PDA

View Full Version : İşte rakiplerimizin kadroları!

Fernando Gago
15.Mayıs.2007, 01:36
EURO 2008'de A Grubu'nda İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz ile mücadele edecek Milli Takımımız'da rakiplerimizin kadrosu belirlendi. Sırasıyla Portekiz, İsviçre ve Çek Cumhuriyeti çalıştırıcıları turnuvada mücadele edecekleri kadroları açıkladılar. İşte rakiplerimiz ve kadroları;

ÇEK CUMHURİYETİ

Kaleciler: Petr Cech (Chelsea/ING), Jaromir Blazek (Nuremberg/ALM), Daniel Zitka (Anderlecht/BEL)

Savunma oyuncuları: Zdenek Grygera (Juventus/ITA), Marek Jankulovski (AC Milan/ITA), Michal Kadlec (Sparta Prague), Radoslav Kovac (Spartak Moscow/RUS), Zdenek Pospech (FC Copenhagen/DEN), David Rozehnal (Lazio Rome/ITA), Tomas Sivok (Sparta Prague/ÇEK), Tomas Ujfalusi (Fiorentina/ITA)

Orta saha oyuncuları: Tomas Galasek (Nuremberg/ALM), David Jarolim (Hamburg/ALM), Marek Matejovsky (Reading/ING), Jaroslav Plasil (Osasuna/ISP), Jan Polak (Anderlecht/BEL), Daniel Pudil (Slavia Prague), Libor Sionko (FC Copenhagen/DEN), Stanislav Vlcek (Anderlecht/BEL)

Forvet: Milan Baros (Portsmouth/ING), Jan Koller (Nuremberg/ALM), Martin Fenin (Frankfurt/ALM), Vaclav Sverkos (Banik Ostrava)

PORTEKİZ

Kaleciler: Ricardo (Real Betis), Quim (Benfica), Rui Patricio (Sporting Lizbon)

Savunma oyuncuları: Bosinga (FC Porto), Paulo Ferreira (FC Chelsea), Miguel (Valencia), Ricardo Carvalho (FC Chelsea), Pepe (Real Madrid), Bruno Alves (FC Porto), Fernando Meira (VFB Stuttgart), Jorge Ribeiro (Boavista)

Orta saha oyuncuları: Miguel Veloso (Sporting Lizbon), Petit (Benfica), Raul Meireles (FC Porto), Deco (FC Barcelona), Joao Moutinho (Sporting Lizbon), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Nani (Manchester United), Cuaresma (FC Porto), Simao (Atletico Madrid)

Forvet: Nuno Gomes (Benfica), Helder Postiga (Panathinaikos), Hugo Almeida (SV Werder Bremen).

İSVİÇRE

Kaleciler: Diego Benaglio (VfL Wolfsburg), Fabio Coltorti (Racing Santander), Pascal Zuberbuehler (Neuchatel Xamax)

Savunma oyuncuları: Valon Behrami (SS Lazio), Philipp Degen (Borussia Dortmund), Johan Djourou (Arsenal), Mario Eggimann (Karlsruher SC) Stephane Grichting (AJ Auxerre), Stephan Lichtsteiner (Lille OSC), Ludovic Magnin (VfB Stuttgart), Patrick Mueller (Olympique Lyon), Philippe Senderos (Arsenal), Christoph Spycher (Eintracht Frankfurt), Steve von Bergen (Hertha Berlin)

Orta saha oyuncuları: Tranquillo Barnetta (Bayer Leverkusen), Ricardo Cabanas (Grasshoppers), Gelson Fernandes (Manchester City), Daniel Gygax (FC Metz), Benjamin Huggel (FC Basel), Gokhan Inler (Udinese Calcio), Hakan Yakin (BSC Young Boys), Johan Vonlanthen (Red Bull Salzburg)

Forvet: Eren Derdiyok (FC Basel), Alexander Frei (Borussia Dortmund), Blaise Nkufo (FC Twente), Marco Streller (Fc Basel)

14.05.2008

Kaynak : Sporx.com dış haberler

RoNNiE91
15.Mayıs.2007, 02:09
Beklenen kadrolar bence.Eren Derdiyok'un performansını merak ediyorum.

deniz.91
15.Mayıs.2007, 02:38
Bence gruptan isviçre portekiz çıkacak demedi demeyin

Cyzio
15.Mayıs.2007, 03:06
Rakiplerimizin kadrosunda kimin olup olmadığı önemli değil.Ronaldo, Simao vs bunlardan hiç korkmuyorum ben.Gücümüzü sahaya yansıtırsak gruptan çıkarız..

Universal
15.Mayıs.2007, 03:06
Kadroları gördükten sonra işimizin zor olduğuna kaanat getirdim.

Çek Cumhuriyeti'nin kadrosuna baktığımızda, Almanya Liginde oynayan çok oyuncu var. Disiplinli bir oyun anlayışı olacağını düşünüyorum. Bireysel yetenek olarak çok iyi olmadıkları için sistem oyunu oynayacaklardır. Buda onların en büyük avantajı eğer maçlarda onların istediği sistemi oynatmasak Çek Takımını yenebiliriz.

Portekiz, Avrupa'nın Brezilyası gibi geliyor. Brezilya Futboluna yatkınlar. Ellerinde ki oyuncuların bireysel yeteneklerinin fazla olması bizi çok zorlayacaktır. Maçın her dakikasında maçı çevirebilecek oyuncuları var. Ronaldo ve Quaresma yetenekleri ile görsel şov sunacaklardır. Portekiz'den en kötü bir puan alırsak bu gruptan çıkacağımızı düşünüyorum.

İsviçre, bu grupta sonuncu olacaktır. Kadro olarak pek tatmin etmese bile üç Türk kökenli oyuncuları var. Bu oyuncuların bize karşı nasıl bir oyun oynayacaklarını düşünüyorum. Bu grupta mutlaka yenmemiz gereken bir rakip.

Alicanfmfan
15.Mayıs.2007, 03:28
Bu gruptan en takım oyununu sahaya yansıtan çıkacak bunada en yakın Çekler İnşAllah bizle beraber çıkarlar :p

Varonil
15.Mayıs.2007, 03:37
Rakiplerimizin kadroları gayet iyi.Ama bizim bu turnuvada kendimizi hatırlatmamız gerekiyor artık.Çok iyi bir kadromuz var.Bu gruptan en kötü 2.ci olarak çıkacağımızı düşünüyorum ..

RaSenGan
15.Mayıs.2007, 04:03
PORTEKİZ

Kaleciler: Ricardo (Real Betis), Quim (Benfica), Rui Patricio (Sporting Lizbon)

Savunma oyuncuları: Bosinga (FC Porto), Paulo Ferreira (FC Chelsea), Miguel (Valencia), Ricardo Carvalho (FC Chelsea), Pepe (Real Madrid), Bruno Alves (FC Porto), Fernando Meira (VFB Stuttgart), Jorge Ribeiro (Boavista)

Orta saha oyuncuları: Miguel Veloso (Sporting Lizbon), Petit (Benfica), Raul Meireles (FC Porto), Deco (FC Barcelona), Joao Moutinho (Sporting Lizbon), Cristiano Ronaldo (Manchester United), Nani (Manchester United), Quaresma (FC Porto), Simao (Atletico Madrid)

En çok korktuğum isimler bunlar.Portekiz lider tamamlayacaktır grubu.Çok iyi oyuncuları var.İnş.bizde 2.olup gruptan çıkarız.

Aykan19o3
15.Mayıs.2007, 04:16
Cristiano Ronaldo gruptaki tüm dengeleri bozabilecek nitelikte bir oyuncu. Onu durdurmak gerçekten çok zor olucak..

Ayrıca Çekleri ve İsviçre'yi yenecek güçteyiz. Onlardan farkımız yok..

GeNç KaRTaL
15.Mayıs.2007, 16:50
Açıkcası bizim takımımızda fena değil.Önemli olan nasıl bir sistemle oynayacağımız.Bizim oyuncularımızdaki ruh ve azim iyi bir sistemle birleşirse iyi sonuçlar ortaya çıkarabiliriz.

DeNiZ_1903
15.Mayıs.2007, 19:35
Zor olacak , bekleyip göreceğiz..

Melekovic
15.Mayıs.2007, 20:04
İsviçre'yi mutlaka yenmemiz gerekiyor.Asıl korkulması gereken takım Çekler.Kenetlenirlerse finale kadar çıkarlar.Ayrıca Portekiz'in aksine bize çok ters gelen bir oyun yapıları var ve malesef onların oyunlarına bir türlü önlem alamadık.Teknik heyetin özellikle çalışması gereken maç bu maç.Gerçekten bize çok ters geliyorlar ve o karşılaşmada normal oynadığımızdan farlı bir şekilde çıkmak gerekiyor.

Cyzio
15.Mayıs.2007, 20:57
Portekiz'den puan alırsak gruptan çıkarız büyük ihtimalle..

SAİT71
15.Mayıs.2007, 22:08
Abi Portekiz'in defansa baksana geçit verirler mi bize acaba :S

yunusgs
15.Mayıs.2007, 23:36
Portekiz'de mükemmel isimler var Pepe Veloso Carvalho Ferreira Deco C.Ronaldo Nani Simao Quaresma hiç değilse 1 puan alırsak gruptan çıkarız.

a.arıcı-11
15.Mayıs.2007, 23:54
Bence biz İsviçreyi yener,Çekler ve Portekizle berabere kalarak gruptan çıkabiliriz ancak.
Diğer ihtimal ise,Portekiz bizi yenerse Portekiz'İn 3'te 3 yapmasıyla bizde yine diğer sonuçları alarak yine gruptan çıkabiliriz.

extensor
16.Mayıs.2007, 04:34
abi adamlarda 5.5 metre koller var bizde popom kadar gökdenizle nihat var ya

ardafb
16.Mayıs.2007, 15:57
Portekiz ve Çekler çıkacak

amasyali
16.Mayıs.2007, 20:28
Bu gruptan 5 puan çıkartırsak çıkarız . Zaten Portekiz büyük ihtimal 1. olacak . Bu gruptan çıkacak takımları İsviçre belirleyecek diye düşünüyorum .

extensor
16.Mayıs.2007, 21:54
portekiz 7 isviçre 6 çekler 4 Türkiye 0 sıralama budur

RaSenGan
16.Mayıs.2007, 23:11
abi adamlarda 5.5 metre koller var bizde popom kadar gökdenizle nihat var ya

2.02'lik Koller'i anca bir isim tutabilir.O da Servet :p

extensor
17.Mayıs.2007, 00:37
aralarında 11 cm fark var ve bu büyük bir rakkam o yine neysede 1,95 lik rozenhal le 1,85 lik ulfalusi arasında 175 lik nihat ne yapacak göreceğiz bakalım

ve iki tane 1,90 lık senderos la djouru arasıda ne yapacak

bi iki maçta gol atamadan potekiz maçında da 3-1 4-1 gibi bir skorla yenileceğiz
0 puan toplayacağız
isviçre bizi ve çekleri yenecek çekler bizi yenecek portekizle berabere kalacak
potekiz çeklerle berabere kalıp isviçre ve bizi yenecek

iddam bu...

Knightmare
17.Mayıs.2007, 02:32
asıl önemli olan İsviçre'de milli takımda 3 Türk kökenli oyuncu kadroda...Hakan Yakın zaten yıllardır oynuyor ama Eren Derdiyok ve özellikle Gökhan İnler'i milli takıma kazandıramamış olmamız bi kayıp. Gökhan Türk milli takımında oynamayı istiyordu ama davet gelmeyince doğal olarak İsviçre'yi tercih etti.
İşimiz çoook zor. ilk maç çok önemli, iyi başlarsak o havayla birşeyler yapabiliriz bana kalırsa. yoksa pek umudum yok rakiplerin gücü ortada...

deniz.91
17.Mayıs.2007, 02:49
Fatih Terimin kötü bir kadro seçimi yaptığı burdanda anlaşılıyor rakipleri hepsinde uzun oyuncular hakim bizde genelde hep kısa büüyk bir dezavantaj

SiR ToMaSRoSiCkY1
17.Mayıs.2007, 03:53
Rakiplerimizden Çek Cumhuriyeti'ne baktımda forvetleri komple formsuz,kariyerlerinin en verimli zamanları geçmiş bir şekilde gördüm.Bu da bizim için büyük bir avantaj.

gerrrard
17.Mayıs.2007, 05:53
Rakiplerimizden Çek Cumhuriyeti'ne baktımda forvetleri komple formsuz,kariyerlerinin en verimli zamanları geçmiş bir şekilde gördüm.Bu da bizim için büyük bir avantaj.

1. Milan Baros (Portsmouth/ING) Liverpool'dan sonra bir çöküş yaşadı. Doğru. Lyon'da da dikiş tutturamadı. Ama ligin 2. yarısında gelmesine rağmen Portsmourth'ta iyi oynuyor.

2.Jan Koller (Nuremberg/ALM) 35'lik Koller formsuz olsa bile bizim Hakan Şükür gibi topu istediği yere indirebilir.

3.Martin Fenin (Frankfurt/ALM) Bu sene Frankfurt'ta harikalar yarattı. Umarım bizimkiler onun hızına yetişirler.

4.Vaclav Sverkos (Banik Ostrava) Tartışmaya gerek yok bu sene gol kralı oldu.

anil luque
17.Mayıs.2007, 07:47
ardafb ve extensor neden bu kadar karamsar ve umıtsızsınız anlamadım bence portekızın ardından hatta belkı ustlerınde cıkacagız bu gruptan ben en azından guvenıyorum takımıma yeterkı Türkiye gibi oynayalım gerisi kendiliğinden gelir zamanında ne takımları dize getirdik hatırlayalım..

BlackEagle19o3
17.Mayıs.2007, 20:30
Bence bu gruptan Portekiz ile beraber çıkarız.Çek Cumhuriyet'nin forvetlerini Fenin dışında beğenmedim.Baros çok formsuz.İsviçre belki bir sürpriz yapabilir kadroları fena değil ve ev sahibi olmanın avantaji var tabi:)