PDA

View Full Version : Hollanda'dan farklı tarife

anilton
25.Mayıs.2007, 17:44
EURO 2008 öncesinde hazırlıklarını sürdüren Hollanda, Ukrayna'yı 3-0 mağlup etti.

İsviçre ve Avusturya'nın ortak düzenlediği EURO 2008'de C Grubu'nda Fransa, Romanya ve İtalya ile beraber yer alacak olan Hollanda'ya galibiyeti getiren golleri 23. dakikada Kuyt, 38. dakikada Huntellar ve bitime 25 dakika kala Ryan Babel kaydetti.

Maçı 90 dakika izledim,skorun 3-0 olduğuna bakmayın Hollanda öyle çok iyi futbol oynamadı.Robben,Nistelrooy gibi yıldızları oynatmadı ama yinede Hollanda bu,her haliyle oynaması lazım.Ukrayna inanılmaz kötüydü.Nerde bizim kapıştığımız Ukrayna,nerde bu Ukrayna.Sheva ile Voronin'de iş yok,topa değemiyolar.Defans berbat,koskoca takımda tek başına Tymoschuk bir şeyler yapmaya çalışıyo.Uzun süre Ukrayna turnuvalara falan katılamaz bence...

Hollanda'Da sadece bu kötü rakibi değerlendirdi.Yoksa çok iyi futbol oynadığı söylenemez yukarıda dediğim gibi.

---------------Stekelenburg-----------------

Ooijer-----Heitinga----Bouma-----Bronckhorst

---------de Zeeuw-----Engelaar-------------

-----------------Vaart----------------------

Kuyt----------------------------------Afellay

---------------Huntelaar--------------------

Hollanda böyle bir kadro ve kurgu ile çıktı sahaya.Çoğu takım zaten 4-3-3 ve ya bunun farklı versiyonları ile oynayacak gibi duruyor....

Engelaar'ı ilk defa izledim.İlk gördüğümde bu adam nasıl o.saha oynar diye şaşırdım.Düşünsenize Carew'in o.sahanın ortasında oynadığını,aynısı.Ama inanılmaz oyun kuruyor ve mükemmel isabetli paslar atıyor.Ben bir tane isabetsiz pas attığını dahi görmedim,bu kadar olur yani.Çok şaşırdım ve hayran kaldım izleyince.Mükemmel bir sol ayağa sahip.Twente'de forma giyiyormuş,29 yaşında geç parlamış biraz...

deniz.91
25.Mayıs.2007, 18:00
Çok iyi hucum hattına sahipler ama defansları o kadar iyi değil defansta sorun yaşamzlarsa kupayı alabilirler

El Barto
25.Mayıs.2007, 18:01
Farklı tarife deyince bende 8-9 tane attılar sandım. :)

Hollanda şampiyonaları oynamayı bilmiyor. İyi kadroyla iş yapamayan bir takım tıpkı İspanya gibi. Bu turnuvada da iş yapabileceklerini sanmıyorum.

Alicanfmfan
25.Mayıs.2007, 20:50
Huntelaar'ı acayip begeniyorum futbolunu. Gol de atmıs :)