PDA

View Full Version : Turksportal Masaüstü 2008 - Teknik Problemleri

Pages : [1] 2

Vieri
24.Mayıs.2007, 07:07
Bu başlık altında Teknik olarak Turksportal Masaüstü 2008 yazılımında sorun yaşayan arkadaşlarımızın mesajlarını bekliyoruz.

Yazılımı çalıştırmadan önce lütfen tüm belirtilen işlemleri yaptığınıza emin olunuz.

VoLkaN BaROs
25.Mayıs.2007, 06:42
Burası teknik problenmer alanı, lütfen teknik problem harici yazı yazmayın. Yazılan tüm mesajları sildim. Zira sohbet alanına dönerse daha önce yazılmış bir sorunun çözümü görülemez ve aynı şeyler tekrar tekrar yazılır.

Deli_Ruh
26.Mayıs.2007, 03:28
oyunun kısayoluna çözünürlüğü 1280 x 1024 yapıp oynayabiliyoduk ama masaüstü yazılımda sadece pencere modundayken 1280 x 1024 oynayabiliyoruz tam ekran yapınca 800x600 geri dönüyo otomatikman biraz önce denedim vieri arkadaşında bilgisi var düzenleme olur heralde
Emeğiniz için şimdiden teşk...

problemi çözdüm isteyen olursa anlatabilirim arkadaşlar...

tirona
28.Mayıs.2007, 05:17
Turksportal Masaüstü 2008 yazılımını indiremiyorum. blue 3 sayfası açılıyor. oyunu indir deyindce de forum sayfasına geçiş yapıyor. forum u inceledim. şikayeti olan kimseyi görmedim ama benim hem ev hemde işyerindeki bilgisayarımda aynı sorn var. bana bir yol gösterir yardım ederseniz çok sevinirim.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
problema anlaşılmıştır. sorum için özür dilerim. kulüp üyeliği ayrıntısını atlamışım

Universal
28.Mayıs.2007, 21:32
Pencere Modu ayarı açık olarak oyunu açıyorum ama; oyuna girince oyun İngilizce oluyor. Pencere Modu olmadan girincede oyun Türkçe açılıyor. Buna çözüm getirilebilinir mi?

eXcitinG
28.Mayıs.2007, 21:37
Batucum bende pencere modunda oynuyorum ve bir sorun yok henüz. Son günceLLemeyi yapıp, TürksportaL Masaüstü kısmında da ayarLar böLümünden pencere modu seçeneğini seçip oyuna girersen bir sorun kaLmayacaktır. Şahsen ben sorunsuz oynuyorum pencere modunu.

Universal
28.Mayıs.2007, 21:40
Batucum bende pencere modunda oynuyorum ve bir sorun yok henüz. Son günceLLemeyi yapıp, TürksportaL Masaüstü kısmında da ayarLar böLümünden pencere modu seçeneğini seçip oyuna girersen bir sorun kaLmayacaktır. Şahsen ben sorunsuz oynuyorum pencere modunu.

Bende de yüklü. Zaten oyun tam ekrandayken açıldığında Türkçe pencere modunda açtığımda İngilizce oluyor.

Vieri
28.Mayıs.2007, 21:44
Batu son sürüm ne sendeki?

Deli_Ruh
28.Mayıs.2007, 22:53
batu cache dosyasını silmeyi dene bi istersen tamponlanmış veriler temizle seçeneğinide işaretle ayarlardan olması lağzım ozman...

CheD EvanS
29.Mayıs.2007, 00:51
Oyunu çalıştırmak istediğimde bazen o flash video olan gillette reklamı devreye girmiyor ve program kitlenior sonuçta ne oyun açılıyor nede ctrl+alt+delete işliyor mecburen bilgisayara reset atıyorum..:(

Deli_Ruh
29.Mayıs.2007, 00:54
Oyunu çalıştırmak istediğimde bazen o flash video olan gillette reklamı devreye girmiyor ve program kitlenior sonuçta ne oyun açılıyor nede ctrl+alt+delete işliyor mecburen bilgisayara reset atıyorum..:(

banada oluyo bazen o ayarlara giriyorum tamponlanmış veri kısmını kaldırıyorum kaydediyorum geri işaretleyip kaydediyorum ozman açılıyo...

CheD EvanS
29.Mayıs.2007, 01:09
Bende öyle yapayım bari , sağol Deli Ruh..:)

Deli_Ruh
29.Mayıs.2007, 01:13
Bende öyle yapayım bari , sağol Deli Ruh..:)

önemli değil arkadaşım...:icon_cool:

Universal
29.Mayıs.2007, 03:46
Cache dosyası ile alakası yok sorunun.

Batu son sürüm ne sendeki?

Mustafa abi, senle en son konuştuğumuz zaman yüklediğim sürüm 1.32 olsa gerek.

LaigLeNoiR
29.Mayıs.2007, 03:53
Batuhan bende de olmuyordu.En son update'yi yaptım.

1.32 ve pencere modunda başlat.FULL Ekran başlar oyun.Daha sonra oyunun içinden Full Screen'i iptal edersen Pencere moduna dönmesi lazım.

Deli_Ruh
29.Mayıs.2007, 03:59
Batuhan oyunun kurulu olduğu beölümde Turksportal Masaustu 2008 kısayolu olamı lağzım onu sağ tıkla çalıştır kısmını normal pencere yap bide öyle denesene...

Universal
29.Mayıs.2007, 04:02
Ben şimdi, Turksportal Masaüstü Yazılımda Pencere Modu seçili, oyundada tam ekran seçeneği kapalı. Oyuna başlat diyorum oyuna pencere modunda giriyor ama; İngilizce olarak. İşte sorun burada buraya girince Türkçe olması lazım.

Deli_Ruh
29.Mayıs.2007, 04:05
Ben şimdi, Turksportal Masaüstü Yazılımda Pencere Modu seçili, oyundada tam ekran seçeneği kapalı. Oyuna başlat diyorum oyuna pencere modunda giriyor ama; İngilizce olarak. İşte sorun burada buraya girince Türkçe olması lazım.

Masaüstü yazılımı sil orjinal dil dosyası varsa sende onu tekrar yapıştır sonra masaüstü yazılımı kur bakalım aklıma başka şey gelirse söylerim şimdilik bu geldi vallahi :):)

CheD EvanS
29.Mayıs.2007, 23:39
Bilgisayar kitlendiği için screenshot alamadım...
Oyunu başlata tıkladım video girdi ve sonra run time error :70 sorunu verdi ve kitlendi oyun...

Vieri
29.Mayıs.2007, 23:44
hata alanlar bana msnden ulaşsın [email protected] ten

Melekovic
29.Mayıs.2007, 23:46
Batucuma şu çözüm olur:

Masaüstü.exe nin kısayoluna sağ tıklayıp özellikleri aç.

hedef e tırnaktan sonra bir boşluk bırakıp -small_screen -windowed yazısını ekle uygula ve tamam de.

Oyun açılınca ayarlardan da pencere modu işaretli olmayacak ve cache dosyası işaretli olsun.

O zaman oyunu pencere modunda da türkçe oynayabilirsin abisi.Test ettim onayladım:D:D:D

Universal
31.Mayıs.2007, 04:22
Kaan abi büyüksün ama; bir hatanı düzelteyim. Bunun için oyunun ayarlarında tam ekran seçeneceği işaretli olmayacak. Tekrar teşekkürler.

Universal
01.Haziran.2007, 07:40
tam olarak nerede hata çıkıyor, bu arada yamada başka önemli bir sorun var onu çözmeye çalışıyorum sonra tüm üyelere açacağım çok geciktik, bide üstüne uykusuzluktan geçen gün koltukta sızıp heryerim tutulmuş hastada olduk bugun sınavlara bile gidemedim hasta hasta yatıyorum. :(

Mustafa abicim öncelikle geçmiş olsun. Sınavlar için yapacak birşey yok yaz okulunda artık halledicen. :) Umarım bu cefanın ödülünü alırsın. ;)

Sorun tam olarak, oyunu pencere modu açması için, yazılımda "pencere modu olarak" çalıştır'ı tıkladım. Oyunda da tam ekran modundan çıktım. Oyunu başlat dediğimde oyun başlıyor ama; oyun bu sefer karşıma İngilizce olarak geliyor. Sorun tam olarak budur.

El Barto
01.Haziran.2007, 07:47
Masaüstündeki fm.exe'ye tırnaktan sonra bir boşluk bırakıp -small_screen -windowed yazıyorsun. Masaüstü yazılımı ekranında hedefi program files/..... vs. belkirliyorsun. "pencere modu olarak" çalıştır'ı tıklıyorsun. Oyunu masaüstü yazılımdan açıyorsun. Ayarlardan "tam ekran" daki tiki kaldırıyorsun Batuhan.

Oyunun ingilizce açılmasının da şöyle bir nedeni olduğunu düşünüyorum. Oyunu açıp çıktıktan sonra sağ altta masaüstü simgesi gözüküyor yani yazılım hala çalışıyor. Kısa bir süre sonra hemen tekrar masaüstünden yazılımı tıklayıp açarsan oyun ingilizce açılıyor. Oyundan çıktıktan sonra sağ alttaki simgelerden masaüstü yazılımını kapatıp sonra tekrar masaüstündeki simgeden çalıştırırsan sorun kalmıyor.

Universal
01.Haziran.2007, 07:52
Emre abi zaten ben onu halletim. :) Ama zaten belirttiğim sorunun tam olarak düzelmesi için yazdım. ;) Genede teşekkür ediyorum.

El Barto
01.Haziran.2007, 07:55
Emre abi zaten ben onu halletim. :) Ama zaten belirttiğim sorunun tam olarak düzelmesi için yazdım. ;) Genede teşekkür ediyorum.

Tamamdır ozaman. :icon_wink:

Evet öyle bir sorun var. Oyundan çıkıp kısa aralıkla tekrar girmek istediğinde ingilizce açılıyor oyun. 2007'nin Türkçesinde de vardı aslında bu sorun.

Vieri
01.Haziran.2007, 09:15
iki tane yazılım çalışırsa oyun Türkçe olmaz. kısayollardaki dediğim olursa düzelmesi lazım ama bu konu üzerinde dururuz tekrar, bu arada yama birazdan tüm üyelerin beğenisine sunulacak

onurphaned
01.Haziran.2007, 10:50
Mustafa abicim öncelikle geçmiş olsun. Sınavlar için yapacak birşey yok yaz okulunda artık halledicen. :) Umarım bu cefanın ödülünü alırsın. ;)

Sorun tam olarak, oyunu pencere modu açması için, yazılımda "pencere modu olarak" çalıştır'ı tıkladım. Oyunda da tam ekran modundan çıktım. Oyunu başlat dediğimde oyun başlıyor ama; oyun bu sefer karşıma İngilizce olarak geliyor. Sorun tam olarak budur.

Evet, ayrıca ilginçtir ülke isimleri ve bazı kupa & şampiyona isimleri Türkçe kalıyor.

Vieri
01.Haziran.2007, 18:02
özür dileriz yanlış sürümü yüklemişm gece gece : )))

bekleyin 2 dk.

v1.0.33 olanlarda liveupdate.exe yi çalıştırıp güncellesinler.

Vieri
01.Haziran.2007, 18:16
hata alanlar liveupdate.exe yi çalıştırsınlar, dosyayı indiremeyenler ise 2dk cık daha beklesin lütfen :D eğer liveupdate.exede halen hata alıyorsanız dosyayı tekrar indirirsiniz.

Vieri
01.Haziran.2007, 18:27
dosya upload esnasında hatalı update edenler çıkabilir dosya sağlıklı gelmeyeceği için tekrar indirip kurabilirler.

linkler güncellenmiştir. Son sürüm v1.1.0'dır.

halen hata alan kullanıcılar regedit'ten

HKEY_CURRENT_USER\Software\Turksportal.net

anahtarını silsinler.

Deli_Ruh
01.Haziran.2007, 18:29
bu seferde versiyon 1.1.0 yazıyo yeni varsiyon 1.1.00 yazıyor bu nedenlede güncelleme yapınız diyo yazılımı her açtığımda

Vieri
01.Haziran.2007, 18:31
bu seferde versiyon 1.1.0 yazıyo yeni varsiyon 1.1.00 yazıyor bu nedenlede güncelleme yapınız diyo yazılımı her açtığımda

düzelttim artık çıkmaz

sanalkaos
01.Haziran.2007, 18:38
ya run time error 5 hatası alıyorum ilk açtığımda yokt 2. açtığımda oldu :s

Vieri
01.Haziran.2007, 18:45
ya run time error 5 hatası alıyorum ilk açtığımda yokt 2. açtığımda oldu :s

anahtarını sil,

yamayı güncelle

v1.1 olacak

fmsakarya
01.Haziran.2007, 18:47
abi pardon birsey soracam lisans anahtarı ne oluyooo :S

sanalkaos
01.Haziran.2007, 18:47
ora nerde ben bilmiyorum ki

Deli_Ruh
01.Haziran.2007, 18:49
ayarlarda arkadaşlar turksportal yazın oraya...

Vieri
01.Haziran.2007, 18:51
ora nerde ben bilmiyorum ki

Başlat ->

Çalıştır ->

regedit (Enter)

klasörüne gel

Turksportal.net üzerindeyken delete tuşuna bas

Evet de

tüm pencereleri kapat

sanalkaos
01.Haziran.2007, 18:51
ya ben programı açarken yükleniyor.. yazısı var ya orada run time error 5 hatası veriyor yaaa

Vieri
01.Haziran.2007, 18:53
ya ben programı açarken yükleniyor.. yazısı var ya orada run time error 5 hatası veriyor yaaa

ya hocam ne panik adamsın ikide bir aynı şeyi yazıyorsun (:

yazıyorum ya sana ne yapman gerektiğini çözemiyorsan msn e gel yardımcı olayım [email protected]

sanalkaos
01.Haziran.2007, 19:00
sorun gitti
sağolun

noun
01.Haziran.2007, 19:01
Turksportal net yetkililerini birgün olursa yakalarsam bi yerde hepsinin ellerinden öpeceğim çok teşekkürler.

cetin2034
01.Haziran.2007, 19:37
ben indirdim ne güzel oynuyodum sonra oyundan çıktım.tekrardan girdim sonradan ama altta zaten varmış 2 tane açmış olunca şu hatayı verdi ve her girişimdi veriyo.sildim yükledim herşeyi yaptım ama maalesef.ilginnize tşk.

http://img91.imageshack.us/my.php?image=sdanb7.jpg

resmi göremeyenler için hata şu arkadaşlar

run-time "5":invalid procedure call or argument

Belgorth
01.Haziran.2007, 19:41
Deli_Ruh hocam. teşekkür ederim yardım ettiğin için. tam istediğim şekilde hem istediğim çözünürlükte hem de pencere modunda oynayabiliyorum. ellerine sağlık :)

KaPaLı
01.Haziran.2007, 19:43

Başlat ->

Çalıştır ->

regedit (Enter)

klasörüne gel

Evet de

tüm pencereleri kapat

Vieri açıkladı nasıl olacağını arkadaşlar aynı soruyu sormayın

onurphaned
01.Haziran.2007, 19:45
ben indirdim ne güzel oynuyodum sonra oyundan çıktım.tekrardan girdim sonradan ama altta zaten varmış 2 tane açmış olunca şu hatayı verdi ve her girişimdi veriyo.sildim yükledim herşeyi yaptım ama maalesef.ilginnize tşk.

Güncellemeyi yapmış olduğuna emin ol, yani sürüm 1.1.0 olacak. Yine hata veriyorsa, 39. mesajda (hemen birkaç mesaj yukarısı) Vieri arkadaş çözümü yazdı.

warkutsal
01.Haziran.2007, 20:02
vieri çok sağol haloldu

Çağrı Demirşen
01.Haziran.2007, 20:18
Öncelikle teşekkürler yama için..

Teknik problem olarak sayılır mı bilmiyorum ama bir sorum olacak..

Oyuncu profilindeki özellikler alfabetik olarak diziliyo.. Bunu eski haline yani orijinal haline getirmenin bi yolu var mı acaba?

Teşekkürler tekrar..

heavy86
01.Haziran.2007, 20:51
oyunun kısayoluna çözünürlüğü 1280 x 1024 yapıp oynayabiliyoduk ama masaüstü yazılımda sadece pencere modundayken 1280 x 1024 oynayabiliyoruz tam ekran yapınca 800x600 geri dönüyo otomatikman biraz önce denedim vieri arkadaşında bilgisi var düzenleme olur heralde
Emeğiniz için şimdiden teşk...

problemi çözdüm isteyen olursa anlatabilirim arkadaşlar...

bu konu hakkında geri dönüş bekliyorum , yardımcı olursan çok sevinirim.. :(

Aşk-ı Şehir
01.Haziran.2007, 22:00
Güncelleme de sorun yaşıyorum. Güncelle diyorum. Bir hata oluştu diyor ve güncellemiyor. :(

youngpunker
01.Haziran.2007, 22:02
Ya şu 1280*1024 konusunda bir açıklama yapan olursa sevinirim :)

CheD EvanS
01.Haziran.2007, 22:27
Ya şu 1280*1024 konusunda bir açıklama yapan olursa sevinirim :)

Öncelikle turksportal masaüstü uygulamasını çalıştırıp pencere modunu seçiceksin bi kere oyunu çalıştır öyle sonra oyundan çık.Sonra Football manager in yüklü olduğu klasöre git orda turksportal masaüstü tarafından yaratılan kısayol u sağ tıklayıp özellikleri açıcaksın , hedef kısmında " işaretinden sonra bir boşluk bırakıp --fullscreen_width=1280 --fullscreen_height=1024 yazıcaksın sonra turksportal masaüstü programıyla çalıştır oyunu..iyi oyunlar

Deli_Ruh
01.Haziran.2007, 22:29
1280*1024 çöcünürlükte oynayamayan arkadaşlar msn mi eklesinler yardımci olim arkadaşlar...

CheD EvanS
01.Haziran.2007, 22:35
Bu TM 2008 Lisans anahtarı ne oluyor??Lütfen yardımcı olurmusunuz...

Deli_Ruh
01.Haziran.2007, 22:37
Bu TM 2008 Lisans anahtarı ne oluyor??Lütfen yardımcı olurmusunuz...

turksportal yaz arkadaşım oraya...

Onurap
01.Haziran.2007, 22:40
dosya upload esnasında hatalı update edenler çıkabilir dosya sağlıklı gelmeyeceği için tekrar indirip kurabilirler.

linkler güncellenmiştir. Son sürüm v1.1.0'dır.

anahtarını silsinler.

Teşekkürler işe yarıyor..

youngpunker
01.Haziran.2007, 22:53
Ya arkadaşlar 1280*1024 çalışıyor ama pencere modunda onada bi çözüm bulamazmıyız:)

CheD EvanS
01.Haziran.2007, 23:02
Ya arkadaşlar 1280*1024 çalışıyor ama pencere modunda onada bi çözüm bulamazmıyız:)

Oyuna girdiğin zamanda ayarlardan tam ekran ı işaretliyceksin..

heavy86
01.Haziran.2007, 23:03
bende yapamadımmmm

Vieri
02.Haziran.2007, 00:13
Öncelikle teşekkürler yama için..

Teknik problem olarak sayılır mı bilmiyorum ama bir sorum olacak..

Oyuncu profilindeki özellikler alfabetik olarak diziliyo.. Bunu eski haline yani orijinal haline getirmenin bi yolu var mı acaba?

Teşekkürler tekrar..

Malesef bu özellik ingilizce sıraya göre ayarlanamıyor.

Güncelleme de sorun yaşıyorum. Güncelle diyorum. Bir hata oluştu diyor ve güncellemiyor. :(

büyük ihtimalle liveupdate.exe nde sorun var.

Başlat->Çalıştır'a tıkla Regedit yaz.

bir program açılacak windows kayıt defteri isminde

klasörlerden aşağıdaki yolu bul

Turksportal.net klasörüne sağ tıkla ve sil

bundan sonra 2 yol var

1- Programı çalıştır, güncelle de ve son halini yükle. son versiyon v1.1.0

2- Programı Sil, Web sitemizden tekrar indir.

---------------------------

Oyun ayarlarında oyun klasörünü belirtip halen uyguluma dosyası bulunamadı diye hata alan arkadaşlar oyunun kurulu olduğu alana gitsinler ve fm.exe dosyasına baksınlar.. Bazı kullanıcılarda bu dosyanın adı fm.exe.exe olduğu için çalışmıyor. Bu dosyadan .exe lik fazlalığı isim değişikliği ile kaldırıp deneyin.

Ürün anahtarına "Turksportal" yazın. Şu aşamada çok önemli değil.

------------------------------

Bunun dışında yama versiyonları 1.0.33 olan kullanıcılar mutlaka yamayı güncellemeliler!

saat 00:00 ile 11:00 saatleri arasında yamayı indirip ilk seferde hata almayıp ikinci seferde yamada hata alan kullanıcılar aşağıdaki direktifleri uygulamalılar.

1 ) Başlat->Çalıştır-> regedit (enter)

açılan kayıt defterinde aşağıdaki klasörü buluyoruz

Turksportal.net'i siliyoruz.

2 ) Yamayı çalıştırıyoruz ve kesinlike oyuna başlamadan ilk iş olarak güncelle diyoruz ve v1.1.0 a yükseltiyoruz oyunu artık sıkıntısız oynatabilirsiniz.

Eğer liveupdate'de hata alıyorsunuz programın son halini sitemizden indirebilirsiniz.

----------------------------------

Msinet, ocx veya benzeri DLL hataları alanlar, sisteminde sorun var, bu arkadaşlar bana msn yoluyla ulaşabilirler, binde birde olsa bu tip sorunları olan arkadaşlar oluyor. Onlara sorunsuz sistem dosyalarını güvenilir olarak verebilirim.

-------------------------------

Oyun ekran ayarlarınızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

1 ) Oyunun (FM'nin) kurulu olduğu alana girin ve Turksportal Masaüstü 2008 kısa yoluna sağ tıklayıp özellikler diyin.

kısayolun hedefinin sonunda --small_screen yazdığını göreceksiniz

arzu ederseniz oraya

--windowed yazıp pencere modu yapabilirsiniz.

--fullscreen_width=1280 --fullscreen_height=1024 yaparakta ekran boyutlarını belirtebilirsiniz. Bunlar size kalmış.

baron4820
02.Haziran.2007, 03:46
Mustafa abi ben de run-time error '429' ActiveX component can't create object diye bişey çıkıyor ne yapmalıyım?

Vieri
02.Haziran.2007, 03:48
nerede çıkıyor bu hatayı nerede alıyorsun?

baron4820
02.Haziran.2007, 03:49
Turksportal Masaüstü Yazılımı 2008'e giriyom 5-10 saniye sonra bu geliyor

Vieri
02.Haziran.2007, 03:52
c:\windows\system32 içerisinde

msxml3.dll dosyasının olduğuna emin ol.

varsa

başlat -> çalıştır -> cmd

regsvr32 msxml3.dll
yap ve enter de

kayıt defterine kayıt başarılı diyecektir..

baron4820
02.Haziran.2007, 03:56
Abi dediklerini yaptım ama olmadı tekrar kurdum gene olmadı.Yapılacak başka adım var mı abi
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Kayıt defterine kayıt başarılı da dedi fakat olmuyor.

Suicider
02.Haziran.2007, 04:25
ben indirdim ayarlardan dosyanın bulunduğu yeri seçiyorum fm.exe nin fakat uygulama bulunamadı diyor yardım lütfen..

KaPaLı
02.Haziran.2007, 04:29
malakaci , .exe dosyasını değil C>ProgramFiles>Sportsİnteractive>Football Manager 2008 klasörünü göstereceksin.

tolgakarakol
02.Haziran.2007, 04:33
Bende ŞU hatayı veriyor: :icon_sad:

http://img205.imageshack.us/img205/60/gkaf6.jpg

:tur:NE YAPMALIYIM lütfen yardım edin.:tur:

KaPaLı
02.Haziran.2007, 04:35
Bende ŞU hatayı veriyor: :icon_sad:

:tur:NE YAPMALIYIM lütfen yardım edin.:tur:

Başlat ->

Çalıştır ->

regedit (Enter)

klasörüne gel

Evet de

tüm pencereleri kapat

Vieri açıkladı nasıl olacağını arkadaşlar aynı soruyu sormayın Sayfaları biraz dolaşın

tolgakarakol
02.Haziran.2007, 04:43
Vieri açıkladı nasıl olacağını arkadaşlar aynı soruyu sormayın Sayfaları biraz dolaşın

Pardon görmemeişim çok teşekkürler :)

animals_wolf
02.Haziran.2007, 04:47
ya bu rapidden dosya nasıl indiriliyo 7 tane harf var yardımmm :s7::s7:

Xipe Totec
02.Haziran.2007, 04:54
kardeş ordaki karakterlerin üzerinde kedi-köpek resimleri var ona göre kedilerin olduğu karakterleri girceksin..

animals_wolf
02.Haziran.2007, 04:56
kardeş ordaki karakterlerin üzerinde kedi-köpek resimleri var ona göre kedilerin olduğu karakterleri girceksin..

sağol kardeş ama bazıları var hiç belli olmuyo

baron4820
02.Haziran.2007, 05:03
ben de run-time error '429' ActiveX component can't create object diye bişey çıkıyor ne yapmalıyım?LÜTFEN YARDIM EDİN

animals_wolf
02.Haziran.2007, 05:10
ya sayın mustafa budak neden oyun çok geç açılıyo acaba bendemi sorun

tşk saygılar

baron4820
02.Haziran.2007, 05:13
c:\windows\system32 içerisinde

msxml3.dll dosyasının olduğuna emin ol.

varsa

başlat -> çalıştır -> cmd

regsvr32 msxml3.dll
yap ve enter de

kayıt defterine kayıt başarılı diyecektir..

Abi dediklerini yaptım kayıt defterine kayıt başarılı da dedi şimdi ne yapıcam

Vieri
02.Haziran.2007, 05:16
tekrar dene çalıştırmayı

Vieri
02.Haziran.2007, 05:16
ya sayın mustafa budak neden oyun çok geç açılıyo acaba bendemi sorun

tşk saygılar

oyun nerede çok geç açılıyor, ilk girişte mi?

baron4820
02.Haziran.2007, 05:18
tekrar dene çalıştırmayı

aynı hatayı veriyor

animals_wolf
02.Haziran.2007, 05:18
oyun nerede çok geç açılıyor, ilk girişte mi?

evet sayın budak reklamdan sonra siyah bi ekran geliyor orda 30 sn kadar bekliyo açmıyacak diye çok korktum tansiyonum düştü ya...:icon_lol:

Vieri
02.Haziran.2007, 05:32
e işlem yapıo yazılım bekleyeceksiniz orada ortalama 40sn fln sürüyor yamadan oyunun açılması.

baron senin olaya gelince sende herhangi bi güvenşlik programı kurulu mu ? sorunun xml hatası

heavy86
02.Haziran.2007, 05:48
Bende bi açtığımda türkçe , sonra ingilizce..Sürekli ana dizindeki fm kısayolunu siliyorum , öyle türkçeye geri dönüyor :(

baron4820
02.Haziran.2007, 05:49
yok güvenlik kurulu değil

Vieri
02.Haziran.2007, 08:20
Bende bi açtığımda türkçe , sonra ingilizce..Sürekli ana dizindeki fm kısayolunu siliyorum , öyle türkçeye geri dönüyor :(

bunun yerine dediğim olayı yapsan ve son sürümü kullansan bunlarla uğraşmazdın

yıldo_23
02.Haziran.2007, 09:49
masaüstü programını indirip kurdum..oyunum kuruşu olduğu klasörü işaretleyip kaydettim..oyuna girdim türkçe değil..daha sonra tamponlanmış veri sil'i işaretledim ama değişen bişey olmadı..daha sonra cache klasörünü boşalttım ama yüne türkçe olmadı..en son olarak oyunu kaldırıp tekrar kurdum ama hala türkçe göremiyorum..!!!

Aydin
02.Haziran.2007, 09:58
cache klasörünün yanında başka dosyalar varsa onları da silmeyi dene.

yıldo_23
02.Haziran.2007, 10:15
dostum saol yardımın için ama olmuyo anlam veremediğim bi biçimde..gerçi ben bu oyunu bildim bileli ingilizce oynuyorum ama o kadar emek verildi uğraşıldı bi deneyeyim dedim ama olmuyo bi türlü..neyse bundan sonrada ingilizce oynamaya devam..ama hakkaten kullanabilenler için harika bişey olumş gerçekten..yapanların aklına ve ellerine sağlık..

__Trex__
02.Haziran.2007, 10:24
oyun hızı konusunda problem yaşayan varmı
ben hissedilir derecede yaşıyorum :s

ibo
02.Haziran.2007, 12:52
dostum saol yardımın için ama olmuyo anlam veremediğim bi biçimde..gerçi ben bu oyunu bildim bileli ingilizce oynuyorum ama o kadar emek verildi uğraşıldı bi deneyeyim dedim ama olmuyo bi türlü..neyse bundan sonrada ingilizce oynamaya devam..ama hakkaten kullanabilenler için harika bişey olumş gerçekten..yapanların aklına ve ellerine sağlık..

oyunu pencere modunda değilde, tam ekran modunda açmayı deneyebilirsin.

ykledim oyun açıldı %100 ingilizce oldu

heavy86
02.Haziran.2007, 18:47
bunun yerine dediğim olayı yapsan ve son sürümü kullansan bunlarla uğraşmazdın

son sürümü kullanıyorum abi :icon_smile:

ana dizindeki kısayolu silmeden oyuna girersem ingilizce oluyor ..

Aydin
02.Haziran.2007, 18:48
ykledim oyun açıldı %100 ingilizce oldu

Teknik çözümler konusuna bak her konuya bunu yazacağına.

Trabzonspor
02.Haziran.2007, 19:58
öncelkle bu yamayı yapan emeği gecen tüm arkadaşlara ayrı ayrı teşekkur ederım ve saygılarımı sunarım.

ben oyuna masa uzerındekı kısa yoldan girdiğim zaman oyun turkce olmuyor ancak yamadakı oyuna basla butonuna basıp oyuna gırdıgımde oyun tr oluyor bunun bı cozumu varmı acaba yoksa ben birşeyleri yanlışmı yapıyorum?

KaPaLı
02.Haziran.2007, 20:03
thehell61 direk Football Manager 2008 kısayolundan girersen türkçe olacağını düşünmüyorum. Zaten öyle birşey olsa Turksportal Masaüstü çıkmazdı sadece dil dosyasını upload ederlerdi.

Türkçe olmuyo diyen arkadaşlar acaba dil dosyaları orjinalmi ? english.ltc dosyasını değiştirdinizmi ?

Trabzonspor
02.Haziran.2007, 20:25
cevabın için teşekkür ederım

yıldo_23
02.Haziran.2007, 20:59
oyunu pencere modunda değilde, tam ekran modunda açmayı deneyebilirsin.

ibo kardeş dediğini yaptım oyunu tam ekran modunda açtım ve türkçeleşti:)..yardımın için teşekkürler..ama niye pencere modunda türkçe oynanmıyo onu anlamadım..varmı bunun bi çözümü??paylaşırsanız sevinirim..!

9sami
02.Haziran.2007, 23:19
arkadaşlar oynu gayet iyi bir türkçe oranında oynanıyor fakat array hatsı veriyor
oynanışa engel olmasad bilmenizi istedim .
çalışma için ellerine sağlık

SamTCyLaN
02.Haziran.2007, 23:27
Her eşyi yaptım ama oyun açıldığında tamamen ingilizce oluyor

Crabbyandayyash
02.Haziran.2007, 23:29
ibo kardeş dediğini yaptım oyunu tam ekran modunda açtım ve türkçeleşti:)..yardımın için teşekkürler..ama niye pencere modunda türkçe oynanmıyo onu anlamadım..varmı bunun bi çözümü??paylaşırsanız sevinirim..!

teknik destek bölümünde açıklaması yapılmış.bende deneddim.ve pencere modunda türkçe oynayabiliyorum.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Her eşyi yaptım ama oyun açıldığında tamamen ingilizce oluyor

tam ekran modunda dene...

teknik destek bölümünede göz at isrersen...çözümü bulursun büyük ihtimal

Vieri
02.Haziran.2007, 23:33
arkadaşlar oynu gayet iyi bir türkçe oranında oynanıyor fakat array hatsı veriyor
oynanışa engel olmasad bilmenizi istedim .
çalışma için ellerine sağlık

merhaba oyun tam 6 sezonluk demo oynatıldı bir kere bile array hatası ile karşılaşılmadı, sizin oynadığınız lig hangisi ? ayrıca daha önceden bir maç türkçeleştirme yaması vb bişeyler yüklediniz mi bunu belirtirseniz sevinirim.

Türkçe olmayan arkadaşlar ayarlardan cache leme olayını kaldırmalılar. Bunu ilk oyuna başlarken yaparlarsa bir seferlik yavaşlama sonrası sıkıntı kalmayacaktır.

SamTCyLaN nasıl bir yol izliyorsun bize belirtir misin

Crabbyandayyash
02.Haziran.2007, 23:49
yaw enteresan

sölemesi ayıp oyunum korsan.
daha önçeden türkçe dil yamasıda wardı türkçe spikerde.

kurdum hiç sorunsuz çalışıyor.

çokta memnun kaldım...gerçi bi tek dün akşam oynadım ama. bi sorun çıkmadı..

Omer90
02.Haziran.2007, 23:56
ben bir şey sorucam.. oyunumda yarım yamalak bir türkçe vardı...turksportal masaüstünü yüklemeden önce silmem gerekiyormu.yoksa bi problem olmazmı.
şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

Crabbyandayyash
02.Haziran.2007, 23:58
ben bir şey sorucam.. oyunumda yarım yamalak bir türkçe vardı...turksportal masaüstünü yüklemeden önce silmem gerekiyormu.yoksa bi problem olmazmı.
şimdiden teşekkürler yardımlarınız için

bendede wardı aynısı...yanlış hatırlamıosam 2007 dil dosyasını yüklemiştim ta ilk çıktığında...direk üstüne kurdum ama bi sorun çıkmadı.takır takır çalıştı bende

Omer90
03.Haziran.2007, 00:00
bendede wardı aynısı...yanlış hatırlamıosam 2007 dil dosyasını yüklemiştim ta ilk çıktığında...direk üstüne kurdum ama bi sorun çıkmadı.takır takır çalıştı bende

teşekkürler yardımın için içime su serptin:icon_lol:

SamTCyLaN
03.Haziran.2007, 00:01
cache klasörünü başlamadan sili işaretledim oyunun yüklü olduğuklasörüde seçtim ama oyunu açtığımda ingilizce
kendimde sildim cahe içindekileri oyun yine ingilizce daha klasöre tekrar baktığımda dosyalar geri gelmiş
sildim baştan kurdum olmadı

Crabbyandayyash
03.Haziran.2007, 00:04
teşekkürler yardımın için içime su serptin:icon_lol:

saol ne demek :)

umarım işine yarar direk sorunsuz çalıştırırsın :)
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

cache klasörünü başlamadan sili işaretledim oyunun yüklü olduğuklasörüde seçtim ama oyunu açtığımda ingilizce
kendimde sildim cahe içindekileri oyun yine ingilizce daha klasöre tekrar baktığımda dosyalar geri gelmiş
sildim baştan kurdum olmadı

oyunu her açmanda cache kalsörü doluo ..
cache i sili işaretlediysen masaüstü progreamını kapayıp açınca klasörü otomatik boşaltması lazım..

pencere modundamı çalıştırıosun oyunu acaba ?

baron4820
03.Haziran.2007, 00:16
baron senin olaya gelince sende herhangi bi güvenşlik programı kurulu mu ? sorunun xml hatası[/quote]
demiştin mustafa abi
Düzeltmek için ne yapmalıyım lütfen abi yardım et.

SamTCyLaN
03.Haziran.2007, 00:23
hayır tam ekran olark oynuyorum ve o şekilde ayarlı;
cacheyi sil işaretledim ama olmuyor

Ouzy
03.Haziran.2007, 00:25
Türkçe olmuyo diyen arkadaşlar acaba dil dosyaları orjinalmi ? english.ltc dosyasını değiştirdinizmi ?

Hocam ilk defa senden duyuyorum. Ne yapabiliriz? Nereden bulabiliriz?

Crabbyandayyash
hayır tam ekran olark oynuyorum ve o şekilde ayarlı;
cacheyi sil işaretledim ama olmuyor

peki oyuna girdiğinde ayarlar bölümüne baktınmı hiç..dil olarak türkçe seçilimi..

megane539
sayın turksportal yöneticileri öncelikle tükçe fm için teşekkürler ama ben dosyayı indirdikten sonra bu hatayı veriyor http://img166.imageshack.us/img166/443/adszwf0.th.png (http://img166.imageshack.us/my.php?image=adszwf0.png) nedeni ne olabilir ilginiz için teşekkür ederim

ibo
03.Haziran.2007, 00:44
sayın turksportal yöneticileri öncelikle tükçe fm için teşekkürler ama ben dosyayı indirdikten sonra bu hatayı veriyor http://img166.imageshack.us/img166/443/adszwf0.th.png (http://img166.imageshack.us/my.php?image=adszwf0.png) nedeni ne olabilir ilginiz için teşekkür ederim

el insaf yahu daha kaç kere açıklayacaklar. Önceki sayfalara bir bak bakalım...

Burak Duran
03.Haziran.2007, 00:45
megane539- teknik cozumler konusuna bak

SamTCyLaN
03.Haziran.2007, 00:47
peki oyuna girdiğinde ayarlar bölümüne baktınmı hiç..dil olarak türkçe seçilimi..
evet türkçe

KaPaLı
03.Haziran.2007, 01:11

[B]Başlat ->

Çalıştır ->

regedit (Enter)

klasörüne gel

Evet de

tüm pencereleri kapat

Vieri açıkladı nasıl olacağını arkadaşlar aynı soruyu sormayın Sayfaları biraz dolaşın her sayfaya aynı şeyi yazmayalım

Hocam ilk defa senden duyuyorum. Ne yapabiliriz? Nereden bulabiliriz?

http://uploaded.to/?id=18uk43 Oyunun orj. dil dosyasını uploadladm Sene başından beri TürkçeFM diye dosya yükleyen arkadaşlar bu dosyayı C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008\data\languages içine atsınlar

guarin14
03.Haziran.2007, 02:08
ben indiremedm yahu bunu bende flashget programı war inmior winrarla ilgili bşyler çıkıor

yıldo_23
03.Haziran.2007, 04:24
ya pencere modunda hala türkçe oynanmıyo.tam ekran türkçe pencere modu ingilizce..ne iş anlamadım..!!!

Aydin
03.Haziran.2007, 04:55
ya pencere modunda hala türkçe oynanmıyo.tam ekran türkçe pencere modu ingilizce..ne iş anlamadım..!!!

teknik çözümler kısmında bu sorunun nasıl hallolacağını anlattık.

ben indiremedm yahu bunu bende flashget programı war inmior winrarla ilgili bşyler çıkıor

rapidden flashget ile dosya indiremezsiniz.

erensen
03.Haziran.2007, 04:57
oyun hızı konusunda problem yaşayan varmı
ben hissedilir derecede yaşıyorum :s

ewt trex arkadaşım aynı sorunu bende yaşıyorum... türkçe yüklemeden evvel oyun gayet hızlıydı ama türkçe yükledikten sonra hissedilir bi yavaşlama var oyunda... Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

baron4820
03.Haziran.2007, 05:00
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img154.imageshack.us/img154/5299/adsznn9.jpg (http://imageshack.us)

Ben de bu hata çıkıyor.

Ouzy
03.Haziran.2007, 05:14
Soru: Runtime Error şeklinde bir hata mesajı alıyorum.
Cevap: İlk olarak “C:\Program Files\Turksportal Masaüstü 2008” liveupdate.exe dosyasını çalıştırmanız gerekiyor. Dosyalar güncellendikten sonra bu hata mesajı yine çıkıyorsa izlemeniz gereken yol şu: Başlat->Çalıştır->regedit yazıldıktan sonra çıkan pencereden HKEY_CURRENT_USER\Software dosyasına geldikten sonra Turksportal.Net anahtarını silmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra Masaüstü yazılımını güncelleyip oyunu çalıştırabilirsiniz.

Teknik Çözümler bölümünde sorunun cevabı var!!!
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Bundan önce kayıtlı bir oyunum vardı hemde 8.0.1 oyunu ama şuanda kullandığım sürüm 8.0.2, onda bir sorun görmedim ama yeni oyun açtım ve ilk takımımı seçip "menajer" butonuna tıklayınca böyle bir hata verdi. Hatadan sonra oyuna sorunsuz bir şekilde devam ediliyor, söylüyim.

Vieri
03.Haziran.2007, 06:22
baron senin sorunun xml ocx hatası sisteminle alakalı bir sorun,

oguzyumak senin sorunun türkçe yama ile alakası yok

Ouzy
03.Haziran.2007, 06:31
Ne ile alakası var abi? Nasıl düzeltebilirim? Yamadan önce böyle bir hata hiç almamıştım.

guarin14
03.Haziran.2007, 06:40
rapidden flashget ile dosya indiremezsiniz.

inmiyor rapidden denedm ama ollmuyor

Ouzy
03.Haziran.2007, 06:55
Yukarıda ki sorunuma ek olarak bir sorunum daha var.

Kayıtlı oyunumda Türkçe olan yerlerin bazıları yeni oyuna başlayınca İngilizce oluyor. Yazılımda ki verileri sil seçeneği işaretli, ben kendim elle de sildim ama yok hep aynı sorun.

Yardım edebilirmisiniz? Her iki sorun için de...

Aydin
03.Haziran.2007, 07:04
inmiyor rapidden denedm ama ollmuyor

tamam zaten indiremezsiniz demiştim ben de.

oguzyumak, ilk sorun için önerebileceğim şey klise birşey olacak. oyunu silip yeniden kurmayı dene. 2. soru için ise cache klasörünün yanında başka klasörler de vardır. onların hepsini sil.

guarin14
03.Haziran.2007, 07:07
tamam zaten indiremezsiniz demiştim ben de.

napabilirz programı silmemmi lzm?

baron4820
03.Haziran.2007, 15:33
baron senin sorunun xml ocx hatası sisteminle alakalı bir sorun,

oguzyumak senin sorunun türkçe yama ile alakası yok

Abi düzeltmek için ne yapmayalıyım

Vieri
03.Haziran.2007, 17:05
Ne ile alakası var abi? Nasıl düzeltebilirim? Yamadan önce böyle bir hata hiç almamıştım.

kullandığın temadan kaynaklanıyor olabilir.

Yukarıda ki sorunuma ek olarak bir sorunum daha var.

Kayıtlı oyunumda Türkçe olan yerlerin bazıları yeni oyuna başlayınca İngilizce oluyor. Yazılımda ki verileri sil seçeneği işaretli, ben kendim elle de sildim ama yok hep aynı sorun.

Yardım edebilirmisiniz? Her iki sorun için de...

masaüstü ayarlarından bir seferlik verileri sil seçersen oyunun daha hızlı açılır.

Türkçe İngilizce farklılıklara örnek verebilirsen daha net yardımcı olabiliriz.

Abi düzeltmek için ne yapmayalıyım

http://support.microsoft.com/download/support/mslfiles/Vbrun60.exe buradan ilgili dosyayı bilgisayarına kurmalısın.

c:\windows\system32\msxml3.dll
c:\windows\system32\ieframe.oca ve ieframe.dll
c:\windows\system32\scrrun.dll
c:\windows\system32\stdole.tlb
c:\windows\system32\msvbvm60.dll

bu dosyaların sisteminde olduğuna, kullanmakta olduğun kullanıcı hesabının bu dosyalara erişim izni olduğuna emin ol.

megane539
03.Haziran.2007, 18:24
beyler oldu allah razı olsun :D bundan sonra aynı hatayı verme olasıığı varmı eğer verirse aynı yolumu izleyelim

Vieri
03.Haziran.2007, 18:58
beyler oldu allah razı olsun :D bundan sonra aynı hatayı verme olasıığı varmı eğer verirse aynı yolumu izleyelim

hayır hemşerim vermeyecek. ama başka problemler ortaya çıkabilir ona ok diyemiyorum :D

server78
03.Haziran.2007, 19:37
Kurulumu nasıl yapacağım bir arkadaş yardımcı olabilirmi. Teşekkürler

SamTCyLaN
03.Haziran.2007, 20:56
benim oyun hala ingilizce;önceki tükçe yama veye
oyunun kurulu olduğu yer d; ama cache falna c de spor interc falan bu sorun bu yüzden mi acaba oyunu c ye atsam düzelirmi

Tedesco
03.Haziran.2007, 21:22
yama çıktımı ya ben yamayı ara ara bulamadım hiç..

aLka
03.Haziran.2007, 21:26
ben oyunun dizinini dogru göstermeme ragmen, uygulama dosyasını bulamıyor. eminim dogru gösterdigime ama baska pcde deniyorum böyle cıkıyor.

http://www.resimupload.org/files/gqlr519m5mtlr9kiiw7e.jpg

KaPaLı
03.Haziran.2007, 21:33
@aLka - C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008 Dizin bu şekilde olacak.

Ouzy
03.Haziran.2007, 22:21
kullandığın temadan kaynaklanıyor olabilir.
Sorun: http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg (http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg)

Abi hiç farklı tema kullanmadım, oyuna başladığımdan beri hep aynı tema, ilk defa böyle birşey gördüm.

masaüstü ayarlarından bir seferlik verileri sil seçersen oyunun daha hızlı açılır.

Türkçe İngilizce farklılıklara örnek verebilirsen daha net yardımcı olabiliriz.
Oyunumun yavaş açılması ile ilgili bir sorunum yokta.. Türkçe-İngilizce farklar, yama çıkmadan önceki veritabanından oyuna girdiğimden kaynaklanıyor sanırım, normal 8.0.2'den girince böyle birşey olmuyor. Bu arada yama çıkmadan kayıtlı olan 8.0.1'in oyununu oynamaktayım, onda böyle bir sorun yok.

Ouzy
03.Haziran.2007, 22:28
Pencere modunda oynamıyorsun değil mi?

SamTCyLaN
03.Haziran.2007, 22:57
hayır tam ekran;pencere modunda çalıştırdım sonuç aynı

Aydin
04.Haziran.2007, 02:38
benim oyun hala ingilizce;önceki tükçe yama veye
oyunun kurulu olduğu yer d; ama cache falna c de spor interc falan bu sorun bu yüzden mi acaba oyunu c ye atsam düzelirmi

cache klasörünün yanında başka klasörler varsa onları da sileceksin.

oyun klasörünü d: 'de tam uzantısıyla tanıttıysan bir sorun çıkmaz. c veya d de olmasıyla alakalı değil yani.

9sami
04.Haziran.2007, 02:47
vieri ilk oyunu açıp oynadığımda 5-6 defa aray access bound olması lazım bu hatayı verdi . Fakat oynamamda herhangi bir problem yok diye devam edince daha sonra bir daha çıkmadı.

Herhangi bir ek kurmadım sizden aldığım dosyalar haricinde. Çeviriniz ve masa üstü programınız çok iyi olmuş teşekkürler

Vieri
04.Haziran.2007, 05:14
access bound hataları ile 6 sezonluk test sürecinde hiç karşılaşmadım ama hangi ligler açıkken yaşadın bu problemi?

uygulama bulunamama ile alakalı teknik problemler başlığında cevap var.

oguzyumak, turksportal masaüstü'nün hiç bir şekilde bahsedilen xml ve benzeri dosyalara müdehalesi yoktur, bu problemin masaüstünden kaynaklandığını düşünmüyorum

aLka
04.Haziran.2007, 06:05
@aLka - C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008 Dizin bu şekilde olacak.
aynen öyle yaptım, oyun d´de.. format atmıstım. oyun d´de oldugu icin acaba formatın bi etkisi olmus olabilir mi? silip yeniden mi yüklesem..

ib000
04.Haziran.2007, 06:30
ya arkadasım bu run tıme 5 hatasını anladık tamm da her oyun dan cıktgımda tekrar aynı sey hep regedit silmek zorundamıyım ???

Aydin
04.Haziran.2007, 06:33
aynen öyle yaptım, oyun d´de.. format atmıstım. oyun d´de oldugu icin acaba formatın bi etkisi olmus olabilir mi? silip yeniden mi yüklesem..

oyun d'de ise d'yi göstereceksin. öyle gösterdiysen sağ altta kaydet dediğin zaman oyunun çalışması lazım.

KaPaLı
04.Haziran.2007, 06:36

C:\ sürücüsünü sistem dosyaların için kullanmadıysan D:\ sürücüsünden kaldırıp C:\ sürücüsüne alıp dene istersen ama onunla ilgili olacağını düşünmüyorum.

ya arkadasım bu run tıme 5 hatasını anladık tamm da her oyun dan cıktgımda tekrar aynı sey hep regedit silmek zorundamıyım ???

Oyundan çıktığında Sağ alt tarafta Turksportal Masaüstü seçeneğine sağ tıklayıp ÇIKIŞ yapıp Turksportal Masaüstünü tekrar açarsan problem olacağını düşünmüyorum.

ahuserkan
04.Haziran.2007, 06:51
arkadaşlar lütfen yardım edin...ben indirdim fakat ayarlar bölümünde TM 2008 Lisans Anahtarı yazan yerde geçersiz yazıyor.oyun orjinal mı olması gerekiyor ? çünkü bende lisans anahtarı yok.bu şekilde oyuna başla dediğimde file not found: zlib.dll die bi hata veriyor lütfen yardım edin...

CheD EvanS
04.Haziran.2007, 06:53
arkadaşlar lütfen yardım edin...ben indirdim fakat ayarlar bölümünde TM 2008 Lisans Anahtarı yazan yerde geçersiz yazıyor.oyun orjinal mı olması gerekiyor ? çünkü bende lisans anahtarı yok.bu şekilde oyuna başla dediğimde file not found: zlib.dll die bi hata veriyor lütfen yardım edin...

Oraya Turksportal yazıcaksın..Forumu incelemeni öneririm..Bütün soruların cevaplarınu bulabilirsin..

ahuserkan
04.Haziran.2007, 07:11
Oraya Turksportal yazıcaksın..Forumu incelemeni öneririm..Bütün soruların cevaplarınu bulabilirsin..

arkadaşım yardımın için teşekkürler.ben forumu okudum önce senin dedin gibi Turksportal yazdım fakat yine hata veriyor.aşağıya SS koyuyorum birde siz bakın nerde yanlış yapıyorum...

http://www.resimekle.gen.tr/pics/1e5eab3009241357ab993dc4127db4f9.JPG (http://www.resimekle.gen.tr/#1e5eab3009241357ab993dc4127db4f9.JPG)

http://www.resimekle.gen.tr/pics/4fe51d2d5c62d5bdd2ac1377afa1d88c.JPG (http://www.resimekle.gen.tr/#4fe51d2d5c62d5bdd2ac1377afa1d88c.JPG)

ilginiz için şimdiden teşekkürler...

Ouzy
04.Haziran.2007, 07:17
"zlib.dll" dosyasını internetten bul, yükle bakalım, ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Google'a yaz hemen çıkar zaten.;)

ahuserkan
04.Haziran.2007, 07:31
"zlib.dll" dosyasını internetten bul, yükle bakalım, ondan sonra bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Google'a yaz hemen çıkar zaten.;)

kardeşim saol fakat buda yemedi :( hala aynı şeyi diyor.bu dosyayı nereye yüklicem onuda tam bilmiyorum gerçi ama ben D:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008 buraya attım..

Ouzy
04.Haziran.2007, 07:40
Bilgisayarım -> C:\WINDOWS\system32

Buraya atacaksın.;)

ahuserkan
04.Haziran.2007, 07:52
tamam kardeş çok saol şimdi oldu ;) bende sonradan okudum biyerde :) çok çok teşekkür ederim...

Vieri
04.Haziran.2007, 19:52

demekki direktifleri tam uygulamıyorsun. regitry keyden silince ve sonra güncellemeyi yapınca sorun ortadan kalkıyor.. her seferinde silip aynı dosyayı tekrar çalıştırırsan zaten her seferinde başa dönersin..

zlib.dll turksportal masaüstü 2008 yazılımını kurduğun yerde DLL klasörü var burada olması gerekiyor onu c:\windows\system32 içerisine yüklemen gerekiyor

SamTCyLaN
04.Haziran.2007, 20:33
bir yapamayan ben kaldım:d

Ouzy
04.Haziran.2007, 20:35
Hocam bence oyunu sil, C'ye yükle ve kurtul bu sorundan, bence.

@Vieri: Abi, zaten halletti Serkan sorunu.;)

ahuserkan
05.Haziran.2007, 00:52
zlib.dll turksportal masaüstü 2008 yazılımını kurduğun yerde DLL klasörü var burada olması gerekiyor onu c:\windows\system32 içerisine yüklemen gerekiyor

ilginiz için hepinize teşekkürler arkadaşlar...

erensen
05.Haziran.2007, 23:20
türkçeleştirdikten sonra oluşan oyundaki hız sorunu ile ilgili bir çözümü olan var mı acaba?

eXcitinG
05.Haziran.2007, 23:40
türkçeleştirdikten sonra oluşan oyundaki hız sorunu ile ilgili bir çözümü olan var mı acaba?

BöyLe birşeyi iLk defa senden duyuyorum ben şahsen :icon_confused:

erensen
05.Haziran.2007, 23:52
BöyLe birşeyi iLk defa senden duyuyorum ben şahsen :icon_confused:

aynı sıkıntıyı trex nickli arkadaşta yaşıyormuş... acaba niye böle bişey olabilir...

aLka
05.Haziran.2007, 23:55
birden böyle hata vermeye basladı?

http://www.resimupload.org/files/im9noj8h4g3heilt5165.jpg

omer_can_gs
06.Haziran.2007, 00:42
Arkadaşlar tüm anlatılanları yapmama rağmen yamayı güncelliyemiyorum.Oluşan hata :

http://img164.imageshack.us/img164/6781/adszng7.png (http://imageshack.us)

SamTCyLaN
06.Haziran.2007, 00:44
bende hala olmuyor;

dizin şu şekilde d/ :fm_2008_fm_2008

RaSenGan
06.Haziran.2007, 02:03

Hız sorunu derken şunu kastediyosun heralde:Oyunu normal açınca bir yavaşlama söz konusu değil.Fakat Türkçe Yamayla beraber açınca çok fazla kasıyor.

Bu durumu ben yaşıyorum şahsen (:

anilton
06.Haziran.2007, 02:29
Hız sorunu derken şunu kastediyosun heralde:Oyunu normal açınca bir yavaşlama söz konusu değil.Fakat Türkçe Yamayla beraber açınca çok fazla kasıyor.

Aynen bende de böle oluyor Aygün...

Ouzy
06.Haziran.2007, 03:10
birden böyle hata vermeye basladı?

http://www.resimupload.org/files/im9noj8h4g3heilt5165.jpg

Bende de ilk defa Türkçe yamayı yükledikten sonra böyle bir hata olmuştu; http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Yöneticiler programın hiçbir şekilde XML dosyasına bir etkisi olmadığını söylemişlerdi.

quarizmam
06.Haziran.2007, 17:18
arkadaşlar iki teknik tecrübemi paylaşmak istiyorum:
1.bu yama çıkmadan önce fm 2007 nin türkçe yaması ile oynuyordum. daha sonra bu yamay ile hiç sorun yaşamadan oynadım. sonra fm 2007 nin türkçe yamasını gereksiz diye kaldırdım.. ertesi gün oyuna bir türlü giremedim ancak fm 2007 nin türkçe yamasını tekrardan yükledikten sonra girebildim
2.güncelleme mutlaka yapılması gerekiyor ama işyerinde interneti olup evinde interneti olmayanlar vb ne yapacak(benim gibi) işyerindeki bilgisayara bu programı kurdum sonra açtım ve güncelledim...daha sonra program files'e girip Turksportal Masaüstü 2008 dosyasını kopyalayıp evdeki bilgisayarıma götürdüm ve program filese yapıştırdım sorunsuz çalıştı...
bunları çoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için altın değerinde olduğunu söyleyebilirm -kendimden biliyorum:)-

BaFraLı
06.Haziran.2007, 17:42
Arkadaşlar bi kaç gündür türkçe fm sorunsuz oynuyordum bu gün girdiğimde oyun başla dedim biraz bekledikten sonra program simge durumuna küçülüyor ve oyun açılmıyor tsi masaüstü yazılımına bakıyorum '' Bad file name or number'' diye bişi yazıyor ve öyle bekliyor yani oyun açılmıyor sizce nedir bu?

erensen
06.Haziran.2007, 20:28

ewt aynen öle normalde hızlı oyun ama türkçe yama ile baya yavaşlıyo

RaSenGan
06.Haziran.2007, 20:42
Birçok kişide oluyormuş demek bu hız sorunu.

Ouzy
06.Haziran.2007, 20:55
Bende olmuyor nedense.

aLka
07.Haziran.2007, 00:57
oyuna girdigimde bazen ingilizce acılıyor.. cıktım bi daha denedim yine ingilizce acıldı. sorun ne acaba?

El Barto
07.Haziran.2007, 00:59
oyuna girdigimde bazen ingilizce acılıyor.. cıktım bi daha denedim yine ingilizce acıldı. sorun ne acaba?

Yamayı üstüste 2 kere açarsan oyun İngilizce çalışır. Türkçe oynayıp oyundan çıktıktan sonra masaüstü yazılımı açık kalıyor sanırım. sağ alt köşede simgesini görebilirsin. Tekrar açacakken bu simgeden açarsan sorun kalmaz diye düşünüyorum.

El Barto
07.Haziran.2007, 01:01
Bende de ilk defa Türkçe yamayı yükledikten sonra böyle bir hata olmuştu; http://www.hizliresim.com/2008/6/2/5174.jpg

Yöneticiler programın hiçbir şekilde XML dosyasına bir etkisi olmadığını söylemişlerdi.

Senin sorununda sanırım oyuna sonradan yüklediğin eklentiler logo forma vs. gibi şeylerden kaynaklanan bir sorun. Tam bir bilgim yok ama bir ID yanlış girilmiş falan olabilir.

Vieri
07.Haziran.2007, 08:48
Arkadaşlar tüm anlatılanları yapmama rağmen yamayı güncelliyemiyorum.Oluşan hata :

http://img164.imageshack.us/img164/6781/adszng7.png (http://imageshack.us)

http://www.ocxdump.com/cgi-bin/testwrap/downloadcounts.cgi?rt=count&path=ocxfiles/M/MSINET.OCX adresinden güncel OCX i sistem dosyaları arasına c:\windows\system32 içerisine atarsan sıkıntı kalmaması gerekiyor

bende hala olmuyor;

dizin şu şekilde d/ :fm_2008_fm_2008

Masaüstü ayarlarından klasöre tıkla ve oyunu yüklediğin alanı seç (FM'yi) d:\xxx şeklinde olacak...

Masaüstü ayarlarından cache sil özelliğini ilk defa Türkçeleştireceğiniz zaman seçili yaparsanız siler.. Türkçe olduktan sonra bu ayarı kaldırırsanız cache silmeyeceği için oyunun açılma hızı artacaktır.

Arkadaşlar bi kaç gündür türkçe fm sorunsuz oynuyordum bu gün girdiğimde oyun başla dedim biraz bekledikten sonra program simge durumuna küçülüyor ve oyun açılmıyor tsi masaüstü yazılımına bakıyorum '' Bad file name or number'' diye bişi yazıyor ve öyle bekliyor yani oyun açılmıyor sizce nedir bu?

yamayı güncellemeye çalışıp hata aldıysan belki böyle bir sorun yaşamış olabilirsin.

ib000
07.Haziran.2007, 18:03
ya crespo vierii yorumlarınız için teskkür ederim fakat her dafasında yine silmek zorunda kalıyorum güncellemeleride yapıorum ama maleseff :( !!

Vieri
07.Haziran.2007, 18:45
regeditten sildikten sonra oyun versiyonunu v1.1.0 yaparsan artık sorun almazsın. Eğer sorun alıyorsan başka bir olay vardır ona bakarız. [email protected] msnden ulaşmaya çalış bana

omer_can_gs
07.Haziran.2007, 20:47
Mustafa abi çok sağol işe yaradı.

SamTCyLaN
07.Haziran.2007, 23:00
http://img264.imageshack.us/img264/4278/cibgq0.jpg
dizin doğru
ama yinede oyunu açınca ingilizce oluyor

Aydin
07.Haziran.2007, 23:41
sen sanırım image dosyasının bulunduğu yeri gösteriyorsun.

SamTCyLaN
07.Haziran.2007, 23:57
oyunda aynı klasör de;ve oyunu açıyor ama ingilizce

ata0105
08.Haziran.2007, 09:37
Öncelikle yaşadığım sorunu bir kişi daha yaşamış ve çözüm yolları göstermişsiniz. Oyunnormal tam ekranda açıldığı zaman türkçe bir sorun yok ama pencere modunde açtığım zaman oyun full ingilizce.

anlatılanları tam olarak gerçekleştidiğime inanıyorum. full screen in yanıdna tik yok, turksportal masaüstü ayarlarıdna pencere mod ve cache sil di sanırım seçili. masaüstünün hedefine tırnaktan sonra yazılması gerekeni de bir boşluktan sonra direk yapıştırdım. açmadan önce aplication data/sport interactivitedeki tüm dosyaları sildim.

oyunu açarken iki tane değil tek masaüstü açılı durumda, pencere moduna girince dillerden türkçe seçili ama oyun tamamen ingilizce.

(son sürüm turksportal masaüstü yüklü 1.1.0)

Vieri
08.Haziran.2007, 19:46
Oyun klasörü içerisindeki masaüstü kısayolunu silip, masaüstü ayarlarındaki pencere modunu seçip, tamponlamayı temizleyi seçip, oyunu tekrar başlatmayı dener misin.

canavar20
10.Haziran.2007, 04:59
Ben ne yaptıysam İngilizce , 7 sayfayıda okudum ama yinede oyun full İngilizce. Tam ekranda da pencere modundada İngilizce , hata yaptığımıda zannetmiyorum.

Vieri
10.Haziran.2007, 06:52
bilgisayarının teknik özelliklerini yazar mısın ?

canavar20
10.Haziran.2007, 16:44
Pentium(R) 4 CPU 2.40 GHz
Ram : 256
Görüntü : VIA/S3G UniChrome Pro IGP , Bağdaştırıcı Ram : 32 mb

Özellikler çok kötü.

Vieri
10.Haziran.2007, 19:34
mouse kitleniyorya neredeyken hangi ekrandayken kendine geliyor?

canavar20
10.Haziran.2007, 20:16
mouse kitleniyorya neredeyken hangi ekrandayken kendine geliyor?

Normal FM açılınca , yani ibre dolduktan sonra kullanabiliyorum.

Abi birşey farkettim spiker Türkçe olmuş. :icon_confused: Ama oyun İngilizce.

Ouzy
10.Haziran.2007, 20:31
Normalde ibre dolduktan 10-15 saniye sonra kullanabiliyorsun ama...

Ottoman_2327
11.Haziran.2007, 04:05
arkadaslar bendede şöyle bir hata veriyo

Ouzy
11.Haziran.2007, 04:49

Resmi bir siteye upload edip linkini vermen gerekiyor. Böyle gözükmüyor neyin ne olduğu.

RaSenGan
11.Haziran.2007, 07:06
Ersin(canavar20) benim diğer oturumumda olmuştu.Oyunu açtığımda spiker sadece Türkçe'ydi.Diğer herşey İngilizce.Fakat o oturumu neredeyse hiç kullanmıyorum.Kullandığım oturumda denedim Türkçe oldu oyun.Eğer senin için bir sorun yaratmayacaksa yeni bir oturum açabilirsin FM'ye özel.O zaman açılır büyük ihtimal Türkçe olarak.

canavar20
11.Haziran.2007, 16:58
Ersin(canavar20) benim diğer oturumumda olmuştu.Oyunu açtığımda spiker sadece Türkçe'ydi.Diğer herşey İngilizce.Fakat o oturumu neredeyse hiç kullanmıyorum.Kullandığım oturumda denedim Türkçe oldu oyun.Eğer senin için bir sorun yaratmayacaksa yeni bir oturum açabilirsin FM'ye özel.O zaman açılır büyük ihtimal Türkçe olarak.

Deneyeceğim Aygün , teşekkürler.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Valla denedim , bu sefer reklam bittikten sonra programdan attı. Buda işe yaramadı.

SamTCyLaN
11.Haziran.2007, 17:32
bende ne denediysem olmadı
benide oyuna attı şimdi page not found yazdı sonrada
cahe klasörünü sil deki tki kkaltırdımm oyuna girdi niglizce işaretledim yine ingilizce

RaSenGan
11.Haziran.2007, 18:21
Ersin ne sorunlu bilgisayarın varmış.:) Çok fazla uğraşmak istemezsen format at bitsin.

Vieri
11.Haziran.2007, 19:18
Normal FM açılınca , yani ibre dolduktan sonra kullanabiliyorum.

Abi birşey farkettim spiker Türkçe olmuş. :icon_confused: Ama oyun İngilizce.

yani ibreden anlayamam ama hangi ekranda mouse devreye giriyor onu söylersen daha yardımcı olursun , örneğin FM açıldıktan sonra ki 3.tanıtım ekranı gibi..

yüklediğin resimden hiçbişey anlamadım kusura bakma tekrar yüklemen gerekecek

bende ne denediysem olmadı
benide oyuna attı şimdi page not found yazdı sonrada
cahe klasörünü sil deki tki kkaltırdımm oyuna girdi niglizce işaretledim yine ingilizce

yamadan mı attı oyundan mı ve page not found hatası neredeyken verdi?

canavar20
11.Haziran.2007, 20:27
Tanıtımın başında. Hemen mauseyi kontrol edebiliyorum.

SamTCyLaN
11.Haziran.2007, 20:49
hatayı yamada verdi;oyuna yükleniyor yerinde page not found yazdı
yine denedim sorunsuz giriyoruz ama Türkçe değil;

Vieri
11.Haziran.2007, 21:11
turksportal masaüstünün yüklü olduğu yerde TEMP klasörü olmak zorunda,

oyun versiyonun kesinlikle v1.1 olmalı

Application Data Klasöründe Sports Interactive klasörü ve Football Manager 2008 kalsın hatayı bundan dolayı veriyor sanıyorum o klasörü toptan siliyorsun.

Eren91
12.Haziran.2007, 03:01
Oyunu Açıyorum Biraz Oynadıktan Sonra Kendi Kendine kapanıyor ?

Vieri
12.Haziran.2007, 07:13
senin sorunun masaüstü yazılımı ile alakalı değil, oyunu kaldırıp tekrar kurmayı denersen iyi olur

canavar20
12.Haziran.2007, 18:55
Tanıtımın başında. Hemen mauseyi kontrol edebiliyorum.

Mustafa abi yardım etmedin? Sorunun çözümü yoksa bile yok deseniz uğraşmasam.

SamTCyLaN
12.Haziran.2007, 23:04
Page not found hatısını bir daha vermedi;ve ingilizce hala
v2 ile düzelirmi

Ali Apaydın
12.Haziran.2007, 23:14
Page not found hatısını bir daha vermedi;ve ingilizce hala
v2 ile düzelirmi

1- Turksportal Masaüstünü kaldır
2- Oyunu kaldır
3- Oyunu tekrar kur
4- Yazılımı tekrar kur
5- cache klasörünü sil
6- Yazılımın güncellemesini yap. mevcut 1.1.0.0
7- Tekrar girince sorun kalmaması lazım

SamTCyLaN
12.Haziran.2007, 23:19
evet onların hepsini yaptım olmadı;

Ali Apaydın
12.Haziran.2007, 23:30
O zaman Başlat > Çalıştır komutuna gir. regedit yazarak kayıt defterini aç. Orda HKEY_CURRENT_USER > Software > Turksportal.net anahtarını sil. Başka bişey aklıma gelmedi benim :S

mert_fox
12.Haziran.2007, 23:34
Ben yükledim programı bende 8.0.1 patch vardı yerini felan gösterdim.Oyuna Başla ya tıkladım bekletti biraz klavye ve mause takılabilir dedi sonra oyunun simgesi sol alta saatin oraya indi.Şimdi fm yi yeniden mi çalıştıracağız yoksa benim 1.8.2 yi yüklemem mi gerekiyor yoksa yüklerkenmi yanlış yaptım.

Saygılar ve teşekkürler...

SamTCyLaN
12.Haziran.2007, 23:38
O zaman Başlat > Çalıştır komutuna gir. regedit yazarak kayıt defterini aç. Orda HKEY_CURRENT_USER > Software > Turksportal.net anahtarını sil. Başka bişey aklıma gelmedi benim :S
onuda denedim malesef ki sonuç yok:(

Mirza
12.Haziran.2007, 23:51
Arkadaşlar problemleriniz için buraya yazmadan önce lütfen önce altta link'e bakınız.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=61088

mert_fox
13.Haziran.2007, 00:00
Arkadaşlar problemleriniz için buraya yazmadan önce lütfen önce altta link'e bakınız.

Çok teşekkürler verdiğiniz linkten sorunumu çözdüm.

ata0105
13.Haziran.2007, 00:50
Oyun klasörü içerisindeki masaüstü kısayolunu silip, masaüstü ayarlarındaki pencere modunu seçip, tamponlamayı temizleyi seçip, oyunu tekrar başlatmayı dener misin.

Oyunu, masaüstü yazılımı kaldırıp tekrar kurmama ve tavsiye edilen çözüm yollarını harfiyen uygulamama rağmen oyun pencere modunda türkçe olmamaktadır(sadece spiker türkçedir).

Fakat tam ekran açıldığında kusursuz derecede denebilecek kadar türkçedir. Bu oyunu pencere modunda türkçe oynayabilen bir arkadaş var ise kendisini alnından öpüyor, yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara da teşekkür ediyorum...

Ouzy
13.Haziran.2007, 00:54

Bu başlığa baktın mı?

Ottoman_2327
13.Haziran.2007, 02:23
arkadaslar işte bende şöyle bir problem çıkıor
http://www.resimupload.com/ds997795542_adsız.html
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yani yama falan çalışıyo ama birde yamayı kapatırken böyle bir hata verio neden olabilir acaba

mert_fox
13.Haziran.2007, 03:49
Türkçe yama v 8.0.1 de çalışıyordu. V 8.0.2 yi yüklediğimde yama bu hali aldı ;

http://img68.imageshack.us/img68/1596/asafasdih6.jpg (http://imageshack.us)

http://img353.imageshack.us/img353/3260/83368351ri5.jpg (http://imageshack.us)

http://img383.imageshack.us/img383/2342/24492210lx7.jpg (http://imageshack.us)

http://img353.imageshack.us/img353/9194/14089986tu0.jpg (http://imageshack.us)

Net göremeyenler için ;

http://img353.imageshack.us/img353/3260/83368351ri5.jpg
http://img383.imageshack.us/img383/2342/24492210lx7.jpg
http://img353.imageshack.us/img353/9194/14089986tu0.jpg

Umarım en yakın zamanda çözümü bulurum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler...

Ali Apaydın
13.Haziran.2007, 07:49
mert_fox (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=102302) arkadaşım ben de aynı sorunu yaşadım. ama 8.0.1'de yaşadım. 8.0.2 kurup cache klasörünü sildim. sonra turksportal masaüstü yazılımını 1.1.0'a yükselttim ve sonra tekrar denedim ve herşey düzeldi.

Mirza
13.Haziran.2007, 18:15
arkadaslar işte bende şöyle bir problem çıkıor
http://www.resimupload.com/ds997795542_adsız.html
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yani yama falan çalışıyo ama birde yamayı kapatırken böyle bir hata verio neden olabilir acaba

Microsot beller read olamadı gibi hatalar için bi açıklama yapmış.
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=91237
http://download.windowsupdate.com/Wi...gent30-x86.exe

bu da makalesi
http://support.microsoft.com/kb/932494/tr

Problem ram'lerinden de kaynaklanıyor olabilir. Ram'lerin yerlerini değiştirebiliyorsan bir de öyle dene.

Türkçe yama v 8.0.1 de çalışıyordu. V 8.0.2 yi yüklediğimde yama bu hali aldı ;

http://img68.imageshack.us/img68/1596/asafasdih6.jpg (http://imageshack.us)

http://img353.imageshack.us/img353/3260/83368351ri5.jpg (http://imageshack.us)

http://img383.imageshack.us/img383/2342/24492210lx7.jpg (http://imageshack.us)

http://img353.imageshack.us/img353/9194/14089986tu0.jpg (http://imageshack.us)

Net göremeyenler için ;

http://img353.imageshack.us/img353/3260/83368351ri5.jpg
http://img383.imageshack.us/img383/2342/24492210lx7.jpg
http://img353.imageshack.us/img353/9194/14089986tu0.jpg

Umarım en yakın zamanda çözümü bulurum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler...

mert_fox (http://forum.turksportal.net/vb/member.php?u=102302) arkadaşım ben de aynı sorunu yaşadım. ama 8.0.1'de yaşadım. 8.0.2 kurup cache klasörünü sildim. sonra turksportal masaüstü yazılımını 1.1.0'a yükselttim ve sonra tekrar denedim ve herşey düzeldi.

Çözümü sağolsun arkadaş vermiş zaten.

mert_fox
13.Haziran.2007, 22:08
Tamam programdan güncelle yaptım.

Cache dosyası nerede acaba?

Ali Apaydın
13.Haziran.2007, 22:20
Masaüstü yazılımının 1.1.0 versiyonunu bulamadım acaba linkini buraya yada özel mesajdan yollayabilirseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler ve saygılar...

Tamam programdan güncelle yaptım.

Cache dosyası nerede acaba?

Cache klasörü şurada:
C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Application Data\Sports Interactive\Football Manager 2008

işte bu klasörün içindeki cache klasörünü sil. Eğer Application Data klasörünü orada göremiyorsan klasör seçeneklerinden Gizli Sistem Dosya ve klasörleri göster seçeneğini işaretle. Klasör Seçeneklerine Bilgisayarım'da üst menüde Araçlar bölümünden ulaşabilirsin.

mert_fox
13.Haziran.2007, 22:43
Çok teşekkür ederim Ali Apaydın yardımların çok önemliydi.Tekrar çok teşekkürler...

ata0105
13.Haziran.2007, 23:08

Bu başlığa baktın mı?

Soru: Pencere modunda oynayamıyorum.
Cevap: Masaüstü programının kısayol dosyasına sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini seçtikten sonra açılan pencerede, üst kısımdan “Kısayol” sekmesi altında bulunan Hedef kısmında yazan yerden sonunda bir boşluk bırakıp -small_screen –windowed yazılır. Buna rağmen oyun Türkçe değil ise oyunun içindeki “Pencere modunda çalıştır” seçeneğindeki tiki kaldırmanız gerekmekte.

Tüm uygulanması gerek çözüm yollarını gerçekleştirdim, en son oyunu ve yazılımı da (son sürüm) kaldırdım tekrar yükledim ama oyun pencere modunda spiker hariç türkçe oynanmıyor.

Camby
13.Haziran.2007, 23:11
Yazılımı yükledikten sonra Crash Dumps hatası aldım.Oyunda daha önceden hiç bu hatayı almamıştım.Oyunu tekrar silip yükledim fakat saveli dosya açılırken yine Crash Dumps hatası verdi.

bySilver
13.Haziran.2007, 23:15
Yazılımı yükledikten sonra Crash Dumps hatası aldım.Oyunda daha önceden hiç bu hatayı almamıştım.Oyunu tekrar silip yükledim fakat saveli dosya açılırken yine Crash Dumps hatası verdi.

Crash Dumps geLdigi zaman saveLi oyun bozuLmuş oLuyor. YamayLa aLakası yok Crash Dumps ın.

Camby
13.Haziran.2007, 23:17
Crash Dumps geLdigi zaman saveLi oyun bozuLmuş oLuyor. YamayLa aLakası yok Crash Dumps ın.

Ama yazılımı yükledikten sonra böyle bir hatayla karşılaştım.Daha önce hiç karşılaşmamıştım.Son çare sistemi geri yükleyeceğim...

Edit:Yazılımıda sildim,sistemide geri yükledim sorun çözüldü.

hakanmaya18
14.Haziran.2007, 23:39
dosyayi indiriyorum ve rardan cikartiyorum..yukleme ekrana geliyor ve aninda kapaniyor..dosyayi 2-3 kere indirdim fakat hepsinde ayni durum soz konusu..forumda arastirdm ama bnm ki gibi bir sorunla karsilasani gormedigim icin msj yazma gereksinimi duydum..yardimci olursaniz sevinirm..

Ouzy
15.Haziran.2007, 00:43
Çok enteresan bir sorun açıkçası. Bilenler cevap yazar ama ben yine bir fikrimi yaziyim.

Bilgisayarında virüs var mıdır? Virüs taramasından geçir bence bilgisayarı. Belki virüs önemli bir yerlere girmiştir ve programın çalışmasını engelliyordur vs.

burc ugur
15.Haziran.2007, 00:56
elinizie saglık cok muthıs

Mirza
15.Haziran.2007, 01:28
dosyayi indiriyorum ve rardan cikartiyorum..yukleme ekrana geliyor ve aninda kapaniyor..dosyayi 2-3 kere indirdim fakat hepsinde ayni durum soz konusu..forumda arastirdm ama bnm ki gibi bir sorunla karsilasani gormedigim icin msj yazma gereksinimi duydum..yardimci olursaniz sevinirm..

Dosyayı Türksportal İnteraktiften mi indiriyorsunuz ? Başka bir adresten indiriyorsanız bana Özel Mesaj yolu ile bu adresi gönderebilir misiniz?

hakanmaya18
15.Haziran.2007, 06:23
Dosyayı Türksportal İnteraktiften mi indiriyorsunuz ? Başka bir adresten indiriyorsanız bana Özel Mesaj yolu ile bu adresi gönderebilir misiniz?

ewt turksportal'dan indiriyorum..buarada virus taramasi flm yaptm ama sonuc degismedi.. :(

semhfenerbahce
15.Haziran.2007, 06:27
ben oyunu TürksportaL Masaüstü 2008'den acıyorum oyun acıLdıktan sonra "Devam Et" e tıkLıyorum oyun hiç bir uyarı vermeden kapanıyor

Mirza
15.Haziran.2007, 21:34
ewt turksportal'dan indiriyorum..buarada virus taramasi flm yaptm ama sonuc degismedi.. :(

O zaman Türksportal Masaüstünü standart klasör'e değil de farklı bir klasör'e kuracaksın. Öyle bir dene böyle çözüm verir zannediyorum.

the_imam912
15.Haziran.2007, 22:10
Merhabalar.Arkadaşlar daha önceden oyunu açmama rağmen şimdi açılmıyor.Path not found hatası veriyor.Ne yapabilirim.

mert_fox
15.Haziran.2007, 22:29
Merhabalar.Arkadaşlar daha önceden oyunu açmama rağmen şimdi açılmıyor.Path not found hatası veriyor.Ne yapabilirim.

Turksportal Masaüstünü açıp güncelleme yapmayı deneyebilirsin.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

ben oyunu TürksportaL Masaüstü 2008'den acıyorum oyun acıLdıktan sonra "Devam Et" e tıkLıyorum oyun hiç bir uyarı vermeden kapanıyor

Soru: Programı açıyorum. Oyuna başla dediğimde Gillette reklamından sonra hiçbir aktivite olmuyor?
Cevap: Eğer daha önce de masaüstü yazılımını çalıştırıp çıktıysanız ve aynı çalışan masaüstü programı üzerinden oyunu açmaya çalışıyorsanız bu hatayı alırsınız. Oyununuz bittikten sonra Masaüstü Programı’nı da kapatmanız gerekmekte.

canavar20
16.Haziran.2007, 19:10
Arkadaşlar Türkçeleştirmeyi başaran biri bana ''languages'' klasörünün resmini yollayabilir mi?

Ouzy
16.Haziran.2007, 20:10
Sorunu tam olarak söylersen yardımcı olabiliriz.

canavar20
17.Haziran.2007, 01:16
Sorunu tam olarak söylersen yardımcı olabiliriz.

Önceki sayfalarda yazmıştım kimse takmamıştı , sorun yarım yamalak hallettim ama sen yinede resmi atarsan iyi olur.

Ouzy
17.Haziran.2007, 01:59
Al bakalım; http://www.hizliresim.com/2008/6/16/4184.bmp.

Bu da orjinal dil dosyası, belki işine yarar; http://rapidshare.com/files/122867157/english.ltc.html.

Bu "english.ltc" dosyasını resimdeki "english.ltc" dosyası ile değiştir.

drummer_987
17.Haziran.2007, 23:32
Yazılımı kurup ilk oyuna girdigimde İngilizce idi...Daha sonra tamponlanmıs bilgileri sil kısmını aktif hale getirip oyuna girince turkce oldu....Bu halde 1 saat oynadım sorunsuz turkce ile...Fakat daha sonra tekrar girmek istedigimde ingilizce oldu yine...Tamponlanmıs bilgileri sil secenegi aktif ama hala ingilizce...Bu arada cache klasorunu bulamadım..Yardımcı olursanız sevinirim...

Mirza
18.Haziran.2007, 00:17
Cache klasörü
C:\Document And Setting\Windows Kullanıcı Adın\Application Data\Sports Interactive klasörünün içindedir.
Bu cache klasörü gizlidir. Görmen için biz klasöre girip menü çubuğundaki Klasör Seçeneklerinden, tüm gizli klasörleri görmeyi aktif hale getireceksin.

drummer_987
18.Haziran.2007, 00:27
Cache dosyasını buldum ama zaten ıcın bostu...Tamponlanmıs bilgileri sil kısmı aktif zaten...Ama oyun hala ingilizce...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Cache dosyasınıda sildim simdi versiyonuda yukselttim full ekran modunda oynuyorum ama hala ingiizce...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
yardimci olabilecek var mı?

Ahmet_77
18.Haziran.2007, 22:07
Herşeyi uyguladım, Oynamak için Çalıştırdım Masaüstü Yazılımını, Başla'ya bastım. Gillete Reklamı geçti, Sonra Yazılımın ikonu saatin yanına geçti oyun başlamadı.

Açtım yazılımı tekrar Path Not Found yazıyordu.

Bilgisayara yeniden başlat yaptım olmadı,Cacheyi sildim olmadı ?

Neden böyle oluyor , ?

Ouzy
18.Haziran.2007, 22:11
Yol bulunamadı diyor galiba. 'Ayarlar'dan oyun klasörünü; 'C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2008' yap, sorunun büyük ihtimal düzelecektir.;)

Ahmet_77
18.Haziran.2007, 22:13
Zaten öyleydi. Ben Document klasöründen Sports İnteractive'yi tamamen silmiştim, Şimdi oyunu birkez normal açıp kapadım.

Sonra çalıştırdım Masaüstü Yazılımını düzeldi:)

drummer_987
18.Haziran.2007, 22:16
Bide bana yardımcı olursanız cok sevinirim...

Yamayı ilk kurup oynadıgımda sorunsuz turkce ile oynadım...Ama ondan sonra herseyi yapmama ragmen hep ingilizce oldu...Yamayı yenıden kurdum ve denılen herseyi yaptım ama yok hala ingilizce:(

leave_992
19.Haziran.2007, 04:32

Yamayı ilk kurup oynadıgımda sorunsuz turkce ile oynadım...Ama ondan sonra herseyi yapmama ragmen hep ingilizce oldu...Yamayı yenıden kurdum ve denılen herseyi yaptım ama yok hala ingilizce:(

ayarlardan cache i temizle dersen sorunun hallolabilir...

Ali Apaydın
19.Haziran.2007, 06:20

Bu sorun muhtemelen oyundan çıktıktan sonra Turksportal masaüstü açık oldugu halde TM yazılımına tekrar girerek oyuna girdiğin için oluştu. Böyle bir sorun var. İki tane Turksportal masaüstü yazılımı açıkken oyuna girince türkçe olmuyor. Ya da çok az oranda türkçe oluyor. Dikkat edin buna bence.

drummer_987
19.Haziran.2007, 06:46
Arkadaslar walla olabilecek soylenen herseyi uyguladım ve dikkat ettim...Yamayı falan tekrar silip kurdum ama malesef artık turkce olmuyor...Sadece ilk acılısta turkce olmustu su anda sadece spiker turkce malesef...İlginiz icin yinede sagolun

Ali Apaydın
19.Haziran.2007, 07:25
Ama bu sorunun bir çözüm mutlaka var. İmkansız böyle birşeyin olması. Sen bir de Başlat > Çalıştır bölümünü girip oraya regedit yaz.
Sonra:
HKEY_CURRENT_USER > Software > Turksportal.net girdisini sil.

Sonra tekrar cache dosyasını silerek oyuna gir bakalım.

drummer_987
20.Haziran.2007, 04:13
Ama bu sorunun bir çözüm mutlaka var. İmkansız böyle birşeyin olması. Sen bir de Başlat > Çalıştır bölümünü girip oraya regedit yaz.
Sonra:
HKEY_CURRENT_USER > Software > Turksportal.net girdisini sil.

Sonra tekrar cache dosyasını silerek oyuna gir bakalım.

Dostum sana ne kadar tesekkur etsem azdır ya...Sorun burdan kaynaklanıyormus sımdı oyunu sorunsuz turkce ile oynuyorum...Tam umidi kesip fm yi silmeyi dusunurken artık yenıden fm li gunlere...

Allah razı olsun kardes senden:icon_smile:

Ali Apaydın
20.Haziran.2007, 07:58
Dostum sana ne kadar tesekkur etsem azdır ya...Sorun burdan kaynaklanıyormus sımdı oyunu sorunsuz turkce ile oynuyorum...Tam umidi kesip fm yi silmeyi dusunurken artık yenıden fm li gunlere...

Allah razı olsun kardes senden:icon_smile:

Çok sevindim işe yaradığına. Hadi iyi oyunlar sana. :D

Uchiha Itachi
21.Haziran.2007, 06:29
sLm benm sorunum oyuna başla diyorum cache sil falan işaretli doğru klasör seçili fakat bi süre donuyo sonra patch not found diyo acaba yardımcı olabilirmisiniz

drummer_987
22.Haziran.2007, 03:34
sLm benm sorunum oyuna başla diyorum cache sil falan işaretli doğru klasör seçili fakat bi süre donuyo sonra patch not found diyo acaba yardımcı olabilirmisiniz

hocam bu sayfayı en basından sonuna kadar iyice arastır o sorunun cozumu vardı heralde...

PaVLeNKo
22.Haziran.2007, 08:29
Arkadaslar Oyunu kurarken Advanced veya Express'ten hangisini secmemiz gerek?Express secerek oyunu kurdum ama bir türlü oyun Türkçeleşmiyor acaba bundan kaynaklanabilir mi ? Baslıktaki tüm tavsiyeleri denememe ragmen oyun bir türlü Türkçeleşmedi?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Ne futbol sevdası varmıs bende :S Orjinal oyun aldım oyunu oynayamıyorum Kahretsinn gece gece :(
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sabaha cok az kaldi ve ben hale oyunu Turkcelestirmeye ugrasiyorum..Offff Offff
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Oleeeyy beee Oleyyyyy Iste buuuu sonunda basardim..Oyunu Turkcelestirdim..Versiyon 8.0.2 yi yukledim ve oyun Turkcelesti..Bu kadarmis :)

Fıratcan Alçınkaya
22.Haziran.2007, 19:38
İşte insanoğlu isteyince yapamayacaüı şey yok... 01.15-03.03 arasında büyük gayret ile oyunu sonunda türkçe oynama keyfi...

inorax
22.Haziran.2007, 20:57
Benim kendimi kassamda Türkçe oynama şansım yok ne yazık ki Fıratcan Abi. Vista. :D

kazmavs
23.Haziran.2007, 01:17
oyuna yükledigim tek yama bu ve crash dumps hatası verdi yükledikten 10 dk sonra varmıdır bi baglantısı...

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 02:09
Benim kendimi kassamda Türkçe oynama şansım yok ne yazık ki Fıratcan Abi. Vista. :D

vistada olmuyormu ya :)

cuneyt123
23.Haziran.2007, 03:40
80 ytl verip oyunun orginal cd sini satın alıp yükledim
ve üstüne Turksportal Masaüstü 2008 Yayında başlığının altındaki programı indirip yükledim.

oyun açılıyor lakin türkçe hiç bir şey yok.

belirtilen yöntemleri denedim olmadı.

Forum yöneticilerinden Coşkun ÖZDEMİR arkadaşımızın yardımlarıyla Denediğim yöntemler:

Türkçeyi yükledikten sonra. Gizli klasörleri gösterip. Doccument Setting git. Sonra oradan Kullanıcı adına gir. Appilitian Datanın içine gir.SPort İNt. göreceksin. Oradanda FM 2008e gir ve CACHE dosyasını sil. TÜrkçeyi yükledikten sonra ayarlarda. Tampolanmış verileri sil kutucugunu işaretle. Lisans yerine Turksportal yaz yeter. Yapamazsan Msnemi ekle halledelim

Buna rağmen bir sonuç alamadım. yardımcı olursanız sevinirim.:confused:

Yardımlarından dolayı Coşkun ÖZDEMİR'e teşekkür ediyorum.

NOT:
Bu sadece bir bilgisayarda değil birden çok bilgisayarda denendi. sonuç yine aynı. ve bilgisayarların işletim sistemleri xp pro tr services pack 2 ve 3. kesinlikle vista değil.

Turksportal Masaüstü 2008 güncelleme kısmından v1.1 olarak güncellemeyi gerçekleştirdim.

banada lütfen yardımcı olun burda kafayı yıcem artık

asabi_gogo
23.Haziran.2007, 08:52
vista'da ne zaman oynayabileceğiz bu oyunu? kaç aydır bekliyorum!! artık o kadar çok özledim ki hergün siteye girip çıktı mı diye kontrol etmekten yoruldum..

inorax
23.Haziran.2007, 21:56
ve üstüne Turksportal Masaüstü 2008 Yayında başlığının altındaki programı indirip yükledim.

Forum yöneticilerinden Coşkun ÖZDEMİR arkadaşımızın yardımlarıyla Denediğim yöntemler:

Türkçeyi yükledikten sonra. Gizli klasörleri gösterip. Doccument Setting git. Sonra oradan Kullanıcı adına gir. Appilitian Datanın içine gir.SPort İNt. göreceksin. Oradanda FM 2008e gir ve CACHE dosyasını sil. TÜrkçeyi yükledikten sonra ayarlarda. Tampolanmış verileri sil kutucugunu işaretle. Lisans yerine Turksportal yaz yeter. Yapamazsan Msnemi ekle halledelim

NOT:
Bu sadece bir bilgisayarda değil birden çok bilgisayarda denendi. sonuç yine aynı. ve bilgisayarların işletim sistemleri xp pro tr services pack 2 ve 3. kesinlikle vista değil.

Turksportal Masaüstü 2008 güncelleme kısmından v1.1 olarak güncellemeyi gerçekleştirdim.

8.0.2 yamasını da yükleyip dene bence.

06underworld06
24.Haziran.2007, 01:10
programı kurdum oyuna gir dedigim zaman oyuna ait dosya bulunamamaktadır diyo bende ayarlar kısmındaki ayarları yapmaya calıştım ama tm 2008 lisans anahtarınız kımına ne yazıcamı bilemedim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

PaVLeNKo
24.Haziran.2007, 01:39
programı kurdum oyuna gir dedigim zaman oyuna ait dosya bulunamamaktadır diyo bende ayarlar kısmındaki ayarları yapmaya calıştım ama tm 2008 lisans anahtarınız kımına ne yazıcamı bilemedim yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler

Lisans Kısmına Turksportal yazıyorsunuz..

metonava
24.Haziran.2007, 05:23
Masaüstü Yazılımında onlineFm var onu nasıl oynucaz?Sayfa Görüntlenemiyor diyor da ...

PaVLeNKo
24.Haziran.2007, 21:50
Masaüstü Yazılımında onlineFm var onu nasıl oynucaz?Sayfa Görüntlenemiyor diyor da ...

Sanırım "Hamachi" programı lazım..

RoNNiE91
25.Haziran.2007, 01:59
Birşey soracağım.Ben Vista kullanıyorum.Tutup şimdi bunu indirsem ne hata verir?Çalışma ihtimali hiç yok mu :)

Alicanfmfan
25.Haziran.2007, 04:55
İhtimal yok açmıyor yani :)

MK14
26.Haziran.2007, 22:15
İyi günler herkese.
Geçen gün bilgisayara format attım. Formattan önce sorunsuz çalıştırabiliyordum Türkçe FM'yi.
Formattan sonra da çalıştırdım 1 kere çalıştı Türkçe.
Ama bugün açmak istedim.

Program açılıyor sorun yok.
Ama açıldıktan 1-2 saniye sonra alttaki resimdeki hatayı alıyorum.

Update'de yapamıyorum.
İnşallah sorunun çözümü vardır.

http://img505.imageshack.us/img505/8382/hatafh1.jpg

Ouzy
27.Haziran.2007, 00:27
İyi günler herkese.
Geçen gün bilgisayara format attım. Formattan önce sorunsuz çalıştırabiliyordum Türkçe FM'yi.
Ama bugün açmak istedim.

Update'de yapamıyorum.

Resim gözükmüyor.

MK14
27.Haziran.2007, 01:08

Şimdi ?

Ouzy
27.Haziran.2007, 04:58
Gözüküyor ama yani bu devamlı gördüğümüz bir hata raporudur. Muhtemelen bilgisayarında virüs vardır diye düşünüyorum. Böyle hata raporunu çoğu zaman alıyoruz, hepimiz.

QaaN-07
28.Haziran.2007, 19:24
Ya tam yazılım açılırken
Hata raporu gönder hatası veriyor ve kapanıyor?

King_91
28.Haziran.2007, 21:03
İyi günler herkese.
Ama bugün açmak istedim.

Update'de yapamıyorum.

farkettiysen altta 3 tane tm var 1 taneden fazla olunca açılmıyor bildiğim kadarıyla

Ali Apaydın
29.Haziran.2007, 04:59
birden fazla tm2008 açık olunca sorunlar oluşabiliyor

Vieri
29.Haziran.2007, 20:43

NOT:

bilgisayarların özellikleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Ek olarak bilgisayarlarda kullanılan antivirus, disk koruma programı vb. programlar yama çalışırken devrede mi ? Arkaplanda 2.bir TM2008 çalışıyor mu? Çalışıyorsa kesinlikle çalışmaz.

Windows system32 içerisinde zlib.dll dosyası mevcut mu ?

Turksportal yazmanız yeterli, oyun klasörünü ayarlardan belirtmelisiniz. Eğer buna rağmen aynı hata devam ediyorsa. FM nin kurulu olduğu klasörde fm.exe dosyasının adı bazı kopya yazılımlarda fm.exe.exe olarak ayarlanmış bundaki fazladan .exe yi kaldırmalısınız. Sadece fm.exe olmalı...

Online sayfalar, Canlı maç sonuçları, haberler, Yeni Dosyalar, Flash Oyunlar web sitemiz devreye girince yayına girecektir.

İyi günler herkese.
Ama bugün açmak istedim.

Update'de yapamıyorum.

Bilgisayarınızı yeniden kurduğunuz için tüm güncellemeleri yaptığınıza emin olun. (Windows için) System32 içerisinde msxml3.dll, ieframe.dll, ieframe.oca, scrrun.dll, msvbvm60.dll dosyalarının olduğunada emin olun. Tüm bunlar olması rağmen aynı hatayı alıyorsanız, bilgisayarınızda kullanmakta olduğunuz bir anti virus veya internet firewall programı varsa tm2008 programı için gerekli izinleri verin. Bilgisayarda yönetici konumunda olmanız gerekli, Program Files, App.Data klasörlerine ulaşım hakkınız olmalı

MK14
29.Haziran.2007, 22:38
Gözüküyor ama yani bu devamlı gördüğümüz bir hata raporudur. Muhtemelen bilgisayarında virüs vardır diye düşünüyorum. Böyle hata raporunu çoğu zaman alıyoruz, hepimiz.

Sanırım virüs vardı.
Dediğini yaptım virüsleri tarattım ve düzeldi :)
Çok teşekkürler..

Nocna Mora
30.Haziran.2007, 10:30
YEni versiyon yayınlandı değil mi?

Vieri
30.Haziran.2007, 21:26
bugun yayınlandı

hp-fm-gs
30.Haziran.2007, 21:31
Ben yamamı güncelleyemiyorum, "internet bağlantınız olmalı" diyor. Nasıl çözebilirim bunu ?

Vieri
30.Haziran.2007, 21:41
internet bağlantının türü aDSL mi ?

hp-fm-gs
30.Haziran.2007, 21:45
Evet aDSL bağlantım var.

Vieri
30.Haziran.2007, 21:49
güncelleye tıklayınca mı veriyor bu hatayı ?

hp-fm-gs
30.Haziran.2007, 21:54
Yazılımı çalıştırıyorum,

Güncelle sekmesine tıklıyorum,

Turksportal Masaüstü 2008 Güncelleme ekranında "Güncelle" butonuna tıkladığımda ;

http://www.resimupload.org/files/o3gcc6q69c7jubb74h0v.jpg

ekranı geliyor. Belirttiğim hata bu.

Vieri
30.Haziran.2007, 22:15
o hata değil bilgi amaçlı, senin bilgisayarında şu anda hangi versiyonu kullandığını bulamıyor dikkat edersen ??? yazıyor mevcut versiyonda, turksportal masaüstü 2008 ayarlarına gelip kayıt ettiğin verilerin kayıt olduğuna emin misin? versiyon bilgileri windows kayıt defterinde saklanır ve bir sebepten ya buraya veri yazılamıyor yada okunamıyor. Bu bilgisayarda ki kullandığın anti virus programdanda kaynaklı olabilir, bilgisayarda yönetici konumunda olmamandanda kaynaklı olabilir.

hp-fm-gs
30.Haziran.2007, 22:18
Bilgisayarda yönetici konumundayım şu anda. AV'yi kapatıp deniyorum şimdi umarım sorun çıkmaz. Birde bu yazılım dışında ben yeni versiyonu indiremez miyim ?

Malesef AV'yi kapatım denediğimde de sorun çözülmedi. :(

Vieri
30.Haziran.2007, 22:22
siteden indirebilirsin.

hp-fm-gs
30.Haziran.2007, 22:25
Yamayı kaldırdım. Anasayfadan tekrar indiriyorum. Sanırım bu indirdiğim v1.5

Teşekkürler Mustafa abi yardımların için. :)

CheD EvanS
01.Temmuz.2007, 20:01
Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..v2 %99 Türkçe çeviri çalışmanızdada başarılar dilerim ve kolay gelsin..

C h A o S
02.Temmuz.2007, 00:11
Lütfen çeviri hatalarını teknik sorunlar başlığına yazmayınız.

Vieri
02.Temmuz.2007, 00:32
Bu akşam bir düzeltme yaması daha çıkacak

World Hollow o1
02.Temmuz.2007, 01:15
Oyuna girmiyor arkadaşlar siyah ekran çıkıyor başka bir gelişme yok yardımcı olurmusunuz..

not : sadece ilk sayfaya baktım araştırmadım diğer sayfaları

KaF KeF
02.Temmuz.2007, 06:55
Son versiyonu yükle.Bide öyle dene Serhat ..

cemre29
02.Temmuz.2007, 17:36
Herkese selam ya benim tm 2008 de oyun baslıo gilleteevideosunda sonra kapanıo bi yardım ederseniz sewinirim

yunusgs
03.Temmuz.2007, 04:35
Siteden bir türlü indiremedim güncelle dediğimdede bendede yukarıdaki sorunun aynısı çıkıyor acaba başka bir şekilde yamayı upload etme şansı yokmu?

Raten
03.Temmuz.2007, 06:44
Teşekkürler sorunsuz bir şekilde güncelleme bölümünden güncelledim ellerinize,emeğinize sağlık çok teşekkürler ...

Flawless Victory
04.Temmuz.2007, 02:52
Arkadaşlar ben çok değişik bir sorun anlatacağım. :) Ya bu yazılımı kullanınca FM Modifier kullanılmıyor. Kullanabilen var mı? FM Modifier datayı yüklüyor, arama da yapılıyor. Mesela Messi diye arıyorum çıkıyor ama FM Modifier'da Messi'nin ismine tıkladığımda özellikleri görüntülemiyor. Benim her zaman kullandığım FM Modifier versiyonu yüklü, daha önce çalışıyordu. 8.0.2 yamasında, Turksportal Masaüstü yazılımı ile birlikte FM Modifier'ı kullanabilen var mı? Bana azcık yardımcı olur musunuz?

World Hollow o1
04.Temmuz.2007, 07:12
Hayırlı geceler..

Saat 22.10 a kadar Türkçe oynadığım FM şuan bana gıcıklık yapar gibi 10 defa Turksportal Masaüstü´nden giriş yapmama rahmen TÜRKÇE olmuyor...

http://www.fmscreenshots.com/images/86o93sdel7mh7nofnvmt.jpg

Anlamadım gitti...

Yardımcı olursanız sevinirim..

Ali Apaydın
04.Temmuz.2007, 08:14
Hayırlı geceler..

Saat 22.10 a kadar Türkçe oynadığım FM şuan bana gıcıklık yapar gibi 10 defa Turksportal Masaüstü´nden giriş yapmama rahmen TÜRKÇE olmuyor...

http://www.fmscreenshots.com/images/86o93sdel7mh7nofnvmt.jpg

Anlamadım gitti...

Yardımcı olursanız sevinirim..

eğer saatin yanındaki çalışan uygulamalar bölümünde birden fazla Turksportal Masaüstü yazılımı açıksa bu sorun oluşmuş olabilir.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ya da sorun hallolmazsa cache klasörünü silmeyi dene.

Vieri
04.Temmuz.2007, 18:12
arkaplanda çalışan 2.bir masaüstü varsa bu oyunun türkçe olmasını engeller bunada bir çözüm bulup bir turksportal masaüstü çalışırken ikincisinin çalışmasını engellemeye çalışabiliriz :)

World Hollow o1
04.Temmuz.2007, 18:44
Söylenen Cache sildim, herhangi bir değişiklik olmadı

Birde şu sorun var mesela Dili Fransızca yapıyorum fakat Loading New Skin diyor

Skinle benim işim yokki

birde anlattığını resimle paylaşırsam daha iyi olur belki..

http://www.fmscreenshots.com/images/jypggthaj17eu8z9c1az.jpg (http://www.fmscreenshots.com/)

Resimde gösterdiği gibi Fransızcayı seçiyorum Confirm diyorum fakat yine İngilizce oluyor..

Memedov
04.Temmuz.2007, 20:38
Aynı sorun bende de var ne yaptımsa oyun bir türlü Türkce olmadı.

Spiker türkce geri kalan herşey ingilizce bir anlam veremedim..