PDA

View Full Version : Kulüp Yönetimi

sanalkaos
30.Mayıs.2007, 23:05
:mad: Arkadaşlar ben soru daha soracağım. Şimdi bu yönetim var ya mesela Aziz Yıldırım yıllar geçsede Aziz Yıldırım hiç değişmiyormu? Değişmiyorsa bu adam hiç ölmüyorm ? FM de suikast düzenleme filan var mı? (Çok Ciddiyim.) Ya Stadyum genişletilmesi istiyorumu yapmıyor ya ne gıcık insan ya :mad:

uAmurat91
30.Mayıs.2007, 23:07
Malesef bu söylediklerinin hiçbirine FM'de rastlamadık..

Eğer takımında başarılıysan her alanda, kulüp zaten stad genişletmeyi kendisi yapıyor. Senin istemene gerek kalmıyor, hediye gibi yani.. :D

sysRq
30.Mayıs.2007, 23:22
Her maçta tıka basa dolmuyorsa büyültmüyorlar.Bide yeniysen pek ciddiye almıyorlar :icon_smile:

Deli_Ruh
30.Mayıs.2007, 23:24
yönetimle ilişkiler biraz arka planda fm de yaaa :(

DisCo
30.Mayıs.2007, 23:59
Başlık doğru yere taşınmıştır.

yunusgs
31.Mayıs.2007, 00:10
Evet en önemli ve en saçma nokta burası bu adamlar hiç ölmüyor mu?

Fernando Gago
31.Mayıs.2007, 00:12
Oyun başlarında da yönetimler değişiyor İlerleyen zamanlarda da değişir bence ...

sanalkaos
31.Mayıs.2007, 01:11
Ben hiç değişen yönetim görmedim valla ben yönetime geçebiliyor muyum bu arada yeni değilim 5. sezonum

Ouzy
31.Mayıs.2007, 01:18
Ben birçok kez gördüm. Şuanda Fiorentina ile oynuyorum, 3. sezonun başında değişti. Eksideydi bütçe. Bir işadamıyla görüştü başkan, işadamı kasaya 15 milyon € koyacaktı ama kabul etmedi başkanımız. Ondan sonra bir işadamıyla daha görüştü ve bu sefer sattı. Yeni başkanımız da kulübün kasasına 30 milyon € borç koydu :)

Takımla herşey güzel gitse bile en sonunda kulüp satılıyor. Aziz Yıldırım'ın 105 yaşına kadar yaşaması gibi birşey sözkonusu değil. İllâ ki satıyorlar. Tabii satıyorlar derken; kulübün hisselerini elinde bulunduranlar satıyor, diğerlerinin ise seçimle başkanı değişiyor.

sanalkaos
31.Mayıs.2007, 01:42
Peki şu Aziz bey ne zaman değişcek ya ne zaman ültimatyon versem medyada çöyle konuşuyor aziz amca:

Sercan Şanal ın İstifasını üzüklerekde olsa açıklamak zorundayım. Bu güne kadar bize yaşattığı başarılar için teşşekkür ediyorum.

gibi mesajlar geliyor :d

d3xt3r
31.Mayıs.2007, 01:44
yönetim takımın tüzüğüne göre 4 senede bir yada 3 senede bir yada kaç senede birse değişiyor mesela bende canaydın nihayet gitti :D:D yerine yeni bir elaman geldi 2 sene takımın başında o duracak ondan sonra o da yolcu :D:Dbelki yine seçilir belli olmaz orası adam finansı falanı herşeyi yoluna koydu (bana transfer yaptırmayarak :D:D:D:D)

Deli_Ruh
31.Mayıs.2007, 01:44
Peki şu Aziz bey ne zaman değişcek ya ne zaman ültimatyon versem medyada çöyle konuşuyor aziz amca:

Sercan Şanal ın İstifasını üzüklerekde olsa açıklamak zorundayım. Bu güne kadar bize yaşattığı başarılar için teşşekkür ediyorum.

gibi mesajlar geliyor :d

editörden değiştirebilirsin belki yoksa başında hep :D:D:D:D

Ouzy
31.Mayıs.2007, 02:48
Aziz Yıldırım'ın gittiğini gördün mü sen? :)

Şaka bir yana, hem seçimleri, hem de Aziz'in seçimler de kaybetmesini bekleyeceksin ama oyunda da büyük bir desteği arkasına almışsa işin zor :)

Xipe Totec
31.Mayıs.2007, 03:18
finansal açıdan klüp sıkıntıya düştüğü zaman değişiyor onun dışında hiç denk gelmedi.. canaydın gitsin diye GS nin finansı çökerttiydim :D

sanalkaos
31.Mayıs.2007, 03:50
Arkadaşlar aslında bir yol buldum! FM Modifiyer var ya hani oyun anında oyunda değişiklikler yapabiliniyor isterseniz upğload ederim neyse, Fm Modifier le Fenerbahçenin bilgilerine girdim aziz yıldırım favori personeldi birde 100 puanı vardı şimdi ben onu disliked yani sevilmeyen personel yapıp bide sevilmeme puanına 100 koyarsam aziz bey defolur gider :D Nasııl fikir mesela ben FB den istifa edince FB nin sevilen sevilmeyen listesinde sevilmeyen oluyordum :D

Ouzy
31.Mayıs.2007, 04:42
finansal açıdan klüp sıkıntıya düştüğü zaman değişiyor onun dışında hiç denk gelmedi.. canaydın gitsin diye GS nin finansı çökerttiydim :D

Eğer uzun süre oynarsan görürsün, birçok kez seçim yapılacaktır. Şahsen bayağı gördüm; seçimleri, kulüp satışlarını.

SAİT71
31.Mayıs.2007, 06:37
stadın kapasitesi 52000 her maç 52.000 oynuyormusun yada şöyle 44-45.000'e oynarsan büyütür. Büyütmezse bir bildiği vardır :D

sanalkaos
01.Haziran.2007, 22:34
Arkadaşlar peki kaç yıl oynamalıyım kulubun satılması için? 5. Senemdeyim.

ShevAnil
01.Haziran.2007, 22:41
5. senendeysen 2 Kere Seçimler yaplmış Demektir Bu Seçimleride aziz yıldırım Kazanmış.. 6. Senede Gene Yapılacak Seçimler sende büyük BaşarılaR Yakaladıysan Gene Aziz Yıldırım Seçilecektir.

SAİT71
01.Haziran.2007, 23:06
Bende 8 yıl oldu daha aynı adam başkan. Kurtulamadım paragözden :D

sanalkaos
02.Haziran.2007, 17:37
Valla kalsın o zaman napalım. Onun için klubü batıramam. Hem pek bi zararı yok. Aziz dir ultimation veren kerizdir.

Trabzonspor
02.Haziran.2007, 18:10
hiç yonetım degısmedı benım oyunlarda ts basında 2025 oldu yıl hala nur albayrak adam olmedı gıttı

OMANA
02.Haziran.2007, 18:24
klübe ültümatom veripte kovulmayan bir kişi varmı ...varsa ültümatoma kovuldunuz dışında ne cevap veriyorlar onu bile bilmiyorum..ne kadar başarılı olursan ol ne kadar haklı olursan ol yönetime ültümatom verince kovuluyorsunuz...

üstelik ültümaton yazısında "kovulabilirsiniz" yazıyor...yani kovulabilirsiniz demek kesn kovulacağınızı değil kovulma ihtimaliniz olduğunu belirtir..ama sonuç kesinlikle kovulma oluyor..

aksine ralayan arkadaş varmı...

SAİT71
03.Haziran.2007, 00:08
Evet aksine rastlayan kimse olmamıştır. Ültimatom verince oyunun datası sizi göndermeyi kafasına koyuyor. Hatta diyorki yönetim sizin gibi kaliteli bir hocadan ayrılmayı istemesede vs. gibi övücü sözler ile kapıya koyuyorlar. Bu düzeltilmeli kesinlikle. Mesela Mn. Utd'de Ferguson şuan yönetimden stadı büyültmesini istese ve yönetim yapmayınca ültimatom verse gönderir mi??

Ouzy
03.Haziran.2007, 00:11
Ben.

Arsenal'le 2014'lü yıllardaydım, Şampiyonlar Ligi'ni falan almıştım. Transfer parası verin dedim, yok dediler. Ültimatom verdim, 5-10 kağıt attılar kasaya :) Ama tabii her zaman kabul edemeyebiliyorlar, o zamanda "Kulübe büyük emeğiniz olduğu için son bir şans tanındı." falan yazıyor. Ben Galatasaray'ı FM 2007'de sömürmüştüm :) Sürekli ültimatom veriyordum, sesi çıkmıyordu gariplerin :) En sonunda ki tablo: 100 milyon $ transfer parası, -70 milyon $ (bütçe) :)

SAİT71
03.Haziran.2007, 00:33
Demekki sen de bir şey var Adamlar sana sesini çıkaramıyorlar. Mafya felan yönetiyon mu oyunda :D

Ouzy
03.Haziran.2007, 00:35
:) Ben hiçbir zaman 3-4 sezon oynayıp bırakmam. O zamanda 8. veya 9. sezonumda falandım, birçok kez Süper Lig'i kazanmıştım. Bu sebepten olsa gerek birşey demediler. Tabii ültimatom vermeden oyunu kaydediyordum, o da ayrı bir konu.:)

knsyr
03.Haziran.2007, 01:33
işte oyun çok gerçekçi ne aziz feneri bırakabiliyor nede fener azizi ßide ne man utd ferguson'u bırakabiliyor nede ferguson man utd'ı 2011 sezonuna gelmiştim adam hala man utd çalıştırıyordu :D

myeren
03.Haziran.2007, 05:21
stadyumun dolmuyosa niye genişletsin aptalmı bu yönetim ikincisi sanırım ölme durumu yok Sir Alex Fergusson bende 80 lere ulaştı

Ouzy
03.Haziran.2007, 05:44
Teknik direktörler bir zamandan sonra bırakıyor. Hall of Fame'den görebilirsiniz. Bende 2015'te falan kimse kalmıyordu, tanınmış. Bir ben kalıyordum :)

Universal
03.Haziran.2007, 05:57
Takımın maddi durumu ve performansı kötü ise başkan görevi bırakıyor ve oyunnun ürettiği bir isim takımın başına geliyor.

Oyunda başkanın kulüp sevme özelliği ayarlanıyor. Aziz Yıldırım'da kulübünü çok seviyor şeklinde ayarlandığı için kulübü bırakmıyor.

OMANA
03.Haziran.2007, 16:16
OĞUZ AÇIKCASI İLK SÖYLEDİĞİN ARSENALLE 2014 yılında ültümatom için bişey demiyorum ama galatasarayla oynarken sürekli ültimatom verip 70 milyon transfer bütcersi yaptım olayı bana rüya gibi geldi..oğuz burada yer alanlar FM nin acemisi değiller..sanma ki senin dışındaki herkes 3-4 yıla yakım bırakıyor..Son iki oyunumun biri 2018 diğeri 2020 de bıraktım ...başarılar dersem bu yazıyı 3 sayfa yapmam lazım ama yinede ültimatom verince kapıya koyuyor klüpler..

aslında bu konunun şöyle bir püf nıktası varmış ama ben hiç denemedim..

takımla sözleşme yenilerken uzun süreli ve yüksek miktarlı bir sözleşme yapılınca klübün kovması zorlaşıyormuş. sözleşme sürem bi dolsun deneyeceğim bakalım essahmı...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
küp başkanının bırakması meselesi finansman ve başarılar ile doğru orantılı yani aslında sizin başarınız başkanında yerini güçlendiriyor.

bu yüzden hem takımı maddi ve sportif anlamda başarılı kılıp birde başkanın istifasını beklememek lazım.

SAİT71
03.Haziran.2007, 19:15
Abi siz de hiç başkan oyuncu satıyor mu?? Çok kez başıma geliyor ve en sinir olduğum şey.Elimden hiç bir şey gelmiyor ağlayasım geliyor. Son olarak savunma adamımı sattı. Bir goller yiyorum enstantanelik. :(

Universal
03.Haziran.2007, 19:40
Abi siz de hiç başkan oyuncu satıyor mu?? Çok kez başıma geliyor ve en sinir olduğum şey.Elimden hiç bir şey gelmiyor ağlayasım geliyor. Son olarak savunma adamımı sattı. Bir goller yiyorum enstantanelik. :(

Ne yazıkki el koyuyorlar. Takımın bütçesini güçlendirmek için bu yüzden kulübün bütçesi ne kadar büyük olursa o zaman başkan transfere el atmıyor.

Başkanlar bazen takım için transfer yapıyor. Birde bu isim yabancı oyuncu olursa, takımdaki sınırlamadan habersiz yapmaya çalışıyor bu engellenmesi gerekir.

sanalkaos
04.Haziran.2007, 01:46

Tabii ki evet ama ben hiç sinir olmuyorum Aziz dir ne yapsa yeridir.

Sekopej
04.Haziran.2007, 01:48
Finans olarak kötü durumda değilim, Championship'te şampiyonluk için mücadele ediyorum ve başkanın değişebileceği yönde haber geldi. Demek ki işler yolunda giderken de başkan değişebiliyormuş.

Bir de ültimatom verdiğinde kesin kovuluyorsun diye bir durum yok, biraz da başkanın özellikleriyle alakalı. Benim kovulmayıp isteğimi yaptıkları durumlar da oldu.

1myLikeToo
23.Haziran.2007, 20:29
ewt örnek kulüp güvenine tıklayınca fm 07 de taraftar çok memnun örnek ronaldinhonun gelmesine sewindiler falan 08 de ise sadece transfer bütçesi weremeyiz falan yazıyolarlar ewet arka planda yönetim..

mgokalparslan
23.Haziran.2007, 20:37
OĞUZ AÇIKCASI İLK SÖYLEDİĞİN ARSENALLE 2014 yılında ültümatom için bişey demiyorum ama galatasarayla oynarken sürekli ültimatom verip 70 milyon transfer bütcersi yaptım olayı bana rüya gibi geldi..oğuz burada yer alanlar FM nin acemisi değiller..sanma ki senin dışındaki herkes 3-4 yıla yakım bırakıyor..Son iki oyunumun biri 2018 diğeri 2020 de bıraktım ...başarılar dersem bu yazıyı 3 sayfa yapmam lazım ama yinede ültimatom verince kapıya koyuyor klüpler..

aslında bu konunun şöyle bir püf nıktası varmış ama ben hiç denemedim..

takımla sözleşme yenilerken uzun süreli ve yüksek miktarlı bir sözleşme yapılınca klübün kovması zorlaşıyormuş. sözleşme sürem bi dolsun deneyeceğim bakalım essahmı...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
küp başkanının bırakması meselesi finansman ve başarılar ile doğru orantılı yani aslında sizin başarınız başkanında yerini güçlendiriyor.

bu yüzden hem takımı maddi ve sportif anlamda başarılı kılıp birde başkanın istifasını beklememek lazım.

evet benim de başıma bir çok kez geldi bu olay.hem de bir çok kez.küme düşme potasındaki takımların başına geçip yaklaşık 20 sene oynayıp kulübe çağ atlatsan bile ultimtom la seni kovabiliyorlar.aslında bu uzun süreli durumlar için yeni seçenekler ekleseler çok daha zevkli olabilir.

bir başka durum da sözleşme.özellikle küme düşmemeye veya şampiyonluğa oynayan takımlarda genelde 2 yıllık sözleşme imzalatıyorlar.uzatmak isteseniz de hep 2 yıl bırakıyorlar.ancak çok başarılı ve uzun süreli kalınca 5 yıl sözleşme yapabiliyorsunuz.ayrıca kovma olayı pek olmuyor ama kısa süreli sözleşme önerdikleri için olası bir başarısızlıkta çoğu zaman yeni kontrat önermeyip sizi boşta bırakıyorlar.