PDA

View Full Version : Nedir Bu Çektiğim ?

Alone Eagle
15.Haziran.2007, 01:29
arkadaşlar,
1. sezonumda interdeyim
sampdoria ile oynuyorum lig bitişine yaklaşık 8 hafta var

Milan*66
Juve*62
İnter(ben)*60

puanım
sampdoria ile maç yapıyorum
adamlar her maç 2-0 , 2-1 ,3-2, 3-1 falan gibi hep yeniyorlar
denemediğim konuşma kalmadı
denemediğim taktik de kalmadı
işin kötüsü o maçtan önce Livornoyu 6-1 , Romayı 4-2 yendim
yani romayı 4-2 yenipte Sampdoria ile maç yapıyorum adamlar beni eziyorlar
full defans çıkartıyorum 10 kişi defans
yine maç 2-0

RoNNiE91
15.Haziran.2007, 01:33
Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Aynı şey benim başıma defalarca geldi.Toplamda 22 şut atıp bütün maçı tek kale oynadığım halde 90. dakikada gol yedim.Maçtan sonra baktım.Adamların şut sayısı 1,isabetli 1.Sonuç olarak söyleyebileceğim iki şey var;

1-Bu bir oyun.Yapay zekası herşeye neden olabiliyor.

2-Top yuvarlaktır.

ToRoSKaPLaNı
15.Haziran.2007, 01:59
Seni o kadar iyi anlıyorum ki.Aynı şey benim başıma defalarca geldi.Toplamda 22 şut atıp bütün maçı tek kale oynadığım halde 90. dakikada gol yedim.Maçtan sonra baktım.Adamların şut sayısı 1,isabetli 1.Sonuç olarak söyleyebileceğim iki şey var;

1-Bu bir oyun.Yapay zekası herşeye neden olabiliyor.

2-Top yuvarlaktır.

kardeş bendede tam tersi oluyor ya bütün maç boyunca top hep adamlarda pozisyonları hep onlar buluyorlar bende sadece 1 2 pozisyon bulabiliyorum onlarda şanstan gol oluyor :) senin taktiğin ne bende onu kullanim

Alone Eagle
15.Haziran.2007, 05:44
takımı komple defans çıkarttım yine de 2-0 yenildim of of of

yunusgs
15.Haziran.2007, 07:25
Haklısın arkadaşım iyi bir taktiğin yoksa FM senin için kabusa dönüşebiliyor.

SanchezNefron
15.Haziran.2007, 09:11
Haklısın arkadaşım iyi bir taktiğin yoksa FM senin için kabusa dönüşebiliyor.

+1

Burdaki bir abimiz için bir taktik yaptım takımı Barcelona'ydı ben taktik yapmadan önce ya yeniliyordu ya da beraber e kalıyordu tabi maçta alıyordu ben taktiği yaptıkdan sonra şampiyon oldu

cemir05
15.Haziran.2007, 19:40
+1

Burdaki bir abimiz için bir taktik yaptım takımı Barcelona'ydı ben taktik yapmadan önce ya yeniliyordu ya da beraber e kalıyordu tabi maçta alıyordu ben taktiği yaptıkdan sonra şampiyon oldu
taktiğini verde bizde yararlanalım. öyle demeyle olmaz. linkini ver.:D

Mirza
15.Haziran.2007, 19:46
takımı komple defans çıkarttım yine de 2-0 yenildim of of of

Bu tarz şeyler olduğunda taktik'e ince ayar çekmeniz lazım.
Sana şöyle bir taktik vereyim.
Hedef adam olarak Ibrahimovic'i ver.
Takım Komutlarından Hedef Adam'a pas'ı koşu yoluna yap.
Sağ ve Sol açıklardan Orta Hedefi Hedef Adam yap.
Kaleci Dağıtımını Uzun yap ( Hedef Adam seçimi varsa onu yap )
Sağ ve Sol beklerini çakılı yap. Sağ ve Sol açıklarının atakları full'e yakın olsun.
Göbekteki orta sahalarından bir tanesini defansif yap.
Ibrahimovic'in yaratıcılığını sıfırla.
Ibrahimovic ile yanındaki forvet sürekli pozisyon değiştirsin. ( Böylece defansın düzenini bozar )
He bi de taktiğin 4-4-2 Attacking ( Atak ) olsun. ;)

sitte
15.Haziran.2007, 20:15
İlla yenmek istiyosan ve iyi bi baş antrenörün varsa maçı ona ver..

Alone Eagle
15.Haziran.2007, 20:40
kadroma bir taktik hazırlayabilir misiniz benim için eğer versem buraya listeyi ?
buyrun kadro:http://img529.imageshack.us/img529/5499/kadrovs6.th.gif (http://img529.imageshack.us/my.php?image=kadrovs6.gif)
bu transferde gelecek adamlar:[img=http://img49.imageshack.us/img49/8616/transfer1ci3.th.gif] (http://img49.imageshack.us/my.php?image=transfer1ci3.gif)
[img=http://img529.imageshack.us/img529/2740/transfer2cb9.th.gif] (http://img529.imageshack.us/my.php?image=transfer2cb9.gif)

eğer yaparsanız çok sağolun
not:transferler çok pahalı gelebilir,adriano vs..
çok paraya sattım,iyi bir bütçe ve iyi ek bütçeyle bu duruma geldim editör kullanmadım yani

Mirza
15.Haziran.2007, 20:59
Bak şimdi ben sana dizilişi vereceğim. Taktikli kadrona bakıp.

Kaleci : Toldo / Akinfeev => farketmez
Sağ Bek (DR) : Javier Zanetti ( defansifi fazla olsun tam olmasın )
Sol Bek (DL) : Chivu ( defansifi fazla olsun tam olmasın )
Defans Göbek (DC) : Materazzi
Defans Göbek (DC) : Cordoba
Sağ Açık ( MR ) : Quaresma ( Koşu yolu çizgisini sonuna kadar çek )
Sol Açık ( ML ): Stankovic ( Koşu yolu çizgisini sonuna kadar çek )
Orta Saha Göbek ( MC ) : Van der Vaart ( Ofansif yönü fazla olsun )
Orta Saha Göbek ( MC ) : Dacourt ( Defansif yönü fazla olsun )
Forvet, Santrafor : Ibrahimovic ( Serbest rol fazla olsun )
Forvet, Santrafor : Luca Toni ( Hedef Adam Seç )

Şimdi adımlar :

Kalecinin dağıtımını uzun top yap ( hedef adam yapılabiliyorsa yap )
Zanetti ve Chivunun Orta Hedefleri Hedef adam olsun ve Pas stilleri uzun olsun.
Materazzi kornerlerde her zaman yakın direkte dursun.
Quaresma ve Stankovic'in Orta Hedefleri Hedef Adam olsun ve Çizgiden orta yapsınlar. Biraz da ofansif yönleri ağır bassın.
Oyun kurucu kullanmak istiyorsan Van der Vaart bunun için ideal; ama tavsiye etmem.
Dacourt, defansif orta saha. Eğer rakip AMC kullanıyorsa yani forvet arkası Dacourt o oyuncuyu marke etsin.
Ibrahimovic'in uzun şutlarını sonuna kadar çek vursun vurabildiği kadar.

Takım Komutlarından hedef adam'a pas'ı kafasınayı ayarla.
Luca Toni'de pozisyon değiştir de Ibrahimovic'i seç
Ibrahimovic'de pozisyon değiştir de Luca Toniyi seç.

Bu kadar, benim taktiklerim hep bundan ibarettir ve çok da iyi sonuç verir.

knsyr
16.Haziran.2007, 03:07
kardeş o transferler ne öyle :D diğer takımlara oyuncu bıraksaydın şimdi rakibin kalmicak :D

sergioagüero
16.Haziran.2007, 03:42
Senin durumun yine iyi.Rakip takımın kaleyi tutan şutu olmayıp, 90 dk atak yapmama rağmen yenildiğimi bilirim. :)

Jushua
16.Haziran.2007, 04:53
Aynı sorun bende de varya :( 90 dk üstün oynuyorum .. son saniyelerde gol yiyorum

gencerker
16.Haziran.2007, 10:40
Cm 01/02 oynarken oyunda en korktuğum 2 takım vardı
biri Atalanta diğeri de Lazio

Ezmediğim takım kalmazdı ama bunlara gelince hep korkardım
Sanki anti takımlar .. bir kaç arkadaşıma daha rastlamıştım böyle anti-team muhabbetimiz olmuştu. Dünyaca ünlü kulüpleri yenip bazen ligte yaşam mücadelesi veren takımlara yenilmek çok garip oluyor

OnuldinhoHizmet
17.Haziran.2007, 22:26
evet yav gs ile oynuyorum fb yi 3-0 geçiriyorum çok rahat ama manisa ya takılıyorum adamlar bir oynuyorlar sanki r. madrid yav çok saçma bir olay tamam yenilmekte var ama yani bir pozisyon bile bulamıyorsun veya kaleci ile karşı karşıya veya da rakip kaleci devleşiyor o devleştikçe benim kalecim yiyor çok saçma...

OMANA
19.Haziran.2007, 19:53
arkadaşlar,
1. sezonumda interdeyim
sampdoria ile oynuyorum lig bitişine yaklaşık 8 hafta var

Milan*66
Juve*62
İnter(ben)*60

puanım
sampdoria ile maç yapıyorum
adamlar her maç 2-0 , 2-1 ,3-2, 3-1 falan gibi hep yeniyorlar
denemediğim konuşma kalmadı
denemediğim taktik de kalmadı
işin kötüsü o maçtan önce Livornoyu 6-1 , Romayı 4-2 yendim
yani romayı 4-2 yenipte Sampdoria ile maç yapıyorum adamlar beni eziyorlar
full defans çıkartıyorum 10 kişi defans
yine maç 2-0

şimdi öylesine güzel bir konuya girmişssinki belkide sende farkında değilsin kardeş ama mevzuu çok derin..

aslında bu konuda ayrı bir konu açmayı düşünüyorum hatta uzunca bir inceleme yapmayı yalınz alt yapısını henüz tam oturtamadım..bu öyle bir konu ki aslında bizleri sarsacak bir husus bu sebeple tam emin olmadan da konuyu gündeme getirmek istemiyorum..

bir bilgisayar ve oyun programlama uzmanıa ihtiyacımda var tam mevzuuyu oluşturmak için...

kısaca değinmek gerekirse olay şu: bazen (işte tam emin olamadığım dediğim de bu) evet sanki bazen şunu hissediyorum...oyunun yapay zekası kendince bir skor ve sonuç ayarlaması yapıyor ve siz hangi sistemle hangi taktikle oynarsanız oynayın sonuç oraya gidiyor..)

senin başına gelenin benzer durumu banada defalarca oldu...en yakını TEPECİK ile beşiktaşa karşo süper kupa finalindeyim...tam 14 defa arka arkaya onadım...hemen hepsinde ayrı taktikler ve kombinasyonlar...kiminde defans kimide atak kiminde normal..kiminde press kimide geniş...aklınıza ne gelirse...ama LEVENT isimli (sene 2012 olduğu için alt yapıdan gelmiş) bir çocuğun gol atmasını bir türlü engelleyemedim..Her seferinde Gol atıyor ve her seferinde de kaybettim...14 maç 14 değişik taktik ve 14 malübiyet ve her seferinde aynı forvetin atmış olduğu 1 veya 2 gol...

buradan şöyle bir sonuç çıkarmı bilmiyorum....ama düşünüyorum...

sanki bazı maçlarda oyunun yapay zekası ne taktiğe bakıyor ne oyuncu profiline o maçta yenileceğinizi öngörüyor ve yeniliyorsunuz...bunu tek engelleme yolu olarak diğer takımında menejerrliğini alıp onun kadrusunu ve taktiğini rezalet yapmak (ki bu hiledir asla deneme maksadı dışında kullanmadım sizde kullanmayın)

eğer bir maçı kaybetmek ve bir takımın oyuncusuna illakide gol attırmaya bilgisayar neredeyse sabitleniyorsa anlıyoruz ki bazı maçlar için yapacak hiçbir şey yok....

ddiğim gibi konu detaylı ve uzun ve tamda emin değilim bu sebepten daha da uzatmayayım...

galiba en doğrusu bazen malübiyeti kabullenip sineye çekmek...

CheD EvanS
20.Haziran.2007, 19:06
Bendede aynısı oluyor , ama ben tekrar tekrar oynamıorum..MAn city im ne zaman arsenal le oynasam Vela , Chelseade de Sahar gol atar bana İstisnasız HERMAÇ aynı isimler bıktım artık böle hatalardan...

burc ugur
21.Haziran.2007, 14:37
banada çok oluyorr

amasyali
21.Haziran.2007, 14:54
Bende Robinho dan nefret ediyorum :P

Kardeş senin sorununun taktik olduğunu düşünmüyorum yoksa buralara kadar gelmezdin . Yapacağın şey maçta doğru komutları vermek . Zaten yeni taktik takımına oturana kadar lig biter :)

Maçın başında defans oyuncularını felan tamamen geri çek diğer orta saha forveti tamamen atak oynat . Erken gol bulmaya bak . Başlarda direkt paslarla oyna eğer öne geçersen uzun paslarla kontraya çık . 2 AMC ile maça çıkabilir öne geçince AMC lerden birini DMC yapabilirsin . Başlarda tempoyu yüksek tutki erken gol bul . İkinci yarıya önde girersen tempoyu azalt ve tamamen savunma yap . Son 15 dakika maçı domine edip farkı artımak ve rakibi tamamen oyundan silmek için tekrar tempo artır, yorulan adamı çıkar, kontra ataklar ve uzun paslarla rakibi yor ve savunmaya çek . Orta sahayı kalabalık tut . Bunun gibi taktiklerle Sampdoria gibi tehlikeli takımları kolay geçersin ;) Ayrıca duran topları da ayarlaman iyi olur. Çünkü ben Inter'i oynatırken Duran toplarla 3-4 gol bulabiliyordum :) Umarım sana yardımcı olmuşumdur :)

King0fDeviLs
30.Temmuz.2007, 20:06
Onun En iyi oyuncusunu Markaja alabilirsn mesela ben yaptıımda hep işliyor bu taktik...

Hatred
31.Temmuz.2007, 06:40
xxestergonxx arkadaşa katılıyorum.Real Madrid'im önceki maç bir takıma 6 atıyorum diğer maç 5 kere oynuyorum hepsinde yeniliyorum.FM 2008 gerçekten çok hatalarla dolu bir oyun ama maalesef biz bunun hastasıyız.:D

kral_67
31.Temmuz.2007, 07:00
aslında enteresan bir şekilde gerçek hayatla bağlantısı olan bir durum bence...
mesela...
Lincoln'ün 3 farklı gençlerbirliği maçında 3 golü var
Ümit Karan kayseri 2. kez süper lige çıkdığından beri her maçda kayseriye gol atar..
aynı şekilde Ümit manisaspor süper lig de oynadığı müddetçe her maç gol attı...
Hasan Şaş denizlispor maçlarının %90 ında gol atar
en ilginci ise Sabri Ali Sami YEN de oynanan her kayseri maçında kayseri eski açık tarafındaki kalede ike ceza sahasının sağ dışından mutlaka gol atar...
hatta eskilerden fleurqin diye bi adam gelmişdi Galatasaray'a adam lig de 2 gol attı 2 side hem içerde hem dışarda beşiktaşa...şampiyonlar liginde 2 gol attı 2 side barcelonaya...
sinan kaloğlu-fb maçları zaten meşhurdur...

bu liste uzar gider...aslında bu durum biraz tat kattı oyuna...benim düşüncem bu...

ThersoN
31.Temmuz.2007, 10:05
bazı takımlar bazı takımlara ters geliyor her zaman, istediğin kadar iyi takım kur, istedigin kadar iyi oyna yine de yenemezsin, bunun nedeninin bizden kaynakladıgını sanmıyorum

Wesley Sneijder
31.Temmuz.2007, 15:05
Sen yine iyisin, ben Terek ile yaptığım iki maçın birinde 4-2 yenildim öbüründe 1-1 berabere kaldım.

Bu arada son zamanlarda geride yapılan yan paslarda rakip geliyor topu kapıyor ve golü atıyor boş kaleye. Sinir olmaya başladım...

Nedvedmania
31.Temmuz.2007, 15:47
evet bende gıcık oldum o pas hatasına. Zaman geçir diyorum salak salak hareketler yapıp son dk da 2 gol birden yiyorlar :D

Hatred
02.Ağustos.2007, 07:02
Gerçekten bu oyun bir baş belası ya. İspanya kupası yarı final 2. maçı Real Madrid'im ilk maçta Barça'ya 4 çektim o biçim avantajla gidiyorum.Maça gelene kadar mütiş bir seriim var son 7 maçı kazanıyorum ligde 30 maçtır yenilmiyorum vs. vs. Barcelona maçı başladı dakida 25 3-0. İçimden diyorum işte şimdi bu oyunun adiiliğini kanıtlayacam diyorum ve ilk yarı ıkına ıkına 3-0 bitiyor.İkinci yarı başlıyor Ronaldinho atıyor golü.İşte bekledipim an hemen kapatıyorum oyunu tekrar başlıyorum.Yine ilk yarı 3-0 bitiyor.İkinci yarı golü yine aynı dakikalarda Ronaldinho atıyor.İlk gollerde iki maçtata Eto'nun. :D Belki diğerleride aynıdır dikkat etmedim.İşte siz düşünün şu anki benim ruh halimi.Aylardır beğenerek oynadığım oyun artık banada gına getirdi.Şu anda oyunu siliyorum ve 2009'un 2008 ile ilgili en ufak bir benerliğinin olmamısını umuyorum.10 yıldan fazla oyun oynuyorum.Bu kadar iğrenç bir yapay zeka gömedim.Oyun programlıyo kendini bu kadar basit.O maç farkla bitecek Barca 4-0'da sonra bile turu alacak....

Bizde maalesef bu kadar sefil bir oyunu oynuyoruz.yazıklar olsun diyorum ve şu ana kadar kriz geçirip oyunu kapatan arkadaşlara çok hak veriyorum :D