PDA

View Full Version : Benim İçin Süpriz Oldu

Universal
03.Haziran.2007, 03:36
Milli futbolcular Mevlüt Erdinç ve Mehmet Aurelio, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Milli Takımın genç yıldızı Mevlüt Erdinç, kadroda kalmasının kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, "Kadroda kalmayı beklemiyordum. Fatih Terim bir sürpriz yaptı ve beni kadroda tuttu. Çok mutlu ve heyecanlıyım" dedi.

http://www.sporx.com/images/1/187/8855_B_mevlut001b.jpg

MEVLÜT ERDİNÇ: "KADRODA KALMAM SÜRPRİZ"

Milli Takımın genç yıldızı Mevlüt Erdinç ise, "Bizim için ilk maç çok önemli, bu maçı alırsak diğer maçlar daha kolay olabilir. Portekiz maçı çok zor ama çok iyi hazırlanıyoruz ve kazanacağımıza inanıyoruz. Hazırlık dönemimiz oldukça iyi geçti. Ben de performansımın giderek yükseleceğini düşünüyorum. Teknik direktörümüz Fatih Terim bana nerede görev verirse orda oynarım, sağ kanatta da görev yapabilirim. Benim için sağ kanatta oynamak sorun değil, alışığım ve kendime güveniyorum. Hocamız şans verirse elimden gelenin en iyisini yapacağıma inanıyorum. Kazım Kazım, Aurelio ve ben bir arada olunca İngilizce ve Türkçe konuşuyoruz. Kadroda kalmayı beklemiyordum. Fatih Hocam bir sürpriz yaptı ve beni kadroda tuttu. Şu an çok mutluyum ve heyecanlıyım." şeklinde konuştu.

Mevlüt Erdinç, kendisinin hangi mevkiide görev yapması halinde daha verimli olacağı şeklinde bir soru üzerine "Portekiz'e karşı hangi mevkii de oynayacağımı bilmiyorum, karar Fatih Hoca'nın. Portekiz'e karşı da Finlandiya maçında olduğu gibi görev verilirse sağ kanatta oynayabilirim." ifadelerini kullandı.

MEHMET AURELİO: "BİZİM İÇİN İLK MAÇ ÇOK ÖNEMLİ"

İyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Mehmet Aurelio "Oynadığımız iki hazırlık maçını kazandık bir maçımızı ise kaybettik. EURO 2008'de oldukça zor bir gruptayız. Ancak bu gruptan çıkmayı başaracağız. Portekiz önemli bir futbol ülkesi, iyi bir takım ama bizim de Portekiz'e karşı şansımız olduğunu düşünüyorum. Fatih Terim çok kaliteli bir hoca, futbol ile yatıp kalkıyor. Bizim için ilk maç çok önemli, bu maçtan üç puan ile ayrılmak motivasyonumuz için çok önemli ve inşallah bu gruptan çıkacağız. Portekiz'e daha önce iki kez kaybetmiş olabiliriz ama bu üçüncü maçı da kaybedeceğimiz anlamına gelmez. Türkiye ciddi bir takım ve daha önce alınmış bu sonuçları değiştirmek için burda." dedi.

Milli Takım'da yaşanan sakatlıklara da değinen Mehmet Aurelio, "Hamit'in bir sakatlığı var, çok kaliteli bir oyuncu grup maçlarına yetişememe durumu var. Ama hocamız kimin yerine kimin oynayacağını daha iyi biliyor. Tam kadro ile oynarsak tabi daha iyi olur ama Hamitsiz oynamak zorunda kalırsak da elimizden geleni yapacağız ve çıkıp oynayacağız." ifadelerini kullandı.

Kaynak : Sporx.com

LaKe
03.Haziran.2007, 06:56
Konu zaten var olduğundan dolayı GMA'ya yollanmıştır...