PDA

View Full Version : Rusya'da büyük süpriz!

Fernando Gago
15.Mayıs.2007, 02:27
Hiddink'in kararı tartışılacak! EURO 2008 öncesi takımlar bir bir aday kadrolarını belirliyorlar. Son olarak Rusya teknik direktörü Guis Hiddink turnuvada mücadele edecek aday kadrosunu belirledi.

Hollandalı çalıştırıcı 25 kişilik aday kadroya Dinamo Moskova'da top koşturan etkili forvet oyuncusu Alexander Kerzhakov'u dahil etmedi ve büyük bir sürprize imza attı.

Hiddink kadro için Kerzhakov seçimi ile ilgili soruya ise "Birçok oyuncuyu listeye alabilirdim ama güç ve form bakımından iyi durumda olanları tercih ettim" dedi.

Hiddink 25 kişilik kadro içinde üç yeni oyuncuya şans verdi. Lokomotiv Moskova'nın defansı Renat Yanbav, Krylya Sovietov'da forma giyen orta saha oyuncusu Oleg Ivanov ve Spartak Moskovalı isim Alexander Pavlenko Rusya'da kadroya dahil edilen yeni oyuncular oldu.

EURO 2008'de D grubunda Yunanistan, İsveç ve İspanya ile mücadele edece olan Rusya'da 25 kişilik kadro 28 Mayıs öncesinde 23 kişiye düşürülecek.

Rusya'nın 25 kişilik kadrosu:

Kaleciler: Igor Akinfeyev (CSKA Moskova, Vyacheslav Malafeyev (Zenit St Petersburg), Vladimir Gabulov (Amkar Perm)

Savunma oyuncuları: Sergei Ignashevich (CSKA Moskova, Alexei Berezutsky (CSKA Moskova, Vasily Berezutsky (CSKA Moskova, Alexander Anyukov (Zenit St Petersburg), Denis Kolodin (Dynamo Moskova, Renat Yanbayev (Lokomotiv Moskova

Orta saha oyuncuları: Diniyar Bilyaletdinov (Lokomotiv Moskova, Yuri Zhirkov (CSKA Moskova, Igor Semshov (Dynamo Moskova, Dmitry Torbinsky (Lokomotiv Moskova, Vladimir Bystrov (Spartak Moskova, Konstantin Zyryanov (Zenit St Petersburg), Roman Shirokov (Zenit St Petersburg), Sergei Semak (Rubin Kazan), Alexander Pavlenko (Spartak Moskova, Oleg Ivanov (Krylya Sovietov Samara)

Forvet: Andrei Arshavin (Zenit St Petersburg), Pavel Pogrebnyak (Zenit St Petersburg), Roman Pavlyuchenko (Spartak Moskova, Dmitry Sychev (Lokomotiv Moskova, Roman Adamov (FK Moskova, Ivan Saenko (Nuremberg).

deniz.91
15.Mayıs.2007, 02:39
Beğenmediğimiz Rusyanın hiçde fena değil kadrosu :)

shamur1
15.Mayıs.2007, 02:39
Çok yerinde bir karar. Bizim ülkemizde sadece adı olan oyuncular Milli Takıma çağrılmadığı zaman yer yerinden oynuyor. Kerzhakov iyi bir golcü olabilir ama Sevilla'da çok maç çıkaramadığı için formsuz ve ara transferde geldiği D.Moskova'da yavaş yavaş form tutmaya başlıyor. Onun için Milli takıma çağrılmaması gayet normal ki şu an Progrebnyak , Arshavin çok formdayken..

Universal
15.Mayıs.2007, 03:00
Rusya Takımı, Sovyetler Birliğinin başarısını bir türlü yakalayamadı. Rusya halkıda bu başarıyı bekliyor. Rusya son dönemlerde ismini duyurmayı başardı ve İngiltere gibi bir takımı arkasında bırakıp bu grupta yer aldı. Rakipleri İspanya dışında eş güçte olduğu için grupta ikinci olup çıkacağını düşünüyorum.

Alexander Kerzhakov'un bu yıl nasıl bir performans gösterdiğini bilmediğim için yorum yapamıyacağım. Ama Rusya'dan bir ilkonbir oluşturursam mutlaka alacağım isim olurdu. Bu Rus Milli Takımı'nın teknik adamının kararıdır. Saygı duymak lazım. Pavalenko'yu kadroda görmek güzel oldu.

Hiddink'in önünde zor bir seçim var. Yirmibeş kişilik kadrodan iki oyuncu çıkarmak zorunda. Bakalım bu zor tercihinde kimlerden yana olacak.

Fıratcan Alçınkaya
15.Mayıs.2007, 03:01
Güzel Rusların kadrosu ama ilerisi için zor..

Aykan19o3
15.Mayıs.2007, 04:20
Ruslardan bir sürpriz bekliyorum ama bu sürpriz biraz küçük çaplı olur..:)

UlquioRRa
15.Mayıs.2007, 05:32
Kupanın süpriz takımı olacağına inandığım iki takımdan biri Rusya. Bu kadro gruptaki Yunanistan ve İsveç'i yenebilecek güçte.

eXcitinG
15.Mayıs.2007, 06:14
Kupayı aLırLarsa hiç şaşırmam hatta bekLediğim bir şeydi derim.

GeNç KaRTaL
15.Mayıs.2007, 17:01
Kadroları güzel,hocalarına zaten diyecek bir şey yok.İsveç ile Yunanistan'ı geçebilirler.Belki İspanya'yıda geçerler.İlk defa Rusları bu kadar iddialı görüyorum..