PDA

View Full Version : Yapay Zekanın Yetersizliği ve Transferler

bearyn
09.Haziran.2007, 20:45
Galatasaray'la 6. sezonumda her yıl şampiyonluklar, avrupa şampiyonlukları falan derken bir de Türk takımlarının kadrolarına bakiyim hangi oyuncuları almışlar falan, ne transferler yapmışlar dedim.

Fenerbahçe'ye baktım 6 sezonda transfere 3 milyon euro harcamışlar. Arada hiç transfer yapmadığı yıllar olmuş. Toplam transfer ettiği oyuncu sayısı 4. Ama bir sürü giden oyuncusu var. Kontratları bitmiş veya satmışlar. Bu durumda ligde her yıl 7-8 falan oluyodular.

Beşiktaş daha da kötü yine transfer durumu aynı üstüne bir de küme düştüler 5. sezon.

Kayseri ve Bursa gibi takımlar ise adeta çoşuyor ilerki yıllarda. Mesela Kayseri'nin sırf benden aldığı oyuncuların bonservis bedelleri toplamı 15 milyon euro. Mehmet Topal'ı değeri 3,5 milyon euroyken 7 milyon euro istedim. Hemen kabul ettiler.

Kısacası anlatmak istediğim bu gibi mantık hataları ve yapay zeka eksikleri her yeni oyuna başlayışımda en fazla 6-7 sezon oynayabilmeme neden oluyor. Resmen oynama hevesi kalmıyor insanda.

Diğer ligleri seçtiğimde de durum aynı Lyon orta sıra takımı oluyor, Man Utd sıradan bir UEFA takımı oluyor, Valencia her yıl şampiyonlar ligi finali oynuyor, Dünya kupasında trinidad tobaggo, gana çeyrek final oynuyor, gana yarı finalde almanya'yı yeniyor falan filan.

Bunlar gibi bir çok saçmalık var daha ama eski saveleri sildiğim için şimdilik bu kadarı aklımda kalmış. Bu durum herkesde mi böyle yoksa bir tek bana mı oluyor bu saçmalıklar.

DisCo
09.Haziran.2007, 20:51
Buradan devam ediniz.

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=61372