PDA

View Full Version : EURO 08 | 3. Maç | Fransa - İtalya

RoNNiE91
17.Haziran.2007, 19:04
http://img516.imageshack.us/img516/2261/100pxlenouveaulogoffftb5.png (http://imageshack.us) http://img516.imageshack.us/img516/5048/100px356pxfigclogosvgtq6.png (http://imageshack.us)

Tarih: 17 Haziran 2008
Saat: 21:45
Stadyum: Letzigrund - Zürih
Hakem:Lubos Michel
Hava Durumu: Yağmurlu [En Yüksek Sıcaklık:16°C - En Düşük Sıcaklık:11° C]
Yayın:Lig TV - ATV

Varonil
17.Haziran.2007, 19:13
İki takımda gruptan çıkma durumunu zora soktu.Grubun diğer maçında gruptan çıkmayı garantilemiş,bir iddaası kalmamış Hollanda,Romanya'ya yenilmesi takdirde bu maçın skoru ne olursa olsun 2 ekipte veda edecek turnuvaya.

Maça gelince güzel maç olur gibi,ben Fransa'nın kazanacağını ve diğer maçın skorunu bekleyeceğini düşünüyorum.

GeNç KaRTaL
17.Haziran.2007, 19:17
2 takım yine 1 finalde karşı karşıyalar.2 takımda büyük hayal kırıklığı yaşattılar bu turnuvada.Çünkü onlar 2006 Dünya Kupasının finalistleriydi.Aslında 2 sininde çok iyi kadroları var ama bence hocadan kaybettiler.Birde emekliye ayrılan isimlerin yerini dolduramamaları.Fransa'da Zidane,İtalya'da Totti,Nesta..

İtalya ve Fransa bu maçı alıp çıkışa geçmek isteyeceklerdir.Zira 2 si içinde son şans.2 sinden biri elenecek bugün.Tabii Hollanda-Romanya maçına göre 2 side elenebilir.2 takımda kazanmak zorunda olduğu için maça temkinli başlayacaklar.Gol gelene kadar sıkıcı bir maç olabilir ama golden sonra çekişmeli,zevkli bir maç olur diye düşünüyorum.İlerleyen dakikakalara kadar gol gelmezse yine zevkli bir maç izleriz..

Ben Fransa'nın bu maçı kazanıp yoluna devam edeceğini düşünüyorum..

Fıratcan Alçınkaya
17.Haziran.2007, 19:23
umarım italya kazanır maçı v gruptan çıkar...

anilton
17.Haziran.2007, 19:24
Ben bu maçta beraberliğin ağır bastığını düşünüyorum.İki takımda kontrolü elden bırakmayacaktır.Çünkü yenilen elenecek,ama berabere bitersede ikisininde elenme olasılığı var,durum çok karışık yani...

Kazanırsa Fransa kazanır...

celikhalit8
17.Haziran.2007, 20:31
Berabere biter, Romanya çıkar :)

Raten
17.Haziran.2007, 21:40
İki takım içinde ölüm-kalım maçı iki takım da varını yoğunu ortaya koyacak bu yüzden biraz da şans yanında olan takımın kazanacağını düşünüyorum ama beraberlik ihtimali de oldukça yüksek merakla bekliyorum maçı..

eGowiCh
17.Haziran.2007, 22:04
İtalya'nın başında Donadoni varken kazanması biraz zor. Bence Fransa yenilmez, en kötü berabere kalır ama kazanacağını düşünüyorum. Doğru kadroyla çıkarlarsa Fransa maçı alır. İtalya stoperde Panucci, orta sahada Ambrosini ve Camoranesi'yi oynattığı sürece bir şey yapamaz.

yunusgs
18.Haziran.2007, 00:04
Gönlümden beraberlik geçiyor.2 takımda kontrollü başlayacaktır.2.yarı açılırlar rakibinin açık anını bulan takım pozisyonları değerlendirebilirse maçı kazanır.

hp-fm-gs
18.Haziran.2007, 05:14
Ribery ağır sakatlandı, ağlayarak çıktı oyundan ilk dakikalarda.

Maçı İtalya kazanır gibi.

mert_fox
18.Haziran.2007, 05:16
Ribery çok kötü sakatlandı.Fransa nın işi zorlaştı.

PesimiSTyLa
18.Haziran.2007, 05:18
Ribery hiç olmayacak ozisyonda ayagına ters bastı galiba aglayarak çıktı. Yerine Nasri girdi. İtalya nın 1 topu direkten döndü. Duran toplara italya etkili.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Pirlo penaltı ile takımını 1-0 öne gecirdi. Abidal son adam olan Toni yi düşürdügü için penaltıya sebebiyet verdi ve takımını da 10 kişi bıraktı..

Macı kazanması gereken Fransa nın işi cok zor.

Ribery nin yerine giren Nasri yerini Boumsong a bıraktı.

Lionel Andres Messi
18.Haziran.2007, 05:29
milli marşlarından itibaren maç tam bir komedi bence.

luca toni şov.

hp-fm-gs
18.Haziran.2007, 05:40
Donadoni ile İtalya bundan sonra ilerleyebilirse şükretsin.

scar face
18.Haziran.2007, 05:47
İkisi de elensin Romanya daha iyi futbol ortaya koyuyor.Yau Fransa gibi bir ülkenin teknik direktörü kadroyu burclara göre yapabilir mi:D:D bunu duyunca cok gülmüştüm...

Lionel Andres Messi
18.Haziran.2007, 05:48
nasri turnuvada çok büyük haylkırıklığı oldu.benzemada bence iyi değil spikerlerin bahsettiği kadar yeterli değil şuanda.

cassano kevgire çevirebilir fransa defansını 2 .yarı.

ömer üründül maçın başında sanırım camoranesi demeye çalıştı.carominize gibi acayip birşey dedi artık öğretin şu adamaya yeter:zuhaha

scar face
18.Haziran.2007, 05:54
Nasriyi bitirdi zaten adam sen neden onu oyundan alıyorsun bi de bugün FFF baskanı 2010 a kadar Domenchleyiz dedi.:D

Lionel Andres Messi
18.Haziran.2007, 06:26
de rossi benim adamım attı golünü.2-0

PesimiSTyLa
18.Haziran.2007, 06:28
De Rossi frikigi kullandı baraja carpan top kaleciyi yanılttı ve italya 2-0 öne gecti.

hollanda da Romanya karsısında önde bu durumda Romanya ya yazık oluyor.

sitte
18.Haziran.2007, 06:35
Diğer maç ne alemde? Romanya yenerse İtalya'da çıkamıycak:D

PesimiSTyLa
18.Haziran.2007, 06:47
Yalnız Buffon gercekten dünyanın en iyisi. Benzema nın müthiş şutunu mükemmel çıkardı. Mutu nun penaltısını kurtarması da İtalya adına düğüm oldu.

Fıratcan Alçınkaya
18.Haziran.2007, 06:52
nasri fiyasko ya BJK-Marislya maçlarında da kötüydü bi numarsını göremedik daha...

Domenech olduğu sürece Fransa dan bişey olmaz Benzema,Govou,Anelka,Gomis gibi aynı tip adamlar ile takımı doldurup Trezeguet'i almamanın cezasını çektiler ve tabikide 6defansla oynamanın... Zidane'nin yokluğu Coupet'in kovalığı vs. vs. vs.

Donadoni ßuffon'a dua etsin yoksa Yılmaz Vural'dan bile daha yeteneksiz bir adam...

eXcitinG
18.Haziran.2007, 07:02
İki ekoL karşıLaşıyor, heyecanLa TV başına geçiyorum ve artık sıkıntıdan 50dk sonra uyuyakaLmışım.Ayıp yahu. Bu grup şunun göstergesidir; Artık kontroL futboLu diye bir şey yok. Atak yapacaksın, oyunu her yönü iLe oynayacaksın, saLdıracaksın, yoksa sana ekmekte yok başarı da yok. İtaLyanLar zaten İspanya karşısında birşey yapamaz ve eLenirLer. Turnuvanın en sıkıcı maçLarından birisiydi.

PesimiSTyLa
18.Haziran.2007, 07:12
Aynen macta hiçbir heyecan yoktu. İspanya zaten yer italya yı . İnşAllah elerler yani :p Yoksa cekilmez italya macları..

Fıratcan Alçınkaya
18.Haziran.2007, 07:27
turnavanın en berbat 2maçınıda Fransa oynadı yuhhh çekiyorum ßurdan onlara...

Nocna Mora
18.Haziran.2007, 07:46
Maç bitmedi mi hala?(ben izlemiyorum da)

Fıratcan Alçınkaya
18.Haziran.2007, 07:48
adamlar paris'e döndüler ßile :p

fmsmyrna
18.Haziran.2007, 08:03
İşte İtalyanlar geliyorlar İtalyanlar gayet ofansif oynadılar esas ellerinde o kadar yetenek olmasına rağmen bunu değerlendiremeyip turnuvaya veda eden Fransızlardı defansif oynayan.Toni maç boyunca gol kaçırdı.İspanya maçında Gattuso ve Pirlo yok Gattuso neyse de Pirlo oyun kuruyordu Del Piero oynamalı onlara karşı ama artık finale kadar çıkacaklarını düşünüyorum

RaSenGan
18.Haziran.2007, 08:09
İtalyanlar 4-4-2'ye dönerek kendilerine geldiler.Bir dahaki maç %80 elenecekler bence..Fransa'nın Euro turu erken sürdü.

GeNç KaRTaL
18.Haziran.2007, 08:11
İtalya yine finalden galip çıkan taraf oldu.

Maçın ilk 30 dakikasını seyredemedim.Geldiğimde İtalya'nın 1-0 önde olduğunu ve Fransa'nın 10 kişi olduğunu öğrenince Fransa bu maçı çeviremez dedim kendime.(Evde bi tek ben sevdiğim için futbolu kendimle konuşuyorum haliyle :D ) Nitekim İtalya golü koruma amaçlı geriye yaslandı.Zaten bu turnuvada parlak bir performans gösteremeyen Fransa bide 10 kişi olunca hiç bişi yapamadı.Öyle tatsız tutsuz bir maç oldu.

Fransa bir kaç Henry ile etkili oldu ama ondada Henry etkili vuruşlar gerçekleştiremedi.Bide Benzema'nın şutu var.Ondada Dünyanın 1 numarası ön plandaydı..Domenech mutlaka kovulmalı.Böyle bir kadrodan hiç bir şey ortaya koyamaması onun hatası..

İtalya ise 2 duran toptan bulduğu golle çeyrek finale kaldı.De Rossi'nin frikiğinde Henry'e çarpmadı.Henry resmen kendi kalesine atmak istermişcesine topun yönünü değiştirdi.Bence o gol Henry'e yazılmalı..Donadoni yatsın kalksın Buffon'a şükretsin.Mutu'nun penaltıyı kurtarmasa şu an Romanya sevinen taraf olacaktı.Umarım İspanya karşısında bu kadar şanslı olmazlarda futbol kazanır.Gerçi İspanya kapanan takımlara karşı zorlanıyor..

Nocna Mora
18.Haziran.2007, 08:16
İspanya eler İtalya'yı

Cyzio
18.Haziran.2007, 15:53
Ribery'nin sakatlanması ve Abidal'in atılması Fransa için umutları erken bitirdi.Berbat bir futbol anlayışları vardı, 10 kişi kalınca daha da berbatlaştı.İtalya hakettiği bir galibiyet aldı..

Bu arada Toni şu 3 maçta girdiği pozisyonların 4'te 1'ini atsa açık ara gol kralıydı..

Del Piero_10
19.Haziran.2007, 00:53
ömer üründül maçın başında sanırım camoranesi demeye çalıştı.carominize gibi acayip birşey dedi artık öğretin şu adamaya yeter:zuhaha

Bunu kastetti herhalde.

http://en.wikipedia.org/wiki/U.S._Cremonese

Varonil
19.Haziran.2007, 04:45
Domenech gibi bir hoca Fransa Milli Takımı'nı haketmiyor.Fransa Milli Takımı gibi bir takımda tamamen "Ben önce gol yemeyeyim,sonra bir tane atarım" diye düşünürseniz böyle veda edersiniz turnuvaya.Sen 2-0 geridesin,10 kişi kalmışsın,3 gol bulman lazım.Gidiyorsun Govou'yu çıkarıp,Anelka'yı alıyorsun.İnsan savunmadan birini çıkarırda hücum adamlarını çoğaltır ileride

Domenech gibilerini Yunanistan gibi takımların başında görmek isteriz :)

İtalya'ya gelince onlarda böylesine kendi lehine olan bu durumları geri çevirmek gibi bir aptallık yapamazdı bence,Hollanda'nın B takımıyla Romanya'yı yenmesinin ardından İtalya yapması gerekeni yaptı,kazandı.

Çeyrek final'de İspanya ile çok güzel bir maç oynayacaklar,çok büyük çekişmeye sahne olur o maç.

Del Piero_10
19.Haziran.2007, 06:21
http://img73.imageshack.us/img73/8826/nbnrtntrbd0.jpg (http://imageshack.us)
http://img73.imageshack.us/img73/8826/nbnrtntrbd0.65839c1f07.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=73&i=nbnrtntrbd0.jpg)

eGowiCh
19.Haziran.2007, 21:28
Toni nasıl bir adamdır, ne goller kaçırdı yahu? Domenech eliyle turu verdi. Abidal'i niye stoperde oynatırsın? Nasri'yi neden oyundan alırsın hem de yeni sokmuşken? Saçma kadrolar sürdü hep turnuva başından beri ve cezasını çekti.

İtalya da çok şanslı gerçekten. İspanya bence rahat eler İtalya'yı.