PDA

View Full Version : EURO 08 | Çeyrek Final | Portekiz - Almanya

RoNNiE91
17.Haziran.2007, 18:54
http://img516.imageshack.us/img516/6807/100pxportugalfpfcrestua4.png (http://imageshack.us) http://img516.imageshack.us/img516/1200/100pxdfblogosvgeu1.png (http://imageshack.us)

Tarih: 19 Haziran 2008

Saat: 21:45

Stadyum: St. Jakob Park - Basel

Yayın: Lig TV - ATV

mert_fox
17.Haziran.2007, 18:58
Çok güzel maç olacak.Almanya baskıcı olacaktır ama Portekizin turu geçeceğine inanıyorum.

Varonil
17.Haziran.2007, 19:05
2006 Dünya Kupasında karşı karşıya gelen iki ekibin mücadelesinde gülen taraf Almanya olmuştu.Scolari ve ekibi bu kez Euro 08'de şampiyonluk hedefliyorlar ve buradan turnuvaya veda etmeyeceklerdir bence.Portekiz yarı finalin yolunu tutar.

Cyzio
17.Haziran.2007, 19:28
Turnuvanın erken finali diyebiliriz.Almanya açıkçası pek iyi bir görüntü vermedi bana son 2 maçta.Portekiz'i biraz daha yakın görüyorum yarı finale..

GeNç KaRTaL
17.Haziran.2007, 19:31
Çok çekişmeli bir maç olacak.Bir o kadarda zevkli..Almanya turnuvaya iyi başladı ama son 2 maçlarında pek tat vermediler.Portekiz ise ilk 2 maçta işini bitirip son maça yedekleriyle çıktı.Portekiz kazanır gibi görünsede Almanların ne yapacağı belli olmaz..

LaKe
17.Haziran.2007, 19:32
Gerçekten zevkli ve güzel bir maç olacak. Şimdiden bunu tahmin edebiliyoruz. :) Maçı Portekiz alır gibime geliyor...

Professeur
17.Haziran.2007, 19:43
Çok güzel maç olacaktır.Ben çoğunluk gibi düşünmeyip tercihimi Almanya'dan yana kullanacağım.Çünkü Almanya takım olarak güçlü savunma yapıyor.Portekizinde forvet hattı pek iyi değil.Portekiz bu maçı alırsa savunmanın kişisel hatalarından alır.Ayrıca anket eklenseydi iyi olurdu.

El Comandante
17.Haziran.2007, 20:12
Almanlar favorimdi turnuvada ama oynadiklari futbol pek tatmin etmedi beni.Portekiz gercekten iyi bir takim,bu karsilasmada Ronaldonun da etkisiyle favorim Portekiz.

Fernando Gago
17.Haziran.2007, 20:14
Alman takım 2 3 oyuncu dışında vasat oynuyor Portekiz'in yıldızları iyi günde olursa Almanları sahat geçerler ...

a.arıcı-11
17.Haziran.2007, 21:02
Dün Avusturya takımında kalite eksikliği olmasaydı Almanları onlar bile yenerdi.Portekiz rahat kazanır diyorum ve hatta Almanlar bozguna bile uğrayabilir.Tabi futbol bu ne olacağı belli olmaz ama...

KaF KeF
17.Haziran.2007, 21:15
Eğer Almanya böyle oynamaya devam ederse Portikiz turu geçer..

RaSenGan
17.Haziran.2007, 21:27
Portekiz bir adım önde ama Almanların işi belli olmaz.Başa baş bir maç izleriz.CR adına yakışır bir maç geçirirse Portekiz Yarı Final'e çıkar.

Raten
17.Haziran.2007, 21:56
Almanya son 2 maçta oynadığı gibi oynarsa Portekiz rahat bir şekilde turu geçer.Ne olursa olsun Almanya da bu turnuvanın favorilerinden ve çok zevkli bir mücadele izleyeceğimiz kesin.

gerrrard
17.Haziran.2007, 22:16
Ben çoğunluğa katılmıyorum Almanya turu atlar diye düşünüyorum. Almanlar kötü bile olsa her zaman kazanıyor.

Bunun örneğini 2oo2 Dünya Kupası'nda görmüştük.

Aykan19o3
17.Haziran.2007, 22:42
Almanya iyi oynayabilir bu maç ama her ne olursa olsun bu maçı C.Ronaldo'lu Portekiz kazanacaktır.

Lionel Andres Messi
17.Haziran.2007, 22:47
portekiz kazanır...

3-1 tahmini skor.
almanyanın kendine hayrı yok.zor birr grupta olsalarda çıkamazlardı.

Universal
17.Haziran.2007, 22:57
Zevkli bir maç olacaktır. İki takımda bir üst tura yakın ama; bireysel yetenekleri ile Portekiz bir adım önede çıksa, Almanya'nın sağı solu belli olmadığı için Portekiz kazanabilri diyemiyorum. Yarı finale çıkacak ekip penaltılarla belli olacaktır.

anilton
18.Haziran.2007, 00:02
İlk tur maçlarını baz alıdığımızda Almanya'ya göre çok daha iyi bir Portekiz izledik.Özellikle savunma ve orta alan hattı çok iyi.Santrafor konusunda sorun yaşıyorlar.Ama öyle yetenekli,yaratıcı ve zeki oyuncuları varki gol bulmakta zorlanmıyorlar...

Almanya ise istediği oyunu bir türlü sergileyemedi.M.Gomez ileride çok vasat kalıyor.Hemde Klose'nin gerçek performansını sergilemesine engel teşkil ediyor.Savunma bakılıdğı zaman sağlam gibi duruyor ama Olic tek başına Metzelder-Mertesacker ikilisine çok zor anlar yaşatmıştı.Birebirde etkili,yerden hızlı adamlara karşı zorluk çekiyor Alman stoperleri,yüksekten zaten çok başarılılar.Yani Portekiz'in Ronaldo'lu,Simao'lu ve Deco'lu hücum hattı Alman savunmasına çok ters gelebilecek bir ekip...

Sonuç olarak ne olursa olsun Almanya bu takım.İsmi bile yeter.Bu maçta beraberlik olur.Kazanırsa Portekiz kazanır...

SilentForce
18.Haziran.2007, 00:09
Bana göre Portekiz, Almanya'ya göre daha oturmuş daha disiplinli oynuyor
Almanya grup maçlarından 2'sini kazandı lakin vasat takımlara karşı oynadı ki bunlarda bile zaman zaman zorlandı
Eğer grup maçlarındaki zaafları Portekiz karşısındada gösterirse maç 3-0 bile bitebilir
Almanya'nın yapabileceği tek şey orta sahada yoğun bir baskı kurup Portekiz'in oyun baskısını kırmak o zaman belki Ballack,Podolski,Klose gibi yıldızları ile sonuca gidebilir

Bordo61Mavi
18.Haziran.2007, 01:41
Hirvat'lari gecersek Almanlari rakip olarak isterim. Ama bence Portekiz kazanacaktir, aslinda onlar da fena rakip olmaz :D rovan$i aliriz

yunusgs
19.Haziran.2007, 18:11
Güzel bir maç olacak.Portekiz yıldızlarının bireysel oyunları ile kazanırlar.Almanlar turnuvanın ilk maçında sergiledikleri oyundan uzak bir görünümdeler.

Ouzy
19.Haziran.2007, 18:44
Almanya eler inşaallah. Biz çıkarsak, karşımızda Almanya'nın olması daha iyi bence.

fmsmyrna
19.Haziran.2007, 18:58
Bence Almanlar turu geçicek zaten turnuva favorim onlar.

Fıratcan Alçınkaya
19.Haziran.2007, 19:36
umarım Almanlar kazanır... Ama forvette Gomez oynarsa zor görünüyor...

ms1907
19.Haziran.2007, 22:02
Bu maç uzar gibi bir his var içimde...

jarosik_61
19.Haziran.2007, 23:33
podoski-klose iklisi oynarsa maç kesin almanyanın.ben almanyaya inanıyorum bakmayın hırvatlara yenildiklerine gomez yüzünden yenildiler bu akşamda söke söke galip gelecekler

hp-fm-gs
19.Haziran.2007, 23:43
Favori Portekiz değil bence Almanya'dır. Klose-Podolski ikilisi gününde olursa Portekiz'ib hiç şansı yok. Almanya diyorum.

deniz.91
20.Haziran.2007, 01:01
Şüphesiz çok iyi maç olacaktır iyi olan kazansın

Cyzio
20.Haziran.2007, 02:34
EURO 2008'de eleme zamanı

http://img178.imageshack.us/img178/531/31930rg6.jpg

13. Avrupa Futbol Şampiyonası'nda ilk yarı finalist bu akşam belli olacak. İlk turda Türkiye ile aynı grupta yer alan Portekiz, B Grubu ikincisi Almanya karşısına çıkacak. Bu maçın galibi A Milli Takım'ın yarı finaldeki muhtemel rakibi olacak.

İsviçre'nin Basel kentinde yer alan St. Jakob Park Stadı'nda saat 21.45'te başlayacak maçı İsveçli hakem Peter Frojdfeldt yönetecek.

Rakibine göre gruptaki işini daha önceden bitiren Portekiz bunun avantajını aşıyor. Türkiye ve Çek Cumhuriyeti galibiyetlerinin ardından grup liderliğini garantileyen Portekiz, son maçında ilk 11'deki tüm orta saha ve forvet oyuncularını dinlendirme şansını buldu. Oysa Almanya, evsahibi Avusturya karşısında ölüm kalım maçı oynamak zorunda kalınca karşılaşmanın başından sonuna dek büyük efor sarfetti ve bu maça rakibine oranla çok daha yıpranmış bir şekilde çıkacak. Nitekim takımın en golcü ismi Lukas Podolski ile Torsten Frings Avusturya maçında sakatlandılar. Fakat her iki oyuncunun da takımdaki yerlerini almaları bekleniyor.

Kırmızı kart cezası nedeniyle Avusturya maçında oynayamayan Bastian Schweinsteiger'in Mario Gomez'in yerine ilk 11'de oynama olasılığı yüksek... Schweinsteiger iki takımın son randevusunda, 2006 Dünya Kupası'nın üçüncülük maçında iki gol atmış ve Almanya, Portekiz'i 3-1 mağlup etmişti.

Alman Milli Takımı, Portekiz'in her zamanki gibi hücuma yönelik oynamasını ve bu sayede kontrataklarla gol bulmayı umuyor. Portekiz Milli Takımı’nın Brezilyalı teknik direktörü Luis Scolari'nin Türkiye ve Çek Cumhuriyeti maçlarındaki ilk 11'ini sahaya sürmesi bekleniyor.

Turnuvada aldığı sonuçlar kadar oynadığı futbol da beğeni toplayan Portekiz maçın favorisi olarak gösteriliyor. Takımın süper yıldızı Cristiano Ronaldo ise favori gösterilmenin pek bir anlam ifade etmediğini belireterek, "Umarım en iyi oyunumuzu ortaya koyarız. O zaman favori oluruz" dedi.

Alman Milli Takımı’nın en büyük umudu Michael Ballack ise seyircileri güzel maçın beklediğini öne sürdü. İngiltere'de Chelsea takımınında forma giyen Ballack, turnuvanın ardından Chelsea'nin başına geçecek olan Portekiz Teknik Direktörü Luis Scolari'yi de etkilemeye çalışacak. Portekiz'in pek çok tehlikeli silahı olduğunu vurgulayan Ballack, "Bu maçı sabırsızlıkla bekliyorum. Portekiz'deki tek yıldız ronaldo değil. Pek çok iyi oyuncuları var" dedi.

Avrupa Şampiyonaları tarihinde üst üste 3. yarı finaline yükselmek isteyen Portekiz ile 7. yarı finalini hedefleyen Almanya bugüne dek 15 kez karşılaştılar. 15 maçın yedisini 'Panzerler', üçünü Portekiz kazanırken, beş maç da beraberlikle sonuçlandı.

GeNç KaRTaL
20.Haziran.2007, 03:57
Zevkli ve çekişmeli bir maç olacağından şüphem yok.Umarım yanılmam..

PesimiSTyLa
20.Haziran.2007, 05:22
Almanya attı. 1-0..

Eger Hırvatı gecersek rakip olarak Almanyayı görmek isterim ben...

KaF KeF
20.Haziran.2007, 05:24
Podolski harika getirdi ama...

PesimiSTyLa
20.Haziran.2007, 05:25
Klose atı 2-0 :)

KaF KeF
20.Haziran.2007, 05:26
Daha ortadan gol olacağını anlamıştım..:)

Emurafu
20.Haziran.2007, 05:27
2-1 olursa maç çok sarar:)

Fıratcan Alçınkaya
20.Haziran.2007, 05:31
oley ße Almanya kazanıyor...

PesimiSTyLa
20.Haziran.2007, 05:39
Off ne mac oluyor. 2-1 yaptı portekiz, gol nuno gomes.

Sheriff
20.Haziran.2007, 05:40
Nuno Gomes attı..

Fernando Gago
20.Haziran.2007, 05:50
İkinci yarı süper bir mücadele olacak ...

KaF KeF
20.Haziran.2007, 05:51
Bence Almanya burdan maçı vermez..

PesimiSTyLa
20.Haziran.2007, 06:17
Ballack attı 3-1

Ballack da ne kafa var kardeşim, her yerden çıkıyor :D

SaRPeR1903
20.Haziran.2007, 06:18
Bariz fauldü gol öncesi ..

RaSenGan
20.Haziran.2007, 06:19
Portekiz'in maçı çevirmesi artık çok zor.Almanlar bayağı iyi oynuyor.

Golden sonra Scolari noluyo falan dedi (:

PesimiSTyLa
20.Haziran.2007, 06:22
Ballack uyanık, caktırmadan itmiş, daha doğrusu baya caktırmış da hakem görmemiş :p

Bu arada bu turnuvada Cr7 nin bi nanesini göremedik :)

Lionel Andres Messi
20.Haziran.2007, 06:41
almanya dünya kupasındaki gibi aynı tarifeyi uyguluyor swenş7 o maçtada süperdi bu maçtada.:icon_cool:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
derken postiga tarifeyi bozdu 3-2.

Selman Ozturk
20.Haziran.2007, 06:48
Almanya'nin futbolu pek ic acici olmasa da Portekiz 3-2 den maci ceviremez. Hirvatistan'i elememiz halinde Almanya ile eslesmemiz oldukca sevindirici. Zira bizim futbolumuz Almanlara ters geliyor...

Lionel Andres Messi
20.Haziran.2007, 06:49
rahatlıkla söyleyebilirim bu maçtan şampiyon çıkmaz kötünün iyisi iki takım.

TR.CaPTaiN
20.Haziran.2007, 06:51
Ronaldo evine dönsün ve beğenmediği Türk Milli Takımı ile Almanya'nın maçını televizyondan izlesin.

Fıratcan Alçınkaya
20.Haziran.2007, 06:52
Ronaldo bu turnuvada da yalan oldu neyse artık premiership açılış maçında Hull'e 3gol atar morali yerirne gelir.

Lionel Andres Messi
20.Haziran.2007, 06:54
düşünüyorumda portekiz bizi yenmedi biz kendi kendimize yenildik.

adamların kalesine gelen her top gol oluor biz yapamazmıydık.

portekiz bizi yenmenin cezasını çekiyor yarı finale çıkarsak acayip gülerim.:icon_smile:

Aykan19o3
20.Haziran.2007, 06:54
Hakem bizim maçımız gibi bu maçıda katletti Portekiz'in elenmesine birtek yarı finale kalırsak Almanlarla yapacağımız için sevindim.

Ayrıca Simao ne işe yarıyor anlayamadım Nani - Quaresma varken Simao'nun kullanılması saçmalık.

Fıratcan Alçınkaya
20.Haziran.2007, 06:57
http://www.sporx.com/images/1/187/6016_4076_3621_1593_B_sondakika001b.jpg

Aykan19o3
20.Haziran.2007, 07:02
Bekle bizi Almanya yarı finalde yanında hakem olmayacak ! :)

Lionel Andres Messi
20.Haziran.2007, 07:07
Hakem bizim maçımız gibi bu maçıda katletti Portekiz'in elenmesine birtek yarı finale kalırsak Almanlarla yapacağımız için sevindim.

Ayrıca Simao ne işe yarıyor anlayamadım Nani - Quaresma varken Simao'nun kullanılması saçmalık.
aykancım quaresma isviçre maçının en kötü oyuncusu seçildi.bu maçta onu kullanması biraz garip olmazmıydı.

portekiz ligi euro 2008 platformunun yanında biraz halı saha gibi kalıyor quaresmayı kullansaydı daha kötü de olabilirdi.simao lahm gibi adamla mücadele etti yani quaresma hayatta geçemezdi lahmı.

deco meireles moutinho petit tüm maç boyunca toplam sade ve sadece 1 tane top çalabilmiş.onu da petit.kaynak:eurosport.sadece bam güm şut çekti bu orta saha.meireles tercihide yanlıştı.moutinho daha bir tane kötü pas yapmamıştı o dk. ya kadar.ama moutinho sakatlanmış galiba:D yeni öğrendim edit.

bence portekizin bu orta sahası büyük maçlara bir numara düşük kalıyor.portekiz ligindeki gibi rahatlık olmaz.

dediğim gibi bu maçta iki takımda kötüydü 2-3 kimseyi yanıltmasın.kötünün iyisi 2 takım bu maçtan şampiyon çıkmazdı.2-2 bitebilirdi balalck'ın golü öncesi faul varmış.

anilton
20.Haziran.2007, 07:15
Almanya sürpriz bir şekilde,tek forvet çıktı maça.Orta sahayı kalabalık tuttular.Çift önlibero Rolfes,Hitzlsperger,önlerinde Ballack,kanatlarda Podolski,Schweinsteiger orta sahasıyla Portekiz'in oyununu yönlendiren ve pozisyon hazırlayan Deco,Moutinho ikilisini böyle durdurma yolunu seçmişler.Son derece doğru bir uygulamaydı bu.Nitekim Moutinho çok etkisizdi,sakatlandı çıktı.Deco tek başına ataklara yön vermeye çalıştı,ama oda bir yere kadar.Her top aldığında iki kişi bastı.Böyle oluncada Ronaldo ve Simao'yu fazla topla buluşturamadı Portekiz.Almanya amacına ulaşmış oldu.Podolski,Schweinsteiger ve Klose üçlüsüde Portekiz gardını düşürdü ve çeyrek finale adım attılar.Umarım rakipleri biz oluruz...

Bekle bizi Almanya...

mert_fox
20.Haziran.2007, 07:17
Almanya oynadı kazandı.Portekiz 3-2 yapınca Ballack ın gölü daha göz önünde olacak hakem yedi bizi diye.

Varonil
20.Haziran.2007, 07:18
Almanya beklenmedik bir şekilde Portekiz'in sihirli ayakları Ronaldo,Deco,Moutinho ve Simao'yu durdurdu,ondan sonra da kendi silahlarıyla Portekiz'i mağlup etti ve yarı finale çıktı.

Jakob-Park'ta Almanya'nın rakibi umarım biz oluruz ..

fmsmyrna
20.Haziran.2007, 07:25
Beklediğim gibi Almanlar geçti zaten turnuva favorimdiler.Ronaldo kaç tane maçta üst düzey maçta üst düzey oynadı her maçta üst düzey performans beklemek bence doğru değil.Acaba 5 li orta sahayı Löw mü istedi yardımcısımı uyardı ısrar etti.5'li orta saha bitirdi Portekiz'i.Moutinho ve Petit bi anda bittiler.Deco yine yapabildiği kadar bi şeyler yapmaya çalıştı ama yapamadı.Pepe ve Carvalho'nun bombaları patladı her turnuvada her açılan ortaya rakipler vurdu.Biz çok büyüttük Portekiz'i kendi kendimize maçı verdik.Eğer yarın yenip yarı finale çıkarsak işimiz çok zor çok güçlü Almanlar.

eXcitinG
20.Haziran.2007, 07:38
C.RonaLdo Dünyanın en iyi futboLcusu ama maç takımı adına gidiyor ve hiçbirşey yapmıyor. Sahada öyLece doLanıyor. Nerde O Maradona, tek başına maçı aLıp giden adam. ÖyLe Laf iLe Dünyanın en iyi FutboLcusu oLunmuyor.

ALmanLar sonuna kadar hakettiLer. FauLden attıLar goLü ama yinede maç hakLarıydı. ÖzeLLikLe PodoLski gerçekten çok iyi oynuyor. GeLecek sezon artık onu Bayernde de bu şekiLde görmek istiyoruz.

ogcj_me
20.Haziran.2007, 07:51
Çok kötü maç oldu
İzlemesem vede 3-2 bitti deseler müthiş maç oldu derdim öyleyse ...

GeNç KaRTaL
20.Haziran.2007, 07:54
Almanya Portekiz'i durdurdu.Sonrada 2 si duran toptan 1 i kontradan golü bulup maçı kazandı.Maç boyunca ileride adam gibi pozisyonları yok.Hep Portekiz hücumdaydı ama Alman savunmasını aşmakta zorlandılar.Bi 0-0 iken aştılar onda Moutinho atamadı.Birde 2-1 iken Pepe net pozisyonda yararlanamadı..Bide goller var tabii..

İlk yarı biterken Portekiz golü bulunca dedim 2.yarı heyecanlı bir karşılaşma olur herhalde diye ama bu dediğim pek gerçekleşmedi.Portekiz 3-2 yaptıktan sonra baya heyecanlı geçti ama oda kısa sürdü.Ballack'ın gol bariz fauldü.Hakem göremedi..

Almanya ilk maçta iyi oynayarak kazanmıştı ama diğer maçlarında bu maçta dahil iyi oynamadılar bence.Ama iyi durdurdular Portekiz'in en büyük silahı olan orta sahasını.Golüde bir şekilde bulunca maçı kazandılar..Bu arada ilk golde Schweinsteiger'in ön direğe müthiş deparı süperdi.Podolski'de iyi pas atınca ona vurmak kaldı sadece.Podolski ilk golde bide uzaktan bir şuttan başka pek görünmedi bu maçta ama bu Almanların hücumda etkili olamamalarından kaynaklanıyor sanırım.

Portekiz ise maçın başında ters koşularla delmeye çalıştı Alman savunmasını pek başarılı olamadılar.Moutinho net bir pozisyon yakaladı değerlendiremedi.Orta saha bir şey üretemeyince sık sık şut denedi oda etkili olmadı.2.yarıda Pepe o golü yapsa belki işin rengi değişebilirdi ama olmadı.Üstüne Almanların golü gelince iyice çöktüler.Bence Simao'da gereksiz ısrar etti Scolari.Nani girince farkını gösterdi o kulvarda.Ortayı açmadan önce 3Almanı oyundan düşürdü..

Lafın özü eğer turu geçersek Almanya ile eşleşecek olmamıza sevindim.Gerçi Almanların ne yapacağı belli olmuyor.Kötü oynuyorlar yine kazanıyorlar..:icon_biggrin:

Cyzio
20.Haziran.2007, 16:03
Almanya, Portekiz'den daha fazla istedi ve hakettiği bir galibiyet aldı.Portekiz'i bu turnuvada yücelten şeylerden biri de bizim takımdır heralde.Bizim maçta her geldikleri gol pozisyonu olunca Portekiz'in final şansı %95'lere çıkmıştı ama işte herşey hesaplandığı gibi olmuyor.Almanya turnuva takımı olduğunu ispatladı tekrar.Bence bu gece bizim maçtan kim çıkarsa çıksın Almanya elenecek o takıma..:D

King_91
20.Haziran.2007, 18:12
eğer turu geçecek olursak portekizle eşleşmemiş olduğumuzxa cidden sevindim.çünkü portekizle 100 maç yapsak sonuç ne olurdu bilemiyorum.ama almanlar müthiş futbol oynamıyor hırvatlara da yenildiklerine göre neden olmasın

Universal
20.Haziran.2007, 18:24
Almanya'dan kupa için ümidi kesmiştim. Bulunduğu gruptan da oyuncu kalitesi farkı ile çıktığını düşünüyordum. Hırvatistan'a yenildikten sonra Portekiz önünde hiç şans vermedim. Portekiz'i eleyip isimlerini yarı finale yazdılar ve kupayı istediklerini gösterdiler. Portekiz'in hayallerini bu yıl söndüren Almanya oldu.

yunusgs
20.Haziran.2007, 18:53
Almanya tam bir turnuva takımı olduğunu gösterdi ve yarı finale çıktı.Çok güzel bir futbol oynadılar hakettiler ve kazandılar.Portekiz Euro 2004 ten sonra yine boynu bükük ayrıldı turnuvadan.

jarosik_61
20.Haziran.2007, 19:48
podoski-klose iklisi oynarsa maç kesin almanyanın.ben almanyaya inanıyorum bakmayın hırvatlara yenildiklerine gomez yüzünden yenildiler bu akşamda söke söke galip gelecekler
almanya beni utandırmadığın için teşekkürler:icon_lol:

gerrrard
20.Haziran.2007, 19:55
Sadece tek kelime. Schweinsteiger ;;);;);;)

GeNç KaRTaL
20.Haziran.2007, 21:44
Portekiz bi tek bizi yenerek gelmediki buralara.Çekleride yendiler.Biz büyüttük diyorsunuzda dün Almanya Portekiz'i durdurmak için sahaya çıktı.Attıkları gollerde ortada.Portekiz kötü takım değil..

hp-fm-gs
20.Haziran.2007, 21:45
Almanya beni yanıltmadı. Portekiz yetersiz olduğunu gösterdi.

deniz.91
20.Haziran.2007, 23:48
Maçın başından belliydi almanların kazancağı portekiz gruptan lider çıkmasına rağmen çok iyi oyun sergilemiyordu bizle oynadığı maçta falanda iyi oldu:)

scar face
21.Haziran.2007, 00:16
Almanya Portekizi oynatmadı gercekten de.Ama Portekizli oyuncularda da bu macı nasıl olsa alırız diye cıktılar ama karsılarında panzeler vardı turnuva takımı ne de olsa.Umarım rakipleri biz oluruz.