PDA

View Full Version : İbrahim Toraman: "Millî takım birkaç kişinin tekelinde olmamalı

Fıratcan Alçınkaya
12.Mayıs.2007, 19:51
İbrahim Toraman: "Millî takım birkaç kişinin tekelinde olmamalı"

Beşiktaş'ın ikinci kaptanı İbrahim Toraman, millî takımın birkaç kişinin tekelinden kurtulması gerektiğini, yapılan oyuncu tercihlerinin yanlış olduğunu söyledi.

İbrahim Toraman, Fatih Terim'in seçimlerine isyan etti. Beşiktaş'ın ikinci kaptanı, kadroda kendisi de dâhil olmak üzere birkaç oyuncunun adını göremeyince şok geçirdiğini söyledi.

Hürriyet'in haberine göre, Toraman, "Türkiye’nin en sağlam pasaportlarına sahip yetenekli futbolculara ay yıldızlı forma giydirilmiyorsa düşünmek gerekir. Sonuçta Milli Takım’a alınan oyuncular, teknik direktörlerin tercihidir. Ancak, seçilmenin kıstasını bilmek istiyorum. Bakın, G.Saray teknik adamsız, yabancısız şampiyon oldu. Beşiktaş, hakem engellerine takılmasaydı, şimdi şampiyonluk sevincini bizler yaşıyor olurduk." diye konuştu.

"Futbolcular sessiz kalmasın"

Kadroda yeralması gereken pek çok futbolcunun görmezden gelindiğini söyleyen futbolcu, "Türkiye’nin en çok gol atan oyuncusu Hakan Şükür, Avrupa’nın birçok ünlü takımını peşinden koşturan Mehmet Topuz’un aday kadroda olmaması konusu irdelenmeli. Milli Takım birkaç kişinin tekelinde olmamalı. Beşiktaş’tan İbrahim Üzülmez, Serdar Özkan ve ben çağrılmalıydık. Sivasspor’da, Kayserispor’da, Trabzonspor’da oynayan futbolcuların suskunluğu ne kadar sürecek merak ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

bursa_mc
12.Mayıs.2007, 19:54
Belki haklı olabilir..Ama Anadolu takımlarından sadece Tolga Zengin var..Ona ne demeli

ThersoN
12.Mayıs.2007, 20:06
Kadro başarısız olunca çıkar konuşursun.. şimdiden konuşmak yersiz.. hakediyordun alınmadın bu başka konu.. eğer takım başarısız olursa çıkar dobra dobra konuşursun.. şimdi kuyruk acısından ileri gitmez bu isyan

deniz.91
12.Mayıs.2007, 20:37
Mehmet Topzuu almayan adamın yerine devşirme kazımı alan adamın vicadanından şüphe ederim ben hakeden birçok kişi yok!...

LaigLeNoiR
12.Mayıs.2007, 20:44
Toraman'a mı kalmış bunları anlatmak.Hiç yakıştıramadım.

Haklı da olsa bu sözleri bir futlbolcunun söylememesi gerekiyor.

a.arıcı-11
12.Mayıs.2007, 20:58
Toraman'a mı kalmış bunları anlatmak.Hiç yakıştıramadım.

Haklı da olsa bu sözleri bir futlbolcunun söylememesi gerekiyor.

Sana katılıyorum ama bide şöyle düşün tarihimiz boyunca böylesine turnuvalara 5. kez gideceğiz ve bu turnuvada oynamak her oyuncunu hayalidir.bir anlık sinirle yapılmış açıklama gibi duruyor ama hak vermemek elde değil.

eXcitinG
12.Mayıs.2007, 21:00
Sessiz kaL kaL nereye kadar, vericeksin tepkini, göstericeksin. SusmakLa oLmaz.

KaPaLı
12.Mayıs.2007, 21:02
Formayı hakedenlerden biride İ.Toraman'dı ama alınmadı serzenişte bulunmakta son derece haklı. + Kadro oluşacağı zaman illaki 4 büyüklerden oyuncu almakla oluşmaz. Biz EMRE güngör kadroya alınmalı diyoruz alındıda ama Emre Ankaragücünde böyle oynarken niye alınmadı bunu sormamz lazım. Anadolu'da müthiş sezon geçiren oyuncular var ve bunların hiçbiri kadroda yok.

Onurap
12.Mayıs.2007, 21:21
Dedikleri doğru ama i.toramanın çağrılması doğru değil..Emre güngörl ümit karanae haksızlık oldu asıl..

Fernando Gago
12.Mayıs.2007, 23:31
%100 Haklı Bravo valla

DisCo
12.Mayıs.2007, 23:42
Lig TV Beşiktaş Muhabiri Atakan Kurt'a konuşan İbrahim Toraman, "Basında çıkan o lafları ben söylemedim, söylemek de haddim değil." derken, kadroda olmadığını üzüldüğünü ama bu şekilde saygısızlık yapmanın kişiliğine yakışmayacağını vurguladı.

İzlemek içinTıklayın. (http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=38451)