PDA

View Full Version : EURO 08 | 2.Maç | İsviçre - Türkiye

Pages : [1] 2

Emurafu
08.Haziran.2007, 21:17
http://img220.imageshack.us/img220/4015/euro2008logown6.jpg
http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/_takimLogolar/Turkiye.gif http://www.ligtv.com.tr/App_Themes/Basic/_images/_takimLogolar/Isvicre.gif

TÜRKİYE-İSVİÇRE

Tarih:11-06-2008
Saat:21:45
Stadyum:BASEL - St Jakob-Park

Kader maçımıza çıkıyoruz..Maçın hakemi'de Lubos:)
İnsallah Terim hatalarından ders almışdır..Bana göre bu maç Arda'nın maçı,Çünkü isvicrede hızlı oyuncular,yaratıcı yok.İsvicre yine defansif oyuncular ile sahaya cıkacaktır.Bizim ortahasamız daha yetenekli..Ayrıca Semih'in nihat'ın yanında oynaması sart:)..Keske Nihat-Tekke olsaydı:)

El Comandante
08.Haziran.2007, 21:21
Servet ve Gökhan yok savunmada bu bizim icin dezavantaj.
Zaten futbol oynayamiyoruz,sistemimizde ciddi sorunlar var.
Nihat yine tek forvet oynayacaksa,Hamit yine bek oynayacaksa,takim Portekiz macindaki gibi 2 pas yapamayacaklarsa hic cikmasinlar maca daha iyi,hem bizi kahretmemis olurlar.

-----------Rüstü----------

Sabri---Emre--Emre---Hakan B.

-------Topal--Aurelio-------

Hamit----------------Arda Turan--

-----------Nihat---------

---------Semih Sentürk---------

Ben böyle bir kadro bekliyorum.Nihat serbest oynasin,gerektiginde top getirsin Semihe,gerektiginde Semihin actigi alanlara hareketlensin.Villarrealde ki gibi oynasin.

King_91
08.Haziran.2007, 21:25
Servet ve Gökhan yok savunmada bu bizim icin dezavantaj.
Zaten futbol oynayamiyoruz,sistemimizde ciddi sorunlar var.
Nihat yine tek forvet oynayacaksa,Hamit yine bek oynayacaksa,takim Portekiz macindaki gibi 2 pas yapamayacaklarsa hic cikmasinlar maca daha iyi,hem bizi kahretmemis olurlar.

-----------Rüstü----------

Sabri---Emre--Emre---Hakan B.

-------Topal--Aurelio-------

Hamit----------------Arda Turan--

-----------Nihat---------

---------Semih Sentürk---------

Ben böyle bir kadro bekliyorum.Nihat serbest oynasin,gerektiginde top getirsin Semihe,gerektiginde Semihin actigi alanlara hareketlensin.Villarrealde ki gibi oynasin.

Gönlümden benim de böyle bir şey geçiyor ama terim emre belözoğlunu kesmez bence

UlquioRRa
08.Haziran.2007, 21:26
Bence bu maçta Semih'in sonra girmesi gerek. Sonradan oyuna girip rakip defansı rahatlıkla geçebilir.

Emurafu
08.Haziran.2007, 21:27
Belözoglu banko olur..:)..Yanlız portekiz maçı kadrosundan 3 veya 4 kişi bence oynamayacaktır..Dün ortasahaya bir Ayhan'ı alsak bile etki ederdi.En azından ortasaha'dan o kadar rahat gelemezlerdi..

El Comandante
08.Haziran.2007, 21:28
Gönlümden benim de böyle bir şey geçiyor ama terim emre belözoğlunu kesmez bence

Cift ön libero oynamayacaksak Topal kesik yer,Aurelio oynar.
Önünde EMre oynar,kanatlarda Hamit-Arda oynar.
Ama ben Emreyi hic begenmedim ilk macta,belki Fatih Terimin sisteminde bir sorun vardir,ama Emre oyunda aktif olmali,onun yerine Ayhan da var ama Fatih Terim onu hic düsünmez.

fmsmyrna
08.Haziran.2007, 21:33
Belirli bir taktiği olmayan bir tek biz varız galiba bu maç yine sürpriz bir 11'le çıkacağız galiba.Yada farklı bir taktikle.

Volkan
Sabri
Emre
Emre
Hakan
Hamit
M.Aurelio
Emre
Arda
Nihat
Tuncay

Klasik 4-4-2 de bu kadro iyi olur kanımca.Tuncay'ın forvet oynaması lazım

Redrum
08.Haziran.2007, 21:35
Tuncay'ın oynamaması lazım.

Addolorato
08.Haziran.2007, 21:44
Tahminim isviçre maçında portekiz maçı kadar kötü olmayız

krALEX1907
08.Haziran.2007, 21:55
Çok zor bir maç bizi bekliyor gruptan cıkamayabiliriz ama şu isviçreyi yenelim...

GeNç KaRTaL
08.Haziran.2007, 21:58
2 takım içinde ya tamam ya devam maçı..

Mutlaka ama mutlaka kazanmamız gerekiyor.İlk maçtan sonra hatalarımızdan ders çıkarırsak,futbolcularımız silkinip kendilerine gelirse kazanbiliriz..

Allah yardımcımız olsun.İşimiz zor..

Varonil
08.Haziran.2007, 22:02
Kader maçımız,grupta lider olarak çıkacağımızı sanmıyorum(Portekiz kalan maçlarını kazanır),eğer çıkacaksak 2.ci olarak çıkmamız için bu maçı mutlak kazanmamız gerekiyor.

Portekiz maçı geride kaldı, artık bu maça konsantre olmalıyız. Yalnız Portekiz maçında gördük ki Milli Takımımız ayağında hiç top tutamadı pas yapamadı,bu maçta iyi top tutucak,iyi pas yapacak oyuncular ilk 11'de oynamalı.

guarin14
08.Haziran.2007, 22:02
yine kader maçı rakip yine isviçre zor bir maç olacak.İsviçre Çekler karşısında fena oynamadı.Bekleyip göreceğiz.Benim ilk 11'im.

Volkan
Hamit
E.Aşık
Server(E.Güngör)
H.Balta
M.Aurelio
Emre
Kazım
A.Turan
Nihat
Gökdeniz

DisCo
08.Haziran.2007, 22:11
Bizde kaliteli ama acemi bir takımız ve Portekiz karşısında acemiliğimizi atıp inandığımız takdirde yeneceğimizi düşünüyordum. Ne acemiliğimizi atabildik ne kalitemizi gösterebildik nede inanç vardı.

Bu maça baktığımızda İsviçrede üstün bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Elbette onların bir sistemi var, iyi oyuncular var ama tek avantajları ev sahibi olmalarıdır. Kendi potansiyelimizi biliyoruz ve kendimiz gibi oynarsak rahatlıkla kazanacağımızı düşünüyorum. Oynamaz isek turnuvaya erken havlu atarız.

SaRPeR1903
08.Haziran.2007, 22:13
Tam bir beraberlik maçı olacak bence..

extensor
08.Haziran.2007, 22:24
streller şov yapar 2-0 3-0 mağlup oluruz yan toplarda çok acı çekeriz

Aykan19o3
08.Haziran.2007, 22:26
Arda'nın kesin oynaması lazım, zor maç olucak umarım kazanırız

krALEX1907
08.Haziran.2007, 22:39
Frei bize karşı oynayacakmı arkadaşlar ??? bilgisi olan varmı.

uAsamet91
08.Haziran.2007, 22:44
Frie 6 hafta yok oynamayacak

KaPaLı
08.Haziran.2007, 22:47
Frei Türkiye'ye karşı yok ve Turnuvayı kapattı. Çek maçında Hakan Yakın onun yerine oyuna girmişti.

eXcitinG
08.Haziran.2007, 22:51
Zararın neresinden dönersek kardır. O kadar bu sistem üzerine çaLışıLsada, deneniLsede oLmuyor işte. 442 e döneLim en azından itibarımızı kurtaraLım. Bu takım bu sistemde oynayamaz. OLmuyor işte Terim haLa neden ısrar ediyorsun.

nerazzuri
08.Haziran.2007, 22:51
ya tamam ya devam maçı. Maçın Hakem'i Blatter'in manevi oğlu denilen Lubos Michel.

Çok iyi oynasak bile Hakem faktörü ile yenileceğiz gibi.

shamur1
08.Haziran.2007, 22:55
İsviçre savunması biraz ağır.. bakalım F.Terim nasıl bir sistem uygulayacak. Bence bu maçta sağ kanatta daha yavaş olan Kazım'ın yerine daha hızlı ve seri olan Gökdeniz'in oynaması gerekiyor. Çok zor bir maç olacak son şansımız..

krALEX1907
08.Haziran.2007, 23:08
düşüncem şuki; Sol kanadı çalıştırmak istiyorsak tuncayın yerine kesinlikle uğur boral oynamalı orasını kolidora cevirirz.

YusufT
08.Haziran.2007, 23:17
Bu mac Ardanin macidir. Dünkü macta cok aradik onu.

Kazim sagda, Arda solda, forvette Semih-Nihat.
Ortasahada Aurelio-M.Topal olursa iyi olur, Emrenin akli karisi, oynuyamiyor..

Sheriff
08.Haziran.2007, 23:32
Volkan
Sabri
Emre(mecburi)
Emre(mecburi)
Hakan Balta
Aurelio
Emre
Kazım
Arda
Tuncay
Nihat

Bu 11'in çıkması lazım.. Gidişata göre kenardaki oyunculardan da yararlanmalıyız..

burak_unal
08.Haziran.2007, 23:35
İsviçre ilk maçta çok iyi top oynadı.biz dünki oyunumuzla o takımı yenemeyiz;ama bu maça farklı bi motivasyonla çıkacağımız kesin.Ya tamam ya devam maçımız bu.bence kadro şöyle olmalı :

Volkan
Sabri
emre
emre
hakan
emre
aurelio
kazım
arda
nihat
semih

Emurafu
08.Haziran.2007, 23:39
Kader maçlarımız'da her zaman iyi oynarız..Gerek kulüb takımlarımızda gerek milli takımlarımızda her zaman bu olmuşdur..Yumurta bilmem nereye gelince oynamaya baslarız..

PesimiSTyLa
09.Haziran.2007, 00:28
----------------------Volkan------------------
Hamit(Sabri) -- Emre -- Emre -- Hakan
----------------------Marco-------------------
---------Kazım(Hamit) -- Emre -----------
-- Nihat ---------------------------- Arda --
--------------------Semih-----------------------

Böyle bir kadro iyi secim olur düşüncesindeyim. Artık bu macta 3 puandan baska bir secenegimiz yok. Mutlak 3 puan almamız gereken mac. Aynı sekilde rakip de mutlak 3 puan için sahada olacak ve üstümüze gelecek. Defansta dikkatli olmalıyız. İlk golü atan muhtemelen macın galibi olacaktır, umarım bu biz oluruz.

Emurafu
09.Haziran.2007, 00:43
Defansımızın boyu kısaldı...İsviçre yan toplarda çok iyi bizimde yan top zaafımız var...Hava toplarına dikkat etmemiz lazım..İsvicrede yaratıcı oyuncu yok..Ortasahası hep defansif oyunculardan kurulu..Arda solda olmalı..Bu maçta frkikten gol atarsak şaşırmayın;)

deniz.91
09.Haziran.2007, 00:59
Bu maçtan hiçbirşey beklemiyorum Terim portekiz maçından oyundan memnunum dedi demekki yine aynısını oynayacaz

Universal
09.Haziran.2007, 01:03
Kim kaybederse o turnuvaya veda edecek. Ev Sahibini yenmek zorundayız. Bütün turnuvalarda ev sahipleri ile oynadık ve kazandık. Umarım burada da bu gerçekleşir ve İsviçre'yi yeneriz. Takım olarak İsviçre'den çok iyi bir ekip olduğumuz belli. Tek yapmak gereken onlar kadar mücadele edip yeteneklerimizi konuşturmak. O zaman İsviçre bize karşı gelemez.

anilton
09.Haziran.2007, 01:51
İki takım içinde kader maçı.Kaybeden büyük ihtimalle turnuvaya veda eder.İsviçre Çekler karşısında fena bir oyun sergilemedi.Bizim oynadığımız Portekiz maçının ölçü olacağını düşünümyorum.Dün oynadığımız,daha doğrusu oynamadığımız(!)maç 3-4 yılda bir olur.Biz her zaman zor olanı yapmayı,sıkıştığımız zaman,kazanmak zorunda olduğumuz zaman kazanmayı bilmişizdir.İnşallah bu maçta galip geleceğiz...

-----------------Volkan------------------

Sabri------E.Aşık------E.Güngör-----H.Balta

----------------Aurelio--------------------

Hamit-----------Emre-----------------Arda

-----------Nihat-------Semih--------------

TR.CaPTaiN
09.Haziran.2007, 02:59
Çek Cumhuriyeti maçında iyi oynayan fakat biraz şanssız olan İsviçre karşısında Portekiz maçında dağılmış bir Türkiye. İlginç bir maç olacak.

extensor
09.Haziran.2007, 03:21
bu 21 kişiden hangi farklı kombinasyonlarla hangi kadroyu kurarsanız kurun isviçre türkiyeyi yener

ThersoN
09.Haziran.2007, 03:22
Hamit: İsviçre'yi yenebiliriz

Milli futbolcumuz Hamit Altıntop, Portekiz maçının geride kaldığını ve İsviçre maçını kazanabileceklerini söyledi.

http://www.ntvspor.net/Images/31374.jpg

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 13:53 TSİ 8 Haziran 2008 Pazar
Milli futbolcu Hamit Altıntop, ''Güçlü bir takımız, İsviçre'yi yenebiliriz'' dedi.

Altıntop, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Portekiz'in Türkiye'ye 2-0 üstünlüğüyle biten maçın ardından yaptığı açıklamada, bu maçı geride bırakmak gerektiğini söyledi.

Portekiz takımının turnuvanın favorilerinden biri olduğunu, bu nedenle de şampiyonanın, İsviçre maçıyla 11 Haziran Çarşamba günü başlayacağını ifade eden orta saha oyuncusu, maçın ilk yarısında takımın lehine durumlar yaratılsa da takımdaki bazı genç futbolcuların yeterince baskılı bir oyun sergileyemediğini savundu.

''İyi bir takımız, İsviçre'yi yenebiliriz'' diyen Altıntop, daha istekli oynamaları gerektiğini kaydetti.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
__________________________________________________ _________

sviçre'de Frei şoku

Çek Cumhuriyeti maçında sakatlanan İsviçre'nin Kaptanı Alexandre Frei kadrodan çıkartıldı.

http://www.ntvspor.net/Images/31378.jpg
http://www.ntvspor.net/i/blank.gif
NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 15:14 TSİ 8 Haziran 2008 Pazar
Avrupa Futbol Şampiyonası'nda, (A) Grubu'nda Türkiye'nin rakiplerinden İsviçre'nin kaptanı Alex Frei, açılış maçında yaşadığı sakatlık nedeniyle turnuvaya veda etti.

İsviçre Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Çek Cumhuriyeti'nin İsviçre'ye 1-0 galibiyetiyle biten karşılaşmanın ilk yarısında, rakip takımın oyuncusu Zdenek Grygera ile girdiği ikili mücadele sonrasında dizinden sakatlanan Frei'ın, 6 hafta sahalardan uzak kalacağı bildirildi.

Universal
09.Haziran.2007, 05:47
İki takım içinde kader maçı.Kaybeden büyük ihtimalle turnuvaya veda eder.İsviçre Çekler karşısında fena bir oyun sergilemedi.Bizim oynadığımız Portekiz maçının ölçü olacağını düşünümyorum.Dün oynadığımız,daha doğrusu oynamadığımız(!)maç 3-4 yılda bir olur.Biz her zaman zor olanı yapmayı,sıkıştığımız zaman,kazanmak zorunda olduğumuz zaman kazanmayı bilmişizdir.İnşallah bu maçta galip geleceğiz...

-----------Nihat-------Semih--------------

Biz Türk Halkına özel bir durum hiçbir zaman rahat durumdayken iyi oynamayız. Sıkışınca kurtarırız. Örnek; Norveç ve Bosna Hersek maçları kimse ümitli değildi. Kurtarmıştık katılıyorum.

Kadron güzel Hamit oynayacaksa sağ bek olmamalı iyi bir sağ bek değil. Emre yerine Tuncay oynamalı. Tuncay ilk maçda vasatı aşamadı. Yapılan yorumlar onu hırslandırır. Hırslanınca neler yapacağını biliyoruz. Kesinlike oynaması gerekiyor.

Fernando Gago
09.Haziran.2007, 05:52
Frei'nin olmamasıyla birlikte İsviçrenin gol atabilme ihtimalide epey düştü Defans hattımızda önemli eksikler var ama öncelşkle gol yememliyiz Az gollü bir maç bekliyorum Umarım kazanırız

Redrum
09.Haziran.2007, 05:55
Kimse Tuncay'ın hırslanmasını nazlanmasını bekleyemez kardeşim. Emre ofansif anlamda ağırlık vermedi ondan oynayamadı ki oynayabildi bence. Bu maçta ofansa biraz daha ağırlık verirse çok iyi olacaktır. Tuncay'a artık futbolcu demeye bin şahit gerek. Allah ıslah etsin.

Universal
09.Haziran.2007, 06:06
Kimse Tuncay'ın hırslanmasını nazlanmasını bekleyemez kardeşim. Emre ofansif anlamda ağırlık vermedi ondan oynayamadı ki oynayabildi bence. Bu maçta ofansa biraz daha ağırlık verirse çok iyi olacaktır. Tuncay'a artık futbolcu demeye bin şahit gerek. Allah ıslah etsin.

Tuncay bu geldiği mevkie bir günde değil. Altı-Yedi senede çıktı. Bir maç kötü oynadı diye bir oyuncuyu silmek bize yakışmak. Tuncay dün kötü oynadı ama; bu onu kötü oyuncu yapmaz. Tuncay'ı bir maçta silmek bize yakışmaz.

Sekopej
09.Haziran.2007, 06:06

Tuncay'ın futbolcu olduğunu anlamak için 1000 şahit istiyorsan buraya da yazamazsın kusura bakma.

Bu mesajına uyarı verdim. Artık işi sıkı tutacağız, mesajların kalitesi çok düştü, bu mesajlar düzelene kadar uyarılar devam edecek.

-------------

İlk maçı izleyince 2 takımı da yeneriz diye düşünmüştüm. Ama sonra bizim maçı da izledik ve daha kötü olduğumuzu gördük.

Bu kadar kötü oyunu 2 maç üst üste oynamayız, İsviçre ilk maçta daha etkili olan taraftı ve kaybettiler. Bu maça ev sahibi olmanın da etkisiyle mutlak galibiyet için çıkacaklar. Bunu değerlendirebiliriz, kontra ataklarla gol bulabiliriz. İsviçre açılmazsa gol atmamız çok zor.

TR.CaPTaiN
09.Haziran.2007, 06:27
Frei İsviçre için çok önemli fakat yerine oynayacak oyuncular da onu aratmayacaktır. Johan Vonlanthen Çek maçında sonradan girmesine rağmen çok etkili oldu. Hakan Yakın oynarsa takımın beyni oluyor ve çok tehlikeli bir oyuncu.

Redrum
09.Haziran.2007, 06:29
Tuncay bu geldiği mevkie bir günde değil. Altı-Yedi senede çıktı. Bir maç kötü oynadı diye bir oyuncuyu silmek bize yakışmak. Tuncay dün kötü oynadı ama; bu onu kötü oyuncu yapmaz. Tuncay'ı bir maçta silmek bize yakışmaz.
Abicim bir maç mı kötü oynadı yapma etme eyleme. Tuncay İngiltere'ye gitti gideli kaç maçta faydalı oldu milli takıma? Şu geçen maçta gol attı diye onu demezsin herhalde? Bana bir örnek göster bende susiyim vallahi ya.

Tuncay'ın futbolcu olduğunu anlamak için 1000 şahit istiyorsan buraya da yazamazsın kusura bakma.

Bu mesajına uyarı verdim. Artık işi sıkı tutacağız, mesajların kalitesi çok düştü, bu mesajlar düzelene kadar uyarılar devam edecek.

eyvallah serkan abi..

Sekopej
09.Haziran.2007, 06:31
Abicim bir maç mı kötü oynadı yapma etme eyleme. Tuncay İngiltere'ye gitti gideli kaç maçta faydalı oldu milli takıma? Şu geçen maçta gol attı diye onu demezsin herhalde? Bana bir örnek göster bende susiyim vallahi ya.

İsteyince oluyormuş demek ki. Yukarıda yazdığın gibi yazsan bir sorun olmayacak.;;)

Stoperlerin durumu bugün belli olacaktı galiba. Bu konu hakkında son durum nedir?

fenerbahce_1907
09.Haziran.2007, 06:38
Türkiye Futbol Federasyonu, Gökhan Zan ve Sevet'in sakatlık durumları ile ilgili resmi açıklamayı ise akşam saatlerinde yaptı. İşte bu açıklama;

A Milli Takımımızın, Portekiz'le oynadığı karşılaşmada sakatlanan Servet Çetin ve Gökhan Zan'ın Cenevre'de bulunan bir klinikte MR'ları çekildi ve ileri tetkikleri yapıldı.
Yapılan tetkikler sonucunda, Milli Takım oyuncularımızdan Servet Çetin'in sol diz iç yan bağlarında birinci derece esneme tespit edildi. Futbolcumuzun tedavisi yoğun bir şekilde devam ediyor ve İsviçre maçına yetiştirilmesine çalışılıyor. Servet hakkında nihai karar, 72 saatin ardından yapılacak tıbbi değerlendirme sonucunda verilecek. Servet'in ayrıca maçta aldığı darbeyle kırılan ön dişi için de tedaviye başlandı.

İlk maçı sakatlanarak terk eden savunma oyuncumuz Gökhan Zan'ın ise, sol diz iç yan bölgesinde darbeye bağlı ödem ve iç yan bağında zorlanma tespit edildi. Şu an yürümekte bile zorluk çeken Zan'ın, bir süre antrenmanlara katılamayacağı ve İsviçre maçında oynayamayacağı anlaşıldı. Gökhan'ın Çek Cumhuriyeti maçına yetişebilmesi için uğraşılıyor.

Sekopej
09.Haziran.2007, 06:39
Gökhan oynamayacakmış, Servet'in oynama ihtimali olduğuna göre mutlaka oynayacaktır.:p Bu iyi oldu.

anilton
09.Haziran.2007, 07:04
Biz Servet'in oynayabilme ihtimalini sevdik...:)

İnşallah oynar ya,inşallah...

scar face
09.Haziran.2007, 07:05
Birlik olmamız gerekirken nelerle uğrasıyoruz...Kazım,Marco falan....Neyse mac hakkındaki yorumumu Semih ve Nihat ikilisiyle baslarsak ve 2 Emre savunmada hata yapmazsa bu macı alırız bence...

RaSenGan
09.Haziran.2007, 07:09
Maçtan çok olaylar konuşulacaktır maç sonu..İsviçre'yi yenmemiz şart.Tuncay kendine gelene kadar Arda onun yerinde oynamalı.Arda ve Kazım oyuncuları geçebiliyor kolayca..Semih bu maç gol atacak eğer oynarsa içime öyle doğdu..Servet'in oynama ihtimali de çok iyi.Emre Güngör'le oynarsa ikinci sezondaki maçlar gibi birbirlerine uyum sağlarlar.Maçı kazanıcaz inş.

Onurap
09.Haziran.2007, 07:39
g.zan adama tekmeyi geçirdi yine o sakatlandı.. Bu adam nsaıl kadroda yaa

Bence kadro böyle olmalı..

gk Volkan
dr Sabri
dc Emre
dcServet
dlHakan
dmcAurelio
mlArda
mrGökdeniz
mcEmre
mchamit
FcNihat

GodfatheR
09.Haziran.2007, 07:46
-----------Volkan----------
--Sabri---E.Aşık----E.Güngör----H.Balta--

-----------Aurelio----------

------------Hamit-Emre----------

------Nihat--------------------Arda

------------ Semih------

Benim naçizane kadro düşüncem bu.

nerazzuri
09.Haziran.2007, 07:57
--------------Volkan--------------
---Sabri----Emre---Emre---Uğur
------Aurelio-----Topal-----------
--Kazım-------------------Arda-----
---------Nihat--------------------
---------------Semih-------------
Böyle bir kadro defansın göbeğinde sorun yaşatsada hucüm gücünü arttırır diye düşünüyorum. İleriye top taşıyacak adam sayısı fazla. Aurelio-Topal hem topu oyuna daha çabuk sokabilecek hemde kontralarda defansa yardım edecekler. bana göre ilk 11 böyle olmalı isviçre maçında. İlerisine ise laf yok sanırım hepsi birbirinden yetenekli oyuncular %100 bir gol atarlar maç içinde.

Sheriff
09.Haziran.2007, 08:10
Uğur sol bek oynarsa hücumumuz çok daha iyi olur fakat savunma yönü çok zayıf Uğur'un..

fmsmyrna
09.Haziran.2007, 08:16
Servet'in oynayacak olması umudumu arttırdı açıkçası.Artık bu maçla beceremediğimiz tek forveti bırakıp çift forvete dönmeliyiz.Forvette Semih yerine Tuncay oynamalı Semih gidişata göre sonradan girebilir.Sağda Kazım(Hamit) solda Arda.

Jesus_FB
09.Haziran.2007, 08:24

----------------Nihat---------------------

--------------- Kazım---------------------

Alın size Pivot Forvet

Universal
09.Haziran.2007, 08:29
Uğur sol bek oynarsa hücumumuz çok daha iyi olur fakat savunma yönü çok zayıf Uğur'un..

Uğur istediğinde neler yapacağını kanıtlamış bir oyuncu ama; defansif yönü zayıf olduğundan oynatmanın hata olacağını düşünüyorum. Uğur'un yerine Gökdeniz'i oynatmak daha mantıklı olur ama; Gökdeniz sol açıkda nasıl oynar oda diğer bir sorun. Bana göre solda gene Tuncay'ı oynatmamız gerekiyor.

eGowiCh
09.Haziran.2007, 11:02
İlk maçlardaki performansı göz önüne aldığımızda objektif bir şekilde bakarsak İsviçre bizi yener, en azından bir puan alır. Ama ikinci maçta da ilk maçtaki performansımızı ortaya koyacağız diye bir şey yok. Daha hırslı, istekli, mücadeleci ve doğru oynayan taraf biz olursak bu maçı kazanırız. 2006'da yaşanan olaylardan dolayı taraftar baskısıyla da oynayacağız. Oyuncularımızın sakin ve soğukkanlı olması lazım, özellikle hakem konusunda zira Lubos Michel isminin olması medya tarafından şimdiden abartılmaya başlandı, bu oyuncularda negatif etki uyandırmaz umarım. Hakemin her kararının altından bir şey aramamalı ve sakin oynamalıyız. Kazanacak güçteyiz, yeter ki doğru şeyler yapalım. Millilerimize güvenim sonsuz.

deniz.91
09.Haziran.2007, 15:07
Ya bana kalırsa biz kendi kendimizi kandırıyoruz isviçrenin kadrosundanda daha kaliteli bir kadromuz yok.
Baktığımızda kalede volkan ve benaglio arasında pek fark göremiyorum.Defan bölgemizde ise onların daha iyi olduğunu kabullenmek gerekir.Adamların sağbeki degen bu yıl liverooola transfer oldu senelrdir avrupada oynuyor stoperleri senderos ve müller ise bizim stoperlerimizden kat kat daha iyi olduğunu kabullenmek gerekir ikisde üst düzey avrupa takımalrının kadrosunda yer alıyor.Solbel Magnin ise Hakan Baltadan farkı yok.Orta alanda sağ kanatlarında valon behrami genç ve hızlı bir isim bizim sağ kanadımızda oynayan kazımdan daha hızlı pek fark yok ama aralrında.Orta alanda Gökhan İnler ve Gleson Fernandes bizim orta alandan daha kaleti görünüyor.Özellikle Gökhan İnleri çok beğeniyorum ben.Sol kanatlarındaki Barnetta ise Tuncayla kalite olarak aynı ama performans olarak çok daha iyi başladı turnuvaya.Foret hattında bizim üstünlüğümz var Streller - Frei ikilisinden ama bizde forvet hattını kullanamıyorz daha malesef böyle bakıldığında şüphesiz evsahibi avantajınıda kullanan İsviçre bizim maçı alacaktır ancak bizim oyunumzu değişirse ürek oynamazsak kendimiz gibi istekli yürekli oynarsak maçı öyle alabilirz

Cyzio
09.Haziran.2007, 16:05
Kaç yıldır kendi kendimize sayıklıyoruz; çok yetenekli kadromuz var, bizim kadromuz onlardan daha iyi vs vs.Kendimizi kandırıyoruz bu laflarla.Dün Avusturya'nın karşısında olsak kaç tane yerdik Allah bilir.Milli takımda oturmuş bir sistem olmadıktan sonra ne kadar yetenekli oyuncun olursa olsun başarı elde edemezsin.Portekiz, Fransa, İtalya'ya bakalım; kaç yıldır hemen hemen aynı kadrolarla oynuyorlar 2-3 değişiklik dışında ve başarı geliyor.Bizde ise her turnuvada 10-11 oyuncu değişiyor.Böyle hiçbir yere varılamaz.Türkiye'de milli takım düzeyinde teknik direktörler olduğunu düşünmüyorum.Gerekirse yabancı birisi getirilmeli başa.Dan dun top oynuyoruz, hiçbir beklentim yok yakın gelecekte milli takım ile ilgili..

İsviçre maçına gelince turnuvanın finali kadar zor bir maç olacaktır.İlk maçta çok iyi oynadılar ancak haksız bir yenilgi aldılar.Fazla yetenekli oyuncuları olmamasına rağmen çok mücadele ediyor ve koşuyorlar.Ev sahibi İsviçre turnuvaya erken veda etmek istemeyecektir.Varını yoğunu ortaya koyan 2 takım izleyeceğiz.Maç hakkında en ufak bir tahmin bile yapamam. 3 ihtimalli bir maç..

King_Theoden
09.Haziran.2007, 16:19
İnşallah İsviçre maçında futbol kalitemiz artar. Futbol kalitemiz artarsa galibiyet te gelir ama sıkıntımız çok. Defansta Servet ve G. Zan sakatsa defansta sıkıntı olacak bu kesin. Arda oynarsa iyi top kullanablir ama İsviçre fizik gücü yüksek bir takım sol kanat savunma yönünden aksayabilir ve Arda da ezilebilir orda (Bu sadece bir ihtimal) Ortada M. Topal- Aurelio oynamamalı bence ikisi beraber oynayınca top çıkartmada sorun yaşıyoruz inşallah Fatih hoca bu sorunları çözer de şu maçı alıp tekrar iddialı bir konuma geçeriz:D

eXcitinG
09.Haziran.2007, 16:50
İsviçre maçı iLe gerçek sistemimize dönüyoruz. Maça iLeride Nihat ve Semih iLe başLayacağız. Yani bu demek oLuyor ki Nihat İsviçre defansını çiğ çiğ yer anLamına geLiyor. Bu haberi duymam iLe birLikte artık kazanacağımızı ve çok iyi bir oyun oynayacağımızı düşününmeye başLadım. Orta sahada Emre,Arda,Kazım,Mehmet, Savunmada ise Emre Aşık, Emre Güngör ve Hamit, BaLta oLucak. GeLiyoruz İsviçre sıkı dur :)

anil luque
09.Haziran.2007, 17:28
arda turan mutlaka ve mutlaka oynamalı. tuncay yedek oturmalı orta saha bozulmasın emre aurelıo ıyıydı ama emrenın daha fazla sorumluluk ustlenmesı lazım. ınsallah alacagız ve umudumuzu son maca tasıyacagız..

a.arıcı-11
09.Haziran.2007, 17:56
Bene sistem değişmez Tuncayın yerine Arda,Gökhan'ın yerinede Emrelerden biri oynar.Diğerleri yerinde kalır.

İlk maçta kaleyi bulan tek şutumuzun olması tam bir felaketti.Umarım bu maçta aynısı tekrarlanmaz.

GeNç KaRTaL
09.Haziran.2007, 19:52
Servet'in oynama ihtimali varmış.Bu umutlandırdı beni.Ben eğer Servet oynarsa yanında Emre Güngör'ün oynaması gerektiğini düşünüyorum.Tamam fazla tecrübesi yok ama Emre Aşık'tan daha faydalı olacağını düşünüyorum.Ondan daha iyi kademeye girer.Misal Galatasaray maçlarından seyrettiğim kadarıyla ceza sahasında çok tehlikeli pozisyonlarda çok başarılıydı.Pepe'nin attığı golde Emre Güngör olsa belki o golü yemezdik.Zaten Servet ile birbirlerini tanıyorlar..

Sistem değişikliğine gidecekmişiz.Terim ilk maçtan gerekli dersleri çıkarmış gibi gözüküyor.Böylesine zor kader maçlarında genelde başarılı oluyoruz.Milli takımımızın ilk maça göre daha iyi bir performans ortaya koyacağına inanıyorum..

eGowiCh
09.Haziran.2007, 20:03
Fatih Terim sürpriz bir kadroyla çıkabilir yine, herkesin beklediğinin aksine, göreceğiz. Bence Hamit orta sahanın sağında oynamalı, ama o orada oynarsa bu sefer geçen maçın bizim takımdan en iyisi Kazım oynayamayacak. Fatih Terim Kazım'a yer açmak için Hamit'i beke çekecek bence, ya da Kazım'ı ileri uçta Nihat'ın yanında kullanacak. Eğer hücumu düşünüyorsak sol bekte Uğur Boral oynamalı. Geçen maçta Hakan Balta ne savunma yapabildi ne hücum, Uğur en azından hücum yapabiliyor ara sırada çıkışlarıyla, Sevilla maçındaki gibi oynarsa çok faydalı olur ama istikrarsız bir futbolcu olduğundan riskli bir seçim olabilir.

Senderos ve Müller'in arasında Koller bile ezildi, Nihat hiçbir şey yapamaz bence bu ikili arasında, mutlaka yanına bir santrafor konulmalı. Duran toplarda çok dikkat etmeliyiz, Portekiz nasıl duran toplarda etkili olduysa onların da Senderos, Derdiyok, Müller gibi kafa toplarında etkili silahları var.

Geçen maçta yapmadığımızı bu maçta yapmalıyız, uzaktan sık sık şut atmalıyız. Şu ana kadar oynanan bütün maçları seyrettim de, bir biz şut atmıyoruz gibime geldi bana, ya da atamıyoruz, attırmadılar çünkü. Polonya'yı izledim, kaleyi gördüklerinde vuruyorlar, Avusturya'ya bakıyorum, kaleyi sık sık yokluyorlar, Almanya da dün fırsat bulduğunda kaleyi oldukça fazla yokladı ve açılış maçında da kalede Petr Cech olmasına rağmen Frei çıkmadan önce kaleyi yoklamıştı. Bizim uzaktan bir Mevlüt'le cılız şutumuz var. Etkili şut atabilecek isimlere de sahibiz, Emre gibi, Kazım gibi, Nihat gibi, Hamit gibi, bence sık sık kaleyi yoklamalıyız bu maçta.

Kazanacağımızı ümit ediyorum. Kazanırsak İsviçre'yi turnuvadan safdışı bırakır, son maça taşırız umutlarımı. Haydi milli takım...

Universal
09.Haziran.2007, 21:27
Ya bana kalırsa biz kendi kendimizi kandırıyoruz isviçrenin kadrosundanda daha kaliteli bir kadromuz yok.
Baktığımızda kalede volkan ve benaglio arasında pek fark göremiyorum.Defan bölgemizde ise onların daha iyi olduğunu kabullenmek gerekir.Adamların sağbeki degen bu yıl liverooola transfer oldu senelrdir avrupada oynuyor stoperleri senderos ve müller ise bizim stoperlerimizden kat kat daha iyi olduğunu kabullenmek gerekir ikisde üst düzey avrupa takımalrının kadrosunda yer alıyor.Solbel Magnin ise Hakan Baltadan farkı yok.Orta alanda sağ kanatlarında valon behrami genç ve hızlı bir isim bizim sağ kanadımızda oynayan kazımdan daha hızlı pek fark yok ama aralrında.Orta alanda Gökhan İnler ve Gleson Fernandes bizim orta alandan daha kaleti görünüyor.Özellikle Gökhan İnleri çok beğeniyorum ben.Sol kanatlarındaki Barnetta ise Tuncayla kalite olarak aynı ama performans olarak çok daha iyi başladı turnuvaya.Foret hattında bizim üstünlüğümz var Streller - Frei ikilisinden ama bizde forvet hattını kullanamıyorz daha malesef böyle bakıldığında şüphesiz evsahibi avantajınıda kullanan İsviçre bizim maçı alacaktır ancak bizim oyunumzu değişirse ürek oynamazsak kendimiz gibi istekli yürekli oynarsak maçı öyle alabilirz

Yazdıklarının çoğuna katılıyorum. İsviçre Milli Takımı tribünde de bizden önde olacakları kesin. Tribünde verecekleri tepkide 2006 yılında yaşananlar sayesinde bizi strese sokabileceğini düşünüyorum. Onların forvet hattı Frei'nin sakatlanmasından dolayı gücünü yitirdiğini düşünüyorum. Bu yüzden maça kontrollü başlayıp skoru koruyup son dakikalarda üstümüze geleceklerdir. Forvetlerimize iyi top ulaştırırsak ve onları bolca pozsiyona sokarsak maçı kazanırız. Tek yapmamız gereken Nihat'a, Mevlüt'e veya Semih'e top indirmemiz gerekiyor. Toplar indirdikten sonra forvetlerimiz gerekeni yapacaktır.

BlackEagle19o3
10.Haziran.2007, 01:35
Kazım yerine Arda oynarsa kazanırız;)(evet ondan bahsediyorum,şu geçen maç herkesin beğendiği,takımın en iyisiydi dediği adam!)Bence bir önceki maçtan sonra Tuncay yedek kalabilir.Nihat forvet olduğu zaman etkili olamıyor.Benim düşüncem Semih tek forvet olsun.Ona sağdan Nihat,soldan Arda destek versin.Mc olarak Hamit,Emre.Dm olarak da Aurelio oynasın;)Sağ bek sabri,sol bek geçen maç kötü oynasa da Hakan Balta.Defansta da mecburen Emreler:)Hayırlısı olsun,İnşAllah kazanacağız bu sefer...

Emurafu
10.Haziran.2007, 02:33
Gökhan kadrodan cıkarılmış sanırım..Zaten belli idi..Zan çok sık sakatlanan biri bunu olacagı ise belli idi..Faulu yapan o sakatlanan gökhan..Geçmiş olsun gökhan...Emre güngör bence mont edilmeli..Emre asık bana hiç güven vermedi..Umarım servet maça yetişir..Yahu bu servette bu sezon her maçı sakat sakat oynadı:D..Arda falan kesin oynamalı..isvicre daha çok defansif tskım çünkü..Semih'de oynamalı..

bjk_melo_151
10.Haziran.2007, 04:12
İbrahim'i isterim:D

deniz.91
10.Haziran.2007, 04:21
Terimin artık gerçekleri görüp şöyle bir 11 çıkarmasını bekliyorum

--------------------Volkan--------------------

Sabri-----EGüngör-----Servet-----HBalta

---------------------Aurelio--------------------

---------------Ayhan-----Emre---------------

Hamit-----------------------------------Arda

--------------------Nihat-----------------------

Ayrıca elimizde kısa bir nihat varken yerden oynamalıyız kesinlikle yüksekten oynama gibi saçmalığa girmemeliyiz kesinlikle

Redrum
10.Haziran.2007, 04:35
Beyler herkes kafasındaki takımı koymuş izninzle bende gerekçeleriyle birlikte takımımı koymak istiyorum.
-------Semih---------------
---------------Nihat-------
Arda------------------Hamit(Kazım)
--------Emre---------------
---------M.Aurelio----------
Balta--Servet--E.Güngör--Sabri
-------Volkan(Rüştü)--------
Arkadaşlar öncelikle hücum hattındaki pivot sayılabilecek forvet olarak tek alternatifimizin semih olması çok kötü ama mecburuz malesef. Hani orada Hakan Şükür, Ümit Karan, Fatih Tekke, Gökhan Ünal gibi özellikli oyuncularımız varken Semih gibi hiç bir özelliği olmayan (biraz beleşçilik var, şansa inanırım ama asla güvenmem;)) bir adama kaldık ama ne yapalım. Nihat SC değil, Am/Fc Tarzı. Mevlüt'ün geçen maçlarda oynadığı bölge gibi düşünelim. Nihat burada top sürebilecek, uzaktan şut çekme şansı bulacaktır. Nihatın ilacı da budur. Kazım sağ kanatta etkili oynuyor kim ne derse desin, ama Hamit tercihine de hiç bir itirazım olmayacaktır. Kazım sonradan girip rakibi yıpratabilir. Aynı şekilde Gökdeniz'i de sol kanat için düşünelim. Bunlardan en az birisi ikinici yarı oynatılmalı. Solda zaten Arda. Emre ofansa biraz katkı sağladığında performansını göreceğiz Emre'ye güvenimiz tam. Marco tam bir görev adamı zaten. Yedeği de hazır. Kırk yıllık ön libero sorununu 2 yılda çözdük, arttı bile:) Hakan Balta: Alternatifi yok. Servet: keza öyle. Güngör: Aşık'tan çok daha faydalı olacaktır eminim. Sabri: Sağ bek belki tam mevkisi değil ama şu takımda sağ beke en uygun oyuncu Sabri. Göbekte falan oynatarak bir yere varamayız. Ve en rahat konu kale bence. İkisine de güveniyorum. Volkan oynarsa daha iyi olur daha formda şu zamanlar..

Nedvedmania
10.Haziran.2007, 05:02
2-0 alırız bence .Alamazsak zaten gruptanda çıkamayız

fmsmyrna
10.Haziran.2007, 08:23
Turnuvada ne yapacağı belli olmayan bir biz varız hiç bir sistemimiz yok taktiğimizde Cech'in söylediği gibi eğer oyuncularımız gününde olursa her takımı yenebiliriz ancak kötü gününde olurlarsa her takımada yenilebiliriz.Bu bana Fenerbahçe'yi hatırlattı.Bi kere bu maça nasıl çıkacağımız öenmli biz mi baskı kurmaya çalışacağız yoksa öncelik gol yememekte mi?

eGowiCh
10.Haziran.2007, 08:29
Portekiz-Çek Cumhuriyeti maçı bizim maçtan önce, bence bu maçın skoruna göre bizim oyun anlayışımız belirlenecek. O maçtan olur da bir beraberlik çıkarsa biz var gücümüzle saldırıp galibiyet için oynayacağız, başka çaremiz yok.

Bordo61Mavi
10.Haziran.2007, 09:13
Volkan
Sabri Emre Gungor Servet Hakan Balta

Aurelio
Hamit Arda

Nihat Tuncay( emre)

Mevlut(Semih)

Arkadaslarin dedigi gibi yerden oynamaliyiz, yerden cok daha guclu olcaz. Mevlut, Nihat, Tuncay, Arda ve Hamitlede ustlerine dogru gitcezki aciklar versinler

GeNç KaRTaL
10.Haziran.2007, 09:36
Yerden oynamamız gerektiği fikrine katılıyorum.Uzun İsviçre stoperleri mevcut oyuncularımızla aşamayız bence..

Portekiz maçından daha çok merak ediyorum bu maçta göstereceğimiz performansı..

Portekiz-Çek Cumhuriyeti maçı bizim maçtan önce, bence bu maçın skoruna göre bizim oyun anlayışımız belirlenecek. O maçtan olur da bir beraberlik çıkarsa biz var gücümüzle saldırıp galibiyet için oynayacağız, başka çaremiz yok.

O maçın sonucu ne olursa olsun bu maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmamız lazım.İsviçre'nin şansı 0 lanmalı yoksa son maçta bizans oyunları dönebilir..

Ha belki Portekiz o maçıda kazanırsa kazanmak için şevkimiz artabilir..

Mr.CordiaL
10.Haziran.2007, 09:41
Tuncay'ın yerine Arda, Mevlüt'ün yerine Semih, Kazım'ın yerine Sabri oynamalı ve Hamit ileri çıkmalı. Hamit'ten kesinlikle yararlanmalıyız bu maçta. Uzaktan attığı şutlara ihtiyacımız var.

Burak Duran
11.Haziran.2007, 03:31
Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarın 2. maçını Basel'de İsviçre ile yapacak olan (A) Milli Futbol Takımı'nda sakatlar kervanına Emre Belözoğlu da katıldı.

Alınan bilgiye göre, dün basına kapalı yapılan antrenman sonrası kamp yaptıkları otelde sağ alt baldırında şiddetli ağrı hisseden Emre Belözoğlu, bu sabah MR'ı çektirilmek üzere hastaneye götürüldü.

Emre'nin durumunun MR sonucuna göre netlik kazanacağı öğrenildi.

Universal
11.Haziran.2007, 03:38
O maçın sonucu ne olursa olsun bu maçtan mutlaka galibiyetle ayrılmamız lazım.İsviçre'nin şansı 0 lanmalı yoksa son maçta bizans oyunları dönebilir..

Ha belki Portekiz o maçıda kazanırsa kazanmak için şevkimiz artabilir..

Şemsiye kesinlikle katılıyorum. Portekiz - Çek Cumhuriyeti maçının skoru bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan tek maç İsviçre maçı. Önümüzde tek bir maç kaldı ve eğer kazanırsak bir maça daha kalacak. Eğer kaybedersek son maç sadece formalite olacak. Bu yüzden biz kazanalım o maç bittikten sonra Çek Cumhuriyeti maçını düşünürüz.

Aykan19o3
11.Haziran.2007, 03:54
İsviçre'ye karşı hücumda yerden oynayarak pozisyonlar buluruz fakat defansımızında pozisyon vermemesi lazım.

KaPaLı
11.Haziran.2007, 03:55
Emre Belözoğlu İsviçre'ye karşı yok sakatlığından dolayı

deniz.91
11.Haziran.2007, 04:17
Emrenin olmamasıda kötü bir durum:(

anil luque
11.Haziran.2007, 04:43
vardı da noldu arkadaslar guya sorumluluk alacaktı takımı sırtlayacaktı..! topal oynasın onun yerıne ya da arda turan

eGowiCh
11.Haziran.2007, 04:44
Şemsiye kesinlikle katılıyorum. Portekiz - Çek Cumhuriyeti maçının skoru bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan tek maç İsviçre maçı. Önümüzde tek bir maç kaldı ve eğer kazanırsak bir maça daha kalacak. Eğer kaybedersek son maç sadece formalite olacak. Bu yüzden biz kazanalım o maç bittikten sonra Çek Cumhuriyeti maçını düşünürüz.

O maçın skoru nasıl önemli değil? O maçta Çek Cumhuriyeti bir puan çıkarsa, bizim şansımız zora giriyor.

Diyelim o maç berabere bitti, biz yendik, puan durumu, Portekiz 4, Çek Cum. 4, Türkiye 3, İsviçre 0 olur. Son maça mutlaka galibiyet için çıkmak zorunda kalacağız. Galibiyet dışında hiçbir sonuç işimize yaramayacak.

Eğer o maçta Portekiz yenerse Çekleri, biz de İsviçre'yi yenersek, puan durumu, Portekiz 6, Çek Cum. 3, Türkiye 3, İsviçre 0 olacak. Son maçtan beraberlik bile bizi averajla çıkaracak.

Averaj olayına gelirsek, bizim İsviçre'yi tek farkla yendiğimizi düşünelim. -1 olacak averajımız. Portekiz de 3 farkla Çek Cum. yensin. Onların averajı da -2 olacak. Son maçta beraberlikte de averajla çıkan biz olacağız.

Bence Çek Cum. - Portekiz maçı inanılmaz önemli bizim için. Olur da Çek Cum. galip gelirse -ihtimal bile vermiyorum ama futbol bu- gruptan çıkmamız mucizelere bağlı olur, hatta çıkamayız bile diyebiliriz.

El Comandante
11.Haziran.2007, 04:52
O maçın skoru nasıl önemli değil? O maçta Çek Cumhuriyeti bir puan çıkarsa, bizim şansımız zora giriyor.

Diyelim o maç berabere bitti, biz yendik, puan durumu, Portekiz 4, Çek Cum. 4, Türkiye 3, İsviçre 0 olur. Son maça mutlaka galibiyet için çıkmak zorunda kalacağız. Galibiyet dışında hiçbir sonuç işimize yaramayacak.

Eğer o maçta Portekiz yenerse Çekleri, biz de İsviçre'yi yenersek, puan durumu, Portekiz 6, Çek Cum. 3, Türkiye 3, İsviçre 0 olacak. Son maçtan beraberlik bile bizi averajla çıkaracak.

Averaj olayına gelirsek, bizim İsviçre'yi tek farkla yendiğimizi düşünelim. -1 olacak averajımız. Portekiz de 3 farkla Çek Cum. yensin. Onların averajı da -2 olacak. Son maçta beraberlikte de averajla çıkan biz olacağız.

Bence Çek Cum. - Portekiz maçı inanılmaz önemli bizim için. Olur da Çek Cum. galip gelirse -ihtimal bile vermiyorum ama futbol bu- gruptan çıkmamız mucizelere bağlı olur, hatta çıkamayız bile diyebiliriz.

Egemen iyi hos diyorsun da öyle ya da böyle biz bu maci mutlaka kazanmaliyiz,yoksa zaten Cek maci fazla önemli olmayacak bizim icin.
Bizimkiler eger Ceklerin alacagi bir maglubiyetten sonra daha motive olacaklarsa hic oynamasinlar isvicre ile,bosuna zaman kaybi.Bence bakis acin biraz yanlis.

Ayrica Emrenin olmamasi fazla kötü degil.Ayhan,Topal,hatta Hamit oynar onun yerine.

Burak Duran
11.Haziran.2007, 04:55
Once cekler kaybetsin sonra biz alalim onemi yok demek olmaz cekler berabere kalar yada yenerse isimiz zora girer

Universal
11.Haziran.2007, 05:18

Kendimi yanlış anlatmışım özür dilerim. Türkiye, rakibi İsviçre'yi yenmediği sürece Portekiz - Çek Cumhuriyeti'nin skoru önemli olmadığını söyledim. Öncelikle bizim yenmemiz gerekiyor. Biz yendikten sonra otururz durumuza tekrar bakarız ve neyin gerekli olduğuna karar veririz.

Portekiz'in Çek Cumhuriyetini 1-0 yendiğini düşünürsek ve bizimde İsviçre'yi 1-0yendiğimi düşünürsek gene Çek Cumhuriyetini yenmemzi gerekecek bir üst tura çıkmamız için. Çünkü; o zamanda atılan goller eşit olacağı için yenilen gollere bakılacak ve biz orada geri kalacağımız için turnuvaya veda edeceğiz.

İşin kısası biz İsviçre'yi önce bir yenelim, gerkirse Çek Cumhruiyetinide yeneriz.

Grup öyle bir duruma geldki ki grubu üç takımda altı puan ile bitirebilir ve ilk kez altı puan alan bir takım turnuvaya veda eder.

Emurafu
11.Haziran.2007, 06:06
Stoperde Servet ve Emre aşık olacaktır..Keske Emre güngörü oynatsa:)

eGowiCh
11.Haziran.2007, 06:11
Evet, dediğin tabii ki doğru. Biz yenmediğimiz sürece, yani yenilirsek işimiz kesin bitiyor, beraberlikte umudumuz son maça kalıyor, tabii Çekler puan alamazsa Portekiz'den.

Bizim için galibiyet tek sonuç değil. Yenilmeyelim yeter. Yenersek elbette büyük avantaj, yenilirsek turnuvaya veda ederiz, berabere biterse de Çekler'in yenildiğini varsayarsak son maçta Çekler'i yenmemiz halinde tur atlarız. Tabii son maça galibiyet için çıkacağımıza, İsviçre'yi yenelim, Portekiz de Çekler'i yensin, son maçta beraberlik ihtimali de averajla işimize yarayabilsin, ne ala.

Düğüm yarın çözülecek bakalım, hep beraber göreceğiz. İnşallah skorların hepsi lehimize gelişir.

DjShenol
11.Haziran.2007, 07:13
Tuncay oynamasın.Takımı batırıyor. Arda duruken onun oynaması saçmaydı bence.

----------------Volkan------------------------
Sabri ----- Servet ------- Emre G.------ Hakan B.

---------------------- Aurelio ------------------------------

------------------ Ayhan ------ Tümer------------------

Hamit ---------------------------------------- Arda

---------------------- Nihat -------------------------------

RaSenGan
11.Haziran.2007, 07:29
Frei oynayamayacakmış.O yoksa gol atmaları çok çok zor..Maça büyük ihtimal Nihat yedek başlıycak.Semih oynarsa onun arkasında onu Alex gibi besleyen birisi olmalıki Semih Fenerbahçe'deki gibi olsun.

Aykan19o3
11.Haziran.2007, 07:35
Tuncay oynamasın.Takımı batırıyor. Arda duruken onun oynaması saçmaydı bence.

Sanırım Tuncay oynuyacak Emre'de yok oynaması kesin gibi.

Sheriff
11.Haziran.2007, 08:10
Tuncay' a fazla yükleniyorsunuz arkadaşlar.. Sonuçta hırslı, çalışkan ve kendini kanıtlamış bir oyuncu.. Bir maç kötü oynadı diye asıp kesmek etik olmaz..

Aykan19o3
11.Haziran.2007, 08:16
Frei oynayamayacakmış.O yoksa gol atmaları çok çok zor..Maça büyük ihtimal Nihat yedek başlıycak.Semih oynarsa onun arkasında onu Alex gibi besleyen birisi olmalıki Semih Fenerbahçe'deki gibi olsun.

Streller var ama Frei kadar etkili değil defansımız hata yapmadıkça İsviçre gol bulamaz.

Emurafu
11.Haziran.2007, 08:27
Şu nihat'ı tek forvet yazmayalım..Nihat tek forvet oynayamaz..İsvicre zaten sert savunma yapan takım..Villarealde daha çok serbest oynuyor

Bordo61Mavi
11.Haziran.2007, 08:42
Nihat tek forvet kaybolur adamlarin boylarini gormediniz heralde

GeNç KaRTaL
11.Haziran.2007, 09:06
Emre'nin olmayacak olması kötü oldu her ne kadar ilk maç sahada gözükmemesine rağmen.Yerine sanırım Tümer oynayacak.İnşallah verimli olur..

GodfatheR
11.Haziran.2007, 15:54
Frei sakatlandı diye bir rahatlama var gibi gözüküyo ama bu takımın en önemli kozlarından biride Barnetta sol tarafta oynuyo AML gibi Ronaldo'nun savunmamıza yaşattıklarından sonra Barnetta dan da korkmuyor değilim.

BlackEagle19o3
11.Haziran.2007, 16:11
Emre'nin yerine Topal oynamalı bence.Hamit de böylece Mr şeklinde oynar.Ml Arda olur ve Semih-Nihat ikilisiyle,savaşçı orta sahamıza güvenerek çift forvet oynayabiliriz;)

a.arıcı-11
11.Haziran.2007, 16:36
----------------Volkan------------------
Sabri-----Emre---------Servet-------Balta

Kazım-------Hamit-----Aurelio------Arda

------------Semih----------Nihat-------

şeklinde oynarız bence.Eski taktikle oynarsakta;
---------------------Volkan---------------------------
Sabri--------Emre-------Servet-----------Balta
-----------------Aurelio--------------------------
----------Hamit-------------Arda--------------
Kazım----------------------------------Tuncay
------------------Nihat-------------------

Kazım ilk maçtaki performası sonucunda büyük ihtimalle oynayacaktır.Gerçi Fatih Terim'e belli olmaz düşmanlarını sevindirebilir Kazım'ın.;;)

Alicanfmfan
11.Haziran.2007, 16:50
Emre'nin oynamamasını sakatlığa bağlayanlar var olabilir bir de isviçre seyircisinden çekinen sinyor terim emre yi bu dolaydanda oynatmıyor olabilir.
Gelelim maça Emre oynamıyormus o zaman takımdan gönderdigin tam yıldıraylık maç değil mi ama yedek beynimiz Tümer oynucakmıs !
İsviçre de gerek medya olsun gerek de futbolcular ortamı geriyorlar.İlk maçı da kaybettiler kendi seyircisinin önünde bizi yenmek istiyeceklerdir.Aynı durum bizde de olsa biz aynısını yapardık
Gelelemi sonuca üzülerek ki söylüyorum kazanacagımızı düşünmüyorum.Çok zor bir maç olucak gol bile atamayabiliriz.BAŞARILAR TÜRKİYE'M

Ayrıca Kazım'ın oynaması ve Arda'nında oynamasını düşünüyorum.Emre'nin,Gökhan'ın oynamamasına sevindim.Tuncay iyi bir futbolcu olabilir ama portekiz maçında ilk 18'e nasıl girmiş hayret ettim ayagında top tutamayan bir kişi nasıl 90 dk'yi çıkabilir.Tuncay 1 maç iyi 5 maç kötü en son belarus hazırlık maçında iyiydi.:zuhaha baya bir beklemeliyiz tuncay'ın iyi performansı için.

Rsa
11.Haziran.2007, 19:12
Bence bu maçta kesinlikle Semih ve Arda oynamalı.Diğer türlü Portekiz maçındaki gibi pozisyon bile bulamayız..

Universal
11.Haziran.2007, 20:06
Herkes taktik yapmış birde ben yapayım.

--------------------Volkan-------------------
----Emre Güngör----Servet----Hakan Balta
Hamit----Aurelio----Gökdeniz-----Arda
----Kazım-----Semih----Nihat-------

Cyzio
11.Haziran.2007, 21:47
Herkes taktik yapmış birde ben yapayım.

--------------------Volkan-------------------
----Emre Güngör----Servet----Hakan Balta
Hamit----Aurelio----Gökdeniz-----Arda
----Kazım-----Semih----Nihat-------

Defans zaten berbat, böyle bir taktikle çıkmak demek gel 5-6 tane at demek..

Onurap
11.Haziran.2007, 21:56
Bence çift forvet oynamalıyız iswiçrenin pek hücüm gücü yok..Servet insakatlığı düşündürüyor beni oynasa bile ne derece faydalı olabilir zaten oynadığı yer hataya müsait değil..

scar face
11.Haziran.2007, 22:09
Volkan
Sabri Emre Güngör Servet Uğur Boral

Kazım Hamit Aureilo Arda

Nihat Semih
Benım görüşümde bu sizden farklı olan dlde Uğuru düşünmem bence daha yararlı olur.Çünkü galibiyet için kanatlardan top getirmesi gereken hızlı bir Uğura ihtiyacımız var sağ kanattada Sabri ve Kazım iyi iş yapar bence...

yunusgs
11.Haziran.2007, 22:12
Volkan kalede Sabri Emre Güngör Gökhan Zan Hakan Balta defans Kazım Hamit Aurelio Arda orta saha Nihat Mevlüt forvet olmalı bence.

Raten
11.Haziran.2007, 22:30
Allah yardımcımız olsun
İyi bir futbolla 2-0 kazanacağımızı düşünüyorum

Onurap
11.Haziran.2007, 22:31
Bencede solbek uğur oynayabilir ardayla daha iyi anlaşabilirler..Emre sakatlığı düşünürsek hamit ortasa oynar..E.aşık oynama inşallah ya..Emre servet varken ne gerek var e.aşıka.. : (

deniz.91
11.Haziran.2007, 22:32
http://www.sporx.com/images/1/187/6389_B_doner_B.jpg

İsviçre gazteesinde çıkmış bugün:@

KaPaLı
11.Haziran.2007, 22:34
şimdi bişey yazcm ama çok ağır olck tövbee tövbeee

anilton
11.Haziran.2007, 22:37
Napalım illa ki Alpay'ımı alalım kadroya,kovalasın bunları.Ortamı boş yere geriyorlar.Böyle durumlarda bizim her zaman hırs ve motivasyonumuzla avantajlı konuma geçeceğimizden haberleri yok.Maçtan sonra kaçacak değil,utançlarından girecek delik arayacaklar,az kaldı,sabır...

Aykan19o3
11.Haziran.2007, 22:38
Haydi çocuklar ne olur şunlara 5 tane atında görsünler günlerini.

Ayrıca birşey daha dikkatimi çekti onların medyası bu kadar ortamı gererken bizim medyamız ( Fotomaç vs ) yalan yalan transfer haberleri yazıyor.. İlginç :)

Sekopej
11.Haziran.2007, 22:43
Teknik direktörleri, oyuncuları bu olayların geçmişte kaldığını ve unuttuklarını açıkladılar. Çoğu İsviçre taraftarı da bu şekilde oratmı germeye çalışan birkaç gazetenin gazına gelmeyip, sağduyulu davranıyorlarmış. Biz de gaza gelmeyelim, savaşa gider gibi beklemeyelim maçı.

Emre Güngör'ü zaten ilk planda düşünmemişti Terim. Kadroya sonradan dahil edilmişti, bu maçta da oynatmayacaktır. Emre Aşık oynayacaktır. Solda Uğur sağda Sabri Emre'nin yerinde de Hamit olabilir. Kazım forvete kaydırılmazsa O'nun yerine Tümer oynayabilir. Tuncay-Nihat-Semih 3'lüsünden 2'si de forveti oluşturur.

Cyzio
11.Haziran.2007, 23:25
İSVİÇRE

1- Benaglio 5- Lichtsteiner 4- Senderos 20- Müller 3- Magnin 19- Behrami 8- Gökhan 15- Fernandes 16- Barnetta 10- Hakan 11- Streller

TÜRKİYE

23- Volkan 20 -Sabri 15- E.Aşık 3- Hakan Balta 16- Uğur Boral 18- Kazım 22- Hamit 7- Aurelio 14- Arda 8- Nihat 9- Semih

Bordo61Mavi
11.Haziran.2007, 23:29
Türkiye'nin ilk 11'i belli oldu
11 Haziran 2008

2008 Avrup Şampiyonası A Grubu'ndaki ikinci maçında Ay-Yıldızlılar bu akşam Basel'de turnuvanın ev sahiplerinden İsviçre ile karşılaşacak.

21:45'te başlayacak maça artık saatler kaldı ve A Milli Futbol Takımımız'ın sahaya süreceği ilk 11 de belli oldu. Gökhan Zan ve Emre Belözoğlu bu karşılaşmada sakatlıkları nedeniyle yer almayacak.
İşte İsviçre karşısına çıkacak ilk 11'imiz:
Volkan Demirel, Hamit Altıntop, Servet Çetin, Emre Aşık, Hakan Balta, Aurelio, Tümer Metin, Arda Turan, Gökdeniz Karadeniz, Tuncay Şanlı, Nihat Kahveci.

kaynak HURRIYET

Onurap
11.Haziran.2007, 23:29
MİLLİ TAKIMIMIZIN 11'İ BELLİ OLDU!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/46976_1_080611161026.jpg

A Milli takımımızın, İsviçre karşısında sahada yer alacağı 11 belli oldu...

İşte 11'imiz;

Kaleci: Volkan

Defans: Hamit, Emre Aşık, Servet, Hakan Balta

Orta saha: Gökdeniz, Aurelio, Tümer, Arda

Forvet: Nihat, Tuncay

Fatih Terim'in ilk maçta Portekiz karşısında sahaya çıkarttığı kadrodan farkı olarak, sakat olan Emre Belözoğlu'nun yerine Tümer Metin, Colin Kazım'ın yerine Gökdeniz Karadeniz, Gökhan Zan'ın yerine Emre Aşık, Mevlüt'ün yerine ise Arda, bu akşam oynanacak karşılaşmada forma şansı bulan isimler oldu.

MARATON.COM.TR/ÖZEL

El Comandante
11.Haziran.2007, 23:30
Su Fatih Terimin yaptigina bakin yahu,yazik günahtir bu Emre Güngör´e ..
Emre Asik gecen macta oyuna girdi,nasil hatalar yaptigini gördük.Ne desek bos,biz burada milli takim icin üzülürken,o orada kendi egoistce verdigi kararlarla duruyor.
Sinir bozucu,milli takimdan ümit kesici bir durum ...

Oghuse
11.Haziran.2007, 23:32
Kadro idare eder ancak Emre Aşık yerine E.Güngör Tuncay yerine Kazım veya Mevlüt olsa çok daha iyi olurdu..

BeeTLeJuiCe
11.Haziran.2007, 23:38
Tuncay umarım bugünkü maçta iyi oynar.
Nihat yine istediğini yapamayacak bence, atarsa pozisyonunu kendisi yaratır geriden gelir atar, yada bi serbest vuruş falan anca öyle atar.

Servet'in maça yetişmesi ise sevindirici.

anilton
11.Haziran.2007, 23:42
Servet'in oynayacak olması çok çok iyi.Olası havadan Streller tehlikesine son verecektir Servet.F.Terim'in Gökdeniz'i hatırlaması sevindirci,ancak nedense Gökdeniz 11'De çıktığı maçlarda faydalı olamıyor takıma,bugün umarım gerçek meziyetlerini sergiler.Hamit yine sağ bek,Sabri düşünülebilirdi orada,Hamit'te o.sahaya alınarak verimi artırılabilirdi.Ama Hoca böyle uygun görmüş,bize yine desteklemek düşüyor...

Allah yardımcımız olsun...

YusufT
11.Haziran.2007, 23:45
Arda'nin oynamasi cok iyi oldu.

Kadro bence suan iyi.

Alicanfmfan
11.Haziran.2007, 23:55
İsviçreyi hezimet ile yenelim istersek gruptan çıkamayalım hiç farketmez ;;)

Jesus_FB
11.Haziran.2007, 23:56
Aurelio ortada çok yalnız kalıcak

Raten
11.Haziran.2007, 23:59
Tümer'e forma vermese iyi olurdu ama onun seçimi böyle ne yapalım
Şu maçı bir kazansak daha ne isterim :)

eGowiCh
12.Haziran.2007, 00:18
Şimdi Lig TV'yi izledim, muhtemel onbir olarak şunu verdi:
Volkan, Uğur Boral, Servet, Emre Güngör, Sabri, Arda, Tümer, Aurelio, Hamit, Tuncay, Nihat.

Gökdeniz de oynayabilir dedi.

Kazım neden oynamıyor acaba, geçen maçta bizim takımın en iyisiydi hiç kuşkusuz ama bu maç oynamayacak olması şaşırtıcı.

Sheriff
12.Haziran.2007, 00:22
Kazım'ın oynamaması çok şaşırtıcı gerçekten.. Birçok kişinin Portekiz maçında takımımızın yıldızı olarak gösterdiği Kazım kenarda.. Neyse...
Umarım takımımız bu maçı alacaktır.. İyi bir takımımız var tek zaafımız organize olamamamız.. Bu maçta bu şanssızlığı kırarız diye düşünüyorum..

Alicanfmfan
12.Haziran.2007, 00:27
Kazım yoksa eger.F.Terim macere peşindedir ;;)

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 00:27
Tuncay umarım bugün iyi oynar.. Onun dışında fena kadro değil..

Nocna Mora
12.Haziran.2007, 00:31
Hamit yine bekte oynayacaksa yandık. Terim hala anlamıyor. Sabri'yi oynatsa Hamit'in yerine.Ayrıca Emre Güngör olmalıydı Emre Aşık'ın yerine...

Rsa
12.Haziran.2007, 00:32
Portekiz maçının en iyisi Kazım neden yok anlamadım.Ayrıca yine Hamit sağ bekte ve direk forvet olarak Nihat var.Ayağında top tutamayan Tuncay sahada.Olası bir fiyaskoya hazır olmalıyız bence..

Raten
12.Haziran.2007, 00:32
İnşallah kazanırız Kazım'ın olmayışını anlayamıyorum

The.Crow
12.Haziran.2007, 00:49
Şimdi Lig TV'yi izledim, muhtemel onbir olarak şunu verdi:
Volkan, Uğur Boral, Servet, Emre Güngör, Sabri, Arda, Tümer, Aurelio, Hamit, Tuncay, Nihat.

Enteresan bir kadro olmuş. Görünüşe göre Uğur Boral sol bek oynayacak. Bu durumda Uğur'un etkili olması zor.Defansif yönleri çok zayıf. Ayrıca Tümer'in ilk 11 çıkması büyük hata olur bence. 90 dakika çıkaramayacağı belli. Sonradan tercih edilmesi daha iyi olurdu.

Bu maçta İsviçre gol atamaz.Bence 0-0 garanti.Yapacağımız tek şey bir gol atmak ve bunu başaracağımıza inanıyorum.Bu akşam yeneceğiz bence. Ancak Semih de oynamalı gol atmamız için.

Bordo61Mavi
12.Haziran.2007, 01:04
Ilk 11 zaten aciklandi.

Gokdeniz e fizigi zayif diyenlere guluyorum, adam rusyada fizigin on planda oldugu bi ulkede futbol oynuyor. Bugunde milli takimizin galibiyetinde buyuk bi rol oynicak ins

Universal
12.Haziran.2007, 01:05
Kazım'ın oynamaması çok şaşırtıcı gerçekten.. Birçok kişinin Portekiz maçında takımımızın yıldızı olarak gösterdiği Kazım kenarda.. Neyse...
Umarım takımımız bu maçı alacaktır.. İyi bir takımımız var tek zaafımız organize olamamamız.. Bu maçta bu şanssızlığı kırarız diye düşünüyorum..

Bu kesin bir onibr değil, Tümer'i çıkarıp oyuna Kazım'ı alacağı ve taktiksel dizilişde değişikler yapacağıda söyleniyor. Birde Uğur Boral sol bek olarak yetersiz. Oynatılması takıma zarar katabilir. Ofansif yönü güçlü bir oyuncu.

Raten
12.Haziran.2007, 01:07
Ilk 11 zaten aciklandi.

Gokdeniz e fizigi zayif diyenlere guluyorum, adam rusyada fizigin on planda oldugu bi ulkede futbol oynuyor. Bugunde milli takimizin galibiyetinde buyuk bi rol oynicak ins

Umarım kadroda yer alır Gökdeniz

Burak Duran
12.Haziran.2007, 01:15
Tuncay tam yerinde oynuyor ama Kazim bu macta kesilmemeliydi. Gokdeniz iyi oyuncu ama colin olmaliydi

ForsakeN
12.Haziran.2007, 01:15
Portekiz maçının en iyisi Kazım ilk11'de yok. YAZIKLAR OLSUN !!!

Bordo61Mavi
12.Haziran.2007, 01:18
Portekiz maçının en iyisi Kazım ilk11'de yok. YAZIKLAR OLSUN !!!

Cidden biz ayni macimi izledik, Kazim nasil en iyisi'mi$ milli takimin

Cyzio
12.Haziran.2007, 01:20
Portekiz maçında sahada Servet dışında bişey yapabilen bir oyuncu yoktu..

ForsakeN
12.Haziran.2007, 01:22
Cidden biz ayni macimi izledik, Kazim nasil en iyisi'mi$ milli takimin

4 gün önceki maçsa izlediğin evet aynı maç.

Kazım o maçta pas yapabilen,adam eksiltip pozisyon hazırlayabilen, yani takıma yararlı işler yapan 1-2 oyuncudan biriydi Türkiye adına

Bordo61Mavi
12.Haziran.2007, 01:26
4 gün önceki maçsa izlediğin evet aynı maç.

Kazım o maçta pas yapabilen,adam eksiltip pozisyon hazırlayabilen, yani takıma yararlı işler yapan 1-2 oyuncudan biriydi türkiye adına

Turkiye adam gibi pozisyona girmedi o macta.

O macta sadece Servet oynadi. Kazimi kotulemiyorum, aksina sevdigim bi futbolcu ama o macta oynayamadi Kazim

El Comandante
12.Haziran.2007, 01:26
Kazim tercihi cok dogru,Milli takimda oynayacak kapasiteye sahip birisi degil.1-2 calim atmakla yararli futbolcu olunmuyor.Gökdeniz ondan kat ve kat daha iyi bir futbolcu.

anilton
12.Haziran.2007, 01:30
Şaşılacak bir durum yok,Kazım o maçta iyi oynadı diye bu maçta 11'de olacak diye bir garantisi yok.Ve ya Tuncay o maçta çok kötü oynadı diye bu maçta oynamayacak diye bir kaide yok.O maçın taktiğine,hocanın kafasında canlandırdığı oyun planında Kazım'a yer vardı,oynattı.Demek ki bugün düşündüğü oyun şablonunda Kazım'ın 11'de yeri yok,böyle düşünülmeli...

Lionel Andres Messi
12.Haziran.2007, 01:33
kazım şut çekmiyor,top kazanmıyor,defansa yardıma gelmiyor,fazla sorumluluk alamıyor(portekiz maçı için).vazgeçilmeyecek bir oyuncu değil tecrübe eksikliğide var.şahsen gökdenizi tercih ederim ben.

ama kazımada ihtiyacı olacak mutlaka 2. yarı oyuna girecektir.

Sheriff
12.Haziran.2007, 01:34
Kazım'ı kadroya almazsa Fatih terim büyük hata yapar.. Kazım çok kaliteli bir oyuncu, ligimizde olsun milli takımda olsun mevkisinin en kaliteli ismi.. Son maçtada çalımlarıyla olsun, ortalarıyla olsun, paslarıyla olsun bişeyler yapmaya çalıştı ama takım komple kötüydü, sonuç vermedi.. Gökdeniz ortada Tümer'in yerine oynamalıydı.. O mevkide Emre'nin yerini doldurabilecek tek oyuncu Gökdeniz..

Cyzio
12.Haziran.2007, 01:35
Kazım 2.yarı mutlaka girer oyuna.Büyütmenin bir manası yok..

fmsmyrna
12.Haziran.2007, 01:36
Uğur Boral yerine yine Hakan Balta'ya döndüler kadroda.Orta saha çok ofansif Aurelio tek kalıcak.Hamit oynacağına gelsin Nihat Tuncay falan oynasın sağ bekte daha iyi Hamit bekte iyi oynayamıyor.

anilton
12.Haziran.2007, 01:36
Kazım'ı kadroya almazsa Fatih terim büyük hata yapar.. Kazım çok kaliteli bir oyuncu, ligimizde olsun milli takımda olsun mevkisinin en kaliteli ismi.. Son maçtada çalımlarıyla olsun, ortalarıyla olsun, paslarıyla olsun bişeyler yapmaya çalıştı ama takım komple kötüydü, sonuç vermedi.. Gökdeniz ortada Tümer'in yerine oynamalıydı.. O mevkide Emre'nin yerini doldurabilecek tek oyuncu Gökdeniz..

Sen yapma bari Allah aşkına,Gökdeniz orada oynayacak en son kişidir...

Sheriff
12.Haziran.2007, 01:38
Sen yapma bari Allah aşkına,Gökdeniz orada oynayacak en son kişidir...
Olurmu canım, Emre hem ayağında top tutan hemde çok koşan bir oyuncu.. Gökdeniz'de öyle.. Bence Gökdeniz orada iyi oynar.. Tümer top tutar top çıkarır ama savunmaya yardım etmez.. Aurelio tek kalır çok zorlanır.. Ayhan olabilir onunda hücum özellikleri yeterli olmaz, ayağında iyi top tutamaz.. Oyun kuramaz..

Cyzio
12.Haziran.2007, 01:40
Tamam güzelde Gökdeniz hep sol veya sağ açık oynadı yıllardır.Bu özellikleri var ama bu mevkiide oynadığı maçlar parmakla gösterilecek kadardır.Orada oynarsa pek verimli olamaz..

eGowiCh
12.Haziran.2007, 01:41
Kazım'ı Fatih Terim tek bir şekilde keserse saygı duyarım, o da Hamit'in orta sahanın sağında oynatılıp, Kazım'a yer kalmaması durumunda, onun dışında Kazım kesinlikle takımda oynamalıdır. Gerek hazırlık maçlarında, gerek Portekiz maçındaki performansıyla formayı hakediyor. Geçen maçtaki kadrodan zorunlu değişiklikler dışında bir iki değişiklik yapılması lazım.

Benim ideal onbirim: Volkan, Hamit, Emre Aşık, Servet, Hakan Balta, Kazım, Aurelio, Ayhan veya Gökdeniz, Arda, Tuncay, Nihat.

Bakalım nasıl bir kadro sahaya çıkacak, ondan da önemlisi nasıl bir oyun anlayışı sergilenecek.

BlackEagle19o3
12.Haziran.2007, 01:43
Emre Aşık yerine mutlaka Emre Güngör olmalıydı,Kazım'ın ilk 11'de oynatmayarak doğru bir adım attı tebrikler Fatih hoca.Ben bugün Tümer'in performansını da merak ediyorum.Orta sahayı güçlendirmek açısında orda Mehmet Topal daha iyi bir tercih olabilirdi.Semih'i de bekliyordum aslında Tuncay veya Gökdeniz yerine.Yine hücumda baskı kurmakta güçlük çekebiliriz...

anilton
12.Haziran.2007, 01:44
Olurmu canım, Emre hem ayağında top tutan hemde çok koşan bir oyuncu.. Gökdeniz'de öyle.. Bence Gökdeniz orada iyi oynar.. Tümer top tutar top çıkarır ama savunmaya yardım etmez.. Aurelio tek kalır çok zorlanır.. Ayhan olabilir onunda hücum özellikleri yeterli olmaz, ayağında iyi top tutamaz.. Oyun kuramaz..

Gökdeniz bir kere özellikleri bakımından oyun kurucu mevkiinde oynayacak meziyetere sahip değil.Gökdeniz süratli,seri ve ilk teması iyi olan bir isim.Daha çok geniş alanlarda etkili bir isim.O.sahanın ortasında oynayacak oyuncu ayağında iyi top saklamalı,topu ayağına yapıştırmalı,fiziğini iyi kullanmalı,oyun görüşü iyi olmalı,oyunu iyi okumalı,pasları iyi olmalı.Gökdeniz orta sahanın ortasında oynayacak bir isim değil asla...

Sheriff
12.Haziran.2007, 01:44
Tamam güzelde Gökdeniz hep sol veya sağ açık oynadı yıllardır.Bu özellikleri var ama bu mevkiide oynadığı maçlar parmakla gösterilecek kadardır.Orada oynarsa pek verimli olamaz..
Öyle olduğunu biliyorumda, özelliklerine bakılırsa bu mevkide oynayabilir.. Yada Hamit oynar Sabri beke geçer.. Hamit'de o görevi ne kadar iyi yapabilir tartışılır tabi..Tekniği yerinde ama hızlı hareket edemiyor Hamit..

Bence teknik top saklayabilen seri ve çok koşan bir oyuncu.. Ayrıca hücuma katılırkende çok fayda sağlar.. Kanatlara gider gelir.. Gökdeniz'i burada denerse bence çok etkili olur..

BlackEagle19o3
12.Haziran.2007, 01:45
Kazim tercihi cok dogru,Milli takimda oynayacak kapasiteye sahip birisi degil.1-2 calim atmakla yararli futbolcu olunmuyor.Gökdeniz ondan kat ve kat daha iyi bir futbolcu.

Hay ağzına sağlık Baran.Ben günlerdir bunu anlatmaya çalışıyorum.Anlayana...Zaten kullandığın ''sokak topçusu'' terimi de ona cuk diye oturmuştu...

fmsmyrna
12.Haziran.2007, 01:47
Katılıyorum Kazım'ı Hamit kesebilir.Hazırlık maçları dahil en az şans verdiği oyuncu Gökdeniz'di bir anda 11'e girdi.Bende bunu diyorum bir türlü oyun sistemimiz ve kemik kadromuz yok sürekli değişiyor.Oyuncular tam olarak ne yapacaklarını bilmiyor gibi.Tümer'i 11 de çıkarsa merak ediyorum ne kadar koşucak savunma yapacak.Forvette Tuncay Nihat doğru tercih artık Tümer bu ikilinin koşularına uygun pas atmalı

eGowiCh
12.Haziran.2007, 01:48
Mutlaka çift forvet oynanmalı diye düşünüyorum. Semih-Nihat veya Tuncay-Nihat ideal olabilir. Semih-Nihat daha iyi bir tercih olabilir aslında ama Tuncay da yedek kalacak adam değil, solda Arda oynayacağından mecbur Tuncay forvette oynayacak.

Emre Aşık tercihi bence çok doğru. Emre Güngör'ün uluslararası tecrübesi sıfır. Düşünsenize, ilk kez bir Avrupa maçına çıkıyorsunuz, o da EURO 2008 ve kader maçı, inanılmaz heyecanlı olur Emre. Hazırlık maçlarında da eli ayağına dolanıyordu, bence oynatılmamalı, çok tecrübesiz. Emre Aşık'ın uluslararası tecrübesi çok fazla, bence o mevkiide Aşık oynamalı kesinlikle, doğru bir tercih.

Mehmet Topal bu maçın adamı değil bence, çünkü ofansif oynacağız ve Topal defansif bir adam. Orta sahada Topal-Aurelio demek, defansif bir anlayış demektir, bu yüzden kesinlikle Topal oynamamalı, Portekiz maçında oynayabilirdi mesela, veya turu geçersek üst turlardaki maçlarda oynayabilir 2. ön libero olarak.

Tümer fizik olarak çok yetersiz, umarım orta sahada Fernandes ve Gökhan İnler arasında ezilmez. Benim tercihim Tümer yerine Ayhan (çift yönlü olduğundan) veya Gökdeniz (hızlı olduğundan) olurdu. Gökdeniz özellikle orada iş yapabilir, Fernandes ve İnler'den hızı sayesinde kurtulabilir.

El Comandante
12.Haziran.2007, 01:52
Emre Aşık tercihi bence çok doğru. Emre Güngör'ün uluslararası tecrübesi sıfır. Düşünsenize, ilk kez bir Avrupa maçına çıkıyorsunuz, o da EURO 2008 ve kader maçı, inanılmaz heyecanlı olur Emre. Hazırlık maçlarında da eli ayağına dolanıyordu, bence oynatılmamalı, çok tecrübesiz. Emre Aşık'ın uluslararası tecrübesi çok fazla, bence o mevkiide Aşık oynamalı kesinlikle, doğru bir tercih.

Emre Güngör Galatasaraya gelirken de tecrübesiz falan deniliyordu,hangi macta siritti ? Hangi macta bizleri utandirdi ? Birakin su tecrübesiz laflarini,bu futbolcu Türkiyenin en iyi stoperlerinden birisi ve Emre Asiktan daha iyi.
Emre Asik gecen macta oyuna girdi de ne oldu ? Bizi kurtardi mi ?

Emre Güngör-Servet ikilisi Galatasaray´da da oynayan ikilidir,birbirlerini iyi taniyorlar,uyumlari var.Daha ne gerekiyor Milli takimda oynayabilmesi icin ?

Ben söyleyeyim,Fatih Terim tarafindan torpilli olmasi gerekiyor.:icon_biggrin:

MeMo
12.Haziran.2007, 01:53
Takımın en iyisini oynatmayan Terim'i tebrik eden arkadaşları tebrik ederim. :)
1-2 çalım demişsiniz geçen maçta onu yapamayanlarda oldu umarım Arda, Kazım'ın yaptıklarından fazlasını yapar da görürüz .

Bu arada Baran Emre Güngör niye sırıtsın ki hangi üst düzey forvete karşı oynadı.Son oynadığı milli maçtada gördük zaten milli takım topçusu olmadığını.

Sheriff
12.Haziran.2007, 01:55
Emre Güngör tecrübesiz bir oyuncu, milli takımda oynayabilecek kapasitesi yok.. Onun yerine yıllardır milli takımda oynayan Emre Aşık doğru karar olur..

anilton
12.Haziran.2007, 01:57
Emre Güngör Galatasaraya gelirken de tecrübesiz falan deniliyordu,hangi macta siritti ? Hangi macta bizleri utandirdi ? Birakin su tecrübesiz laflarini,bu futbolcu Türkiyenin en iyi stoperlerinden birisi ve Emre Asiktan daha iyi.

Emre Güngör-Servet ikilisi Galatasaray´da da oynayan ikilidir,birbirlerini iyi taniyorlar,uyumlari var.Daha ne gerekiyor Milli takimda oynayabilmesi icin ?

Baran her türlü eleştiriyi yap ama,şu torpil düşüncesini çıkar kafandan.Emre Güngör Servet sakatlandı diye çağrıldı kadroya.Ama Servet iyileşti Emre yine kadroda kaldı.Terim onu en baştan düşünmüyordu zaten.Düşünmüş olsa kadroyu ilk çağırdığı zaman onuda çağırırdı...

El Comandante
12.Haziran.2007, 02:02
Sizin futbola bakis aciniz cok farkli(Kazim´i begenenlere söylüyorum).

Kazim ne yapti mac boyunca anlatin.Benim izledigim Kazim ilk yari boyunca hicbirsey yapmadi,aldigi topu hemen oynadi,bir kere cizgiye inip orta acmadi,defansif yönden zaten hic yararli olmadi,orta saha cizgisinin gerisine gelmedi.O bölgede sag kanattan cakma sag bek olan Hamit cok zor anlar yasadi.Ilk yari bitiminde cogu kisi burada Kazim böyle kötü falan diyordu,mesajlari bulur eklerim.(=

2.yarida ne yapti da Kazim bu kadar begeni topladi ?
Yine defansif yönden tek olumlu hareket yapmadi,yine cizginin gerisine gelmedi,ama bu sefer calim atmaya basladi.Aldigi toplarda 1-2 calim atip pas verdi,ama yine cizgiye inip orta acmadi,iceriye inip kaleye sut cekmedi,arada gereksiz top kayiplari yapti.Ama mac sonunda cogu burada Kazimi begendigini söyledi.Nedeni Milli takimdan ogün herkesin kötü olmasiydi.Kazim da 1-2 calim atarak hemen sizde iyi oynadi kanisini olusturdu.

Avrupa Sampiyonasindayiz,bu sampiyonada defans cok önemlidir,Kazim defansif acidan 0,bekle anlasmasi 0,tek basina gidiyor 1-2 kisi calimliyor,takimi yavaslatiyor,takimin oyun disiplinini bozuyor.Kazim yüzünden kac kere Portekiz sag kanadimizdan geldi,bunlari görün biraz.Futbolcu calim atmakla olunmaz.

eGowiCh
12.Haziran.2007, 02:02

Emre Güngör tecrübesiz, bunu inkar edemezsin. Kaç tane Avrupa maçına çıktı, kaç tane uluslarası maça çıktı, kaç tane milli maça çıktı? Türkiye liginde iyi oynamış olabilir ama bu tecrübeli olduğu anlamına gelmez.

Hemen Türkiye'nin en iyi stoperlerinden biri yapmayalım arkadaşlar bir iki maç oynadı diye adamı. Seneye bu performansı gösteremezse ne olacak? Bir çıkış yakaladı ve milli takıma "yedek" olarak alındı. Emre Aşık'ın da hakkını yemeyelim, son derece tecrübeli ve kaliteli bir stoper, şu an belki eski performansında olmayabilir ama tecrübe faktörü çok önemli.

Emre Aşık forvet değil ki bizi kurtarsın Portekiz maçında, veya ofansif bir oyuncu değil. Onu oyuna Fatih Terim maçı kurtarsın diye almadı zaten, mecburiyetten aldı. Emre Güngör bugün oynasa o da bizi kurtarsın diye oynamayacak.

fmsmyrna
12.Haziran.2007, 02:03
Bencede Emre Aşık daha doğru bir tercih en azından rakibine yakın oynamayı seviyor ve bu şekilde oynadımı rakibini bırakmıyor vücudunu iyi kullanıyor.

eGowiCh
12.Haziran.2007, 02:06

Kazim ne yapti mac boyunca anlatin.Benim izledigim Kazim ilk yari boyunca hicbirsey yapmadi,aldigi topu hemen oynadi,bir kere cizgiye inip orta acmadi,defansif yönden zaten hic yararli olmadi,orta saha cizgisinin gerisine gelmedi.O bölgede sag kanattan cakma sag bek olan Hamit cok zor anlar yasadi.Ilk yari bitiminde cogu kisi burada Kazim böyle kötü falan diyordu,mesajlari bulur eklerim.(=

Yine defansif yönden tek olumlu hareket yapmadi,yine cizginin gerisine gelmedi,ama bu sefer calim atmaya basladi.Aldigi toplarda 1-2 calim atip pas verdi,ama yine cizgiye inip orta acmadi,iceriye inip kaleye sut cekmedi,arada gereksiz top kayiplari yapti.Ama mac sonunda cogu burada Kazimi begendigini söyledi.Nedeni Milli takimdan ogün herkesin kötü olmasiydi.Kazim da 1-2 calim atarak hemen sizde iyi oynadi kanisini olusturdu.

Avrupa Sampiyonasindayiz,bu sampiyonada defans cok önemlidir,Kazim defansif acidan 0,bekle anlasmasi 0,tek basina gidiyor 1-2 kisi calimliyor,takimi yavaslatiyor,takimin oyun disiplinini bozuyor.Kazim yüzünden kac kere Portekiz sag kanadimizdan geldi,bunlari görün biraz.Futbolcu calim atmakla olunmaz.

Kazım o gün ileride top tutan tek oyuncuydu. Bu çok önemli, topu alıp rakip yarı alanda tutuyor fiziğiyle ve tekniğiyle, bizim takımın ofans yapması için gerekli zemini hazırlıyor. O gün hangi oyuncu bu dediklerini yaptı da Kazım yapmadı? Öyle bir yazmışsın ki, sanki bütün takım sağlı sollu ataklar geliştirdi, herkes sıfırı indi orta açtı, herkes uzaktan şut attı, defansa yardım etti, bir tek Kazım bunları yapmadı. Kazım gayet iyi bir performans sergiledi. Sırf Fenerbahçeli olduğu için bu kadar da eleştirilmez bir oyuncu. Fenerbahçe'de değil Galatasaray'da oynasa yere göğe sığdıramazdın, eminim.

GeNç KaRTaL
12.Haziran.2007, 02:06
Ben şunun yerine şu oynasaydı,şu nasıl ilk 11 de olur gibi şeylerden çok takım olarak sahada ne yapacağımızdayım.Portekiz maçında takım olarak hiç bir şey yapmamıştık.Önemli olan takım oyunu.Eğer bugün iyi bir takım oyununu sahaya yansıtabilirsek,bireysel hataları-özellikle savunmada-en aza indirebilirsek bence maçı kazanabiliriz.Zaten şu anda turnuvadaki maçlara bakarsak galibiyet alan takımların çoğu oynadıkları takım oyunu sonucu galibiyete ulaştılar.Misal Almanya,misal Hollanda,misal İspanya..Mesela İsveç dün akşamki maçta takım olarak iyi savunma yaptı ama hücumda bireysel yeteneği İbrahimovic sayesinde maçı kazandı.İnşallah sahada ne yaptığını bilen,iyi top oynayan bir milli takım seyrederiz..

Sheriff
12.Haziran.2007, 02:07

İlk yarıda Terim ona serbestlik sağlamadı ama ikinci yarıda bunu yaptı.. İkinci yarıda çalımda attı, ortada açtı, gollük pasta verdi.. İkinci yarıdaki futboluyla Kazım takımın en iyisiydi.. Maç boyunca sen ya izlemedin yada izledinde Kazım'a top gelince kafanı filan çevirdin iyi bişey yaparsa görmedim derim diye :zuhaha

El Comandante
12.Haziran.2007, 02:08
Emre Güngör tecrübesiz, bunu inkar edemezsin. Kaç tane Avrupa maçına çıktı, kaç tane uluslarası maça çıktı, kaç tane milli maça çıktı? Türkiye liginde iyi oynamış olabilir ama bu tecrübeli olduğu anlamına gelmez.

Hemen Türkiye'nin en iyi stoperlerinden biri yapmayalım arkadaşlar bir iki maç oynadı diye adamı. Seneye bu performansı gösteremezse ne olacak? Bir çıkış yakaladı ve milli takıma "yedek" olarak alındı. Emre Aşık'ın da hakkını yemeyelim, son derece tecrübeli ve kaliteli bir stoper, şu an belki eski performansında olmayabilir ama tecrübe faktörü çok önemli.

Emre Aşık forvet değil ki bizi kurtarsın Portekiz maçında, veya ofansif bir oyuncu değil. Onu oyuna Fatih Terim maçı kurtarsın diye almadı zaten, mecburiyetten aldı. Emre Güngör bugün oynasa o da bizi kurtarsın diye oynamayacak.

Tecrübe faktörü tabi önemlidir ama ahi gitmis bahi kalmis bir futbolcuyu da oynatmanin bir manasi yoktur.Hakan Sükür neden cagirilmadi ozaman ? Ondan daha tecrübelisi mi var,forvette de sorun yasiyoruz iste.

Emre Güngör 1-2 mac degil,Ankaragücünde oynarken de kaliteli bir stoper oldugunu kanitlamisti,ülkemizde medya destegi olmadan biryerlere gelmek zor.Emre Galatasaraya gelince herkesin gözü önünde olmaya basladi.Yoksa Emrenin zaten bir zaafi yoktu ki.

Emre Asik sadece adam markajinda iyidir,ama kesinlikle Emre Güngörden iyi degildir,onun oynamasi gerekiyordu.

MeMo
12.Haziran.2007, 02:09
Baran artık Kazım'la ne alıp veremediğin var düşünmeye başladım.Hadi bizi boşver bütün yorumcular benim dediğimi diyor fakat bir tek seni gördüm takımın en iyisine sadece çalım atıyor gibi saçma kulplar bulan.

fmsmyrna
12.Haziran.2007, 02:10

Ben kendi adıma söyleyeyim bencede o günün Servet'le en iyi iki isminden biriydi.İlk yarıda pek etkili değildi ki bir kart yemişti temkinli oynadığı belli oluyordu.2.yarıda diyorsunki şut çekmedi çizgiye inmedi bunlar rakip sahda yapılacak işler Kazım 2. yarıda topu nerede aldı kendi yarı sahasında aldı rakip sahaya taşımaya çalıştı.Öyle ki bunu başarabilen 2 oyuncudan biriydi.Diğeride yine beğenilmeyen Emre'ydi.Çalım çok önemli futbolda hele önemli maçlarda Portekiz öyle yerleştiki bizim boşta adamımız yoktu.Çalım atarak adam eksilterek boşa adam çıkmasını sağlamaya çalıştı.Zaten arkasında Hamit oynadığı için kanatta tek gibiydi Hamit'in bek oynayacak kadar kondisyonu olmadığı ortadaydı.Çok yararlı oynadı bizim için kesilmesini anlarım ancak hiç oynatmadığı Gökdeniz'i bir anda öne sürmesi saçma geliyor.Umarım yanılırımda kazanırız.

El Comandante
12.Haziran.2007, 02:12
Kazım o gün ileride top tutan tek oyuncuydu. Bu çok önemli, topu alıp rakip yarı alanda tutuyor fiziğiyle ve tekniğiyle, bizim takımın ofans yapması için gerekli zemini hazırlıyor. O gün hangi oyuncu bu dediklerini yaptı da Kazım yapmadı? Öyle bir yazmışsın ki, sanki bütün takım sağlı sollu ataklar geliştirdi, herkes sıfırı indi orta açtı, herkes uzaktan şut attı, defansa yardım etti, bir tek Kazım bunları yapmadı. Kazım gayet iyi bir performans sergiledi. Sırf Fenerbahçeli olduğu için bu kadar da eleştirilmez bir oyuncu. Fenerbahçe'de değil Galatasaray'da oynasa yere göğe sığdıramazdın, eminim.

Alakasi yok,aklinizda türlü türlü hikayeler uyduruyorsunuz,onlari gercekmis gibi buraya yansitiyorsunuz,ben 1000 kere dedim Milli takimda forma ayrimi yapmam diye.Anlayana sivrisinek saz,anlamayana davul zurna bile az demisler.

İlk yarıda Terim ona serbestlik sağlamadı ama ikinci yarıda bunu yaptı.. İkinci yarıda çalımda attı, ortada açtı, gollük pasta verdi.. İkinci yarıdaki futboluyla Kazım takımın en iyisiydi.. Maç boyunca sen ya izlemedin yada izledinde Kazım'a top gelince kafanı filan çevirdin iyi bişey yaparsa görmedim derim diye :zuhaha

Hahaha ne komik.Ne sorunum olacak benim Kazimla ? Iyi oynasin,basimizin üzeride yeri var,ben söylediklerimin arkasindayim.Kazim ne defansif,ne de ofansif acidan yararli olamamistir gecen macta bize.

Nocna Mora
12.Haziran.2007, 02:13

Ne diyeyim arkadaşım sen maçı nasıl izledin çok merak ediyorum?

Takımın en iyisi Kazım'dı. Bu maçta Hamit'in yerine bence o oynamalı...

eGowiCh
12.Haziran.2007, 02:14
Tecrübe faktörü tabi önemlidir ama ahi gitmis bahi kalmis bir futbolcuyu da oynatmanin bir manasi yoktur.Hakan Sükür neden cagirilmadi ozaman ? Ondan daha tecrübelisi mi var,forvette de sorun yasiyoruz iste.

Emre Güngör 1-2 mac degil,Ankaragücünde oynarken de kaliteli bir stoper oldugunu kanitlamisti,ülkemizde medya destegi olmadan biryerlere gelmek zor.Emre Galatasaraya gelince herkesin gözü önünde olmaya basladi.Yoksa Emrenin zaten bir zaafi yoktu ki.

Emre Asik sadece adam markajinda iyidir,ama kesinlikle Emre Güngörden iyi degildir,onun oynamasi gerekiyordu.

Ligde oynatırken sorsalar bana, hangisini oynatırsın diye, kesinlikle Emre Güngör derim ama iş milli takıma gelince Emre Aşık derim. Emre Aşık'tan kaliteli stoperleri sayayım ben sana, Trabzonspor'dan Giray Kaçar, OFTAŞ'tan İlhan Eker mesela, ama bunlar da tecrübesiz ve milli takımda oynayamaz.

Forvet konusu apayrı. Orada tecrübe faktörünün bence çok fazla önemi yok. Bugün Fransa'ya bakıyorsun, defansta ahı gitmiş vahı kalmış benzetmesini yapabileceğimiz Thuram'ı oynatıyor. Onun yerine Squilacci oynayabilirdi, hem de daha iyi oynayabilirdi ama tecrübe faktörü, ama forvette Benzema'yı kullanıyor, zira orada tecrübe önemli değil o kadar, defanstaki kadar...

Hollanda'ya bakıyorsun, Heitinga yerine tecrübe faktörünü göz önüne alarak daha tecrübeli stoperlerini koyuyorlar.

Almanya'ya bakıyorsun, defansta yine tecrübeli iki ismini koyuyorlar.

Tecrübenin önemli olduğu bence iki mevkii var, kaleci ve defans. Diğer mevkiiler için tecrübe bu iki mevkiide olduğu kadar önemli değil.

BlackEagle19o3
12.Haziran.2007, 02:18
Niye bu kadar abartıyorsunuz ki kazım olayını,beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez.Sokak topçusu görmek istiyorsanız bizim mahallede bir sürü topçu var,ya da gidin halı saha turnuvalarını izleyin.Kazım gibi bir sürü adam var orda;)Bize takım oyuncusu lazım,Kazım defansif yönden 0,ayağında topu tutup oyunu soğutuyor,takımı yavalşatıyor.Fatih Hoca da kararını vermiş artık, ben ve futbola benim gibi bakanlar kazımın futbolunu beğenmiyor.Zorla mı beğendireceksiniz!Hem bunun takımcılıkla da bağdaştırmak çok yanlış.Fb düşmanlığı yapsam burda ben Semih oynasın diye yazmazdım her yazımda.

El Comandante
12.Haziran.2007, 02:22
Ligde oynatırken sorsalar bana, hangisini oynatırsın diye, kesinlikle Emre Güngör derim ama iş milli takıma gelince Emre Aşık derim. Emre Aşık'tan kaliteli stoperleri sayayım ben sana, Trabzonspor'dan Giray Kaçar, OFTAŞ'tan İlhan Eker mesela, ama bunlar da tecrübesiz ve milli takımda oynayamaz.

Forvet konusu apayrı. Orada tecrübe faktörünün bence çok fazla önemi yok. Bugün Fransa'ya bakıyorsun, defansta ahı gitmiş vahı kalmış benzetmesini yapabileceğimiz Thuram'ı oynatıyor. Onun yerine Squilacci oynayabilirdi, hem de daha iyi oynayabilirdi ama tecrübe faktörü, ama forvette Benzema'yı kullanıyor, zira orada tecrübe önemli değil o kadar, defanstaki kadar...

Hollanda'ya bakıyorsun, Heitinga yerine tecrübe faktörünü göz önüne alarak daha tecrübeli stoperlerini koyuyorlar.

Almanya'ya bakıyorsun, defansta yine tecrübeli iki ismini koyuyorlar.

Tecrübenin önemli olduğu bence iki mevkii var, kaleci ve defans. Diğer mevkiiler için tecrübe bu iki mevkiide olduğu kadar önemli değil.

Egemen yaptigin laf salataligidir.Öyle mevkilere ayirma tecrübeyi,tecrübe bütün turnuva icin gereklidir.Ama söyle birsey de var,eger bir stoper öbüründen iyiyse,oynadigi futbolla bunu göstermisse ona formayi vermek zorundasin,sonra oynadigi futbolla gelir elestiriler.Emre Asiki burada Maldini yaptin mübarek,nasil defans oldugunu biz de biliyoruz.Emre Güngörün yanindan gecemez.Tecrübe önemlidir,ama ondan önce oyunu daha da önemlidir.

Sheriff
12.Haziran.2007, 02:25
Hahaha ne komik.Ne sorunum olacak benim Kazimla ? Iyi oynasin,basimizin üzeride yeri var,ben söylediklerimin arkasindayim.Kazim ne defansif,ne de ofansif acidan yararli olamamistir gecen macta bize.

Dünya basınının iyi oynadı dediği, forumumuzda bir çok kişinin GS'li FB'li BjK'li her takımdan kişinin iyi oynadı dediği, daha önce milli takıma çağrılmasını eleştiren kişilerin iyi oynadı dediği bir oyuncuya kötü sokak topçusu dersen altında birşeyler aranır tabiki.. Yaptıkları ortada herkesin takdirini kazanmış, sen yazsan ne olur yazmasan ne olur, istediğini yap beni ilgilendirmez, emin ol Kazım'ın oynayıp oynamamasına veya kalitesine etki etmez..

eGowiCh
12.Haziran.2007, 02:29
Egemen yaptigin laf salataligidir.Öyle mevkilere ayirma tecrübeyi,tecrübe bütün turnuva icin gereklidir.Ama söyle birsey de var,eger bir stoper öbüründen iyiyse,oynadigi futbolla bunu göstermisse ona formayi vermek zorundasin,sonra oynadigi futbolla gelir elestiriler.Emre Asiki burada Maldini yaptin mübarek,nasil defans oldugunu biz de biliyoruz.Emre Güngörün yanindan gecemez.Tecrübe önemlidir,ama ondan önce oyunu daha da önemlidir.

Ben değil, bütün dünya ayırıyor tecrübeyi mevkiilere göre. Örneklerle açıkladım burda. İsviçre'ye bakıyoruz, defansta Djourou yerine bütün sezon oynamamış, sakatlıktan yeni çıkmış Patrick Müller oynatıyor, neden tecrübesinden... Djourou çok daha iyi bir futbolcu ama formayı vermiyor, onların hocası aptal mı?

Emre Aşık iyi bir defans oyuncusu değil ama eldeki bu, ne yapalım? Cannavaro var da biz mi oynatmıyoruz? Emre Güngör biraz tecrübe kazansın, kalitesini korusun, milli takımın bankosu olur zaten merak etme sen.

Varonil
12.Haziran.2007, 02:30
Güzel bir ilk 11 olmuş,yalnız Emre Aşık'ın yerine Emre Güngör olabilirdi,Kazım da ilk 11'de oynayabilirdi.

Her ne kadar konuşsak da onlar sahada Türkiye'yi temsil ediyor,bizimde kalplerimiz onlarla,hadi Türkiye !

YusufT
12.Haziran.2007, 02:30
Öff..yinemi basladik tartismaya, biz iste böyle bir milletiz yahu. Bu ne galatasaray, ne fenerbahce ne besiktas nede trabzonspor yada diger takimlarin maci degil.

Ulusal takimin kader maci, hepimiz birlik olsak olmazmi.. bir kerede..

Bence Ugur Boral disinda ilk 11 tercihi dogru diyebilirim..

Ben Emre Asigi oynatirim, nedenmi? rakibe yapisacak, "tecrübesiyle" oynayacak oldugundan.. Onun yaninda general Servet var, bügün ondan duran topta bir gol bekliyorum..

Neden H.Balta? cünkü Ugurun defansif yönü gercekten kötü, oynamasi hata olur.. H.Balta ayrica Aurelio'ya gizlice yardim edecek oyuncudur..

hmm...simdi Gökdenizmi, Kazimmi..Ben acikcasi bu iki oyuncuyuda begeniyorum. ikiside uyar, ama bana Gökdeniz daha uygun geliyor suan, hem tecrübesiyle hem hirsiyla..her oyuncu Avrupa sampiyonasinda oynamak ister, 5 dakka olsa bile..

Arda olmali cünkü, posizyonlari o yaratacak, her yerde olacak. Attigi calimlarla tribünleri kaldiracak. Arda son zamanlar kendini cok gelistirdi fizigiki acidan, her macta cok kosuyor, cok top caliyor hemde akillica oynuyor, Kazimin eksigi iste bu. Arda son maclarda golde atmaya basladi insallah bügünde atar birtane..

Hamit'ten sagbek olmaz, onun yerine orda sabri oynayabilirdi..

Benden bu kadar, Basarilar Türkiyem :)

Sekopej
12.Haziran.2007, 02:34
Kazım Türkiye'nin en büyük takımlarından birinin formasını giymekte, Milli Takım'a çağrılmış bir oyuncudur. Oynadığı maçlarda da çok başarısız olmamıştır. Fenerbahçe'de 2 maçını hatırlıyorum, Beşiktaş ve Chelsea maçları, bu maçların kazanılmasında en büyük paya sahip kişidir.

Sizin sokakta, halı sahada oynayan adamlar gelip milli takımda, Fenerbahçe'de oynayabiliyor mu?

Eleştiri elbette yapılacak, herkes düşüncesini yazacak ama bir Milli futbolcuya sokak topçusu demek O'na hakaret etmek demektir ve burada bir daha bu kelime kullanılırsa gereken de yapılacaktır. Bu konu hakkında bir daha uyarı yapmayacağım.

BlackEagle19o3
12.Haziran.2007, 02:37
YusufT, zaten Hakan Balta oynayacak bildiğim kadarıyla...

YusufT
12.Haziran.2007, 02:40
Ligtv ugur boral diyorda..

BlackEagle19o3
12.Haziran.2007, 02:47
Oynadığı maçlarda da çok başarısız olmamıştır. Fenerbahçe'de 2 maçını hatırlıyorum, Beşiktaş ve Chelsea maçları, bu maçların kazanılmasında en büyük paya sahip kişidir.
[B]
Sizin sokakta, halı sahada oynayan adamlar gelip milli takımda, Fenerbahçe'de oynayabiliyor mu?

Serkan abi bak sen de bütün sezon 2 maçını hatırlıyorsun zaten.Milli takıma çağırılması zaten hataydı sezonluk formuyla,oynatılması yine hata.Bir futbolcuyu beğenmiyorum diye,hakarete kaçmamak suretiyle eleştirdim diye ceza almam sanırım(Sokak Topçusu demek hakaret olabilir,bi daha kullanmam)

Bizim sokakta,halı sahada oynayan adamlar mental açıdan gelişmiş olsalar,ingiliz futbol kültürüyle yetişseler Fenerbahçe'de de oynarlar.Milli takımda da oynarlar.Yetenekse yetenek,hem de öz be öz Türk çocukları.Kimse ırkçı muammelesi falan yapmasın Türk sporunda devşirme sisteme karşıyım;)(Kazım'ın annesinin Türk olduğunu hatırlatmanıza gerek yok!)Yalnız şu konuda haklısın abi Milli Takım'a yükselmiş bir futbolcuya sokak topçusu demek biraz amiyane bir tabir oldu.Neyse bu kazım konusunda ben görüşümü belirttim bi daha hakkında yazmayacağım,kimseye muhalefet de etmeyeceğim.

Onurap
12.Haziran.2007, 02:53
Emre aşık dışında seçim güzel..Bana göre emre güngör e.aşıktan daha iyi konsantre olabiliyor markajıda daha iyi bence..Tecrübesiz diyorsunuz fakat e.güngör derbilerde hiç sırıttımı?Aksine mükemmel oynadı..

a.arıcı-11
12.Haziran.2007, 02:55
Hazırlık maçlarında şans bulamayan Gökdeniz'in damdan düşer gibi ilk 11'e gelmesi şaşırtıcı.Kazım daha yararlı olurdu orada.Neyse sonuçta karar Terim'in bize saygı duymak düşüyor sadece.Umarım kazanırız.

Ayrıca Emre Güngör ligde sırıttı mı diye yorumlar yazılmış.Arkadaşlar lig farkldır turnuva farklıdır.Yıllardır bunu sıkıntısını çeken bir Fenerbahçeli olarak bunu çok iyi bilirim.Lig oyuncusu farklıdır turnuva oyuncusu,tek maç oyuncusu farklıdır.Fenerbahçe Daum döneminde ligde çok iyiydi,kadrosuda kaliteliydi ama turnuva takımı veya turnuva oyuncularından oluşmamıştı kadrosu.

ogcj_me
12.Haziran.2007, 02:55
Kulüpçülük yapıyor gibi görünmek istemiyorum ama Semih Şentürk ilk 11'de maça başlamalı

Onurap
12.Haziran.2007, 03:00
Hazırlık maçlarında şans bulamayan Gökdeniz'in damdan düşer gibi ilk 11'e gelmesi şaşırtıcı.Kazım daha yararlı olurdu orada.Neyse sonuçta karar Terim'in bize saygı duymak düşüyor sadece.Umarım kazanırız.

Ayrıca Emre Güngör ligde sırıttı mı diye yorumlar yazılmış.Arkadaşlar lig farkldır turnuva farklıdır.Yıllardır bunu sıkıntısını çeken bir Fenerbahçeli olarak bunu çok iyi bilirim.Lig oyuncusu farklıdır turnuva oyuncusu,tek maç oyuncusu farklıdır.Fenerbahçe Daum döneminde ligde çok iyiydi,kadrosuda kaliteliydi ama turnuva takımı veya turnuva oyuncularından oluşmamıştı kadrosu.

İyide tecrübe kazanması için bu maçlarda oynaması gerekmiyor mu..Çok övdüğünüz kazımın ne tecrübesi var?

El Comandante
Kulüpçülük yapıyor gibi görünmek istemiyorum ama Semih Şentürk ilk 11'de maça başlamalı

Yok bu kulüpcülük degildir,dogru olani söylemektir.Semih Sentürk-Nihat ikilisi baslamalilardir forvette.Tuncay sonradan duruma göre oyuna girebilir.
Semih Nihata bos alan acabilecek,buldugu pozisyonlari iyi degerlendirebilecek tipte birisi.

Sekopej
Serkan abi bak sen de bütün sezon 2 maçını hatırlıyorsun zaten.Milli takıma çağırılması zaten hataydı sezonluk formuyla,oynatılması yine hata.Bir futbolcuyu beğenmiyorum diye,hakarete kaçmamak suretiyle eleştirdim diye ceza almam sanırım(Sokak Topçusu demek hakaret olabilir,bi daha kullanmam)

Bizim sokakta,halı sahada oynayan adamlar mental açıdan gelişmiş olsalar,ingiliz futbol kültürüyle yetişseler Fenerbahçe'de de oynarlar.Milli takımda da oynarlar.Yetenekse yetenek,hem de öz be öz Türk çocukları.Kimse ırkçı muammelesi falan yapmasın Türk sporunda devşirme sisteme karşıyım;)(Kazım'ın annesinin Türk olduğunu hatırlatmanıza gerek yok!)Yalnız şu konuda haklısın abi Milli Takım'a yükselmiş bir futbolcuya sokak topçusu demek biraz amiyane bir tabir oldu.Neyse bu kazım konusunda ben görüşümü belirttim bi daha hakkında yazmayacağım,kimseye muhalefet de etmeyeceğim.

Kazım'ı savunup sizlerle tartışmak istemiyorum, ne buna vaktim var ne de uğraşabilecek sabrım.:p

Kazım genelde yedek oynadı, fırsat bulduğu bu 2 maçta da çok iyi performans sergiledi. Terim zaten İngiltere'deyken almıştı O'nu takıma. Değişik özellikleri olan bir oyuncu, sonradan oyuna girerek de maçın kaderini değiştirebilir. Şu aşamada Milli Takım'da eleştirilecek oyuncular varsa, bu derece ağır eleştirilecek oyuncular varsa ilk sıra kesinlikle Kazım'ın olmaz. Kazım'ın sahip olduğu farklı özellikler nedeniyle kadroya derinlik katıyor, yadırganmasını ben anlayamıyorum.

Herkesin görüşüne de saygılıyım ama saygı sınırlarını aşmadığı sürece ve karşı görüşlere de saygı duyulduğu sürece.

celikhalit8
12.Haziran.2007, 03:12
Bir karikatütde benden :) Terim!i benzetememişler ama olsun..

http://www.resimuploading.com/pictures/650f4431-e2f5-42bd-83b2-91629732a3c3.jpg

Sahada biraz kısa kalacak gibiyiz.. Tek endişem bu.. Zaten bu maçıda alamayacaksak bu turnuvada ne işimiz var.. Başarılar milli takım...

scar face
12.Haziran.2007, 03:17
Bende Semih,Kazım,Emre GÜngör ve Uğurun 11de olmasını bekliyor ve istiyordum olsun bizim milli formamızı giyen herkes yüreğini ortaya koyar ve koyacaktır da bugün galibiyet bekliyoruz takımımızdan...

a.arıcı-11
12.Haziran.2007, 03:23
İyide tecrübe kazanması için bu maçlarda oynaması gerekmiyor mu..Çok övdüğünüz kazımın ne tecrübesi var?
Haklısın tecrübe kazanmak için bu maçlarda oynamalı,tecrübe oynayarak kazanılıyor ama bunu kader maçımızda yapmak rus ruleti oynamak anlamına geliyor.

Kazım'ın bu tür maçları kaldırabilmesinin iki sebebi var.
1)Sezon içerisinde oynadığı PSV ve Chelsea maçlarındaki performansıyla bu tür maçlarda oynayabileceğini gösterdi.
2)Herkesin umursamaz gibi gördüğü ama aslında gerçek bir profesyonel olarak dış etkenlerden kendini koruyabilmesi.Baskı altına girmemesi.

EreN
12.Haziran.2007, 03:26
Kazım kimin yedeği? Deivid.. Geçen sene CL'nin en çok gol atan, en aktif ligin en iyi oynayna adamlarından birinin yedeği.. Daha yaşı genç. Kadro şansı bulamadı diye kötü oyuncu olacak değil. Ayrıca dünya basına bir göz atın. Koskoca 11 kişilik türkiye milli takımında sadece 2 kişiden söz etmiş yaklaşık 20 kadar gazete ve tv.. biri servet, ya diğeri kim? Kazım kazım.. bundan sonrası sizin laf salatanızdır.
Ayrıca baran demişsin ki orta açmadı. Kime açacaktı sorması ayıp? 160'lık nihata mı? :)
fatih terim oyunu ortadan kurup kanatlarında içeri katederek uzun toplarla oynanmasını emretmiş, emre ve aurelio ile birlikte kanatlara ileri çıkmayı yasaklamıştır bizzat bunu kendi söyledi.. ikinci yarıda serbest hale getirmiştir bir çok ismi.. neyse siz devam edin vallahi uzun uzun yazmaya vaktim yok..

Lionel Andres Messi
12.Haziran.2007, 03:41
kazanmaktan başka çaremiz yok.

kazım ya da gökdeniz kazanan türkiye olsun.

fmsmyrna
12.Haziran.2007, 04:19
Portekiz yendi görevini yaptı sıra bizimkilerde artık bu maçı almalılar.

Fernando Gago
12.Haziran.2007, 04:33
Fatih Terim riskli 11 çıkarmış Defans hattı dışında tek defans yapabilecek oyuncu Mehmet Aurelio . Defansımız baştan sona zaten sorunlu Çok ilginç bir maç olacak ...

KaPaLı
12.Haziran.2007, 04:34
Volkan
hamit
emre aşık
servet
hakan
gökdeniz
Aurelio
arda
tümer
nihat
tuncay

İsviçre'de Eren derdiyok - Gökhan inler - Hakan Yakın ilk 11'de !!!

YusufT
12.Haziran.2007, 04:37
son 20 dk :)

eGowiCh
12.Haziran.2007, 04:38
Bu onbire göre oyuna sonradan Semih, Kazım ve Sabri girebilir.

Onbir bence yanlış, hüsrana uğrayabiliriz. Anlayışımız da önemli, Portekiz Çekler'i 3-1 yendi, artık bizim en kötü berabere kalmamız gerekiyor, galip gelirsek, hele ki 2 farkla, büyük avantaj yakalarız. 2 farklı yenip son maça beraberlik parolasıyla çıkarsak turu geçeriz. Eğer bu maçtan kötü bir sonuç alırsak, sorumlusu kesinlikle Fatih Terim olacak, büyük risk alıyor, geçen maçtaki kadroyu epey bir bozmuş. İnşallah galip gelen taraf oluruz.

KaPaLı
12.Haziran.2007, 04:40
İsviçre'de Frei - Streller sakatlıklarından dolayı kadroda yoklar

RaSenGan
12.Haziran.2007, 04:43
Gol atacak adamları kalmadı İsviçre'nin..Bir Barnetta mı ne var.Onuda engelleriz heralde.

YusufT
12.Haziran.2007, 04:43
evet Finli spikerin dedigi gibi 14 kisi oynacak türkiye :D

celikhalit8
12.Haziran.2007, 04:49
Ne beraberlik, Ne mağlubiyet..
Tek hedef 2 farklı galibiyet..

3-2' de kabulümüzdür :D

IcedEarth
12.Haziran.2007, 04:49
Türkiye bu kadroyla yenilmezse mucize olur. Fatih Terim hatalarından ders almıyor. Hele Tuncay'a forvet olarak görev vermesi en komik şey olur.
Unutmayalım ki Tuncay İsviçre'yte 3 gol attığı maçta yanında Hakan Şükür oynuyordu.

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 04:50
İsviçre'de Frei - Streller sakatlıklarından dolayı kadroda yoklar

İsviçre'nin gol yolları kalmamış yenelim artık şu maçı !

RaSenGan
12.Haziran.2007, 04:54
Hadi Türkiyem.Alın bu maçı.Size inancımız tam.Yine İstiklal Marşımız ıslıklanıyor :mad:

LaigLeNoiR
12.Haziran.2007, 04:55
Islıklar var yine ne diyeyim Allahından bulsunlar.

Bravo Türklere biz onları ıslıklamıyoruz...

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 04:55
Hadi Türkiyem.Alın bu maçı.Size inancımız tam.Yine İstiklal Marşımız ıslıklanıyor :mad:

Sorunlu bir ülke..

Haydi çocuklar alın şu maçı, sizlere güveniyoruz !

YusufT
12.Haziran.2007, 04:57
Antti Muurinen, macin adami olarak ARDA TURAN'i gösterde!

PesimiSTyLa
12.Haziran.2007, 04:59
Arda dk 1 coştu. Allahım yardım et kazanalım.

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:04
bu isvicrelilerin topunu Allah nasil biliyorsa oyle yapsin... Bu sozde Turk futbolculari diger isvicrelilerden daha sert oynuyorlar. Ayrica hakem cok tehlikeli umarim bunca olumsuzluga ragmen maci aliriz haydi cocuklar haydi

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:05
Nasil bir ofsayt bu ya hakemi anlamak gercekten cok guc

PesimiSTyLa
12.Haziran.2007, 05:05
dk 1 ofsayt olmayan pozisyona ofsayt. %100 lük pozisyondu.

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:08
Hakan Baltanin kafasi kaniyor kenara geldi nasil oldugunu goremedik ama

Inanilmaz bir yagmur yagiyor olagandisi bir sekilde yagiyor :D

PesimiSTyLa
12.Haziran.2007, 05:15
Neymiş? Arda koşuyormuş :) Haydi Türkiyem gol gelsin.

batuhanry
12.Haziran.2007, 05:16
İlk maçı aynatv diye bir kanal vermişti şimdi yine verir diye rahattım ama vermiyo maçı .. Delircem ya off..:mad:
Bildiğiniz öyle bir kanal var mı beyler ya ? :o

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:18
Kaleye bol bol sut cekmemiz lazim uzaklardan patir kutur vurmak lazim

PesimiSTyLa
12.Haziran.2007, 05:20
Saha göl oluyo yavaş yavaş.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Volkan süper kurtardı. Çok tehlikeli bir yerden frikik atacaklar .

SaRPeR1903
12.Haziran.2007, 05:22
Zemin bana Tromso-Galatasaray maçını hatırlattı.Futbolcular açısından dezavantajlı bir durum sakatlıklar veya karambollerden goller gelebilir.

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:25
tromso macinin zemini buzluydu bu zemin genelde sonbahar aylarinda rize stadinin zemininin daha sulusu oldu

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:27
direkten dondu beeee

PesimiSTyLa
12.Haziran.2007, 05:27
Ahhhh be direk :(

SaRPeR1903
12.Haziran.2007, 05:29
Çok agresif oynuyor İsviçreliler,Nihat'ın forması yırtıldı.

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:30
boyle gol yenmez yaaa yeter beeee

C h A o S
Yedik golü.Allah kahretsin ya.

SaRPeR1903
Böyle gol mu olur ? 1-0
Yeniliyoruz.

PesimiSTyLa
Olamaz ya :(

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:31
2 sozde Turk futbolcu atti golu

Xipe Totec
12.Haziran.2007, 05:31
nedir bu ya.. :(

RaSenGan
12.Haziran.2007, 05:32
Bu nasıl bir zemindir ya ? Maalesef yedik golü..Moralimizi bozmamalıyız.Bir gol atsak devamı gelir.

Burak Duran
12.Haziran.2007, 05:32
aman 2yi yiyoduk bombos kaleye atamadi hakan yakin

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 05:33
Arda boş kaleye cesur olup topa baksaydı 1-0 öndeydik saçma sapan gol yedik zaten izlemicem bu maçı

Burak Duran
iyice dagildik cok acik veriyoruz sacmalamaya basladik

RaSenGan
Geri pas atıyosun top gitmiyo.Sahaya bak yahu.

PesimiSTyLa
12.Haziran.2007, 05:34
Saha sahalıktan çıktı.

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 05:35
Rezil oluyoruz bu ne ya :@ Bi Hakan Yakın'ı tutamadık koptuk maçtan

shamur1
12.Haziran.2007, 05:35
Servet'e bak ya bu sahada kaleciye geri pas mı verilir . artık böyle bir sahada gol atmamız çok zor çok ..

Xipe Totec
12.Haziran.2007, 05:37
eren e bak sen :)

saha iyice göl iyice zor işimiz..

RaSenGan
12.Haziran.2007, 05:39
Gökhan İnler'i nasıl kaptırdık ki oraya ? DM yok diye yakınıyoruz birde.

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 05:40
Saha göl ama İsviçre şuan savaşıp topu ayağında tutuyor ve bizden daha çok istiyor maçı.

shamur1
12.Haziran.2007, 05:40
Valla ülke olarak kaç senedir Aurelio'yu tartışıyoruz. O bölgede adam yok diyoruz Brezilyalı'yı Türk yapıp oynatıyoruz ama zamanında beğenilmeyen , şans verilmeyen Gökhan İnler ön libero da mükemmel oynuyor.

Zaten normal şartlarda gol yollarında iyi değildik , şimdi de bu yağan yağmurla gol atmamız daha da zorlaştı , ayrıca Servet-Emre gibi 2 ağır defans oyuncusuyla bu sahada oynamak da çok zor. Ah bir mucize olsa da işler tersine dönse..

Xipe Totec
12.Haziran.2007, 05:44
yav abicim saha su dolu ne diye yerden oynamaya çalışıyoruz anlamıyorum.. ne güzel top atılcak pozisyon bulduk harcadık.. :S

SaRPeR1903
12.Haziran.2007, 05:44
Fatih Terim devre arasında takıma tembihlemeli bu zeminde uzun ve havadan toplarla etkili olabiliriz.İsviçre'nin yaptığını yapmamız lazım.

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 05:45
İlk Yarı Bitti '' Berbatız '' 2. yarı düzeliriz insAllah diyecemde ümidim kalmadı..

Sheriff
12.Haziran.2007, 05:47
Bu futbolla bizim bu takımdan bi yol olmaz.. Gitmiyo top daha hala yerden kısa pas yapmaya çalışıyolar..

El Comandante
12.Haziran.2007, 05:47
Mehmet Topal girmeli mutlaka oyuna,bu zeminde faydali olur bize.Tümer cikmali,yürümekten baska yaptigi birsey yok.

Pivot santraforun cok sIkINtisini cekiyoruz,burada bir Mehmet Yildiz veya Hakan Sükür olsaydi olaylar daha farkli gelismezmiydi diye soramadan gecemiyorum kendime ...

Universal
12.Haziran.2007, 05:48
Nihat, Arda ve Gökdeniz kesinlikle çıkması gerekiyor. Kısa oyuncular ile oynayamayız. Ne yazıkki hava şartları bunlara izin vermiyor. Havadan oynamak zorundayız. Ona göre oyuncu değişimi yapılması gerekir.

Zaten defansımız kötü hiç oynatmasak daha iyi. Bugün fazla bir iş düşmedi. Kendi kendimize golü verdik. Volkan'ın birde güzel kurtarışı olmasaydı fark ikiye çıkacaktı.

PesimiSTyLa
Vay be Eren e bak. Takır takır top oynuyor herif. Böyle adamları kacırmaya devam edelim , sonra takımdan basarı bekleyelim.

RaSenGan
170'lik Nihat 180-190'lık stoperlerin arasında kayboluyor.Semih girerse daha katkısı olur.

Jesus_FB
hay ben böyle şansın içine tüküreyim. Haziran ayının ortasında göl gibi sahada kader maçımızı oynuyoruz üstelik takımımız "yedi cüceler" gibi isviçreliler karşısında fiziki olarak resmen eziliyoruz.

Havdan oynamak lazım ama hava toplarında etkili bir oyuncumuz bile yok içimden diyorumki Halil ile Hakan'ın ahı tuttu herhalde.

nerazzuri
12.Haziran.2007, 05:49
Bu havada bu takımla hiç birşey yapamayız. 45 dakika maçın bitmesini bekleyeceğiz. arada 3-4 tane daha yeriz.

Takımımız yerden pasla teknik oynayan bir yapıda. Bu havada çok zor bu futbolu oynamak. Şu yağmurda doldur boşalt oynayabiliriz. ama rakip defansta 1.90'dan aşşa boyda olan adam yok.

2.yarıda kimse birşeyler beklemesin takımımızdan.

LaigLeNoiR
Bu takımla gol atamayız.

Uzun adamımız yok malesef yerden oynamaya devam.

RoNNiE91
Spikerde diyor takımımız bu sahaya uygun değil diye.

Bu tip turnuvalarda oynuyorsan böyle sahalarda da oynamayı bileceksin!!!!

Aykan19o3
12.Haziran.2007, 05:50
Volkan bence golde hatalıydı biraz daha erken çıksa ya da fazla çıkmasa o zeminde o top gol olmazdı

Ayrıca 2. Yarı Kazım, Semih girmeli

Bordo61Mavi
Gokdenizin daha ilk dakkalarda ofsayt olmayan pozisyonuna ofsayt verdiler.
Arda mukkemel oyuna basladi ama yagmurun baslamasi dribbling i kisitladi.

Isimiz suan cok zor, saha onlarin sahasi duzeltmek icin fazla sey yapmicaklardir veya kendi ataklarinin geliscegi yerleri duzeltmeye caliscaktirlar. Tumer cok zayif kaldi, Kazim KAzim girmesi lazim bunun yanina bide Tuncay ve Mevlut(Semih) degisikligi olmasi lazim

Universal
hay ben böyle şansın içine tüküreyim. Haziran ayının ortasında göl gibi sahada kader maçımızı oynuyoruz üstelik takımımız "yedi cüceler" gibi isviçreliler karşısında fiziki olarak resmen eziliyoruz.

Havdan oynamak lazım ama hava toplarında etkili bir oyuncumuz bile yok içimden diyorumki Halil ile Hakan'ın ahı tuttu herhalde.

Haziran diyorsunda orası Alp Dağının eteği, dağda hala kar var. Yağmur olması kadar doğal bir olanak yok. Ama bu kadar maç içinde bu yağmuru bizi bulması zaten tamemen şans.

Emurafu
12.Haziran.2007, 05:51
Tümer AUT Ayhan İN

Tuncay AUT Semih İN

Mehmet topal girerse ortasaha çok defansif olur(Gol lazım)..Ayhan çift yönlü onun girmesi daha mantıklı...Ayhan hem koşar hemde ofansif yönü iyi...Tuncay çık,,Semih gir:)..Klasik 4-4-2 ye dönelim:)..Bak ozaman maç nasıl dönüyor demedi demeyin:)

Sheriff
Forvet'e Kazım'ın girmesi lazım.. Nihat'ın da çıkması lazım..

shamur1
Eren Derdiyok .. Al sana gencecik , güçlü bir forvet .. Neden Milli Takım'a çağrılmaz ? Aynı şekilde sözde ön libero eksiğimiz olduğu dönem de Gökhan İnler'e neden bu forma verilmez anlamış değilim.. Hele Gökhan İnler o kadar çok istemiş ki A Milli Takımda oynamayı ama biz hep böyleyiz malesef hep kulupçülük peşindeyiz. Hiç olmadı yaparız Brezilyalı'yı Türk öle oynatırız ..

2.yarı çok maçı çevirme şansımız bu saha ve zeminde hiç de kolay değil.

Fernando Gago
Kazım Semih Mehmet Topal ikinci yarıda dakikası ne olursa olsun oyuna girmeleri lazım

Bordo61Mavi
Nihat, Arda ve Gökdeniz kesinlikle çıkması gerekiyor. Kısa oyuncular ile oynayamayız. Ne yazıkki hava şartları bunlara izin vermiyor. Havadan oynamak zorundayız. Ona göre oyuncu değişimi yapılması gerekir.

Zaten defansımız kötü hiç oynatmasak daha iyi. Bugün fazla bir iş düşmedi. Kendi kendimize golü verdik. Volkan'ın birde güzel kurtarışı olmasaydı fark ikiye çıkacaktı.

Nihat neysede Gokdeniz ve Arda yi cikarsinlar diyosun :D

Jesus_FB
12.Haziran.2007, 05:52
Volkan bence golde hatalıydı biraz daha erken çıksa ya da fazla çıkmasa o zeminde o top gol olmazdı

Evet bencede Volkan golde çok hatalıydı onun yüzünden gitti güzelim turnuva :mad:

celikhalit8
12.Haziran.2007, 05:53
Arda, Gökdeniz, Tümer, Tuncay, Nihat oynasaydı Kazım vs. vs hepsi yalan oldu.. Yağan yağmurda bütün teknik özelliklerimiz eridi gitti.. Günlerdir burada boşuna tartıştığımızın resmidir bence bu ilk yarı.. Fiziği ve "zekası" kuvvetli olanın gol yapacağı bir ortamda onlar bunu başardılar. Bizim beğenmeyip milli takıma almadığımız Gökhan ve Eren'deki fizik şu an sahada hiçbir futbolcumuzda yok.. Ve hala göz göre göre yerden oynamaya üstelik kaleciye pas vermeye çalışıyoruz..

"Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim." Nerde bizimkilerde topu yüksekten oynayacak zeka...

gerrrard
Geçmiş olsun arkadaşlar. Artık yapacak birşey yok. Fatih Terim ayda aldığı 150 milyar maaşının hakkını çok iyi veriyor :mad: :mad:

Universal
Nihat neysede Gokdeniz ve Arda yi cikarsinlar diyosun :D

Nihat ne yapacak, Senderos her topa vuruyor. Fatih Terim çıksın Rıdvan Dilmen girsin. Rıdvan Dilmen'in yaptığı yorumlardan sonra inanın bu takımı şampiyon yapar. :)

Jesus_FB
12.Haziran.2007, 05:54
Yahu havadan topu kime atıcaklar Nihat'a mı Arda'ya mı Gökdeniz'e mi?

Professeur
12.Haziran.2007, 05:54

Defans yol geçen hanı gibi mübarek Volkan ne yapsın.Geçen maçta takımın en iyi 2-3 oyuncusundan birisi olan Kazım'ı çıkarırsan olacağı bu.Gerçi bu sahada o da bir şey yapamaz ama sen iyi oynayan oyuncuyu bir dahaki maçta oynatmazsan adam ister istemez kafasına takıyor.2. yarı Topal ve Semih girmeli oyuna bence.Ama biz bu defansla gruptan çıksak ne çıkmasak ne.Çıksak büyük ihtimal Almanya ile karşılaşacağız.Adamların hücum gücü ortada zaten.

Bordo61Mavi
12.Haziran.2007, 05:55
Nihat ne yapacak, Senderos her topa vuruyor. Fatih Terim çıksın Rıdvan Dilmen girsin. Rıdvan Dilmen'in yaptığı yorumlardan sonra inanın bu takımı şampiyon yapar. :)

Anlamadin galiba Nihatin yaptigi forvet oyuncusu olmak degil suan, bende onun cikmasindan yanayim. Ama su sartlarda degisiklik hakini takimin pas yapabilecek oyuncularinda kullanamasin

perpetua
12.Haziran.2007, 05:55
Maca iyi basladik.

Ne zaman yagmur basladi, Isvicre'nin fiziki ustunlugu ortaya cikti.

Keske sutopu takimindan bir iki kisiyi alsaydik takima.

Golde Volkan'in cikisi hataliydi ama onun kadar yagmur basladiktan sonra defansi geriye cekmeyip hala kisa pas oynamaya calismamiz hataydi. Terim sahada su biriktigini gordugu anda defansi geriye cekip, uzun top oynayabilecegimiz bir santraforu almasi lazimdi oyuna... Aaa unutmusum.. ne Hakan Sukur, ne de Mehmet Yildiz kadroda.......

Neyse bu mactan kotu sonucla ayrilirsak, bahanemiz nasil olsa hazir.. Yillardir gorulmeyen yagmur bizim basimiza patladi diyecek Fatih Terim. Macin tatil edilme ihtimali de var esasinda. top sahanin bir cok yerinde sekmeyecek kadar islak cunku.

LaigLeNoiR
12.Haziran.2007, 05:56
Eren Derdiyok .. Al sana gencecik , güçlü bir forvet .. Neden Milli Takım'a çağrılmaz ? Aynı şekilde sözde ön libero eksiğimiz olduğu dönem de Gökhan İnler'e neden bu forma verilmez anlamış değilim.. Hele Gökhan İnler o kadar çok istemiş ki A Milli Takımda oynamayı ama biz hep böyleyiz malesef hep kulupçülük peşindeyiz. Hiç olmadı yaparız Brezilyalı'yı Türk öle oynatırız ..

2.yarı çok maçı çevirme şansımız bu saha ve zeminde hiç de kolay değil.

Söylenecek bir şey yok.Aynen haklısın.

Colin Kazım'ın oyuna girip gol atmasını bekliyoruz şimdi de :)

shamur1
12.Haziran.2007, 05:56
Yahu zaten bizim futbolculardan çok Fatih Terim'in ilginç mimiklerini izletiyorlar bizlere.. Nedir bu yani yayıncı kuruluş ile anlaşmamı yapıldı 2 maçtır aynı şeyler .. utanmasalar maçtan çok Fatih Terim'i gösterecekler.

Varonil
12.Haziran.2007, 05:57
Şanssızlık,gerçekten şanssızlık.Yağan yağmur sahanın zeminini felç etti.Nihat,Gökdeniz,Tümer bu sahanın oyuncuları değil.Bu oyuncuların çıkması lazım.Ortasahada Ayhan,M.Topal ileride Kazım,Semih gibi ayağında top tutacak oyuncuların girmesi lazım.

İlk golü yedikten sonra ay yıldızsız Türkler Yakın ve Derdiyok'un fazla sevinmeyişi de maçın enstantesiydi bence.

YusufT
ooofff offf Fin spikerler yine Hakan Sükür diyorlar yahu :D adama asiklar :D:D

Simdi surda bi Hakan Sükür olsaydi coook is yapardi.. Tuncay akillanmamis, hemen cikmali.. Semih, Kazim ve Ayhan/M.Topal'in girmesini bekliyorum..

Bordo61Mavi
Yahu havadan topu kime atıcaklar Nihat'a mı Arda'ya mı Gökdeniz'e mi?

Goster bi tane uzun adam ozaman, hani nerde. Defansin arkasina top atilmasi lazim, yoksa kafa ya cikacak adam yok. Kargasa yaratacak bi Semih var ama onun icin Fatih hoca Semihi oyuna surmesi lazim

NIHAT - SEMIH
TUNCAY - KAZIM

Jesus_FB
Golde tüm suçlar Volkan'a atılıyor ama pozisyonun başlangıcında Servet Eren'i arkasına kaçırıyor ikiside aynı siklette oyuncular. O pozisyonda zamanlama hatası yaptı Servet

Nocna Mora
Maca iyi başlamamıza rağmen yağmur herşeyi mahvetti.

Ayağa oynayan, kısa pas veren, çalım atan, bireysel yetenekli oyuncularımızla saldırıyorduk. Yağmur yüzünden bütün planlar suya düştü ikinci yarı dolur-boşalt taktiği ile oynamalıyız

perpetua
12.Haziran.2007, 05:58
Tumer, Gokdeniz disari
Kazim, Topal iceri

Hatta Nihat'i da cikartip Semih'i de sokmak iyi olabilir. Tuncay bu saha icin daha dogru oyuncu ama onun da sari karti var.

Jesus_FB
Goster bi tane uzun adam ozaman, hani nerde. Defansin arkasina top atilmasi lazim, yoksa kafa ya cikacak adam yok. Kargasa yaratacak bi Semih var ama onun icin Fatih hoca Semihi oyuna surmesi lazim

NIHAT - SEMIH
TUNCAY - KAZIM

Peki sence hava toplarında Tuncay mı daha etkili olabilir yada Arda veya Gökdeniz mi?

DisCo
Maça çok iyi başladık. Taki yağmura kadar. Yağmurdan sonra iki tarafta etkilendi ama bizim savunmamız daha acemi olduğu için golü kalemizde gördük. Uzun topla olacak iş değil bu uzun top yapacağızda attığımız 100 toptan 1 tanesinin karambol olmasını beklemek maçı rakibe vermektir. Yerden pas yerine doğrudan paslarla oynarsak çok rahat gol atarız. Bunun yanında hep tetikte olacağız çünkü rakip pas yaparken zeminin ağırlığına takılan toplarladan pozisyon bulabileceğimiz gibi bizde pas yaparken buna dikkat etmeliyiz. Oyunu dar alana yıkıp direk toplarla rahat gol buluruz. Son olarak bir çok oyuncu harikalar yaratır takıma giremez bu Tuncay'a Allah nasıl bir kısmet yazmışsa maçı mahvetse dahi oynuyor. Gökdeniz de çok kaliteli oyuncu ama Milli takım oyuncusu değil. Allah yüzümüze baksında en kötü berabere kalalım.

Ayrıca şunuda söyleyeyim. Elimizde olmayan şeyleri abartmaya bayılıyoruz. Onlarca laf söylenen Emre Aşık mesela. Şuan İsviçre takımında aynen Türkiye'de oynadığı gibi oynasaydı. Vay adama bak bea yıllarca defans ararız kaptırırız böyle adamları diyeceğiz. :n:

Fernando Gago
Golde defans hattının tamamı suçlu Volkan'ı o pozisyonda birşey yapabileceğini sanmıyorum

Raten
Zemin şimdi daha iyi arkadaşlar yağmur da kesildi,artık bize bir mucize lazım ama çok zor

RaSenGan
Forvet'e Kazım'ın girmesi lazım.. Nihat'ın da çıkması lazım..

Kazım mı ? Kazım çalım atan bir futbolcu,topu süren ve boyuda o kadar uzun değil.Bu zeminde çok zorlanır.

Ve Yağış Sona Ermiş.!

Bordo61Mavi
12.Haziran.2007, 05:59
Biz gol arioz, yedigimiz golle kilif degil. Herkes kendi takiminin oyuncusunu savunuyo, yok servet adam kacirmis Volkan hatali cikis yapmis.

Volkan olmasaydi bi cok gol yerdik
Servet olmasaydi bi cok gol yerdik

perpetua
Golde tüm suçlar Volkan'a atılıyor ama pozisyonun başlangıcında Servet Eren'i arkasına kaçırıyor ikiside aynı siklette oyuncular zamanlama hatası yaptı Servet

Defansi geriye cekmememizin kurbani Servet.

Isvicre'ye dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama yagmu basladiktan sonra 4 stoper gibi oynamaya basladilar.

Fernando Gago
Kazım mı ? Kazım çalım atan bir futbolcu,topu süren ve boyuda o kadar uzun değil.Bu zeminde çok zorlanır.

Ve Yağış Sona Ermiş.!

Kafa toplarında etkili olabilir

Emurafu
Klasik 4-4-2'ye dönelim..Göbegi saglamlastıralım bakın ozaman bu maç nasıl dönüyor:D..

LaigLeNoiR
Biz hep yağmur yağmur diyoruz da bu yağmur İsviçrelilerin üstüne yağmıyor mu ? :D

YusufT
Gökhan olayinda adam, ofisime ne gitmis orda beklemisler sonrada kimseler gelmeyince gitmisler..Adam Türkiye icin oynamak istedigi birkac kere söyledi ama suan Isvicre milli takiminda olmasindan mutlu oldugunu söyledi..

Ayrica Eren kendisi Isvicre'yi secti....Aynen Serdar Tasci, Mesut Özil gibi..

Professeur
12.Haziran.2007, 06:00
Söylenecek bir şey yok.Aynen haklısın.

Colin Kazım'ın oyuna girip gol atmasını bekliyoruz şimdi de :)
Tamam Murat abi haklısında Mevlüt'ü çağırdı takıma adam Fransa gibi savunmaların kuvvetli olduğu ligde 11 gol atmış gel gör ki milli takımda kayıp.Şimdi o oyuncuyu al bu oyuncuyu al bizim ligdekilere fırsat kalmayacak.Fiyasko olacak bu seferde tam tersini diyeceğiz.Niye milli takıma aldı vs.

Bordo61Mavi
Peki sence hava toplarında Tuncay mı daha etkili olabilir yada Arda veya Gökdeniz mi?

Tuncay iki mactada oyuna bisey katmadi, bu dakkadan sonra da katamaz. Sari kart sinirinda

Sheriff
Maca iyi başlamamıza rağmen yağmur herşeyi mahvetti.

Ayağa oynayan, kısa pas veren, çalım atan, bireysel yetenekli oyuncularımızla saldırıyorduk. Yağmur yüzünden bütün planlar suya düştü ikinci yarı dolur-boşalt taktiği ile oynamalıyız
Kime dolduracaklar.. Oyuna alabileceğimiz en uzun forvet Kazım.. Oda hayatında hiç pivot santrafor oynamamıştır.. Bir tanedemi olmaz ya bir tane uzun forvet olmazmı ya kos koca A Milli Takım da.. Böyle gidersek biz daa çoook gol yeriz, söylemedi demeyin..

Jesus_FB

Ve Yağış Sona Ermiş.!

Kazım'ın boyu 1.85 yetmezmi?

LaigLeNoiR
Colin Kazım giriyor galiba oyuna.

Sheriff
12.Haziran.2007, 06:01

Ve Yağış Sona Ermiş.!
Daha uzun bi forvet söylede o girsin ozaman..

Ouzy
Fatih Terim yağmuru bahane etse sonuna kadar haklıdır. Yağmur sağanak hâlini alana kadar çok iyi oynuyoruz, oyunu biz kontrol ediyoruz, hep biz onların kalesine gidiyoruz ama öyle bir yağmur yağıyor ki maç falan yapılmaz yani bu sahada. Nasıl tatil etmiyorlar maçı anlamıyorum. Ben bu koşullarda oynanan maç görmedim yani, futbolcular her yere bastıklarında su fışkırıyor sahadan.

Ayrıca, bu sahada maç falan yapılmaz. Böyle bir sahada "Efendim milli takımımız kötüydü." falan diyeninde vay hâline.

RaSenGan
Kazım'ın boyu 1.85 yetmezmi?

Baya kısa duruyodu sahada :) Topal ve Semih giriyor.Gökdeniz ve Tümer Çıkıyor.O zaman Tuncay kanata geçecek.

Jesus_FB
Semih ve Topal oyunda

PesimiSTyLa
Tümer ve Gökdeniz çıktı, Topal ve Semih girdi. Tam yerinde degişiklikler. Allah'ım yardım et, utandırma.

shamur1
12.Haziran.2007, 06:02
Golde Volkan'ın bir hatası yok bence. Böyle bir sahada defansı önde kurup ve o defansta da Servet-Emre gibi 2 ağır adam oynarsa elbette arkaya çok adam kaçırırız. Fm de bile böyledir bu sonuçta..

Hala Hakan Şükür diyenler var .. Bizi yıkan oyunculara bakmayı deneyin birde. Gökhan İnler(23) Eren Derdiyok o da çok genç oyuncu ve Hakan Yakın (Gs'de 5-10 maç oynayıp gönderilen adam) ..

Neyse en azından yenemiyorsakta bari berabere bitsin maç artık şansımız çok azıldı.