PDA

View Full Version : baskı kuramıyorum

ToRoSKaPLaNı
06.Haziran.2007, 19:45
arkadaşlar ben şuan feyenord ile oynuyorum 3 maçta 3 galibiyet aldım ama en zayıf rakibe bile doğru düzgün üstünlük kuramadım yani top sürekli onlarda pozisyonu sürekli onlar buluyor bense ancak 1 veya 2 pozisyon bulabiliyorum zaman geçirmeyi artırdım oyuncuların bazısına topu tut komutu verdim oyun kurucu ekledim ama yinede olmadı ne yapmalıyım

birde konu açmışken sorim dedim 8.02 de aaritalo görünmüyor neden? database büyük olmasına rağmen yok

QaaN-07
06.Haziran.2007, 19:58
Aaritalo'nun pa'sı baya düşürüldü.
Artık Aaritalo yok gibi birşey..
Bu arada senin taktikle ilgili bir yanlışlık vardır.
Ben şahsen forumda yer alan 4-1-3-2 taktiğini deniyorum
gayet iyi baskı kuruyorum

ToRoSKaPLaNı
06.Haziran.2007, 20:32
ben klasik 4 4 2 ye göre oturttum kadroyu bu taktiğe uygun önerileriniz varmı

matrockmamy
06.Haziran.2007, 20:50
kanatların çok önemli kardeş. sağ ve sol açık yani. gol yollarında etkili oldğu gibi pres de yapabilmesi lazım bu oyuncuların. göbekteki 2 adamında teknik ve iyi paslar atabilenoyuncular olursa baskı kurmak zor olmaz.

Fernando Gago
06.Haziran.2007, 23:38
Komutlardan tempoyu artırabilisin takım baya baskı kuruyor ...

DisCo
07.Haziran.2007, 03:39
Taktiğim bütün takımlara uyuyor. Oynadığım maçlarda top yüzdesi rakibin daha fazla, hiç baskıda kurmuyorum ancak galip geliyorum. Yani top bendeyken topu doğru kullanıyorum. Önemli olanda bana göre budur. O açıdan da baskı kurayım, top bende olsun, çok pozisyona gireyimin dışında topu iyi kullanabilme adına çalışırsan daha verimli olur diye düşünüyorum.

Aykan19o3
07.Haziran.2007, 04:08
Tempoyu arttırmayı ve dar alanda oynamayı dene belki olur o zaman

ogcj_me
07.Haziran.2007, 07:55
closing down u ortanın biraz gerisine çek

kareem1987
07.Haziran.2007, 15:44
alan daraltmayı arttır biraz.orta sahanın ortasındaki oyuncuların çok önemli bence.iyi adamlar top kapması tekniği iyi olsun en az bi tanesininiyi olsun ki rakip orta sahayı kolayca geçemesin.kanatlardaki adamlar yaratıcıysa daha çok pozisyon bulabilirsin.bence bu konu sadece oyuncu seçimi ile ilgili.oyuncularım iyi diyorsan antrenörlere ağırlık ver biraz.iyi antrenörler ara bul.takım daha düzgün olacaktır.

juanov
08.Haziran.2007, 23:54
ben de şu anda 3 lü defansla oynuorum

-----GK----
DC-DC-DC
----DMC----
MR-MC-ML
FC-FC-FC

bu taktikte ben de baskı kuramıyorum ama önceki taktiğimle 7 maçta 9 puan almışken bu taktikle 3 maçta 9 puan aldım baskı tabii önemli ama bence önemli olan gol atmak ve kazanmak kazandığına göre bence sorun yok

kral_67
30.Temmuz.2007, 01:24
tempoyu ortala
kısa pas oyna
kanatları kullan
closing downı rakip alanda kur
birde ilerde top tutacak forvet bul

gerisi kolay...:)