PDA

View Full Version : FM 2006 Degil..!! Football Manager 2006 ..!!

x1912x
25.Şubat.2006, 16:02
Sitede yapilan ve üzerinde konus**** ve yorumlar acilan FM 2006 aslinda sizin bahsettiginiz Sega Football Manager 2006 Degil ..!! Bu sekilde cogu insani yanilgiya sokuyosunuz. Isim benzerligi nedeniyle EA Games Sirketinin cikardigi Football Manager 2006 Kisaltilarak FM 2006 Adi Altinda Bulunmaktadir www.fm2006.com (http://www.fm2006.com)

Eray Dengiz
25.Şubat.2006, 16:05
Denilen siteye baktım. oyun biraz Pes, Football Manager ve Fifa gibi oyunlardan özellikler taşıyor.. Ama görüntüler hoş daha gerçekçi ama hiç bir oyun Football Managerin yerini tutamaz..

ertyq
25.Şubat.2006, 16:18
millet biz yıllardır yanlış oyunu oynuyormuşuz haberimiz yokmuş

Nedvedmania
25.Şubat.2006, 16:49
ben doğruyu oynuyorum galiba oyun açılırken sega felan yazıyo

Vieri
25.Şubat.2006, 17:06
- Abi FM2006 oynadın mı?
- Hmm nasıl bişey daha denemedim.. abi süper bir oyun adamlar bu sefer aşmış yaaa..
- yapma yaa.. olm böyle uyduruk dolu oyun var piyasada bilirsin menajerlik diye.. en son TCM denen bir dandik bir oyun oynadım.. ne o öyle ya... nerde bizim CM.. ah ahh..
- Abicim bu FM2006 ayrı bir olay hem CM nin yapımcıları yapıyor bunu. bak gir arat bulursun internette...
- deneyelim bakalım..

"şahıs internette girer ve fm2006 diye Google da bir arama yapar.. O da ne karşısına bu web sitesi çıkar. www.fm2006.com"..

- lan velete bak sen bizi kekliyor TCM nin kısaltmasıymış bu FM 2006.. bizde sanmıştık CMnin devamı olan oyun pehh...

ertesi gün:
- adamım baktım ben senin bu oyuna, TCM nin devamı CM nin değil...
- Yok abi nasl olur FM yani Football Manager.. 2006 sürümü sigames'in yaptığı değil mi?
- Hayır EA yapmış. al gir bak web sitesine www.fm2006.com
- Haaaa!! Abi sen ne yaptın ya!.. Eeheuehe bu ezik EA'in bir pazarlama tekniği.. Biliyorsun oyunu satamayınca en iyisi hangisiyse ona benzerler.. Bir Fifa için Konamiyi örnek alır.. Menajerlik denincede Sigames'in oyununun isminin kısaltmalarını kullanmış... Senin gibi bilmeyenler tiplerde girer FM2006 diye bunu oynar...
- Vay be adamlara bak : )

saçmaladık biraz ama olay bundan ibaret...

Sitede yapilan ve üzerinde konus**** ve yorumlar acilan FM 2006 aslinda sizin bahsettiginiz Sega Football Manager 2006 Degil ..!! Bu sekilde cogu insani yanilgiya sokuyosunuz
Kimse kimseyi yanıltmıyor. EA 'in oyunundan önce bu oyun vardı. Geçen senede FM2005 diyorduk bu senede FM2006 diyoruz ve diyeceğiz. Ben genelde bu bahsettiğin oyunu TCM kalıntısı diye çağırıyorum. Herkes daha iyi anlıyor :D

tolginho
25.Şubat.2006, 17:13
Fussball Manager almanca bir kelime. Football Manager'in tam karşılığı. Zaten bizim FM nin almanyadaki adı başka birşey olması lazım. Football Manager diye geçmiyor.

Tamamen EA ben bari bu pazarı da nasıl kapsam diye düşünmüş. Hah bak şurada bir nokta var, milletin zihnini karıştırayım biraz müşteri tırtıklayım rakiplerden.

Olay bundan ibarettir.

FM'lerin karışması bizim sorunumuz değil. Sega ile Electronic Arts'ın arasında bir durum.

meddah
25.Şubat.2006, 17:13
Electronic Arts'ın daha oyun piyasaya çıkmadan önce kapılarına gelen Championship Manager yapımcılarını geri çevirdiğini de (Bu haltı yedikten 9 sene sonra açıkladılar) ben ekleyeyim..

x1912x
25.Şubat.2006, 17:20
Arkadaslar bence yaniliyosunuz iki oyun arasindaki fark bence cok büyük Seganin cikardigi oyunun hemen hemen tüm özellikleri bu oyunda var ve grafik olarak dahada üstün bi sekilde ve arti olarakta bircok özelligi var..

Maclarda canli spiker anlatimi
Clubler hakkinda genis ayrinti ( resimlerle : tesisler,stat,tam kadro )
Futbolcular hakkinda nenis ayrinti
bütcenize göre Futbolcu Arama
Ihtiyaciniz olan teknik özelliklere göre futbolcu arama
3d olarak maci trübünleri ve futbolculari mac aninda izleme
ve daha bicok sey...

semih5
25.Şubat.2006, 17:28
ben doğruyu oynuyorum galiba oyun açılırken sega felan yazıyo
ya abi bende de ole yazio ama butun arkadaslarda ole yazar yani herkesin dogrudur yani

Vieri
25.Şubat.2006, 17:33
Arkadaslar bence yaniliyosunuz iki oyun arasindaki fark bence cok büyük Seganin cikardigi oyunun hemen hemen tüm özellikleri bu oyunda var ve grafik olarak dahada üstün bi sekilde ve arti olarakta bircok özelligi var..

Maclarda canli spiker anlatimi
Clubler hakkinda genis ayrinti ( resimlerle : tesisler,stat,tam kadro )
Futbolcular hakkinda nenis ayrinti
bütcenize göre Futbolcu Arama
Ihtiyaciniz olan teknik özelliklere göre futbolcu arama
3d olarak maci trübünleri ve futbolculari mac aninda izleme
ve daha bicok sey...
1 sezonluk oynanabilir oyunları sevmiyorum.. İkinci sezonda maçları izlerken diyebiliyorum 3d görüntüde aha bu gol.. arkadaşım diyor nerden bildin!.. o yüzden simulasyon dendiği zaman sigames'in oyunu ortaya çıkıyor. Seçim tabi kullanıcının..

x1912x
25.Şubat.2006, 17:49
Bence denemekte yarar var madem footmall manager hastayiz oyunu daha gercekci bi sekilde oynamayi sanirim hepimiz isteriz ayrica tamami ile 3d maclari izlicez diyede bir sey yok bu sizin seceneginize kalmis

Vieri
25.Şubat.2006, 17:57
bende savunduğum nokta iki oyunu teraziye koyarsanız. Football Manager 2006 EA'in oyunundan daha ağır gelir. Zaten oyunu inceleme şansım oldu. FM nin bir çok özelliğini almışlar. bununla alakalı bir yazımda vardı zaten daha önceden forumda. EA in bu politikasına alıştığımız için. bir nevi sega ile ea arasındada rekabet yaşanmakta. buda oyunların demolarının alelacele çıkartılmasından ve araştırmacıların sıkıştırılmasından anlaşılıyor.

ertyq
25.Şubat.2006, 19:26
ya abi bende de ole yazio ama butun arkadaslarda ole yazar yani herkesin dogrudur yani
konuya ciddi yaklaşanlar da olmuş :D

kaiserkaan
25.Şubat.2006, 20:26
seganın football managerinin yerini hiç bi managerlik oyunu tutamaz yıllardır alemde kral olmalarıda bunun bi kanıtı gerisi derseniz geriye kalan zottirik managerlik oyunları anca haybeye ekrana bakıp gözleri yormaktan baska bi işe yaramaz

Nedvedmania
25.Şubat.2006, 20:29
konuya ciddi yaklaşanlar da olmuş :D:D:D:D:D öyle diyosun ama bu iş ilerde iyice büyüye bilir(ş) :D

ridvanu
25.Şubat.2006, 22:34
CMydi FM oldu işte bu kadar
bilmem ben TCM MCM

kaiserkaan
25.Şubat.2006, 23:01
siteye baktım bu bildiimiz ea nın tcm sinin süslenmiş alman versiyonu..bu oyun dunyası kadınlar gibi kimi güsel gözüküyo makyajı bol gözalıcı dikkat cekici ama makyajı cıkardımı hiç bi şeye benzemiyo yani tcm gibi ama kimide makyajsız sade ama esaslı yapısı ile dogal gercekciliği ve cekiciliği var işte bizim fm de bööle yani o tcm nin bol makyajı sırf göz boyama EA ye selam fm ye devam....

oSa
26.Şubat.2006, 03:29
fmnin çıkmasını beklerken çerez niyetine oynamıştım eanın fm06sını :)

hakansimser
26.Şubat.2006, 12:32
fmnin çıkmasını beklerken çerez niyetine oynamıştım eanın fm06sını :)

Bende kola dıye ıctıydm:)

shahinler
26.Şubat.2006, 12:37
ya ben başka oyun oynarsam walla ihanet ettiğimi düşünürüm.

ceyhun127
01.Mart.2006, 12:06
belki ole ama bir gün ekonomik güç ezecek o yüzden Destek Sega ya

nart_susruko
01.Mart.2006, 12:23
ben ea nın kine 3-4 sene önce bakmıştım...bakış o bakış...daha elimi sürmedim...

askmeloveman
02.Mart.2006, 01:57
millet biz yıllardır yanlış oyunu oynuyormuşuz haberimiz yokmuş
dorudur :D