PDA

View Full Version : Yıldıray'dan Şok Sözler

ShevAnil
02.Haziran.2007, 19:06
Milli takımın 2008 Avrupa Şampiyonası kadrosundan çıkartılan Yıldıray Baştürk, Fatih Terim'in yönetiminde bundan sonra hiçbir zaman oynamayacağını söyledi.

Yıldıray, Kicker dergisine yaptığı açıklamada, ''Türkiye için severek oynuyorum. Ancak Fatih Terim yönetiminde bundan sonra hiçbir zaman oynamam. Bunun anlamı yok'' dedi.

Derginin haberinde, Türkiye Futbol Federasyonu'na, Halil Altıntop ve özellikle Yıldıray'ı kadrodan çıkartması nedeniyle taraftarların protesto amacıyla yaklaşık 18 bin elektronik posta gönderdikleri belirtildi.

Çok sayıda spor otoritesinin daha önce Yıldıray'ı sadece kadroda değil, ilk onbirde olmasını bekledikleri ifade edilen haberde, Terim'in kararın arkasında, sportif nedenler yerine kişisel nedenlerin bulunduğunun tahmin edildiği kaydedildi.

Terim'in, şüphe duyduğu durumda yurt dışında oynayan oyuncular yerine Türk ligindeki futbolcuları tercih ettiği ileri sürülen haberde, Feyenoord Rotterdam takımında iyi bir sezon geçiren Nuri Şahin'in de dikkate alınmadığı belirtildi.

Kaynak : Maraton

Bu Sözleri Sarfeden Oyuncuyu Umarım Fatih Terim'in Yerine Geçen Kişide Kadroya Almaz.
Yedirememiş Kendisine Belli.. Umarım Milli Takım Kariyerine Son Verilir.

bjk_melo_151
02.Haziran.2007, 19:09
Karar elbette hocanın ama oyuncunun derdini Türkiye'deki basın kuruluşlarına anlatması daha mantıklı.

Burak Duran
02.Haziran.2007, 19:09
konu euro 2008 a grubuna tasindi

ShevAnil
02.Haziran.2007, 19:12
Teşekkürler Burak Abi :)

KaPaLı
02.Haziran.2007, 19:22
Adam sonuna kadar haklı Almanlar Yıldıray gibi oyuncuyu kadrolarına katmak için can atarken biz oyuncuyu kadroya almıyoruz. Performansı düşük falan bunlar bahane değil Yıldıray ağır sakatlıktan çıktı ve senenin sonunda iyide performans yakaladı. Ama biz yıldıray'ı kadroya almadık, Almanyada yetişmiş Türk oyuncular nasıl güvenipte gelsinlerki Almanlar onları kadroya alırken kendi ülkeleri almıyo

enforcer
02.Haziran.2007, 19:44
defansif yönleri zayıf bu sebeple fatih terimin sistemine uymuyor fatih terim'in kendisi de söyledi onu yedek bırakmak istemem diye...

LaigLeNoiR
02.Haziran.2007, 19:45
Yıldıray,Nuri,Halil bencede kadroda olmalıydı.

enforcer
02.Haziran.2007, 19:47
nuri olabilirdi ama 2010 elemelerinde kesinlikle olmalı kadroda...

deniz.91
02.Haziran.2007, 20:11
Nuri ev Yıdlıray kesinlikle kadroda bulunmalıydı halı bir sitem bence

YusufT
02.Haziran.2007, 20:25
F.Terim bazi futbolculari belirli bir sebebten almiyor, sevmiyor almiyor.

ShevAnil
02.Haziran.2007, 20:28
Yıldıray'ın Kadroda Olmasını Bende İsterdim Tabikide ama Böyle Açıklamalar Yaparak Gençlerede Kötü Alışkanlık Oluyor.. Her Kadrodan Çıkartılan Ben Oynamıyacam Bu Adam Varken Derse İşimiz var..

Fernando Gago
02.Haziran.2007, 23:34
Kesinlikle Haklı Yıldıray kadroda yer almalıydı zaten Bundan sonra F.Terim milli takımın başında olmaz heralde...

Cyzio
03.Haziran.2007, 00:12
Yıldıray başından sonuna kadar haklı.Terim'in neye göre milli takıma oyuncu çağırdığı belli.Diğer gurbetçileride takımdan kaçıracak yakında.Biran önce kurtulsak iyi olacak..

anil luque
03.Haziran.2007, 00:30
yıldıray'a hak verenlerden bırısı de benım.. hadı portekız macını anladım biraz gerıye yaslanmamız gerek ama dıger maclarda full hucum lazım ve yıldıray gıbı bır hucum sılahını kadroya almıyoruz fatıh hocayı tebrık etmek lazım!

Bordo61Mavi
03.Haziran.2007, 01:13
Terim'in cagirdigi kadroyu asla begenmedim ama Yildiray'in cikmasi bana gore dogru bi karardi. Milli takima hic bisey katmadi son bi kac senede, kulup performansina bisey diyemem cunku takiminin yildizi.

Yildiray milli takimdada olmamasi gereken bi futbolcu, sadece bu cagrilan kadrodan cikarilmasi yanlisti. ( daha cok kotu futbolcu var o kadroda)

yunusgs
03.Haziran.2007, 01:51
Yıldıray haklı.Ona ihtiyacımız vardı böyle bir zamanda kadrodan çıkarıldı.Bir daha Milli takımı istememesinde haklı.

guarin14
03.Haziran.2007, 02:14
adam haklı tümer metin'in oynadığı milli takımda yıldıray'ın hayli hayli oynaması lzm.

tosunpasa
03.Haziran.2007, 04:08
adam haklı tümer metin'in oynadığı milli takımda yıldıray'ın hayli hayli oynaması lzm.

Öyle bir konuşmuşsun ki Tümer sanki çok kötü bir futbolcu. Objektif bak biraz.. Tümer dediğin adam Yunanistan'ı salladıda geldi milli takıma... Tümer'e gelene kadar bir dünya adam var bu milli takımda olmayı hak etmeyen. Lütfen üzerinizdeki formayı çıkararak görüşlerinizi bildirin..

Alicanfmfan
03.Haziran.2007, 04:14
Bi yerde haklı olabilirsin Yıldıray.Ama şunu unutma sakatım diyip bazı maçlarda oynamadın ;;)

ThersoN
03.Haziran.2007, 05:02
Çok haklı bir sitem, kimsenin aklına gelmeyen bir tercih oldu kesinlikle Yıldıray..
Fatih hoca yedek bırakamam onun için almadım demesi bence daha da kötü, yedek bırakamayacağın bir oyuncuyu kadrodan çıkarmak bence daha mantıksız, tabi ki hiç bir oyuncuya göre kadro kurulmaz, şu an resmi kadrodaki herkes yedek kalabilir ve böle olduğu zaman kimse yadsımaz, çünkü performansa bakarız, Yıldıray'ınn milli takıma gelmeden önceki süreçteki performansı iyiydi, fakat hoca yedek bırakamamdan daha çok yedek almaya bile değmez şeklinde bir davranış sergiledi bence, yani anlatabildim mi bilmiyorum ama, Yıldıray'a sorsalar yedek kalıcan, belki oynarsın fakat banko değilsin, ama istersen seni kadrodan çıkaralım deseler, bence Yıldıray dahil, herkes, oynama ihtimalinin olduğu şıkkı seçer..

Mr.CordiaL
03.Haziran.2007, 05:05
Kadroda olmayı hak ediyordu ama ağır konuşmuş. Profesyonelce davranması gerekirdi. ...

LaKe
03.Haziran.2007, 06:28
Kadroya alınmasa bile böyle konuşması yanlış olmuş. Bu tip fevri hareketler daha sonradan oyuncuların başına işler açabiliyor. Yıldıray, fena bir oyuncu değil. Fakat ben şu an daki performansının, Milli Takım 11'inde oynamaya yeteceğini düşünmüyorum. İyi bir yedek olabilirdi girseydi eğer. Bence de kadroda olması gerekirdi. Ancak kendisinin abarttığı gibi Milli Takım'ın olmazsa olmaz bir oyuncusu değil. 2002'deki Yıldıray olsa tabi değişirdi. :)

guarin14
03.Haziran.2007, 06:34
:tur:
Öyle bir konuşmuşsun ki Tümer sanki çok kötü bir futbolcu. Objektif bak biraz.. Tümer dediğin adam Yunanistan'ı salladıda geldi milli takıma... Tümer'e gelene kadar bir dünya adam var bu milli takımda olmayı hak etmeyen. Lütfen üzerinizdeki formayı çıkararak görüşlerinizi bildirin..

öncelikli olarak belirtiyim amacım ortamı germek değil.Bu arada ben BOLUSPOR'luyum objektif bakıoyurm zatn..Tümer yunanistan'ı salladı demişsin doğru.Yıldırayda kaç senedir almanyayı sallıyor ve bu sezonun sonlarında da sallamaya dewam etti.F.Terim Tümer'i FB'de oynamazken bile milli takıma alıyordu ben bir art niyet ararım.F.Terim Türkiye'nin en iyi teknik direktörü bence ama kişisel sebeplerini yansıtmamalıydı.Yıldıray bence ilk 11'de banko oynaycak adam.Üzer,nde ay-yıldızlı bayrağımızn bulunduğu formayı tümer'den daha çok hakediyor bence...!:tur:

Saygılarımla..!

SauL
03.Haziran.2007, 13:12
Olayı kişiselleştirmek bence yanlış olur arkadaşlar. " Tümer'in olduğu yerde hayli hayli olmalıydı " gibi. Birincisi Fatih hoca belirttiği gibi Yıldıray'ı yedek oturtmak istemediği için gönderdi. Orada olup da yedek oturmak eminim ki Yıldıray için de Halil içinde daha kötü bir durum olacaktı. Oyun şablonumuza dikkat ederseniz orta saha da Emre - Aurelio - Hamit gibi bir diziliş var. Mücadeleci, sert, duvar gibi bir orta saha. Hoca'nın da belirttiği gibi 3'lü forvetin sağ ve solundaki isimler taktiğin can damarları. Kısacası, Yıldıray bu şablona uymadığı için şu an takımda değil. Tartışmak tabii ki güzel fakat enine boyuna düşünmemiz gerekiyor, konuşmadan önce.

nekop
03.Haziran.2007, 19:16
Terim'in oynatmaya çalıştığı sisteme pek uyan bir oyuncu degildi.Ama Fatih Terim'in bahanesi çok saçmaydı bence yedek bırakamazmış dünyada onca yıldız yedek bekliyor.Bence kulübede de olsa Yıldıray gibi bir isme ihtiyaç vardır hangi sistemle nasıl oynadığın hiç farketmez.

Burak Duran
03.Haziran.2007, 20:26
Oncelikle yildiray kesinlikle haksiz bu formadan ve bayraktan buyuk degilsin ulken seni cagirirsa pasa pasa gitmek zorundasin eger gitmezsen zaten senden suphe duyarim ve bence artik bu aciklama uzerine 1 kere bile takima cagirilmamalidir. Kara dogru yada yanlis bu herkese gore degisir ama bir oyuncu cikarildigi icin bir daha Fatih Terim altinda milli takima gelmem diyorsa o bir daha takima hic gelmesin bence..

ShevAnil
03.Haziran.2007, 20:41
Oncelikle yildiray kesinlikle haksiz bu formadan ve bayraktan buyuk degilsin ulken seni cagirirsa pasa pasa gitmek zorundasin eger gitmezsen zaten senden suphe duyarim ve bence artik bu aciklama uzerine 1 kere bile takima cagirilmamalidir. Kara dogru yada yanlis bu herkese gore degisir ama bir oyuncu cikarildigi icin bir daha Fatih Terim altinda milli takima gelmem diyorsa o bir daha takima hic gelmesin bence..
Benim gibi Düşünen Birisi Çıktı Sonunda :)

remake
04.Haziran.2007, 05:00

Su anda milli takimda bulunp da hem is etigi, hem sporcu etigi hem de toplumumuzun ahlak anlayisina ters dusen hareketleri yapan oyunculari omuzlarimiz ustunde tasimayi biliyoruz fakat Yildiray'in kendi dogrularini savunmasini ve ugradigi haksizligi protesto etmesini yadirgiyoruz.

Fatih Terim'e bir buket cicek mi alsaydi yani kadrodan cikarildiktan sonra? Hem adami kadroya cagiriyorsun, yildiz oyuncu statusunde bir adami hem de. Sonra abzurd bir sebep ortaya atarak kadronun disinda birakiyorsun.

Yildiray her omurgali insanin yapacagi seyi yapmistir. Yerinde bir harekettir, ulke sevgisi, forma askiyla uzaktan yakindan ilgisi yoktur. Eger oyle millyetci bir baglamda kullanicaksak bu demeci o zaman Turk'e en yakisani yapmistir. Hakiszliga, bozuk duzene bas kaldirmistir...

King_91
04.Haziran.2007, 20:46
söyleme şekli doğru değil ama yedek kalmaması için kadrodan yollamak kadar saçma bir şey olamaz sonuçta klüp değil bu