (gool gool gool diye var)

bazılarında harika bir gol diye var..

bunları değiştirirsek,
ilk dediğimde hele şükür gibi ifadeler
hatta kontradan vurdu ifadesini "ATAMAYANA ATARLAR" gibi bişey de yapabilirz:)

adrian mutu 7
18.Şubat.2006, 23:02
golden sonra ağlamak istiyorum dese fena olmaz

adrian mutu 7
18.Şubat.2006, 23:03
ve ya gooooooooooooooooolllllll kapak olucak bir gol , gelişinden belliydi mukemmel bir gol

10_Osmanozc
18.Şubat.2006, 23:20
Gol **** gol gol işte gol ak gol :D

senderson
18.Şubat.2006, 23:33
Ve bu arada gol oldu

cureshot
19.Şubat.2006, 01:12
Meşin Yuvarlak Filelere Gidiyor Sayın Seyirciler

eGowiCh
19.Şubat.2006, 03:15
XXX Golü Buluyor!
Ve Gooool!
Top Ağlarda ve Goool!

Gibi önerilerim var. İyi çalışmalar.

NiC 39
19.Şubat.2006, 03:33
"Anelka ve goooolllll .Anelka attı 2-0 oldu Fenerbahçe 2-0 önde" gibi bişey de olabilir:cool:

Vieri
19.Şubat.2006, 05:44
Gol

:) çok mu klasik oldu. ingiliz spiker hesabı

ibo
19.Şubat.2006, 09:27
Gol

:) çok mu klasik oldu. ingiliz spiker hesabı

evet en iyisi GOL olsun. VİERİ sen snaırım gol sonrasının özetini çıkardın :D

emirduman
19.Şubat.2006, 14:00
Lafı uzatmadan durumu direk belirtiyor....

Eski TRT maçlarında da benzeri bir durum varmış izlediğime göre...

"Evet, Metin, Metin geçti, Metin vuruyor.... Gol...Galatasaray 2-1 önde..."

Nedvedmania
19.Şubat.2006, 18:12
bence " ooooo yessss mükemmel bir goool

NiC 39
19.Şubat.2006, 18:26
bence böyle olsa güzel olur. "xxxx ve goooolllll .xxxx attı 2-0 oldu .xx 2-0 öne geçiyor dakika xx" bi de ne zaman açıklanacak hangisinin seçildiği???:cool:

gncilker
20.Şubat.2006, 04:01
işte gol geldi gooooooooooooooooooolllllllllllllll

bu olabilirmi

Aydin
20.Şubat.2006, 04:47
arkadaşlar spikeri tahmin ettiğimden daha erken bitirdim. bu yüzden oylamadan beğendiğim 2 tanesini seçip spikere koydum.

NiC 39 , comandanteche , Cambaz , eGowiCh 'in golü atan futbolcunun ismiyle beraber çıkan gol mesajı fikrini (ör: Ronaldinho ve GOOOOL ) ve Mustafa abinin sadece Gol olsun fikrini seçtim (biraz modifiye ederek içindeki "o" harfinin sayısını çoğalttım biraz).

verdiğiniz bütün fikirler için teşekkürler...

acivic
20.Şubat.2006, 14:26
valla fazla bi alternatif yok:D10dan fazla fikir çıkcağını sanmıyorum aslında...

örn:

Sana katılıyorum, en iyisini bulmuşsun.

PhotoGrapher
20.Şubat.2006, 16:20
Gec kaldim ama yinede yazayim..

***nnesburger Müthis bir goooool!!!

:)

ibo
21.Şubat.2006, 17:48
Gec kaldim ama yinede yazayim..

***nnesburger Müthis bir goooool!!!

:)

eğer öyle yazsaydı Her türlü gol MÜTHİŞ bir gol olurdu :);)

Aydin
21.Şubat.2006, 19:39
fikirler için teşekkürler arkadaşlar ama artık çok geç :)

bir önceki mesajımda yazdığım gibi spikeri bitirdim. eklenecek gol mesajlarını seçtim..

hepinize teşekkürler..

kaka10
21.Şubat.2006, 20:51
"golll golll golll" "Yok Böyle Bir Golll"

:p

aLka
21.Şubat.2006, 20:58
iori bisey sorcam mesela oyuncu için tek tek gol mesajı yapabiliyomusunuz mesela Ronaldinho gol attı diyelim şöyle "Ronaldinho yine klasını konuşturuyor ve takımını öne geçiriyor" yapabiliyomusunuz?

Dreamania
21.Şubat.2006, 22:50
ağlara giden bir top gördüm sanki

Maymuncuk
21.Şubat.2006, 23:21
ağlara giden bir top gördüm sanki

Kubilay gibi avrupa yakasında ki:D

Aydin
21.Şubat.2006, 23:34
iori bisey sorcam mesela oyuncu için tek tek gol mesajı yapabiliyomusunuz mesela Ronaldinho gol attı diyelim şöyle "Ronaldinho yine klasını konuşturuyor ve takımını öne geçiriyor" yapabiliyomusunuz?

yanılmıyorsam golden sonra böyle bir mesaj var

gorkemyilmazkarasu
21.Şubat.2006, 23:45
ya galiba bende kaçırdım ama içimde kalmasın yaziim bende.ilker yasinin bi gol diyişi var bi yerde duymuştum bağırıyo.ve gol ve gol ve gol ve gol....böyle devam edip gitsin

justyouheart
22.Şubat.2006, 22:44
müdür o kadar emek edip yapıyosun kendin beğeneceğin şekilde yap bence çünkü buna en iyi kararı sen verirsin herkes kafasına göre bişe soler ama sen yaptığın türkçeleştirmenin uyumuna göre karar verirsin

YEZiT
23.Şubat.2006, 12:07
GOoOoOoOOOoOoOoOooOOoOoOOoOOoL olsun. Büyük küçük o harfli.

nekop
23.Şubat.2006, 23:39
abi en iyisini secmissin

hakansimser
24.Şubat.2006, 00:56
Tamamda mesela adam süper bi gol attı ondada Gol yazcak , kendı kalesine gol attı ondada gol yazcak o zmn ne gosterişi kaldı:)

hezzo
24.Şubat.2006, 01:11
gol den sonra bazı seyler yazıyo ya oraya da nebiliyim "besiktas sergen le ucuyor" falan yazsın(tabi yazabilirse:)) guzel olurmu??

comandante
24.Şubat.2006, 18:14
arkadaşlar konu kapandı.yani yazılacak mesajlar seçildi.

Aydin
24.Şubat.2006, 20:21
Şimdi şöyle bir durum var. Spikeri test ettiğimde, daha attığım ilk golde "Toni ve goool" diye bir mesajla karşılaşınca, bu olay olabiliyor demiştim. Ama daha sonra, herhangi bir duran toptan gelen golde veya az da olsa normal pozisyonlarda da çıkan gol mesajı "Frey ve goool" oldu. yani bazı gollerde otomatikman kalecinin ismi çıkıyordu gol olduğu zaman. Böyle olunca üzüldüm, çünkü hakkaten güzel bir fikirdi bu. Yazık oldu..

Durum böyle olunca da maalesef bunu iptal etmek zorunda kaldım. Çıkacak olan yama beta olacağı için de spikerde tahminimce 5'i geçmeyen ingilizce yazı görebilirsiniz. Bunlar da bir sonraki versiyonda giderilmiş olacaktır.

Bilgilerinize...

tentenboy
24.Şubat.2006, 20:24
e ama hadi verin şu betayı da bizde test edelim.. hem daha çok kişi görürse hata bulma hızı artar..

NiC 39
24.Şubat.2006, 21:18
bekle bekle bi hal oldum çıksa da bi rahatlasak :cool: gol mesajı ingilizce mi oldu yoksa???

aberkay37
25.Şubat.2006, 17:04
golll goll gollll müthiş bir gol şimdi skor ........ gollllllllllllllllll hakan şükür
fazla mı uzun oldu

comandante
26.Şubat.2006, 16:12
@aberkay : golü atan oyuncunu isminin gözükme olayı yattı.okumadın galiba kalecinin ismi çıkıyormuş otomatik olarak

@nic 39 : hayır gol metnini türkçe göreceğiz muhtemelen.o ingilizce göreceğimiz 5 cümle de çok sık rastlanan cümleler değildir muhtemelen.mesela adam orta yapmak isterken gol atınca çıkan cümle ing olabilirçsadece örnek.demek istediğim şu ki pek kullanılmayan cümleler ingilizce olacak galiba.

aberkay37
27.Şubat.2006, 17:02
evet okumamıştım direkmen yazmıştım söylediğin için sağol

resul1907
28.Şubat.2006, 00:53
vuruuuuuuuş ve top ağlarda gool

lideraj19
28.Şubat.2006, 20:18
muhteşem bir goool yok böyle bir goool

blueboy
01.Mart.2006, 15:39
gol oldu yok böyle bir gol mükemmel attı (oyuncunun adı) (asist yapan falan warsa sonuna: şu oyuncunun mükemmel asisti ancak bu kadar mükemmel bir gole dönüştürülebilirdi olabilir)

sewgiler saygılar hepinize çalışmalarınızda başarılar...

Nedvedmania
01.Mart.2006, 15:50
beyle başlığı okuduysanız bitti yazıyo

e hani nezaman yayınlıcaksınız burada veya yayınlıcakmısınız ???

Aydin
01.Mart.2006, 20:01
spiker çalışmaları tamamlandı. yakında bilgilendirileceksiniz.

ceyhun127
02.Mart.2006, 17:43
bence deolye olabılirdemi
:D

cemil kaya
03.Mart.2006, 13:56
bencede güzel seçim olmuş

FatalRhymeR_58
03.Mart.2006, 22:54
goool! hakem orta sahaya koşuyor

gokhanlau
09.Mart.2006, 23:30