PDA

View Full Version : FM Size Göre Kariyermi?Yoksa Rüya Takım mı?

kaanunlu
21.Şubat.2006, 15:26
Arkadaşlar sizce FM'de amaç kariyer mi? yoksa Rüya Takım mı?
Bence bu....... (2006 'in En İyileri........)

P. Cech
C. Puyol
J. Terry
A. Nesta
A. Del Horno
D. De Rossi
C. Ronaldo
Vicente
Ronaldinho
Z. İbrahimoviç
Fernando Torres

Bana şahsen Valencia'da yıllarca uğraşıp kurduğum kadroyu bırakmak saçma geliyor.......(Yukarıdaki değil tabi...)

francesco10
21.Şubat.2006, 16:40
uzun süre bi takım başında olup rüya takım kurarsam bırakmak zor gelio, ki geçen oyunda 3. sezon da bjk den juve ye transfer olmuştm bütün kupaları aldıktan sonra, gerçi juve de manyak kadro kurdm ama zevk vermedi bana

ama benm için öncelik rüya takımdır :D kariyerm içinde bile amacım rüya takım yani :)

_VeNoM_
21.Şubat.2006, 16:47
Benim amacım rüya takım kurmak değil en zor şeilde takımı başarılı yapmaktır.

Ama FM 2005 Schalke ye Rüya Takım kurmştum tabi ki bırakmak güç oldu

ibo
21.Şubat.2006, 17:38
ikiside değil benim FM anlayışıma göre. mesela ben oyuna gs de başladım ardından fiorentina ya gttim sonra da bayern ile kupaları topladım. ama bayern ile başarılıyken ve itibarımda world class ken bayern den istifa ettim çünkü her istediğim oyuncuyu alıp istediğim takımı kurunca dolayısıyla da başarılı olunca bana zevk vermiyor. bende istifa edip sivasspor a gittim. amacım gençleri yetiştirmek. Sivasspor u FUtbol da önemli bir oyuncu pazarı haline getirmek. Şu manager lik itibarım düştü ama benim için bu önemli değil ;)

emirduman
21.Şubat.2006, 19:58
kariyer, rüya takım sıkıyor...

aLka
21.Şubat.2006, 20:40
Basladıgım takımla devam ederim yani rüya takım onun için hiç küçük takım seçmem :)

koray_capello
21.Şubat.2006, 22:01
valla benim tam olarak ikiside değil.sevdiğim bi takımı çalıştırıp sevdiğim oyuncuları transfer etmek veya sevdiğim tarzda oyuncular yetiştirmeye çalışarak hayalini kurduğum sistemi,takımı yaratmak

eran
21.Şubat.2006, 23:50
FM bu iki kavrama sığacak kadar çözülebilir birşey değil bence.Benim için anlatılamaz bir şey.Belki de sadece yaşanır.Galiba hastalık bende FM (tabi daha önce CM).

Kerim Kerimov
22.Şubat.2006, 13:47
Bir kulüpte çok uzun zaman kaldığında(10 sene diyelim), 2-3 sene'de bir mevkilerin oyuncularını değiştirmek zorundasın. Her mevki yavaş yavaş yaşlanacağı için onların yerine yedekleri zamanında düşünüp, takımda pişirmek gerekir.

Rüya takımla oynamak gerçekten çok zevkli ama KESİNLİKLE sıkıyor ve başka kulüplerin menejerlerini kovmasını dört gözle bekliyorsun.

drciwan
22.Şubat.2006, 14:30
bence küçük takımlarla başlayıp ucuz ama iyi oyuncuları alarak başarılar elde etmek daha önemli. düşünün bir kere o kulübün tarihine geçmek...
ucuz ama iyi oyuncuları fiyatlarını bulduklarında satmanız kulübü ekonomik olarak da geliştiriyor. bunu gözlemlemek ve bunun sizin sayenizde olduğunu bilmek güzel oluyor. kariyer yaptığınızda büyük takımlar zaten sizinle ilgilenirler.

ridvanu
22.Şubat.2006, 14:47
vazgeçemeyeceğim oyuncu yok
biri gider biri gelir
kısa sürede gelen başarı benim
için kafi
hele taraftarların beni sevmesi
beim için en değerli şey

Universal
22.Şubat.2006, 14:50
Zaten rüya takım yapmak için kariyere sahip olman gerekiyo kariyere sahip olman içinde rüya takıma ihtiyacın var yani ikiside birbirini destekliyor.

zargı
22.Şubat.2006, 19:39
kariyer kesinlikle.takımı yaptıktan bisüre sonra sıkılıyosun

Nedvedmania
22.Şubat.2006, 19:44
ben kariyer yapıyorum

mutlee
22.Şubat.2006, 22:43
onemli olan para. :D

Jesus_FB
23.Şubat.2006, 00:14
Hep başarılı olmak beni sıkıyor o yüzden rüya takım yerine kariyer daha önemli bence

fatihaz1980
23.Şubat.2006, 03:14
:D Ben hangi takımı kurarsam kurayım otakım rüya takım oluyo zaten.İnsan Rennes le ilk senede UEFA yı alır mı ya.Yuh bana.Çok iyiyim ya lanet olsun.:D
Roma ile de ilk sene şampiyon oldum juve 3.oldu.18 puan fark kahretsin.Çekilecem bu liglerden zevk vermiyor.:D

Jesus_FB
23.Şubat.2006, 05:17
sen zonguldakspor la oyna en iyisi

YEZiT
23.Şubat.2006, 11:53
Önemli olan vasat veya vasatın altında bi takımı alıp gerçekten didinip her mac sonra save yapmadan uğraşarak kariyer yapmaktır. Banane ronaldodan rauldan. Koşan takım istiyorum :D

Cengo
23.Şubat.2006, 13:36
Sürekli takım değiştirmek çok zevkli :)

FM 05'te ilk oyunlarımdan birinde Fenerbahçe ile başarılı olup ardından Real Madrid'e geçmiştim.Real Madrid ile sezon sonunda kovuldum (Transfer bütçesi 300 Milyon Dolar'dı ve hepsini harcadım :D).Kovulduğumda lig biterken son anda 3. sıraya düşmüştüm ve bir çok yıldız almıştım.

Ardından Beşiktaş'ın teklifi geldi, Brezilya U18 takımından bir kaç genç yıldız aldım ama kadroya uymadılar.Bir süre sonra işler tersine gitmeye başlayınca kovuldum.Brezilya U18'den aldığım santrafor'u Bursaspor'a sattılar :D

Ardından Türk Milli Takımı'ndan teklif geldi (ne şanslıyım ama) ve bir süre daha oynadıktan sonra sildim oyunu.

Bu oyundan çok zevk aldığımı söylemeliyim :D

Her yeni oyunun, ilk açtığım oyunlarında başarılı olamıyorum.Bu arada oyunun değişen taktik yapısını çözerek sonraki oyunlarımda çok başarılı oluyorum.Her sene oyunun yapay zekası bizim için daha zor bir seviyeye geliyor, bunun için de çok seviniyorum :)

Oyunun yapay zekası çok gerçekçiliğe yaklaşıyor her sene.İleriki yıllarda yarattığınız oyuncu monitörden çıkıp 'hocam ama hiç ilgilenmiyosun, transfer istiyorum ben' diyecek :p

Kerim Kerimov
23.Şubat.2006, 16:44
FM 05'te ilk oyunlarımdan birinde Fenerbahçe ile başarılı olup ardından Real Madrid'e geçmiştim.Real Madrid ile sezon sonunda kovuldum (Transfer bütçesi 300 Milyon Dolar'dı ve hepsini harcadım :D).

:) En güzeli, babamızın parası mı? Zaten sonunda kovmuşlar, iyi olmuş harcadığın :)

askmeloveman
24.Şubat.2006, 01:53
valla benim tam olarak ikiside değil.sevdiğim bi takımı çalıştırıp sevdiğim oyuncuları transfer etmek veya sevdiğim tarzda oyuncular yetiştirmeye çalışarak hayalini kurduğum sistemi,takımı yaratmak

koray tamamen sana katiliyorum insanin FM oynarken tek hayali kafasindaki o oyuncular ile takim yaratmak ve bu takimla basaridan basariya kosmak
tam kafa dengimsin :)

c.di.palermo
24.Şubat.2006, 02:49
ya aslında bilmiyorumda bu oyunda çok basit.bence bu kadar kolay olmamalı.zaten az bişeyler biliyorsanız her ligde orta sıralara oynayan bir takımı birkaç transfer ile şampiyon yapabiliyorsunuz.(örnek ben palermo/kardeşim roma)yani gerçekte bu işler bu kadar basit değilki..bence oyunda yeni bir oyun açarken baştan ayarlayabileceğimiz bir zorluk derecesi olmalıydı.isteyen kolay oynardı isteyen zor..

yani konu dağıldı şunu diyecektim zaten kariyer için aldığınız bir takım birkaç senede rüya takıma dönüşüyor.......

kaiserkaan
24.Şubat.2006, 16:43
kesinlikle kariyer.. ruya takım isteseydim barcelona yı alır bi iki transfer yapardım olur biterdi

ImmortaL-MonTReaL
24.Şubat.2006, 17:00
Eskiden rüya takım kurmaktı şimdi ise kariyer.

Stam
24.Şubat.2006, 17:30
bencede kariyer

semih5
24.Şubat.2006, 17:34
bana gorede kariyer ya bir takimi alip onu en ust duzeye yukseltmek

Sekopej
25.Şubat.2006, 01:44
ben öncelikle iyi bir takım alıp onla başarılı olduktan sonra (en geç 3 sene fazlası sıkıyo bence) orta halli takımlara gidip orda kariyer yapmaya çalışıyorum. ve en zevkli olan da bıraktığın takıma 3-5 sene sonra tekrar dönmek; eski takımını yeni kadroyla yönetmek; bence çok iyi denemenizi tavsiye ederim.

semih5
25.Şubat.2006, 17:41
ya gencler cikio onlari tranfer etmek super oluyo sonraki senelerde