PDA

View Full Version : Gaziantepspor Transfer Haberleri

goosfraba
19.Mayıs.2007, 23:47
Kendinizin bile inanmadığı haberleri buraya koyup, burayı sohbet alanına çevirmeyin lütfen.

krapinovic
22.Mayıs.2007, 08:32
Gaziantepspor yeni sezon için kadroda ciddi bir değişikliğe gidiyor...

Devre arasında Nurullah Sağlam'ın gelmesiyle Ali Cansun ve kaleci Oğuz'la yollar ayrılmıştı... Son olarak Özgür Yıldırım, Volkan Arslan, Mehmet Çoğum, Özgür Bayer, Ergün Penbe, Barış Durmaz ve Hasan Yurt'la yollar ayrıldı... Metin Tuğlu konusunda ise belirsizlik sürüyor...

Volkan Arslan'ın son Gaziantepspor teklifini geri çevirdiği ve Antalyaspor'a imza atacağını söylediği belirtildi...

Sezonu kısmen başarılı kapatan Ekrem Dağ için ise Beşiktaş'ın ısrarlı teklifleri var... Ekrem'e karşılık Baki, Fahri ve Mehmet Sedef'i öneren Beşiktaş'ın bu teklifi Nurullah Sağlam'ın vetosunu yedi...

Ekrem için ayrıca Fransa'nın RC Lens takımının ve Rusya Ligi ekiplerinden birinin teklif getirmesi kulüp yöneticilerini bile şaşırttı...

Nurullah Sağlam'ın ısrarla istediği Konyaspor'lu Erman Özgür'ün "tamam" dediği belirtilirken bu transfer için Konyaspor'da yapılacak kongre bekleniyor...

Şu ana kadar gerçekleşen tek transfer ise iki dönem yine Gaziantepspor forması giyen Hakan Bayraktar oldu... Hakan en son Diyarbakırspor'da forma giyiyordu...

Takımın kaptanları olan Bekir İrtegün ve Mehmet Polat'la da 2 yıl daha Gaziantepspor'da kalmalarını sağlayacak sözleşme uzatmaları yapıldı...

Kaleci Ömer, futbolcuların askerliğini 38 yaşına kadar erteleyebilmelerine imkan sağlayan yasa tasarısı çıkarsa Gaziantepspor'da kalacağını, aksi takdirde özellikle Belçika kulüplerinden gelen ciddi transfer tekliflerini değerlendireceğini söyledi...

Tecrübeli oyuncu Bülent Bölükbaşı ile görüşmeler sürerken, Bülent, mali konularda anlaşabilirse takımda kalmak istediğini söyledi...

Beşiktaş'tan kiralık olarak gelen kaleci Murat'ın ise takıma katılması için görüşmeler sürüyor...

Bulgaristan'ın Litex takımında forma giyen Brezilyalılardan Aleksandro Sandrinho beğenilmezken, yine bu takımda oynayan Tom da Silva için girişimler sürüyor... Fakat Litex'in Tom'u bırakmak istememesi transferi zora sokuyor...

Kadrodaki diğer oyunculardan Zurita, Erdal Güneş, Erdal Kılıçarslan, Murat Ceylan, Deumi, Beto ve İvan'ın ise gelecek sezon da kadroda tutulması düşünülüyor...

Aklımda kalanları şöyle bi toparlıyim dedim...

krapinovic
31.Mayıs.2007, 07:55
Ömer artık yok...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080529172344_omer_catkic.jpg

Gaziantepspor'un tecrübeli kalecilerinden Ömer Çatkıç sözleşmesini feshedildiğini söyledi. Gaziantepspor'da çok güzel günlerinin geçtiğini söyleyen Ömer Çatkıç, "yönetimle karşılıklı olarak görüştük ve sözleşmemizi feshettik. Takımdan ayrılacağım için çok üzgünüm" dedi. Kulüpten alacaklarının olduğunu ama yinede bunu hiç sorun yapmadığını söyleyen Ömer Çatkıç, "Gaziantepspor'dan maç alacaklarım var. Ama ben hiçbir zaman bunu sorun etmedim. Sözleşmemizi karşılıklı olarak feshettik. Bizler profesyonel futbolcularız. Bir çok kulüpten teklif var ama henüz karar vermedim. Hayırlısı olsun diyecek bir şeyimiz yok" diye konuştu.
ASKERLİK SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Öte yandan Ömer Çatkıç'ın askerlik sorunu da çözülmüş oldu. Askeri Personele Sağlık, Harç, Sınav Hakkı ve Yaş Sınırı Kolaylığı Sağlanmasını Düzenleyen Yasa Teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edilmesinin ardından rahat bir nefes alan Ömer Çatkıç, "çok sevindirici bir haber oldu. Benim sorunum vardı ama artık 3 yıl daha sıkıntım olmayacak" diye konuştu.

Bölükbaşı "bu saatten sonra işim olmaz"

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080529171655_bulent_bolukbasi.jpg

Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl'ın, "para için memleketini değiştiriyorsa söyleyecek sözüm yok, tek kelimeyle ayıp etti" demesinden sonra gazetemizi arayan Bülent Bölükbaşı konuya açıklık getirdi. Tecrübeli futbolcu başka takımlarla el sıkışmadığını ve kimseye söz vermediğini söyleyerek, " öyle birşey yok. Ben Gaziantepspor'dan ne kadar istediğimi söyledim. Ama Başkanımızın ulusal gazetelere çıkıp demeç verip ağır konuşmasına üzüldüm" dedi. Halen Umre'de hac ziyaretini gerçekleştirdiğini belirten Bülent Bölükbaşı yaptığı açıklamada, " Benim takımda kalmak için neler yaptığıma, ne kadar istediğime herkes şahittir. Nurullah Sağlam'da şahittir, tüm futbolcu arkadaşlarımda şahittir, kimse kimseyi kandırmasın.Bazıları başka işler peşindeyse ben bu işte yokum"
BU SAATTEN SONRA İŞİM OLMAZ
Başkan İbrahim Kızıl ile görüştüğünü söyleyen Bülent, "600 milyardan başladılar 750 milyarın üzerine çıkmadılar. Kocaelispor'la aradaki fark 250 milyar. Ben kalmak için zorluyordum ama fiyat farkı çok fazlaydı, benim de menejerim var, onunla görüşüyorlardı. Ama bu kadar olumsuz gelişmelerden üzerine, bu saatten sonra işim olmaz." dedi.
BEN İMZA ATARIM DEMEDİM
Başkan İbrahim Kızıl'ın, Fanatik gazetesine yaptığı "''İstediği şartlarda anlaştık, el sıkıştık. Bana (başkanım söz verdik, bu iş bitmiştir) dedi. İstanbul'a birlikte gittik, kendisi oradan Mekke'ye Umre ziyaretine gitti, dönüşte imza atacaktı" dediği Bülent Bölükbaşı, bu konuşmaya karşılık " Dönüşte imzayı atarım demedim. Kalmayı istedim. Ama artık olmaz" diye konuştu.

Yarın toplu imza olabilir

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080529171102_murat_sahin.jpg

Gaziantepspor'da ilk imzaların yarın atılabileceği öğrenildi. Daha önce anlaşma sağlanan Murat Şahin, Diyarbakırspor'dan Hakan Bayraktar, Konyaspor'dan Erman Özgür ve Karşıyaka'dan Mustafa Cevahir'in yarın imza atacağı belirtildi. Transferlerde acele etmek istemeyen kırmızı-siyahlılar yerli futbolcularla yarın anlaşma yapabileceği yabancı futbolcuların ise önümüzdeki günlerde netleşeceği belirtildi.

krapinovic
04.Haziran.2007, 07:24
EKREM BEŞİKTAŞ'TA

Gaziantepspor'un başarılı futbolcusu oldu olacak derken sonunda Beşiktaş'la anlaştı. Ekrem ile 3 yıllık anlaşma sağlandığı öğrenilirken, gurbetçi oyuncunun yıllık 300 bin YTL'nin yanı sıra maç başına da 30 bin YTL para alacağı belirtildi. 28 yaşındaki oyuncunun bonservisi bedeline ise 700 bin Euro ödeneceği gelen haberler arasında. Ekrem Dağ'ın bugün Ümraniye Tesislerine gelmesi bekleniyor. Sol ve sağ kanatta oynayabilen 28 yaşındaki oyuncu, futbola Avusturya'nın Leibnitz takımında başladı. Gaziantepspor'a Strum Graz'dan gelen Ekrem, geçtiğimiz sezon 33 lig maçında forma giydi ve 4 gol attı.

İLHAN MÜJDESİ...

Sözleşmesi biten ve Kayseri Erciyes'e dönmek zorunda kalan İlhan Özbay'ın yeniden Gaziantepspor'a gelebileceği iddia edildi. Kulübüyle pürüzlerin olduğu öğrenilen İlhan Özbay'la yeniden bağlantıya geçen Gaziantepspor Erciyes kulubüne son rakamı söylediği ve bu transferi bitirmek üzere olduğu belirtildi. sezon sonu Kayseri Erciyes'in bırakmak istemediği İlhan Özbay için her türlü girişimi yapan kırmızı-siyahlılar sona doğru gelmek üzere. Erciyes kulübünün şampiyonluk parolasıyla sezona başlayacağını ve İlhan'ı bırakmayacağını açıklamasından sonra bağlantılarını koparmayan Gaziantepspor'un bu futbolcuyu bonservisiyle almak üzere olduğu belirtildi.
600 MİLYAR ARTI FUTBOLCU İSTEDİLER
Kayseri Erciyesspor Kulübü, bonservisini almak isteyen Gaziantepspor'dan 600 milyar ve iki futbolcu istedi. Büyükşehir Belediyespor'da forma giyen Ahmet Arı ve Hakan Albayrak'la birlikte 600 milyarlık teklifi duyan kırmızı-siyahlılar Erciyes kulübüne ret cevabını vermişti. Alınan bilgiye göre tekrar bağlantıya geçen yöneticiler başarılı futbolcu İlhan için son rakamını söylediği ve büyük olasılıkla bonservisiyle alabileceği öğrenildi.

BROZEK TUZLU GELDİ...

Geçtiğimiz hafta Almanya'ya giderek Polonya-Arnavutluk milli maçını izleyen Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam'ın beğendiği isimlerin başında gelen 24 yaşındaki forvet oyuncusu Pawel Brozek'in bonservis ücretinin yüksek olması Kırmızı-Siyahlılara geri adım attırdı. Polonyalı futbolcu Pawel Brozek Wisla ****ow takımının formasını giyerken Polonya milli takımında gösterdiği performansla herkesin takdirini kazanmış durumdu. Trabzonspor'unda ısrarla istediği Polonyalı futbolcunun bonservis ücretinin 2 milyon Euro olması Gaziantepspor yönetimini bu transferden vazgeçirdi. Teknik Direktör Nurullah Sağlam, "Kaliteli futbolcular almak istiyoruz. 1. sınıf futbolcuların fiyatları çok yüksek. 2. sınıf oyunculara baktığımızda hem fiyatları yüksek hemde bize çare olacak isimler değil" dedi.
Brozek Kimdir?
Pawel Brozek
Doğum tarihi: 21.04.1983
Boy: 1.79 m.
Kilo: 73 kg
Ülkesi: Polonya
Kulübü: Wisla ****ow

BÜLENT KOCAELİ'DE...

Gaziantepspor ile yollarını ayıran Bülent Bölükbaşı, Süper Lig'in yeni takımı Kocaelispor ile anlaşma sağladı. Tecrübeli oyuncunun her konuda Kocaelispor ile anlaşma sağladığı öğrenilirken yarın sözleşme imzalayacağı açıklandı. Kocaelispor ile her konuda anlaşma sağlayan Bülent Bölükbaşı, Kırmızı-Syahlı takımla yollarını ayırırken bu futbolcunun gitmesi şok etkisi yarattı. Tecrübeli oyuncu, "Yeşil-siyahlı formayı giyeceğim için çok mutluyum. Bu takım için elimden geleni yapacağım" dedi.

scar face
08.Haziran.2007, 00:54
Mehmet Yozgatlı G.Antep'te

Gaziantepspor, dış transferde atağa kalkarak, Konyaspor'dan orta alan oyuncusu Erman Özgür'ün ardından Beşiktaş'tan Mehmet Yozgatlı ile de anlaştı.

Kırmızı-siyahlı yöneticiler, Mehmet Yozgatlı ile bir araya gelerek prensipte anlaşmaya vardı. Bu futbolcunun gelecek hafta içinde Gaziantep'e gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı ifade edildi. Bugüne kadar Murat Şahin, Mustafa Cevahir, Hakan Bayraktar ve Erman Özgür'e imza attıran yöneticiler, Mehmet Yozgatlı'nın transferindeki tüm pürüzlerin giderildiğini, işin yalnızca imzaya kaldığını belirttiler.
Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon çok iyi bir kadro kuracaklarını ifade ederek, ''Transfer çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam'ın istekleri doğrultusunda çalışmalar dört bir koldan devam ediyor. Sokağa atılacak paramız yok. İyi bir kadro kurmak için çok sıkı bir çalışma yürütüyoruz. Yurt dışında kadromuza almak istediğimiz çok kaliteli 3 oyuncu var. Bunlara resmi teklifleri ilettik. Yanıt bekliyoruz'' diye konuştu.
Gaziantepspor, İvan De Souaza için de harekete geçti. Shaktar Doneks takımından kiralık olarak alınan İvan De Souaza'nın performansından memnun kalan teknik heyet ve yönetim, bu oyuncunun bonservisini almaya çalışıyor.
Bu arada, Brezilya ve Portekiz birinci liglerinde oynayan 3 futbolcu ile görüşmelerin sürdüğü, bu futbolcular ve kulüplerine teklif mektuplarının sunulduğu, yanıt beklendiği öğrenildi. Kulüp yetkilileri, bu futbolculardan en az ikisini transfer etmek istediklerini, oyuncuların kendilerini ispatlamış, çok kaliteli olduklarını bildirdiler.
Gaziantepspor yönetim kurulunun, futbolculara 9 Haziranda toplu imza töreni ile şov yapmaya hazırlandığı öğrenildi. Nurullah Sağlam'ın gözdelerinden olan İlhan ile ilgili görüşmelerin sürdüğü de belirtildi.
GAZİANTEPSPOR BREZİLYA'DA KULÜP SATIN ALACAK
Bu arada, kulüp başkanı İbrahim Kızıl ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Kızıl'ın girişimleri ile kırmızı-siyahlıların Brezilya'da bir futbol kulübünü satın almak için çalışmalar yaptıkları ifade edildi. Görüşmelerin olumlu yönde sürdüğü öğrenildi.
Sezonun sona ermesinin ardından teknik direktör Nurullah Sağlam'ın verdiği rapora göre gidecek oyuncuları belirleyen kırmızı-siyahlılar, şu ana kadar Murat Şahin, Hakan Bayraktar ve ümit milli oyuncu Mustafa Cevahir ve Konyaspor'dan Erman Özgür ile anlaşırken, geçen sezonun başarılı oyuncusu Ekrem Hayyam Dağı Beşiktaş'a, son anda kulüple anlaşmaktan vazgeçen Bülent Bölükbaş'ı da Kocaelispor'a verdi.

07.06.2008

Kaynak : AA

krapinovic
08.Haziran.2007, 07:23
Tolga Seyhan gündemde

Gaziantepspor'un gündemine bu kezde Trabzonspor, Galatasaray ve son olarak Shaktar Donekst'te forma giyen tolga Seyhan gündeme geldi. Alınan bilgiye göre bu futbolcuyla temasa geçen kırmızı-siyahlıların henüz net kararını veremediği belirtildi. Tolga Seyhan ile görüşme aşamasında olan Gaziantepsporlu yetkililerin kararı önümüzdeki günlerde netleşecek.

scar face
08.Haziran.2007, 08:10
İyi transfer olur Tolga,Antebimiz için...

GeNç KaRTaL
08.Haziran.2007, 21:50
Biz Antep'ten Ekrem'i aldık,onlar bizden Yozgatlı'yı aldılar.Keşke takas yapsalardı..

M.Yozgatlı geçen sezon bizde sakatlıktan dolayı fazla forma giyemedi.Zaten Fenerbahçe'de oynarkende istikrarsız bir performans sergiliyordu.1 maç iyi 1 maç kötüydü.G.Antep'te başarılı olur umarım..

yunusgs
09.Haziran.2007, 02:52
Tolga gelirse yararlı olur Antep'e kaliteli bir stoper.

krapinovic
14.Haziran.2007, 07:19
SAĞLAM, WASHİNGTON'U İSTİYOR...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080613102705_washington.jpg

Gaziantepspor teknik direktörü Nurullah Sağlam'ın Konyaspor'lu Washington'un alınmasını istediği öğrenildi. Yeşil beyazlı takımda forma giyen ve Nurullah Sağlam'ın da öğrencisi olan Washington'un da Gaziantepspor'a gelmek istediği belirtildi. Menejeri vasıtasıyla haber gönderdiği belirtilen Washington konusunda kararı Başkan İbrahim Kızıl'ın vereceği açıklandı. Geçtiğimiz sezon devre arasında Nurullah Sağlam, öğrencisi Washington transfer etmek istemişti. Ancak Başkan Kızıl'ın Washington için olumlu bir cevap vermediği ve istemediği öğrenilmişti. Şimdi Washington konusu tekrar gündeme gelince gözler başkan İbrahim Kızıl'a çevrildi.

AFANOU GERİ Mİ GELİYOR?...

Dün gazetemizin yazdığı "Afanou sürprizi" haberi taraftarlar arasında heyecan yarattı. Daha önce sorunları olduğu için şehrimizden ayrılan Afanou'nun haber gönderip oynamak istemesi taraftarları oldukça mutlu etti. Gazetemizin İnternet sitesine çok sayıda yorum yapan ve takıma tekrar gelmesinin çok iyi olacağını belirten taraftarlar, "Afanou Türkiye'nin en iyi oyuncularından birisi. Tekrar takıma kazandırılması çok iyi olacaktır. Takıma katkı sağlayacağına inanıyoruz. Biran önce gelsin ve formasını giysin" dediler.

ERDAL BEKLEMEDE...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080613102615_erdal_gunes.jpg

Çok sayıda kulübün istediği Erdal Güneş beklemeye geçti. Eskişehir'in ısrar ettiği Erdal Güneş'i Kocaelispor ve Konyaspor'da kadrosuna katmak için yoğun çaba harcarken son kararı ise Erdal verecek. Gaziantepspor'la yeniden anlaşmak isteyen Erdal Güneş yönetimin vereceği karardan sonra kendisine yol çizecek. Gaziantep'i çok sevdiğini söyleyen Erdal, "ben doğup büyüdüğüm şehirde oynamayı çok istiyorum. Şu anda beklemeye geçtim. Yönetimden haber bekliyorum. Anlaşırsak sevinirim ama bizler profesyonel futbolcularız olmazsa başka kulübe gitmek zorunda kalırız" diye konuştu.

(Gaziantep27)

scar face
15.Haziran.2007, 00:20
AFanou süper bir defans kalmasını isterim fmde de Bekirle süper işler yapıyordu...Erdal Güneşte kalmalı bence...

krapinovic
17.Haziran.2007, 07:15
II. TOM HAREKATI!...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080615141240_tom_dasilva.jpg

Gaziantepspor'un Brezilyalı oyuncusu Beto'nun Bulgaristan'da birlikte oynadığı Tom için "mutlaka alınması gereken bir oyuncu, kaçırmayın, zarar etmezsiniz" dediği öğrenildi. Başkan İbrahim Kızıl ve teknik direktör Nurullah Sağlam'ın da izleyip beğendiği Tom için çağrıda bulunan Beto'nun, bu futbolcu ile birlikte çok iyi işler yapabileceğini söylemesi, gözlerin Bulgaristan'daki Litex kulübüne çevrilmesine neden oldu. Alınan bilgiye göre Başkan İbrahim Kızıl'ın Litex kulübüyle temasını kesmediği ve Beto'nun bu kadar ısrarcı olması üzerine Tom için tekrar harekete geçtiği öğrenildi. İlk etapta çok yüksek bonservis bedeli istenen Tom için rakamın düşmesinin beklendiğini söyleyen kulübe yakın çevreler "başkan da Tom için çaba gösteriyor, bu futbolcunun kalitesi konusunda kimsenin kuşkusu yok. Yeterki kulübü indirim yapsın"diye konuştu.
ORTA SAHA OYNUYOR
22 yaşında olan ve orta alanda hücuma yönelik hem sağ hem de sol kanatta oynayabilen Brezilyalı Tom için önümüzdeki günlerde tekrar bir hareket daha bekleniyor. Beto'nun uzun süre birlikte oynadığı için çok istediği Tom'un alınması halinde Gaziantepspor'un çok önemli bir transfere daha imzasını atması bekleniyor.

scar face
17.Haziran.2007, 07:38
Gelirse kapalı kutu derim izleyip görürüz peki usta,Neira takımdan ayrıldı mı?Fmde inanılmaz işler yapıyor :d

krapinovic
17.Haziran.2007, 11:25
Neira, imza attıktan 2-3 gün sonra sözleşmesi feshedilip gönderildi... Bir Gaziantepspor klasiği...

yunusgs
17.Haziran.2007, 16:49
O zaman neden alındı adam sözleşmesi feshedilecekse.Yazık.

scar face
19.Haziran.2007, 05:07
Neira, imza attıktan 2-3 gün sonra sözleşmesi feshedilip gönderildi... Bir Gaziantepspor klasiği...
Yazık ki ne yazık çok iyi bir golcü aslında..:(

sitte
19.Haziran.2007, 09:41
Benim anlamadığım ligin sıradan ekibi olan antepin yine ligin sıradan ekibi olan konyanın futbolcusunu istemesi bu ne demek insan daha yüksekleri hedeflerken bu antepli hoca gidiyor kendisinden farkı olmayan takımın kendi topçusundan farkı olmayan washington isimli oyuncusunu istiyor bence saçmalık...

KaF KeF
25.Haziran.2007, 22:58
Emrah Eren Gaziantep'te

Gaziantepspor, dış transferde Çaykur Rizesporlu Emrah Eren ile anlaştı. Emrah Eren ile bir araya gelen Gaziantepspor Kulübü yöneticileri, bu futbolcuyla 2 yıllık anlaşmaya vardı. Emrah Eren'in bu hafta içinde resmi sözleşmeye imza atacağı bildirildi.

Kulüp başkanı İbrahim Kızıl, yaptığı açıklamada, Erman Özgür, Murat Şahin, Mustafa Cevahir, Hakan Bayraktar ve Mehmet Yozgatlı'nın ardından Emrah Eren'i de kadrolarına kattıkları için mutlu olduklarını, transferlerin süreceğini söyledi. Yeni sezonda güçlü bir takım kurmak için çalışmaların yoğun bir tempoda sürdüğünü ifade eden Kızıl, ''Yurt içinde ve dışında temas halinde olduğumuz oyuncular var. Bu sezon çok farklı, çok kaliteli bir Gaziantepspor izlettireceğiz'' dedi.

Teknik direktör ve antrenörler aracılığıyla çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini anlatan Kızıl, ''Referans veya menajerlerin önerisiyle oyuncu alma devrini sona erdirdik. Transferde çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Yeni sezonda kentin adına yakışır bir takım yaratma düşüncesindeyiz. Kamp dönemine kadar yabancı oyuncu transferini bitirmeyi hedefliyoruz'' diye konuştu.

deniz.91
25.Haziran.2007, 23:16
Emrah Eren hayırlı olsun iyi isim

yunusgs
26.Haziran.2007, 02:45
Emrah Eren beğendiğim bir sağ bek Gaziantepspor'un sağ kanadında çoğu maçta oynayacaktır.

KaF KeF
28.Haziran.2007, 00:20
Emrah resmen Gaziantepspor'da

Gaziantepspor, dış transferde Çaykur Rizespor'dan defan oyuncusu Emrah Eren ile 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.Celal Doğan Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, teknik direktör Nurullah Sağlam ve yeni transfer Emrah Eren ve yöneticiler katıldı. İmza töreninde bir konuşma yapan Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, bu yıl bir çok başarıya imza atacak iyi bir ekip kuracaklarını söyledi. Kızıl, "Çok kaliteli nokta transferler yapıyoruz. Bu yıl bizim başarı yılımız olsun diye hiç bir şeyden kaçınmıyoruz. Para sıkıntımız yok. Başarı için ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. Yurt içinde ve dışında temas halinde olduğumuz oyuncular var. Bu sezon çok farklı, çok kaliteli bir Gaziantepspor izlettireceğiz. Emrah, daha önce de Gaziantepspor'da oynamış ve ligde kendisini ispatlamış bir futbolcu. Yerli transferin yüzde 80'ini tamamladık. Yabancı transferde 3 futbolcu ile görüşmelerimiz sürüyor. Önümüzdeki hafta dış transferi de tamamlayacağız'' diye konuştu.
Daha önce de Gaziantepspor'da forma giyen defans oyuncusu Emrah Eren ise, "İkinci kez Gaziantepspor'da olmaktan dolayı çok mutluyum. Tekrar bu formayı giyecek olmam benim için büyük onur. Başkanımıza ve hocamıza bana gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederim. İnşallah ben de bu fedakarlığın karşılığını vereceğim. Daha önce Gaziantepspor'da forma giyerken kötü bir sakatlık dönemi geçirdim ve çok faydalı olamadım. İnşallah bu sefer sakatlık geçirdiğim günlerin acısını çıkaracağım" dedi.
Konuşmaların ardından, Emrah Eren ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme imzalandı.

27.06.2008

Kaynak : İHA

TR.CaPTaiN
29.Haziran.2007, 22:57
KEMAL ASLAN GAZİANTEPSPOR'DA...

Bu arada Gaziantepspor'da yeniden başkanlığa seçilen İbrahim Kızıl, kongrede yaptığı konuşmasında Fenerbahçe'nin başarılı orta saha oyuncusu Kemal Aslan'ı Gaziantepspor'a transfer ettiklerini açıkladı.

Kızıl, şöyle konuştu:

''Bu sene kapasite, sınır filan yok. En iyisini alacağız, iki tane olacağına bir tane alalım en iyisi olsun diyoruz. Hedefimiz bu sezon üst sıralar, ama yanlış anlaşılmasın şampiyonluk filan dediğimiz yok. Yalancı durumuna düşmememiz lazım. Bu yıl 40. yılımızda kulübümüze başarılar tattırmak istiyoruz. çok kaliteli bir ekip kuruyoruz. Her mevki için özenle seçim yapıyoruz, hiçbir masraftan kaçınmıyoruz. Ne gerekiyorsa katkı yapmaya, vermeye hazırım.

Kemal'i Fenerbahçe'den kökü ile aldım. Artık Gaziantepspor'un malıdır. Yabancı transferinde ise gelecek hafta müthiş gelişmeler olabilir. 2-3 tane çok kaliteli yabancı oyuncu ile görüşmeler sürüyor. Brezilyalı Tabata dışında görüştüğüm oyuncular var. Kafamıza koyduksak yaparız, bu böyle bilinsin, iki üç ülkede çalışmalarımız var. Hepsi de kaliteli, bilinen isimler. İstediğimiz transferleri gerçekleştireceğiz. Üst sıraları hedeflediğimiz için ince eleyip sık dokuyoruz. Biraz sabır bekliyoruz''

Maraton.com.tr

Xipe Totec
29.Haziran.2007, 23:05
Gaziantepin malımıdır oyuncusumudur..:) Biraz ince düşünüyorumdur belkide insana "mal" muamelesi yapmak hoş değil..

Kemal sakatlık belasından tamamen kurtulursa çok iyi işler yapar.. Antep e yararlı olacağını düşünüyorum..

GeNç KaRTaL
29.Haziran.2007, 23:31
Kemal yuvasına dönmüş.Hayırlı olsun.Fenerbahçe'ye gelmeden önce büyük ümitler beslenen bir oyuncuydu ama sakatlıklar falan kendisini geliştiremedi.

Bu arada mal denmesi benimde dikkatimi çekti.Kaba bir söylem..

Bordo61Mavi
30.Haziran.2007, 01:11
Kemal ilk Antepteyken cok begendim bi oyuncuydu, Fenere ilk gittigi zaman sevinmistim onun icin ama bazi nedenler yuzunden kendini gelistiremedi orda. Tekrar Antepte ins basarili olur

deniz.91
30.Haziran.2007, 03:05
Hayırlı olsun inşallah formuna kavuşur kemal

yunusgs
30.Haziran.2007, 03:16
Kemal iyi bir oyuncu.Gaziantep'te kendini gösterecektir.

scar face
30.Haziran.2007, 07:12
Kemal Aslan tekrar yuvasında:D

krapinovic
30.Haziran.2007, 07:33
YABANCILAR BU HAFTA BİTECEK...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080630_936_yabanclar.jpg

Transfer çalışmalarını sürdüren ve bir çok yabancı oyuncu ile görüşen Gaziantepspor yönetimi, bu transferleri bu hafta içinde bitirmek istiyor. Tabata konusunda görüşmeler devam ederken bu futbolcunun gelmemesi göz önüne alınarek yeni isimlerle temasa geçildi.

Yabancı transferinde gelecek hafta önemli gelişmeler yaşanabileceğini, 2-3 oyuncu ile görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, ''Brezilya'da Santos kulübünden Tabata dışında başka görüştüğümüz oyuncular var. Kafamıza koyduksa yaparız, bu böyle bilinsin. Dış transferde seferberlik ilan ettik. İki üç ülkede çalışmalarımız var. Hepside kaliteli, bilinen isimler. İstediğimiz transferleri gerçekleştireceğiz. Üst sıraları hedeflediğimiz için ince eleyip sık dokuyoruz. Biraz sabır bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

(Gaziantep27)

CeNTeR_TR
30.Haziran.2007, 18:41
Gaziantepspor

Mehmet Yozgatlı (Beşiktaş)
Erman Özgür (Konyaspor)
Hakan Bayraktar (Diyarbakırspor)
Mustafa Cevahir (Karşıyaka)
Emrah Eren (Ç.Rizespor)
Kemal Aslan (Fenerbahçe)

Volkan Arslan (Antalyaspor)
Bülent Bölükbaş (Kocaelispor)
Ekrem Dağ (Beşiktaş)
Mehmet Çoğum (Konyaspor)
Barış Şimşek (?)
Özgürcan (?)

yunusgs
02.Temmuz.2007, 21:51
Kemal'de Mutlu Son

http://img79.imageshack.us/img79/8470/7220181kemal280000000tn2.jpg (http://imageshack.us)

Başkan İbrahim Kızıl, tecrübeli oyuncunun transferini müjdeledi.
2.7.2008

Avrupa ile Gaziantepspor arasında karar verecek olan Kemal, tercihini Kırmızı-Siyahlılar´dan yana kullandı. Başkan İbrahim Kızıl, tecrübeli oyuncunun transferini müjdeledi.

Başkan Kızıl görüştü

Uzun bir süredir Fenerbahçeli Kemal Aslan için görüşmelerini sürdüren Gaziantepspor, mutlu sona ulaştı... Önceki gün, Hollanda ve Yunanistan’dan birer kulüple görüştüğünü ancak Gaziantepspor’la da temaslarını sürdürdüğünü belirten Kemal, tercihini eski takımından yana yaptı. Kırmızı-Siyahlılar’ın Başkanı İbrahim Kızıl’ın da, Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir ile bir görüşme yaptığı ve aradaki pürüzleri hallederek her konuda anlaşıldığı ifade edildi.

3 yıllık sözleşme

İbrahim Kızıl, tecrübeli orta saha oyuncusunun yarın 3 yıllık resmi sözleşmeye imza atacağını belirterek, “Kemal Gaziantepspor’da yetişmiş, burada yıldızlaşmış bir futbolcu. Evladımız yeniden yuvaya döndüğü için çok mutluyuz. Eminim ki Kırmızı-Siyahlı formayla büyük başarılara imza atacaktır ve A Milli Takım’a yükselecektir” diye görüş bildirdi. Öte yandan Kemal’e, Gaziantepspor’un yeni sezonda kaptanlık görevini vereceği kaydedildi.

Kaynak:Fanatik(M.Ali SABUNCU)

scar face
03.Temmuz.2007, 06:30
Kemal cok iy bir oyuncu memleketinin takımında kaptanlık yapması onun oyununu cok daha iyi hale getirecektir.

dnz498
04.Temmuz.2007, 07:07
Murat Sahin in bonservisini aldilar

krapinovic
04.Temmuz.2007, 09:59
SAĞLAM, KAMP KADROSUNU AÇIKLADI...

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, 2008-2009 sezonu hazırlık çalışmaları için kamp kadrosunu açıkladı. Yeni sezon öncesi takıma transfer edilen ve PAF takımdan A takıma alınacak futbolcular için son tercihini yapan Teknik Direktör Nurullah Sağlam, kadrosunun 23 kişi olduğunu açıkladı. Buna göre kamp kadrosunda şu futbolcular yer alıyor: "Ahmet Arı, Beto, Bekir İrtegün, Christian Rodrigo Zurita, Erdal Kılıçaslan, Ivan Saraiva De Souza, İbrahim Ferdi Coşkun, İsmail Köybaşı, Mahmut Bezgin, Mehmet Polat, Metin Tuğlu, Murat Ceylan, Soner Örnek, Tolgahan Acar, Mehmet Yozgatlı, Murat Şahin, Erman Özgür, Mustafa Cevahir, Hakan Bayraktar, Mehmet Coşkun, Aras Parlak, Emrah Eren ve Kemal Aslan"

GASKİSPOR'UN 4 İSTEĞİ...

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig 5. grupta mücadele eden Gaskispo'da transfer çalışmaları sürerken Mavi-Beyazlı yöneticiler Gaziantepspor'dan Zafer, Erdal, Özcan ve Fırat'ı istedi. Şimdi gözler Gaziantepspor yönetiminin bu 4 futbolcu konusunda vereceği karara çevrildi. Gaski talip oldu Gaziantepspor'dan Zafer, Erdal, Fırat ve Özcan'ı resmen isteyen Gaskisporlu yöneticiler, bu futbolcuları kadrolarına katmak istiyorlar. Gaziantepspor yönetiminden anlayış bekleyen Gaskisporlu yöneticiler, "Biz yetiştirip tekrar kendilerine vereceğiz. Bu oyuncuların futbol oynaması ve tecrübe kazanması gerekiyor" dediler. Gaskispor'un resmen istediği Zafer, Erdal, Fırat ve Özcan'ın Şanlıurfaspor'a verilmeside söz konusu olurken bu oyuncuların da Gaskispor'a gitmek istedikleri öğrenildi. Şimdi gözler Gaziantepspor yönetiminin vereceği karara çevrildi. Gaziantepsporlu yöneticilerin Gaskispor'un istediği Zafer, Erdal, Fırat ve Özcan transferinde henüz bir açıklama yapmazken Gaziantep'i temsil eden Gaskispor'a bu 4 futbolcuyu vermeleri bekleniyor.

PAF'TA HEDEF YENİ İSİMLER KAZANDIRMAK...

Gaziantepspor Paf Takımı yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kırmızı-Siyahlı takımın teknik direktörü Mehmet Ali Süral, yeni sezonda da hedeflerinin üst takımlara yeni gençler kazandırmak olduğunu söyledi. Yeni sezona merhaba diyen Kırmızı-Siyahlılar, 30 kişilik kadrosu ile yeni sezonun ilk antrenmanını teknik direktör Mehmet Ali Süral nezaretinde gerçekleştirdi. Yeni sezonda yeni bir kadro ile mücadele edeceklerini belirten Süral, "Geçtiğimiz sezonki kadromuzdan sadece 4 futbolcumuz bulunuyor. Bunların yanına Almanya'nın 2. Lig takımlarından Sv. Sandhausen forması giyen gurbetçi futbolcular, Yasin Polat ve Samet Özbay'ı ekledik. Yaptığımız seçmelerde, Ceylanpınar Tigemspor'dan Musa, Ceylanpınar Demirspor'dan Yusuf, Mersin Galataspor'dan Caner, Malatya Adafispor'dan Hasan ve Nizip Yıldırımspor'dan Mustafa Alagöz takıma katıldı. Grup maçlarında mercek altına aldığımız ve izlediğimiz futbolculardan Diyarbakır Kayapınarspor'dan Muhammet ve Emrah, Şehitkamil Belediyespor'dan Fuat, Adıyamanspor'dan Uğur ve İmam, Batman Gençliktepe'den Muhammet ve Ömer, Malatyaspor'dan Serdar ve Aksarayspor'dan Furkan'ı kadromuza dahil ettik. Şu anda mevcut kadromuz 30 kişi. Yapacağımız antrenmanlar ile bu sayıyı 25'e indirmeyi planlıyoruz" dedi. Asıl amaçlarının A takıma futbolcu kazandırmak olduğunu kaydeden Süral, "Gaziantepspor PAF Takımı olarak, her zaman olduğu gibi bu sezon da asıl amacımız, A takıma futbolcu kazandırmak. Bunun yanı sıra futbolculara yarışmacı zihniyeti kazandırmak. Şu anda antrenmanlarımıza başladık. Lige iyi bir şekilde başlayıp, sezonu en iyi yerde bitirmek" diye konuştu.

ÖMER ÇATKIÇ ANTALYASPOR'DA...

Gaziantepspor'da geçtiğimiz yıl görev alan başarılı file bekçisi Ömer Çatkıç, Süper Lig'in yeni takımı Antalyaspor ile anlaşma sağladı. Tecrübeli eldiven yeni takımı ile bir yıllık sözleşme imzalarken Gaziantepspor ile yeniden yollarını ayırmış oldu. Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Yıldırım Akıncıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve kaleci Ömer Çatkıç'ın hazır bulunduğu imza töreninde, deneyimli kalecinin Antalyaspor'a güç katacağını söyledi. Başkan Akıncıoğlu, ''Yeni yönetim olarak ilk transferi Ömer ile yaptık. İyi niyetli bir mutabakat sağladık'' dedi. Kaleci Ömer Çatkıç da bonservisiyle birlikte Antalyaspor'a geldiğini ve 1 yıllık sözleşmeye imza attığını ifade ederek, ''Antalyaspor'un başarısı için çalışacağım. Böyle bir takıma transfer olmanın mutluluğunun taşıyorum'' diye konuştu.

FATİH ŞEN YİNE YOLCU...

Geçtiğimiz sezon Kartalspor’da kiralık olarak forma giyen Gaziantepspor’un genç futbolcusu Fatih Şen’in Büyükşehir Belediyespor’a gönderileceği açıklandı. Mavi-Beyazlı yöneticiler ise eski futbolcularını Gaziantepspor’dan resmen istediler. Transferde ince eleyip sık dokuyan Bank Asya birinci lig takımlarından Gaziantep Büyükşehir Belediyespor, şu ana kadar 7-8 oyuncu ile anlaşma sağlarken son olarak Gaziantepspor’dan Fatih Şen ve Muhammet Kaya’yı renklerine bağlamaya hazırlanıyor. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Ünsal Göksen, Fatih Şen’i Gaziantepspor’dan resmen istediklerini belirterek, “Gerek yönetici arkadaşlarla gerekse Nurullah Sağlam hocamızla görüştük. Fatih ve Muhammet’i renklerimize bağlamak istiyoruz. Genç ve milli oyunculardan kurulu bir takımımız oldu. Kampta eksik olan bölgelere ise gerekli takviyeyi yapacağız” dedi.

(Gaziantep Olay Gazetesi)

KaF KeF
09.Temmuz.2007, 19:33
Bir F.Bahçeli daha G.Antep'te

Dış transferde özellikle son haftada atağa kalkan Gaziantepspor, Fenerbahçe'den orta alan oyuncusu Kemal Aslan'ın ardından yine aynı takımdan Oğulcan ile de anlaştı. Kırmızı-siyahlı yöneticiler, Oğulcan ile bir araya gelerek prensipte anlaşmaya vardı. Oğulcan'ın hafta içinde Gaziantep'e gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı ve Celal Doğan tesislerinde sürdürülen ilk etap kamp çalışmasına katılacağı ifade edildi. Fenerbahçe'den transfer edilen Oğulcan ile 3 yıllığına mukavele yapılacağı bildirildi.
Bugüne kadar Murat Şahin, Mustafa Cevahir, Hakan Bayraktar, Emrah Eren, Erman Özgür, Mehmet Yozgatlı ve Kemal Aslan'a imza attıran yöneticiler, Oğulcan'ın transferinde herhangi bir pürüz bulunmadığını, prensipte anlaşılan futbolcunun işinin yalnızca imzaya kaldığını belirttiler. Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon çok iyi bir ekip kurduklarına inandıklarına ifade ederek, ''Transfer çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Teknik direktörümüz Nurullah Sağlam'ın istekleri doğrultusunda çalışmalar dört bir koldan devam ediyor. Şimdi iş yabancı oyuncu transferine kaldı. Bu transferde de mutlu sona ulaşacağımıza inanıyorum. İyi bir kadro kurmak için çok sıkı bir çalışma yürüttük. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyorum. Yurt dışında kadromuza almak istediğimiz çok kaliteli 2 oyuncu var. Bunlarla ilgili çalışmalarımız yoğun şekilde sürüyor. Mutlu sona ulaşmaya az kaldı, biraz sabır istiyoruz'' diye konuştu. Yeni sezon hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri'nde günde çift antrenmanla sürdüren kırmızı-siyahlı takımın teknik direktörü Nurullah Sağlam, yeni sezona daha önce çalıştığı ve çok iyi bildiği futbolculardan kurulu bir ekiple girdiğini belirtti.
Sağlam, bu sezon iddialı bir kadro kurduklarını belirterek, ''Gaziantepspor efsanesini geri getirmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Allah bizleri mahcup etmesin'' dedi.
Kırmızı-siyahlılar, daha önce Erman Özgür, Kemal Aslan, Emrah Eren, Murat Şahin, Hakan Bayraktar, Mehmet Yozgatlı, Mustafa Cevahir gibi futbolcularla mukavele imzalamıştı.

09.07.2008

Kaynak : AA

Fernando Gago
09.Temmuz.2007, 20:10
Oğulcan "Olcan Adın" mı oluyor :)

scar face
09.Temmuz.2007, 21:43
Galiiba öyle oluyor Deniz:D...
Oğulcan ya da Olcan Antep için iyi oldu gercekten burada kendisini kanıtlamak için iyi oynamaya calısacaktır.Yalnız Antepin orta sahası da baya iyi oldu.Korkun Antepten...

Sheriff
09.Temmuz.2007, 21:45
Olcan bu sezon kendini gösterebilir, ileride adından sözettirecek bir potansiyeli var..

GeNç KaRTaL
09.Temmuz.2007, 22:52
Antep orta sahasını Fenerbahçe'nin yedeklerinden kuruyor.Alınan oyuncular bence G.Antep için iyi transfer.En azından gidip ne idüğü belirsiz yabancı oyunculardan daha yararlı olacaklardır.Zaten 2 side kaliteli isimler.Hayırlı olsun..

krapinovic
10.Temmuz.2007, 08:09
SON TRANSFERLER OLCAN ADIN VE ERKAN SEKMAN...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080710_951_son.jpghttp://www.nalcaci.net/haber/erkansekman2.jpg

Dış transferde özellikle son haftada atağa kalkan Gaziantepspor, Fenerbahçe'den orta alan oyuncusu Kemal Aslan'ın ardından yine aynı takımdan Olcan ile de anlaştı. Genç futbolcu ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. Kırmızı-Siyahlılar dün ikinci transfer bombasını ise Konyaspor'dan Erkan Sekman'ı renklerine bağlayarak patlattı. Kırmızı-siyahlı yöneticiler, Olcan ve Erkan ile bir araya gelerek prensipte anlaşmaya vardı. Olcan'ın bugün veya yarın Gaziantep'e gelerek resmi sözleşmeyi imzalayacağı ve Celal Doğan tesislerinde sürdürülen ilk etap kamp çalışmasına katılacağı ifade edildi. Fenerbahçe'den transfer edilen Olcan ile 3 yıllığına mukavele yapılacağı bildirildi. Konyaspor'dan bonservisi ile birlikte alınan Erkan Sekman'ın da bugün yarın ilimizde olması bekleniyor. Bu arada, Beşiktaş alt yapısında yetişen ve 2 sezon önce Konyaspor'a transfer olan Erkan Sekman, geçen sezon oynadığı 31 maçın 29'unda ilk 11'de forma giyerek rakip fileleri 1 kez havalandırdı. Geçen sezon takımda en çok görev alan oyuncular arasında yer alan genç oyuncu Erkan Sekman sahada toplam 2 bin 618 dakika görev aldı.

ERDAL GİTMEK İSTEDİ...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080710_292_erdal.jpg

Konyaspor'la flörtte olan Gaziantepspor'un genç ismi Erdal Kılıçaslan'ın kendi isteğiyle buradan ayrılacağı öğrenildi. Teknik Direktör Nurullah Sağlam ile görüşen genç futbolcunun, "Hocam ben gitmek istiyorum. Konyaspor'da oynamak istiyorum" dediği öğrenildi. Dünkü ajanslarda Erkan Sekman'a karşılık Erdal'ın takas yoluyla Konyaspor'a verileceği yazılırken teknik direktör Nurullah Sağlam, "Erdal'ı biz göndermek istemiyoruz Ama kendisi Konyaspor'a gitmek istediğini ve oynamak istediğini söyledi. Biz Erken Sekman'ı bonservisiyle aldık. Takas yoluyla değil. Erdal gitmek isterse zorla tutamayız" dedi.

TOM'A LİTEX ENGELİ...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080708113217_tom.jpg

Gaziantepspor'un uzun süredir peşinde koştuğu Litex takımında forma giyen Tom Da Silva transferinin zora girdiği öğrenildi. Litex kulüp yetkililerinin yeni sezonda UEFA'da mücadele edecekleri için Tom'u bırakmak istemedikleri bu nedenle Tom transferinin olmayacağı belirtildi. Başkan İbrahim Kızıl, Mehmet Kızıl ve Nurullah Sağlam'ın Bulgaristan'a giderek izlediği ve beğendiği Tom'u transfer etmek için heryolu denedikleri ancak Litex kulübünün engel olduğu öğrenilirken gözler diğer transferlere çevrildi.

BETO'DA İSTİYORDU
Gaziantepspor'un golcü futbolcusu Beto'da Tom'un gelmesini çok istiyordu. Bu futbolcunun çok yetenekli oldğunu ve takıma katkı sağlayacağını her fırsatta dile getiren Beto, Litex takımının engel olduğunu öğrenince üzüldü.

FİYATI YÜKSEK TUTUYORLAR
Bu futbolcuyu Gaziantepspor'a vermemek için uğraşan Litex takımı bonservisini sürekli yüksek tuttu. Litex kulübü yetkilierinin önce bonservis bedelini fazla tutarken, daha sonra ise, "biz bu sezon UEFA kupasında mücadele edeceğiz. bu nedenle Tom'u bırakmayacağız" dediği belirtildi.

(Gaziantep Medya)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ERDAL KALIYOR...

Gaziantepspor'lu Erdal Kılıçaslan'ın dün Konyaspor ile anlaştığı hatta Erkan'a karşılık verileceği ajanslara haber olarak düşmüştü. Ancak akşam saatlerinde yaşanan görüşme sonrası Erdal'ın Konyaspor'la anlazmaşzlığa düştüğü ve Gaziantepsporda kaldığı öğrenildi. Dün akşam antrenmana çıkan Erdal Kılıçaslan Serdar Özekşi'ye gelişmeleri anlatarak, "Son dakikada olmadı. Konyaspor'dan Nurullah Hocayı aradılar ve Raşit Çetiner'in istemediğini söylediler bende kaldım. Ben burada kalıp forma için savaşacağım. Gitmem gelmem önemli değil, önemli olan Gaziantepspor'un başarısıdır" diye konuştu.

HASAN YURT VE DOĞAN ALTINKAYA GİDİYOR...

Bank Asya 1. Lig'de yeni sezonda güçlü bir ekiple mücadele etmek isteyen Büyükşehir Belediyespor, dış transferde Gaziantepspor'dan Hasan Yurt ve Doğan ile anlaştı. Büyükşehir Belediyespor Asbaşkanı Ünsal Göksen, , takımın yarın GASKİ Tesisleri'nde toplanacağını, transfer çalışmalarınında aralıksız sürdüğünü belirtti.
Yeni sezonda daha güçlü, çok koşan, çok gol atan, seyir zevki veren bir takım oluşturmaya çalıştıklarını anımsatan Göksen, ''Gaziantepspor'dan Doğan ile de anlaştık. Gaziantepspor'un bir diğer oyuncusu olan ve bonservisi kendinde bulunan Hasan Yurt ile de görüşmeler olumlu yönde sürüyor. Eğer bir aksilik olmazsa Hasan Yurt'u da renklerimize bağlayacağız'' dedi.

(Gaziantep27)

krapinovic
16.Temmuz.2007, 05:08
BEKİR BEŞİKTAŞ'A VERİLECEK Mİ?...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080714110405_bekir_irtegun.jpg

Beşiktaş'ın Gaziantepspor'un başarılı futbolcusu Bekir'e kanca attığı iddia edildi. Dün Fanatik gazetesinde haber yapılan Bekir için henüz kesin bir gelişme olmadığı belirtildi. Teknik direktör Nurullah Sağlam, "henüz birşey yok, istesinler, parayı versinler duruma bakarız." dedi. Dün Fanatik gazetesi İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez'in kulüpten uzaklaştırılmasıyla birlikte Beşiktaş'ın defans oyuncusu olarak Bekir'de karar kıldığı haberini yazdı. Haberde Başkan Demirören'in transferi bitirmek için girişimlere başladığı ifade edildi. Alınan bilgiye göre henüz Gaziantepspor'a resmi bir teklifin gelmediği ancak istenilen para verildiği takdirde gönderilebileceği öğrenildi.

İŞTE FANATİK GAZETESİNİN HABERİ
İbrahim Toraman´ın yerine stoper arayışlarına giren Beşiktaş, Gaziantepli Bekir´de karar kıldı. Başkan Demirören, transferi bitirmek için girişimleri hızlandırdı.

Başkan ilgileniyor

Avusturya kampında kavga edip kadro dışı bırakılan İbrahim Üzülmez ve İbrahim Toraman’ın yokluklarını doldurmak için arayışlara giren Beşiktaş, Gaziantepspor’un stoperi Bekir’in işini bitirmek üzere. Gökhan Zan’la yeniden anlaşılmasına rağmen, bu mevkiide oyuncuya ihtiyacı olan Siyah-Beyazlılar, başarılı futbolcuyla anlaşırken, Gaziantep Kulübü’yle de görüşmeye başladı. Transferle bizzat Başkan Yıldırım Demirören’in ilgilendiği öğrenildi.

Takas önerisi

Halen Avusturya’da takımla beraber olan Yıldırım Demirören, Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl’la telefon görüşmesi yaparken, Türkiye dönüşü transferin detaylarını konuşacak. Halen kadrosunda 30’dan fazla futbolcu bulunan Beşiktaş’ın, transferi takas karşılığı gerçekleştirmek istediği öğrenilirken, Antep cephesinin takasa sıcak bakmadığı, nakit para istediği öğrenildi. Bu gelişmelere rağmen bir iki gün içinde, kulüple de anlaşılıp resmi imzanın atılması bekleniyor.

"BEKİR'İ VERMİYORUZ, TORAMAN'I ALMIYORUZ!..."

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080716_954_bekiri.jpg

Gaziantepspor teknik direktörü Nurullah Sağlam, Beşiktaş'ın istediğiu Bekir İrtegün'ü satmayacaklarını ve eski futbolcuları İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez transferine ise sıcak bakmadıklarını söyledi. Nurullah Sağlam, takım kaptanlarından Bekir İrtegün'ü Beşiktaş'ın takas formülü ile istediği yönündeki haberlerle ilgili olarak da, ''Bekir bizim için çok öemli oyuncu. Böyle bir oyuncuyu hiçbir teknik direktör vermek istemez. Beşiktaş'ın takas teklifine ise sıcak bakmıyoruz. Eski oyuncularımız olan İbrahim Üzülmez veya İbrahim Toraman'a da sıcak bakmıyoruz'' diye konuştu.

"TABATA, EL-TAİB GİBİ..."

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080714110542_rodrigo_tabata.jpg

Gaziantespor'da transferin bitmek üzere olduğu Tabata için konuşan Sağlam, "gerçekten iyi futbolcu" dedi. Kırmızı-siyahlıların eski futbolcusu Tarık El Taib örneğini veren Sağlam, "Ben bu futbolcuyu 4 yıldır izliyorum. Tabata bizim eski futbolcumuz El-Taib gibi özelliklere sahip. Gerçekten iyi futbolcu takıma çok katkı sağlayacak" dedi.

BREZİLYA BASINI YAZDI
Öte yandan Santos takımında forma giyen Tabata'nın Gaziantepspor'a transferini Brezilya basını yazdı. Brezilya'da yayın yapan birçok gazete ve internet sitesi bu transferi en üstte verdi. Santos'un en önemli futbolcularından biri olan Tabata için geniş yer ayıran Brezilya basını bu futbolcunun Gaziantepspor'a transfer olması konusunda, "Gaziantepspor çok önemli bir futbolcuyu kadrosuna kattı. Santos'un yıldızı konumunda olan Tabata'yı kapan Gaziantepspor büyük iş yaptı"' açıklamalarına yer verdi.

EN ÇOK TARAFTAR SEVİNECEK
Tabata'nın transferining erçekleşmesi halinde, takımdan ayrıldığı günden beri Tarık El Taib'in büyük kayıp olduğunu söyleyen, hatta bu futbolcunun tekrar getirilmesini isteyen taraftarların sevineceği belirtildi. Tarık El Taib'in benzeri nitelik ve özelliklere sahip olduğu belirtilen Tabata için Nurullah Sağlam'ın olumlu konuşması dikkat çekti.

BETO'YA ALTERNATİF ARANIYOR...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080714110334_beto.jpg

Gaziantepspor orta saha sorununu Tabata ile çözmeyi planlarken gözlerini forvete çevirdi. Golcü futbolcu Beto'ya alternatif arayan kırmızı-siyahlılar çalışmalarını sürdürüyor. Yeni sezonda iddialı bir takım hedefleyen Kırmızı-siyahlılarda Başkan Kızıl kesenin ağzını açtıklarını ve çok titiz bir transfer politikası gerçekleştirdiklerini söyledi. Tabata'yı kadroya katmak için çok uğraştıği öğrenilen Kızıl'ın, "bir tanede forvet transfer edeceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

(Gaziantep Medya)

deniz.91
16.Temmuz.2007, 05:43
Antep bu yıl Ekrem Dağı satsada aldığı isimler yetenekli isimler.Ayrıc şu Betoyu baya seviyorum ben Antep seneye daha iyi olacak kanımca.Kalecisi kim bu arada???

GReeN BeReT
16.Temmuz.2007, 05:48
Murat Şahin'i transfer etmişler Beşiktaş'tan.
Gaziantepspor lige renk katan takımlardan,umarım gelecek sezon başarı sağlarlar

deniz.91
16.Temmuz.2007, 05:49
Murat Şahinse as kaleci pekte iç açıcıc değil durum

anilton
16.Temmuz.2007, 06:47
Murat Şahin Anadolu takımlarında banko oynayacak kalitede bir kaleci.Neyini beğenmiosun Deniz?

Fietra 10
16.Temmuz.2007, 06:59
Murat Şahin bence Antep'e bu sene 3-4 maç kazandırır..Bencede kaleci bakımından sıkıntı yaşamazlar..

GeNç KaRTaL
16.Temmuz.2007, 23:13
Bencede Murat Şahin bir çok anadolu takımında banko oynayabilecek yetenekte bir kaleci.Bir kere Beşiktaş tecrübesi var..

Valla ben Antalya'nın Ömer Çatkıç yerine Murat Şahin'i almasını isterdim..

krapinovic
17.Temmuz.2007, 06:15
AFANOU DÖNÜYOR...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080717_549_afanou.jpg

Halen Gaziantepspor ile sözleşmesi bulunan Kodjo Afanou'nun takıma katılacağı açıklandı. Geçtiğimiz yıl eşinin rahatsızlığı nedeniyle Fransa'ya giden Afanou'nun yeniden dönmek istediği ve her konuda Gaziantepspor ile anlaşma sağladığı bildirildi. Kırmızı-Siyahlı takımdan ayrıldığından buyana hiçbir kulüple anlaşma yapamayan ve Gaziantepspor ile sözleşmesi devam eden Kodjo Afanou'nun yeniden gelmek için yöneticileri ve teknik direktör Nurullah Sağlam'ı aradığı öğrenilirken Sağlam'ın ise gelmek için onay verdiği kaydedildi. Gaziantepspor teknik direktörü Nurullah Sağlam, "Afanou kaliteli bir futbolcu. Bizi aradı gelmek istediğini söyledi. Tabi bu kulüple sözleşmesi devam ediyor. Geleceğini söyledi bizde gelebilirsin dedik" ifadesini kullandı.

TABATA NİHAYET TAMAM...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080717_910_brezilyal.jpg

Gaziantepspor yönetiminin uzun süredir peşinde koştuğu Brezilyalı futbolcu Barbarosa Tabata'nın kulübü ve kendisi ile her konuda anlaşma sağlandı. Bu futbolcunun ilimize gelmesi an meselesi. Uzun süredir Gaziantepspor yönetiminin renklerine bağlamak istediği Brezilyalı futbolcu Tabata'nın kulübü Santos ile her konuda anlaşma sağlanırken bu futbolcuylada söz kesildi. Gelip gelmeyeceği tam bir yılan hikayesine dönen Brezilyalı oyuncunun gelmek istediği açıklanırken yöneticilerin ise hem futbolcuyla hemde takımı Santos ile el sıkıştığı bildirildi. Santos takımında 10 numara olarak forma giyen Tabata'nın heran ilimize gelmesi bekleniyor.

VE ERDAL GİTTİ...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080717_355_veeddal.jpg

Gaziantepspor'un genç isimlerinden Erdal Kılıçaslan, daha önce ayrılmak istediğini belirtmiş ve Konyaspor ile görüşmelere başlamıştı. Gurbetçi futbolcu Konyaspor ile her konuda anlaşma sağlarken yeni sezonda bu takımın formasını giyecek. Erdal'ın Konyaspor'u tercih etmesinde en büyük rolü ise Veysel Cihan'ın oynadığı kaydedildi. Konyaspor'la anlaşan Erdal Kılıçarslan, geçen sezon Gaziantepspor formasıyla 33 maçın 14'ünde ilk 11'de forma giyerek toplam bin 470 dakika sahada görev aldı ve bu maçlarda 5 gol kaydetti.

ERDAL GÜNEŞ ALTAY'DA...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080715105532_erdal_gunes.jpg

Altay, Gaziantepspor'dan Erdal Güneş ile anlaşma sağladı. Kulüp profesyonel şube başkanı Niyazi Konuşmaz yaptığı açıklamada, yeni sezonda güçlü bir kadro oluşturma çalışmalarını sürdürdüklerini, bu çerçevede Erdal'ı Altay'a kazandırdıklarını kaydetti. Konuşmaz, "2 yıllık anlaşma sağladığımız forvet oyuncusu Erdal Güneş, ligin önemli futbolcularından birisi. Bu oyuncunun Altay'ın şampiyonluk mücadelesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz" dedi.

DOĞAN ÇALIM ATTI...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080717_407_dogan.jpg

Gaziantepspor'un genç futbolcusu Doğan'ı renklerine bağlamak isteyen Gaziantep Büyükşehir Belediyespor bu futbolcu ile anlaşma yapamazken Çaykur Rizespor ile sözleşme imzaladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Asbaşkan Ünsal Göksen, Gaziantepspor'dan aldıkları Doğan'ın son anda vazgeçerek Çaykur Rizespor ile anlaştığını, bu futbolcunun kendilerine değil, Gaziantepspor'a son anda çalım attığını belirtti.

Gaziantep Medya

scar face
18.Temmuz.2007, 07:53
Afanou dönüyorsaa Bekirle cok iyi işler cıkartır.Süper bir defans geçen sene oynayamadı ama bu sene iyi oynayacaktır.Forvette büyük sıkıntı var maalesef oyuncu koyamadım kadro tahminimde.Betonun yerine de iyi bir forvet alınsa Antep cok can yakar...
Tabatayı merak ediyorum izleyip göreceğiz...

Murat
Emrah Afanou Bekir Ivan
Kemal Tabata Zurita Olcan
M.Yozgatlı Erdal Güneş
Forvet transferini bekliyoruz...

deniz.91
18.Temmuz.2007, 17:14
Kardeş forvette beto varya tabatada sanırım forvet ayrıca kurduğun kadrodaki erdal altaya gitti

krapinovic
23.Temmuz.2007, 07:32
TABATA FORMAYI GİYDİ...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080722032435_tabataaaaa.jpg

Gaziantepspor'un uzun süredir peşinde olduğu ve transferi için büyük çaba sarfettiği Tabata'da işlem tamamlandı. Dün kulüp tarafından bu futbolcunun kırmızı siyah giymiş formasıyla fotoğrafı dağıtıldı. İtalya kampı öncesi takıma ve şehre moral niteliğindeki bu transferde Tabata'nın büyük ihtimalle yarın şehrimizde olacağı belirtildi. Bu arada A.Ajansı bu konuyla ilgili olarak şu haberi servise koydu:
Gaziantepspor, İvan De Souaza ve Beto'dan sonra FC Santos kulübünde futbol hayatını sürdüren Brezilyalı 28 yaşındaki forvete dönük orta saha oyuncusu Rodrigo Barbosa Tabata'yı kadrosuna kattı. Kırmızı-siyahlılar, Tabata ile 3 yıllık anlaşma yaptı.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, daha önce antrenörler tarafından izlenen ve teknik direktör Nurullah Sağlam'ın mutlaka alınmasını istediği, Santos'da 10 numara oynayan 1,80 metre boyundaki oyuncu ile her türlü şartlarda anlaşma sağlandığı, Tabata'nın yarın imza atmak için Gaziantep'te olacağı bildirildi.

FRİKİK VE PENALTIDA ÇOK İYİ
FC Santos kulübünde futbol hayatını sürdüren 28 yaşındaki Radrigo Tabata'nın, 153 maçta 24 gol attığı, futbolcunun oyun kurucu özellikleri olduğu, her iki ayağına hakim, teknik özellikleri yüksek, özellikle frikik ve penaltı konusunda çok iyi olduğu öğrenildi.

ERDAL KALMAYA KARAR VERDİ...

http://www.olaymedya.com/resimler/haberler/20080723_421_erdal.jpg

Konyaspor'a transferi gündeme gelen ve kendisi ile ilgili gazetelerde bir çok haber çıkan Erdal Kılıçaslan , hazırlıkların iyi şekilde devam ettiğini belirterek, "Buradaki çalışmamızın ardından İtalya'ya gideceğiz. Orada hazırlık maçları yapacağız. İyi bir ekiple lige iyi bir başlangıç yaparız diye düşünüyorum" dedi. Kılıçaslan, transferle ilgili olarak ise, "Konyaspor beni istiyordu. Ama hocamla görüştüm ve burda kalmaya karar verdim. Burda kalacağım ve Gaziantepspor'un başarısı için top koşturacağım" diye konuştu.

Bu yıl Fenerbahçe'den transfer edilen Olcan ise, "Şu an için her şey Gaziantepspor için iyi gidiyor. Burada iyi bir arkadaşlık ortamı var. Lige iddialı girmek istiyoruz. Takımın en iyi yerlere gelmesi için çalışacağız" şeklinde konuştu.

Gaziantep Medya

deniz.91
23.Temmuz.2007, 16:48
Hayırlı olsun tabatayı baya övüdü nurullah sağlam nasıl çıkacak bakalım

scar face
24.Temmuz.2007, 05:11
@krapinovic
Usta forvete transfer yok mu Beto'nun yerine bir yabancı alınacak diye duydum

tunciz
25.Temmuz.2007, 22:21
tabata iyi oyuncuya benziyor. ismini duymuştum. şimdi özelliklerini okuyunca dahada belirginleşti kafamda. hayırlısı olsun:)

krapinovic
28.Temmuz.2007, 05:33
VE TABATA GELDİ...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080727101431_tabatasov.jpg

Gaziantepspor, Brezilya'nın ünlü Santos kulübünün yıldız oyuncusu Tabata'yı renklerine katarak yılın transferini gerçekleştirdi. Havaalanında coşkulu bir törenle karşılanan 28 yaşındaki Rodrigo Barbosa Tabata'yı dün Celal Doğan tesislerinde saha içinde taraftarların katılımıyla yaptığı imza şovla kadrosuna katan Gaziantepspor, kadrosunu iyice güçlendirdi. Çok sayıda taraftarın katıldığı imza töreninde ilgiden çok memnun olan Tabata oldukça şaşırdı. Başkan İbrahim Kızıl ise taraftara verdiği sözü yerine getirdiği için çok mutlu olduğunu söyledi. İŞTE TABATA'NIN İKİ GÜNLÜK GAZİANTEP SERÜVENİ
HAVAALANINDA KARŞILANDI
Tabata, Brezilya'nın Rio şehrinden bindiği ve uzun süren uçak yolculuğun ardından cumartesi 19.30'da şehrimize geldi. Büyük bir taraftar kitlesiyle karşılanan Tabata ilgiden oldukça memnundu. Havalanında yöneticilerden Mevlüt Polat, Burhan Büyükkömürcü ve Halil Aksu tarafından karşılanan Tabata, taraftarlar tarafından omuzlara alındı ve üzerine güller yağdırıldı. Yıldız futbolcu Başkan İbrahim Kızıl'ın makam aracıyla Tuğcan otele yerleşti ve dinlenmeye geçti.
ÖNCE TESİSLERİ GEZDİ
Havalanında büyük bir taraftar kitlesiyle karşılanan Tabata dün sabah Celal Doğan tesislerine menejeri Marcio Bittencourt ve eşi Monica ile geldi. Transfer komitesi üyesi Abdurrahman Bayındır bir süre dinlendikten sonra Tabata'ya tesisleri tanıttı. Yıldız futbolcu sahaları ve kondisyon merkezini gezerken hayran kaldığını söyledi.
SAHAYA GELDİ
Tesisleri gezen Tabata son olarak taraftarların olduğu antrenman sahasına geldi. Tesislere gelen çok sayıda taraftarın tezahüratlarıyla karşılanan Tabata ikinci şaşkınlığını yaşadı. Hemen sahaya inen taraftarlar Tabata ile fotoğraf çektirmek ve imza almak için sıraya girdi. Bu ilgiden oldukça memnun kalan Tabata daha sonra imza için beklemeye geçti.
TARAFTAR SAHAYA ALINDI
Gazetemizin yaptığı duyurunun ardından tesislere gelen çok sayıda taraftar Başkan İbrahim Kızıl tarafından saha içine alındı. Tesislere erken saatlerde gelen çok sayıda taraftar tribüne çıkarak Tabata'nın imza törenini beklerken İbrahim Kızıl hepsini saha içine çağırdı ve taraftarların saha içinde olmasını istedi.
....VE İMZAYI ATTI
Taraftarların sahaya inmesinden sonra ilk olarak Başkan İbrahim Kızıl konuşma yaptığı ve çok mutlu olduğunu söyledi. Ardından Tabata Kızıl ailesine ve yönetime teşekkür ederek kendisini Gaziantepsporlu yapan imzayı attı.
SAHADA ŞOV YAPTI
İmza töreninden sonra kırmızı siyahlı formayı giyen Tabata, malzemeci Ahmet Koyunalan'ın getirdiği topu alarak şov yaptı. Tesislere hayran kalan Tabata ilk olarak topu ayağında sektirdikten sonra ufak bir şov yaparak taraftarların büyük beğenisini kazandı.
10 NUMARA GİYECEK
Yıldız futbolcu yeni sezonda 10 numaralı forma giyecek. Uzun süreden beri 10 numara eksiğini hisseden kırmızı-siyahlı taraftarlar Tabata'nın gelmesiyle bu hasretine son vermiş olacak.
BUGÜN TAKIMLA GİDECEK
Rodrigo Tabata imzadan sonra bugün takımla birlikte İtalya'ya gidecek. Tabata sabahın erken saatlerinde ikinci etap kampı için İtalya'ya ya gidecek olan kafileye katılacak ve takım arkadaşlarıyla tanışacak.

10 NUMARANIN SIRRI...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080727101206_tabata.jpg

Tabata, "Pele'nin 10 numara giydiği Santos'tan, Gaziantepspor'a 10 numara olarak geldim" Gaziantepspor'un yıldız transferi Tabata hala büyük heyecan ve şok yaşadığını, Brezilya'da futbola olan sevginin aynısını şehrimize ayak bastığı dakikadan itibaren gördüğünü söyledi. Kendisinden beklentinin fazla olduğunu bildiğini söyleyen Tabata, "''Ben Pele'nin 10 numara giydiği bir takımdan, 10 numara olarak buraya geldim. Kendime güveniyorum" dedi.
BU İLGİ BENİ ÇOK DUYGULANDIRDI
Bu transferin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Başkan Kızıl'a ve yönetim kuruluna teşekkür eden Tabata, şunları kaydetti: ''Bugüne kadar bu transferin gerçekleşmesi için gösterilen fedakarlıkların farkındayım. Bu noktaya nasıl gelindi, neler yapıldı çok iyi biliyorum. Brezilya'da futbola olan sevgi bir başkadır, ancak dün havaalanında yaşadıklarım ve bugün imza töreninde gördüklerim beni çok duygulandırdı ve mutlu etti. Bunlar büyük sürpriz oldu benim için. Yaşadıklarım beni pozitif olarak çok etkiledi. Burada da aynı şeyleri yaşamam beni çok mutlu etti. Bu yaşadıklarım beni başarılı olmaya itecek. Kendimi takımıma daha iyi vereceğim.''
ALEX VE MALDONADO' DAN BİLGİ ALDIM
Türk futbolu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadığını, Gaziantepspor'un teklifini kabul etmeden önce Fenerbahçe'de oynayan ve Santos'tan takım arkadaşı olan Maldonado ile Alex'i aradığını, buranın iyi bir kulüp olduğu bilgisini aldığını anlatan Tabata, ''Her ikisi de Türkiye'de futbolun çok sevildiğini, Gaziantepspor'un da iyi bir kulüp olduğunu anlattılar. Yine Gaziantepspor'da oynayan Brezilyadan arkadaşım İvan de Souaza'da iyi bir referans verdi. İlk kez ülkemin dışında bir ülkede futbol oynayacağım için de mutluyum'' dedi.
HEDEFİM 10 GOL VE ÜZERİ
Kendisinden beklentilerin fazla olduğunun farkında olduğunu, bunun üzerinde bir baskı yaratmayacağını söyleyen Tabata, ''Ben Pele'nin 10 numara giydiği bir takımdan, 10 numara giyerek buraya geldim. Kendime güveniyorum. Ofansif oynayan, yüzü sürekli kaleye dönük, mücadeleci, savaşmayı seven, gol atmayı seven bir futbolcuyum. Her yıl 10 gol atıyorum, bura da hedefim 10 gol ve üzeri olacak'' şeklinde konuştu.

BREZİLYA BASININDAN ÖVGÜ...

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080727101011_brezilya_gazete.jpg

Tabata'nın Gaziantepspor'a transferi Brezilya'da günün konusu oldu. Bu ülkede yayın yapan Flamengo isimli gazete yaptığı bir haberde Tabata'nın yurt dışına yapılmış olan en iyi 10 transfer içinde gösterdi. Gaziantepspor'un çok büyük transfer yaptığını yazan gazete'de "Tabata yurt dışına transfer olmuş en iyi futbolculardan birisidir. Gaziantepspor'u bu transferden dolayı kutlamak gerekir" diye yazdığı öğrenildi.

BAYINDIR: "KİMSE İNANMIYORDU..."

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080727100353_abdurrahman_bayindir.jpg

Gaziantepspor transfer komitesi üyesi Abdurrahman Bayındır Tabata için çok uğraştıklarını ve transfer ettiklerinde bile hala kimsenin inanmadığını söyledi. Brezilya'da bile transfer edileceğine kimsenin ihtimal vermediğini söyleyen Bayındır, "şu ana kadar kimse Tabata'nın Gaziantepspor'a geleceğine inanmıyordu. Tabata çok büyük bir oyuncu. rio'da havaalanında yaşadığımız bir olay vardı. Havaalanına geldiğimiz anda onlarca TV ve gazetelerden basın mensubu yolcu etmeye gelmişti. Hem ben, hemde Tabata şok olmuştuk. Bu olay Tabata'yı ekstra motive etti. Burada da karşılanması kendisinin düşüncesini daha da farklı kıldı" dedi.

"AFANOU'YU TAKIMI KARIŞTIRMAK İÇİN GETİRDİLER..."

http://www.gaziantep27.net/uploadresimler/haberler/r_20080727100837_afanou.jpg

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl sorunlu futbolcu Afanou'nun Gaziantepspor'da oynamak için değil, eski bir yönetici tarafından takımın huzurunu bozmak için getirildiğini söyledi. Afanou'yu art niyet arayarak getirdiklerini söyleyen Kızıl, "takımda ortam, herşey çok güzel. Bu ortamı bozmak isteyen bizim eski yöneticimiz Afanou'yu getirmeye çalıştı ama biz buna izin vermeyeceğiz" dedi. BURASI YOLGEÇEN HANI DEĞİL
Başkan Kızıl, Afanou çok iyi futbolcu olduğunu söyleyerek, "zaten iyi futbolcu olmasaydı getirmezdik. Ancak bu futbolcu önceki sezon Konya maçında yani kader maçımızda yenilirsek küme düşeceğimiz maça gelmedi. Ondan sonra sezon bitti, açılışımız oldu 20-25 gün yine gelmedi. Bizde disiplin cezası verdik. Daha sonra geldi ve burada kalmayacağını hanımının rahatsız olduğu söyledi. Bizde izin verdik tekrar gildi gitti. Uzun süreden sonra bu kez yine geldi ve "Yılbaşına kadar resmi izin verin kulüp bulursam bonservis parasını getirip giderim" dedi yine gitti. Tabii bize dönmedi ve kulüp bulamadı. Şimdi burası yolgeçen hanı değil. İsteyen elini sallayıp gelir, isteyen elini sallayıp gidemez" dedi.
ORTAMI BOZMAK İÇİN GETİRDİLER
Afanou'nun tekrar gelmeye çalıştığını söyleyen Kızıl, "Afanou'yu getirmeye çalışan da bizim içimizden biri ve eski yöneticimiz, birde istanbulda bir menejer arkadaşı var. Onların derdi bu güzel görüntümüzü bozmak. Biz güzel transferler yapmışız, çok güzel bir ortam yakalamışız. Onun amacı Gaziantepspor'da oynamak değim, gelip buradan bedavaya gitmek. Bu aklı veren ise bizde yöneticilik yapan çok çok (!) değerli bir kardeşimiz. Bu eski yönetici bu futbolcuyu art niyetle ve bu ortamı bozmak için getirdi. Çok iyi biliyorum. Afanou'nun derdi gelip oynamak değil bazılarının fikriyle ortalığı karıştırıp takımı bozmak" diye konuştu.
DİAWARA ALACAĞINDAN VAZGEÇERSE AFANOU GİDECEK
Başkan İbrahim Kızıl son olarak Diawara'nın 80 bin dolar alacağının olduğunu söyleyerek, "eski futbolcumuz Kaba Diawara'nın 80 bin dolar alacağı vardı. Diawara alacağından vazgeçecek bizde Afanouyu serbest bırakacağız.Bu konuda menejerle anlaştık"dedi.

(Gaziantep27)

GeNç KaRTaL
28.Temmuz.2007, 22:44
Tabata için büyük uğraş sarfetmiş G.Antep yönetimi.Hiç seyretmedim ama iyi oyuncu olduğu söyleniyor.Forvet arkası oynuyormuş.Bakalım neler yapacak ligimizde.Hayırlı olsun Antep'e..

Varonil
29.Temmuz.2007, 02:37
Tabata'yı Gaziantep'li yöneticilerin almak için çok uğraş verdiğini duydum bende.Hiç seyretmediğim bir futbolcu,bakalım neler yapacak bu sene.

scar face
05.Ağustos.2007, 21:45
Benimde pek cok kişi gibi izleme sansım olmadı Tabata'yı ama iyi bir orta saha olduğu kesin.Alex ile fikir alıs verişinde bulunmus Antepe imza atmadan önce bakalım nasıl bir oyuncu.
Afanou için üzüldüm cok iyi bir stoper ama sorunlu...Bekirle yerden havadan geçit vermezlerdi...

deniz.91
06.Ağustos.2007, 03:19
Bende baya merak ediyorum bu Tabatayı bakalım nasıl biri çıkacak