PDA

View Full Version : EURO 08 | 1.Maç | İspanya - Rusya

Emurafu
05.Haziran.2007, 05:05
http://img220.imageshack.us/img220/4015/euro2008logown6.jpg

İSPANYA-RUSYA

Tarih:10.06.2008
Saat:18:00
Stadyum:Inssbruck,Tivoli Neu

anilton
05.Haziran.2007, 05:50
İspanya maçı kazanarak turnuvaya üç puanla başlayacaktır.Yoruma gerek bile olduğunu düşünmüyorum...

yunusgs
05.Haziran.2007, 18:22
İspanya maçı rahat alır.Rusya'nın bu maçtan puan koparabileceğini sanmıyorum.

Professeur
05.Haziran.2007, 21:03
Rusya'da Arshavin ve Pogrebnyak olmayacakmış sanırım.Zaten Rusya'nın hücum gücü bu oyunculara bağlı.Arshavin ve Pogrebnyak oynasaydı belki beraberlik çıkabilirdi ama İspanyollar bu maçı bırakmazlar.

Cyzio
05.Haziran.2007, 21:44
Rusya'da Arshavin ve Pogrebnyak olmayacakmış sanırım.Zaten Rusya'nın hücum gücü bu oyunculara bağlı.Arshavin ve Pogrebnyak oynasaydı belki beraberlik çıkabilirdi ama İspanyollar bu maçı bırakmazlar.

Arshavin ve Pogrebnyak bilgisi doğruysa Rusya'nın bu maçta hiçbir şansı kalmıyor.İspanya 3 puan alırken zorlanmaz bu maçta.Bu arada neden oynamıyor bu ikili?

anil luque
06.Haziran.2007, 01:17
bogalar cok rahat alırlar 3 puanı..

ThersoN
06.Haziran.2007, 03:21
İspanya artık patlamalı , biz alamayacaksak, onların almasını isterim kupayı

BaFraLı
06.Haziran.2007, 03:42
İspanya bu maçtan rahat 3 Puan çıkarır..

Aykan19o3
06.Haziran.2007, 03:58
Gollü bir maç olucaktır. İspanya 1 adım önde..

YusufT
08.Haziran.2007, 08:35
Villa'dan 2 gol bekliyorum.

Varonil
09.Haziran.2007, 14:58
Arshavin ve Pogrebnyak bilgisi doğruysa Rusya'nın bu maçta hiçbir şansı kalmıyor.İspanya 3 puan alırken zorlanmaz bu maçta.Bu arada neden oynamıyor bu ikili?

Arshavin'in cezası var galiba.Pogrebnyak'ta 28 Mayıs'ta oynanan Sırbistan maçında sakatlanmıştı.

Maça gelince Rusya bu turnuvadaki süpriz yapmasını beklediğim takımlardandı.Ama bu maçta Arshavin&Pogrebnyak ikilisinin yokluğunun sıkıntısını çekeceklerdir. İspanya zorlanmadan kazanır maçı ;)

RaSenGan
10.Haziran.2007, 00:55
Maçı İspanya kazanacaktır fakat Rusya'da zorlar biraz İspanya'yı.

deniz.91
10.Haziran.2007, 04:41
İspanya zorlanacaktır ama maçı bırakmaz

KaPaLı
10.Haziran.2007, 05:07
Arshavin ilk 2 maçta Rusya'da yok cezası sebebiyle

scar face
10.Haziran.2007, 07:28
Fabregas bu turnuvaya damgasını vurabilir Boğalar artık kazanmalı Raul olsaydı ne güzel olurdu:D

Varonil
10.Haziran.2007, 15:16
http://img296.imageshack.us/img296/2730/7021btorrespavlu001bpv6.jpg (http://imageshack.us)

Maça gel!..
09.06.2008 23:44
D Grubu'nun kaderini belirleyecek maçta İspanya ve Rusya Avusturya'nın Inssbruck kentinde kozlarını paylaşıyor. Tivoli Stadyumu'ndaki maç Salı akşamı 19.00'da başlayacak ve Avusturyalı hakem Konrad Plaudz bu önemli 90 dakikada düdük çalacak.

Rusya'da Luis Aragones turnuva öncesi İspanyolların kutsal golcüsü Raul'u 23 kişilik kadroya dahil etmeyerek beklenen bir harekette bulunup tepki alırken, Rus cephesinde de buna benzer bir hareket vardı. Rusya adına elemelerde attığı 6 golle takımının golcü ismi olan Alexandre Kerzhakov Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink tarafından kadroya dahil edilmedi.

Rusya'da turnuvanın başlangıç vuruşu yapılmadan önce yaşanan sakatlıklar ise Hiddink'in planlarını altüst etmiş durumda. Takımın ofansif ismi Andrei Arshavin'in ilk iki maç için kart cezalı olmasının yanı sıra etkili olcü Pavel Pogrebnyak'ın da sakatlanması Rus sistemini derinden yaraladı. Kadrodan çıkartılan ismin yerine daha önce hiç Rusya Milli Takım forması giymemiş orta saha oyuncusu Oleg Ivanov dahil edildi. 3-5-1-1 gibi bir dizilişle diğer rakiplerinden sıyrılan Rusya'da bütün dualar ilerde tek forvet olarak oynayacak olan Roman Pavlyuchenko için.

İspanyollar'da ise David Villa geçtiğimiz hafta idmanda sakatlanarak hocası Aragones'e kötü bir şaka yaparken İspanyol yıldız daha sonra yaptığı çalışmalar ile kritik maç öncesi oynayacak duruma geldi. İspanyollar'da Fernando Torres - David Villa ikilisinin turnuvaya damga vurması bekleniyor. Sadece bu ikili değil EURO 2008 finallerinde futbol otoriteleri daha önceki turnuvalarda olduğu gibi yine İspanya'nın mutlu sona ulaşmasını bekliyor. İspanyollar EURO 2008'de bu beklentileri bu sefer karşılayabilecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz..

MUHTEMEL 11'LER (YAŞ-MİLLİ FORMA SAYISI-GOL)

İSPANYA (4-1-3-2)
1-Iker Casillas 27-77-0
15-Sergio Ramos 22-34-4
5-Carles Puyol 30-61-1
4-Carlos Marchena 28-42-2
11-Joan Capdevila 30-18-3
19-Marcos Senna 31-11-0
6-Andres Iniesta 24-23-5
8-Xavi 28-58-6
21-David Silva 22-14-2
7-David Villa 26-31-14
9-Fernando Torres 24-49-15

Sakat: Yok
Cezalı: Yok
Teknik direktör: Luis Aragones

RUSYA (4-5-1)
1-Igor Akinfeyev 22-19-0
22-Alexander Anyukov 25-29-1
8-Denis Kolodin 26-12-0
14-Roman Shirokov 26-4-0
18-Yuri Zhirkov 24-16-0
11-Sergei Semak 32-46-4
17-Konstantin Zyryanov 30-9-2
20-Igor Semshov 30-25-0
15-Diniyar Bilyaletdinov 23-20-1
21-Dmitry Sychev 24-38-15
19-Roman Pavlyuchenko 26-15-6

Sakat: Yok
Cezalı: Andrei Arshavin
Teknik direktör: Guus Hiddink

İSPANYA YEDEKLER
2-Raul Albiol 22-4-0
3-Fernando Navarro 25-1-0
10-Cesc Fabregas 21-26-0
12-Santi Cazorla 23-2-0
13-Andres Palop 34-0-0
14-Xabi Alonso 26-43-1
16-Sergio Garcia 25-1-0
17-Daniel Guiza 27-4-0
18-Alvaro Arbeloa 25-2-0
20-Juanito 31-23-2
22-Ruben de la Red 23-2-0

RUSYA YEDEKLER:
2-Vasily Berezutsky 25-26-1
3-Renat Yanbayev 24-2-0
4-Sergei Ignashevich 28-35-3
5-Alexei Berezutsky 25-29-0
6-Roman Adamov 25-2-0
7-Dmitry Torbinsky 24-8-1
9-Ivan Saenko 24-6-0
12-Vladimir Gabulov 24-4-0
16-Vyacheslav Malafeyev 29-16-0
23-Vladimir Bystrov 24-19-4
13-Oleg Ivanov 21-0-0

Stat: Tivoli Neu, Innsbruck
Kapasite: 30,000
Hakem: Konrad Plautz (Avusturya)
Yayın: ATV&LIG TV - SPORX CANLI ANLATIM SERVİSİ - MAÇ ODASI

İSPANYA'DAN NOTLAR

> İspanya'da şu an 23 kişilik kadroda yer alan beş oyuncu futbol hayatlarını İngiltere'de devam ettiriyor. Dört oyuncu Liverpool'da, 1 isim de Arsenal'de oynuyor.

> Kadrolara bakıldığında İspanyollar EURO 2008'in en tecrübesiz takımı. Birçok oyuncusunun Avrupa Futbol Şampiyonası deneyimi ve Milli forma altında çıktığı maç sayısı fazla değil. Bu alanda en tecrübeli isimlerden kurulu kadrolar Avusturya ve Rusya'da. İki ekipte de yıllardır değişmeyen isimler var.

> Fernando Torres Rusya maçında sahada yer alırsa İspanya forması altında 50. maçını tatmış olacak. Torres ilk kez İspanya formasını 2003 Eylül ayında Portekiz ile oynanan ve 3-0 kazanılan hazırlık maçında sırtına geçirmişti.

> David Villa İspanya'da elemelerde attığı 6 gol ile takımın en skorer oyuncusu.

> Şu ana kadar yapılan Avrupa Futbol Şampiyonaları'nda İspanyollara toplamda 48 sarı ve 1 kırmızı kart çıktı. İspanya bu turnuva ile 50. kartını istatistiklere taşıyabilir.

> İspanya 2008 yılında oynadığı dört özel maçta da sahadan galibiyetle ayrıldı.

> İspanya son 16 maçında yenilgi yüzü görmedi.

> İspanya hiçbir Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesinde iki farklı galibiyet elde edemedi.

RUSYA'DAN NOTLAR

> Rusya'da elemelerin son maçında Andorra karşısında alınan 1-0'lık galibiyette kırmızı kartla oyun dışında kalan yetenekli isim Andrei Arshavin iki maç ceza almıştı. 14 Haziran'da takımının Yunanistan ile oynanacak maçta da Arshavin sahada olamayacak.

> Rusya'da elemelerde takımın en skorer ismi olan Alexander Kerzhakov takımın Hollandalı çalıştırıcısı Guus Hiddink tarafından kadroya dahil edilmedi.

> Rusya teknik direktörü Guus Hiddin beşinci kez ulusal arenada bir Milli Takım ile zafer peşinde. Bu alanda rekor Batı Almanya teknik direktörü Helmut Schon'de.

> Hiddink bu turnuva ile birlikte farkı ülkelerin başında Avrupa Futbol Şampiyonası'nda teknik direktörlük yapan ilk hoca ünvanına da erişti. Hollanda'nın 1996 yıllındaki turnuvada teknik direktörü yine Guus Hiddink'ti.

> Rusya'da 23 kişilik kadronun içinde sadece bir isim ülkesi dışında futbol hayatını sürdürüyor. O isim Almanya Bundesliga'da Nurnberg forması giyen forvet oyuncusu Ivan Saenko.

> Rusya Premier Ligi'nde şu an lider durumda bulunan Rubin Kazan takımından Rus Milli Takımı kadrosuna girebilen tek bir isim var, orta saha oyuncusu Sergei Semak.

> The Berezutsky ikizleri (Vasily ve Aleksey) EURO 2008'de mücadele edecek 16 takımın kadroları arasında yer alacak tek ikiz oyuncular. Türkiye'de Halil Altıntop kadro dışı kalarak kardeşi Hamit Altıntop'u yalnız bırakmıştı. Aynı şekilde İsviçre'de Degen'in ikiz kardeşi 23 kişilik kadroya giremedi.

D GRUBU'NDA DİĞER MAÇLARIN PROGRAMI
10 Haziran Salı
Yunanistan v İsveç, Wals-Siezenheim, Salzburg, 21.45

14 Haziran Cumartesi
İsveç v İspanya, Tivoli Neu, Innsbruck, 19.00
Yunanistan v Rusya, Wals-Siezenheim, Salzburg, 21.45

18 Haziran Çarşamba
Yunanistan v İspanya, Wals-Siezenheim, Salzburg, 21.45
Rusya v İsveç, Tivoli Neu, Innsbruck, 21.45

Universal
10.Haziran.2007, 17:38
İspanya bu tarz turnuvalarda istenileni veremiyor. Bu turnuvada ne yapacağı merakle beklenen bir ülke. Rusya'nın son yıllarda eski Sovyetler Birliğinde ki gücü yakalamaya başladığını ve yükselen futbolu ile de turnuvanın en büyük süpriz adaylarından birisi. İspanya önünde galibiyet alacaklarını düşünüyorum.

anil luque
10.Haziran.2007, 17:40
bence ispanya turnuvaya 3 puanla baslar ve ılerde kendını rıske sokmaz ıstemez zıra ısvec ve yunanıstan rusya'dan 1 gomlek ustun ekıpler..

Ouzy
10.Haziran.2007, 19:44
İspanya'nın kadrosu çok iyi ama Rusya'dan sürpriz bekliyorum açıkçası. Zaten gruptan da Rusya ile İspanya çıkar büyük ihtimal.

GeNç KaRTaL
10.Haziran.2007, 22:38
İspanya bu tür turnuvalarda başarılı olamıyor çok iyi kadrosu olmasına rağmen.2006 da Dünya kupasında gruplarda baya iyi performans sergilemişlerdi ama 2.turda Fransa'ya elenmekten kurtulamadılar..Bu turnuvadada iddialılar.Gerçekten çok iyi kadroları var.Bakalım bu sefer daha çok yol katedebilecekler mi?

Rusya ise son yıllarda pek iyi bir görüntü çizmiyordu.Turnuvalara katıldıklarında genelde plase ekiplerden oluyorlardı ama Hiddink geldikten sonra çehreleri değişti açıkcası.

Bu maçtan ben zevkli,heyecanlı,başabaş bir mücaddele bekliyorum.Keşke Arshavin oynayabilseydi.İspanya daha kaliteli kadrosuyla kazanır diyorum..

mert_fox
11.Haziran.2007, 03:18
İlk yarıda Hollanda - İtalya maçı gibi zevk aldım.İspanya nın orta sahası çok iyi çalışıyor forvete iyi paslar veriyorlar ve gol kaçınılmaz oluyor.İniesta ve David Villa çok iyi anlaşıyorlar.

Lionel Andres Messi
11.Haziran.2007, 03:24
ispanya beklediğim gibi rahat ama aragones torresi çıkardı ya villayı çıkarsa keşke zaten 2 gol attı neyse:(

fmsmyrna
11.Haziran.2007, 03:28
İşte Villa işte İspanya.Villa'nın gol krallığına oynadım devam hat trick beklioyoruz :D

Lionel Andres Messi
11.Haziran.2007, 03:46
david villa gol kralı olur:D3-0

KaPaLı
11.Haziran.2007, 03:49
İspanya her zamanki gibi müthiş oynuyo inşallah sonunu getirirler. 2006 Dünya kupası gibi olmaz sonları

Rusyayı'da hafife almayın 3 gol yediler ama hiçte kötü oynamıyolar

GOL : Pavlychenko, Maçın başından beri atamadılar bitürlü

Aykan19o3
11.Haziran.2007, 03:59
Rusya fena takım değil ama İspanya'nın üstünlüğüne dayanamadılar. Genede gol atmayı başarılar 3-1

Burak Duran
11.Haziran.2007, 04:06
4-1 guzel mac oldu

anil luque
11.Haziran.2007, 04:11
dun hollanda macından sonra ınsallah bundan sonrakı maclar hep boyle zevklı olur dedım 1 de 1 :) gercekten cok guzeldı david villa'ya bir defa daha hayran kaldım

deniz.91
11.Haziran.2007, 04:14
Güzel maç oldu gerçekten david villa süper olduğunu kanıtladı yine hayran kaldım rusyada iyi mücadele etti

Aykan19o3
11.Haziran.2007, 04:15
Güzel maçtı Rusya İspanya'nın büyüklüğüne dayanamadı. Villa 3 gol atarak gol krallığında iddialı olduğunu kanıtladı

YusufT
11.Haziran.2007, 04:31
Gördük benim Villa'mi :)

2 gol bekliyordum, 3 tane atti :(

GeNç KaRTaL
11.Haziran.2007, 04:42
Dünkü Hollanda maçında başlayan zevkli maçlar serisini başlamadan bitirmedi bu maç.Rusya'yı tebrik ediyorum oyunu çirkinleştirme yolunu seçmedikleri için.İspanya'yıda güzel oyun ve farklı galibiyetinden dolayı tebrik etmek gerekiyor..

Rusya maça iyi başladı.Oyunun hakimiyeti onlardaydı.Bir 2 pozisyonada girdiler ama değerlendiremediler.Sonra İspanya ağırlığını koymaya başladı.Torres'in çabalarıyla 1-0 öne geçtiler.Hemen sonrasında Rusya'nın net pozisyonu direkten dönmese maç daha zevkli geçebilirdi.İspanya 2-0 ı yakalayınca rahatladı.2.yarının başında Rusya baskılı başladı ama tehlikeli pozisyonları yoktu.Bunu gören Aragones Torres'i çıkartıp Fabregas'ı aldı skoru korumaya yönelik.Bu etkilide oldu açıkcası.Rusya ataklarında etkili olamazken İspanya arkada çok boş alanlar buldu ama değerlendiremedi.Rusya'nın bu arada anlam veremediğim bir şekilde arkada boşluk bulup saldıran İspanya'nın değerlendiremediği topların ardından yakalanan kontra şanslarını yavaş oynayarak hiç etmeleri açıkcası garipti.Acaba motivasyonlarımı düştü.:confused: İspanya 3-0 bulunca iyice rahatladı.Rusya'nın aklı başına skoru 3-1 yapınca geldi ama nafileydi artık.3-2 yapma şansıda oldu ama değerlendiremeyince İspanya 4-1 yaptı ve hem turnuvaya galibiyetle başlamış oldu hemde iyi averaj yaptılar..

Rusya hücuma kadar getirdi topu ama hücumda fazla değerlendiremediler.Açıkcası Arshavin ve Pogrebnyak'ın eksikliğini hissetti.İspanya ise daha yaratıcı orta sahası ve daha bitirici hücum elemanlarıyla sonuca gitti..

Raten
11.Haziran.2007, 04:48
Çok iyi maç oldu

El Comandante
11.Haziran.2007, 04:49
Cok zevkli bir mac oldu,Villa bomba gibi basladi turnuvaya.
Ispanya,Hollanda,Portekiz ve Almanya bu turnuvanin en iyi oynayan takimi.Bu 4 takimi yari finallerde görecegiz gibime geliyor.

ThersoN
11.Haziran.2007, 05:18
ikinci yarısını izleyemedim, çok şey kaçırmışım :D

Universal
11.Haziran.2007, 05:28
İspanya Milli Takımın'ın zorlanacağını ve bu turnuvaya Rusya'nın damgasını vuracağını düşünüyordum. İspanya'nın bu kadar gol atıp Rusya'yı darmadağın edeceğini tahmin etmedim.

İspanya'da ki çoğu kişi hatta bizler, Raul'un takıma alınmamasının yanlış karar olduğunu düşünüyorduk ama; bugün gördük ki, Torres ve Villa gibi forvet hatları çok iyi olan bir ülke'nin Raul gibi bir ismede pek ihtiyacı yokmuş. Bu gün İspanya Raul'u hiç aramadı ve bundan sonrada arıyacağını hiç düşünmüyorum. Villa & Torres turnuvaya damgasını vuracak forvetler olacaktır.

http://www.ucankus.com/haberic.asp?pw=43986 Bu linkte ki resme bakmanızı rica ediyorum.

scar face
11.Haziran.2007, 05:49
İşte Boğalar iyi oynadılar fazla zorlamadılar kendilerini 4-1 aldılar D.Villa süper bir golcü olduğunu gösterdi Cesc de güzel bir gol attı:D

fmsmyrna
11.Haziran.2007, 08:02
Farka rağmen ben Rusya'yı beğendim bu turnuvada olmasa bile önümüzdeki turnuvalarda iyi işler çıkarabilirler.Aksine İspanya'yı pek beğenmedim.Hücuma az kişi katılıyor.Capdevilla hiç çıkmazken Ramos'ta stoperde olduğu kadar etkili oynayamıyor orda bana göre Senna zaten Puyol ile Marchena'nın içinde oynuyor

Varonil
11.Haziran.2007, 17:30
Rusya'nın önemli silahlarının olmayışı bu maçta hiçbir varlık gösterememelerini etkiledi bence.İspanya güzel oyunuyla,güzel bir galibiyetle 3 puanla başladı turnuvaya.

anilton
11.Haziran.2007, 18:08
Rusya savunmadaki bireysel hataları çıkardığımızda çok iyi futbol oynadı.Bir Arshavin olsaydı Pavluchenko'nun yanında çok daha etkili olabilirlerdi.Tek başına bile çok zorladı Puyol ve Marchena'yı.İspanyollar ise usta ayaklarının savunmanın hatalarını affetmemesi sonucu sonuca gitti...

Zhirkov ve Bilyaletdinov'u çok beğendim.Zhirkov'u CSKA'dan biliyorum zaten ama Bilyaletdinov'u ilk defa izledim ve çok beğendim...

RaSenGan
11.Haziran.2007, 18:43
Güzel maçtı.İspanya'nın son golü ofsayttı..David Villa bulduğu fırsatları çok iyi değerlendirdi.Güzel bir maç izledik.Rusya bir dahaki maç çok daha iyi oynayacaktır cezalı oyuncular gelince.

YusufT
11.Haziran.2007, 18:50
1. golde en büyük pay Villa'nin, iyice bakin bi.. durmadan yaptigi agresif pressle defans oyuncusu hatali pas atmasini sagladi. Atagi baslatan Villa, bitiren Villa..
Ayrica Villa Torresin arkasinda oynadi, durmadan kostu, pres yapti.. Sonra Fabregas girince, Villa Torresin yerine gecti.

Ayrica Ispanya öyle süper oynamadi..
Bilyaletdinov'u gecen yilda izlemistim, Sampiyonlar ligi maclarinda...

LaKe
11.Haziran.2007, 18:53
Maç gerçekten çok güzeldi. İzlerken keyif aldım. David Villa'nın çok sağlam bir futbolcu olduğunu ve bu turnuvaya damgasını vuracak forvetlerden biri olacağını tahmin ediyordum ama ilk maçında da 3 gol atmasını beklemiyordum. Gerçekten harika oynadı.

Rusya defansı İspanya'nın teknik ve şaşırtıcı taktiklerine karşı çok etkisiz kaldı. İspanya, rahatlıkla girip gol attı. Rusya'da tek beğendiğim oyuncu Zhirkov'du. Her yerden çıktı adeta ve yüreğini koyarak güzel bir futbol izletti bizlere. Rusya'nın gelecek maçlarda kendini toparlayacağını düşünüyorum. Fakat İspanya, bu galibiyetle birlikte beklendiği gibi Çeyrek Final biletini cebine koydu bence. Ayrıca Rusya'nın tek golü de gerçekten görülmeye değerdi. :)

GeNç KaRTaL
12.Haziran.2007, 00:11
Bu arada Rusya turnuva başladığından beri yenilirken gol atmayı başaran tek takım oldu şu ana kadar.

Raten
12.Haziran.2007, 00:30
Bu arada Rusya turnuva başladığından beri yenilirken gol atmayı başaran tek takım oldu şu ana kadar.
o da güzel:)