PDA

View Full Version : Fenerbahçe Sezon Değerlendirmesi

Sekopej
19.Mayıs.2007, 23:07
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=59495

Özellikle 2. mesajı okumanızı öneriyorum.

Fanatiklik yapanlara uyarı verilecektir. Faydalı bilgiler paylaşalım.

a.arıcı-11
19.Mayıs.2007, 23:39
Bu yıl hiç kupa alamasada bence en başarılı dönemlerinden birini geçridi Fenerbahçe.Beni çeyrek final oynamasından çok bu yıl bir kaç maç dışında rakibine mahkum oynamaması kendi futbolunu sahaya yansıtması sevindirdi.

Zico kalmalı ve Kezman,Maldonado gönderilmeli.Appiah iyileşir ve oynamak isterse kesinlikle kalmalı.Hayır gidecem dersede kimseyi zorla tutamayız deyip gönderilmeli.

Boşalan 3 kontenjana Sol Açık,Ön libero ve İyi bir Santrafor alınmalı.Son zamanlarda basında yabancı kaleci deniyor ben buna şiddetle karşıyım çünkü bizim kalecilerimiz çok iyi.Önder giderse yerli ve genç bir sağ bek alabiliriz Gökhana yedek olarak.

Universal
20.Mayıs.2007, 01:22
Roberto Carlos gibi bir isim transfer ederek sezona başadık ve Dünya Kulübü olmada ilk adımı böylece gerçekleştirdik. Roberto Carlos'un ne kadar etkili bir isim olduğu sözleşme imzala zamanında Çinden bile basın mensuplarının gelmesi bunu en belirten olay oldu. Dünya Fenerbahçe'yi konuşmaya başladı.

Bu sezon Şampiyonlar Liginde istenilenden daha çok başarı yakladığmızı düşnüüyorum. Çeyrek Final'i kimse beklemiyordu ama; rakiplerimizden üstün oynayarak bu tura kadar geldik elenirken bile Chelsea deplasmanında şansımızın yanında olmamasına üzüldük.

Turkcell Süper Lig'e bu yıl Zico damgasını vurdu, şampiyonluğu haftalar önce garantilemesi gereken bir kadro ile bunu başaramadı ve yedek oyuncuları oynatarak elindeki şampiyonluğu verdi. Zico Avrupa'yı düşünmekten Turkcell Süper Lige konsantre olamadı. Bu düşünce futbolcularıda yansıması onların hırsız bir oyun oynamasına neden oldu. Şampiyonluk elimizden kayıp gitti.

Türkiye Kupasında gene şansızlığımız sürdü ve ezeli rakibimiz Galatasaray'a çok konuşacak hakem kararları ile elenerek kupayada veda ettik.

Sezon boyunca forvet sıkıntısı çekmemize rağmen yedekden çıkan Semih Şentürk bu sezon kral oldu ve 17 gol ile sezonu kapatmayı başarak Türkiye Liginde başarılması zor bir ilke imza attı. Kezman'da bu sezon kaçrıdığı goller insanlara şaç-baş yoldurttu.

Gelecek sezona mutlaka Maldonado gönderilip yabancı bir forvet alınmalı ve bir kaç yerli transfer ile sezon tamamlanmalı.

Aşk-ı Şehir
20.Mayıs.2007, 01:24
Bu sezon Avrupa ile ligi yanyana götürmenin zorluğu nedeniyle şampiyon olamadılar. Eğer ona alışırlarsa Türkiye liginin Lyon'u olurlar.

Rsa
20.Mayıs.2007, 03:00
Avrupa'da inanılmaz bir sezon geçirdik , çeyrek finale çıktık.Ligde şampiyonluğu elimizle Galatasaray'a verdik.Ligdeki tek teselli Semih'in krallığı oldu.
Maldonado ve Kezman yollanır ve bu iki oyuncunun yerine daha iyi isimler alınırsa seneye çok daha iyi bir sezon geçiririz.Bir de defansa Önder'in gitme ihtimaline karşılık yerli bir defans alınmalı.

Varonil
20.Mayıs.2007, 04:17
Sezon başında güzel takviyeler yaparak 2007/08 sezonunu açtık.

Şüphesiz Avrupada hiç kimse Fenerbahçe'den böyle bir başarıyı beklemiyordu.Özellikle bu yıl oynadığımız Avrupa maçlarında rakibimize mahkum olmayıp,kendi oyunumuzu oynamamız ve bunun sonucunda başarılı olup çeyrek finale kadar yükselip,yarı finali de şanssızlıklar sonucu kaçırmamız bu seneki en önemli başarımızdır diye düşünüyorum.

Bu yıl oyuncularımızdan Gökhan Gönül ve Uğur Boral'ın yakaladığı çıkışlar çok iyi oldu.Umarım bu oyuncularımız EURO 2008'de de aynı başarıyı sergiler..

Türkiye Kupasında çeşitli şanssızlıklar ve konuşlacak bazı konular sayesinde elendik.

Sezon içinde Anadolu takımlarına çok basit puanlar kaybettik;
Takım olarak Stamford Bridge'de Chelsea ile oynadığımız çeyrek final rövanş maçından sonra oynadığımız maçlarda iyi bir futbol ortaya koyamadık,bunun sonucunda da şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırdık (!)

Turkcell Süper Lig'de Semih Şentürk'ün gol kralı olması bir nebze teselli oldu :)

ThersoN
20.Mayıs.2007, 05:08
Futbolcu kalitesi olarak özellikle yabancı kalitesi ile bu sene her kulvarda başarının kaçınılmaz olduğu düşünülen takım, ilk süprizini başarılı Şl maçlarından sonraki lig maçlarında beklenen form ve isteği gösterememiş olması.. daha sonra takımda sanki lig başarısının yerini Şl de bir üst tura çıkma başarısı ile telafi etme durumu ortaya çıkmış oldu.. yerli ve yabancısıyla özellikle hocasıyla dünyaya açılmak isteyen bir takım görüntüsü çizdiler, fakat Zico'nun transfer anlamında yediği önünde yemediği arkasında olmasına rağmen, Şl üst turlarından da R.Carlos'tan yararlanamamış, olması ve Şl ligi maçlarına ister istemez kafayı çok veren oyuncularını lige konsantre edemediği için bir süre sonra tüm yollar tıkandı, takım teker teker kulvarlarda havlu attı, fakat ben bu seneyi başarılı geçirdiklerini düşünüyorum, en azından biraz daha Avrupa'ya açıldılar, o gol atamayan, puan alamayan takım yerine dişli istekli bir takım geldi, önümüzdeki sene daha da başarılı olacaklarını umuyorum, Lige gelince geçtigimiz sezon yapılan hatalar, Avrupa dönüşü ligde puan kayıpları tekrarlanmayacakmış gibi geliyor, fakat tek tehlikeli nokta var, oyuncuların Euro 2008e gidenlerin, daha sonra yine Şl de oynayacak oyuncuların, herhangi bir hava, bir boşluk içinde bulunması, bunu engellemek gerekir, Özellikle Zico bu sene Şl başarılı ile Avrupanın dikkatini çekti şimdi gelen tekliflerle kafası karışık, Türk takımlarının en kötü özelliği maratona geç asılmaları, bence şu transfer ve arkasından kamp dönemi çok önemli, futbolcu ve teknik ekip kendini yaymadan, bu seneki hataları yapmadan, yapabileceklerine daha inanmış ve hırslanmış şekilde seneye daha başarılı olacaktır

Onurap
23.Mayıs.2007, 06:42
ONUN ARABASI VAR GUZEL MI, GUZEL
SOFORU DE VAR OZEL MI, OZEL
BASTI MI GAZA GIDER MI, GIDER
MAALESEF RUHU YOK
ONUN ICIN HIC MI HIC SANSI YOK

Fenerbahçede eksik olan ruhtu özellikle tsl maçlarında avrupada çok başarılı bir sezon geçti ama hiç bi kupa alınamaması üzücü onlr için..

badimadi
25.Mayıs.2007, 04:13
Zico gitsin, ruhsuz oyuncuların hepsi gitsin yeter..Paraları hazır, her zaman her yerde destek veren taraftarları var daha ne olsun..

GeorgeWeah
25.Mayıs.2007, 09:38
ben en basta ziconun kalmasından yanayım istikrar önemli maldonado kezman ve edu gönderilmeli yerlerine ise bi defasnın göbegine bi santrafor alınmalı kaleciye gerek yok volkanlar yeter bize ayrıca önder giderse gökhanın yedegi olarak kerim zengin takımda tutulmalı....

CreaterS
26.Mayıs.2007, 00:47
bu sene şampiyonlar ligini de katarak fenerbahçe bir çeyrek finale çıktı diye cok havalandılar ben bir bjk li olarak fenerbahçeyi bu sene kötü izledim :(

Estranged
25.Temmuz.2007, 06:59
Geçen seneki rehavet ve ilk maçlardaki kötü oyun Fenerbahçe'ye tüm sezonu cehennem etti.İBB maçları,Oftaş maçı bunların örneği.