PDA

View Full Version : EURO 08 | Çeyrek Final | Hırvatistan - Türkiye

Pages : [1] 2

RoNNiE91
17.Haziran.2007, 18:44
http://img516.imageshack.us/img516/2400/100pxcroatiafootballfedgj7.png (http://imageshack.us) http://img516.imageshack.us/img516/8167/100pxtffxy2.png (http://imageshack.us)

Tarih: 20 Haziran 2008 Cuma

Maç Saati: 21:45

Hakem: Roberto Rosetti

Stadyum: Ernst-Happel - Viyana

Yayın: Lig TV - ATV

anilton
17.Haziran.2007, 18:51
Bu maçta Çek Cumhuriyet'i maçının ikinci yarısını oynamalıyız.Hırvatlarıın orta sahasıda bizim orta sahamıza benziyor biraz.Srna,Kranjcar,Rakitic,Modric gibi teknik oyunculardan kurulu.Koşan,pres yapan,top kapan tek oyuncuları yaşlanmış N.Kovac ve birazda Modric.Bizim ise en önemli orta saha oyuncumuz Aurelio cezalı.Ama biz oyunumuzu kabul ettirip,üstlerine gitmeliyiz.Bu sefer geriden gelip galip gelmek kolay değil,o yüzden öne geçmeliyiz mutlaka.Hırvatların savunması hataya daha müsait.Simunic ve R.Kovac Nihat ve Tuncay'ın dişine göre...

------------------Rüştü-----------------

Sabri--------?????------Servet----H.Balta

---------------M.Topal--Emre(Ayhan)------------

------Hamit---------------------Arda----

-----------------Tuncay----------------

-----------------Nihat------------------

Varonil
17.Haziran.2007, 19:08
Sözün bittiği yerdeyiz.Çok çekişmeli bir maça sahne olacak 20 Haziran akşamı Ernst Happel stadı.Hırvatlar çok iyi bir takım.Rölanti oynarsak teslim olmuş oluruz,kendimizi kabul ettiremeyiz.İlginçtir ki turnuvada yaptığımız 3 maçtada ilk golü yiyen taraf biz olduk hep.Bu sefer ilk golü yersek geriden gelmesi o kadar kolay olmaz.Tuncay,Nihat,Arda,Kazım gibi hızlı oyuncularımızla hata yapmaya müsait Hırvat defansını yıpratır,atarız bir kenara.Millilerimize güvenimiz sonsuz,haydi çocuklar .. !

GeNç KaRTaL
17.Haziran.2007, 19:28
Diğer maçlardaki gibi yine ilk yarı yokları oynayıp 2.yarı varımızı yoğumuzu koymamalıyız bu maçta.En baştan işi sıkı tutmamız lazım.Biz yeterki Çek maçının ilk yarısındaki gibi hücumda saçma sapan işler yapmayalım.Adam gibi oynayalım.Oyunumuzu kabul ettirelim.Bu maçı kazanabiliriz.Hırvatistan da iyi takım.Elemelerde İngiltere'yi,burada Almanya'yı geride bırakıp geldiler.En az bizim kadar iddialılar.Şanslar eşit.Daha az hata yapan kazanır diyeceğim ama bizimkiler çok yanlış yapmalarına rağmen yinede kazanmasını biliyorlar.:icon_biggrin:

BlackEagle19o3
17.Haziran.2007, 19:33
Anıl defansa neden soru işareti koydun?Gökhan Zan yetişiyor bildiğim kadarıyla...Yaptığın kadroyu beğendim.Bence de kadro böyle olmalı.Emre Belözoğlu kesin olarak oynayabilcek durumda mı bu arada?Belki Ayhan oynar da onun yerine...
Neyse kim oynarsa oynasında kazanalım.Allah yardımcımız olsun...

LaKe
17.Haziran.2007, 19:36
Buraya kadar geldik. Buradan sonrada bırakmak olmaz. Hırvatlar, güçlü bir ekip. Grup lideri olupta buraya geldiler. Fakat bizde güçlü bir ekibiz. İnanarak ve yürekten mücadele eder, az hata yaparsak bu maçı almamamız için hiçbir sebep yok. Fakat geçen maçları her ne kadar kazandıysakta iyi analiz etmeliyiz. İyi bir analiz, takımın iyi yönlerini yücelterek değil kötü yönlerini bulup düzelterek olur. Defansımız bu maça çok sağlam hazırlanmalı. Çünkü en büyük hataları orada yaptık. Orta sahamız daha çabuk ve aktif olmalı, az top kaybı yaparak oynamalı...

Türkiye'mize başarılar. Yine kazanıp, 70 Milyonu sevince boğmalarını bekliyoruz.

Fernando Gago
17.Haziran.2007, 20:17
Rakibimizin üstünde psikoleik baskı olacak kaç farklı öne geçselerde sürekli enselerinde olucaz Bizde tabiki don düdüğe kadar mağlupğ durumda olsak bile bastırıcaz gol arıcaz . Bu maçı rahat izlicem yarı finale çıkmış gözüyle bakıyorum Hırvatlar bizi durduramaz

nerazzuri
17.Haziran.2007, 20:24
Çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar 3.de... :p

El Comandante
17.Haziran.2007, 20:31
Biz bu moralle Hirvatlari da yeneriz.Yeter ki Fatih Hoca iyi bir kadro cikarsin ve futbolcular inansin galibiyete... (=

PesimiSTyLa
17.Haziran.2007, 20:39
------------------Rüştü-----------------

Sabri--------?????------Servet----H.Balta

---------------M.Topal--Emre(Ayhan)------------

------Hamit---------------------Arda----

-----------------Tuncay----------------

-----------------Nihat------------------

Budur. ???? Lı yerde Gökhan ve Emre Aşık ikilisinden biri oynar muhtemelen. Servet için de oynamayabilir denmiş; ama o bi sekilde iğnelerle falan oynar bence.

Hamit i kesinlikle ofansta kullanmalıyız. Sag taraf o yüzden Sabri - Hamit olmalı. Sabri arkadan yapacagı bindirmeleerle hucum anlmında faydalı olacaktır. Ortasahanın göbeginde Mehmet Topal kesin oynar , yanında sakatlıktaki durumuna göre iyilesmişse muhtemelen Emre oynar. Oynayamasa da Ayhan da bu görevi layıkıyla yerine getirir. Galatasarayda da 1 sezon boyunca Topal ile ikili oynadılar zaten. Ayhan hem ileri, hem geri yardım edebilen bir oyuncu ve ortasahada da koşan, rakibe basan bir isim.

Rakibimiz muhtemelen Nihat ve Arda yı sıkı markaj etmeye calışacak. Çek macında da Arda ya genelde her top geldiginde 2 - 3 kişi etrafında toplanıyordu. İleri 2 li oyuncularımızdan Nihat ve Tuncay ön alanda koşan , özellikle Tuncay top rakipteyken basabilir ve rakibi hataya zorlayabilir.

Artık dönülmez bir yoldayız ve hata kabul edilemez. Hep geriden gelip kazandık, bu da ne olursa olsun pes etmediğimizi gösteriyor. Allah'ın izniyle bu turu da geçip, Yarı finalde Portekiz - Almanya galibi ile oynayacagız. Size güveniyoruz 11 Cesur Yürek...

a.arıcı-11
17.Haziran.2007, 20:58
Zor bir maç olacak ve bunun bilincinde olarak sahaya çıkacağız.İki takımda genç,dinamik ve istekli.Daha soğuk kanlı olan bu maçı kazanır.tabi şans faktörünüde yabana atmamak lazım.

Umarım İmzama Pletikosa'yı da eklerim:p

RaSenGan
17.Haziran.2007, 21:34
Mucizelere devam.

*Quaresma'nın 90+'da attığı goller Çeklerin averajının düşmesi
*İsviçre maçında Hakan Yakın'ın kaçırdığı %100'lük gol
*İsviçre maçı devre arası birden yağmurun kesilmesi
*Fatih Terim'in birden T.D.lük yapması ve takımdaki değişiklikler
*Arda'nın 90+2'deki golü
*Hırvatistan'ın Almanya'yı 2-1 yenerek B Grubunun lideri olması
*Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçı Fatih Terim'in Hamit ve Sabri değişikliği
*Çek Cumhuriyeti'nin son 20 dakikaya 2-0 önde girmesi
*Koller'in karşı karşıya topu yandan auta vurması
*Arda'nın golüyle takımımımızın hareketlenmesi
*85'te Petr Cech'in öyle bir kaleciye yakışmayacak şekilde topu elinden kaçırması ve Nihat'ın golüyle eşitliği sağlamamız
*87'de Nihat'la 3-2 öne geçmemiz
*90+1'de Volkan'ın Koller'e vurması ve kırmızı kart görmesi
*Son 2 dakikayı 10 kişi ve kalecisiz oynamamız
*Tüm bunlara rağmen şimdi Çeyrek Finalde Hırvatistan'ın rakibi olmamız

Bu turu bu kadar mucizeye bırakmadan geçelim başka şey istemiyorum.

El Comandante
17.Haziran.2007, 21:40
*Türkiye-Çek Cumhuriyeti maçı Fatih Terim'in Hamit ve Sabri değişikliği
*Fatih Terim'in birden T.D.lük yapması ve takımdaki değişiklikler
*İsviçre maçında Hakan Yakın'ın kaçırd
*Koller'in karşı karşıya topu yandan auta vurmasıığı %100'lük gol
*Arda'nın golüyle takımımımızın hareketlenmesi

bunlar mucize mi Aygünüm ? (=
Fatih Terimin isi bu zaten,Hamit ve Sabri degisikliginin neresi mucize onu anlamadim ya :D
Hakan ve Kollerin kacirdigi gollere sans diyelim,bunlar futbol aleminde ilk defa olmuyor ki,her macta kacan böyle goller var.(=
Arda takima katki yapti ama bu da mucize olamaz.

Söyle diyebiliriz sampiyonada bizi buralara getiren etkenler falan ...(=

RaSenGan
17.Haziran.2007, 21:51
bunlar mucize mi Aygünüm ? (=
Fatih Terimin isi bu zaten,Hamit ve Sabri degisikliginin neresi mucize onu anlamadim ya :D
Hakan ve Kollerin kacirdigi gollere sans diyelim,bunlar futbol aleminde ilk defa olmuyor ki,her macta kacan böyle goller var.(=
Arda takima katki yapti ama bu da mucize olamaz.[/B]

Söyle diyebiliriz sampiyonada bizi buralara getiren etkenler falan ...(=

Hakan Yakın'ın kaçırdığı golü futbolcuların %95'i kesin atardı :)
Terim taktik hariç her şeyi yapıyordu.Mucize olan kısım o.Taktik değişikliği :D O değişiklikle ikinci golü yedik zaten.Arda'nın golünde de Cech'in o golü nasıl yediğine şaşırdım.Öyle bir kalecinin o golü yemesini beklemezdim.Birazda mucizevi bir golle takım hareketlendi.(:

Hırvatistan'da cezalı oyuncu var mı ?

Raten
17.Haziran.2007, 21:53
Buralara kadar gelmişken bırakmak olmaz umarım İsviçre ve Çek maçları gibi bize zor anlar yaşatmazlar ve bu sefer işi son anlara bırakmayıp temkinli oynayıp 1-0 ile yarı finale adımızı yazdırırız diye düşünüyorum

bursa_mc
17.Haziran.2007, 22:24
Bu sefer geriye düşmeyiz ve daha kolay olur işimiz..Bekle bizi kupa :)

Aykan19o3
17.Haziran.2007, 22:40
Çek Cumhuriyeti maçının 2. yarısındaki oyunumuzu bu maç tüm maça yayarsak bu maçtan galip ayrılırız.. İşimiz zor olucak.

Universal
17.Haziran.2007, 22:55
İngiltere & Almanya gibi ülkeri arkasına alarak çeyrek finale gelmiş bir ülke ile oynayacağız. Ne kadar kötü oynasak bile, kazanmayı başarabiliyoruz. Bu bizim için avantaj ama; çekirge bir sıçrar iki sıçrar...

Bu maçta iyi oynayıp elenirsek üzülürüm. Çünkü kötü oynayarak hep turları geçtik, iyi oynayarak elenmek bize yakışmaz.

goosfraba
18.Haziran.2007, 00:23
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=40063

Hırvat oyuncuların Türk Milli takımımız hakkında ki görüşleri. Özellikle Rakitic'in :)

Raten
18.Haziran.2007, 00:26
Görüşler gerçekten çok güzel özellikle Rakitiç'e bayıldım:)

Nocna Mora
18.Haziran.2007, 00:31
Budur. ???? Lı yerde Gökhan ve Emre Aşık ikilisinden biri oynar muhtemelen. Servet için de oynamayabilir denmiş; ama o bi sekilde iğnelerle falan oynar bence.

Hamit i kesinlikle ofansta kullanmalıyız. Sag taraf o yüzden Sabri - Hamit olmalı. Sabri arkadan yapacagı bindirmeleerle hucum anlmında faydalı olacaktır. Ortasahanın göbeginde Mehmet Topal kesin oynar , yanında sakatlıktaki durumuna göre iyilesmişse muhtemelen Emre oynar. Oynayamasa da Ayhan da bu görevi layıkıyla yerine getirir. Galatasarayda da 1 sezon boyunca Topal ile ikili oynadılar zaten. Ayhan hem ileri, hem geri yardım edebilen bir oyuncu ve ortasahada da koşan, rakibe basan bir isim.

Rakibimiz muhtemelen Nihat ve Arda yı sıkı markaj etmeye calışacak. Çek macında da Arda ya genelde her top geldiginde 2 - 3 kişi etrafında toplanıyordu. İleri 2 li oyuncularımızdan Nihat ve Tuncay ön alanda koşan , özellikle Tuncay top rakipteyken basabilir ve rakibi hataya zorlayabilir.

Artık dönülmez bir yoldayız ve hata kabul edilemez. Hep geriden gelip kazandık, bu da ne olursa olsun pes etmediğimizi gösteriyor. Allah'ın izniyle bu turu da geçip, Yarı finalde Portekiz - Almanya galibi ile oynayacagız. Size güveniyoruz 11 Cesur Yürek...

Ayhan oynayabilir demişsin ancak milli takımda hiç bir maça çıkmadı yanlış hatırlamıyorsam

deniz.91
18.Haziran.2007, 02:18
Bu gazla bunlarıda eleriz:)

PesimiSTyLa
18.Haziran.2007, 02:23
Ayhan oynayabilir demişsin ancak milli takımda hiç bir maça çıkmadı yanlış hatırlamıyorsam

Farkeder mi? 30 küsür yasındaki adam ilk mac, son mac etkilemez ;;)

Zaten emre iyileşirse o oynar. Ayhan 2. planda.

GeNç KaRTaL
18.Haziran.2007, 02:26
İngiltere & Almanya gibi ülkeri arkasına alarak çeyrek finale gelmiş bir ülke ile oynayacağız. Ne kadar kötü oynasak bile, kazanmayı başarabiliyoruz. Bu bizim için avantaj ama; çekirge bir sıçrar iki sıçrar...

Bu maçta iyi oynayıp elenirsek üzülürüm. Çünkü kötü oynayarak hep turları geçtik, iyi oynayarak elenmek bize yakışmaz.

Aksine kötü oynayarak elenirsek üzülürüm ben.Sahada adam gibi oynayıp elenelim onada razıyım ben.Çek Cumhuriyeti maçındada böyle düşünmüştüm.Sahada takımımızın çok kötü olmasına dayanamıyorum..Ama inşallah iyi oyunla turu geçeceğiz..

RaSenGan
18.Haziran.2007, 02:32
Rakitic Türkçe'de öğrenmeye başlamış.(:

Runje kalede olursa yeneriz biz :p

Selman Ozturk
18.Haziran.2007, 02:46
Cok dikkat edilmedigi taktirde ne yazik ki husranla donebiliriz bu mactan. Bilic Mukemmel bir teknik direktor. Sabit bir taktigi benimsemiyor ve maca gore oyun tarzini sekillendiriyor. Ozellikle oyuncu degisikliklerine dikkat cekmek isterim. Bu sekilde cok fazla mac kazandirdi.

Fatih Terim saglikli analiz edip dogru kadroyu sahaya surerse mac icin sansimiz %51 olur. Cunku hem daha teknik hem de daha cok kosan oyunculara sahibiz. Hirvatlarin en onemli ozelligi de mac boyunca diri kalmalari. Eger grup maclarindaki hatalari tekrarlayip geriye dusersek bu maci cevirmek digerleri kadar kolay olmayacaktir.

Bugun Hirvatlarin Almanya macini videodan tekrar izledim. Ozellikle orta sahanin gerisinden atilan direk toplara dikkat etmemiz gerekiyor. Topu Kranjcar yahut Rakitic'e ulastirirlarsa tehlikeli ataklar yaratabilirler. Bu anlamda orta sahada gobek dedigimiz kisma cok is dusecek ve ne yazik ki bu mevkide Aurelio'dan yoksunuz. Hizli oyun yerine kontrollu futbolu tercih ediyorlar. Bu macin baslarinda bizi zor duruma dusurse de ilerleyen dakikalarda isimize yarayabilir. Kanat akinlarinda genelde iceri oynamayi seviyorlar. Sanirim antrenorlerinden bu yonde direktif almislar. Cunku kendi takimlarinda kanattan dikine giden oyuncular mill takimda iceri donuyorlar. Buna da dikkat etmemiz gerek. Bu anlamda Hamit ve Hakan Balta'ya onemli gorevler dusecek. Forvetlerimizi cok siki markaja almayacaklar ancak cakili savunmalarini gecmek de cok zor olabilir. Goze batan kademe hatalari yok.

Bu saydiklarima dikkat edebilirsek turu gecme sansimiz yuksek. Inaniyorum ki Terim bunlarin farkindadir ve bizi birkez daha sevince bogmayi basarirlar. Kalbimiz milli takimimizla...

GeNç KaRTaL
18.Haziran.2007, 02:59
Goze batan kademe hatalari yok.

Evet abi kademelerde çok iyiler.Almanya maçında oyuncular birbirlerinin arkasını çok iyi kolladılar.Zaten Almanya bu yüzden gol bulmakta zorlandı.Almanya 1 kere boş pozisyon buldu 2.yarıda onuda gole çevirdi Podolski..

RIDVAN TLM
18.Haziran.2007, 03:01
cok saglam bı takımları varr.....bana bırazz defansta ve kalede sorunlu gıbı geldılerr....ortasahası ve forvetı muazzam

hp-fm-gs
18.Haziran.2007, 03:41
Orta saha olarak turnuvanın en çok koşan, basan ve teknik özellikleri ağır basan takımlardan birisi. Bu sefer sadece şansımız yetmeyebilir. Moralimiz yüksek, futbolcularımızın özverisi ve Fatih Terim'in doğru tercihleriyle maçı almamız çok ta zor değil..

Başarılar Milliler..

furkanaksin
18.Haziran.2007, 03:43
Bu maçı ben kazanıcağımızı düşünüyorum.

Hamiti ilerde Sabriyi geride oynatırsa ve oyuncular yürekten inanırlarsa gerçekten yarı finale gitmeme gibi bir şansımız olmaz her oyuncuya tek tek güveniyorum.

Omer90
18.Haziran.2007, 17:35
bence iyi bir hava yakaladık bu turuda geçeriz inşallah

fmsmyrna
18.Haziran.2007, 18:09
Kilit orta sahda çözülecek gibi görünüyor.Hırvatlar orta sahaları çok iyi çok koşan ve çok mücadele eden bir takım Fatih Terim'de basın toplantısında tek forve değil güçlü orta saha ile oynadığımızı söyledi bu açıdan umutluyum yine tek forvet 5'li orta saha ile oynamalıyız.Hırvatlar pek uzun değil bekte Uğur Boral oynayabilir.Ayrıca bindirmelere de daha iyi katılabilir.

anil luque
18.Haziran.2007, 18:39
aurelio'nun yoklugunda zorlanabiliriz umarım emre macta oynayabılır yoksa hırvat orta sahasının dırencını kırmak cok zor olur. mehmet topal modrıc'ı bırakmamalı araya atacagı toplarda cok pozısyon yıyebılırız zaten savunmada kım oynayacak daha o bıle bellı deıl

Nocna Mora
18.Haziran.2007, 19:29
Bence Emre oynamamalı Ayhan oynarsa daha etkili olabiliriz.

hp-fm-gs
18.Haziran.2007, 19:32
Dün Uğur Meleke'nin konuşmasını dinledim. Gerçekten çok iyi tespitler yapmış. Hırvatları durdurmanın anahtarı orta sahada sert ve öabuk top oynamak dedi. Avusturya bunu çok iyi yaptı.

Solbekte Uğur Boral'da tercih edilebilir ancak Hakan Balta kadar defansif özellikleri barındırmaması bizim için sorun olabilecek olsa da takımı atağa kaldırabilirler Arda ile.

Hayırlısı olsun.

PesimiSTyLa
18.Haziran.2007, 20:47
İŞTE HIRVATİSTAN MAÇININ HAKEMİ!..

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finallerinde ilk 2 maçı yönetecek hakemler açıklandı.

Türkiye'nin 20 Haziran Cuma günü Hırvatistan ile yapacağı maçı, İtalyan hakem Roberto Rosetti yönetecek.

2003 yılından bu yana uluslararası maçlarda görev alan 41 yaşındaki Rosetti, 2006 Dünya Kupası'nda da görev aldı ve 1 metre 90 santimetre boyuyla kupanın en uzun hakemi unvanını aldı.

Bu yılki Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Chelsea-Liverpool maçını yöneten Rosetti, oyuna hakimiyeti nedeniyle İngiltere'deki televizyon ve radyo yorumcularının takdirini kazanmıştı.

Rosetti, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda, açılış karşılaşması olan İsviçre-Çek Cumhuriyeti maçını ve (D) Grubu'nda Yunanistan-Rusya karşılaşmalarını yönetti.

İlk 2 çeyrek final maçını yönetecek hakemler şöyle:

19 Haziran Perşembe

-------------------

PORTEKİZ-ALMANYA (Basel/St. Jakob-Park)

Hakem: Peter Frojdfeldt (İsveç)

Yardımcı hakemler: Stefan Wittberg (İsveç), Henrik Andren (İsveç)

4. Hakem: Kyros Vassaras (Yunanistan)

20 Haziran Cuma

---------------

HIRVATİSTAN-TÜRKİYE (Viyana-Ernst Happel)

Hakem: Roberto Rosetti (İtalya)

Yardımcı hakemler: Alessandro Griselli (İtalya), Paolo Calcagno (İtalya)

4. Hakem: Manuel Mejuto (İspanya)

hp-fm-gs
18.Haziran.2007, 20:50
Tam isabet olmuş. Rosetti Akdeniz ikliminin o ılıman havasından nasibini almış bir hakem.

Not: Ahmet Çakar'dan alıntıdır. :p

Rsa
19.Haziran.2007, 01:30
Rüştü
Sabri
Hakan Balta
Servet
Emre Aşık
Mehmet Topal
Hamit
Tuncay
Arda
Nihat
Semih

Böyle bir kadroyla çıkarsak Hırvatları yenebiliriz..

hp-fm-gs
19.Haziran.2007, 01:47
Ben Semih yerine Mevlüt'ü tercih ederim ilk 11 olarak. Semih sonradan girip yorulmuş savunmaları açabileceği için, yedekte bekletirim.

Bordo61Mavi
19.Haziran.2007, 01:58
Bencede Mevlut ilk 11 tercih edilebilir ama Semih kesin macta forma sansi bulmasi lazim

Ouzy
19.Haziran.2007, 01:59
Nihat'ın da dediği gibi iyi oynamayarak turu geçtik. Grup maçlarında ki oyunumuzdan dolayı ben pek ümitli değilim. Hırvatistan favori açıkçası ama tabii ki yine bir sürpriz yapabiliriz ve de inşaallah yaparız. Tabii bu turu geçersek herkes şampiyon oluruz falan diyecek ama ben yarı finalden sonra birşey beklemiyorum takımımızdan, gerçekçi olmak gerekirse ki gerekir bana göre, diğer türlü çok hüsran, hayal kırıklığı yaşarız.

ogcj_me
19.Haziran.2007, 02:01
Ne Mevlüt'ü nede Semih'i oynatmam
Fatih Terim çok doğru söylüyor : ''Ben tek forvette ısrar etmiyorum , orta sahayı güçlendiriyorum''

deniz.91
19.Haziran.2007, 02:06
Çek Cumhuriyetinin ikinci yarınsındaki düzenle sahaya çıkarsak bu iş olur

Onurap
19.Haziran.2007, 02:07
Servet oynamasın çok sakatlığı var maçı tamamlamayabilir..G.zan oynasın(gerçi onun tamamlıyamama olasılığı daha yüksek :p

sağbek sabri olmalı hamit orta sahaya geçmeli solda arda ilerde tuncay nihat..Gerisi malum zaten cezalıların yerine rüştü m.topal oynamalı..M.topalın yanın ayhan olursa iyi olur birbiriyle oynamaya alışık iki futbolcu sonuçta..Ben yeneceğimizi düşünüyorum..

Universal
19.Haziran.2007, 02:20
Avrupa Birliği üyeliğinde Hırvatistan 20-8 bizi yenmiş. Bakalım maçta ne olacak...

Bu arada Çekler'i dakika 89'da İngiliz Spikeri maçı anlatırken spiker sahaya UFO inse şaşırmamak gerek demiş... :) (O sırada maçda 3-2 öndeyiz)

King_91
19.Haziran.2007, 02:52
inşallah bu maç hamit sağ beke tıkılmaz artık yanlışından döner terim

Bordo61Mavi
19.Haziran.2007, 03:35
Avrupa Birliği üyeliğinde Hırvatistan 20-8 bizi yenmiş. Bakalım maçta ne olacak...

Bu arada Çekler'i dakika 89'da İngiliz Spikeri maçı anlatırken spiker sahaya UFO inse şaşırmamak gerek demiş... :) (O sırada maçda 3-2 öndeyiz)

Evet maci tam 2-2 yaptikki ingiliz spiker dedi, bardaki herkes guldu burda:D

Benim arkadaslar beni aradi diyolarki siz Turkler ne inat adamlarsiniz:D

Her026
19.Haziran.2007, 05:03
Semih baskı yapılan anlarda oyuna girdiği için etkili oluyor ofansif bir futbol oynayıp çekleri kendi yarı sahasına gömersek işi bitirir Semih öbür türlü zor.

scar face
19.Haziran.2007, 07:30
Çok önemli bir maca cıkıyoruz yeniden tarihimizin en önemli maclarından biri.Simunic-Kovac havadan cok iyiler fakat yerden adam kacırırılar Nihat cok iş yapar bence.Mucizeler bizim işimize yarıyor evet ama biz arzumuzla macları ceviriyoruz.70 Milyon arkanızda alın su macı....İnanıyoruz sizlere....

GeNç KaRTaL
19.Haziran.2007, 07:47
Bir kerede bu akşamki Rusya-İsveç maçı gibi rahat bir galibiyet alsak Rusya gibi çok iyi olacak.

1965
19.Haziran.2007, 16:54
Çok önemli bir maç.Kazanıcağımızı düşünüyorum.Buraya kadar gelmişken bu saatten sonra bırakmaz futbolcular.Rakip çok zor değil.Orta sahaları çok iy.Bizim kilit oyuncularımızın performansına bağlı maç.Tuncay'ın toparlanması lazım.3 maçta da berbat performans gösterdi.Bildiğimiz Tuncay bu değil.Biraz daha oyunda gözükmesi gerekiyor.Hamit orta sahada,Sabri sağ bekte oynayınca neler oluyor gördük Çek Cumhuriyeti maçında.Başarılar Türkiye'm,yolun açık olsun.

CeNTeR_TR
19.Haziran.2007, 17:32
Son dakikalara bırakmadan erkenden maçı almak lazım..

Son dakikalardaki oyun üstünlüğümüzü ve şansımızı tüm dünya anladı artık o yüzden Hırvatlar özel önlem alırlar son dakikalara..

Bizim dikkat etmemiz erkenden gol yememek..

Semihi ilk 11 başlatmaması lazım..solda Hakan'ın yerine Uğur oynarsa daha rahat hücuma kalkma şansı yakalarız..Gerçi Terimin bileceği iş ama umarım bu maçtan sonra yıkılmayız yine sokaklara dökülürüz..

Ouzy
19.Haziran.2007, 18:49
Bir kerede bu akşamki Rusya-İsveç maçı gibi rahat bir galibiyet alsak Rusya gibi çok iyi olacak.

Bizim takıma rahat batıyor bilmiyor musunuz?:) Elemeleri hatırlayın, gittik Yunanistan'ı falan yendik, sonra Malta'yla berabere kaldık. Norveç (deplasmanda) ve Bosna Hersek'i yenmek zorunda kaldık bu yüzden ve yendik, çıktık.:)

Şimdide benzer birşey yapıyoruz ama hepsi 90 dakika içerisinde oluyor. Böylesi daha heyecanlı bence, yenelim de istersek 90. dakika da 3 gol atalım.

tosunpasa
19.Haziran.2007, 18:55
Gelebilecek en zor rakip Hırvatistan.. Turnuvanın başından beri süpriz favori olarak gördüğüm bir takım. Çok zorlu bir maç olacak. İnşallah kazanan taraf biz oluruz.

Ouzy
19.Haziran.2007, 19:11
Futbolcuların iyi oynamayarak turu geçtiklerini bilmeleri çok önemli, yoksa fark yeriz. Nihat iyi oynamadan turu geçtiğimizi söylemiş zaten ama herkesin iyice anlaması gerekiyor.

Fıratcan Alçınkaya
19.Haziran.2007, 19:33
ßence kazanıcaz çok umutluyum maçtan...

Professeur
19.Haziran.2007, 20:09
İŞTE HIRVATİSTAN'IN ŞİFRESİ!

EURO 2008 serüvenine A Grubu'nda başlayan Hırvatistan, Almanya, Polonya ve Avusturya ile aynı grupta mücadele etti. Turnuvaya Avusturya galibiyeti ile start veren Hırvatlar, özellikle Almanya karşısında oynadıkları pozitif futbol ve aldıkları 2-1'lik galibiyet ile ne kadar etkili bir takım olduğu bir kez daha kanıtladı. Gruptaki son maçında Polonya karşısına yedek ağırlıklı bir kadro ile çıkan Hırvatistan, Pranjic - Klasnic yapımı bir golle karşılaşmadan galibiytle ayrıldı. Kimilerine göre Almanya'dan bile daha yırtıcı bir takım olan Hırvatistan, EURO 2008'in sürpriz adayları arasında gösteriliyor. EURO 96'DA AYNI GRUP VE ALPAY!
1990 yılında Yugoslavya'nın dağılmasının ardından bağımsızlığını kazanan Hırvatistan, bu kısa tarihine rağmen elde ettiği başarılar ile dikkat çekiyor. 1994'te FIFA üyesi olmadığı için Dünya Kupası'na katılma hakkını kaybeden Hırvatlar, 1996'da İngiltere'de düzenlenen ve A Milli Futbol Takımımızı'nda katıldığı EURO 96'da çeyrek finale çıkma başarısını gösterdiler. EURO 96'da Milli Takımımız ile aynı grupta yer alan ve Vlaovic'in son dakikalarda attığı golle sahadan 1-0 galip ayrılan Hırvatlar, Alpay Özalan'ın da fair-play ödülü almasını sağlamıştı!

http://www.sporx.com/images/galeri/46/6284/B_95732ba977482824fd3d357d983d696f.jpg
TÜRKİYE VE HIRVATİSTAN AYNI KUTUPTA!
Kısa tarihindeki en büyük başarısını Fransa'da düzenlenen Dünya Kupası'nda, dünya üçüncülüğü apoletini yakasına takarak elde eden Hırvatlar, son yıllarda tüm önemli organizasyonlarda yer alarak Yugoslav ekolünün gücünü gösterdi. 2002 ve 2006 Dünya Kupası ve 2004 Avrupa Şampiyonası'nda da kendine yer bulan Hırvatistan, son olarak EURO 2008'e de katılarak ne denli iddialı bir takım olduğunu gözler önüne serdi. Aslında Hırvatistan ile Türkiye aynı paralelde yürüyor. İki takım da tarihinde ilk kez 1996'de Avrupa Futbol Şampiyonası'na katıldı. Hırvatistan EURO 96'da çeyrek final oynadı, Türkiye EURO 2000'de... 1998 Dünya Kupası'nda Hırvatistan üçüncü oldu, Türkiye 2002 Dünya Kupası'nda üçüncü... Uluslararası alandaki yükselişleri paralellik gösteren iki takımın Viyana'daki kapışmasının büyük bir heyecana sahne olacağı su götürmez bir gerçek...
4-4-2'DEN 4-5-1'E...
37 yaşındaki teknik adam Slaven Bilic idaresinde genç ve dinamik bir takıma sahip olan Hırvatistan EURO 2008'de 4-5-1 taktiği ile mücadele ediyor. Pletikosa'nın koruduğu kale Hırvatistan'ın yıkılmaz duvarlarından biri. Defans kurgusunu R.Kovac, Simunic, Corluka ve Pranjic üzerine kuran Slaven Bilic'in temel felsefesi gol yememek. Orta sahada Srna, Modric, N.Kovac, Kranjcar'dan vazgeçemeyen genç teknik adam, Mladen Petric ve Ivan Rakitic'ten birini ise rakip takımın özelliklerine göre sahaya sürüyor.
Slaven Bilic'in EURO 2008 öncesindeki en büyük şansızlığı ise şüphesiz Eduardo Da Silva'nın sakatlanması oldu. Hırvatistan'ın Eleme Grubu'nda oynadığı maçlarda en fazla golü atan isim olan Eduardo Da Silva'nın sakatlanması, teknik direktör Slaven Bilic'in deneyimli golcü Ivaca Olic'e yönlendirdi. Hırvatistan'ın şu ana kadar oynadığı maçlarda sergilediği performans ve oynadığı istekli futbolla dikkatleri üzerine çeken Ivaca Olic, Milli Takımımız karşısında da Slvaen Bilic'in önemli kozlarından olacak...
ETKİLİ SİLAHLAR...

http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_c347bf49253efe737a5aa0159c7c1ef3.jpg
LUCA MODRİC
Şimdi Hırvatistan'ın en etkili silahlarına kısaca bir göz atalım... Öncelikle Hırvatistan'ın dikkat çeken isimlerinden başlayalım. Kadrosunda birçok lejyoner oyuncu bulunduran Hırvatistan'da Ivıca Olic, Niko Kranjcar, Mladan Petric ve Luca Modric dikkat edilmesi gereken isimlerin başında geliyor. Luca Modric'ten başlayalım analizlerimize...

Modric'i futbol tarifi içinde vermek aslında çok zor. Çünkü 22 yaşındaki futbolcuya işte bu mevkiide kinetik enerjisi bütün çimleri altüst edecek kadar kuvvetli diyemiyorsunuz! Modric, Şu anda Hırvatlar'ın beyni durumunda. Dinamo Zagreb'ten 23 milyon avro karşılığında Tottenham'a transfer olan Modric, EURO 2008'de sergilediği futbol, attığı milimetrik paslar ve yaşına rağmen aldığı büyük sorumluluk ile ne denli kaliteli ve etkili bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Hırvatistan maçında Mehmet Aurelio'nun kart cezası nedeniyle oynayamayacağı düşünüldüğünde Luca Modric'in orta alandaki etkinliğine sert bir duvar örmek oldukça zor olacak.
IVICA OLIC
Luka Modric'in yanı sıra Ivaca Olic de Hırvatistan'ın EURO 2008'deki önemli kozları arasında yer alıyor. Eduardo da Silva'nın sakatlanması bir anlamda da Olic'i yeniden hayata döndürdü. Son vuruşlardaki başarısı, rakip takım savunmasına uyguladığı baskı ve takipçiliği ile Hırvatistan'ın hücum hattındaki en büyük kozlarından biri olan Olic, Servet Çetin ve Emre Aşık ikilisinin en fazla dikkat etmesi gereken isimlerin başında geliyor.

http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_3be0d738cf14f683f306ba7d7fc33710.jpg
NIKO KRANJCAR
Slaven Bilic'in vazgeçilmezlerinden biri de şüphesiz Nıco Kranjar. O, unutulmaz Hırvat futbolcu Zlatko Kranjcar'un çocuğu Niko Kranjcar. Hırvatistan dışına Portsmouth'a transfer olarak çıkan Niko Kranjcar henüz 23 yaşında. Orta sahada görev yapıyor gibi gözükse de forvetin arkasındaki ofansif ikiliden biri olan Niko Kranjcar'ın uzaktan şutları her zaman etkili. Bu sezon Portsmouth formasıyla 30 ve 35 metreden attığı frikik gollerini kim unutabilir ki! Futbola bu kadar yatkın olan Niko Kranjcar çabuk görüntüsüyle de Hırvatistan'ın Milli Takımımız karşısındaki en önemli kozlarından biri olacak.

http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_b42fec58f0ea0822bdeab3d8a996d786.jpg
MLADEN PETRIC VE IVAN RAKITIC
Sırada Hırvatların, 'Bundesliga' patentli iki oyuncusu var. Mladen Petric... Borussia Dortmund'da bu sezon oynadığı futbol ve attığı kaliteli goller ile dikkatleri üzerine çekem Petric, başarılı performanasını Milli Takım'a da taşımak istiyor. Hırvatistan Teknik Direktörü Slaven Bilic'in sürekli olarak forma vermediği Petric, süre aldığı maçlarda uzaktan attığı şutlar, çabuk adam eksiltme özelliği ve duran toplardaki öldürücü vuruşları ile Slaven Bilic'in en iyi alternatifleri arasında gösteriliyor. Hırvatistan Teknik Direktörü Slaven Bilic'in Mladen Petric'ten daha fazla kullandığı isim ise Ivan Rakatic...

http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_8d6bd6c504e716bd20a387c92fea5d55.jpg

Geçen sezon başında Schalke'nin Lincoln'ün yerini doldurmak üzere Dinamo Zagreb'ten transfer ettiği Rakatic, Hırvatistan Milli Takımı'nın da önemli silahları arasında yer alıyor. Rakip savunmanın arasına attığı klas paslar, beklenmedik anlarda çıkardığı şutlar ve sahanın her yerine görev yapabilme özelliğiyle Hırvatistan'ın hücum organizasyonlarının bel kemiğini oluşturan Rakatic, her an oyunun kaderini değiştirebilir. 60 dakika sahada yürüyen Rakitic'in 61. dakikada süper bir gole imza attığını ya da inanılmaz bir asist yaptığını görmeniz mümkün...
GİZLİ KAHRAMANLAR...
Şimdi ise Hırvatistan Milli Takımı'nın gizli kahramanlarına kısaca bir göz atalım. Aslında, birazdan sıralayacağımız oyuncular Hırvatistan'ın kolu kanadı. Onlar olmadan, Hırvatistan'dan bahsetmek oldukça güç. İşte o oyuncular...
VEDRA CORLUKA
Öncelikle Hırvatistan savunmasının sağ beki Vedran Corluka'dan başlayalım. Futbol hayatını Premier Lig takımlarından Manchester City'de sürdüren Corluka, henüz 22 yaşında. Genç yaşına rağmen üstlendiği rol ile Hırvatistan Milli Takımı'nın değişmez isimleri arasında yer alan Corluka, top tekniği, sürati, ve tehlikeli 'muz ortalarıyla' rakip savunma oyuncularının korkulu rüyası. Bir savunma oyuncusuna oranla oldukça meziyetli olan Corluka, hava toplarındaki hakimiyeti ile de dikkat çekiyor. EURO 2008'de özellikle Almanya maçında Philip Lahm'ı futbola küstüren, Joachim Löw'ü zorunlu taktik değişikliğine sürükleyen Vedran Corluka, özel önlem alınması gereken isimlerin başında geliyor.

http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_4b14fcf6c17695e5d21afa207e8d00d1.jpg
DARIJO SRNA
Dikkat edilmesi gereken bir başka isim de Darijo Srna... Hajduk Split'te başlayan futbol serüvenine Shakhtar Donetsk'te devame den Srna, henüz 26 yaşında! 26 yaşında olmasına rağmen adına ve yüzüne aşina olduğumuz isimlerin başında gelen Srna, Hirvatistan orta sahasının kilit isimleri arasında yer alıyor. Uluslararası tecrübesi üst seviyede olan Srna, orta alanın sağında görev yapıyor. Seri adam eksiltme özelliği, her açıdan şut atabilme ve orta yapabilme kabiliyeti, hücum kadar defansif yöndeki meziyetleri ve takım içinde üstlendiği rol Darijo Srna'nın Hırvatistan için ne derece önemli bir futbol figirü olduğunu gözler önüne seriyor.
http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_320a4371a7d3e64427437a9c729d6f6e.jpg

DANIEL PRANJIC
Hırvatistan'ın önemli ayaklarından bir diğeri de Danijel Pranjic. Bu sezon Hollanda Ligi'nde Heerenveen forması altında harikalar yaratan Pranjic, başarılı performansını Hırvatistan Milli Takımı'nda da sürdürüyor. Hırvatistan Milli Takımı'nda defansın solunda görev yapan Pranjic'in en büyük özelliği şüphesiz, ofans ve defans hattı arasında kritik bir rol üstlenmesi. Maç başına ortalama 13 kilometre koşan Pranjic, sol ayağını da raket gibi kullanıyor. Zaman zaman sürpriz şutlar çıkaran Pranjic, gerek hücum da gerekse defansta Hırvatistan'ın en önemli yapı taşlarından biri konumunda. Aman dikkat!!!
http://www.sporx.com/images/galeri/172/6286/B_eff5ce6dc279c70f4a1f9806fbcf5206.jpg
VE SLAVEN BILIC
Henüz 40 yaşında olan Slaven Bilic'in omuzlarında çok ağır bir yük bulunuyor. Hajduk Split'te başlayan futbol kariyeri daha sonra her başarılı Hırvat futbolcu gibi yurtdışında devam eden Bilic, önce Almanya'da Karlsruhe ardından da Ada'da Westham United ve Everton için top koşturdu. Hırvat futbolunun en önemli savunma oyuncusu olarak kabul edilen Bilic, farklı duruşu ve yaşam tarzı ile de dikkat çekiyor.

http://www.sporx.com/images/galeri/172/6326/B_350c042038638db021aabfe5a917f1af.jpg

Bir rock grubunda gitar çalan ve sol kulağındaki küpesiyle meslektaşlarından ayrılan Bilic, bu isyankar ruhunu takımına da tam olarak benimsetmiş. Hırvat futbolunun en önemli başarısı olan Fransa 98'deki dünya üçüncülüğünde futbolcu olarak pay sahibi olan Bilic, bu kez teknik adam olarak ülkesini sevince boğmak istiyor. Hırvatistan yedek kulubesine baktığınız zaman Bilic'i tanımakta zorlanabilirsiniz, çünkü hala formda ve sahaya çıksa 90 dakikayı rahatlıkla çıkartacak bir görüntü veriyor...

ANALİZ...
Bir takımın yenik durumdan maçı galibiyete çevirebilmesi çok zordur. Özellikle son iki maçta zoru başardı Millilerimiz. Fatih Terim de hatalarına rağmen yaşadığı sakatlık vesaire gibi birçok olayla daha doğru işler yapmak zorunda kaldı. Yaşanılan olumsuzluklar bize şans olarak geri döndü.

Her zaman bu kadar şanslı olabilir miyiz? Ayrı konu. Ama yeni yeni takım oluyoruz. Antalya ve Almanya'da değil İsviçre'de kapatıyoruz eksikliklerimizi. Aslında tüm sorunların başlangıcı Gökhan Gönül'ün sakatlanmasından ileri geliyor. Gökhan Gönül olsaydı, Hamit orta sahada oynayacaktı ve Fatih Terim de spor yazarları da rahat edecekti. Milli Takımımızın artılarını-eksilerini hemen hemen herkes biliyor zaten! Biz bilinmeyeni, göz önünde olmayanı konuşalım biraz da...
GENÇ VE TECÜBELİ
O zaman Hırvatistan'ın derinliklerine inelim. Hırvatistan ilk 11'ini oluşturan isimlerin 10'u Bundesliga ve Premier Lig'in çeşitli takımlarında forma giyiyor. Teknik direktör Slaven Bilic, tecrübe ile gençliği iyi harmanlaştırdı. Örneğin orta sahada oynayan Niko Kovac 37 yaşında... Hemen yanında oynayan Luca Modric ise 22 yaşında! Süper ve çar***ı teknikleri, çabuklukları, agresif yapıları, fiziksel güçleri, yetenek, tutku ve zekaya dayalı oyunları, teknik direktörleri Slaven Biliç'in ateşleyici ve kaynaştırıcı ruhu en önemli artıları.

http://www.sporx.com/images/galeri/29/6325/B_ec21308b9f4a12f07b49920898aef24f.jpg

KOVAC, SIMUNIC VE PLETIKOSA
Defansın göbeğinde görev yapan Robert Kovac - Simunic ikilisi oldukça ağır ancak bir o kadar tecrübeli. İkisinin de hücum hattına katkıları yok denecek kadar az. Yan toplarda oldukça başarılı olan bu ikili, cepheden gelen ataklar karşısında hata yapmaya ve kart görmeye müsait. Baskı karşısında oyun kurmakta zorlanan bu ikili Hırvatistan'ın bir anlam yumuşak karnı. Hırvatistan kalecisi Pletikos takımın dinamik taşlarından biri durumunda. Bire birlerdeki başarısı ve cepheden gelen toplardaki refleksleri yan toplardaki zaafını kapatıyor. Hırvatistan'da Kovac, Simunic ve Pletikosa üçlüsü tam anlamıyla birbirini tamamlıyor.
PRANJIC'E DİKKAT!
Hırvatistan'ın en etkili ve dikkat edilmesi gereken yeri ise şüphesiz bekleri! Pranjic solda, Corluka sağda makine düzenin işliyor. Aslında bu oyuncular tam anlamıyla 3-5-2'nin kolu kanadı! Özellikle Pranjic, takımı Herenveen'in de oyun sistemi itibarıyla 3-5-2'den 4-4-2 sistemine adapte olmakta zorlanıyor. Hırvatistan'ın geliştirdiği her atakta Pranjic'in ismini duymak mümkün!
Pranjic'in adam eksiltme ve süratine ve bir de etkili ortaları eklenince patlamaya hazır bomba kıvamına geliyor. Hücum organizasyonlarında bu derece etkin olan Pranjic, aynı başarılı performansı asıl görev yaptığı sol bekte gösteremiyor. Hırvatistan'ın yediği atakların tümü neredeyse bu bölgeden geliyor. Pranjic'in oyun içinde yaptıklarını ya da yapamadıklarını göz önüne aldığımız da bize düşen, önce sağ koridoru kontrol altına alacağız ardından vuracağız!
TAKIM SAVUNMASI ZAYIF
Genel olarak takım savunmaları zayıf. Tek ön liberolu oynuyorlar. Modriç, Kranjcar, Rakitiç takım defansını düşürüyor. Biz ise fizik güç olarak son çeyrekte patlayan motor gibiyiz. Anahtar adamları görüntüde oyun kurucu Luca Modriç... Ancak asıl mesele onu besleyen ön libero Niko Kovac'a oyun kurdurmamak. Nico Kovac'a Tuncay ya da Nihat'ın yapacağı baskı Hırvatistan karşısında elde edilmesi muhtemel zaferin anahtarı olacaktır.
İNCELEME: Fatih ŞAMLIOĞLU

Kaynak : Sporx.com

http://www.sporx.com/euro2008/i/hd_box_seperator.gif

Fıratcan Alçınkaya
19.Haziran.2007, 22:51
Well done Italy i hope now it will be Tureky italy final and tureky will win. TURKIYE...TURKIYE..

İtalyan bir arkadaşın yazısı Avrupada Türkiyeyi en çok destekleyen yabancılar hiç şüphesiz İtalyanlar ...

eXcitinG
19.Haziran.2007, 23:22
Hırvat oyuncuLarı uzun uzun anLatmışLar ne amaç güdüyorLarsa artık. Bizim sadece Arda ve Nihat o oyuncuLarın kariyerLerinin, yetenekLerinin sığdığı yazının tamamını kapLar.

KorkuLacak birşey yok onLar hırsLı ise biz daha da hırsLı bir üLkeyiz. Yenecek güçteyiz, yenebiLiriz. OnLar bizden çekinsin.

hp-fm-gs
19.Haziran.2007, 23:45
Biz gözümüzde büyütüyoruz çoğusunu aslında. Modric denilen adam ne yapmış da bu kadar göz önünde şimdi. Arda'yı tek geçerim.

TR.CaPTaiN
20.Haziran.2007, 00:40
Avrupa Şampiyonası’da Milli Takımımızın Hırvatistan’la oynayacağı çeyrek final karşılaşması için geri sayım başlarken, UEFA büyük bir skandala imza attı.

Avrupa Şampiyonası’da Hırvatistan’la oynayacağımız çeyrek final karşılaşması için geri sayım başlarken, UEFA büyük bir skandala imza attı. A Milliler’in EURO 2008’deki kaderini belirleyecek Türkiye-Hırvatistan maçının hakemi Roberto Rosetti’nin annesinin Hırvat olduğu ortaya çıktı.

Tüm Türkiye tek yürek olup Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan’la oynayacağımız karşılaşmayı beklerken, gözlerden kaçan tehlike Hırvat medyasında yer alan bir haberle kendini gösterdi. UEFA tarafından Türkiye-Hırvatistan karşılaşmasını yönetmek üzere görevlendirilen İtalyan hakem Roberto Rosetti’nin annesinin Hırvat olduğu belirtilirken, index.hr adlı internet sitesinde “Türkiye’ye karşı 12. futbolcumuz Rosetti mi olacak?” başlığı kullanıldı. 24 Sata gazetesinde de “Hırvatistan’ın çeyrek final maçını Hırvat çocuğu yönetecek” denildi. 41 yaşındaki Roberto Rosetti’nin annesinin Hırvatistan’ın Pula şehri yakınındaki Vodnjan kasabasında doğduğu; İtalyan hakemin bir seminer dolayısıyla geldiği ülkede annesinin doğduğu toprakları ve burada bulunan kiliseyi ziyaret ettiği belirtildi.

'UĞURLU GELİYOR' !

Annesi Hırvat olmasına rağmen, Roberto Rosetti’nin Türkiye-Hırvatistan maçına atanmasında UEFA’nın bir art niyetinin söz konusu olamayacağı ileri sürülen haberlerde, İtalyan hakemin yine de Hırvatistan’a “uğurlu” geldiğinin altı çizildi.

Rosetti, Avrupa Futbol Şampiyonası grup elemelerinde Hırvatistan’ın İngiltere’yi 2-0 yendiği karşılaşmayı yönetmiş ve gösterdiği yönetimle Zagreb’de oynanan maçın ardından Hırvat medyasından tam not almıştı. EURO 2008’in İsviçre-Çek Cumhuriyeti arasında oynanan açılış maçında da görev yapan Roberto Rosetti, maçlarda sertliğe prim göstermemesiyle tanınıyor. Hırvat medyasının haberlerinde ortaya çıkan gerçeğin ardından UEFA’nın nasıl bir tavır alacağı ve bu konuda açıklama yapıp, yapmayacağı ise merakla bekleniyor.

Tercüman

fmsmyrna
20.Haziran.2007, 01:00
Bu derecedeki bir maçta bu derecedeki bir hakem eyyam yapmaz.Adam final yönetmek istiyorsa bu maçıda iyi yönetmeli

Sheriff
20.Haziran.2007, 03:36
Gelebilecek en iyi rakipti ve geldi, onlarıda yenemezsek zaten hiç gitmeseydik daha iyid :D

Şaka bir yana Hırvatistan'ı yenebilecek gücümüz var.. Muhtemelende eleriz..

El Comandante
20.Haziran.2007, 04:27
SERVET ŞOKU!

19.06.2008 20:28

A Milli Futbol Takımımızda Servet şoku! EURO 2008 boyunca sakat sakat mücadele eden ve savunmamızın en önemli ismi olan Servet Çetin in, Hırvatistan ile oynayacağımız çeyrek final karşılaşmasında forma giyemeyeceği açıklandı. 2008 Avrupa Futbol şampiyonası çeyrek final maçında yarın Hırvatistan ile karşılaşacak olan milli takımda teknik direktör Fatih Terim, sakatlığı bulunan savunma oyuncusu Servet Çetin in Hırvatistan karşısında forma giyemeyeceğini açıkladı.

Bu kötü oldu iste.Servet defansin bel kemigiydi,isimiz zorlasti.Gökhan ve Emre Güngör de yoklar,defansin ortasina Hakan Balta cekilir,Ugur Boral sol bek olur büyük ihtimal.

Emurafu
20.Haziran.2007, 05:17
Yahu Servet'in zaten durumu hep maç saatinde belli oldu..Sakat sakat hepde iyi oynadı..Artik buraya kadar dayanabildi:(...Servet'te Ödem oluşmuş,Yırtık bile varmış...3 tane ciddi sakatlıgı varmış...İyi dayandı helal olsun..Biyonik adam:)

[B]Kadro bu olacakmış

-------------Rüştü------------

Sabri----Emre A.--Gökhan--Hakan Balta

Kazım----Hamit---Mehmet Topal---Arda

----------Nihat-----Tuncay-------

Defans göbegi tam canli bomba.Emre tek hamleli oyuncu....Petric-Olic insallah dagitmaz savunmayi:(.Yarin penalti falan olmasinda en çok ondan korkuyorum.

Allah Yardimcimiz olsun

Son olarak sunu soylemek istiyorum.Servet mucizesi yinede bekliyorum

Professeur
20.Haziran.2007, 05:36
-------------Rüştü------------

Sabri----Emre A.--Hakan Balta--Uğur Boral

Hamit----Ayhan---Mehmet Topal---Arda

----------Nihat-----Tuncay-------
Aslında böyle bir kadro hiç fena olmazdı ama Terim'in Ayhan'ı oynatacağını hiç sanmıyorum.Defansın ortasında en güvenmediğim isim Gökhan Zan.Hakan Balta'yı stopere çekerse daha iyi olur düşüncesindeyim.

TR.CaPTaiN
20.Haziran.2007, 06:03
Turnuvada stoper faciası yaşıyoruz. Her maç 1 oyuncu değiştirme hakkımız stoper için kullanılıyor. Her maç stopere kim yetişir, kim sakatlıktan kurtulur bekleyişindeyiz. Gökhan Zan ve Emre Aşık oynar büyük ihtimalle..

GeNç KaRTaL
20.Haziran.2007, 08:08
Servet'in olmayacak olması kötü olmuş ama ben yinede güveniyorum yerine oynayacaklara.İnşallah yüzümüzü kara çıkartmazlar..

King_91
20.Haziran.2007, 18:11
servet kötü olmuş ama artık adamdan kimse daha fazlasını bekleyemez adam futbol hayatını tehlikeye atıyor neredeyse helal olsun demek düşer bize.zaten kim çıkarsa elinden geleni yapacaktır.

Burak Duran
20.Haziran.2007, 18:13
bencede servet oynamasin artik adamin futbol hayati biticek... Bu hakem olayi bence bu mac facia olacak.. Adam yari hirvat annesi hirvat ve o kadar hakem varken bizim maca veriliyor

Universal
20.Haziran.2007, 18:25
Servet, oynaması gereken en önemli isimdi. Bütün eksiklerin yeri doldurur ama; Servet'in ki çok zor. Defansımızda zaten isim yoktu birde Servet'in gitmesi çok kötü oldu. Umarım Hırvat oyuncuların bugün beceriksizliği tutar.

eXcitinG
20.Haziran.2007, 18:40
Hakan BaLta göbekte oynaması demek Fransanın AbidaL iLe İtaLya karşısında yaşadığını duruma düşmek demektir.

Professeur
20.Haziran.2007, 18:51
Hakan BaLta göbekte oynaması demek Fransanın AbidaL iLe İtaLya karşısında yaşadığını duruma düşmek demektir.
Abi Abidal daha önce göbekte oynamış mı hayatında yapma gözünü seveyim.Hakan Balta ise zaman zaman Manisa'da stoper oynuyordu.İkisi çok farklı bence.Gökhan Zan kesin oynuyor mu?Fatih Terim basın toplantısında tek stoperimiz 8 dikişli Emre Aşık dedi.Ama onun yanında başka mevkiiden gelecek oyuncu elinden geleni yapacaktır dedi.Gökhan Zan yoksa stoperde Hakan Balta oynamalıdır bence.Sürpriz olarak ise Mehmet Topal'ı stopere çekebilir.

Cyzio
20.Haziran.2007, 18:56
Defansımızda zaten bi Servet vardı.O da gitti tam oldu.Gerçi Servet'in sakat haliyle bu kadar maç oynaması bile başarıydı.Bugün kesinlikle gol yiyeceğimizi düşünüyorum.Yediğimizden fazla atmamız gerekecek.Allah yardımcımız olsun..

fmsmyrna
20.Haziran.2007, 19:05
Biz önde oynarsak iyi oynuyoruz bu sebeple bu maçı geriye yaslanarak değil önde basarak oynamamız lazım

BlackEagle19o3
20.Haziran.2007, 21:24
Abi Abidal daha önce göbekte oynamış mı hayatında yapma gözünü seveyim.Hakan Balta ise zaman zaman Manisa'da stoper oynuyordu.İkisi çok farklı bence.Gökhan Zan kesin oynuyor mu?Fatih Terim basın toplantısında tek stoperimiz 8 dikişli Emre Aşık dedi.Ama onun yanında başka mevkiiden gelecek oyuncu elinden geleni yapacaktır dedi.Gökhan Zan yoksa stoperde Hakan Balta oynamalıdır bence.Sürpriz olarak ise Mehmet Topal'ı stopere çekebilir.

Abidal Hakan Balta'dan daha çok stoper deneyemi yaşamış bir oyuncu emin olabilirsin;;)G.Zan'a güvenmesem de, bence o oynamalı...

hp-fm-gs
20.Haziran.2007, 21:51
Gökhan Zan ve Emre'ye kaldıysak işimiz çok zor stoperde. Servet'in oynamaması umutlarımı sıfıra düşürdü. Umarım maç farka gitmez.

ShevAnil
20.Haziran.2007, 21:54
2 tane Yeriz 2 Tane Atarız İş Penaltılarda Biter ;)

leave_992
20.Haziran.2007, 21:56
uzun bi aradan sonra(1.5 yıl olmuştır:D...bilmşiyorum beni hatırlayanlar kaldımı:):)) merhaba tsi ailesi:):)....
inşallah maçı alırız.....bence 1-0 geriye düşüp 3-1 alıcaz maçı
Goller:Arda,Arda,Nihat

mert_fox
20.Haziran.2007, 22:13
İnşallah ilk gölü bir atarız ve maçı kazanırız da geriye düşüp kazanmak için strese girmeyiz.

eXcitinG
20.Haziran.2007, 22:45
Hakan BaLta kariyerinde kaç tane maçta stoper oynadı, birde AbidaL e bakaLım. Adam neredeyse yarı kariyeri stoper geçmiş birisi. Ama soL bekte oynamaya başLadıktan sonra bu yetenekLerini yitirmiş birisi. Bek savunma iLe göbekten savunma arasında dağLar kadar fark var. Ne kadar yeteneğinde oLsa Bek savunmadan, heLe birde uzun zamandır oynamamış isen gidipte stoperde oynarsan sıkıntı oLur. Yoksa biz Hakan BaLta ya güveniyoruz. Ama mevkisinde oynaması gerek, en verimLi oLacağı yerde oynaması gerek, çünkü kritik bir virajdayız, artık deneme yapacak zamanımız yok.

Bu sefer ya çok rahat kazanıcaz, ya da çok rahat yeniLeceğiz gibime geLiyor. Hadi bakaLım hayırLısı.

anilton
20.Haziran.2007, 23:05
Eğer G.Zan'da yoksa F.Terim'in ilk tercihi M.Topal olacaktır.Bunu daha önce söylemişti.Ama orta sahamızda da sıkıntı var.Aurelio ve Emre yok.O yüzden Topal'ı orta sahada oynatıp,H.Balta'yı stopere çekme olasılığı daha yüksek.Şöyle bir ihtimal daha var;Topal'ı stopere çekip göbekte Hamit Ayhan ikilisinede şans verebilir.Son karar Terim'in.Bekleyip görelim...

ShevAnil
20.Haziran.2007, 23:13
İngiliz BBC Televizyonu bir maç öncesi klasiği olan Football Focus 'EURO 2008 ÖZEL' Programında Nihat ve Arda'yı göklere çıkardı. Yayın sırasında Türk Milli Takımı'ının sakatlıklara rağmen yoluna devam etmesinin büyük bir mucize olduğu seyircilere aktarılarak oyuncularımız övüldü.

BBC, Nihat'ın bu akşam Hırvatistan karşısında da gol ya da goller atacağını hatta maçın yıldızı olabileceğini, son maçta kalitesini ortaya koyduğunu söyleyerek, 'Villarreal'de 17 gol atan bir oyuncudan da bu beklenirdi' denidi. Milli Takım'da Nihat haricinde göze batan diğer oyuncunun ise Arda olduğu, Arda'nın genç yaşına rağmen bir çok kulübün iştahını kabarttığından sözedildi. Yorumlarda ''Arda tam bir İngiliz stili oyuncu. Bir futbolcuda aranan her özelliğe sahip. 21 yaşında olmasına ve ilk defa böylesine büyük bir organizasyonda yer almasına rağmen sahadaki en tecrübeli oyuncudan daha tecrübeli ve kendinden emin oynuyor' denildi. Arda'nın tekniği ve mücadeleci gücünün onu Arsenal'in listesine almaya yettiği vurgulandı.

BBC'ye göre Türk Milli Takımı'nın en büyük handikapı Volkan'ın yerine Rüştü'nün kaleye geçecek olması ve Aurelio'nun cezalı olması. Yayın sırasında Rüştü'nün zamanında çok iyi bir kaleci olduğu ancak son yıllarda çevikliğini kaybettiği vurgulandı. 'Aurelio ise bu takımın can simidiydi' denildi.

Bu arada İngiltere bu akşam heyecanla Hırvatistan-Türkiye çeyrek final maçını bekler oldu. Çünkü onları EURO 2008 elemelerinde kupanın dışında bırakan Hırvatistan'ın Türkiye'ye yenilmesini dört gözle bekliyorlar.

MARATON.COM.TR ÖZEL
HABER: DOĞAN YOLDAŞ

bySilver
20.Haziran.2007, 23:40
Fatih Terim Hakan' ı stoper oynatmayacagını soyLemişti..

Onurap
20.Haziran.2007, 23:59
İLK 11'İMİZ BELLİ OLDU!..

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/47824_1_080620162144.jpg

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bu akşam Hırvatistan ile yarı finale çıkmak için mücadele edecek olan A Milli Takımımızın ilk 11'i belli oldu!..

Teknik Direktör Fatih Terim, Hırvatistan karşısında sahaya şu 11'i sürecek:

Rüştü, Sabri, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Kazım, Hamit, Mehmet Topal, Arda, Tuncay, Nihat

MARATON.COM.TR
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Sağ kanatları çok zayıf akıllı oynarsa kazım dağıtır orayı..Solları çok güçlü srna hem defans hem ofansı yapan oyuncu çift yönlü..Corluka zaten stoperden olmna sağbek onunda defansı çok güçlü ama ordada arda var (: Hadi bakalım güveniyoruz size...

deniz.91
21.Haziran.2007, 00:04
Defansın ortası ürkütücü gerçekten serveti çok riske ettik biz inşallah bugün faturasını yemeyiz

DisCo
21.Haziran.2007, 00:06
Arda, Hamit ve Servet varken bize birşey olmaz. Servet maçta oynamayacak diğer 2 oyuncumuza güveniyoruz.

ShevAnil
İnşallah Kazanırız ama Ben Defansımıza Gelecek Her Topun Büyük bir Tehlike Yaratacağını Düşünüyorum

deniz.91
Emre Güngördüde sakat olması bizi çok ters köşe yatırdı takımda 4 stoper var 4üde sakat:S

anilton
21.Haziran.2007, 00:11
Hamit mr değil mc oynuyor.Aslında Ayhan mc Hamit mr olabilirdi.Ama sağ kanatta Kazım'ı tercih etmiş,iyi kadro...

El Comandante
21.Haziran.2007, 00:18
Ibrahim Toraman´i kadroya almayan,Ibrahim Kasi kadrodan cikarip 2 tane sakat defansi kadroda tutan Fatih Terim yüzünden zaten bu sorunlari yasiyoruz.
Simdi ibrahim Toraman´i aramiyormuyuz ? Kesinlikle ...

Neyse umarim Hirvatistan karsisinda Isvicre ve Cek maclarinin 2.yarisindaki gibi oynariz,kazanan taraf oluruz.

scar face
21.Haziran.2007, 00:22
Kazıma cok güveniyorum bu macta kendisini gösterecektir.Arda'da sol kanatta Corluka'ya karsı iyi işler yapar.Olic bu adam tam bir sprinter Gökhan Zan ve Emreyi cok zorlar hızlı Sabrinin onlara yardım etmesi gerek yoksa Olic canımızı fena yakar.2.yarıda Semih oyuna girip macın rengini değiştirebilir.Basarılar Ay-Yıldızlılar sizlere güveniyoruz...

fmsmyrna
21.Haziran.2007, 00:24
Kazım'ın iyi performans göstermesi gerekiyor Pranjic çok ileri çıkıyor eğer Kazım arkasına sarkarsa iyi pozisyonlar bulabiliriz.

Addolorato
21.Haziran.2007, 00:29
Ligtv de hamit dr oynıcak diyolar umarım doğru değildir.. bu maçta işimiz çok zor çok sakatlar çok fazla

deniz.91
21.Haziran.2007, 00:39
11imiz şöyle olmalı

-------------------Rüştü--------------------

Sabri------GZan------EAşık------HBalta

Kazım-----Hamit-----MTopal-----Arda

------------Nihat-------Tuncay-----------

batuhanry
21.Haziran.2007, 00:42
İLK 11'İMİZ BELLİ OLDU!..

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda bu akşam Hırvatistan ile yarı finale çıkmak için mücadele edecek olan A Milli Takımımızın ilk 11'i belli oldu!..

Millilerimizin Euro 2008'de bugüne kadar oynadığı maçlardan önce yüzde yüz doğru kadroyu veren MARATON.COM.TR, Hırvatistan karşısında çıkacağımız ilk 11'i de karşılaşmadan saatler önce okurlarına duyuruyor...

Teknik Direktör Fatih Terim, Hırvatistan karşısında sahaya şu 11'i sürecek:

Rüştü, Sabri, Gökhan Zan, Emre Aşık, Hakan Balta, Kazım, Hamit, Mehmet Topal, Arda, Tuncay, Nihat

deniz.91
21.Haziran.2007, 00:49
Bu habere göre tam benim dizilişime göre oldu tuncay nihatın biraz daha gerisindede durabilir

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 03:04
Sen Fatih Terim olmalısın bence :) Kadro çok iyi yenebiliriz Hırvatistan'ı

Addolorato
21.Haziran.2007, 03:18
bence fatih terim elimizdeki en iyi kadroyu çıkarttı

Cyzio
21.Haziran.2007, 03:25
Sonunda doğru dürüst bir kadro çıkarmayı becerebilmiş.Artık iş futbolcularımıza düşüyor.Maçı kazanmak için gerekli olan güç, hırs, azim de onlarda var..

Fıratcan Alçınkaya
21.Haziran.2007, 03:28
Semih,Mevlüt 2.yarıda dahil olunmalı...

BlackEagle19o3
21.Haziran.2007, 03:39
Şu kadroda G.zan veya E.Aşık ikilisinden birinin yerine Toraman olsa çok daha iyi olurdu ya neyse.Geçen maçın 2. yarısındaki takımı bozup Kazım'ı ilk 11'e monte ederek bence hata etti.Sabri-Hamit ikilisi sağ kanatta çok daha etkili olurdu.Ortada da cezalı Aurelio yerine Ayhan oynardı...

Neyse Ay-Yıldız'lılara başarılar...

Selman Ozturk
21.Haziran.2007, 03:49
Oldukca zor bir 90 dakika bizi bekliyor. Ilk sayfada yaptigim analize uyacak bir takimla sahaya cikiyoruz. Umarim her sey istedigimiz gibi olur. Tum futbolcularimiza basarilar...

Lionel Andres Messi
21.Haziran.2007, 04:01
başta arda,rüştü,nihat olmak üzere bütün takıma güveniyorum alnımızın akıyla bu maçtanda çıkacağımıza inanıyorum.

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 04:12
Başarılar Türkiye, maça 45 dakika kaldı. Umarım yeneriz.

anilton
21.Haziran.2007, 04:15
Allah utandırmasın...

hp-fm-gs
21.Haziran.2007, 04:32
İşimiz çok zor gerçekten. Fatih Terim'de şu durumda çaresiz. Çıkabilecek en iyi kadro sahada olacak bugün. Allah yardımcımız olsun.

GeNç KaRTaL
21.Haziran.2007, 04:44
Milli takımımıza başarılar.İnşallah kazanıp bizi yine sokaklara dökerler..

Ouzy
21.Haziran.2007, 04:44
Söz oyuncularda; Nihat "İyi oynamadan turu geçtik. Şimdi iyi oynama zamanı".

Beni umutlandıran az şeylerden biridir bu laf.

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 04:45
Allah utandırmasın, oyuncularımıza yardım etsin.

Aykan19o3
21.Haziran.2007, 04:45
15 dakika kaldı :) Allah Yardımcımız Olsun..

Lionel Andres Messi
21.Haziran.2007, 05:32
hırvatistan geldimi tehlikeli geliyor.yüzde 100 bir gol kaçırdılar.

iyi pas yapıp oyunu rakip sahaya yıkmamız lazım tekrar.

Fıratcan Alçınkaya
21.Haziran.2007, 05:33
sabri katletti maçı...

Burak Duran
21.Haziran.2007, 05:39
hakem cok fena bu kadar sacma sapan kararlar verilemez yani... hamit golumuzu yedi nihata veremedi topu. Suanda daha iyi oynuyoruz. Hakem engeline takilmazsak maci aliriz..

eGowiCh
21.Haziran.2007, 05:50
Hakem bence iyi maç yönetiyor, şimdi boşuna annesi Hırvat falan deyip de hakemi suçlamayın.

Takımımız geçen maçlara göre ilk yarıda gayet iyi. Frikik gol olsa süper olurdu. Hamit'in çıkaramadığı top da tehlikeli olabilirdi.

Sabri bence sahanın en kötüsü. O kanadı adamlar resmen felç etti, hep ordan geliyorlar, yine şanslıydık, direğe takıldılar.

Tam Semih'in maçı bu, rakip alanda oynanıyor top ve şişirilen topları indirecek, tehlike yaratacak bir Semih bize maçı kazandırabilir.

EreN
21.Haziran.2007, 05:51
Takımda AHANDA ŞU ADAM KÖTÜ diyebileceğimiz kimse yok.
Tuncay şu ana kadar en iyi oynayan adamımız oldu..

mert_fox
21.Haziran.2007, 05:52
Mehmet Topal ın şutu ve Hamit Nihat a verebilseydi o pası şimdi 2-0 yeniyorduk.Ayrıca hakem hiçvir faulumuzu vermiyor.Hiç beğenedim hakemi.

RoNNiE91
21.Haziran.2007, 05:52
Sabri takımın en kötüsü.Ona rağmen iyi pas yapıyoruz.Kendi hatamız az kalsın gole mal oluyordu.Umarım ikinci yarı daha iyi oynar ve maçı kazanırız.

GeNç KaRTaL
21.Haziran.2007, 05:53
Maça atak başlayan taraf bizdik.İlk 15 dakikada topla oynamada öndeydik ama etkili ataklar geliştiremedik.Hırvatistan savunması çok iyi yerleşiyor çünkü.Sonra bi 10 dakka bocalamaya başladık.Bu arada Hırvatistan tehlikeli gelmeye başladı.Net bir pozisyon harcadılar.Şans yine yanımızdaydı.Sonrasında toparlandık yine oyuna hükmetmeye başladık.Hırvatistan savunmasını ilk kez dengesiz yakaladık ama ondada Hamit'in pası Nihat'a gelmedi.Bu arada Mehmet Topal'ın şutu harikaydı.Kaleyi bulsa mükemmel bir gol olacaktı.Arda'ya önlem almışlar.Pek etkili olamadı.Fena oynamıyoruz.Bireysel hatalar yapmazsak birde gol bulursak maçı kazanırız diye düşünüyorum.Allah yardımcımız olsun..

Bu arada o frikik Ömer Üründül'ünde dediği gibi yanlış kullanıldı.Oradan bir gol bulabilirdik..

nerazzuri
21.Haziran.2007, 05:57
İlk yarı üstün taraf bizdik. atakları biz yaptık biz bastık. ufak tefek pas hatalarımız pahalıya mal olabilirdi. Herşeye rağmen çok iyi bir ilkyarı geçirdik.

Kazım sahada yok. 2.yarı bir değişiklik bekliyorum. Topal'ın durumuda iyi değilmiş Ayhan girebilir :)

DisCo
21.Haziran.2007, 05:58
Sabri, Gökhan Zan, Emre Aşık birer felaket. Hakan Balta tek başına hem sol kanadı toparlıyor hemde Emre Aşık ve Gökhan Zan'ın görevini üstleniyor. Nihat yine tutuk oynuyor. Hakeme gelirsek annesini bırak kendi dahil 7 ceddi Hırvat olsun yada olmasın. Tuncay'a yapılan hareket bana göre penaltıydı. Defansın topla alakası yok ve tamamen Tuncay'ı düşürmeye durdurmaya yönelik bir hareketti. Basket değilki bu sabit dur önünde hücum faul olsun. Ayrıca Tuncay'a verdiği sarı çok komikti. Yine yıllardır sıkıntısı çektiğimiz ve asla vazgeçmediğimiz çift vuruşlar. Yahu tıkla Hamit gömsün. O ona atıyor öbürü saçını tarayıp topu durduruyor. Hamit gelip vurana kadar bütün baraj topun önüne geliyor. Böyle acemi işleri bırakmamız lazım. Semih- Kazım değişikliğini bekliyorum.

Sonuca gelirsek kalemizi Allah koruyor. İşte bir tane atarsak kazanacaz.

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:00
Sag tarafta Kazım-Sabri olmuyor, adamlar da orayı kullanıyorlar.

Mehmet Topal ın sutunda tüm aile gool diye fırladık sonra dışarı cıktıgını görünce öyle kalakaldık :)

Kötü oynamıyoruz. Bu oyunu sürdürmeli ve daha dikkatli olmalıyız..

Aykan19o3
21.Haziran.2007, 06:00
Fena oynamuyoruz Sabri'nin bulunduğu kanattan birkaç atak yedik ama oda normaldir. Haydi çocuklar alın şu maçı !

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:07
Niye bütün kartlar bize hemen gösteriliyor ! Kovac denilen kasap 3 kere biçti adamlarımızı 1 kere vermedi. Şerefsiz diyorum !

C h A o S
21.Haziran.2007, 06:10
Tuncay,Arda cezalı :( bu turu geçersek işimiz çok çok zor.

Addolorato
21.Haziran.2007, 06:15
Sabri :( Hakan Balta :) ikinci yarı hırvatlar sağlam geliyo neyseki olic tam bi hödük

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:16
hakem rezillik yapmaya devam ediyor şeref bu kadarda düşmez...

mert_fox
21.Haziran.2007, 06:18
hakem rezillik yapmaya devam ediyor şeref bu kadarda düşmez...

Katılıyorum.Nasıl bir hakemdir bu bariz taraf tutuyor.

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:19
Ugur girdi Kazım cıktı. Yerinde bir degişiklik. Arda sag tarafa gececek.

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:21
nihat nasıl bir duran top ustası atıyor kaleciye kontra yiyoruz
çok kötü.Ah gökan gönül ah sabri futbolcu mu yahu :(

Addolorato
21.Haziran.2007, 06:21
Sanırım hakemin annesi hırvat..

Burak Duran
21.Haziran.2007, 06:27
egowich hakemin yaptiklarini izle izle gosterdigi kartlari takdir haklarini takip et ondan sonra hakem hala iyi yonetiyor diyorsan sana baska hicbirsey demem

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:28
Sabri top onlardayken iyi müdaheleler yapıyor da top kendisindeyken de hep kaptırıyor.

Burak Duran
21.Haziran.2007, 06:31
hakem herseye faul caliyor yeter be...

Burak Duran
21.Haziran.2007, 06:33
semih girdi topal cikti anlamis degilim

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:34
mükemmel oynayan harika savaşan tek ön liberonu çıkarıyorsun forvet koyuyorsun.Yazıklar olsun sana F.Terim

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:34
Mehmet cıktı Semih girdi. Çok büyük risk. Sabriyi cıkarıp, hamiti bek e alsaydı cok daha mantıklıydı. Büyük risk aldı..

Burak Duran
21.Haziran.2007, 06:35
terim risk aliyor ama risk alirkende en azindan aldigini riski aza indirebilirsin. En iyi adami cikarmanin manasi ne anlamadim

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:38
hakem inanılmaz ya yazıklar olsun.Turnuvada tek müslüman takımı oldugumuz için yapılıyor herhalde böyle kimse kusura bakmasın kimsede yanlıs anlamasın

Addolorato
21.Haziran.2007, 06:42
az daha yiyoduk golü..

Burak Duran
21.Haziran.2007, 06:42
rustu valla iyi cikardi

mert_fox
21.Haziran.2007, 06:47
Uğur Boral a da sarı kart verdi.

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:49
Topal çıktı modric borusunu öttürüyor. Ayhan girmeli.

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:52
Allah yardımcımız olsun ve yarı finale çıkalım.

Addolorato
21.Haziran.2007, 06:53
90 dakika biter..

scar face
21.Haziran.2007, 06:53
mehmet topal cıkmamalıydı yanlıs tercih golü yemedik mucize+Rüştü....Emre Asık canlı bomba gibi.Bakalım neler olacak 120e kadar devam edecek.

RoNNiE91
21.Haziran.2007, 06:54
Allah yardımıcımız olsun.Maç uzadı.Umarım turu geçeriz.

Aykan19o3
Uzatmalara kaldı maç Rüştü müthiş bir frikik çıkardı bizim net bir atağımız yok.

Uzatmalarda Allah Yardımcımız Olsun

eGowiCh
İkinci yarı çok kötü oynadık, adamlar bizden çok daha iyilerdi ve pozisyon da buldular, şanslıydık ki gol yemedik.

Biz gol atamayız kolay kolay. Bence oyuna Ayhan girmeli, Arda çıkmalı. Arda sahada yoktu ikinci yarı.

EreN
Topal çıkmalıydı, eğer biraz daha çıkmasaydı hata yapmaya başlardı. Çok yoruldu çünkü 10/8lik futbolu yeterde artar. Tüm gücünü bitirdi ve yerine AYHAN'ı bekliyordum ama ilginç oldu for vet aldık hamit ve tuncayı iki MC yaptık ön liberosuz oynuyoruz şu an. bakalım uzatmalar ne olacka

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:55
İkinci yarı çok kötü oynadık, adamlar bizden çok daha iyilerdi ve pozisyon da buldular, şanslıydık ki gol yemedik.

Biz gol atamayız kolay kolay. Bence oyuna Ayhan girmeli, Arda çıkmalı. Arda sahada yoktu ikinci yarı.

Seni de 3 kişi yakın marke etse sende birşey yapamassın ki arda genede iyi oynuyor ;;)

mert_fox
21.Haziran.2007, 06:55
Allah yardımcımız olsun ve yarı finale çıkalım.

İnşallah dua ediyorum.

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 06:57
Bakalım neler olacak uzatmalarda.İnşallah geçecez bu turu da inanıyorum ben.

eGowiCh
21.Haziran.2007, 06:57
Seni de 3 kişi yakın marke etse sende birşey yapamassın ki arda genede iyi oynuyor ;;)

Modric'i de 3 kişi marke ediyor ama adam dinlemiyor :)

Arda etkisiz, bence çıkarılmalı 100 ile 105. dakikalar arasında.

Penaltılara kalırsa işimiz sakat, Pletikosa çok iyi penaltı kurtarıyormuş. İşi bitirelim uzatmalarda. Ayhan takviyesi şart.

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 06:58

Penaltılara kalırsa işimiz sakat, Pletikosa çok iyi penaltı kurtarıyormuş. İşi bitirelim uzatmalarda. Ayhan takviyesi şart.

Modric i mehmet topal tek basına tutuyordu ve etkisizdi çıktı modric sahne aldı :)

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 06:58

modric i Topal oyundayken tek basına marke ediyordu ve çok etkili olamadı.

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 07:02
sabri gölgesine çalım atıyor :zuhaha

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 07:13
Hakem ömrümü yedin be !

Addolorato
21.Haziran.2007, 07:16
Hakem ömrümü yedin be !

hangi hakem yemediki:zuhaha

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:20
Ah Semih ahhhh.

3 kişi arasına pas attı....

Fıratcan Alçınkaya
21.Haziran.2007, 07:20
Arda gününde değil ya...

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:22
114.dakika oldu hadiyin ya..

Addolorato
21.Haziran.2007, 07:28
turnuva bitti

The.Crow
Ah be Rüştü yapılır mı bu!!!!!!!!!!!!

LaigLeNoiR
119.dakikada gol yedik yazık yaaaa.

Burak Duran
21.Haziran.2007, 07:29
ah be rustu ah be rustu birak adam alsin mac bitiyor be ahhh be

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:30
gooooooooooooooooolllllllllllll

Addolorato
goollollll

Burak Duran
Gooooooooooooooool Semih Be Aslansin Beeeeee

fenerbahce_1907
Gooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllll

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:31
gooooooooooooooool be gooooooooooooool

122.dakkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

semiiiiiiiiihhhhhhhhhhhhh

The.Crow
KRAL ATTII!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SEMİH BE!!!!!!!!!!! ASLANIM!!!!!!!!!!!!

Burak Duran
119 dakika gol olmadi 3 dakikada 2 gol hadi be alalim bu maci hadiii!!!!

Fıratcan Alçınkaya
21.Haziran.2007, 07:32
Allah ım sana geliyorum...

Addolorato
turnuva bitti

:zuhaha...

PesimiSTyLa
Helal ulan helalllllllllllll

LaigLeNoiR
Rüştü çok hızlı başlattı oyunu oyuncu değiştiremediler süper oldu semih süpersiiiiiiiinnnnnn

Burak Duran
bu moralle maci alalim ya hadi valla be off be yetti ya kalbime incek valla her mac her mac

Aykan19o3
21.Haziran.2007, 07:33
Allahım Sana kez Şüküler olsun Haydi Çocuklar..

Oghuse
21.Haziran.2007, 07:33
kalp krizi geçiriyorum gol yemeden atamıyoruz kardeşim... :D

mert_fox
21.Haziran.2007, 07:34
Goooooooooooooooll Semİhhhh

Burak Duran
Bu takimin basinda terim olmasaydi biz 0 cekerdik adam amma sansli yahu :D yari finale cikarsak biz bu kupayi aliriz

Selman Ozturk
Ben soyleyecek soz bulamiyorum. Sadece Bulgar spikerin soylediklerini aktarmak istiyorum cunku herseyi cok guzel ozetledi : "Turklere karsi oynuyorsaniz macin bitis dudugu calmadan sevinmemelisiniz " ...

Harikasin Semih...

Penalti tecrube isidir. Oyuncularimiz genc olsa da kalecimiz cok tecrubeli. Umarim Rustu kendini affettirir.

EreN
21.Haziran.2007, 07:35
şoktayım semihim..

Burak Duran
hadi Allahim yardim et

PesimiSTyLa
1 dk da duygu karmaşası :)

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:36
Modric atıyor.Hadi Rüştü beeeeeeee

The.Crow
21.Haziran.2007, 07:37
Heytttttttt beeeeeeeeeeee

Burak Duran
kacirdiiiiiii

LaigLeNoiR
auuuuuuuuuuutttttttttttt

fenerbahce_1907
Kaçırdı be oley

PesimiSTyLa
Kacırdııııııııııııııı

LaigLeNoiR
Haydi Arda aslanım benim at yaaa.

The.Crow
21.Haziran.2007, 07:38
Hadi koçum ARDA!! At golünü !!!

fenerbahce_1907
Gooooooooooool Arda aslanım benm

PesimiSTyLa
Ardaaaaaaaaaaaa işte buuuuuuuu !!!!!!!!!!

Burak Duran
Arda Turan!!!!!!

LaigLeNoiR
goooooooooooollllllllllllllll

fenerbahce_1907
Ah be srna attı

Burak Duran
aman be atti

PesimiSTyLa
Srna attı :@

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:39
Darjo Srna attı..Olsun Rüştü bir top çıkaracaksın inanıyorum ben...

fenerbahce_1907
Gooooool Semih kral be

PesimiSTyLa
Semih bakkalllllllllll

Burak Duran
attiiiiiibeeeeeeeeeeeee

fenerbahce_1907
21.Haziran.2007, 07:40
oley be oley kacırdı

The.Crow
Auttttttttttttttttttttttttt

PesimiSTyLa
Rakitiç kscırdııııııııııııııııııııı alahımmmmmmmmmmmmö

LaigLeNoiR
hahahahahha

aıuuuuuuuuuuuuuuuttttttttttttt

Burak Duran
Kacirdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

fenerbahce_1907
Hamit gooooooll

Burak Duran
HAMIT ALTINTOPPPP 3-1 oldu!!!!!!

The.Crow
Siradakİ Gelsİn!!!!!!!!

PesimiSTyLa
Hamit gooooooooooooooooooooool

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:41
goooooooooooooool hammmmmiiiiiitttttttttttt

fenerbahce_1907
yarı finaldeyzzzzzzzzzzz

PesimiSTyLa
Petriç bittiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Burak Duran
Bitttttttiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

LaigLeNoiR
rüştüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

Burak Duran
21.Haziran.2007, 07:42
aman yarabbim aman yarabbim :D:D:D:D aglicam yaaa

The.Crow
Evlatlarim Benİm. Gurur Duyuyorum Sİzle!!!!!!11

Oghuse
işte budur aslanlarım ağlıyorum şuan... :):):)

PesimiSTyLa
Biliç oldu piliç !!!!!!!! Çok kötüydü idare edin :( :zuhaha

LaigLeNoiR
Darjo Srna attı..Olsun Rüştü bir top çıkaracaksın inanıyorum ben...

Rüştü çıkartacak bir top dedim işte bu kadar be Rüştüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü

EreN
TURKISH POWER

mert_fox
Yari Fİnaldeyİzzzzzzzz

El Comandante
Helal olsun size ! Helal olsun size ! Helal olsun size ! Helal olsun size !

TÜrkiyeeeeee ! Türkiyeeeeeeeee ! Türkiyeeeeeeeeeeeee !

Aykan19o3
21.Haziran.2007, 07:43
Allahım Sana Şükürler olsun Ellerim Titriyor..Yarı Finaldeyiz !!

RoNNiE91
21.Haziran.2007, 07:44
Rüşşşşşştttttttüüüüüüüüüüüüüü

LaigLeNoiR
Bu iş bu kadar yahu bekle Almanya :D

Selman Ozturk
Yari Finaldeyiz. Inanilmaz bir duygu yogunlugu yasiyorum su an. Bu yuzden teknik bir yorum yapamayacagim. Harikasiniz cocuklar...

El Comandante
21.Haziran.2007, 07:45
Isteee buu ! Biz hic bir zaman pes etmedik ! Son saniyeye kadar mücadele ettik !
Türkiye her zaman geri gelmesini bilir ! Istee Semiiiiiiiiiiiih ! iste Rüstüüüüüü !
Helal olsun size Aslanlar ! Yari finaldeyiz be !

Gelsin Almanya,biz bu kupaya inandik ! Alacagiz bu kupayi !

nerazzuri
21.Haziran.2007, 07:46
TURKISH POWER

Fıratcan Alçınkaya
21.Haziran.2007, 07:47
modric 20m€ ediyorsa Arda 40eder :)

Tebrikler Miili Takım...

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 07:47
Tekinik Yorum;

Maçın 120 dk'sı dengede geçti. 119'da ki ve 120+2'deki goller insanı öldürecek nitelikteydi...:D:D

Hırvatlar son dakika golünün psikolojik etkisiyle penaltıları atamadılar ve Türkiye YARI FİNALE çıktı...

Penaltıların ve maçın adamı bence Rüştü Reçber
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

modric 20m€ ediyorsa Arda 40eder :)

Tebrikler Miili Takım...

Ne de olsa penaltıyı kaçırdı Modric... Değeri 0 :)

eGowiCh
21.Haziran.2007, 07:48
Resmen ağlıyorum.

Ben hayatımda böyle maç, böyle takım görmedim. Bir mucize daha yaptınız, helal olsun sizlere!!!

SEMİH için ayrı bir parantez açmak istiyorum. HARİKASIN SEMİH !!!

HELAL OLSUN !

Oghuse
21.Haziran.2007, 07:48
TURKISH POWER

El Comandante
21.Haziran.2007, 07:51
Agliyorum,bu ne bicim turnuvadir,bu ne bicim maclardir yav.
Türkiye 3 mac ard ardina aglatti bizi,ama olsun böyle yenmek daha zevkli oluyo :D

KaF KeF
Semih Şentürk .Semih Şentürk Semih Şentürk ...

TURKISH POWER

PesimiSTyLa
Hırvatistana "Çakmak" Lazımdı

http://www.gokgokgok.com/ggresdat17/1765.jpg

En kalitelisini verdik !!!!!!!!!!!!

ogcj_me
21.Haziran.2007, 07:52
Yok böyle bir maç
ama harbiden yok !

KaF KeF
21.Haziran.2007, 07:53
Maç Biter,Türkler BİTMEZ ...!

Trabzonspor
21.Haziran.2007, 07:54
kalpten gıdıodum az daha ya

scar face
Allahım bu ne bıcım bısey Rüştünün hatasıyla golü yedik babam kızdı kapatıyordu tvyi dur baba dedim içimde bir his var dedim simdi burda yazamam onu dedi işte sonra o içeriye gitti bi baktım top Semihin ayağında bi baktım ağlarda ggoollllllllllllllllllll dedim golllllllll ve sonrası penaltılar Rüştü borcunu ödedi sırada Almanya var Allahım sana sukurler olsun.....

Fernando Gago
Mucize bir takımız gerçekten Acaip ballıyızda :D Final istiyoruz artık neden olmasın

Nocna Mora
Arkadaşlar farkettiniz mi? Türkiye kırmızı-beyaz formayla oynadığı 2 maçını da kazandı....

TURKISH POWER

scar face
21.Haziran.2007, 07:56
TURKISH POWER

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 07:57
Bizim evin önünde KIRMIZI-BEYAZ EN BÜYÜK-TÜRKİYE tezahuratı yapılıyor. Vala cama çıkmaya korkuyorum silahla ateş ederler diye :)

Lionel Andres Messi
21.Haziran.2007, 07:57
Wait for us, Europeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

LaigLeNoiR
21.Haziran.2007, 07:59
İmzaları değiştirelim :D

El Barto
21.Haziran.2007, 08:00
Bu nasıl bir takımdır yahu :)

Fıratcan Alçınkaya
21.Haziran.2007, 08:00
Milliler tarih yazdı: 3-1

A Milli Takım EURO 2008 çeyrek finalinde Hırvatistan'ı penaltılarla 3-1 mağlup etti. Uzatmaların son dakikasında Ivan Klasnic'in golüne son saniyede Semih'le cevap veren Türkiye, penaltı atışları sonucu tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükseldi.

http://www.ntvspor.net/Images/32004.jpg

A Milli Takım tarih yazmaya tarihi bir maçla devam etti. 2008 Avrupa Şampiyonası çeyrek finalinde Hırvatistan ile karşılaşan Türkiye, normal süresi 0-0, uzatma dakikaları 1-1 biten maçta rakibini penaltı atışları sonucu 3-1 yenerek adını yarı finale yazdırdı.

Grup maçlarında olduğu gibi yine bir son saniye golüyle maçı penaltılara götüren milliler, penaltılarda 3-1 galip gelip tarihinde ilk kez yükseldiği yarı finalde Almanya'nın rakibi oldu.

Viyana Ernst Happel Stadı'ndaki maça iki takım da atak başladı. 5. dakikada milliler Hamit'in sert şutuyla tehlike yaratırken, aynı dakika içinde bu kez Hırvatlar Sabri'nin hatasıyla önemli bir pozisyonu değerlendiremediler. Türkiye orta alandaki baskılı futboluyla oyun üstünlüğünü sağlamasına karşın, en net pozisyonda Modric'in kale önünden yaptığı vuruş üst direkten döndü.

Hırvatistan ilk 20 dakikanın ardından oyunda dengeyi kurdu ve özellikle sol kanattan millilerin kalesine yüklendi. Pas yaparak ve uzaktan şutlarla pozisyon arayan Türk Milli Takımı da bu girişimlerinden sonuç alamadı ve devre golsüz geçildi.

İkinci yarının ilk tehlikeli atağını da Hırvatistan gerçekleştirdi. Gökhan Zan ve Amre Aşık'ın hatasında kale çizgisi önünde oluşan karambolde rakip takım bir kez daha golden oldu. Bu bölümde üstünlüğünü kabul ettiren Hırvat takımının 57. dakikada Kranjcar ile girdiği poziyon Rüştü'nün ellerinde kaldı. İlk kornerini 62. dakikada kullanan milli takım, bu kez 70. dakikada Rakitic ile rakibine bir pozisyon daha verdi. Teknik direktör Fatih Terim 75. dakikada Mehmet Topal-Semih değişikliğine giderken 90. dakikada Modric'in vuruşu yine Rüştü'de kalınca maçın normal süresi golsüz bitti ve uzatma dakikalarına geçildi.

Uzatmaların 5. dakikasında Tuncay'la tehlike yaratan milli takım, 100. dakikada Semih, 102. dakikada da yine Tuncay'ın vuruşlarında çerçeveyi bulamadı. Türkiye'nin topa daha çok sahip olduğu uzatmaların ilk devresinin ardından, son 15 dakika bitmek üzereyken 119. dakikada Klasnic'in golüyle Hırvatistan 1-0 öne geçti. Umutların bittiği anda sahneye çıkan Semih uzatmaların son saniyesinde maçı penaltılara taşıyan golü attı: 1-1.

Penaltı atışlarında Türkiye Arda, Semih, Hamit ile isabet kaydedip rakibine 3-1'lik üstünlük sağladı ve tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası'nda yarı finale yükseldi. Yarı finalde Almanya ile mücadele edecek olan A Milli Takım'da kart cezalıları Volkan, Tuncay, Arda ve Emre Aşık forma giyemeyecekler.

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:01
Almanya maçını bu cezalılarla kazanabileceğimizi düşünmüyorum ama şansımız yanımızda olursa bilemem :D

KaF KeF
21.Haziran.2007, 08:03
Tuncay, Arda ve Emre olmayacak
21.06.2008 00:41
Hırvatistan ile oynadığımız çeyrek final maçında sarı kart gören Arda Turan, Tuncay Şanlı ve Emre Aşık yarı finalde oynayacağımız Almanya maçında forma giyemeyecekler. Sakatlıklarla başı dertte olan Milli Takımımız için en büyük handikap hiç şüphesiz kart cezalıları olacak.

GReeN BeReT
21.Haziran.2007, 08:03
Zevkli,heyecanın üst düzeyde olduğu bir maçtı.Milli takımımıza başarılar dilerim ;)

Lionel Andres Messi
21.Haziran.2007, 08:04
farkla yenilsekte bizi buraya getirenlere helal olsun.:icon_cool:yepp

Del Piero_10
21.Haziran.2007, 08:05
Başından beri Allah yanımızda, başka bir açıklaması yok.İnanılmaz maçlar yaşıyoruz.

Aykan19o3
21.Haziran.2007, 08:06
TURKISH POWER

Bekle bizi Almanya..

El Comandante
21.Haziran.2007, 08:06
Kalles hakem yakti bizi ya :S 1 penaltimizi vermedi,Arda ve Tuncayi hic yoktan cezali durumuna soktu ama yine de bu eksiklere ragmen biz Almanyayi gececegiz! Inandik biz bu kupaya !

gtTs26
21.Haziran.2007, 08:07
İnanılmaz birşey bu . Fatih Terim'e rağmen Allah'ın yardımıyla gidiyoruz zafere . İnanılmaz , inanılmaz !!

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:07
Umarım inancımız işe yarar :)

RoNNiE91
21.Haziran.2007, 08:09
Başından beri Allah yanımızda, başka bir açıklaması yok.İnanılmaz maçlar yaşıyoruz.

Aynı şeyi düşünüyorum.119'da gol yiyip 120+2 de atıyorsak Allah'ta bizi istiyor.

Lionel Andres Messi
21.Haziran.2007, 08:09
Avrupa'nın en iyi 4 takımından biriyiz.

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 08:10
http://www.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/42/56/724256_w2.jpg

scar face
21.Haziran.2007, 08:13
http://www.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/42/49/724249_w2.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://www.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/42/45/724245_w2.jpg

Alicanfmfan
21.Haziran.2007, 08:16
Aslanlarım benim be agladım agladım sizinle gurur duyoyrum

Hakem yıkıldı.Söyle bilic söyle söyle noldu ;;)

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:16
http://www.euro2008.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/EURO/72/42/56/724256_w2.jpg

Bu resim herşeyi anlatıyor.....

DeNiZ_1903
21.Haziran.2007, 08:17
Ne maç be , Yer gök inlesin , bu sesi dinlesin !!! :D

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:18
Arkadaşlar bugün Lig TV'yi izlerken çizgi animasyon yapmışlar... Aynen şöyle....

Hırvatistan'la her konuda yarışıyoruz...Hatta rockçı teknik direktörleri ile bile...
(Ardından Bilic'in animasyonu görülür Rock çalarken). (Sonra Fatih Terim elinde sazla animasyona dahil olur) :D:D:D:D:D Çok güzel bir iş çıkardık bence...

ogcj_me
21.Haziran.2007, 08:23
''Turks can be killed but can't be beaten'' Napoleon Bonaparte

* ''Türkler belki öldürülebilir ancak asla yenilemezler'' Napolyon Bonapart

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 08:23
yÜreĞİnİz Yeter !

Universal
21.Haziran.2007, 08:25
Çıktık ve eledik. Viyanayı fet ettik. 29 Haziran'da bir kez daha geleceğiz, işimiz burada bitmedi.

TR.CaPTaiN
21.Haziran.2007, 08:26
Rüya gibi... O kupayı getirin bize canımızı verelim size..

anil luque
21.Haziran.2007, 08:30
klasnıcın golunden sonra vay bee buraya kadarmıs dedım ama bır anda aklıma ÇILGIN oldugumuz geldı şöyle bir irkildim o da ne semih çakmışş!! :D gercekten artık dıyecek laf bulamıyorum sadece ve sadece NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..!!

BlackEagle19o3
21.Haziran.2007, 08:31
Umutların Tükendiği Yerde TÜRK'ün Kudreti Başlar...!(Yine,Yeni ,Yeniden)

Kral Semih diye haykırıyorum.Ağlıyorum , gülüyorum, ne yaptığımı bilemiyorum:D

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:33
Sokaktaki kutlamalar her halde sabaha kadar devam edecek. Şu anda bizim caddeden bir kamyon korna çala çala geçiyor :D:D Bugün kimseye uyku yok... Özellikle Bilic'e...

TR.CaPTaiN
21.Haziran.2007, 08:33
http://img444.imageshack.us/img444/6213/smhgo7.jpg (http://imageshack.us)

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:35
http://img444.imageshack.us/img444/6213/smhgo7.jpg (http://imageshack.us)

Maçın bittiği an :D

Lionel Andres Messi
21.Haziran.2007, 08:40
sabrinin taç çizgsinin orda attığı bacak arası çok hoştu söylemeden geçemicem:D:)

Kahramanlara bir kez daha teşekkür edyiorum onlarınki yetenektende öte bir şey yürekleriyle oynuyorlar(::)

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 08:45
Umarım Almanya'yı da yüreğimizle yeneceğiz...

Jushua
21.Haziran.2007, 08:50
İşte Bu Kadar !

Sheriff
21.Haziran.2007, 08:53
Çok sevinçliyim turu aldık, Hırvatların dönem dönem gösterdiği aşırı baskıya çok iyi direndik, ancak Hırvatistan'ın kaçırdığı pozisyonlar ortada, açıkcası şansımızında oldukça yardımı oldu bu maçta.. Sonuç olarak, Viyana 3. kuşatma sonunda feth edilmiştir.. ;)

EreN
21.Haziran.2007, 08:58
Semi-h finaldeyiz dimi şimdi? :D

Aydin
sakatlıklara, kart cezalılarına, sabriye rağmen kazandık.

ibo
Yok artık bu kadarı da tesadüf olamaz buraya kadar geldiysek dualarla geldik bence. :) Golü yedik "Tamam bu sefer artık bu maç dönmez elendik :(" dedim ama yine attık golü inanılacak gibi değil :)

gencerker
21.Haziran.2007, 09:00
Sonuç olarak, Viyana 3. kuşatma sonunda feth edilmiştir.. ;)

+1 çok güzel yorum saygılar

Rsa
21.Haziran.2007, 09:01
http://img73.imageshack.us/img73/6751/5839747kk7.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/917/5840351qw5.jpg

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 09:01
Sıra Basel'i fethetmede...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

http://img73.imageshack.us/img73/6751/5839747kk7.jpg

Bu ressimde ne demek istiyor anlamadım.

Ouzy
21.Haziran.2007, 09:08
Arkadaşlar oyunculara maçtan sonra doping testi yapılıyor değil mi?

Bazı yorumcular bu takımın kondisyonu süper, Amerika'dan getirilen ekip futbolculara doping vs. gibi güç verici şeyler yüklemiş olabilirler falan diyor.

Marsilya faciası yaşamayalım?:)

Nocna Mora
21.Haziran.2007, 09:14
Yok canım olmaz öyle şey 70-90 arası sahada varmıydık yokmuyduk belli değildi. uzatmalara başlamadan önceki arada iyi dinlendi futbolularımız... Yoksa doping moping olmaz...

ibo
21.Haziran.2007, 09:17
Doping işi olsa 3 maçımızıda son dakikalara kalmadan kazanırdık heralde :)

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 09:19
İŞTE RAKAMLAR!..

Euro 2008 ’de karşılaştığımız Hırvatistan karşılaşmasında futbolcularımız ne kadar koştular?

RÜŞTÜ 6.26 km

HAKAN BALTA 13.09 km

GÖKHAN ZAN 12.27 km

MEHMET TOPAL 8.92 km

NİHAT 11.63km

ARDA 13.76 km

EMRE AŞIK 11.97 km

TUNCAY 13.96 km

KAZIM 6.84 km

SABRİ 12.99 km

HAMİT 14.22 km

SEMİH 5.27 km

GÖKDENİZ 0.52 km

Ouzy
21.Haziran.2007, 09:21
Maçtan sonra doping testi yapıyorlar değil mi ama?

goosfraba
21.Haziran.2007, 09:22
Biliç : Bu adamlar atmak için yemeyi bekliyorlar...

http://futbol.turksportal.net/futbolhaber/22476

DisCo
21.Haziran.2007, 09:27
Hakan Balta, Rüştü, Semih, Hamit maçın en iyi adamlarıydı. Özellikle Hakan Balta'yı çok çok beğendim. Rüştü hatalı gol yesede müthiş maç çıkardı. Golü yediğimizde buraya kadarmış dedim ama golün nasıl olduğuna inanamıyorum. Şaka gibi yahu. Penaltılarda ise sürekli dua ettiğimi biliyorum. Allah'a şükür dualarımız kabul oldu. Futbolumuzun bittiği yerde inancımız devreye giriyor.

Soccernet'in başlığıda herşeyi anlatıyor.

Geri Dönüşün Kralları

PesimiSTyLa
21.Haziran.2007, 09:28
"Bu adamlar atmak için yemeyi bekliyor"

Hırvatistan teknik direktörü Slaven Bilic, maç sonunda yaptığı açıklamada şoka uğradığını söylerken, "Türkler'e son dakikada gol atmak bile sizi kurtaramayabiliyor. Son kurbanları biz olduk" dedi.

Kariyerindeki en ilginç maçı oynadığını kaydeden Bilic, "Daha sonra böyle bir şey yaşar mıyım bilmiyorum ama önümde uzun bir yol olduğunu söyleyebilirimAncak sanırım bu tek olacak. Maçın öncesinde yaşadığım korkuların hepsi başıma geldi. Ama ben yine de iki takımı da kutluyorum. çok iyi bir oyun oldu. Penaltılar hep kumardır, bugün kaybeden biz olduk. Ama ben böyle maç görmedim, bu adamlar atmak için yemeyi bekliyor" şeklinde konuştu.

(Ligtv.com.tr)

-----------------

Teselliyi Rosetti verdi

http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_ig_rosetti.jpg

Millilerimize penaltılarla yenilen Hırvat futbolcuları teselli eden isimler arasında ilginç bir isim de yer aldı. Maç öncesinde annesi Hırvat olduğu için tartışılan İtalyan hakem Roberto Rosetti, Hırvatları teselli eden isim oldu. Rüştü'nün Petric'in penaltısını çıkarmasıyla yere yığılan Hırvat futbolcuların başına giden Rosetti, başta Srna olmak üzeri diğer Hırvat yıldızları teselli eden isim oldu. İtalyan hakem, Srna'nın gözyaşlarını eliyle sildi!!!

(Ligtv.com.tr)

fmsmyrna
21.Haziran.2007, 09:40
Allahım sana şükürler olsun yok böle bir takım yahu biz bunu hep yapıyoruz.Şuanda mantıklı bir şeyler yazamıyorum.Herkese teşekkürler

Ali Apaydın
21.Haziran.2007, 09:42
Günün Sorusu :

Ne kadar ________ bir takımımız var değil mi?

A- Yürekli
B- Hırslı
C- Mücadeleci
D- İnançlı
E- Hepsi

uAsamet91
21.Haziran.2007, 09:45
Şaka gibi...inanılmaz bir geri dönüş yaparak bu maçıda kazandık...turdan geliyorum istanbul karnaval yeri gibi bize bu sevinci yaşatan fatih terim ve 23 yürekli insana teşekkür ederim...

Jesus_FB
21.Haziran.2007, 09:47
Türkiye'nin tek bir taktiği var İnanç