PDA

View Full Version : pilot takıma mı yollamalıyım

juanov
15.Haziran.2007, 21:43
beyler ben gaziantepspporla oynuyorum ve 2. sezonumdayım genç yetenekleri takımıma katmaya karar verdim ve aldım.İlginç olan bu oyuncular arasında barbados,sudan,guyana,vietnam bile var.SS de koyabilirdim ama bir sorun çıktı.
Bu oyuncuların hepsinin PA sı 170 den fazla

birkaç sorum olacak
1-genç yeteneklerin bu kadar futbolla alakasız ülkelerden olması saçma değil mi
2-aralarında 18-19 yaşında olanlar da var acaba bunları alarak hata mı yaptım fazla gelişmezler mi
3-bir kısmını pilot klübe gönderdim ben iyi bir antrenman programımın olduğunu düşünüyorum sizce bende mi kalmalılar yoksa pilot klübe mi göndereyim

Mirza
15.Haziran.2007, 22:25
Maçlarda oynatmazsan, sadece antremanlarla gelişmezler. Maçlarda oynatabileceklerin sende kalsın oynatmayacaklarını pilot takımına gönder ve transfer durumu olarak da kiralamaya uygun yap.

juanov
15.Haziran.2007, 23:48
eeeee diğer sorulara cevap yok mu

krapinovic
16.Haziran.2007, 00:10
1- Saçma gelebilir ancak, her ülkeden bu derecede bir potansiyele sahip 1-2 oyuncu çıkması da gayet doğaldır... Ayrıca bu oyuncular normalde pek tanınmazlar zaten ve sen bunları ancak "genie scout" yöntemiyle bulmuş olabilirsin.. Onun için, sen almasaydın zaten bir iki sezon sonra bunları kimse almayacak ve oyunun mantığı gereği bu oyuncular "emekli olmaya" karar verecekler ve gerçek futbol arenasında asla tanınmayacaklardı....

2- Bunların gelişmesi, Mirza arkadaşın da belirttiği gibi aslında sana bağlı... Yine de bunların iyi gelişmesi için farklı etkenlerin olması gerek... Bunları sayacak olursak:

a) Kulübünün antrenman tesislerinin özelliklerinin iyi olması lazım.
b) İyi bir antrenman programının olması lazım.
c) Oyuncunun "çalışma oranı", "takım çalışması", "profesyonellik", "azim" vs. gibi özelliklerinin iyi olması lazım.
d) Arada sırada da olsa, maçlarda oynatman lazım.

3- Açıkçası benim şahsi fikrim, pilot kulübe gönderilen oyuncular fazla bir gelişim göstermiyor... Tabii bunda pilot takımının antrenman tesislerinin de iyi olması lazım ki, genelde pilot kulüplerin antrenman tesisleri ortalamanın altında olur... Yine de göndereceğin oyuncu, pilot takımda düzenli oynama fırsatı bulabilecekse gönder, ama çok iyi potansiyeli olan oyuncuları çok genç de olsalar kadroda tut...

bu kadar yeterli mi?... :)

juanov
16.Haziran.2007, 00:35
yeterli teşekkürler:)