PDA

View Full Version : Skoru koruyamıyorum

ogcj_me
04.Haziran.2007, 06:15
Arkadaşlar ben Coca-Cola League 1 den Cardiff City'i yönetiyorum
hazırlık maçlarının hepsini başarılı bir şekilde bitirdim
7. Hftadayım transfer sezonu kapandı ve 1.9 M  luk bütçemin tamamını 19 yaş altı oyunculara harcadm
maçlarda ilk yarılarda hep öne geçiorm htta 2 farkı bile yakaladığım oluyor ancak 2. Yarı ne yaparsam yapayım sahama hapsoluyorum ve puan kaybı yaşıyorum bunun nedeni nedir sizce ? çözüm önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

KaPaLı
04.Haziran.2007, 06:18
Oyuncularının hepsinin genç olması bunda etken olabilir. Devre arası konuşmaların engel olabilir. Taktikte kapanma yapmışsan bunda etken olabilir.

ogcj_me
04.Haziran.2007, 06:28
Zaten doğru düzgün bir yaş dengesi yok maalesef takımda
sağ bek 18 yaşında onun önünde oynayan sinclair 34 yaşında :D
ayrıca forvetlerde çok şöhretli (Hasselbaink ve Fowler) Paso gol kaçırıyorlar ama ynede 2 gol atıyorum ilk yarıda

LaigLeNoiR
04.Haziran.2007, 06:38
Belkide öne geçtiğin maçlarda çok fazla geri yaslanıyorsun,kapanıyorsun ve baskı yediğin için gol de yiyor olabilirsin.

BeeTLeJuiCe
04.Haziran.2007, 07:10
Skoru korumak için diziliş önerim şöyle olur.
4'lü defans, 2dm, 1mc, 2 kanat, tek forvet

Tabi komutlar falanda önemli, Rakip 4 forvete dönünce 4'lü defans bunları keserken, 2dm'nin bri defansı garantiye alıyor, diğeri oyun kuruyor.

Aslında bunu üstad Murat'a sormak lazım :D

tufan20
04.Haziran.2007, 18:09
defans çizgisi derin olsun ya her oyuncun pres yapsın ya hiç kimse yapmasın bazılarına yap dersen heryere koşmaya çalışıp boş alan yaratıyolar özellikle defans göbeğindeki oyuncular hiç pres yapmasın orta sahayı geçen karşı takım ortasaha oyuncusuna pres yapıp fotveti boş bırakır.sağ bek ve sol bekler pres yaparsa defans arkasına kaçan adamları süpürüyolar iyi oluyor.Benim tavsiyem forvetler full pres geri kalan oyuncular stoperler hariç bütün saha da pres uygula

futbolog37
04.Haziran.2007, 20:19
bende de benzer bir durum oluyor.Devre arası konuşmalarda memnunum dersem ikinci yarı muhakkak ecel terleri döküyorum.gerçi ne konuşacağımı da artık şaşırmış durumdayım.

SAİT71
04.Haziran.2007, 20:39
Arkadaşım o sorun sade sende yok çok kişi de var. Bende de oluyor. eğer oyuncular çok genç tecrübesiz ise o sorunu yaşarsın. Site de sanırsam son dakikalarda gol yememek için bir taktik vardı..

yunusgs
04.Haziran.2007, 20:42
Zaman geçirmeyi arttır.Kontra ataklarla gol ara.

Omer90
04.Haziran.2007, 22:03
katılıyorum.hele son dakikalarda farka bile gidebiliyorsun.(::)

ShevAnil
04.Haziran.2007, 22:06
Bende Önemli Maçta Skoru Koruyacaksam 4-2-3-1'e Dönüyorum Pasları Kısa Tempoyu Yavaş. Defans Çizgisi Normal ve Zaman Geçirme Full Yapıyorum, Kontra Atak Seçiyorum, Adam Markajını Kaldırıyorum.. Genelde Gol Yemiyorum

ogcj_me
05.Haziran.2007, 01:35
kanka ayıpsın ya bunları tabii ki yapıyorum :icon_smile: bi aralar sana taktik veriyodum turnuvarda ben geçen yaz
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
ayrıca benim derdim skoru korumak değil arkadaşlar
Oyuncuların kondisyonu iyi olmasına karşın kötü oynuyorlar 2. yarı
Heralde tecrubesizlik aman yaa :D

Melekovic
05.Haziran.2007, 01:49
Evet abisi aynı özellikteki takımlarda ilk yarıda iyi oynayıpda ikinci yarıda baskı yemen direkt oyuncu tecrübesizliği ile alakalı.Kilit noktalarda oyunu yönledirecek tecrübeli oyuncuların olması lazım.

Yapay zeka yenik duruma düştü mü baskıya yelteniyo,oyuncuların lig tecrübesi yok ise cok fazla eziliyorlar.Ama aynı şekilde ilerleyen haftalarda o ezilme azalıyor ve yok oluyor aynı taktikte ısrar ettiğin sürece.Çünkü oyuncuda lige alışıyor.Zaten fm ipuclarında defansın en verimli oldugu ortasahanın hucumun en verimli oldugu yasları yazması bu yuzden.Eger zaten oyuncularının soğukkanlılıklarına bakarsan cogu berbat düzeydedir:D:D:D

demirhanmurat38
05.Haziran.2007, 03:23
bu problem fm 08 de çokca var. zaman geçirme arttırılarak halledilebilir. ayrıca maçın sonlarına doğru ortasahayı güçlendirirsen gol yemen güçleşir.

jay-jay
05.Haziran.2007, 04:49
Kesinlikle ve kesinlikle skor garanti olmadıkça sonlara doğru tek forvete dönüp ortasahayı 5licen sonra kontra atak ile cıkmaya calısıcan ama devre arasında takım konusmalarına cok dikkat et ;)

juanov
06.Haziran.2007, 02:36
ben skoru korumak için şöyle yapıyorum
zaman geçirmeyi arttırıp mentaliteyi biraz daha defansif yapıyorum 80. dakikadan itibaren de 4 defans oyuncusunu da stoper olarak ayarlayıp arkalarına da bi sweeper koyuyorum(türkçesi neydi bilmiyorum)ve mentaliteyi çok defansif yapıyorum böyle neredeyse hiç gol yemiyorum

kareem1987
07.Haziran.2007, 15:53
ben valla zaman geçirmeyi arttırıyorum herkes gibi.fakat ne hikmetse zaman geçmiyor devamlı onlar atak.ben yenildiğimde ise biraz atak oynuyorum bu seferde maçı göstermiyor.hemen oyun geçip bitiyor.en sinir olduğum noktadır bu.sık sık oluyor.takım konuşması da çok önemli ayrıca.

MaliKaya
07.Haziran.2007, 16:43
Arkadaslar genelde ilk yari hucum futbolu oynadiginiz bir takima ikinci yarinin hemen basinda defansif bir taktikle oynama komutu vermek takimda kesinlikle olumsuz etki yapar. Benim tavsiyem, ikinci yari baslangicinda tempoyu dusurmen stoperler haric tam saha pres uygunlaman ve sahayi genis bir sekilde kullanman ama diger taraftanda Kanat oyuncularina ofansif degilde normal sekilde oynatman. 75. - 80. Dakikalardan sonra zaman gecirmeyi full yapman ve taktiginde 4-2-3-1 (DR-DC-DC-DL)- (DMC-DMC)-(ML-MC-MR)-(ST). defansif mentaliteyle sert top kapmalar la ve sıkı markajla takimi yonetmen.

fmhastasi
07.Haziran.2007, 19:19
ilk yarı çok iyi oynadın öne geçtin fakat ikinci yarıda işler istediğin gibi gitmiyor,rakip baskı kurmuş ve skor elden gidiyor.hemen taktiğe gir ve oyuna müdahele bulun.aksayan bölgelerde önlemler al,yorulan oyuncuyu değiştir,oyuna taze kan sok,rakibin önemli oyuncularına önlem al v.s bir takım değişiklikler yap.

amasyali
08.Haziran.2007, 01:01
Konuyu açan arkadaşın başına gelenler bende de oluyor . Kayserispor ile 60. dakikaya kadar Bursaspor'a karşı 3-0 önde girdiğim maçta 1 tane kendi kaleme, 1 tane frikikten, bir tane de kontradan gol yedim . 1-2 kez olurda üstüste 3-4 kezde aynı olay başa gelir mi hiç !

Hazırlık maçları hep iyi geçiyor . PSV, Hamburg gibi takımları yendim ama ligde ilk maçıma çıktığımdan beri skoru koruyamıyorum . Hemde forumdaki tutulan taktiklerden birini kullanıyorum :(

Valencia kariyerimde de aynısı başıma gelmişti . Hazırlık maçları harika ligde 5 maçta 5 mağlubiyet ... Artık ilk yarı full atak oynayıp ikinci yarı 4-3-1-2 ye dönmeyi deneyeceğim ...

Universal
08.Haziran.2007, 01:20
Maçlarda son yirmi dakikaya öne girdiğin maçlarda eğer takımını geri çekiyorsan. Bu skorlar ile bitmesi doğaldır. Çünkü rakipte takımını ileri çekiyor ve bütün maç senin sahanda geçiyor.

Bu skorları korumak için öncelikle takımını geriye çekmemen gerekiyor. Yukarıda dediğim gibi üstüne gelirler.

Oyuncuların kondisyonları yukarıda olması gerekiyor. Eğer kondisyonu düşük oyuncu var ise çıkarman gerek, çünkü kondisyonu düşük olduğu zaman hata yapma ihtimali artıyor.

Konsantrasyonu düşük oyuncuları takımdan göndermeni öneririm. Düşük olduğu zaman hem maçlarda özelliklerini tam yansıtamıyorlar hemde son dakikarlada üstüne yorgunluk binince çok fazla hataya yaparak maçı vermene neden oluyorlar.

İlk yarı bittiğinde yapacağın konuşmada önemlidir. Takımın iki farklı önde bitirdiği ilk yarılardan sonra takımını övmekten çok puanı düşük olanları uyarman ve takıma genel konuşmada performansınız düşmemeli şekilde konuşman gerek böylece ilk yarıdaki performansı göstermeye çalışacaklardır.

juanov
08.Haziran.2007, 23:49
ben asla 85. dakikaya girmeden mentaliteyi defansif yapmam sadece bütün defans oyuncularını stoper zaman geçirmeyi full ve kontraatak oyun oynarım ve böyle yapıp ta gol yediğimi pek hatırlamam

ugurcan1262
11.Haziran.2007, 23:55
ewt bu sprun bendede var...