PDA

View Full Version : Finansal Sorunlar

myeren
23.Mayıs.2007, 00:19
Fm'de Finansal Saçmalıklar Olduğunu Düşünüyorum Oyun Başladığında Durum İyi Hoş Güzel Yani Klüplerin Finansal Durumları Gerçeğe Yakın Kimisi Gerçeğin biraz üstü kimisi biraz altı olmuş ama mesele bu değil asıl mesele klüplerin para kazanıyor yada kazanamıyor olması örnek vermek gerekirse

Şampıyonlar Ligi kupasını Gerçekte Kaldıran 108 mn euro para alıyo Fm de 17,5 mn + 5mn = 22,5 mn finalde kazanandan bahsediyoruz genel diil

Şampıyonlar ligi 2. si 38 mn euro alırken fmde 17,5 mn euro alıyo

hadi bunu geçtik diyelim

Man. Utd. kariyerimde 2 sezon üstüste şampıyonlar ligini ve şampıyonluğu kazandım ama klüp bi türkü adam akıllı böyle 1 sezonda 100 mn euro transfer bütçeleri vermiyo 35 - 50 arası bütçeler ve sürekli klüp yönetim güncelleştirmesinde zarara uğruyo bu kadar başarıya rağmen sorun klüpteki personellleri maaşındandır diye baktım alakası yok büssürü adam gönderdim durum değişmedi asıl işin garibi Arsenal deli gibi para kazanıyo her sezon hiç oyuncu satmasam dahi 100 mn euro civarı transfer bütçeleri veriyo ve hiç daha klüp zarara uğradı dediğini görmedim

bir nokta daha Fenerbahçe ile kariyere başladım 2 sezon ufak tefek transferler dışında transferler yapmadım 2 sezon üstüste uefa ve lig şampıyonluğu gördüm klübün sahip olduğu para 2 sezon sonra yalnızca 20 mn transfer bütçesi 4 mn

Şimdi arkadaşlar bir tarafta chelsea lar arsenal ler real ler barçalar milan lar değim yerindeyse b.. gibi para kazanırken öbür taraftan manchesterler at. madridler fenerler galatasaraylar beşiktaşlar ın bataklığa girmesi hiç olmuyo

Sizlerin düşüncesini almak istedim acaba sorun bendemi yoksa herkesmi bu konuda sıkıntılı

KaPaLı
23.Mayıs.2007, 00:24
Bu reputationla alakalı birşey diye düşünüyorm. Milan bana 16Milyon pound transfer bütçesi veriyo. Ben bu bütçeyi kullanıyorum ve sonrasında Maaş bütçemden kullanarak 16milyon Pound daha kaynak yaratabiliyorm. ama Türkiye liginde oynarken bu imkansız çünkü hiçbir kulupte o kadar maaş bütçesi veya normal bütçe yok. Buda oyunun gerçekçiliğini yansıtır. Milan her sene kafadan 40 milyon Euro harcarken Türkiye ligi takımları 10 milyon euro zor harcar ve sürekli açık çıkarır.

myeren
23.Mayıs.2007, 00:33
maaş bütçesi olayı tamam biliyorum ama sorun o diil bir klüp tutum nerden kazandığı belli değil para kazanırken öbür klüpte nerden gittiği belli diil para kaybediyo

badimadi
23.Mayıs.2007, 02:17
Benim arkadaşın fenerbahçe kariyerinde 90mn para var :) 2011 de arkadaş

rapaic
26.Mayıs.2007, 19:08
Bencede finansal konuda saçmalamışlar eğer başarılıysan paran olması gerekır myeren'in dediği olayları bende yaşıyorum bi ağzımla kuş tutmadığım kalıyor ama yine para yok yine para yok, sürekli bi şekilde para gidiyor. Büyük takımlarda durum nedir bilmiyorum çünkü; sevmıyorum Barça Manu Milan gibi takımlarla oynamayı. Örneğin; ben çok başarılı olmama rağmen para sorunu yaşarken hiç bir başarı alamayan büyük takımlar sürekli transfer rekorları kırıyor transfer için çok uçuk paralar verıyorlar. Birde diğer kulupler bendeki çok kaliteli bi oyuncu için istediğim parayı çok yuksek bulurken başka bi kulupten daha az kaliteli bi oyuncuya benım oyuncum için istediğim paradan daha fazlasını verebılıyorlar.

Trabzonspor
26.Mayıs.2007, 19:44
bu olay benımde basıma gelıo nasıl oluyo anlamdım hala klup sureklı - yönde lerlyor çözüm hala bulmadım.bde bu turnuvalar sonrası alınan paralar tsl bile yanlıs olmus dagıtım sampıyon oluyorum 2 mlyon dolar verıo 3. oluyorum yıne 2 milyondolar verıo tr kupda para vermıo super kupada para vermıo anlamdım ama oynuyoz ıste :D

nikootinn
26.Mayıs.2007, 20:32
Bencede finansal konuda saçmalamışlar eğer başarılıysan paran olması gerekır myeren'in dediği olayları bende yaşıyorum bi ağzımla kuş tutmadığım kalıyor ama yine para yok yine para yok, sürekli bi şekilde para gidiyor. Büyük takımlarda durum nedir bilmiyorum çünkü; sevmıyorum Barça Manu Milan gibi takımlarla oynamayı. Örneğin; ben çok başarılı olmama rağmen para sorunu yaşarken hiç bir başarı alamayan büyük takımlar sürekli transfer rekorları kırıyor transfer için çok uçuk paralar verıyorlar. Birde diğer kulupler bendeki çok kaliteli bi oyuncu için istediğim parayı çok yuksek bulurken başka bi kulupten daha az kaliteli bi oyuncuya benım oyuncum için istediğim paradan daha fazlasını verebılıyorlar.

%100 katılıyorum

CreaterS
27.Mayıs.2007, 03:29
ya 8.0.2 de barcelona yı aldım takımda 1m € var :S

burakgokce
27.Mayıs.2007, 03:30

sene 2018. Galatasaray ile oynuyorum oyuna başladığımdan beri tüm lig şampiyonluklarını aldım; 1 sene hariç fortisi aldım; süper kupaların tamamını aldım; avrupada final ve yarı finaller var ; dünya menajerleri listesine girdim ama hala devamlı 2 milyon $ açık.

legolas165
27.Mayıs.2007, 04:07
man utd ile 3. sezona başlıyorum. İlk sezon sadece uefa şampiyonluğu aldım. Herhangi bir kupa alamadım. Sezon sonu transfer bütçem 90 milyon dolar olarak açıklandı. 2. sezonumda ise bu para 130 milyon dolara çıktı. Oyuncuları satarak bu paraları dahada katladım diyebilirim.

Bende böyle bir sorun olmadı Man UTD ile oynarken. Sadece Galatasaray kariyerimde finans sorunu oluyordu o kadar.

CreaterS
27.Mayıs.2007, 04:10
ya ben de en yüksek para roma da o da 5 m € olması lazım :(

RIDVAN TLM
27.Mayıs.2007, 06:03
gs fbde fınans acısından ınanılmaz acıklar cıkıyo.....sampıyonlar lıgınde yarı fınaller oynucaksınızkı acık kapansın ...veya gelecek vaadeden oyuncular alıcaksınızzkı suan ıcın en akıllı cozum bu

Omer90
27.Mayıs.2007, 18:09
benim bercelona kariyrimde 2.sezonumda ara transfer bütçesi vermedi mecburen oyuncu satarak kendime bütçe oluşturdum...ki o sezonda bütün kupaları almıştım.bazen oluyor böyle hatalar...

pappi
30.Mayıs.2007, 00:45
tottenhamla 10 sezon oynadım,en zengin klüp benim,sezonluk bütçem 30 milyon$ transfere hepsini harcayabiliyorum,sattığım oyunculardan gelen param 250 milyon $ civarı:)yani toplam transfer bütçem 300 milyon$ civarı,klüpte 1,5 bilyon dolar para var ama sezonluk bütçe 30 milyonu geçmiyo:)Ancak milanla oynarken transfer bütçesi yüksek oluyo,şu an ki oran neyse öyle gidiyo sanki.halbuki 10 senede lig şampiyonluğundan lig kupasına süper kupadan şampiyonlar ligi şampiyonluğuna kadar kazanmadık zafer bırakmamışım,ingiltere milli takımının menajeriyim kasada o kadar para varken transfere yıllık en az 100 milyon $ bütçe vermesi lazım.

bir de şöle birşey olabilir,benim anlaşmalı olduğum klüp çok,her yıl mutlaka bir iki takımla bağlantı kuruyorum ya kiralama yada öncelik yada ticari anlaşmalar yapıyorum.bunlar o ülkelerde popülerliğimi dolayısıyla lisanslı ürün satışını arttırıyo olabilir.gelirleri ve giderleri incelemenizi tavsiye ederim.eğer bütçede açık çıkıyosa muhasebe yapmak gerek.hesap düzgün ama yine de zarar gsteriyosa oyunda bi bozukluk olmuş olabilir.

sowkay
15.Haziran.2007, 05:02
Bende Belçikada FC Brussels İle oynuyorum bütçe açıkları oluyor büyük klüplerdede olur küçük takımlardada benim taktiğim stad hasılatları ile oyunculara verdiğimiz maaşların yıllık bazında birbirleri ile eşit olması gerekiyor diye düşünüyorum yoksa hep zarar ediyor takımlar şu anda bende oyunculara yılda 6,6 m € iken stad geliri yılda 3,6 m € eğer bunları eşitleyebilirseniz bütçeniz kar bile edebilir stadlarınızı büyülterek sorunu aşabilirsiniz diye düşünüyorum benim fikrim bu : )

4136559
20.Haziran.2007, 21:18
ben şampiyonlar ligini aldıktan sonra 7 mn€ aldım genelde de 25mn €

dberksu
21.Haziran.2007, 00:12
Ben oyunu ilk aldığım zaman ilk önce FB ile kariyer açarım ve sonra da en az 7-8 tane FB kariyeri daha açarım ve bu benim başıma da geldi ama bunun şöyle bir yolu var:

Takıma ilk senede ucuz ve genç oyuncular alın 1-2 sene sonra onları satın ama şu şekilde mesala 12 ay boyunca her ay 200.000 euro ile bu takmın açığını kapatır bu durumda, 3-4 oyuncu satarsanız böyle kar'a geçersiniz.Türkiye klüpleri her zaman böyle.CL 'de başarılar kazanınca da takımdaki bütçe yükselmeye başlıyor hemen.Ben böyle FB ile bütçemi 80 milyon Pound yaptım.(2012 veya 2013 teyim)

sitte
21.Haziran.2007, 00:16
Bencede saçmalıklar var isterseniz s atarım bende A.Gücü oyunun 4.senesinde transfere 87 trilyon gibi bişey harcadı.Batuhan'ı 2.15,Martinezi 24 trilyona mı ne aldılar.SS koyacam bu konuya bi ara:D

Ouzy
21.Haziran.2007, 01:27
Fm'de Finansal Saçmalıklar Olduğunu Düşünüyorum Oyun Başladığında Durum İyi Hoş Güzel Yani Klüplerin Finansal Durumları Gerçeğe Yakın Kimisi Gerçeğin biraz üstü kimisi biraz altı olmuş ama mesele bu değil asıl mesele klüplerin para kazanıyor yada kazanamıyor olması örnek vermek gerekirse

Şampıyonlar Ligi kupasını Gerçekte Kaldıran 108 mn euro para alıyo Fm de 17,5 mn + 5mn = 22,5 mn finalde kazanandan bahsediyoruz genel diil

Şampıyonlar ligi 2. si 38 mn euro alırken fmde 17,5 mn euro alıyo

hadi bunu geçtik diyelim

Man. Utd. kariyerimde 2 sezon üstüste şampıyonlar ligini ve şampıyonluğu kazandım ama klüp bi türkü adam akıllı böyle 1 sezonda 100 mn euro transfer bütçeleri vermiyo 35 - 50 arası bütçeler ve sürekli klüp yönetim güncelleştirmesinde zarara uğruyo bu kadar başarıya rağmen sorun klüpteki personellleri maaşındandır diye baktım alakası yok büssürü adam gönderdim durum değişmedi asıl işin garibi Arsenal deli gibi para kazanıyo her sezon hiç oyuncu satmasam dahi 100 mn euro civarı transfer bütçeleri veriyo ve hiç daha klüp zarara uğradı dediğini görmedim

bir nokta daha Fenerbahçe ile kariyere başladım 2 sezon ufak tefek transferler dışında transferler yapmadım 2 sezon üstüste uefa ve lig şampıyonluğu gördüm klübün sahip olduğu para 2 sezon sonra yalnızca 20 mn transfer bütçesi 4 mn

Şimdi arkadaşlar bir tarafta chelsea lar arsenal ler real ler barçalar milan lar değim yerindeyse b.. gibi para kazanırken öbür taraftan manchesterler at. madridler fenerler galatasaraylar beşiktaşlar ın bataklığa girmesi hiç olmuyo

Sizlerin düşüncesini almak istedim acaba sorun bendemi yoksa herkesmi bu konuda sıkıntılı

Arkadaşım elimde uefa.com'dan indirdiğim 54 sayfalık pdf uzantılı rapor var. Şampiyonlar Ligi şampiyonu 108 milyon € falan almıyor. Mesela Milan 40 milyon € almış (TV geliri ülkelere göre değişiklik gösteriyor, mesela PSV şampiyon olduğunda daha az alır). Adamlar zaten 400-500 milyon € arası para dağıtıyor 32 kulübe. Doğaldır sende ki durum, doğrusunu yapmıştır Sports Interactive.

Manchester United'a gelince. Malcolm Grazer kulübü satın alma sürecinde sürekli borçlandığı için kulüpte borçlu duruma gelmiştir. Bir sezonda yaklaşık 50-60 milyon € borç ödüyorlar. Yani bütçenin düşük olması doğaldır.

Sende ki olaylar normal yani, bilip bilmeden isyan etmeyin derim ben.

DisCo
21.Haziran.2007, 20:43
Konu doğru yere taşınmıştır.

mcbeko
21.Haziran.2007, 20:49
Transfer bütçeni harcama.1 sezon böyle geçsin sonra kulup yeni butçe verince daha fazla olduğunu goreceksin+sözleşmesi biten (baska takımladaki) butun para eden oyuncuları alıp sat.Sonra o parayı da harcama kulube kalsın.Yeni butçen iyice artacaktır.

amasyali
21.Haziran.2007, 21:14
Arkadaşa katılıyorum . 1 sezon boyunca hiç oyuncu alma bütçen en az 20 mn artar . Ayrıca makalende ŞL de verilen paralardaki yanlışlığa sonuna kadar katılıyorum. Kayseri ile ŞL de final oynayıp 2. oldum 7 MN verdiler :D

LadroN
22.Haziran.2007, 02:03
Arkadaşalr eben galatasaray la şampiyonlar ligini aldım yayın gelirlerinden 9mn ver diler başka bir oyunumda chelsea ile finalde real e kaybettim yayın gelirlerin 17.5 mn aldım bide fm 08 de oyuncu satmadan zenginleşmiyosun satıgım oyuncularla dunyanın en zengin ilk 5 ine girdim yoksa batıktım:D

amasyali
22.Haziran.2007, 02:27
Abi adamlara chelsea den mı yayın geliri fazla gelir galata dan mı :D Ben Kayseri ile finale gelip yenildim yine 9 MN verdiklerine şükrediyorum :D Acaba kim izlediyse maçlarımı :D

Zaten FM oyuncu satmadan zenginleşemiyon . Ben İsrail liginden ii oyucuları 50B e alıyom bi sene kiralık yolluyom seneye 500B ne satıyorum :D

LadroN
22.Haziran.2007, 03:44
senin dedignde dogruda avrupada final maçımı bile seyretmiyolarmı :D 75 milyonlu ulkede macımı seyreden yok bide bizim federasyon cok cimri abi ya şampiyon olyom 1.2 mn veriyo ingilterede sonuncu oluyo 1.2 veriyo :d

DisCo
22.Haziran.2007, 04:07
Oyunda finansal saçmalık diye birşey yok arkadaşlar. Sadece Türkiye liginde bu problemi yaşıyoruz. Buda yamanın hatalı çıkarılmasından kaynaklanıyor. Siz isterseniz tüm kupaları toplayın ancak bir Chelsea kadar transfer bütçesi alamazsınız. O açıdan hiç kupa almayan takımlar transfer rekoru kırıyor tezi burada çürüyor. Çünkü Fm'de tüm takımlar sıfırdan başlamıyor. Finansı gelişmiş kulüpler kupa almasa dahi bütçe açısından iyi durumdadırlar. Bunun akabinde siz tüm kupaları topluyorsunuz diyede milyon dolarları önünüze serecek değiller. Zengin olabilme zamanla gerçekleşen birşeydir. Önce oyuncu maaşlarını fazla fazla vermeye başlarsınız sonrada istediğiniz oyuncuları alırsınız. İlerleyen dönemde de çok zengin bir kulüp halini alırsınız. Diğer noktaya gelirsek bütün kupaları toplamış olun. Takımınız yıldız dolu olsun. Yönetim zaten iyi olan bir takıma neden 100 MN bütçe versin ki. Siz hiç büyük takımların 5-6 adam aldığını gördünüz mü? Takım Barcelona gibi olur tüm yıldızlar gitmek ister. Ancak 10 senede bir belirli bölgelere 5-6 adam alınır. Büyük takımları iredelediğimizde her sene 1 tane ya alıyorlar yada almıyorlar. Sizede o bitane veya 2 tane alma hakkı tanınıyordur. O açıdan Türkiye ligi hariç bu işi abarttığınızı düşünüyorum. Zaten her sene o kadar para verilse oyunun gerçekçiliği ortadan kalkar.

dj kolpa
22.Haziran.2007, 06:34
Oyunda finansal saçmalık diye birşey yok arkadaşlar. Sadece Türkiye liginde bu problemi yaşıyoruz. Buda yamanın hatalı çıkarılmasından kaynaklanıyor. Siz isterseniz tüm kupaları toplayın ancak bir Chelsea kadar transfer bütçesi alamazsınız. O açıdan hiç kupa almayan takımlar transfer rekoru kırıyor tezi burada çürüyor. Çünkü Fm'de tüm takımlar sıfırdan başlamıyor. Finansı gelişmiş kulüpler kupa almasa dahi bütçe açısından iyi durumdadırlar. Bunun akabinde siz tüm kupaları topluyorsunuz diyede milyon dolarları önünüze serecek değiller. Zengin olabilme zamanla gerçekleşen birşeydir. Önce oyuncu maaşlarını fazla fazla vermeye başlarsınız sonrada istediğiniz oyuncuları alırsınız. İlerleyen dönemde de çok zengin bir kulüp halini alırsınız. Diğer noktaya gelirsek bütün kupaları toplamış olun. Takımınız yıldız dolu olsun. Yönetim zaten iyi olan bir takıma neden 100 MN bütçe versin ki. Siz hiç büyük takımların 5-6 adam aldığını gördünüz mü? Takım Barcelona gibi olur tüm yıldızlar gitmek ister. Ancak 10 senede bir belirli bölgelere 5-6 adam alınır. Büyük takımları iredelediğimizde her sene 1 tane ya alıyorlar yada almıyorlar. Sizede o bitane veya 2 tane alma hakkı tanınıyordur. O açıdan Türkiye ligi hariç bu işi abarttığınızı düşünüyorum. Zaten her sene o kadar para verilse oyunun gerçekçiliği ortadan kalkar.

katılıyorum arkadaşa...
okadar para alıcan sonra her istediin futbolcuyu takıma katıcan...oyunun cılkı çıkmazmı...
oyun çok kolaylaşır...taktik yapmana bile gerek kalmaz..verirsin asistana o idare eder..sende maldivlerde takılırsın:D

cemre29
22.Haziran.2007, 17:57
bence bu olay ülkenin durumundanda kaynaklanıo olabilir yani mesela ingiltere zengin bi ülke klupleride zengin türkiye ingiltereye göre fakir kluplerde fakir benim sahsi düşüncem bu

lampard0644
24.Haziran.2007, 22:56
doğru bence ya finansal saçmalıklar epeyce var yani verilen ödüller olsun transfer bütceleri olsun benim mesela oynadığım takında adamların aylı en az 600 milyardan fazla zararları oluyor ve maaş bütcesinin cok cok da altında oluyorum futbolcu satıyorum maaş vermeyeyim diye ama adamlar bu sefer başka yerlerden zarar ediyor herhalde bu bir oyunun hatası olması gerek

ercumania
16.Temmuz.2007, 23:01
Finans olayı tam bir fiyasko, Galatasarayı çalıstırıyordum 24 milyonluk satış yaptım ama transfer bütçesi 6 milyonun üzerine çıkmadı bi türlü. SOnra Ultimatom verdim yönetime, kovuldum :). Hakan Şükür geldi takımın basına, gelir gelmez 36 milyonluk transfer yaptı. Adalet mi leynn bu :P

SAİT71
16.Temmuz.2007, 23:34
Sizin dediğiniz sade para sıkıntısı başarıyla alakalı. Büyük takımlarda para baştan beri olduğundan para sıkıntısı olmuyor ama küçük takımlarda para yok başarı olsa bile başarıyı ödüllendirme olayı çok kısır kalmış. Başarıyla gelen paralar haydan gelip huya gidiyor. Yani bu çok çabuk tükeniyor.

janjanman
18.Temmuz.2007, 09:08
ya ben galatasarayla oynuyorum ilk yılım uefa kupası turkish cup premier divison birincilik gibi herbişeyi kaldırcam yakında boardı bitürlü tatmin edemiyom finansal açıdan finans kontrol 10du 9a inmiş (my profil) :( mehmet güveni sattım beşiktaşa 1.8 milyona gene tatmin olmadılar :( para da yokki transfer yapiyim oynayasım gelmiyo :(

Aslında transfer yaparım da maaş ödemesi gerek ama board her requestime hayır diyo çünkü stadyumla ilgili bişi varmış bana oyunun başında geldi groundsman filan çıktı bir kupayla ilgili stadyumun geliştirilmesi ben de geliştir dedim demez olaydım board herbişeye hayır diyo stadyum bitene kadar hayır dicekmiş ne zaman biter bu he bi de 10dan fazla koç çalıştırmak istiyom board hayır diyor na***am ben :(

Cevap verirseniz sevinirim :icon_redface::(:(:(:(:(:(:(

Etkisiz_Eleman
06.Ağustos.2007, 03:07
2 sezondur Etimesgut u çalıştırıyorum. Bu sene yenilgisiz Bank asya 1.ligine yükseldim. fakat şuan 2 milyon dolar açık var.ve 2 senemde sadece sözleşme biten oyuncuları transfer ettim ve imzalama bedeli olarak fazlada miktar vermedim. Giden oyuncularda oldu tabi anlamış değilim. bu arada oyunda finans bölümüne bakıyorum bankaya borçlanmışız. Şimdi ne olacak ? Başkan mi değişecek yoksa banka klube el koyup oyuncuları mı satıcak :)

ThersoN
06.Ağustos.2007, 03:49
ilk sene 3 m pound, sonraki sene 24 m pound verdi > Blackburn yönetimi, ilk sezon sonunda gelen mesajda kulubun borçlarını kapattıklarını belirttiler, premier ligde her takım çok bir kazanç sağlamasa bile, her sezon katlıyor, transfer bütçesini

Etkisiz_Eleman
06.Ağustos.2007, 04:57
ayrıca yönetim arada bir finansal kaynak sağlıyor kaynak belli değil :D yasal olmayan işler yapıyorlar herhalde :D 160 bin dolar geliyor 20 bin dolar geliyor ama borç kapanmadı ve o paradan sadece 10 bin dolar transfere ayrılıyor

carizzmafb
06.Ağustos.2007, 08:39
2 sezondur Etimesgut u çalıştırıyorum. Bu sene yenilgisiz Bank asya 1.ligine yükseldim. fakat şuan 2 milyon dolar açık var.ve 2 senemde sadece sözleşme biten oyuncuları transfer ettim ve imzalama bedeli olarak fazlada miktar vermedim. Giden oyuncularda oldu tabi anlamış değilim. bu arada oyunda finans bölümüne bakıyorum bankaya borçlanmışız. Şimdi ne olacak ? Başkan mi değişecek yoksa banka klube el koyup oyuncuları mı satıcak :)

nıe ımzalama bedelı oduyosun kı oyuncuya onu sıfır yapsanda kabul edıolar bosuna paranı tuketme yaff :)

goosfraba
06.Ağustos.2007, 11:13
ya ben galatasarayla oynuyorum ilk yılım uefa kupası turkish cup premier divison birincilik gibi herbişeyi kaldırcam yakında boardı bitürlü tatmin edemiyom finansal açıdan finans kontrol 10du 9a inmiş (my profil) :( mehmet güveni sattım beşiktaşa 1.8 milyona gene tatmin olmadılar :( para da yokki transfer yapiyim oynayasım gelmiyo :(

Aslında transfer yaparım da maaş ödemesi gerek ama board her requestime hayır diyo çünkü stadyumla ilgili bişi varmış bana oyunun başında geldi groundsman filan çıktı bir kupayla ilgili stadyumun geliştirilmesi ben de geliştir dedim demez olaydım board herbişeye hayır diyo stadyum bitene kadar hayır dicekmiş ne zaman biter bu he bi de 10dan fazla koç çalıştırmak istiyom board hayır diyor na***am ben :(

Cevap verirseniz sevinirim :icon_redface::(:(:(:(:(:(:(

Galatasaray ile oynayan arkadaşlara önerim yeni stadyuma geçmeden transfer yapmayın. Aksi takdir de finansı düzeltmeniz çok çok zorlaşıyor.

Etkisiz_Eleman
06.Ağustos.2007, 16:33
nıe ımzalama bedelı oduyosun kı oyuncuya onu sıfır yapsanda kabul edıolar bosuna paranı tuketme yaff :)
imzalama bedeli dediğim oyuncuya verdiğim maaş sadece. yoksa imzalama bedeli vermiyorum.