PDA

View Full Version : büyük takım farkı mı sizce??

anil luque
24.Mayıs.2007, 00:35
arkadaslar benım kafama bırsey takıldı sızınle paylasmak ıstedım.. bildiğiniz gibi fm 2005'te van der sar fulham kalecısıydı ve bende her sezon ortalama 60 gol yıyordu toplamda.. manu'ya gectıkten sonra gerek 2007 gerek 2008 en fazla 30 35 gol yıyor bunda defansın payı elbet var ama buyuk takıma gectı dıye ozellıklerı daha ıyı yapılmıs olabılırmı?? (konu yanlıs yerdeyse ozur dılerım)

uAmurat91
24.Mayıs.2007, 00:38
Bence kesinlikle çok büyük etkisi var söylediğin durumun, bende bundan şikayetçiyim..

Alicanfmfan
24.Mayıs.2007, 00:59
Büyük takımda ki kaleciler ayrı bir devleşiyor

Trabzonspor
24.Mayıs.2007, 01:38
ya bu türkiyedede boyle.mesela emre güngör bu sene gs de değilde ankaragücünde bitirseyd milli takım kadrosuna almazdı onu oyundada boyle oluyo buyuk takıma gecınce ozellık artıo tabi b yandada adamın önünde ferdinand vidic evra gibi simlerde var bununda etkisi var

Defuser
24.Mayıs.2007, 02:02
yaptığı maçların büyüklüğü ile alakalı bir durum.

a.arıcı-11
24.Mayıs.2007, 03:08
cevap veriyorum:Evet

Yani üzerine bir büyüklük geliyor adamın karizma artıyor:)

Universal
24.Mayıs.2007, 04:07
Lig ve oynadığı takımlarda oyuncu özellikleri etkileniyor. Bunun nedeni, her takıma veya lige verilen puanlarda oyuncuların puanları belli bir seviyenin üstüne çıkamıyor ve bu sebeplede oyuncu özellikleri değişiyor.

LaigLeNoiR
24.Mayıs.2007, 04:12
Şunu da hatırlatmak gerekli.

Bir oyuncu Fulham'da oynuyorsa o anki durumu ortadadır Manchester'da oynuyorsa farklıdır.

yunusgs
24.Mayıs.2007, 06:02
Öncelikle cevabım evet.Nedenmi evet.Fulham'ın defansı ile Manchester'in defansı aynımı?Değil.Fulham defansı kaçırdığı adamlar yüzünden goller yer.Burada Van Der Sar birşey yapamaz.Ama Manu'nun defansı kuvvetli.Ve az adam kaçırıyorlar.İşte bu yüzden Manu'da daha az gol yiyor.

jay-jay
24.Mayıs.2007, 18:21
Bence durum biraz daha farklı van der sar dünyanın en iyi kalecilerinden biri bence fulhamdayken özellikleri daha düşüktü manu ya gecince gerceğe yakın oldu diye düşünüyorum :)

sitte
24.Mayıs.2007, 19:56
Defansın etkisi var defans top geçirmezse kaleci az bu bu kadar basit..

UlquioRRa
24.Mayıs.2007, 20:13
Oyunun gerçekçiliği açısından böyle yapılması iyi olmuş. Mesela ManU defansının çoğu önceden küçük takımlarda oynuyordu ve özellikleri düşüyordu. Mesela bu sene Galatasaray Yaser'i aldı. Şuanda FM 2008'de özellikleri yeteri kadar iyi değil. FM 2009'da muhtemelen yükselteceklerdir. Yükseltmediler diyelim. O zaman büyük takımlara giden oyuncular eski takımlarındayken ki özellikleriyle aynı olur. Böylece o büyük takım küçük oyunculara sahip olur ve artık büyük takım olmaz.

knsyr
24.Mayıs.2007, 23:03
bnmde dikkatimi çekmişti büyük takım olayı fenerbahçeyi premier lige geçirip popülerliğini arttırmıştım oyuncu özellikleri değişmese bile aynı fenerbahçe kadrosu daha iyi oynamaya başlamıştı ve oyuncu değerleri inanılmaz artmıştı.örneğin gürhanın değeri 5 mn€ olmuştu

spider3784
25.Mayıs.2007, 00:41
Katılmıyorum, bilmem size şu isimler yakın geliyormu eski ya da şimdiki seriden "Sanzol, Saja, Storari, Steve Harper..", bu adamlar yaptığım her maçta maçın yıldızı olur, oynadıkları takımlar da abartılacak kadar büyük değil.İsimleri hep "S" ile başlıyor acaba bu bir etkenmidir??

Aklımdayken bana da şöylesi oluyor;

İsim: Didier Drogba
Oynadığı maç sayısı:16
Attığı gol sayısı:5

Benim maça gelince hattrick yapmadan geçmiyor.

anil luque
25.Mayıs.2007, 19:18
Öncelikle cevabım evet.Nedenmi evet.Fulham'ın defansı ile Manchester'in defansı aynımı?Değil.Fulham defansı kaçırdığı adamlar yüzünden goller yer.Burada Van Der Sar birşey yapamaz.Ama Manu'nun defansı kuvvetli.Ve az adam kaçırıyorlar.İşte bu yüzden Manu'da daha az gol yiyor.
yunus niye renk cümbüşü yaptın :D kardeşim ben belirttim zaten defansın elbet etkisi var diye ama fulhamda 60-65 gol yiyip manuda en fazla 35 gol yiyen bi adam ki arada 2 katı kadar neredeyse fark var sadece defanstan dolayı bu kadar az yiyor olamaz

knsyr
25.Mayıs.2007, 20:18
Katılmıyorum, bilmem size şu isimler yakın geliyormu eski ya da şimdiki seriden "Sanzol, Saja, Storari, Steve Harper..", bu adamlar yaptığım her maçta maçın yıldızı olur, oynadıkları takımlar da abartılacak kadar büyük değil.İsimleri hep "S" ile başlıyor acaba bu bir etkenmidir??

Aklımdayken bana da şöylesi oluyor;

İsim: Didier Drogba
Oynadığı maç sayısı:16
Attığı gol sayısı:5

Benim maça gelince hattrick yapmadan geçmiyor.

s ile başlama etkenini bilmem ama bir oyuncunun cem baki ile oynamasıyla c.ronaldo ile oynamasındaki farkı iyi bilirim.şöyle düşünün oyuncunun pas özelliği 18 yaratıcılığı 17 pası alacak kişinin zihinsel özelliği iyi değilse o pası alamaz doğal olarak buda pas hatasına neden olur maç verilerine girdiğimiz zaman oyuncunun pas sayısı 1 isabetli pas "0" olur buda başarısız bir istatistik veridir.riquleme'yi alıp gökhan ünal ile oynatırsanız başarısı nasıl olur yoksa bir rooney ile oynatırsanız başarısı ne olur? oyuncunun başarısı yanında oynayan oyuncularlada ilişkilidir! kısacası senin ima ettiğin gibi şans faktörü bu konuda yok tamam kabul bir çok şanssızlıkla karşılaşıyoruz ama oyunun bütününü şans olarak kabul edersek nerde bizim menejerlik yeteneklerimiz ?

spider3784
25.Mayıs.2007, 21:50
s ile başlama etkenini bilmem ama bir oyuncunun cem baki ile oynamasıyla c.ronaldo ile oynamasındaki farkı iyi bilirim.şöyle düşünün oyuncunun pas özelliği 18 yaratıcılığı 17 pası alacak kişinin zihinsel özelliği iyi değilse o pası alamaz doğal olarak buda pas hatasına neden olur maç verilerine girdiğimiz zaman oyuncunun pas sayısı 1 isabetli pas "0" olur buda başarısız bir istatistik veridir.riquleme'yi alıp gökhan ünal ile oynatırsanız başarısı nasıl olur yoksa bir rooney ile oynatırsanız başarısı ne olur? oyuncunun başarısı yanında oynayan oyuncularlada ilişkilidir! kısacası senin ima ettiğin gibi şans faktörü bu konuda yok tamam kabul bir çok şanssızlıkla karşılaşıyoruz ama oyunun bütününü şans olarak kabul edersek nerde bizim menejerlik yeteneklerimiz ?

Oyunun bütününü şans kabul edecek nitelikte yorumlar yapmadım ben ama Drogba'dan bahsettiğim konuda bu adam ManU ya da aynı ortasaha aynı forvetlerle çıkıoyr bana da ki benim defansımın ManU dan daha sağlam olduğunu düşünüyorum üstüne üstlük Drogba'nın hava toplarını almaması için "kafa" özelliği yüksek boyu uzun adamlar tercih ediyoru defansta ancak gel gelelim maça ManU ya atmıyor bu adam o kadar gol bana atıyor.Bilmiyorum söylemek istediğimi anlatabildimmi?

Batuhandemirel
26.Mayıs.2007, 05:51
savunma sadece defans oyuncularıyla değil takımca yapılır.

knsyr
26.Mayıs.2007, 06:35
Oyunun bütününü şans kabul edecek nitelikte yorumlar yapmadım ben ama Drogba'dan bahsettiğim konuda bu adam ManU ya da aynı ortasaha aynı forvetlerle çıkıoyr bana da ki benim defansımın ManU dan daha sağlam olduğunu düşünüyorum üstüne üstlük Drogba'nın hava toplarını almaması için "kafa" özelliği yüksek boyu uzun adamlar tercih ediyoru defansta ancak gel gelelim maça ManU ya atmıyor bu adam o kadar gol bana atıyor.Bilmiyorum söylemek istediğimi anlatabildimmi?

bu tarz şeyler oluyor oyunda banada rooney hep ters gelir istersem 4 oyuncuyla marke ediim yinede atar golünü ama verdiğin örnek bana göre yanlıştı bu konuda o örneği vermek oyunun şanstan ibaret olduğunu ima etmek gibi bişeydir yanlış anladıysam affet ama oyuncunun iki farklı takımda sergilediği performansla bir oyuncunun bir takıma sergilediği performansı kıyaslayamayız ancak bazı şeyleri ima edebiliriz.

spider3784
26.Mayıs.2007, 07:00
savunma sadece defans oyuncularıyla değil takımca yapılır.

Buyrun o zaman size yollayayım save game mi, siz yapın takım savunmasını:)

@knsyr

Beni yanlış anladın sanırım, ben son yorumumu bu konu başlığı için yapmadım üsttede gördüğün Drogba örneği için yazdım

knsyr
26.Mayıs.2007, 08:26
yanlış anlamış olabilirm insanlık hali ama bi sorum olcak bu rooney'i nası durdurabilirim :)

OMANA
26.Mayıs.2007, 17:44
vallahi kaleciden çıkkılmış yola ama benimde uzun zamandan beri zihnimi meşgul eden bir yere doğruı hafifçe kaymış...

FM de kimi oyuncuların performansı şaşırtıcı olabiliyor..

örneğin...eskiden bi Lazarov vardı her maç bana gol atardı ...yensemde yenilsemde Lazarov bir gol atardı..sonra bir diğer oyuncu klas jean huntelaar..

kötü oyuncu değil tamam zaten bir yıldız ama arkadaş hangi lige hangi takıma hangi sisteme koyarsan koy adam bir gol makinası...

geçen 2007 sürümünde micheal diye bir sağ kanat aldım..arkadaş her maç 8 her maç 9 7 sini hatırlamıyorum...

yıllar öncede sanırım 2004 sürümdeydi..bi fabio paim vardı..oyuna 13-14 yaşlarında başlar 3-4 sene büyümesini beklerdiniz..sonrasımı oyunun başında 5 dakka içinde alırdı bir 8 ondan sonra hep 8 igol atara 9-10 sonrasında hep 8 ...

galiba bazı adamların bir ayrıcalığı var...bunun nedenini bilebilecek kadar bilgisayardan oyun teknolojisinden anlamam ama..bu şekil oyuncuların gerçekçiliği öldürdüğü konusundan eminim..

anil luque
27.Mayıs.2007, 00:22
o konuda bırsey dıyemeyecegım mesela bana da hakan sukur her mac gol atıyordu butun sezon kenarda oturmasına ragmen :)
sitte kardes bende onu belırttım yanı defans faktorunu ama arada daglar kadar fark var yahu fulham defansı 65 gol yıyor manu defansı 35 gol yıyor bu kadar fark olamaz bence..