PDA

View Full Version : Her maça ayrı bir taktikmi Yoksa tüm sezon tek taktikmi

fatihaz1980
24.Şubat.2006, 04:06
Tabiki tüm sezon aynı taktik.Bunu niye açtım ben ya.Aksini düşünen varmıdır ki....

EreN
24.Şubat.2006, 17:07
Ben bence önemli maçlarda değişmeli

by_forza
24.Şubat.2006, 17:30
fatih :D kafan güsel galiba :D bi takıma 2 taktik oturtulmali HUCUM - SAVUNMA maça göre değişir

fatihaz1980
24.Şubat.2006, 18:45
fatih :D kafan güsel galiba :D bi takıma 2 taktik oturtulmali HUCUM - SAVUNMA maça göre değişir
Kesinlikle katılmıyorum.İlk sene için geçerli olabilir ama benim kurduğum takım kendi futbolunu oynar.Napıyım ben böyleyim.Bi sizonda ligde 80 golden az atarsam o seneyi boşa geçmiş sayarım.Juveye beş çakmadıktan sonra berebere kalsam nolur.Ya obana 5 çakacak ya ben ona.Genelde ben çakıyorum ama:D :D :D

ImmortaL-MonTReaL
24.Şubat.2006, 19:06
Lige ayrı avrupa'ya ayrı taktik ile çıkarım.Bu ufak tefek aksamalar yaratıyor ama sonra düzeliyor.

Black Pearl
24.Şubat.2006, 19:13
Arkadaşım İspanya Liginde oynuyorum evimde çift forvet hucum ağırlıklı deplasmanda tek mükemmel sonuçlar alıyorum......

fatihaz1980
24.Şubat.2006, 19:15
Arkadaşım İspanya Liginde oynuyorum evimde çift forvet hucum ağırlıklı deplasmanda tek mükemmel sonuçlar alıyorum......
Alıyon mu harbiden.Ben niye görmüyom.:D :D :D

hakansimser
24.Şubat.2006, 21:57
Bence taktıgın anası aynı ama msl bazen yerler deısmelı yada markaj seklı onemlı maclarda bıras degısıklık yapılabılır

ertyq
25.Şubat.2006, 15:06
hangi takımı yönettiğinize göre bu değişir. eğer zayıf bir takımsanız birden fazla taktik gerekir ki güçlü rakiplerinizin zayıf yönlerinden faydalanasınız. Güçlü bir takımsanız buna bu kadar gerek duymazsınız

zargı
25.Şubat.2006, 15:16
bi taktiği kesin otutturman lazım daha sonra güçlü takımlara göre bazı özel hamlelerde bulunarak ilerleyeceksin:)

aberkay37
25.Şubat.2006, 16:38
Bence de takikler maça göre değiştirilmeli Barcelona le oynarken kullandığın taktiği türkiye kupasın da 2. lig takımına karşı kullanma bence çünkü yedeklere de şans ver sen taktiği diyosan oyuncuları değil de hep makarna yemek olmaz biraz da fasulye öneririm.

Nedvedmania
25.Şubat.2006, 16:46
bence her maç değiştirilmeli

Kerim Kerimov
25.Şubat.2006, 18:01
Kesinlikle katılmıyorum.İlk sene için geçerli olabilir ama benim kurduğum takım kendi futbolunu oynar.Napıyım ben böyleyim.Bi sizonda ligde 80 golden az atarsam o seneyi boşa geçmiş sayarım.Juveye beş çakmadıktan sonra berebere kalsam nolur.Ya obana 5 çakacak ya ben ona.Genelde ben çakıyorum ama:D :D :D

:D Bu nasıl bir mantalite böyle. 5 atmıyorsam 5 yiyeyim diyorsun ha, hmmm, değişik tabi, fantazi bi yerde.

Benim hep 2 taktiğim var deplasman ve kendi saha taktiğim ama MAÇ İÇİNDE SÜREKLİ DEĞİŞTİRİRİM.

kaiserkaan
25.Şubat.2006, 20:28
zorlu takımlara karsı deplasmanda savunma ve hızlı hücum agırlıklı kendi sahamda ise saldırgan ve pres e dayalı taktiklerle oynarım son 10/15 dakika ise macın skoruna göre değişik taktikler ayarlarım..

ridvanu
25.Şubat.2006, 22:21
bazen tek amc çift forvet
bazende çift amc tek forvet
oynarım
başka değiştirmem
maç içinde udak tefek değişiklikler yapabilrim gerek varsa

imperius
26.Şubat.2006, 00:55
oynadıgın takıma rakıbıne ve kadrona gore degısır..ben 3 lu defanstan vazgecmem evımde 3-4-1-2 deplasmanda 3-1-4-1-1 veya 3-1-4-2 ya da 3-4-2-1 oynarım..ayrıca ayarlarda onemlı deplasmanda zaman gecırmeyı ozellıkle ondeyken son dakıkalarda sık sık yapmanızı onerırım.kendı evınde ıse alan ı genıs secın bence hucum a genıslık katıyo..ayrıca sut yetenegı ıı olan oyunculara bolca sut attırın..saygılar..

Ataxman_650
26.Şubat.2006, 16:22
tek taktik tek takım derim......

mesutbaba
26.Şubat.2006, 17:09
bencede en fazla 2 taktik olmalı genel olarak i taktik deplasmandaki zor maclar icin ise defans degil ama normal olarak sahaya cıkabiliris duruma göre taktige mudahele ederis.en iyisi böle bence

acivic
27.Şubat.2006, 03:05
:)
Tabiki tüm sezon aynı taktik.Bunu niye açtım ben ya.Aksini düşünen varmıdır ki....
Demek tüm sezon aynı taktik ve 10 yıl...
Fatih bunun adı; "boşa geçen bir 10 yıl". Sanırım bu konuyu CM+FM kurtlarını biraz güldürmek için açtın. Daha 10. maçta FM2006 nın yönettiği tüm takımlar, taktiğini ezberler. Oynadığın her ligin, taktiği farklı olmalıdır. Bu iş bu kadar basit mi? Ben her rakibimin en az 3 maçını izleyip ona göre taktik uyguluyorum. Taktiğini kadro durumuna göre belirlerken bile varyasyonlar yaratmak zorundasın.
Ben bu oyunu ilk çıkan versiyonu The Manager I den beri oynuyorum. Yani nerden baksan 15 yıl. CM 01/02 ile başlayan sınırsız olanakları daha ciddiye almalısın. FM2006 ise efsanenin zirvesi. Eğer zirvede kalmak istiyorsan, futbolun hakkını vermelisin. Yani çok sıkı çalışmalısın. Efsaneyi bu kadar hafife alma.

Rosros
27.Şubat.2006, 22:21
kardeş bencede tüm sezon tek taktik çünkü taktik değiştiğinde takım bozulmaya baslıyor bütün menejerlik oyunlaında bu böyledir.
taktiği oturturursan deyme keyfine

atlantis_fb
27.Şubat.2006, 23:19
Bence takıma belirli bir kaç taktik oturtulmalı mesela avrupa için ayrı , lig için ayrı , deplasman için ayrı taktikler kullanılmalıdır.ben bu oyunu 98den beri oynuyorum ve hiç bir zaman tek taktikle başarılı olunamayacağını biliyorum.her maça ayrı taktik de olmaz tek taktik de. bu böyledir ve değişemez.

karan9
28.Şubat.2006, 12:12
tek taktik bence. ama ufak degisiklikler mesela tempoda preste. onemli olan uygun futbolculari almak. sistemi makina gibi oturtmak- bu lafa bayiliyorum:-) - onemli olan gittiginiz takimda sizin futbolunuzun oynanmasini saglamaktir bence.

fatihaz1980
08.Mart.2006, 13:14
:)
Demek tüm sezon aynı taktik ve 10 yıl...
Fatih bunun adı; "boşa geçen bir 10 yıl". Sanırım bu konuyu CM+FM kurtlarını biraz güldürmek için açtın. Daha 10. maçta FM2006 nın yönettiği tüm takımlar, taktiğini ezberler. Oynadığın her ligin, taktiği farklı olmalıdır. Bu iş bu kadar basit mi? Ben her rakibimin en az 3 maçını izleyip ona göre taktik uyguluyorum. Taktiğini kadro durumuna göre belirlerken bile varyasyonlar yaratmak zorundasın.
Ben bu oyunu ilk çıkan versiyonu The Manager I den beri oynuyorum. Yani nerden baksan 15 yıl. CM 01/02 ile başlayan sınırsız olanakları daha ciddiye almalısın. FM2006 ise efsanenin zirvesi. Eğer zirvede kalmak istiyorsan, futbolun hakkını vermelisin. Yani çok sıkı çalışmalısın. Efsaneyi bu kadar hafife alma.
Sende beni hafiffe alma.Biz bişey biliyoz da konuşuyoz.

yıldo_23
08.Mart.2006, 15:51
Her aldığım takımda mutlaka kendi oyunumu kabul ettiririm.Kendi saham deplasman hiç farketmez.Ana taktik değizmez bende.Tabi oyunda bazı ince taktikler uygularım.

sakal
08.Mart.2006, 16:48
tek taktik hiç bir işe yaramaz.Bir kaç tatiğin olmalıki rakiplerin seni çözemesin çözsede başka taktik uygulayarak onları yanıltırsın..........

EN BÜYÜK BEŞİKTAŞ 1903

_VeNoM_
08.Mart.2006, 16:51
Genellikle sezon boyu aynı taktiği kullanırım ama bazen zorlu deplasman maçlarımda savunmamı güçlendiririm

flake
08.Mart.2006, 18:15
bende macin gidisati gore yapiom takitigimi ya super oluyo

acivic
11.Mart.2006, 22:22
Sende beni hafiffe alma.Biz bişey biliyoz da konuşuyoz.

Arkadaş, ben seni hafife almadım ki, bunu da nerden çıkardın şimdi? Ben "Efsaneyi hafife alma" demiştim. Umarım anlaşırız.

kral_67
12.Mart.2006, 00:01
3 senedir aynı takdik istikrar önemlidir tabi birde o takdiğe göre o kadar para verip takım kuruyoruz öle kolay değil hersene takımı dağıt tekrar kur...para yetişmiyo valla...

cetin2710
13.Mart.2006, 23:13
bence takımınızın ana taktiğini oturtmalısınız ardındanda sakatlıklara ve rakiplerinize göre taktiği değiştirirsin onun için birden fazla taktiğin olması gerekiyo

furkan1453
14.Mart.2006, 19:25
valla ben oyunun gidişine ve maçlara gore değistiriyorum.genekllıkle tek forvet 3 forvet arkası 2 orta saha 4 defans...

LaKe
19.Mart.2006, 18:56
ben 1 yılda 3 taktik kullanırım;

1.si savumaya dayalı(eğer avrupa kupalarında 1.maç kazanıp 2.maçı oynuyorsam genelde bunu kullanırım.)
2.si klasik taktik(çoğunlukla kullandığım taktik.)
3.sü ATAK-SAVUNMA ... bunu bi siteden buldum. oyuncular hem savunma hem hücuma yönelik oynuyor. çok önemli maçlarda kullanırım bu taktiğide

master_ozzy
20.Mart.2006, 13:47
ben tek taktikcilerdenim ama taktik derken oyun dizilisini kastediyorum ben 442 den asla sasmam hic degismez arada oklarda oynama olur belki ama genellikle kanat oyuncuları 442 attacking seklinde olur macına gore(deplasman,avrupa vs) dizilisle deil de oyuncularla ve takımla ilgili degisiklikler yaparım ornegin kendi sahamda takımı acık alanda oynatıorum yerine gore deplasmanda adam marke ve kapalı oyun tercih ediorum buyuk maclarda favorim kontra top gol yemeki atınca degeri olsun :)

nart_susruko
20.Mart.2006, 15:32
genelde tek taktikten yanayımdır...ama rakibe ve oyuncularımın durumuna göre(sakat,cezalı ...) ufak tefek değişiklikler tabiiki olur...

kaanburak
24.Mart.2006, 15:03
tabi ki her maça ayrı taktik........................

motaba
24.Mart.2006, 15:35
tatktiğin tek olmalı kesinlikle ama küçük bi klupsen ve başarı gösterip avrupa da büyük klüplerle oynuyorsan deplasman da defans taktiğine yat evinde saldır diğer türlü adamların sakatlanmadıkça taktik değiştirmemen de fayda var değiştirirsen takımın oturması için en az iki üç maç lazım.

barman
24.Mart.2006, 20:48
takımının en az 3 oturan taktik lazım.tek taktik yetmez ve öneml maçlardada en iii taktiğini kullan yada yeni taktik üret.yaptığın ii taktiğin büyük takımlarla oyndaığın maçlarda yeterli olmadığınnı görürsün.o yüzden hep taktik üret kalemini eline al devamlı çiz.

uguralan_612
26.Mart.2006, 15:33
kardes hermac aynı taktık olurmu bunun deplasmanı,icerde mac war onemlı macı war degısır taktık.tek taktik olmaz

vita es morte
26.Mart.2006, 20:00
bnm 5 adet taktiim var abi rakibe göre birini kullanırım

marakesh
27.Mart.2006, 00:53
bencede tum sezon aynı taktik ama benden cok iyi bi takımla oynuyorsam biraz kontrollu oynarım.

__Trex__
27.Mart.2006, 00:59
bende tek taktikçilerdenim ama cezalı we sakat oyunculardan doğan boşlukları taktiklerle dolduruyorum buna mecbur kalınıyo aslında göz göre göre yenilmek istemem

tolik_julik
29.Mart.2006, 09:00
Ben Trabzonsporla oynuyorum. Taktigi devamli degistiriyorum. ama ne yapayim olmuyor. sezon ortasinda 12. siradayim. cok zor gol atiyorum.

tolik_julik
29.Mart.2006, 09:01
Adam gibi taktik bulsam degistirmeden oyniycam.

eduraul
01.Nisan.2006, 14:18
Bence defans hiç değişmemeli alışmaları, ama önemli deplasmanlarda defansif
oyuncu sayısı arttırılabilir,forvet teke düşürülebilir,ayrı birşey yaptığımda zarar
veriyor.