PDA

View Full Version : bu millet nerede

cemir05
18.Mayıs.2007, 17:44
arkadaşlar benim oynattığım hiçbir kulüpte bir türlü saha tamamen dolmuyor. bu bence çok sçma.

yani örnek vremke gerekirse gs-fb derbisi olacakta stadda boş yer kalacak. bence oyunun en büyük saçmalığı bu.

ben arsenal'i yöneyitorum. bir türül stadı dolduramıyorum ya. normalde ingilterede derbi olmasa bile stadların %90 dan fazlası doluyor bence. ama arsena ile manchester united, chelsea, liverpool gibi takımların maçında bile dolmuyor.

aklıma bir şey geliyor. bu millet maç gercesi gerdeğe mi giriyor.:confused:
sizin görüşlerinizi almak istedim

BaFraLı
18.Mayıs.2007, 17:52

olabilir..İngiliz bunlar :)

Fernando Gago
18.Mayıs.2007, 18:00
Takımın gidişatı veya kadro özelliğin tribünleri doldurmuyor olabilir ben Premier Ligde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ...

cemir05
18.Mayıs.2007, 18:10
Takımın gidişatı veya kadro özelliğin tribünleri doldurmuyor olabilir ben Premier Ligde böyle bir sorunla karşılaşmamıştım ...
nasıl yani sen oyun oynarken stad tamamen doluyor mu.

arkadaşlar yalış anlaşılma olmasın. stad bayağı doluyor am 20-30 bişe gelmiyor bir türlü

yunusgs
18.Mayıs.2007, 18:10

Mükemmel ya olabilir valla ama gerçekten saçma derbilerde full olması lazım stadın.

DisCo
18.Mayıs.2007, 19:37
Stadın kapasitesi ve ortalama seyirciyi alabilirmiyiz. Tabi birde stad dolmuyor dediğiniz maçlarda seyirci kapasitesi nedir. Bunları belirtirsek daha rahat yorum getirebiliriz.

El Barto
18.Mayıs.2007, 19:39
Bende Arsenal'i yönetiyorum ve sezon ortalamam 60600 küsür stad kapasitesi 60750 gibi birşey. Bu birazda sezon öncesi yaptığın transferler takımın formu bir önceki sene kazandığı başarıları vs. gibi konularlada alakalı bir durum.

cemir05
18.Mayıs.2007, 19:49
Stadın kapasitesi ve ortalama seyirciyi alabilirmiyiz. Tabi birde stad dolmuyor dediğiniz maçlarda seyirci kapasitesi nedir. Bunları belirtirsek daha rahat yorum getirebiliriz.
stad kapasitesi 60.432 kişi. tamamı koltuk. arsenal işte. stadda bir değişiklik olmadı

Bende Arsenal'i yönetiyorum ve sezon ortalamam 60600 küsür stad kapasitesi 60750 gibi birşey. Bu birazda sezon öncesi yaptığın transferler takımın formu bir önceki sene kazandığı başarıları vs. gibi konularlada alakalı bir durum.
ama bir chelsea maçı bir manchester united naçı stad tamamen dolmaz mı. bu ne iştir yani. ben yıllık ortalama seyirciyi sormuyorum. o bende 60.000 civarında. transfer'e gelince de. daniel alves, silva, david villa, joa quin, messi, ibrahimoviç. daha ne yapıyım ben nu seyirciye. iki sene şampiyonar ligi + lig + ligdeik tüm kupaları aldım.

knsyr
18.Mayıs.2007, 21:59

ingiLiz erkekLeri bizimkiLer kadar odun diiL sonuçta gerdek gecesi hatunu bırakıp maça gitcek haLLeri yok :) şaka bi yana edt ve ddt dosyalarıyla yapılan düzenlemeler harici stadlarımız dolmuyor dünyaca ünlü transferler yapsak bile :icon_confused:

DisCo
18.Mayıs.2007, 22:08
stad kapasitesi 60.432 kişi. tamamı koltuk. arsenal işte. stadda bir değişiklik olmadı

Derbi maçlarında seyirci sayısı nedir. Bir iki örnek alabilirmiyim.

cemir05
19.Mayıs.2007, 03:03
Derbi maçlarında seyirci sayısı nedir. Bir iki örnek alabilirmiyim.
hay hay efendim. ne demek.

2009-2010 sezonu

liverpool-arsenal (deplasman maçı)
stad : Anfield Road
kapasite : 45.362
gelen : 45.321

Süper Kupa Maçı (Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Arsenal ile UEFA Kupası Şampiyonu Rangers)
stad : II. Louis, Monaco
kapasite : 18.524
gelen : 18.515

Community Shield Kupası Final Maçı (Arsenal-Newcastle)
stad : Wembley Stadyumu
kapasite : 90.000
gelen : 86.258

örneklere daha fazla da verebilirdim ama bu kadar yeterli diye düşünüyorum. hemde arsenal'in geçmiş yıllardaki maçlarının ayrıntılarını açmıyor oyun. o yüzden ilk maçları felan veremedim.

kadromdaki transfer edilen yıldızlara gelince.

david villa
silva
joa quin
ibrahimoviç
messi
lucas
shevchenko
puyol
daniel alves
samir nasri
frey (gk)
daha ne transfer edeyim. amma vicdansız nu taraftar ya.

DisCo
19.Mayıs.2007, 03:56
Bunu istememin sebebi şuydu. Stad kapasitesi atıyorum 60 bin olur. Şampiyonluk maçına çıkarsın. Rakip Manchester United'tır. Stada gelen seyirci sayısı 50 bin olur. Gerçekten de olur mu yahu dersin. Ancak senin verdiğin örnek maçlarda gelmeyen seyirci sayısı çok az ve bunlarda normal şeyler. Zaten söylediğin maçların 2 tanesi tarafsız saha biride deplasman maçı. Gördüğün gibi sadece sende değil deplasman maçında da az bir miktar seyirci eksikliği var. En iyi oyuncuyu getir, en iyi topu oyna o maçları full dolduramazsın. Mutlak boşluklar olacaktır.

El Barto
19.Mayıs.2007, 03:56
90000'de 86000 küsür iyi bir rakam :)

myeren
19.Mayıs.2007, 04:14
bende arsenal yönetirken 3. sezonumda stadyum genişletildi yaklaşık 100000 kapesite stad oldu 3. sezonumu 100000 de 100000 dolduruyodum ama takımda c.ronaldo messi alves agüero teves felan bütün yıldızları yoplamıştım neredeyse

cemir05
19.Mayıs.2007, 05:01
Bunu istememin sebebi şuydu. Stad kapasitesi atıyorum 60 bin olur. Şampiyonluk maçına çıkarsın. Rakip Manchester United'tır. Stada gelen seyirci sayısı 50 bin olur. Gerçekten de olur mu yahu dersin. Ancak senin verdiğin örnek maçlarda gelmeyen seyirci sayısı çok az ve bunlarda normal şeyler. Zaten söylediğin maçların 2 tanesi tarafsız saha biride deplasman maçı. Gördüğün gibi sadece sende değil deplasman maçında da az bir miktar seyirci eksikliği var. En iyi oyuncuyu getir, en iyi topu oyna o maçları full dolduramazsın. Mutlak boşluklar olacaktır.
yapma ya. gewrçekte stad boş kalırmı tarafsız olsa bile. ben daha gzel örnekler verecektim ama dediğim gibi eski maçların detaylarını açamadım

90000'de 86000 küsür iyi bir rakam :)
bence hiç iyi bir rakam değil. en az 89.900 küsür olması lazım.

knsyr
19.Mayıs.2007, 07:01
bence hiç iyi bir rakam değil. en az 89.900 küsür olması lazım.
abartmayalım lütfen :D hem unutmaki biletlerin tamamı sana ait değil belli bir bölümü rakip taraftarlarada ait ona göre değerlendir 90.000 kişilik stadyumda 4-5 bin bilet rakibe veriliyordur tahminim rakibin yarısını doldursa sndende 2-3 bin eksik olsa normaldir bu sonuç

celikhalit8
19.Mayıs.2007, 08:38
Gerçekte oynanan Premier ligi maçlarında da maç sırasında anons edilen biletli seyrci sayısına dikkat ederseniz statta örneklerde olduğu gibi bazı eksiklerin olduğu görülüyor.. Ayırca bir nokta daha İngiltere'de maçlar daha çok gündüz oynanıyor, gece değil..

Herkese iyi fmler..

SAİT71
19.Mayıs.2007, 21:37
Bence sıcak günlerde de gece oynanmalı ki, seyirci hava serin olunca daha fazla ilgi gösterir.

Soğuk olunca da, havanın geceye göre daha iyi olduğu gündüz vaktinde oynanmalı ki seyirci yine ilgi göstersin.

Mr.CordiaL
20.Mayıs.2007, 22:32
40-50 tane de polis vardır orada yaw. :p

OMANA
21.Mayıs.2007, 01:11
hay hay efendim. ne demek.

2009-2010 sezonu

liverpool-arsenal (deplasman maçı)
stad : Anfield Road
kapasite : 45.362
gelen : 45.321

Süper Kupa Maçı (Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Arsenal ile UEFA Kupası Şampiyonu Rangers)
stad : II. Louis, Monaco
kapasite : 18.524
gelen : 18.515

Community Shield Kupası Final Maçı (Arsenal-Newcastle)
stad : Wembley Stadyumu
kapasite : 90.000
gelen : 86.258

örneklere daha fazla da verebilirdim ama bu kadar yeterli diye düşünüyorum. hemde arsenal'in geçmiş yıllardaki maçlarının ayrıntılarını açmıyor oyun. o yüzden ilk maçları felan veremedim.

kadromdaki transfer edilen yıldızlara gelince.

david villa
silva
joa quin
ibrahimoviç
messi
lucas
shevchenko
puyol
daniel alves
samir nasri
frey (gk)
daha ne transfer edeyim. amma vicdansız nu taraftar ya.

cemir kadroya bak....

dani alves ..villa...silva...mesii...nasri..ibrahimoviç..puyo l....sheva....bu kadroyuda izlemeye gelmiyolarsa boşver gitsin onlar futboldan anlamıyor...

hem bak bu oyunculaı alacak kadar paran varsa...çok zenginsin demekki..seyirci de 3-5 bin az gelsin boşver...

bu kadro normal arsenal şartlarında....olağan hava ve yol koşullarında kurulamaz cemir!!...bende ilk başladığımda FM de böyle yaptğım olurdu...ama sana tavsiyem normal hava ve yol şartlarında oyun oyna!!! kusura bakma kırdıysam...

cemir05
21.Mayıs.2007, 02:18
cemir kadroya bak....

dani alves ..villa...silva...mesii...nasri..ibrahimoviç..puyo l....sheva....bu kadroyuda izlemeye gelmiyolarsa boşver gitsin onlar futboldan anlamıyor...

hem bak bu oyunculaı alacak kadar paran varsa...çok zenginsin demekki..seyirci de 3-5 bin az gelsin boşver...

bu kadro normal arsenal şartlarında....olağan hava ve yol koşullarında kurulamaz cemir!!...bende ilk başladığımda FM de böyle yaptğım olurdu...ama sana tavsiyem normal hava ve yol şartlarında oyun oyna!!! kusura bakma kırdıysam...

kırılmam. normal hava ve yol şartlarında ben oynayamıyorum. ben yağmurlu havayı çok severim :D(anladın sen onu)

DisCo
21.Mayıs.2007, 02:43
Daha öncede söylediğim gibi stada gelen seyirci sayısı gayet normaldir. Konu açıklığa kavuşmakla beraber amacındanda saptığı için kilitliyorum.