PDA

View Full Version : FM 2006 6.0.3 Türkiye Ligi Transfer Güncellemesi

Selman Ozturk
24.Şubat.2006, 21:27
Turksportal Fm 2006 6.0.3 Türkiye Süper Ligi Transfer Güncellemesi by demirhan1984 & Jesus FB:

Yakın bir zamanda Sigames tarafından Football Manager 2006 oyununun 6.0.3 versiyonu kullanıcılara sunuldu...
Bu versiyonla birlikte birçok hata düzeltilmiş ve yabancı liglerdeki transferlerin geneli oyuna aktarılmış...
Ancak ne yazık ki Türkiye Süper Ligi dahilindeki transferlerin %90'ına yakını 6.0.3 içerisine dahil edilmemiş...
Bizler de bu açığı göz önünde bulundurarak bu güncellemeyi hazırlama kararı aldık...Bu paket ile Türkiye Ligi'nde
yapılan en son transferlerden teknik direktör değişikliklerine kadar tamamını oyununuza eklemiş olacaksınız...
Bu update 6.0.3 için yapılmış olan ilk çalışma olup şu an için piyasadaki tek update niteliğindedir...

UPDATE'İN GENEL ÖZELLİKLERİ:
-Süper Lig'de bulunan 18 takımın tüm transferleri oyuna aktarıldı
-Kiradan dönen oyuncular tekrar kulüplerine monte edildi
-Süper Lig'deki 24 Şubat'a kadar olan tüm Teknik Direktör değişiklikleri oyuna aktarıldı
-Oynadığı futbolda gözle görülür açık bir artış olan futbolcuların Current Ability ve Potential ability değerleri
gereken oranda yükseltilerek oyuncuların profili gerçeğine en yakın hale getirildi
-Sakatlıklar ve cezalar düzenlendi
-Oyuna yeni medya organları eklendi (Galatasaray Dergisi-FB TV-Bjk TV-Fanatik-Fotomaç-Turksportal.net)
-Oyuncuların geçmişi yeniden düzenlendi
-Süper Lig için hazırlanan 3GT versiyonundaki formalar için bazı takımlardaki 3.formanın gözükmeme hatası giderildi

Kurulum:
Rar'lı klasörün içinden çıkan "db" adlı klasörü Fm 2006 oyununuzun bulunduğu dizindeki "Sports İnteractive/Fm 2006/data"
içine atınız

Lisans:
Her hakkı Selman D. Öztürk(demirhan1984) , Tarık Özkan(Jesus Fb) ve turksportal.net'e aittir...Herhangi izinsiz
kişilerce çeşitli yayın organlarında yayınlanması ve dağıtılması yasaktır.
Update oluşturulurken datada izler bırakılarak ilerlendiği için en ufak bir alıntı bile farkedilecektir...

DOWNLOAD İÇİN TIKLAYIN (RAPİDSHARE) (http://rapidshare.de/files/14078132/Turksportal_6_1_.0.3_Turkiye_Ligi_Transfer_Guncell emesi.rar.html)

DOWNLOAD İÇİN TIKLAYIN (FILEFRONT) (http://files.filefront.com/Turksportal_603_Turkiye_Ligi_Transfer_Guncellemesi rar/;4802385;;/fileinfo.html)

DOWNLOAD İÇİN TIKLAYIN (HEMEN PAYLAŞ) (http://www.hemenpaylas.com/download/239697/Turksportal_6_1_.0.3_Turkiye_Ligi_Transfer_Guncell emesi.rar.html)

NiC 39
24.Şubat.2006, 21:32
kayıtlı oyunlarda çalışmıcak galiba yeni lig açmak mı gerek şimdi???:cool:

Selman Ozturk
24.Şubat.2006, 21:34
Evet yeni lig açmanız gerekecek

NiC 39
24.Şubat.2006, 21:36
ilk indiren ben oldum galiba :cool: saol artık yeni lig açtığımda görürüm

EreN
24.Şubat.2006, 21:50
Valla eline sağlık süper duruyor iştahlandım yeni oyun açmak için :D

Lucas Neill
24.Şubat.2006, 21:55
teşekkürler abi çok sağolun

nekop
24.Şubat.2006, 23:33
saol bazı transferler yapılmıstı ama çogu yoktu bu arada oyundaki diger transferlere zarar vermiyor dimi(cassano real)gibi

Selman Ozturk
25.Şubat.2006, 00:01
Hayır diğer transferlere kesinlikle bir zarar vermiyor...

cureshot
25.Şubat.2006, 00:05
kardeş teşekkürler

Jesus_FB
25.Şubat.2006, 00:22
Arkadaşlar gördüğünüz hatalar veya eksikler olursa mutlaka bildirin ve bence kesinlike yeni oyuna başlayın çok beğeniceksiniz :)

Neron_FB
25.Şubat.2006, 01:01
Elinize sağlık..Çok sağolun ;;)

francesco10
25.Şubat.2006, 01:18
adamım ikiniznde ellerine sağlık indiriorm ,

Selman Ozturk
25.Şubat.2006, 12:28
Download için HEMENPAYLAS linki de eklenmiştir...İlk Mesaja bakınız...

SunShine
25.Şubat.2006, 12:31
selman abi kota problemim yüzünden şu an için indiremiyorum ama gelecek ay indirecegim ilk yama bu olacak şimdiden ellerinize saglık

musatti
25.Şubat.2006, 13:05
Demirhan ellerine sağlık çok güzel olmuş.

francesco10
25.Şubat.2006, 14:05
abi ben bjk yle oynadığm için gözüme bazı şeyler çarptı ilk onları söliyeym ; okan koç ve tayfun korkut hala bizde, youla yine teknik ve bitiricilikte 18 de keşke azaltsaydınız :) ve son olarak gökhan güleç baya kötü olmuş biraz daha ii olabilirdi

diğer takımlarda da gs da mesela ümit karan daha ii olabilirdi yine aynı şekilde fb de olcan
trabzon da gökdeniz in cezalı olması güsel olmuş , samsunla da oynadığmdan biliorm ayari biraz daha ii olmuş sanki gerçekteki gibi

tekrardan ellerinize sağlık,

Selman Ozturk
25.Şubat.2006, 14:16
Bunları bizlere bildirdiğin çok iyi oldu öncelikle bunun için teşekkür ediyorum...Tayfunu ve Okan Koç'u Beşiktaş'tan almıştım fakat niye tekrar orada gözüktüler anlamadım...Gözden kaçmış olabilir...Gökhan Güleç'în P.A değerleri yüksek tutulduğundan dolayı ileride gelişecektir...Olcan iyi bir futbolcu ancak oyuncular üzerindeki gelişimleri genelde göz önünde bulundukları oranda yaptık...Eğer bu update'in 2. versiyonunu çıkarırsak bu uyarılarını göz önünde bulunduracağız...

francesco10
25.Şubat.2006, 14:19
eiwallah adamım saolsn oynataym ozman ben bu gökhan ı :)

Jesus_FB
25.Şubat.2006, 14:29
eiwallah adamım saolsn oynataym ozman ben bu gökhan ı :)

Uyarıların ve önerilerin için teşekkürler
Biraz daha iyi araştırırsan Gökhan gibi bi Çok oyuncu bulacaksın ;)

imperius
25.Şubat.2006, 15:06
ellerinize saglıkk

CeM_85
25.Şubat.2006, 15:13
ben transfersiz olanını indirdim bence gerçekten müthiş transferli olanını indirmememin sebebi beyenmediğimden değil o adamlar lig ortası transferleri böle daha çok zevk alıyorum yoksa ellerinize sağlık çok güzel olmuş ahh bi de şu türkçe gelseydi neyse bu konudaki çalışmalarınızı tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum
(TEŞEKKÜRLER TURKSPORTAL.NET)

totti10
25.Şubat.2006, 17:33
ellerinize sağlık ark.lar çok güzel olmuş

besiktas1903
26.Şubat.2006, 15:14
besiktasin simdik yabanci sayisi 8 oldu ama bu sayi dogru deyil, onun yuzunden yabanci oyuncu besiktasa alamiyoruz. bu yanlismi - yoksa dogru

Jesus_FB
26.Şubat.2006, 17:42
Kirada olan oyuncular yüzünden 8 olarak gözüküyor ailton youla gibi

besiktas1903
27.Şubat.2006, 17:49
okan koc da besiktastan gitmediki.

totti10
27.Şubat.2006, 21:42
okan koc da besiktastan gitmediki.
bildiğim kadarıyla okan ankaragücüne imza attı

Jesus_FB
27.Şubat.2006, 22:13
Okan koç özel izinle ankaragücüne transfer olmuş

eXcitinG
27.Şubat.2006, 22:15
güzeL oLmu$ caLı$maLarınız için t$kLer.

beyzade111
28.Şubat.2006, 03:55
Ellerin dert görmesin çok sağol kardeşim.

totti10
28.Şubat.2006, 23:48
arkadaşlar yamada göremedmedim bende yanlış bilio olabilirim ama bildiğim kadarıyla yasin sülün bursa dan ayrıldı ve bi izmir takımı diye hatırlıorum we karşıyaka gibi gelio oraya geçti diye biliorum.bide oyunda oğuz çetin diyarbakır teknik direktörü olarak çıkıo

Selman Ozturk
01.Mart.2006, 00:37
arkadaşlar yamada göremedmedim bende yanlış bilio olabilirim ama bildiğim kadarıyla yasin sülün bursa dan ayrıldı ve bi izmir takımı diye hatırlıorum we karşıyaka gibi gelio oraya geçti diye biliorum.bide oyunda oğuz çetin diyarbakır teknik direktörü olarak çıkıo

Arkadaşım zaten 2. ligi güncellemedik başlıkta da yazıyor süper lig diye :) ;;) Ama oğuz çetin olayı gözden kaçmış olabilir..V2'de düzeltilecektir:)

koray_capello
01.Mart.2006, 03:34
eski db dosyasını saklasak sıkıldığımızda tekrar onu koyup save li oyunlarımızı oynayabiliriz dimi bi sorun olmaz dimi?

koray_capello
01.Mart.2006, 15:31
eski db dosyasını saklasak sıkıldığımızda tekrar onu koyup save li oyunlarımızı oynayabiliriz dimi bi sorun olmaz dimi?

kendi cevabımı kendim veriyorum:Dbişey olmuyor.ben yükledim sonra tekrar eski db koyup kaldığım yerden devam ediyorum.aslında beşiktaşla yeni transferle yeni bir oyuna başlıyacaktım ama olmadı.gökhan güleç çok kötü.gerçi arkadaş potansiyelinin yüksek olduğunu ileride gelişeceğini söylemiş ama bence yinede daha iyi olmalıydı.gökhn gelecek vaat eden bir oyuncudansa zaten şuan için de iyi bir oyuncu.bence daha iyi olmalıydı.

ama........dahada önemlisi gökhan 19 yaşında ve as takımda oynamasına rağmen part-time training yapıyor normal traninge çıkartamıyoruzz..sanırım bir hata olmuş isterseniz bir gözden geçirin.....bu adam bu şekilde gelişemez bile.....

Selman Ozturk
01.Mart.2006, 15:34
ama........dahada önemlisi gökhan 19 yaşında ve as takımda oynamasına rağmen part-time training yapıyor normal traninge çıkartamıyoruzz..sanırım bir hata olmuş isterseniz bir gözden geçirin.....bu adam bu şekilde gelişemez bile.....

Gökhanın part-time antrenman yapması senin ona önerdiğin kontratla ilgili...Kontratı "Full Time" olarak önerirsen sorunun düzelir...Burada bizden kaynaklanan bir hata yok yani ;;)

koray_capello
01.Mart.2006, 15:35
Gökhanın part-time antrenman yapması senin ona önerdiğin kontratla ilgili...Kontratı "Full Time" olarak önerirsen sorunun düzelir...Burada bizden kaynaklanan bir hata yok yani ;;)

hadi yaa..dikkat edememişim kusura bakmayın o zaman;;)...

Jesus_FB
01.Mart.2006, 16:05
İlk sezonu bitirdim ve Gökhan Güleçin özelliklerini bi yollayım istedim bence kesinlikle üstünde durmalısın ;;)
http://img235.imageshack.us/img235/201/gkhn1sh.th.jpg (http://img235.imageshack.us/img235/201/gkhn1sh.jpg)

koray_capello
01.Mart.2006, 16:11
İlk sezonu bitirdim ve Gökhan Güleçin özelliklerini bi yollayım istedim bence kesinlikle üstünde durmalısın ;;)
http://img235.imageshack.us/img235/201/gkhn1sh.th.jpg (http://img235.imageshack.us/img235/201/gkhn1sh.jpg)

arkadaşım saolasın da resmi nasıl göreceğim üzerine basınca açılmıyoki eğer yardımcı olursan gerçekten merak ediyorum görmek istiyorum;;)

Jesus_FB
01.Mart.2006, 16:12
arkadaşım saolasın da resmi nasıl göreceğim üzerine basınca açılmıyoki eğer yardımcı olursan gerçekten merak ediyorum görmek istiyorum;;)

linkini düzelttim şimdi bakabilirsin :)

koray_capello
01.Mart.2006, 16:28
saolasın..hakkatten dediğiniz kadar varmış baya gelişiyor..gelecekte türkiyenin ve beşiktaşımız en iyi golcüsü olacak Allah'ın izniyle..

nekop
01.Mart.2006, 20:49
abi okan kocun özelliklerine bi artıs konulmusmu bende her oyunda cok büyük takımlara gidiyor acılır acılmaz(real,milan,bayern gibi)

Selman Ozturk
01.Mart.2006, 21:06
Okan Koç'a hiçbir şekilde dokunmadık...Oyunun orijinalinde nasılsa aynen öyle...

Jesus_FB
01.Mart.2006, 21:27
çok ilginç ya bende satılık listesinde duruyor adam :D:D:D

eXcitinG
04.Mart.2006, 11:35
gökhan epey iyi oLuyor üstüne biraz duruLursa ve biraz korayında özeLLikleri ve toramanın özeLLikLeri düzeLtiLse iyi oLur bir iyi bir kötü çıkıyorLar. yani şansa göre.

Selman Ozturk
04.Mart.2006, 14:40
Şu an tüm hataların düzeltildiği ve hiçbir yerde bulamayacağınız özelliklere sahip yeni versiyonu hazırlama aşamasındayız...Yakın bir zamanda sizlere sunacağız...

meric
05.Mart.2006, 17:30
gs da murat murat die bi kaleci yapmışınız kafanıza göre buffondan iyi nerdeyse.ne iş?

Selman Ozturk
05.Mart.2006, 17:55
gs da murat murat die bi kaleci yapmışınız kafanıza göre buffondan iyi nerdeyse.ne iş?

Birincisi üslubuna dikkat et konuşmayı öğren....İkincisi Fm oyununu ne kadar bildiğini bilmiyorum ama o futbolcunun Regen (Oyunun İlerleyen Yıllarında Oyun Tarafından Çıkarılan Rastgele Futbolcu) olduğunu bilmeyecek kadar acemi olduğunu düşünüyorum...Yani özetle bu oyuncu bizim değil oyunun yarattığı oyuncudur...

meric
05.Mart.2006, 18:00
Birincisi üslubuna dikkat et konuşmayı öğren....İkincisi Fm oyununu ne kadar bildiğini bilmiyorum ama o futbolcunun Regen (Oyunun İlerleyen Yıllarında Oyun Tarafından Çıkarılan Rastgele Futbolcu) olduğunu bilmeyecek kadar acemi olduğunu düşünüyorum...Yani özetle bu oyuncu bizim değil oyunun yarattığı oyuncudur...

ben daha oyuna yeni başladığımdan bahsediorum.ilerleyen yıllardan deil.oyunu biliorum tabi ki laf olsun die soru sormam

Selman Ozturk
05.Mart.2006, 18:37
ben daha oyuna yeni başladığımdan bahsediorum.ilerleyen yıllardan deil.oyunu biliorum tabi ki laf olsun die soru sormam

Kardeşim demek ki oyunundan dolayı çıkmış bundan banane...Ne hakla bizi suçlayabiliyorsun anlamıyorum...Benim ne zorum var da Galatasaray'a rastgele kaleci koyacağım...Bu güncellemeyi indiren 1500-2000 kişide bu olmuyor da sadece sende oluyor...Demek ki sorun sende...

meric
05.Mart.2006, 20:38
her yeni oyun actığımda yeni oyuncular oluyor.22 yaşında bi kaleci gelmiş şimdi de onun da özellikleri çok iyi.sistemde acayip bi hata var ama çözemedim yani ben onu belirtmek istedim..

Selman Ozturk
05.Mart.2006, 20:41
her yeni oyun actığımda yeni oyuncular oluyor.22 yaşında bi kaleci gelmiş şimdi de onun da özellikleri çok iyi.sistemde acayip bi hata var ama çözemedim yani ben onu belirtmek istedim..

E güzel kardeşim sistemdeki hatayı belirtmenin yeri burası değil ki :) Fm 2006 Teknik Sorunlar'da dile getireceksin sorununu...Böyle yanlış yere yazınca hafiften de üslûbu yanlış kullanınca bu tür yanlış anlaşılmalar oluyor işte :) ;;)

Jesus_FB
05.Mart.2006, 20:45

Milleti suçloamadan önce iyice bi araştırsan olmuyomu

meric
05.Mart.2006, 20:46
teşekkür ettik kusra kalma..

nekop
05.Mart.2006, 21:06
ya benim bildigim biz(trabzonspor)elleri internacıonala sattık burda kiralık gitti gösteriyor ama hic sikayetci degilim cünkü ondan baska adam gibi defans yok

Jesus_FB
05.Mart.2006, 21:11
ya benim bildigim biz(trabzonspor)elleri internacıonala sattık burda kiralık gitti gösteriyor ama hic sikayetci degilim cünkü ondan baska adam gibi defans yok

Türkiye futbol federasyonu web sayfasında kiralık olarak yazıyordu bizde o şekilde aktardık ama gerçekten iyi defans ;;)

nekop
05.Mart.2006, 21:14
Türkiye futbol federasyonu web sayfasında kiralık olarak yazıyordu bizde o şekilde aktardık ama gerçekten iyi defans ;;)
abi uptade degistirme falan yapmasınız umarım:D

Selman Ozturk
05.Mart.2006, 21:19
abi uptade degistirme falan yapmasınız umarım:DYapacağız ne yazık ki Version II'yi çok yakında yayınlayacağız...:)

Jesus_FB
05.Mart.2006, 21:22
ve çok güzel eklentiler olacak herkes çok beğenicek ;;)

nekop
05.Mart.2006, 21:49
ve çok güzel eklentiler olacak herkes çok beğenicek ;;)
ne gibi eklentiler bi ipucu verin ona göre heyecanlanalım:D

Selman Ozturk
05.Mart.2006, 22:06
İpucu yok :D:D Çıkınca hep beraber göreceğiz ;;) ;;)

ceyhun127
06.Mart.2006, 17:16
bunu nasıl yuklucez ben bilmiyorum

Selman Ozturk
06.Mart.2006, 17:47
bunu nasıl yuklucez **n bilmiyorum

içerisine açıklamalı anlatım olan "**ni oku" dosyası koydum oradaki yazanları okuyarak öğrenebilirsin nasıl yükleneceğini...;;) Hatta konuyla ilgili ilk mesajda bile "Kurulum"'u anlattım...

ceyhun127
06.Mart.2006, 19:01
Cok saol :D

jacke
06.Mart.2006, 20:40
gerçekten ellerinize sağlık ama gerçekçi konuşmak gerekirse pek o kadar beğenmedim ben bu yamayı belkide bilmiorum ben en ufak ayrintiya dikkat eden bi kişi olduğum için bana öle geldi belkide.Fenerbahçenin renkleri sora bu anlamadığım şey 3GT forma hatasi hala var oyunda yani 1.ci formalar bile cıkmıo bazen chelsea de maniche kiralık değil milli takım düzenlenmemiş bunları ikinci versionda düzeltirseniz cok sevinirim.Birde başka sitelerdede uptadeler var ama turksportal resmi olduğu için hep burayı tercih ediorum.

Selman Ozturk
06.Mart.2006, 20:51
gerçekten ellerinize sağlık ama gerçekçi konuşmak gerekirse pek o kadar beğenmedim ben bu yamayı belkide bilmiorum ben en ufak ayrintiya dikkat eden bi kişi olduğum için bana öle geldi belkide.Fenerbahçenin renkleri sora bu anlamadığım şey 3GT forma hatasi hala var oyunda yani 1.ci formalar bile cıkmıo bazen chelsea de maniche kiralık değil milli takım düzenlenmemiş bunları ikinci versionda düzeltirseniz cok sevinirim.Birde başka sitelerdede uptadeler var ama turksportal resmi olduğu için hep burayı tercih ediorum.

Başlığa da dikkat edersen bu update yalnızca Türkiye Süper Lig'i için yapıldı...Yani Maniche'nin kiralık olup olmaması Milli takımın düzenlenmemiş olması update'in hatası değildir...Forma konusuna gelince oradaki hatalar da senin dosyayı yanlış bir şekilde kopyalamandan ileri geliyor...Bazı arkadaşlarımız da bu sorunu yaşadılar ancak Multimedya bölümündeki yayınladığımız 3GT formalarla ilgili konuya bakarsan sorununun çözümünü bulabilirsin...Fenerbahçe'nin renklerinde nasıl sorun olur onu anlayamadım doğrusu...Bu update'de de her update gibi hata elbette var ama senin bahsettiğin hatalar update'ten kaynaklanmıyor ne yazık ki...Update'ten kaynaklanan hatalar da çok yakında V2 olarak düzeltilecek...

jacke
07.Mart.2006, 15:45
Başlığa da dikkat edersen bu update yalnızca Türkiye Süper Lig'i için yapıldı...Yani Maniche'nin kiralık olup olmaması Milli takımın düzenlenmemiş olması update'in hatası değildir...Forma konusuna gelince oradaki hatalar da senin dosyayı yanlış bir şekilde kopyalamandan ileri geliyor...Bazı arkadaşlarımız da bu sorunu yaşadılar ancak Multimedya bölümündeki yayınladığımız 3GT formalarla ilgili konuya bakarsan sorununun çözümünü bulabilirsin...Fenerbahçe'nin renklerinde nasıl sorun olur onu anlayamadım doğrusu...Bu update'de de her update gibi hata elbette var ama senin bahsettiğin hatalar update'ten kaynaklanmıyor ne yazık ki...Update'ten kaynaklanan hatalar da çok yakında V2 olarak düzeltilecek...

Fenerbahçenin renkleri derken kastım şu koyu cıkmış renkleri yani siz öle yapmışınız.Ya dediğim gibi ben biraz cok dikkat ediorum oyunlarda simetri hastalığı var bende :)birşey tam olmadıysa kafayı yiyiorum:)bide beni yanlş anlamışssıız update hatali demedim eksiklik var onlarda doğal tabi mesele isim vermim başka serverlarda fm ile ilgili sizin yaptıgınzdan biraz daha iyi updateler var ama turksportal resmi site olduğu için buradan başka bi yere bakmak istemiorum.yani kastım şu siz resmi olduğunuuz için oyuncuları kafanıza göre yapmiosunuz.mesela başka bi update indirdim transferleri tam yapmışlar ama adam türkiye ligini öle bi yapmışki sanki ingiltere premier ligi sivassporda anderson henry gibi :) alex nerdeyse ronaldinho ile aynı :) ya bu gibi durumlar.bide sizlerden bi ricam var v2 çıkarırsan yabanci ligide kapsayabilrmi?bide v2 ne zaman çıkabilir bi tarih verebilirmisiniz?

Jesus_FB
07.Mart.2006, 16:26
tam olarak tarih veremiyoruz bu aralar bi younluk söz konusu ama yakın bi tarihte çıkıcaktır v2 de yine türkiye ligini kapsayacak belki daha sonra yabancı ligleridde kapsayacak bir update yayınlarız ama zaten bu versiondada yabancı liglerdeki yeni transferler mevcut
Forma konusuna da gelince bunlada ilgili çalışmalırmız sürüyor ilerde onunda bi 2. versionunu yayınlayabiliriz gördüün eksikleri yada hataları bize bildirirsen çok iyi olur bizim için ilgin için sağol

efeibrahim
07.Mart.2006, 17:35
arkadalar ben bu konuya batım ama bulamadım warsada extradan yazdığım için şimdiden özür dilerim .... arkadaşlar bu cıkan yamada ilk sezondan sonra çekilmeyen fixture olayı düzeldi mi yani fixture düzeliyor mu ?? teşekkürler

jacke
07.Mart.2006, 18:27
Bu güncellemeniz hakkında bişey sorcaktım?Ben şimdi valencia nin başındayım ve oyunu yeni açtım.new game yani.Maniche baktım kiralık gözükmüo chelseade.Fakat gerçekte kiralık bunu yapmak için editöre girdim yapılmamış gözden kaçırmıssınızdır die baktım maniche kiralık gözüküo fakat kiralık başlama tarihi gerçektekiyle aynı 3 ocak yani.Peki oyunda kiralık gidermi bu oyuna yansırmı?Yoksa yaz ayindan itibaren mi ligler daha başlamadan mı bunu kiralık hale getirmemiz gerekir.Editörde 3 ocak olarak başlama tarihi gözüken futbolcu oyunda 3 ocakta kiralık gidermi?Çünkü oyun ilk açıldığında o tarih gelmeden dinamo moscow da gözüküo futbolcu.Bunu sorcaktm şimdiden teşekkürler.Birde bu oyunda fenerbahçe renklerini koyu yapmışınız yani ön planda mavi fenerbahçe yazisi sarı.Gerçektete böyle peki bunu gerçek yamalarında neden çevirmio Sigames yetkilieri?

Jesus_FB
07.Mart.2006, 18:46
Maniche oyunda ocak ayının 3ü geldiinde kiralık olarak gidecektir o zamana kadar aynı takımında oynamaya devam edicek
Fenerbahçe renkleri bütün oyunlarda hep yanlış yapılıodu böle yaptık hem diğer formalarıda bu sayede daha çok kullanılıyor

Jesus_FB
07.Mart.2006, 18:47
arkadalar ben bu konuya batım ama bulamadım warsada extradan yazdığım için şimdiden özür dilerim .... arkadaşlar bu cıkan yamada ilk sezondan sonra çekilmeyen fixture olayı düzeldi mi yani fixture düzeliyor mu ?? teşekkürler

Fixture düzeliyor hiç bi sorun yok

Selman Ozturk
07.Mart.2006, 20:38
Birde bu oyunda fenerbahçe renklerini koyu yapmışınız yani ön planda mavi fenerbahçe yazisi sarı.Gerçektete böyle peki bunu gerçek yamalarında neden çevirmio Sigames yetkilieri?

Sanırım bu Sigames'in gözünden kaçmış ama biz bunu gözardı etmedik ve birçok kişinin isteği de bu yönde olduğu için update'e bu şekilde monte ettik... Genel olarak çok olumlu tepkiler olduğundan dolayı herkes beğenmiş bu değişikliği sanırım ;;) ;;)

efeibrahim
07.Mart.2006, 21:54
Fixture düzeliyor hiç bi sorun yok

çok teşekkür ederim

jacke
08.Mart.2006, 15:01
Maniche oyunda ocak ayının 3ü geldiinde kiralık olarak gidecektir o zamana kadar aynı takımında oynamaya devam edicek
Fenerbahçe renkleri bütün oyunlarda hep yanlış yapılıodu böle yaptık hem diğer formalarıda bu sayede daha çok kullanılıyor

Çok teşekkür ederim bilginiz için.Benm bu data güncellemeliryle kafamda bi soru işareti var.Şimdi herkesin bildiği gibi sigames türkiye ligine pek önem vermio.Bunun nedeni ne acaba?Fazla seyir olmadığı içinmi?Bide Siz Turksportal resmi araştırma sitesi bu resmi olmak ne anlam taşior güncellemeler adına?Yani benm anladğım şu sizden başkasi güncelleme yapmaması gerekior.Ama mesele başka sitelerdende update ediorum güncellemeleri kafasina göre yapmşlar.Alex ronaldinho gibi olmuş ne bileyim manisasporda ki caner nerdeyse messiyle aynı özellikleri taşio :)Bunları cevaplandırırsanız sevinirim

jacke
08.Mart.2006, 15:27
Bende bu güncellemenizi yükledikten sora bi sorun oluştu.Eskiden formalar gözüküodu şimdi neden formalar gözükmü 1. 2. 3. hiçbir forma diğer takımların gözümküo neden böle acaba?Nasıl füzeltebilirim bu sorunu ?

Selman Ozturk
08.Mart.2006, 17:14
Bende bu güncellemenizi yükledikten sora bi sorun oluştu.Eskiden formalar gözüküodu şimdi neden formalar gözükmü 1. 2. 3. hiçbir forma diğer takımların gözümküo neden böle acaba?Nasıl füzeltebilirim bu sorunu ?

Bu da update'ten kaynaklanan bir sorun değil...Çözümü:

"data/cache/english" içindeki tüm dosyaları sil...Daha sonra "belgelerim/sports interactive/football manager 2006/cache/english" içindeki dosyaları da sil...Sonra oyunu aç...Prefences(ayarlar)'den "Use Skin Cache" özelliğini kapat...Daha sonra skinini değiştir...Sonra tekrar eski skinine dönebilirsin...Sorunun böylece çözülür...

Eğer yukarıdaki yöntemle olmadıysa config dosyalarında sorun var demektir bunun da çözümünü gösteririm...:)

acivic
08.Mart.2006, 18:35
Ellerinize sağlık arkadaşlar, V2 için çalışmalarınızda başarılar dilerim.

jacke
08.Mart.2006, 18:36
ya bu güncellemelerle ilgili bi sorum daha olacakı.Caner erkin MLC olarak göstermişsiniz gerçek yeride bumu forvet değilmi tamda bu adamı izleme imkanim olmo caneri ama Football manager 2006 da SC olarak gözüküo bide bunun p.a değri nasil gökhan güleç gibi mi bide şu p.a nedir nerden değiştiril ve açılımı nedir onu sormak istiorum.Ayrıyetten Güncellemelerde neden milli takım düzeltilmio bakiorum mehmet nas abdullah ercan hala orda gözükü ve Beyhan sümer.v2 milli takımada dikkat edilirse sevinirim.Bide biz bu milli takımı editörden ayarlayamazmııyız yani normalde transferleri edötörden geçirebilioruz ama milli takımdan adam çıkarıp gerçekte olduğu giibi gerçek kişileri eklemek mümkün olurmu?Eğer mümkünse nasil

Jesus_FB
09.Mart.2006, 00:26
ya bu güncellemelerle ilgili bi sorum daha olacakı.Caner erkin MLC olarak göstermişsiniz gerçek yeride bumu forvet değilmi tamda bu adamı izleme imkanim olmo caneri ama Football manager 2006 da SC olarak gözüküo bide bunun p.a değri nasil gökhan güleç gibi mi bide şu p.a nedir nerden değiştiril ve açılımı nedir onu sormak istiorum.Ayrıyetten Güncellemelerde neden milli takım düzeltilmio bakiorum mehmet nas abdullah ercan hala orda gözükü ve Beyhan sümer.v2 milli takımada dikkat edilirse sevinirim.Bide biz bu milli takımı editörden ayarlayamazmııyız yani normalde transferleri edötörden geçirebilioruz ama milli takımdan adam çıkarıp gerçekte olduğu giibi gerçek kişileri eklemek mümkün olurmu?Eğer mümkünse nasil

Milli takım kadroları için editörden herhangi bi değişiklik yapılamıyor ama yeni yaptığımız çalışmada yaşlanan ve gözden kaybolan futbolcular eski gücünde olmayacaklar buna dikkat ediyoruz
P.A=Potential Ability demek yani potensiyel güç demek
caner erkin u-19 maçlarında hep orta sahada ve sol kanatta oynadı gerçek mevkiside budur mrk etme yakında tüm istediklerinin karşılığını v2. de alıcaksın ;;)

jacke
09.Mart.2006, 12:43
Ya dikkatimi bişey çekti geçen ronaldinho nun historsyne baktm saçma saçma takımlar yazio sora ronaldoya baktm diğer tüm futbolculara baktm hiçbirinin historsy gerçekçi değil acaba bu güncelleştirme paketini yükledikten soramı oldu sanki önceden yoktu bende Bu güncelleme paketimi acaba bi sorun cıkardı yoksa bana mı öle geldi.Bu Futbolcuların historyleri geçmişleri düzeltmemiz mümkün değilmi eğer mümkünse nasil yapabilirim?Eğer bunla ilgili bi link var ise yardimci olursanız sevinirim.

Birde ben Taktikte Closing-down u kullaniyrm bu seçenek pres ve alan daraltma yerine geçior öyle değilmi?Eğer değilse türkçe karşığı ne ben pres ve aran daraltma hangi yere basacam.Ama benim bildiğim closing down.

Şimdi bunla ilgili bi sorum var Closing down da ortadaki imleçi en sola çektiğimde Rarely yazio yani Nadiren,Binde bir anlamı taşıo,bunu sağa çektiğimde ise Often yani türkçe meali sıksık acaba benm bu durumda pres yapmam için often mı uygulamam gerekio yoksa rarelymi bazi arkadaşlara saçma gelebilir ama bilmiorum:)

Bide son olarak Ben valencia nin başındaym celtada kiralık olan bi futbolcu var Silva adinda milan barcelona inter hep büyük külüpler bu oyuncuyu istio ama ben gerçek hayatta hiç bu oyuncu duymadım özellikleri abartlımış 19 yaşında messi kadar iyi özellikleri var bu oyuncunun özellikleri bu güncelleme paketiylemi abartıldı?yoksa 6.0.3 patch demi böyle çünkü başka sitelerden update indirdiğimden bu kadar abartılı değil.Yoksa bu güncelleme paketiyle sizmi yükselttiniz merak ettim bunuda cwplandırırsanız cok teşekkür ederim.

Şimdiden çok teşekkürler

Selman Ozturk
09.Mart.2006, 16:54
Ya dikkatimi bişey çekti geçen ronaldinho nun historsyne baktm saçma saçma takımlar yazio sora ronaldoya baktm diğer tüm futbolculara baktm hiçbirinin historsy gerçekçi değil acaba bu güncelleştirme paketini yükledikten soramı oldu sanki önceden yoktu bende Bu güncelleme paketimi acaba bi sorun cıkardı yoksa bana mı öle geldi.Bu Futbolcuların historyleri geçmişleri düzeltmemiz mümkün değilmi eğer mümkünse nasil yapabilirim?Eğer bunla ilgili bi link var ise yardimci olursanız sevinirim.

Birde ben Taktikte Closing-down u kullaniyrm bu seçenek pres ve alan daraltma yerine geçior öyle değilmi?Eğer değilse türkçe karşığı ne ben pres ve aran daraltma hangi yere basacam.Ama benim bildiğim closing down.

Şimdi bunla ilgili bi sorum var Closing down da ortadaki imleçi en sola çektiğimde Rarely yazio yani Nadiren,Binde bir anlamı taşıo,bunu sağa çektiğimde ise Often yani türkçe meali sıksık acaba benm bu durumda pres yapmam için often mı uygulamam gerekio yoksa rarelymi bazi arkadaşlara saçma gelebilir ama bilmiorum:)

Bide son olarak Ben valencia nin başındaym celtada kiralık olan bi futbolcu var Silva adinda milan barcelona inter hep büyük külüpler bu oyuncuyu istio ama ben gerçek hayatta hiç bu oyuncu duymadım özellikleri abartlımış 19 yaşında messi kadar iyi özellikleri var bu oyuncunun özellikleri bu güncelleme paketiylemi abartıldı?yoksa 6.0.3 patch demi böyle çünkü başka sitelerden update indirdiğimden bu kadar abartılı değil.Yoksa bu güncelleme paketiyle sizmi yükselttiniz merak ettim bunuda cwplandırırsanız cok teşekkür ederim.

Şimdiden çok teşekkürler

Arkadaşım bunu sana defalarca söyledim yine söylüyorum : BU GÜNCELLEMEDE TÜRKİYE LİGİ'NDEN BAŞKA BİR LİGDE OYNAYAN OYUNCULAR ÜZERİNDE HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YAPILMAMIŞTIR. Ne history'si ne de özellikler değişmiştir...Sadece ve sadece Türkiye Ligi'nde oynayan oyuncular düzenlenmiş ve güncellenmiştir!!!

Closing Down konusuna gelince....Closing Down "Kapanma" anlamına gelir...Closing Down'ı "Rarely" olarak ayarlarsan takımın sahaya yayılarak geniş alanda futbolu tercih eder..."Often" olarak ayarladığında ise takımın rakip ataklarda ve oyunun genelinde kapanmayı tercih eder...Son dakikalarına galip girdiğin maçlarda Closing Down'ı "Often" olarak ayarlamak işine yarayacaktır...Ayrıca takımının pres yapmasını istiyorsan "Tightly Marking" seçeneğini işaretlemen gerekir....

jacke
09.Mart.2006, 17:12
Arkadaşım bunu sana defalarca söyledim yine söylüyorum : BU GÜNCELLEMEDE TÜRKİYE LİGİ'NDEN BAŞKA BİR LİGDE OYNAYAN OYUNCULAR ÜZERİNDE HİÇBİR DEĞİŞİKLİK YAPILMAMIŞTIR. Ne history'si ne de özellikler değişmiştir...Sadece ve sadece Türkiye Ligi'nde oynayan oyuncular düzenlenmiş ve güncellenmiştir!!!

Closing Down konusuna gelince....Closing Down "Kapanma" anlamına gelir...Closing Down'ı "Rarely" olarak ayarlarsan takımın sahaya yayılarak geniş alanda futbolu tercih eder..."Often" olarak ayarladığında ise takımın rakip ataklarda ve oyunun genelinde kapanmayı tercih eder...Son dakikalarına galip girdiğin maçlarda Closing Down'ı "Often" olarak ayarlamak işine yarayacaktır...Ayrıca takımının pres yapmasını istiyorsan "Tightly Marking" seçeneğini işaretlemen gerekir....

tamam kardeş 6.0.3 ün yamasi orjinal yamada silva öle cikio cok saolasın peki kardeş bu history leri nasil düzeltebilirim herkesdemi böle bi sorun var yoksa sadece bendemi ?Çünkü hiçbir futbolcunun history si doğru değil ne yapmam gerekli ?

Selman Ozturk
09.Mart.2006, 17:27
tamam kardeş 6.0.3 ün yamasi orjinal yamada silva öle cikio cok saolasın peki kardeş bu history leri nasil düzeltebilirim herkesdemi böle bi sorun var yoksa sadece bendemi ?Çünkü hiçbir futbolcunun history si doğru değil ne yapmam gerekli ?

Bende ve bu update'i test eden birçok arkadaşımda bu sorun ortaya çıkmadı...Ayrıca update'i kullanan hiçkimseden de böyle bir şikayet gelmedi...Sanırım kayıtlı oyunlarınla ilgili bir program kullanmışsın o yüzden oyuncu bilgilerin zarar görmüş olabilir...

jacke
09.Mart.2006, 18:36
Bende ve bu update'i test eden birçok arkadaşımda bu sorun ortaya çıkmadı...Ayrıca update'i kullanan hiçkimseden de böyle bir şikayet gelmedi...Sanırım kayıtlı oyunlarınla ilgili bir program kullanmışsın o yüzden oyuncu bilgilerin zarar görmüş olabilir...

kayıtlı oyunlarımı silsem bu sorun hallolurmu nasil yapcamm ben şimdi bunu ?
Sizide fazla sıktım farkındaym ama yardım edin lütfen?Nasil çözebilirim bu sorunu ben

gorkemyilmazkarasu
11.Mart.2006, 00:26
aydın yılmaz tamam iyi oyuncu ama azıcık özellikleri uçmuş sanırım ama yinede bana uyar nede olsa galatasaraylıyız :) ellerinize sağlık başarılar

usta naptın sen ya 4 kere aynı mesajı atmışsın

jacke
11.Mart.2006, 17:41

yaw sorma kardeş :) bende dedim zaten fazla sıktım die ya kafaya taktım hele bu fm konusunda oldumu hastalık benmki biraz :)ya tam bişey yaziom aklıma bişey daha gelio yenden yaziom öle oluo.Bende demirhan kardeşe sormuştum silva var bitane valenciada celtada kiralık 19 yaşında özellikler dehşet bir bak o adama istersen AMLC.bende o yüzden sordum sizmi yükselltttiniz.Çünkü başka updatelerde yoktu.AMA orjinal yamada böle 6.0.3 heralde.cwp aldım zaten demirhandan kardeş.

perpetua
11.Mart.2006, 18:00

Bu hata update'de degil sizin backup database'i koydugunuz yerden kaynaklanir.

Ornegin, yeni update'i yuklerden eger oyunun orjinal (veya baska bir update) datasini FM2006/data/db/ klasoru icinde baska bir klasore koyduysaniz (ornegin /fm2006/data/db/orjinal/) hem editor hem de oyunun kafasi karisir ve oyuncularin gecmisleri ve bazi baska bilgiler yanlis cikar. Bunu duzeltmek icin /fm2006/data/db/ klasorunun icinde sadece ve sadece oyunda kullandiginiz database olmalidir.

Pres yapmak icin closing down'i often yapmaniz gerekir. Ornegin Alex'in top pesinde fazla kosturup yorulmasini istemiyorsaniz Alex icin closing down rarely, onun acigini kapatmak icin baska bir oyuncu fazla pres yapsin istiyorsaniz closing down often olur. Tight marking yakin markaj yapmasini istediginiz oyuncular icin kullanilir.

gorkemyilmazkarasu
11.Mart.2006, 20:57

yok o nasıl oldu biliyomusun dün attım mesajı o arada sayfa kapandı site güncelleniyo falan yazdı ondan öyle oldu yoksa öyle bi hata yapmam :D :D hatta bundan önce süper lig güncelleme v2 yazınıza baktım ordada aynı şeyi yazdım bunu görmemişindir diye :D

koray_capello
12.Mart.2006, 20:46
ya ben şimdi bunu arkadaşın bilgisayara indirecem ama linke tıklıyorum indirmiyor

Selman Ozturk
12.Mart.2006, 20:55
Koray 3 adet link var şimdi 3'ünü de kontrol ettim 3'ü de sağlam indirebilirsin...

koray_capello
12.Mart.2006, 20:58
tek link var hemen paylaş diye.v2 den bahsediyorum

Selman Ozturk
12.Mart.2006, 21:12
tek link var hemen paylaş diye.v2 den bahsediyorum

Koray V2'den bahsediyorsan niye buraya yazdın :):):) Burası V1'in konusuydu sen konuları karıştırmışsın :) V2'ye alternatif linkleri 1-2 saat içinde ekleyeceğiz...

koray_capello
12.Mart.2006, 21:14
eyvallah saol konuları karıştırmışım.peki v1 i indirmeden v2 yi indirebiliyormuyuz

Jesus_FB
12.Mart.2006, 21:16
indirebiliyorsun yükle ve oyna :D

koray_capello
12.Mart.2006, 21:39
oyun açılırken hata veriyor.v 6.0.3 yüklemedik ondanmıdır.

Jesus_FB
12.Mart.2006, 21:53
ewt 6.0.3 olması gerekiyor

fatihbaz
12.Mart.2006, 22:00
teşekkürler kardeş,indiriyorum hemen....

Thoron
21.Mart.2006, 23:25
6.0.3 linkini yenileyebilirmisiniz...
rapidde zamanı geçmiş ve doğal olarak indiremiyoruz...(o)

Selman Ozturk
21.Mart.2006, 23:35
6.0.3 linkini yenileyebilirmisiniz...
rapidde zamanı geçmiş ve doğal olarak indiremiyoruz...(o)

Bunu V2'sini çıkarttık çok daha kapsamlı ve hatasız şekilde.Onu indirmeni tavsiye ediyorum.

aimar7
25.Mayıs.2006, 17:33
ellerine sağlık güzel bir yama

madden
25.Mayıs.2006, 23:03
arkadaslar su an bende version 6.0 direk bunu indirip kursam herhangi bi sorun olur mu?

acivic
26.Mayıs.2006, 02:31
Sheva(demirhan1984) & JesusFB. CO. yine döktürmüş. Bir kez daha teşekkürler. Dostlar hakkınız ödenmez, emeğinize sağlık.

yusufislam
04.Haziran.2006, 17:28
hic iyi degil,, bazi arkadaslar yaparken ister istemez tuttugu takima daha bi dikkat ediyo, ama ne dikkat daha guclu olanlar cikiyo,,,,

oyle ki,,,, ferhat, aydin,, bir iki mac oynadi ya galatasarayda, adami rafinha, sergio aguero gucune getiriyosunuz,,, dunyanin heryerinde onlardan 20 mac daha cok oynayan var ama guclerini hic gelistirmemis fm,, neden acaba :D

biraz daha ciddiyet,, yada biraz daha dunya futbolu takibi, lutfen....

mgungor
04.Haziran.2006, 17:37
yusufislam zaten bu v1 versiyonu v2 versiyonunu indirmeyi tercih et...

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=6688

Selman Ozturk
04.Haziran.2006, 21:55
hic iyi degil,, bazi arkadaslar yaparken ister istemez tuttugu takima daha bi dikkat ediyo, ama ne dikkat daha guclu olanlar cikiyo,,,,

oyle ki,,,, ferhat, aydin,, bir iki mac oynadi ya galatasarayda, adami rafinha, sergio aguero gucune getiriyosunuz,,, dunyanin heryerinde onlardan 20 mac daha cok oynayan var ama guclerini hic gelistirmemis fm,, neden acaba :D

biraz daha ciddiyet,, yada biraz daha dunya futbolu takibi, lutfen....

Başlığa Dikkat! Eğer farkettiysen başlıkta "Türkiye Ligi" diye bir ibare var.Bu demek oluyor ki bu güncelleme yalnızca Türkiye Ligi için yapıldı ve Türkiye Ligi'ni ilgilendiriyor.Emin ol Dünya Liglerini senden daha çok takip ve tetkik ediyorum. Fakat bu güncellemeyi yaparken yalnızca yurtiçi izlenimlerimizden yararlanmak gerekiyor. Çünkü ilk başta da dediğim gibi bu yama TÜRKİYE LİGİ İÇİN YAPILDI!!!

Bu yamayı yapanlardan biri Galatasaraylı diğeri Fenerbahçeli.Bu durumda tutulan takıma göre yama yapılması olanaksız. Onlarca araştırma ve düzenlemeden sonra yayınlandı bu güncelleme.

Hata yok mu? Elbette var. Bunları da V2'de düzelttik zaten.Ama ne hikmetse hiç bir araştırma yapılmadan bu konuya "olayların gidişatından mahrum" eleştiri geliyor. Enteresan...

Memoland
05.Haziran.2006, 20:41
çok saol süper bişey :cool:

Selman Ozturk
05.Haziran.2006, 20:47
Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bunun 2. Versiyonunu yayınladık. Dolayısyla bu konuyu kilitlememde sakınca yok. Lütfen V2'yi indirerek yorumlarınızı o konuya yapın arkadaşlar.