PDA

View Full Version : Array access of bounds hatası

SanchezNefron
15.Haziran.2007, 09:29
Arkadaşlar oyun arada sırada array access of bounds hatası veriyo bazende ağaç menüden menajer kısmına girip takımımı seçtiğim zaman oyunu aşağı atıp oyun hatası veriyo tamam dedikten sonra ise devam ediyo en kısa zamanda tekrar olduğu zaman ss lerini koyarım

Mirza
15.Haziran.2007, 16:40
O hatayı bildiğim kadarıyla türkçe spikerden dolayı veriyor. Türksportal Masaüstünü yüklersen bu problem çözülür, yükledim problem çözülmedi diyorsan. Eskiden kullandığın Türkçe Yama dosyalarını tamamen kaldırmamışsın, o dosyaları tamamen kaldırman gerekiyor.

gungorbdk
15.Haziran.2007, 20:07
Sıkı bi silme işlemi yapman gerekiyor. Tamamen oyunu kaldırmalısın bilgisayarından. Birçok yerde kalıntıları kalacaktır. Ya kendin sileceksin ya da programlarla. CCleaner, TuneUp gibi programlar silme işlerini iyi yapıyorlar. Bunları yaptıktan sonra tekrar kurup, en son güncellemeyi de yaparsan soru çözülecektir diye düşünüyorum. CCleaner programını burada (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=57799) biraz anlatmıştım, bakabilirsin.

DisCo
15.Haziran.2007, 21:09
Fm 2007 Türkçe yamasını 2008'de kullandığın için bu hatayı alıyorsun. İlerleyen süreçte Turksportal Masaüstü 2008 ile FM 2008 için Türkçe yama yayınlandı. Bunu yüklemiş olsan bile bu hatayı almaya devam edersin çünkü 2007 Türkçe yamayı silmediğin için bu hata devam eder. Sildiğin halde devam ediyorsa demek ki halen silinmeyen dosyalar var. En kesin sonuç oyunu silip sıfırdan kurmaktır. Şayet ben bu şekilde işi rayına oturttum.

pengassus
15.Haziran.2007, 22:40
Ben bilgisayara format attım.
Orjinal oyun var, Resmi yama yüklü, birde Masaüstü 2008 yüklü.
Yani başka bir Türkçe yama dosyası yok bilgisayarda, ama bende de o hata çıkıyor.

SanchezNefron
15.Haziran.2007, 23:26
Yardım edenlere teşekkürler sorun düzeldi

DisCo
16.Haziran.2007, 02:13
Sorun giderildiğine göre konuyu kilitliyorum.