PDA

View Full Version : Ankaragücü Transfer Haberleri

goosfraba
19.Mayıs.2007, 23:42
Kendinizin bile inanmadığı haberleri buraya koyup, burayı sohbet alanına çevirmeyin lütfen.

fenerbahce_1907
19.Mayıs.2007, 23:51
A.Gücü'nde transfer çalışmaları
Yeni sezonda güçlü bir takım kurmak için transfer çalışmalarına hız veren Ankaragücü, geçen sezon Kasımpaşa'da forma giyen Barbaros ve Konyaspor'da oynayan Burak ile büyük ölçüde anlaşma sağladı.

Sarı-lacivertliler, geçen sezon kurulan genç kadroya birkaç takviye yapmayı planlarken, stoper, orta saha ve forvet mevkilerine oyuncu almayı istiyor.
Konyaspor'un stoperi Burak ve Kasımpaşa'nın ön liberosu Barbaros ile büyük ölçüde anlaşma sağlayan Ankaragücü, bu iki oyuncuyla önümüzdeki günlerde bir kez daha görüşerek bu oyuncuları kadrosuna katmak istiyor.

Geçen sezon kiralık olarak forma giyen Lamas ile yollarını ayıran başkent temsilcisinin, başarılı futbollarıyla dikkati çeken Murat Erdoğan ve İbrahim Ege ile de prensipte anlaştıkları öğrenildi.

SAİT71
01.Haziran.2007, 10:49
Chelsea Abdülkadir'in peşinde

http://www.sporx.com/images/1/29/3952_B_abdulkadir001.jpg

Dünyaca ünlü İngiliz kulübü Chelsea, Ankaragücü'nün 17 yaşındaki yıldız adayı Abdülkadir Kayalı'yı transfer etmek istiyor.İHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Chelsea'nin Antalya'da düzenlenen 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin kaptanlığını yapan Abdülkadir Kayalı'yı çok beğendiği ortaya çıktı. Turnuvada sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken ve turnuvanın en iyi oyuncusu seçilen Abdülkadir, Chelsea'nin de transfer listesine girdi. İngiliz temsilcisinin, turnuvada beğendiği Abdülkadir'i bir süre daha takipte tutacağı ifade edildi.
Abdülkadir, geçtiğimiz sene de Manchester City tarafından beğenilmiş ve İngiltere'ye giderek burada kampa katılmıştı. Bu sezon Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu tarafından A takıma çıkarılan Abdülkadir Kayalı, bugüne kadar 50 kez milli oldu ve 3 gol attı. Abdülkadir, orta sahada görev yapıyor.

22.05.2008 http://www.sporx.com/i/b.gif
Kaynak : İHA

sitte
01.Haziran.2007, 23:13
Kimleri aldı gücü ya

yunusgs
02.Haziran.2007, 06:05
İnşallah Chelsea'ya gider Abdülkadir.Çok daha iyi bir şekilde gelişir Chelsea'da

GReeN BeReT
13.Haziran.2007, 07:00
Ankaragücü'nde kaleci transferi

Yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragaücü, Bank Asya 1. Lig takımlarından Kayseri Erciyesspor'un kalecisi Yusuf Soysal'ı transfer etti. Yeni sezon öncesinde kadrosunu güçlendirmek isteyen Ankaragücü, bu sezon Kayseri Erciyesspor'da gösterdiği performansla dikkatleri çeken file bekçisi Yusuf Soysal ile anlaşmaya vardı. 26 yaşındaki file bekçisi özellikle bu sezon UEFA Kupası'nda oynanan maçlarda gösterdiği performansla dikkat çekmişti.
Yusuf Soysal'ın yanısıra, iç transferde anlaşmaya varılan Tolga Doğantez'in yarın kulüpte resmi sözleşmeye imza atacağı bildirildi.

12.06.2008

Kaynak : İHA

KaF KeF
13.Haziran.2007, 20:12
Ankaragücü'nden iki imza!

Transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, dış transferde Kayseri Erciyesspor'dan kaleci Yusuf Soysal ve iç transferde savunma oyuncusu Tolga Doğantez ile sözleşme imzaladı. Cemal Aydın Spor Kompleksi'nde düzenlenen ve yöneticiler Serdar Özersin, Serhat Arıkan ile Mehmet Narin'in hazır bulunduğu imza töreninde Yusuf Soysal, 1 yılı opsiyonlu 3 yıllığına ve Tolga Doğantez 1 yıllığına kendilerini sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imzayı attı.
İmza töreninde bir konuşma yapan Serdar Özersin, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarının devam ettiğini belirterek, iki transferin de taraflara hayırlı olmasını diledi.
26 yaşındaki file bekçisi Yusuf Soysal, Ankaragücü'ne geldiği için mutlu olduğunu ifade ederek, ''Türkiye'nin en köklü ve güçlü kulüplerinden birisine geldim, transferimde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. Kayseri Erciyesspor'da geçtiğimiz sezon çok iyi bir çıkış yakalamıştım. Bu çıkışımı Ankaragücü'nde de devam ettirerek, iyi yerlere gelmek istiyorum'' diye konuştu.
Ankaragücü ile olan sözleşmesini 1 yıl daha uzatan tecrübeli savunma oyuncusu Tolga Doğantez ise futbolu sarı-lacivertli kulüpte bırakmak istediğini belirterek, ''Daha önceki yıllarda da Ankaragücü forması giymiştim. Geçtiğimiz sezon devre arasında yeniden buraya geldiğimde, yönetim, teknik ekip ve futbolcular arasında çok iyi bir bütünlük vardı. Geçtiğimiz sezon 2. yarıda ligin en iyi takımlarından birisiydik. Yönetimimiz bu bütünlüğü devam ettirmeye çalışıyor. Burada çok mutlu ve huzurluyum. Bu da futboluma yansıyor. Futbolu Ankaragücü'nde bırakmak istiyorum. Taraftarlarımızı arkamıza alarak, ses getirecek bir takım olacağımıza ve üst sıralara oynayacağımızı düşünüyorum'' dedi.

yunusgs
14.Haziran.2007, 02:43
2side kaliteli isimler.Tolga kaliteli bir stoper ayrıca tecrübeli.

Nocna Mora
14.Haziran.2007, 06:25
Yusuf çok iyi bir kaleci yararı dokunacaktır Ankargücü'ne

gorkemyilmazkarasu
15.Haziran.2007, 21:59
Yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, Brezilya 2. Ligi takımlarından Marilio'da forma giyen golcü oyuncu Betinho ile anlaşmaya vardı.

Alınan bilgiye göre, bir süredir Betinho ile ilgilenen Ankaragücü, transferde mutlu sona ulaştı. Sarı-lacivertli ekibin Betinho ve kulübüyle kesin anlaşmaya vardığı öğrenildi. 21 yaşındaki Betinho'nun Perşembe günü Ankara'ya gelerek resmi sözleşmeye imza atacağı öğrenildi.

kaynak:sporx.com

bu betinho fm 2006 da benim her takıma aldığım oyuncumu acaba?eğer öyleyse fm de gayet iyi sonuç veriyodu iyi bir transfer olur ankaragücü için

KaF KeF
25.Haziran.2007, 22:57
Ankaragücü'nde Beshir sesleri

Transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, Mısırlı stoper Beshir El Tabei'yi gündemine aldı.

Geçen sezon yaşanan stoper sıkıntısını bu sezon yaşamak istemeyen başkent temsilcisinin, daha önce Çaykur Rizespor'da forma giyen Beshir El Tabei'yi transfer etmek için görüşmelere başladığı öğrenildi. Ankaragücü'nün stoper transferi için birçok futbolcunun adının geçtiği ve bu oyuncularla temasların devam ettiği belirtilirken, geçen sezonu Mısır Ligi şampiyonu Zamalek takımında geçiren ve 76 kez Mısır (A) Milli Takım formasını giyen Beshir El Tabei'nin diğer adaylar arasında öne çıkan birkaç isimden birisi olduğu kaydedildi.

deniz.91
25.Haziran.2007, 23:21
Yusuf özellikle uefada mükemmel maçlar çıkardı ligdede baya iyidi iyi transfer serkandan daha iyi bence

TR.CaPTaiN
27.Haziran.2007, 09:07
Ankaragücü altyapısında yetişen ve denenmek için çağrıldığı İtalya'da Standart Liege yöneticilerinin dikkatini çeken genç yıldız Sarper, A takımla idmanlara çıkacak.

Sarı-laciverlilerin altyapısında yetişen ve (A) takımla antrenmanlara çıkan, birkaç hazırlık maçında da forma giyen 17 yaşındaki genç milli futbolcu Mehmet Sarper Kıskaç, Standart Liege ile 1 artı 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

Gazi Üniversitesi Beden Eğitimive Spor Yüksekokulu'nda okuyan genç futbolcu, İtalya'nın Brescia Kulübü'nün davetlisi olarak gittiği İtalya'da, hazırlık karşılaşmasında Belçika kulübü yöneticilerinin kendisini beğendiğini ve Belçika'ya çağırdıklarını söyledi.

Belçika'da da hazırlık maçlarında denendiğini belirten Sarper, beğenilmesi üzerine Standart Liege Kulübü ile sözleşme imzaladı. Ankaragücü'nün altyapısında yetiştiğini ve herşeyini sarı-lacivertli kulübe borçlu olduğunu belirten genç futbolcu, Standart Liege'e transfer olurken, Ankaragücü'ne yetiştirme bedeli olarak para kazandırdığı için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Sarper'in Türkiye'deki idolü ise kendisi gibi Ankaragücü'nde oynayan ve geçtiğimiz sezon G.Saray'a transfer olan Emre Güngör. 'Emre ağabeyi hem futboluyla hem de kişiliği ile çok beğeniyorum' diyen Sarper, dünya futbolunda da İtalyan futbolcu Nesta hastası. Yeni takımının Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme turunda mücadele edecek olmasından dolayı 13 Temmuz'da takımın kampının başlayacağını belirten Sarper, Milli Takım'ın EURO 2008'deki büyük başarısı için de, 'Tüm düya Türkiye'nin adını bir kez daha duydu. Onlar kupayı alamaslar da hepimizin gururu oldular. Ben de ağabeylerim gibi Türk futbolunu en iyi şekilde Avrupa'da temsil etmek istiyorum' dedi.

HABER 7

Ankaragücü, Ankaraspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yılmaz ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Turkcell Süper Lig'de gelecek sezon üst sıralarda yer almak isteyen ve transfere hız veren Ankaragücü, Ankaraspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yılmaz ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Ankaragücü Tesisleri'ndeki törende konuşan kulüp başkanı Cemal Aydın, Mehmet Yılmaz'ı yıllardır istediğini belirterek, ''Kendisi için iki defa Çanakkkale'ye gitmiştim. O zamanlar Okan Koç da orada oynuyordu. Okan Koç'u almıştım ama Mehmet Yılmaz'ı almak nasip olmamıştı. Bu oyuncunun transferi aklımda kalmıştı. Sonunda kendisine Ankaragücü forması giydirdiğim için çok mutluyum'' dedi.

Mehmet Yılmaz'ın da Ankaragücü'nde oynamayı çok istediğini ifade eden Aydın, ''Kulübe geldi. 10 dakika konuştuk ve hemen anlaştık. Kulübümüze hayırlı olsun'' dedi.

Transferinde emeği geçen herkese teşekkür eden Mehmet Yılmaz ise Türkiye'nin sayılı, Ankara'nın da en köklü kulübüne geldiğini kaydederek, ''Başarılı olacağımı düşündüğüm bir kulüpteyim. Taraftarın da desteğiyle iyi bir sezon geçireceğimi düşünüyorum. Daha önce iki yabancı takımdan teklif almıştım. İlk tercihim yurt dışı olmasına rağmen Ankaragücü'nde oynamayı çok istiyorum'' ifadelerini kullandı.

AA

KaF KeF
28.Haziran.2007, 00:12
Mehmet Yılmaz imzayı attı !..

Turkcell Süper Lig'de gelecek sezon üst sıralarda yer almak isteyen ve transfere hız veren Ankaragücü, Ankaraspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yılmaz ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Ankaragücü Tesisleri'ndeki törende konuşan kulüp başkanı Cemal Aydın, Mehmet Yılmaz'ı yıllardır istediğini belirterek, ''Kendisi için iki defa Çanakkkale'ye gitmiştim. O zamanlar Okan Koç da orada oynuyordu. Okan Koç'u almıştım ama Mehmet Yılmaz'ı almak nasip olmamıştı. Bu oyuncunun transferi aklımda kalmıştı. Sonunda kendisine Ankaragücü forması giydirdiğim için çok mutluyum'' dedi.
Mehmet Yılmaz'ın da Ankaragücü'nde oynamayı çok istediğini ifade eden Aydın, ''Kulübe geldi. 10 dakika konuştuk ve hemen anlaştık. Kulübümüze hayırlı olsun'' dedi.
Transferinde emeği geçen herkese teşekkür eden Mehmet Yılmaz ise Türkiye'nin sayılı, Ankara'nın da en köklü kulübüne geldiğini kaydederek, ''Başarılı olacağımı düşündüğüm bir kulüpteyim. Taraftarın da desteğiyle iyi bir sezon geçireceğimi düşünüyorum. Daha önce iki yabancı takımdan teklif almıştım. İlk tercihim yurt dışı olmasına rağmen Ankaragücü'nde oynamayı çok istiyorum'' ifadelerini kullandı.

yunusgs
28.Haziran.2007, 00:34
Mehmet Yılmaz tecrübeli bir golcü umarım bu sezon Ankaragücü'ne faydası dokunur.

TuTh
29.Haziran.2007, 20:24
Ankaragücü'ne Tunuslu stoper!

Yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, Tunuslu stoper Sabani Moin ile sözleşme imzaladı.
29.6.2008

Tunus Kupası maçlarını izlemek üzere bu ülkede bulunan Ankaragücü Teknik Direktörü Hakan Kutlu’nun, Tunus 1. Ligi takımlarından Esperance de Tunis takımında forma giyen Sabani Moin’iyi beğendiği ve kendisiyle 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladığı öğrenildi.

Tunuslu oyuncunun savunmanın ortasında oynamasının yanı sıra sol bek olarak da görev yapabildiği bildirildi. Bu arada, bugün olağanüstü genel kurul yapılacak olan sarı-lacivertli kulüpte, başkan Cemal Aydın seçimlere tek aday olarak giriyor. Geçtiğimiz şubat ayında kulüp başkanı Cemal Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin istifasından sonra başkanlık arayışlarına girilen sarı-lacivertlilerde, eski başkanlardan Osman Kolsuz adaylığını açıklamış, ancak daha sonra geri çekilmişti.

fanatik.com.tr

deniz.91
29.Haziran.2007, 20:59
Hayırlı olsun bakalım nasıl birisi

yunusgs
30.Haziran.2007, 03:10
Ligimizde bu sene oynayacak tek Tunuslu olacak zannedersem.Tanımıyorum umarım faydalı olur Ankaragücü'ne.

CeNTeR_TR
30.Haziran.2007, 18:46
Ankaragücü

Yusuf Soysal (K.Erciyesspor)
Burak Özsaraç (Konyaspor)
Mehmet Yılmaz (Ankaraspor)
Barbaros Barut (Kasımpaşa)
Metin Hartamacı (İstanbulsor)
Ozan İpek (K.Maraşspor)
Edim Demir (İ. Demirçelikspor)
Sabani Moin (Esperance)

Sarper Kıskaç (Standart Liege)

TR.CaPTaiN
01.Temmuz.2007, 23:28
A.Gücü'ne golcü stoper !..

Ankaragücü'nün yeni stoperi Tunuslu Moine Chaabani, hem fiziği, hem de geçen sezon attığı 10 golle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Tunus 1. Lig takımlarından Esperance de Tunis takımından transfer edilen Chaabani, 1.92 metrelik boyu ve 89 kiloluk ağırlığıyla savunmada fizik olarak güven verirken, geçen sezon 10 gol atarak da hücumda da başarılı olduğunu kanıtladı.

1981 doğumlu Chaabani, Esperance de Tunis takımında attığı 10 golün 7'sini penaltıdan, 2'sini kafa vuruşundan, 1'ini de frikikten kaydetti.

Ligtv.com.tr

yunusgs
02.Temmuz.2007, 04:51
Ne kadar çok penaltıdan atmış bakalım ülkemizde o kadar çok penaltı olacakmı?

deniz.91
02.Temmuz.2007, 05:33
Penaltıyla bende atarım:p

Bordo61Mavi
02.Temmuz.2007, 07:18
Golcu derken sandim uzaktan sut cekiyor :D

Penalti kolay :D

guarin14
04.Temmuz.2007, 22:49
Ankaragücü ve Kluivert!

Ankaragücü, dünyaca ünlü golcü Patrick Kluivert ile görüşüyor. İHA muhabirinin aldığı bilgiye göre Ankaragücü, transferde bombayı patlatmaya hazırlanıyor. Başkent temsilcisi, dünyaca ünlü golcü Patrick Kluivert ile görüşüyor. Ankaragücü yetkilileri ve Kluivert'in bir görüşmü yaptığı öğrenildi. Hollandalı golcünün Ankaragücü'ne gelebileceğini söylediği ancak yıllık 1.5 milyon Euro talep ettiği öğrenildi. Ankaragücü'nün ilk etapta bu parayı çok bulduğu ifade edildi. Sarı-lacivertlilerin, golcü oyuncuya istediği miktarı biraz düşürmesini istediği Kluivert'in de biraz zaman istediği ifade edildi. Tarafların önümüzdeki günlerde bir görüşme daha yaparak, transferle ilgili net sonuca ulaşması bekleniyor.
PATRICK KLUIVERT KİMDİR ?
32 yaşındaki Hollandalı golcü, futbol hayatına Ajax takımında başladı. 1994-1997 yılları arasında 70 kez Ajax forması giyen Kluivert 39 gol atmayı başardı. Kluivert, kendisinin gol attığı maçta Ajax'la Şampiyonlar Ligi Finali'nde Milan'ı 1-0 mağlup ederek, Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşadı. Daha sonra 1 sezon Milan forması giyen ve 27 maçta 6 gol atan Hollandalı golcü, İspanya'nın Barcelona takımına transfer oldu. Barcelona'da 6 sezon forma giyen Kluivert, 182 maçta 90 gol attı. 2004-2005 sezonunda Barcelona'dan ayrılan Kluivert'in düşüşü başladı. her sezon bir takım değiştiren Kluivert, sırasıyla Newcastle United'da 25 maçta 6 gol, Valencia'da 10 maçta 1 gol, PSV Eindhoven'da 16 maçta 3 gol ve Lille takımında ise 8 maçta 4 gol attı.
Kluivert, ilk kez 18 yaşında formasını giydiği Hollanda Milli Takımı formasını 79 kez terletti ve 40 gol attı. 2004 yılında milli takımı bıraktığını açıklayan Kluivert, 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda gol kralı olmuştu.

kaynak:sporx

GeNç KaRTaL
04.Temmuz.2007, 23:08
Vaayy Kluivert demek.İnşallah olur.Kluivert gibi kariyerli bir golcüyü Türkiye'de görmek güzel olur.

deniz.91
04.Temmuz.2007, 23:46
Kluivertin Türkiyye gelmesi iyi olur kariyerli bir isim

Bordo61Mavi
05.Temmuz.2007, 00:05
Ligimizin kalitesi her sene artiyor, bu da onemli bi katki saglar.

Mehmet Yilmaz ve =Kluivert iyi is yaparlar

Sirius Black
05.Temmuz.2007, 00:40
İnşallah Kluivert gelir. Ligimizin kalitesi kim ne derse desin artıyor.

yunusgs
05.Temmuz.2007, 02:52
İnşallah bir takıma gelir artık Kluivert ve ülkemizde görürüz.

Nocna Mora
05.Temmuz.2007, 19:22
A.Gücü'nden Kluivert bombası

Süper Lig'in Başkent temsilcisi Ankaragücü Hollanda'nın ünlü golcüsü Patrick Kluivert ile transfer görüşmelerinde bulunuyor.
Başkent temsilcisi, dünyaca ünlü golcü Patrick Kluivert ile görüşüyor. .. Hollandalı golcünün Ankaragücü'ne gelebileceğini söylediği ancak yıllık 1.5 milyon Euro talep ettiği öğrenildi. Ankaragücü'nün ilk etapta bu parayı çok bulduğu ifade edildi.

Sarı-lacivertlilerin, golcü oyuncuya istediği miktarı biraz düşürmesini istediği Kluivert'in de biraz zaman istediği ifade edildi. Tarafların önümüzdeki günlerde bir görüşme daha yaparak, transferle ilgili net sonuca ulaşması bekleniyor.

GeNç KaRTaL
29.Temmuz.2007, 02:43
Iglesias Ankaragücü'ne yakın

Transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü'nün, Kayserisporlu Leonardo Andres Iglesisas ile anlaşmak üzere olduğu öğrenildi.
Arjantinli 29 yaşındaki futbolcunun, kulübüyle sözleşmesinin sürdüğü, ancak başkent temsilcisinin bu futbolcuyu transfer etmek üzere girişimlere başladığı kaydedildi.

Buenos Aires doğumlu orta alan oyuncusu, profesyonel futbol kariyerine 1997'de Arjantin 3. Ligi ekiplerinden Club Atletico Talleres de Remedios de Escalada'da başladı, kariyeri süresince İspanya'da CD Logrones, Burgos CF, Cultural Deportiva Leonesa ve CM Peralta, Uruguay'da ise Villa Espanola'da forma giydi.

26.07.2008
Kaynak : AA

Universal
31.Temmuz.2007, 03:14
Gaziantepspor’un eski futbolcusu Ali Cansun Başkent temsilcisi Ankaragücü ile anlaşma sağladı.

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_j2_AliCansun001.jpg

Geçtiğimiz sezon Gaziantepspor forması giyen ve ligin ikinci yarısında Beşiktaş maçından sonra Gaziantepspor yönetimi Ali Bayraktar, kaleci Oğuz Dağlaroğlu ile birlikte Ali Cansun’a yol göstermişti. Bir zamanlar Beşiktaş forması giyen genç golcü Ali Cansun, bugün Ankaragücü yönetimiyle yaptığı görüşmelerin ardından anlaşma sağladığı ve bugün resmi sözleşme imzalayacağı öğrenildi.

Kaynak: Lig TV

deniz.91
01.Ağustos.2007, 00:49
Iglesias'ı Ankaragücü kaptı

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'da yaptığı kampla sürdüren Ankaragücü, geçen sezon Kayserispor'da forma giyen Leonardo Andres Iglesias ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Daha önce Arjantinli futbolcuyla prensip anlaşmasına varan Ankaragücü, Kayserispor ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Iglesias ile bugün 1 yıllık sözleşmeye imza attı. 29 yaşındaki Arjantinli futbolcunun, yarın sabah Almanya kampına katılacağı öğrenildi.

31.07.2008

Kaynak : AA

Hayırlı olsun Leo Baba

Hugo
01.Ağustos.2007, 23:37
Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'da sürdüren Ankaragücü'nde, yeni transfer Leonardo Iglesias kampa katıldı.
Münih kenti yakınlarındaki Bad Wörishofen'de çalışmalarını sürdüren sarı-lacivertli takımda, dün Vestel Manisaspor'dan transfer edilen Metin Akan'ın kampa katılmasının ardından bugün de Kayserispor'dan alınan forvet Leonardo Andres Iglesias takımla birlikte çalışmalara başladı.
Teknik direktör Hakan Kutlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni sezona çok iyi hazırlandıklarını belirterek, ''Güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz. Yeni sezona bomba gibi gireceğiz. Yeni transferler İglesias ve Metin'in de gelmesiyle takımımız şekillenmeye başladı. Bugün oynayacağımız Augsburg Türk Karması maçında bu iki yeni futbolcumuzu ve bugüne kadar kampta hiç maç yapmayan Gökhan Emreciksin'i de oynatacağız. İlk defa tam kadro maça çıkacağız'' diye konuştu.
Kamptaki 4. hazırlık maçını bugün TSİ 20.30'da Augsburg Türk karmasıyla yapacak sarı-lacivertli takım, Pazar günü Yunanistan'ın AEK ekibiyle karşılaşacak.

TR.CaPTaiN
02.Ağustos.2007, 07:36
Ankaragücü için bu senenin en büyük transferi Murat Duruer olacak.

TR.CaPTaiN
26.Ağustos.2007, 19:27
Sherif Ekramy A.Gücü'nde

Ankaragücü, uzun süredir gündeminde yer alan Mısırlı kaleci Sherif Ekramy ile anlaşmaya vardı.

Başkent temsilcisi, Hollanda'nın Feyenoord takımında forma giyen 25 yaşında ve 1.91 metre boyundaki Mısırlı kaleci ile daha önce anlaşma sağlamış, ancak iki kulüp futbolcunun bonservisi konusundaki görüşmelere devam ediyordu. Feyenoord Kulübü ile bugün görüşen ve bonservisi konusundaki pürüzleri ortadan kaldıran Ekramy yaptığı açıklamada, Türk futbolunun Mısır'da büyük bir ilgiyle takip edildiğini belirterek, "Türkiye'de büyük başarılar yakalamayı hedefliyorum" dedi.

Türkiye liginde birçok Mısırlı futbolcunun forma giydiğini hatırlatan Ekramy, "Mısırlı Ahmed Belal, daha önce Ankaragücü'nde forma giymişti. Ankaragücü'nü onun sayesinde daha önceden biliyordum. Türkiye'de, Mısır futbolunun önde gelen isimlerinden El Saka ve Ahmed Hassan gibi kendimi sevdirmek istiyorum. Yeni takımıma elimden gelenin en iyisini vererek katkı sağlamaya çalışacağım. Bu transfer umarım hem benim, hem de Ankaragücü için faydalı olur" diye konuştu.

Ligtv

gorkemyilmazkarasu
26.Ağustos.2007, 19:33
yazık oldu serkan kırıntılıya