PDA

View Full Version : EURO 08 | 2.Maç | İtalya-Romanya

Varonil
12.Haziran.2007, 18:39
http://img76.imageshack.us/img76/4903/euro2008logown6ne1.jpg (http://imageshack.us)

İTALYA-ROMANYA

Tarih:13.06.2008
Stad:Zürih,Letzigrund
Saat:19.00

Ölüm grubunda 2.maçlar,İtalya için ya tamam ya devam maçı.Romanya kolay lokma değil ama İtalya'ya boyun eğerler bence..

anilton
12.Haziran.2007, 18:51
İtalya şokta resmen.Son Dünya Şampiyonu,Hollanda karşısında bozguna uğradı adeta.Romanya ise Fransa'dan istediğini aldı...

İtalya'nın ilk maçtaki kadro yanlışına düşmeyeceğini,Del Piero,De Rossi,Grosso gibi isimlerin 11'de başlayacağını ve İtalya'nın maçı alacağını düşünüyorum...

Cyzio
12.Haziran.2007, 18:54
Geçen maç Fransa Romanya'nın ekmeğine yağ sürdü.Romanya zaten her maç beraberliğe oynayacak bu turnuvada.İtalya geçen maçtaki hatalarından ders çıkaracaktır.2-0 kazanır İtalya..

Del Piero_10
12.Haziran.2007, 18:55
Buffon
Zambrotta - Panucci - Chiellini - Grosso
De Rossi - Pirlo - Perrotta
Camoranesi - Toni - Del Piero

http://i27.tinypic.com/30bh9co.jpg

Fıratcan Alçınkaya
12.Haziran.2007, 20:14
Milan'ı serie-a 5.si yapmış 3'lüyü oynatırsa tabiki 3yer v Materazzi değişiklilkler doğru umarım gök maviler kazanır.

RoNNiE91
12.Haziran.2007, 20:27
Kaka'nın bebeği çok tatlı,küçücük :) Allah analı babalı büyütsün.

Maça gelince Romanya kazansın istiyorum açıkçası.

gerrrard
12.Haziran.2007, 20:32
Umarım Romanya kazanır. Gönlüm Romanya,mantığım beraberlik diyor.

ThersoN
13.Haziran.2007, 06:11
İtalya bu maçı alacaktır, zaten bunu kesinlikle almaları lazım, şansları kalmıyor, Romanya ne kadar iyi olursa olsun, bence İtalya 3 puan alır

Nocna Mora
13.Haziran.2007, 19:09
İtalya kazanmak zorunda olduğu bu maçı kazanır.

anil luque
13.Haziran.2007, 21:28
romanya'nın kazanmasını istiyorum ama zor da olsa italya alacak gibi duruyor

ogcj_me
14.Haziran.2007, 00:27
İki takımda birbirini çok iyi tanıyor , çok sıkı mücadele olacağı kesin ancak Donadoni akıllanıp Del Piero , De Rossi gibi oyuncuları sahaya sürerse İtalya 1 adım önde olur .

anil luque
14.Haziran.2007, 02:53
romanya'nın bir topu direkten döndü yetmiyormuş gibi radoi ciddi bir şekilde sakatlandı inşallah kötü değildir durumu hastaneye kaldırılmıs sanırsam

Cyzio
14.Haziran.2007, 02:54
Donadoni'ye yol göründü.İtalya'nın bu kadar aciz duruma düştüğünü hatırlamıyorum..

PesimiSTyLa
14.Haziran.2007, 03:02
Toni nin golü buz gibiydi ofsayt falan yoktu :) ilk yarı 0-0 bitti.

King_91
14.Haziran.2007, 03:15
İtalya bu maçı ne yapar ne eder alır.Almak da zorunda.Zaten kadro da değişcek.Çok daha akıl kârı bir kadro çıkacak.

NisRoc
14.Haziran.2007, 03:17
netten izliyebileceğim bir yer var mı ?

Cyzio
14.Haziran.2007, 03:30
Romanya 55'te 1-0 yaptı ama 56'da Panucci eşitledi skoru..

Aykan19o3
14.Haziran.2007, 03:33
Tüh Romanya 1-0'ı koruyamamış bari berabere bitse. :)

Nocna Mora
14.Haziran.2007, 03:52
İki golde aynı dakikada mı atıldı?

Aykan19o3
14.Haziran.2007, 03:57
Ah be Mutu

Mutu penaltı kaçırdı kısacası Buffon süper çıkardı penaltıyı

ThersoN
14.Haziran.2007, 04:02
ah be mutu, eh be mutu...!

REsist JuvE11
14.Haziran.2007, 04:02
bu italyanlar 2maçtır hakem hatalarına maruz kalıyorlar..yedikleri goller de çok komik.zambrotta geçen maç kendi kalesine yolladı.şimdi de mutu ya al da atıver dedi..bakalım sonuç ne olur

celikhalit8
14.Haziran.2007, 04:11
Penaltı pozisyonu tartışılır ama bence Mutu'nun atması da tartışılır.. Daha önce penaltıdan gol attığı bir kaleciye penaltıyı kullanmamalıydı Mutu.. Toni'nin golünü gol olarak gördüm.. Yine de İtalyanları sevmediğimden benim açımdan fazla sorun teşkil etmiyor :) Umarım akşam Hollanda kazanır.. Son maçlarda da Romanya ile Hollanda kol kola çıkar :)

Aykan19o3
14.Haziran.2007, 04:11
Son maç Fransa İtalya'ya fark atacaktır yaşlı oyuncularla olmuyor artık bu iş :P

ogcj_me
14.Haziran.2007, 04:13
Lobont'un şansıyla birlikte iyi performansı beraberliği getirdi
Ama İtalyanlar bu futbolla bu maçı yenseydi bile karşılarına hava toplarında etkili bir takım çıkarsa ne yaparlar bilemiyorum

Lionel Andres Messi
14.Haziran.2007, 04:14
barcelona zambrottayı paketlemekle çok güzel bir iş yapmış bunu tekrar gördük.

de rossi,buffonu beğendim,grosso ve cassanoda eh işte.

romanya güzel takım oyunu oynadı.galibiyet alabilirlerdi ama olmadı.şansları devam ediyor.

italyanın kurtarıcısı ambrosini:p

RoNNiE91
14.Haziran.2007, 04:18
Go Romanya Go :D

ThersoN
14.Haziran.2007, 04:22
son maç fransa bence fark atamayacak ama fransanın galibiyete daha yakın oldugunu düşünüyorum, italya bir türlü toparlanamadı romanya dönüm noktası olarak görülmesine rağmen italyanlarda gerekli gayreti göremedim, aslında en başından beri italya ve hollandanın çıkmasını istiyorum ama, sanırım hollanda ve fransa bu gruptan çıkacak

Del Piero_10
14.Haziran.2007, 04:23
Donadoni 83.dakikada Ambrosini'yi oyuna alarak yine İtalya'yı sattı.

anilton
14.Haziran.2007, 04:26
Romanya Fransa'dan sonra İtalya'dan da istediğini aldı.Hatta daha fazlasını alabilirlerdi ama Mutu'nun kaçırdığı penaltı,daha doğrusu Buffon'un kurtardığı penaltı buna engel oldu...

Savunması ile yedi düvelde takdir toplayan İtalya'yı ilk defa bu kadar kötü savunma kurgusu ile izliyorum.Romanya pozisyona giremiyor,ama asisti İtalyan defans oyuncuları yapıyor.Bu kadar hata yapılmaz.İtalya'nın gol umudu Toni'ye sağdan soldan şişirilen toplar.Orta sahadan top yaparak pozisyon üretemiyorlar.Çünkü ilk maçta oynayan Gattuso,Ambrossini bu maçta oynayan Perrotta,De Rossi kötü bir turnuva geçiriyorlar.Pirlo'da idare ediyor.Bu oyun anlayışı ve savunma kurgusuyla İtalya'nın Euro 2008 macerası uzun sürmez...

ThersoN
14.Haziran.2007, 04:28
gün geçtikçe süprizler çoğalıyor, Almanya'dan sonra İtalya'nın sarsılaması, bu performanslar kupa için süpriz isimlerin şansını arttırıyor

Varonil
14.Haziran.2007, 04:29
Maçın başında çıkan kadrolara baktığında maç ile ilgili düşüncem değişmişti,beraberlik çıkacağını düşünüyordum,öyle oldu :)

İşler çok karıştı C Grubunda.Bugün Hollanda Fransa'yı devirir çıkmayı garantilerse,Romanya son maç Hollanda'yı yenebilir belki.

RaSenGan
14.Haziran.2007, 04:30
Romanya bu grupta olmayı haketmiyor.Hollanda,Fransa,İtalya varken çıkma şansları çok çok az.İtalya'dan ve diğer bir kaç takımdan daha fazla hakediyorlar üst tura çıkmayı..İyi oynadılar fakat yenemediler İtalya'yı.Tebrik ediyorum Romanya'yı.

Del Piero_10
14.Haziran.2007, 04:31
Hollanda bugün kazanırsa son maçı Romanya'ya verir,beraber çıkarlar.

Euro 2004'te yaşanan Danimarka-İsveç faciası gibi.

Fıratcan Alçınkaya
14.Haziran.2007, 04:32
Amßrosini ne ya ulan Dandini adam olmican sen hiç...

ßuffon: Dünyanın en isiydi yine..
Zamßrotta: Aslında iyiydi sağ ßekte ama golde hata yapınca klasik fm taßiri ile 5aldı..
Grosso: Çok iyi oynadı ßence Inter nsl yollamış bu adamı hayret.
Chiellini: Formayı hakettiğini tekrar gösterdi Juventus-Roma sırtlıyor İtalya Milli Takımını..
Panucci: Materazzi den 88kat iidir...
Pirlo: Daha ii olabilirdi odaklanamıyor maça ...
De Rossi: Harikaydı Gattuso artık unutsun milli takımı...
Perrotta: Zaten 11de olması hataydı A quillani oynaması lazımdı kötüydü bnce...
DelPiero: İyiydi yine 33yaşında olmasına rağmen iyi oynadı.
Camoranesi: İlk yarı iyiydi ikinci yarı kötüydü...
Toni: Yine şansızdı ama hakem buz gibi golünü yedi adamın...

Bu arada İtalya Marşı çok güzel :)
Sonuna kadar destekliyorum Azurileri..

ogcj_me
14.Haziran.2007, 04:40
Acaba Ambrosini'yi oyuna dahil ederken amacı neydi Donadoni'nin ??*

Lionel Andres Messi
14.Haziran.2007, 04:43
Acaba Ambrosini'yi oyuna dahil ederken amacı neydi Donadoni'nin ??*
beraberliğe razı olmak olabilir çünkü camoranesi yerine onu aldı:icon_confused:

cassano umarım roma veya başka bir üst düzey takıma gitse keşke topa her dokunuşu insanı heyecanlandırıyor.birazcık kendisinde de suç var aklını başına almalı umarım roma ya da juventusa gider.

BeeTLeJuiCe
14.Haziran.2007, 07:34
Mutu o penaltıyı atsaydı şimdi gruptan çıkmayı garantilemişlerdi.
Penaltıyı kaçırdıktan sonra Mutu ayakta bile duramadı yahu.

eXcitinG
14.Haziran.2007, 07:49
İtaLyanLara yazık oLdu. Sonuna kadar hakettikLeri bir maçtı ama oLmadı. HeLe RomenLer tabi Yunanistanın 2004 de futboL tarzının biraz daha hızLandırıLmış şekLi iLe oynuyorLar. Çok kıL bir taktikLeri var ve hiç zevk veren oyunLarı yok.

Toni nin goLü goLdü. PenaLatı da PenaLtı değiLdi ama maçın hakkı da beraberLik değiLdi. Son maçLarda HoLLanda bir kazık atıp Romanya maçına yatmaz ise, İtaLya Fransayı yenip gruptan çıkar bunun hesabını da FinaLde HoLLanda dan sorar diye düşünüyorum.

Universal
14.Haziran.2007, 19:31
Romanya, zoru basardi. Son iki Dunya Kupasi Finalistlerine yenilmeyerek gruptan cikmak icin buyuk bir firsat yakaladilar. Bunu basaracak guce sahipler. Romanya bu gruptan cikmayi hak ediyor.

fmsmyrna
14.Haziran.2007, 19:52
Romenlere bende uyuz oldum doğru düzgün top oynamıyorlar.Süreklide sert oynuyorlar.İlk yarı Petre ikinci yarı onun yerine giren Nicolita sürekli İtalya çıkarken faul yaptılar.İtalya son maçta Fransa'yı yener.Ama Hollanda Romanya'ya verir mi maçı bilinmez.Quagliarella'yı aldı Boriello'yu almadı o da ayrı bir saçmalık sözde genç yetenek diye çıkarmaya çalışıyor hem genç değil hem de yetenek değil.

GeNç KaRTaL
15.Haziran.2007, 01:35
Bu maç Fransa-Romanya maçına göre daha atraksiyonlu geçti.

İtalya ilk yarıda Toni'ye oynadı ve Romanya Toni'ye bir önlem getiremedi.Ama Toni'de havadan buluştuğu toplarda pek etkili olamadı.Etkili oldukların kaleci Lobont'a takıldı.Etkili olup Lobont'u geçtiğindede bu sefer hakeme takıldı.Hakem pozisyonada çok yakındı halbuki..Romanya ise uzaktan şutlarla etkili oldu..

2.yarının ilk başını seyredemedim.Forumda skorun 1-1 olduğunu öğrenince koştum hemen seyretmeye ama beklediğim heyecanı yine bulamadım.Maçın en heyecanlı anı penaltı pozisyonuydu ve Buffon en iyi olduğunu bir kez daha kanıtladı kurtardığı penaltıyla..Mutu penaltıdan sonra yıkıldı resmen..İtalya'da son dakikalarda kurtarıcı olarak Ambrosini'nin girmesi sanırım Hollanda'ya aşırı derecede güvenmelerinden kaynaklanıyor..

Romanya son 2 Dünya kupası finalistine karşı yenilmeden bitirdi.İstediklerini aldılar.Gruptan çıkmayı garantilemiş olan Hollanda karşısında yine istediklerini belki alabilirler ama ben Hollanda'nın o maçta yatacağına pek ihtimal vermiyorum..

İtalya artık yine bir finalde Fransa ile kapışacak ve Hollanda'dan gelen haberleri bekleyecekler..Ama son Dünya şampiyonu İtalya bu değil.Teknik direktör değişikliği,milli takımı bırakan oyuncular ve Cannavaro'nun sakatlanması İtalya'nın kimliği çok değiştirmiş..

scolari12111
15.Haziran.2007, 01:50
romanya nın kötü oynadığına katılmıyorum.daha ne yapabilirler.sonuçta karşılarında dünya şampiyonu var.5 adamla hücum yapacak halleri yok..çok akıllı oynuyorlar zaten italya boş bir takım keşke bizim grubumuzda olsaydı...

King_91
15.Haziran.2007, 23:33
italya'nın %100'lük golü verilmedi resmen ama ne olursa olsun bence italya kazanmalıydı