PDA

View Full Version : Veritabanı Güncellemesi v1

Ouzy
11.Haziran.2007, 12:48
2007-08 sezonunun bitişiyle birlikte kulüpler için yepyeni bir sezon açıldı: transfer sezonu. Yeni sezonla birlikte değişen sadece oyuncuların takımları olmadı/olmayacak. Kulüplerin ligleri ve gideceği Avrupa kupaları da değişti. İşte bu yama da bunları bulacaksınız. Daha fazla söze gerek yok, ayrıntılar aşağıda.

Dosya sürümü: 8.0.2

Değişiklikler:

1. Yama da 13 ülke, 15 ligdeki transferler bulunmaktadır.
2. 13 Avrupa ülkesinde gerçekleşen tam 163 transfer yamada bulunmaktadır.
3. 15 ligde ki 78 takım birbiriyle yer değiştirmiştir.
4. Yama da bulunan ülkeler ve ligler; Almanya, Fransa,Hollanda, İngiltere (Premier Lig ve Championship), İskoçya, İspanya, İsviçre, İtalya, Portekiz, Romanya, Rusya, Türkiye (Süper Lig ve 1. Lig), Yunanistan.
5. Yama da bulunan tüm ülke ve liglerin; transferleri, Avrupa kupalarına giden takımları ile düşen-çıkan takımları güncellenmiştir.
6. Bunların dışında, bu transfer sezonunda serbest kalan onlarca oyuncu, kiralık anlaşması bitenler ve menajer transferleri de yamaya eklenmiştir.
7. Oyunda bulunan 79 sakatlık ismi Türkçeleştirilmiştir.

Emeği geçenler: FM 2008 Türkçe çeviri ekibinde ki Aliapaydin adlı arkadaşıma bu yamadaki sakatlık çevirilerindeki katkısından dolayı teşekkürler.

Not: Son iki sezonda bazı ülkelerden Avrupa kupalarına giden takım sayısı değiştiği için, bu ülkelerin Avrupa kupalarına giden takım sayısı 2008-09 sezonu ile birebir olmayabilir. Örneğin; Geçen sezon Yunanistan’dan UEFA’ya 4 takım giderken, bu sezon 2 takım UEFA’ya gidecektir ama editörden bir değişiklik yapma imkânımız olmadığı için bu yama da yine 4 takımla gidecektir. Avrupa kupalarına giden takım sayısı geçen sezon ki gibidir ama telaşlanmayın bu sadece birkaç ülkeyi kapsıyor.

İyi oyunlar. (Yapılan değişikliklerin tam listesi, yamanın içindeki Wordpad belgesinde mevcuttur.)

Dosyaya ulaşmak için tıklayınız (http://www.turksportal.net/dosya/fm/28814/bilgi/).

OnuldinhoHizmet
11.Haziran.2007, 20:09
Daha çok erken gibi geldi ama emeğine sağlık kardeş indirip bir bakacağım...

Ouzy
11.Haziran.2007, 20:12
Evet biraz erken gibi ama transfer dönemi bitince yayınlamanın bir anlamı olmayacağını düşündüm. Eylül-Ekim'de 2009 çıkacak zaten. Zaten sadece transferlerde yapılmadı bu yamada.;)

Omer90
11.Haziran.2007, 21:50
Uyarı: Bu çalışmaya “Turksportal Masaüstü Yazılımı” çıkmadan önce başladığım için ülke ve lig isimleri, eğer bu datayla oyuna girerseniz Türkçe olmayacaktır.
arkadaşlar ben burayı anlamadım kusura bakmayın.bu datayla oyuna girdiğimiz zaman bir tek lig isimlerimi türkçe olmuyacak?
bir'de ben bu yamayı kuramadım yardım ederseniz sevinirim.:s7:
şimdiden teşekkürler

Onurap
11.Haziran.2007, 21:54
Teşekkürler güzel bir çalışma olmuş..

Ouzy
11.Haziran.2007, 21:59
arkadaşlar ben burayı anlamadım kusura bakmayın.bu datayla oyuna girdiğimiz zaman bir tek lig isimlerimi türkçe olmuyacak?
bir'de ben bu yamayı kuramadım yardım ederseniz sevinirim.:s7:
şimdiden teşekkürler

Evet, bir tek lig ve ülke isimleri Türkçe olmayacak.

"Veritabanı Güncellemesi v1" dosyasını 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db' buraya atacaksın. Yeni oyuna başlarken de karşına çıkan veritabanlarından hangisini oynamak istiyorsan onu seçeceksin.;)

bearyn
11.Haziran.2007, 22:17
yani anladığım kadarıyla bir nevi 2008-2009 sezonunun başından başlıcaz. peki oyundaki yılda 2008 haziran ayından mı başlıcak yoksa normal fm2008'deki gibi 2007 haziran ayından mı başlıcak? sorum biraz garip gelebilir ama anlamışsındır umarım :)

Lucas Neill
11.Haziran.2007, 22:18
2007 den başlar lig...

BeeTLeJuiCe
11.Haziran.2007, 22:22
Transferler çoğalmadan bunu yapmanız iyi olmuş :)
Yakın zamanda bende yapacaktım bu iyi oldu. Tüm transferler tam ise yeni transferleri bunun üzerine eklerim artık :)

Ali Apaydın
11.Haziran.2007, 22:26
Çok güzel bir çalışma olmuş. Devamını bekliyorum. Yine yardıma varım :) Bi de sonraki versiyonda şu ülke ve lig isimlerini halletme şansımız olabilir mi acaba ya? Ona bi kafa yormak lazım aslında.

Ouzy
11.Haziran.2007, 22:29
Transferler çoğalmadan bunu yapmanız iyi olmuş

Yakın zamanda bende yapacaktım bu iyi oldu. Tüm transferler tam ise yeni transferleri bunun üzerine eklerim artık
15 ligdeki çoğu transferi yaptım işte.

Yamada yaptığım bütün değişiklikleri, transferleri falan yamanın içindeki Wordpad belgesinde görebilirsin.;)

Eğer bunun v2'sini çıkartmak istiyorsan koordineli çalışabiliriz.;)

bearyn
11.Haziran.2007, 22:35
2007 den başlar lig...
ben de öyle tahmin etmiştim, o kötü biraz onu da düzeltme şansımız yok galiba?
2007'den başlarsa pek gerçekçi olmuyor da :) ama güzel bir çalışma yine de kullancam tabi ki, eline sağlık.

Ouzy
11.Haziran.2007, 22:36
Öyle bir şansımız yok.

BeeTLeJuiCe
11.Haziran.2007, 23:09
15 ligdeki çoğu transferi yaptım işte.

Yamada yaptığım bütün değişiklikleri, transferleri falan yamanın içindeki Wordpad belgesinde görebilirsin.;)

Eğer bunun v2'sini çıkartmak istiyorsan koordineli çalışabiliriz.;)

Olabilir. Geçen sene bende yapmıştım veritabana güncelleştirmeleri. Bu senede düşünüyodum.

Transferlere sporx.com, goal.com, transfermarkt.de sitelerinden bakabilirsin. Goal'ün tüm dillerinde bak ama diğer dillerde o liglerin daha detaylı transferleri yazıyor.

Ali Apaydın
11.Haziran.2007, 23:11
Hadi bakalım. Geniş çaplı bir patch kokusu geliyor burnuma. Merakla bekliyoruz :D

Ouzy
11.Haziran.2007, 23:16
Olabilir. Geçen sene bende yapmıştım veritabana güncelleştirmeleri. Bu senede düşünüyodum.

Transferlere sporx.com, goal.com, transfermarkt.de sitelerinden bakabilirsin. Goal'ün tüm dillerinde bak ama diğer dillerde o liglerin daha detaylı transferleri yazıyor.

Benim en güvendiğim site transfermarkt.de. Bu yamayı da oradaki transfer haberlerinden yaptım.

Omer90
11.Haziran.2007, 23:22
Evet, bir tek lig ve ülke isimleri Türkçe olmayacak.

"Veritabanı Güncellemesi v1" dosyasını 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db' buraya atacaksın. Yeni oyuna başlarken de karşına çıkan veritabanlarından hangisini oynamak istiyorsan onu seçeceksin.;)
teşekkür ederim bilgilendirdiğin için(ı)

Ouzy
11.Haziran.2007, 23:31
Arkadaşlar kaçar mı benden?:) "Turksportal Masaüstü Yazılımı" çıktıktan sonra editörden yeni bir database oluşturdum. Burada benim bu yamamda ki database den farklı olarak turksportal.lnc dosyası olduğunu gördüm ve bunu 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db -> Veritabanı Güncellemesi v1 -> lnc' kısmına kopyaladım ve sorun çözüldü. Artık lig ve ülke isimleri de Türkçe olacak bu yamada.

Şuanda upload ediyorum dosyayı, bitince Mustafa abi ekler siteye.

Eğer yeniden indirmek istemiyorsanız, database nizdeki "turksportal.lnc" dosyasını bulun ve dediğim yere kopyalayın.;)

Ali Apaydın
11.Haziran.2007, 23:42
vay işte beklenen gelişme. şimdi kusursuz bir patch oldu işte. Bravoo

Jushua
11.Haziran.2007, 23:43
Teşekkürler.. Ellerinize Sağlık..

YusufT
11.Haziran.2007, 23:52
Düsen takimlar filanda degistimi :)

Ouzy
12.Haziran.2007, 00:04
Değişti. Eğer en baştaki mesajımı okusaydın görecektin değiştini.;) Düşenler-çıkanlar, Avrupa Kupalarına gidenler, 163 transfer, hepsi değişti.

Jushua
12.Haziran.2007, 00:05
Yeni dosya eklendimi yoksa ilk mesajındaki eski mi ?

Ouzy
12.Haziran.2007, 00:15
Yeni dosyayı
http://rapidshare.com/files/121716290/Veritaban__305__Guencellemesi_v1.rar.html

buradan indirebilirsiniz. Mustafa abi ekler siteye biraz sonra.;)

Fernando Gago
12.Haziran.2007, 00:38
Teşekkürler eline sağlık ...

ceta
14.Haziran.2007, 00:47
sorularım sunlar olacak.. türkiue kupasında deplasman golü kuralı olmaması sacmalıgı war oyunda beni türkiye liginden tamamıyle uzaklastıran bi sacmalık bu düzeltildi mi ? bir de finans problemleriyle ilgili bir calısman oldu mu tesekkür ederim..

Fernando Gago
14.Haziran.2007, 01:05
Milan Şampiyonlar Ligine Juventus UEFA kupasına gidiyor . Bende kendi datamda bu sorunu düzeltemedim bu datada da aynı durum var Editörden ayarlansa bile Milan UEFA'ya gitmiyor

BeeTLeJuiCe
14.Haziran.2007, 01:13
sorularım sunlar olacak.. türkiue kupasında deplasman golü kuralı olmaması sacmalıgı war oyunda beni türkiye liginden tamamıyle uzaklastıran bi sacmalık bu düzeltildi mi ? bir de finans problemleriyle ilgili bir calısman oldu mu tesekkür ederim..

Deplasman gol kralı, finans problemi falan bunları düzeltmek editör ile mümkün değil. O yüzden arkadaş yapmamıştır değil, yapamamıştır.

Milan Şampiyonlar Ligine Juventus UEFA kupasına gidiyor . Bende kendi datamda bu sorunu düzeltemedim bu datada da aynı durum var Editörden ayarlansa bile Milan UEFA'ya gitmiyor

Bir sene önceki sıralamayı düzeltsen aslında hangi kupaya gideceğinin düzelmesi gerekiyor. Bir hata yapmış olabilirsiniz.

yunusgs
14.Haziran.2007, 02:26
Teşekkür ederim elleriene sağlık.

Vassili Zaitsev
14.Haziran.2007, 03:15
elinize sağlık arkadaşlar...

Ouzy
14.Haziran.2007, 21:57
Milan son Şampiyonlar Ligi'ni kazandığı için sanırım ne yaparsak yapalım Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. Belki son çare olarak; editörden Şampiyonlar Ligi tarihinde 2009 şampiyonluğunu başka bir takıma verebilirsiniz, belki öyle olur ama bu yama da öyle yapmak biraz saçma olacağından isteyenler kendileri editörden yapsınlar.;)

commandos
19.Haziran.2007, 23:08
arkadaslar ben veritabanı güncelleştirmesi v1 yapamadım nası yapacam yardımcı olursanız seviniirm:uzgun:

Ali Apaydın
20.Haziran.2007, 00:55
İndirdiğin dosyanın içindeki Turksportal Veritabanı Güncellemesi v1 isimli klasörü Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2008\db klasörünün içine at. Sonra oyuna girince Yeni Oyun'a tıkladıktan sonra veritabanı olarak aynı isimli veritabanını seç.

hacker_memoli
20.Haziran.2007, 02:31
Vallaha Süpermiş Benim Gibi Fmyi Yeni Yükleyenler İçin Çok Güzel Bi Çalışma Olmuş Ellerine Sağlık

gencerker
20.Haziran.2007, 02:33
Konuyu açan arkadaşımız bir mesajında yeniden yapılandırdığı dosyayı upload edip yeni linki vermiş fakat ilk mesajdaki link ile farklı

acaba bahsettiğiniz "Mustafa abi" kişi konuyu editledi mi? ya da kendileri yeniden upload edip linki düzenlediler mi?
ben ilk mesajdaki linki indirdim diğer linki (aynı şeyi sanırım) indirmek istemiyorum o yüzden

Ali Apaydın
20.Haziran.2007, 02:59
evet dosya son haliyle yüklendi. Lig ve ülke isimleri düzeltmesi yapılarak tekrar eklendi.

SilentForce
20.Haziran.2007, 04:18
Ellerinize sağlık teşekkürler

Ouzy
20.Haziran.2007, 22:18
Konuyu açan arkadaşımız bir mesajında yeniden yapılandırdığı dosyayı upload edip yeni linki vermiş fakat ilk mesajdaki link ile farklı

acaba bahsettiğiniz "Mustafa abi" kişi konuyu editledi mi? ya da kendileri yeniden upload edip linki düzenlediler mi?
ben ilk mesajdaki linki indirdim diğer linki (aynı şeyi sanırım) indirmek istemiyorum o yüzden

Linkleri düzenledi Mustafa abi. İlk mesajda ki linkten indirebilirsin.

overkill
22.Haziran.2007, 06:00
-Bu güncellemeyi yaptığımızda Crush dump hatasının ortadan kalkma olasılığı nedir acaba, arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ?

BeeTLeJuiCe
22.Haziran.2007, 06:02
Crash Dumps'ın bu dosya ile ortadan kalkma olasılığı 0'dır.
Bu Güncelleştirme dosyası ile oyunun sadece database'inde değişiklik yapılıyor. Diğer teknik şeyler aynı kalır. Yani kısaca hala Crash Dump hatası çıkabilir.

erdiduman
23.Haziran.2007, 06:31
bana yardımcı olurmusunuz?ben bunu indirdim.sonra winrardan çıkardım.veritabanı dosyası oluştu.benim bu dosyayı nereye atma gerekiyo?veya ne yapmam gerekiyo?yardımcı olursanız sevinirim

Ouzy
23.Haziran.2007, 07:21
bana yardımcı olurmusunuz?ben bunu indirdim.sonra winrardan çıkardım.veritabanı dosyası oluştu.benim bu dosyayı nereye atma gerekiyo?veya ne yapmam gerekiyo?yardımcı olursanız sevinirim

O dosyayı buraya atacaksın: 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db'(/9)

rcelik57
23.Haziran.2007, 17:53
sagolasın.

1965
23.Haziran.2007, 21:30
Yani şimdi bu datayı yüklersek,Eskişehirspor süper ligde mi olacak ? :D

Ouzy
23.Haziran.2007, 22:03
Evet. Niye şaşırdın ki? Sanırım editörle tanışmamışsın.:)

nekop
23.Haziran.2007, 22:04
Teşekkürler Ouzy üzerinde bikaç düzeltme yaptıktan sonra benim için gerçeğe en yakın yama olucak... :)

Lucas Neill
23.Haziran.2007, 22:06
Bende şimdi indirdim emeğine sağlık...

Ali Apaydın
23.Haziran.2007, 22:06
Yani şimdi bu datayı yüklersek,Eskişehirspor süper ligde mi olacak ? :D

Aynen öyle. Çıkanlar düşenler hepsi var. Karabük Bank Asya'da. Manisa da öyle :(

Ouzy
23.Haziran.2007, 22:07
Teşekkürler Ouzy üzerinde bikaç düzeltme yaptıktan sonra benim için gerçeğe en yakın yama olucak... :)
Hangi düzeltmeler? Gözümden kaçmış olabilir birkaç şey, söylersen v2'ye ekleyebilirim, transferler dışında tabii.

Porto var bir onu biliyorum. Ben yamayı yaparken Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmişlerdi ama şimdi yine Şampiyonlar Ligi'nde.

Bu arada Oğuz derseniz sevinirim.:)

1965
23.Haziran.2007, 22:28
Evet. Niye şaşırdın ki? Sanırım editörle tanışmamışsın.:)

Yok ondan değil,kendi çapımda ben de bazen ufak düzenlemeler yaparım.Transferler,oyuncu profilleri falan.Sadece yama hakkında bilgi sahibi olmak için sordum.Eskişehir süper lige aktarıldı mı tarzında saçma bir soru :icon_smile: İnşallah yeni teknik direktörümüz,yeni başkan,yeni transferler falan aktarılmıştır oyuna.Aktarılmadıysa da ben üstünden geçerim.Ellerinize sağlık,teşekkürler.

Ouzy
23.Haziran.2007, 22:31
Yok ondan değil,kendi çapımda ben de bazen ufak düzenlemeler yaparım.Transferler,oyuncu profilleri falan.Sadece yama hakkında bilgi sahibi olmak için sordum.Eskişehir süper lige aktarıldı mı tarzında saçma bir soru :icon_smile: İnşallah yeni teknik direktörümüz,yeni başkan,yeni transferler falan aktarılmıştır oyuna.Aktarılmadıysa da ben üstünden geçerim.Ellerinize sağlık,teşekkürler.

İndirdiğin dosyanın içinde "Yapılan Değişiklikler" diye bir Worpad belgesi var, oradan bakabilirsin neleri yaptığıma.(::)

1965
23.Haziran.2007, 22:57
Şimdi indi,baktım belgeye.Önemli değişiklikler var.Çok emek harcandığı belli.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

FinsTernis
24.Haziran.2007, 18:48
Teşekkürler başarılı bir çalışma olmuş... v2 ne zaman yayınlanır? Transferle sona erdikten sonra mı? Ağustos gibi falan?

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
24.Haziran.2007, 20:44
evet v2 ne zaman ???

JoDuFe
24.Haziran.2007, 20:56
tskler dostum guzel paylasim

gencerker
24.Haziran.2007, 21:18
Yükledim oyun başlangıcında versiyonu bu şekilde yazıyor fakat yeni oyun açtığımda statüden bakıyorum versiyon hala 8.0.0.1..küsürat

Ouzy
24.Haziran.2007, 21:39
v2 Temmuz'un ortaları gibi yayınlanır.

Yükledim oyun başlangıcında versiyonu bu şekilde yazıyor fakat yeni oyun açtığımda statüden bakıyorum versiyon hala 8.0.0.1..küsürat

Bu yamanın çalışması için oyununun 8.0.2 olması gerekiyor.

nekop
26.Haziran.2007, 01:08
Hangi düzeltmeler? Gözümden kaçmış olabilir birkaç şey, söylersen v2'ye ekleyebilirim, transferler dışında tabii.

Porto var bir onu biliyorum. Ben yamayı yaparken Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmişlerdi ama şimdi yine Şampiyonlar Ligi'nde.

Bu arada Oğuz derseniz sevinirim.:)

Misal Tolga Seyhan hala Trabzonspor'da Trabzonspor İntertoto'ya gidiyor son şampiyon hala Fenerbahçe gözüküyor birde oyuncuların CA ve PA'sında çok fazla oynama olmamış bunun gibi düzeltmeler ya***am. :)

Ouzy
26.Haziran.2007, 02:14
Misal Tolga Seyhan hala Trabzonspor'da Trabzonspor İntertoto'ya gidiyor son şampiyon hala Fenerbahçe gözüküyor birde oyuncuların CA ve PA'sında çok fazla oynama olmamış bunun gibi düzeltmeler ya***am. :)

Hmm evet PA'yı falan ellemedim, v2'de de ellemeyeceğim.:)

blackbriar22
26.Haziran.2007, 19:52
evet biraz erken olmş ama bütün transferlerin bitmesiyle çıkacak olan update çok şahane olacak sanırım :)

eaglecell
29.Haziran.2007, 02:24
O dosyayı buraya atacaksın: 'Belgelerim -> Sports Interactive -> FM 2008 -> db'(/9)

bende belirtilen yere dosyayı attım ancak database değişikliği yapmama rağmen açılmıyor.yalnız bende 8.0.2 yüklü değil onu yüklediğimde de cd istiyor
acil yardımmm

Ali Apaydın
29.Haziran.2007, 02:28
bende belirtilen yere dosyayı attım ancak database değişikliği yapmama rağmen açılmıyor.yalnız bende 8.0.2 yüklü değil onu yüklediğimde de cd istiyor
acil yardımmm

sorunu tam anlamadım database seçiminde görebiliyor musun bu database'yi yoksa göremiyor musun.

göremiyorsan cache klasörünü silip dene
görüyor da giremiyorsan birşeyleri eksik yaptın demektir. tekrar dene

serobay
29.Haziran.2007, 20:39
slm arkdaslar bi sorum olacak
dosyayı dediginiz yerlere atıyorum fakat new game dedigim zaman
hangi veritabanını sececgimi sormadan orjini acıyor
hic bisi anlamadım
yardım ederseniz sevinirim

unleashed
29.Haziran.2007, 21:21
Acaba kendımız oyuncu kaydını nasıl yapabiliriz? Trabzonspora tony sylva ve song uda aktarmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Ali Apaydın
29.Haziran.2007, 22:33
slm arkdaslar bi sorum olacak
dosyayı dediginiz yerlere atıyorum fakat new game dedigim zaman
hangi veritabanını sececgimi sormadan orjini acıyor
hic bisi anlamadım
yardım ederseniz sevinirim

oyunun orijinal değil.

Acaba kendımız oyuncu kaydını nasıl yapabiliriz? Trabzonspora tony sylva ve song uda aktarmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Oyunun kurdugun klasördeki data editörü kullan.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
29.Haziran.2007, 22:56
data editör nasıl kullanılıyor ???

Ali Apaydın
30.Haziran.2007, 00:46
http://img153.yehhe.com/images/91501.JPG
http://img153.yehhe.com/images/12042.JPG
http://img153.yehhe.com/images/93133.JPG
http://img153.yehhe.com/images/93804.JPG
http://img153.yehhe.com/images/18315.JPG

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
30.Haziran.2007, 04:07
çok sağolun

caner9292
30.Haziran.2007, 05:05
dosyayı db klosörüne atıttım.Ayarlardan o klöserü kendim seçmeme rağman yama çalışmıyor yardım!

Ali Apaydın
30.Haziran.2007, 05:52
dosyayı db klosörüne atıttım.Ayarlardan o klöserü kendim seçmeme rağman yama çalışmıyor yardım!

ayarlardan değil yeni oyun tuşuna bastıgında gelen db seçim ekranında seçeceksin bu databaseyi.

gulsoy26
01.Temmuz.2007, 20:18
arkadaslar biri yardım edebilir mi bana dosyalrı ındıremıyorum pop-up engelleyicisi ckımıo bende lutfen yardım edin ????????????

Ali Apaydın
01.Temmuz.2007, 21:13
internet explorer kullanıyorsan yukarıdaki araçlar bölümünden açılır pencere engelleyiciyi devre dışı bırak. google toolbar kullanıyorsan onun da popup engelleme mekanizmasını devre dışı bırakman gerek.

Hrn
02.Temmuz.2007, 04:57
Kardeşim eline sağlık çok makbule geçti.....

Napoli avrupa kupalarında ve transferleri çok iyi bu sene direk seçeceğim takım

elbandido11
03.Temmuz.2007, 00:26
öncelikle yama için teşekkürler, arkadaşlar bir sorum olacaktı, data editörden düne kadar olan tüm transferleri gerçekleştirdim,,özellikle kendi ligimizdekileri, üşenmeden :icon_razz: save ederken yine bu yamanın üzerine kaydettim, oyuna girdiğimde yamada türkiye ligi kayboldu,başka bir lige girip bizim takımlarımıza baktığımda bazı oyuncular eksik çıktı,database large seçili, bir anlam veremedim yardımcı olursanız sevinirim:icon_confused:

Ali Apaydın
03.Temmuz.2007, 03:14
öncelikle yama için teşekkürler, arkadaşlar bir sorum olacaktı, data editörden düne kadar olan tüm transferleri gerçekleştirdim,,özellikle kendi ligimizdekileri, üşenmeden :icon_razz: save ederken yine bu yamanın üzerine kaydettim, oyuna girdiğimde yamada türkiye ligi kayboldu,başka bir lige girip bizim takımlarımıza baktığımda bazı oyuncular eksik çıktı,database large seçili, bir anlam veremedim yardımcı olursanız sevinirim:icon_confused:

bence database editor'e tekrar gir ve o üstüne kaydettiğin databaseyi aç. kontrolleri yap herşeyin dogruysa farklı bir isimle kaydet datayı. ve oyuna girerken onu seç bakalım işe yarayacak mı

elbandido11
03.Temmuz.2007, 03:28
bence database editor'e tekrar gir ve o üstüne kaydettiğin databaseyi aç. kontrolleri yap herşeyin dogruysa farklı bir isimle kaydet datayı. ve oyuna girerken onu seç bakalım işe yarayacak mı

tekrar kontrol ettim düzcesporu 3 lige çıkarmıştım sorun ordan kaynaklanmış sanırım onu düzeltip farklı kaydettim sorun çözüldü sağol arkadaşım :)

Ali Apaydın
03.Temmuz.2007, 03:41
tekrar kontrol ettim düzcesporu 3 lige çıkarmıştım sorun ordan kaynaklanmış sanırım onu düzeltip farklı kaydettim sorun çözüldü sağol arkadaşım :)

sevindim. hadi iyi oyunlar sana :D

KaF KeF
03.Temmuz.2007, 03:46
Bende Düşenleri Çıkanları belirledim fakat Türkiye ligi gözükmedi..Nasıl düzeltebilirim?

Ali Apaydın
03.Temmuz.2007, 05:29
Bende Düşenleri Çıkanları belirledim fakat Türkiye ligi gözükmedi..Nasıl düzeltebilirim?

senin sorunun da büyük ihtimalle yanlış bir harekettten kaynaklanıyor olabilir. bence database'yi gözden geçir. ligleri ve düzenledigin takımları

mexicali
07.Temmuz.2007, 01:36
arkadaşlar Veritabanı Güncellemesi v1 dediğiniz gibi belgelerim/..vs. buraya kopyaladım. sonra oyuna girdim yeni oyun yaptım eski sürüm çıktı gene çıktım oyundan cache klasörünü sildim. TEKRAR oyuna girdim ve tekrar eski sürüm çıktı. sonra tekrar cache klasörünün olduğu yere gittim yine çıkmış cache. sildikçe ve yeni oyun dedikçe cache geri geliyor. bi türlü yeni database i kullanamadım. bu arada ben 8.0 kullanıyorum.

Ouzy
07.Temmuz.2007, 01:46
arkadaşlar Veritabanı Güncellemesi v1 dediğiniz gibi belgelerim/..vs. buraya kopyaladım. sonra oyuna girdim yeni oyun yaptım eski sürüm çıktı gene çıktım oyundan cache klasörünü sildim. TEKRAR oyuna girdim ve tekrar eski sürüm çıktı. sonra tekrar cache klasörünün olduğu yere gittim yine çıkmış cache. sildikçe ve yeni oyun dedikçe cache geri geliyor. bi türlü yeni database i kullanamadım. bu arada ben 8.0 kullanıyorum.
Okumak, okumak, okumak. Ne kadar önemli şey.

Yama hakkında bilgilerin olduğu buradaki ilk mesajımı okusaydın versiyonunun 8.0.2 olması gerektiğini görecektin.

Wesley Sneijder
09.Temmuz.2007, 03:02
Güiza transferi var mı? :D

Ouzy
09.Temmuz.2007, 03:08
Güiza transferi var mı? :D
Cevaplamama gerek yok sanırım.