PDA

View Full Version : EURO 08 | Çeyrek Final | Hollanda-Rusya

GeNç KaRTaL
19.Haziran.2007, 07:18
http://img102.imageshack.us/img102/6206/100pxnetherlandsnationasp8.png http://img516.imageshack.us/img516/5500/100pxrussiafootballassojf1.gif

Tarih: 21 Haziran 2008 Cumanın ertesi

Maç Saati: 21:45

Yayın: Lig TV - ATV

Ouzy
19.Haziran.2007, 08:18
Bu maç 6-3 falan biter heralde.:) Rusya savunmasının çok hata yaptığını İspanya maçında gördük. Turnuvanın en zevkli maçı olmaya aday. Tabii bu zevki Hollanda tek başına çıkarabilir, o da ayrı birşey.

nerazzuri
19.Haziran.2007, 16:25
Oğuz'a katılıyorum.

Bu arada 21 haziran cumartesi :)

eXcitinG
19.Haziran.2007, 16:41
RusLar HoLLanda yı eLeyecekLer. Aha buraya yazıyorum.

1965
19.Haziran.2007, 16:49
Hollanda kazanır.Wesley Sneijder ve Arshavin kilit adamlar.

Cyzio
19.Haziran.2007, 16:54
Rusya bu turnuvadaki hiçbir takıma kolay lokma olmaz.Kağıt üstünde İtalya, Almanya, Fransa'dan daha kötü kadroları var gibi gözüküyor ancak onlardan daha iyi oynuyorlar.Rusya'nın bu turnuvadaki bir şansızlığı Pogrebnyak'ın olmayışıydı diğeride Hollanda ile eşleşmeleri oldu.Hollanda şuan turnuvanın tartışmasız en iyi futbolunu oynayan takımı ancak bu maçta çok ama çok zorlanacaklarını düşünüyorum.Mantığım Hollanda, gönlüm Rusya diyor..

Universal
19.Haziran.2007, 16:58
Hollanda elenirse üzülürüm. Oynadığı üç maçlada futbol zevki veren ve insaları futbol'a bağlayan bu takım finali hak ediyor. Hollanda'nın farklı kazanacağını düşünüyorum. Çünkü Rusya'nın kadrosu bu tarz büyük kulüplere yetebilece kadar iyi değildir. Kendi gücünde ki iki ülkeyi eleyip buraya gelmeyi başardılar.

Varonil
19.Haziran.2007, 18:08
Hiddink gittiği her takımı başarıya taşıyor.Rusya ile biraz geç olsa,sonunda Euro 08'de varlıklarını ispatladılar.Bu maç için söyleyebileceğim;Hollanda kazanır gibi,fakat ben Rusya'dan vir süpriz bekliyorum :)

Fernando Gago
19.Haziran.2007, 18:17
Hollanda için kolay bir maç olmayacak ama tur atlarlar ...

anilton
19.Haziran.2007, 18:33
Rusya adına şanssız bir eşleşme.Hollanda turnuvanın en iyi performans gösteren en formda takımı.Rusya'da Hiddink'le beraber olumlu ve hücumu düşünen bir futbol oynuyor.Ama Hollanda kalite farkıyla galip gelir...

RoNNiE91
19.Haziran.2007, 18:53
Gönlüm Rusya,mantığım Hollanda diyor.Hollanda süper bir performans gösteriyor.Bunu da bu maçta devam ettirirler.

Fıratcan Alçınkaya
19.Haziran.2007, 19:31
Ruslara Arshavin çok şey kattı ama Hollanda yedekleri ile birlikte bile rumenleri yendi sistemleri çok iyi oturdu... Hollanda yarı finale gelir...

a.arıcı-11
19.Haziran.2007, 20:46
Arshavin Mostovoi'nin 10 numarasını başarıyla taşıyor olsada bu maçta yeterli olamaz diyorum ve Hollanda turu geçer.

Aslında dileğimde bu yönde.Çünkü 2006 Dünya Kupası oynana futbol mantalitesi nedeniyle çok sıkıcıydı ve o kupanın 2 finalisti yine aynı mantaliteyile sahya çıkmanın bedelinin pozitif futbol oynayan Hollanda'dan fark yiyerek ödedi.Umarım seyir zevki vermeyen bütün takımlar ağır mağlubiyetler alırda biraz düşnürler.O yüzden Hollanda'nın eğer bizle oynamazlarsa kupayı çok rahat kazanmasını isityorum.

Söylediklerimi yanlış anlamayın Rusya'da seyir zevki veren futbol oynuyor ama yarı finale veya finale çıkarsa İtalya,Portekiz gibi takımları yenemez.

eGowiCh
19.Haziran.2007, 21:32
En heyecanla beklediğim maç bu. Süper bir maç olacak. Turnuvada bence en iyi futbol oynayan iki takımın maçı olacak. Kim elenirse üzüleceğim ama hakeden turu geçsin. Rusya çok olumlu futbol oynuyor, Hollanda da öyle. Maçın düğümünü bence kaleciler çözer, iki takım da bol pozisyona girer, kalecilerin performansı maçın kaderini çizer.

Rusya'da Pogrebynak'ın olmaması eksiklik ama şu anki vaziyet bile gayet iyi. Arshavin'in cezasının bitmesi ve takımın formda olması Hollanda'yı korkutuyordur. Guus Hiddink'in çok iyi tanıdığı bir Hollanda var, Rusya'nın da şansı oldukça fazla.

Hollanda ise kalecisi ve ofansına güveniyor. Hollanda bulduğunu atabilen bir takım. Çok kaliteli ofansif adamlara sahipler. Turu geçebilirler.

Gerçekten süper bir maç bizi bekliyor olacak, maç bence 90 dakikada bitmez, uzatmalara hatta penaltılara gidebilir.

Aykan19o3
20.Haziran.2007, 01:29
Bol pozisyonlu süper bir maç olur Arshavin Hollanda savunmasını zorlayacaktır ancak Hollanda'nın kalitesi ortada ofansif güçleri çok yüksek. Hollanda 4-2 - 3-1 gibi gollü bir skorlar adını Yarı Final'e yazdırır.

hp-fm-gs
20.Haziran.2007, 01:31
Kesinlikle sürpriz beklemiyorum. Formunun zirvesinde bir Hollanda'yı bu turnuva da tutacak takım yok gibi.

GeNç KaRTaL
20.Haziran.2007, 08:19
Hollanda ölüm grubunda müthiş bir performans sergileyerek 3 maçınıda kazanarak çıktı.Oynadıkları oyun bir çok futbolseveri mest etti.Oturmuş bir sistemleri var ve bu sistem yedek kadro oynasada bozulmuyor..

Rusya ise gruba İspanya hezimetiyle başladı.O maçta fena oynamadılar aslında ama hücumda final vuruşları iyi yapamayıp savunmadada hatalar yapınca fark kaçınılmaz oldu.Diğer maçlarda galibiyet alarak gruptan çıkmayı başardılar.İsveç maçında çok iyi oynadılar.Yunanistan ile oynadıkları maçı seyretmedim.O yüzden bir fikrim yok..Arshavin'inde katılmasıyla dahada güçlendiler.Ben Rusya'yı ilk defa bir turnuvada bu kadar iddialı görüyorum.Genelde hep plase takım oluyorlardı.Bunda kuşkusuz Hiddink'in payı çok büyük..

2 takımda futbolu çirkinleştirmeyecek tarzda oynuyorlar.Bu maç gollü geçebilir.Ben Hollanda'nın daha iyi kadrosu olması sebebiyle turu geçeceğini düşünüyorum.

scar face
21.Haziran.2007, 00:45
Hollanda rahatca yarı finale cıkar bence...

a.arıcı-11
21.Haziran.2007, 22:40
Zevkli bir maç olacağı kesin.Hollanda etkili futboluyla 3-1'le geçer bence Rusya'yı.

RIDVAN TLM
21.Haziran.2007, 22:51
ben rusyadan bı suprızz beklıyorum

hp-fm-gs
22.Haziran.2007, 01:44
Rusya teknik direktörü Guus Hiddink ilginç açıklamalarda bulundu. EURO 2008 çeyrek finalinde, memleketi Hollanda ile karşılaşacak olan Rusya'nın başında bulunan Hiddink, turnuvanın belki de en zor maçlarından birini oynayacaklarını fakat Hollanda'yı eleyerek yollarına devam edeceklerine inandığını söyledi. Kendisine Hollanda'lı olduğunun hatırlatılması üzerine ise "Takımın Rusya ile memleketim olan Hollanda'yı yenmek ve orada vatan haini olarak anılmak istiyorum" diye konuştu.

GeNç KaRTaL
22.Haziran.2007, 01:48
Konuyu maç konusuyla birleştirdim.Rusya'nın işi zor ama bir sürpriz yapabilirler bence..

Cengo
22.Haziran.2007, 01:50
Ruslar orta sahada dirençli ama sağlam oynayabilen, teknik, yetenekli oyunculara sahip değiller.Hollanda futbol ile ezer, belki under biter ama Ruslar gol atmak için pozisyon bile bulamayabilir..

Banko Hollanda..

King_91
22.Haziran.2007, 02:11
bol gollü bir maç bizi bekliyor inşallah seyir zevki yüksek klasik hollanda maçı olur

physicist87
22.Haziran.2007, 03:19
Turnuvanın ilk maçından beri Rusya'ya çok güvendim inandım ve İsveçi Yunanistanı saf dışı bırakarak çeyrek finale kalmayı başardılar :) Hollanda'nın yenmesine kesin gözüyle bakılsa da durum biraz karışık , çok gol yiyip çok gol de atabilirler, şuana kadar hollanda takımının defansını görme şansımız olmadı, piere van hoijdonk defansta zaaflarımız var demişti eleme grupları maçlarından sonra, üzerine gidildiğinde ne yapacaklarını kimse bilemez ve inşallah Rusya turu geçen taraf olur ..

Ouzy
22.Haziran.2007, 03:23
Bu maçta 6-7 gol olur. Tahminim; 5-3 veya 4-3 Hollanda şeklinde.:)

GeNç KaRTaL
22.Haziran.2007, 03:30
Turnuvanın ilk maçından beri Rusya'ya çok güvendim inandım ve İsveçi Yunanistanı saf dışı bırakarak çeyrek finale kalmayı başardılar :) Hollanda'nın yenmesine kesin gözüyle bakılsa da durum biraz karışık , çok gol yiyip çok gol de atabilirler, şuana kadar hollanda takımının defansını görme şansımız olmadı, piere van hoijdonk defansta zaaflarımız var demişti eleme grupları maçlarından sonra, üzerine gidildiğinde ne yapacaklarını kimse bilemez ve inşallah Rusya turu geçen taraf olur ..

Üzerlerine gidiliğinde Van der Saar devleşiyor.:D Bende gollü bir maç bekliyorum ama iddia tabiriyle altta bitebilir bu maç.İlginç bir karşılaşma olacak.Umarım yine 1 Hollanda maçında futbola doyarız..

PesimiSTyLa
22.Haziran.2007, 03:33
Valla bol gollü , bol pozisyonlu bi mac olsun :D Hollanda tura yakın ama Rusya yı da yabana atmamak lazım. Hiddink gercekten büyük hoca.

eGowiCh
22.Haziran.2007, 06:03
İlk yarı itibariyle Rusya daha iyi oynuyor bence. Güzel maç oluyor.

KaF KeF
22.Haziran.2007, 06:11
Pilaycacık attı..:D
1-0..Rusya önde ..

PesimiSTyLa
22.Haziran.2007, 06:12
Pavluçenko(artık adı nasıl yazılıyorsa :p) attı. Rusya 1-0 öne gecti. Rusya iyi oynuyor, Pavluçenko cok güzel vurdu gercekten cok iyi bi golcü. Turnuva sonrası büyük bir takıma transfer olur.

Ziya38
22.Haziran.2007, 06:12
Heheh PILAVCACIK atmis:)

Onurap
22.Haziran.2007, 06:13
Hollanda gruplarda çok iyi bir performans gösterdi fakat ben hollandanın bi şansızlıkla karşılacağına inanıyodum karşılaştılar nitekim:)Bakalım neler olucak...

King_91
22.Haziran.2007, 06:15
valla rusya beni şaşırtmaya devam ediyor.Hollanda da...dakikalar geçtikçe 2.gol de gelebilir.bu arada pavlychenko çok süper adammış yahu :D

Oghuse
22.Haziran.2007, 06:30
Hollanda da moraller bozuktu maçtan önce.
Bouhlaruz'un yeni doğan kızı ölmüş.. :(

Onurap
22.Haziran.2007, 06:33
Bu arada bildiğiniz gibi rusyanın td si hollandalı bakalım ülkesinde nasıl bir tepkii olacak..Bana göre milli takımda yabancı teknik direktör olmamalı kulüp takımı değilki sonuçta..

PesimiSTyLa
22.Haziran.2007, 06:41
dk 86 nistelrooy attı 1-1. Müthiş bir mac oluyor, ve olmaya da devam edecek :)

Fıratcan Alçınkaya
22.Haziran.2007, 06:49
Ruud Ruud Ruud Van Nistelgooollllll

mert_fox
22.Haziran.2007, 06:50
Uzatmalara gitti maç.

TR.CaPTaiN
22.Haziran.2007, 06:51
Rusya futboluyla Hollanda'yı ezdi desek yeridir, son vuruşlarda biraz daha becerikli olabilselerdi bu maç uzatmaya gitmezdi. Özellikle Hollanda defansının sağ tarafı çok açık veriyor.

PesimiSTyLa
22.Haziran.2007, 07:16
dk 112 Torbinski attı. 2-1 Rusya. Arshavin den müthiş asist.

King_91
22.Haziran.2007, 07:16
ve gol torbinsky 2-1

RaSenGan
22.Haziran.2007, 07:17
Noluyor bu Hollanda'ya.:S Rusya hakediyor valla Yarı Finali.Daha 7 dakika var belli olmaz Hollanda'nın işi.

King_91
22.Haziran.2007, 07:18
Noluyor bu Hollanda'ya.:S Rusya hakediyor valla Yarı Finali.Daha 7 dakika var belli olmaz Hollanda'nın işi.

biz olsak belki alırdık maçı ama hollanda bu futbolla zor :D

KaF KeF
22.Haziran.2007, 07:18
Ne kadar da büyütmüşüz bu Hollandayı..Hiçbirşer yapmadılar...Rusya sonuna kadar hakediyor ...

Lionel Andres Messi
22.Haziran.2007, 07:19
futbolun adaleti.

penaltısı verilmedi rusyanın.

3333333333333333333333-1 arşavin.

King_91
22.Haziran.2007, 07:19
arshavin 3-1 geçmiş ola hollanda

KaF KeF
22.Haziran.2007, 07:20
Ya ne futbolcudur bu Arshavin ..

PesimiSTyLa
Arshavin noktayı koydu 3-1. Müthiş bir oyuncu.

RaSenGan
Arshaviiiiin.Hollanda dağıldı dağıldı.Son 3 dk.

demirhanmurat38
22.Haziran.2007, 07:22
hollanda cok aciz kaldı rusya karşısında. euro 08 sürprizler turnuvası oldu. finali de rusya-türkiye oynarsa tam olur...

RaSenGan
22.Haziran.2007, 07:24
Hollanda ve Portekiz..Turnuvada çoğu kişinin favorisi ve final oynar dediği takımlar Çeyrek finalde elendiler.Çok ilginç bir kupa oluyor.:) Tebrikler Rusya.

KaF KeF
22.Haziran.2007, 07:24
TeBRiKLeR Rusya..Haketti ve eZDi ...

King_91
22.Haziran.2007, 07:28
hollanda'nın havası 3maç sürdü sadece tebrikler rusya

mert_fox
22.Haziran.2007, 07:31
Rusya bence bu maç çok iyi oynadı.Hollanda nın defansı çok kötüydü.

BlackEagle19o3
22.Haziran.2007, 07:40
Çok zevkli bir maç oldu.Arshavin harika bir oyuncu.Turnuvanın en büyük yıldızlarından biri.Pavlyuchenko da tam bir santrafor.Hılzı ve güçlü , birazda bitirici olsa tadından yenmez.Tarihi fark bile atabilirlerdi.Guus Hiddink de çok başarılı bir teknik adam bu arada.Tebrik etmek lazım..

eGowiCh
22.Haziran.2007, 07:41
Rusya muhteşem oynadı, resmen eze eze Hollanda'yı eledi.

Arshavin muhteşem bir futbolcu, onu önümüzdeki yıl büyük takımlara görebiliriz, gerçekten ben son zamanlarda böyle kaliteli bir futbolcu görmedim.

Hollanda hiçbir şey yapamadı, deyim yerindeyse şişirmişiz Hollanda'yı, bir şey yokmuş. Rusya'dan iyi bir oyun bekliyordum, gol bekliyordum ama Hollanda'yı bu kadar kötü, çaresiz beklemiyordum. Rusya benim turnuva başından beri sempati duyduğum, sürprizler yapabileceğini düşündüğüm bir takımdı ve beni yanıltmadı.

Rusya bence finale çıkar, finalde ne olur bilemem ama kupayı alırsa şaşırmayın.

TR.CaPTaiN
22.Haziran.2007, 07:43
http://img258.imageshack.us/img258/3212/arshavincd4.jpg (http://imageshack.us)

Adamı burda küçük emrah durumuna düşürdüler ama dönüşü muhteşem oldu. Arshavin ile Milan ilgileniyormuş.

LaKe
22.Haziran.2007, 07:44
Ben bu turnuvada ne Hollanda'yı bu kadar kötü oynarken gördüm, ne de Rusya'yı bu kadar hırslı ve istekli. Hollanda'da bugün bir tutukluk ve isteksizlik havası vardı. Eski Hollanda'dan eser yoktu. Rusya ise tam tersi, harika ve muhteşem oynadı. Hırs, istek, azim herşey vardı ve nitekim kazandılarda. Hak eden yarı finale çıktı. Tebrikler. Ama Hollanda'ya yakışmadı bu futbol...

BeeTLeJuiCe
22.Haziran.2007, 07:44
http://img258.imageshack.us/img258/3212/arshavincd4.jpg (http://imageshack.us)

Adamı burda küçük emrah durumuna düşürdüler ama dönüşü muhteşem oldu. Milan ilgileniyormuş Arshavin ile.

Hadi Güle Güle dermiş gibi bi foto olmuş :)

anilton
22.Haziran.2007, 07:47
Portakal Orda Kal!!!

:D:D

GeNç KaRTaL
22.Haziran.2007, 07:53
Ruslar maça atak başladılar ve maçın hakimiyetini ele geçirdiler.Sonrasında Hollanda oyunu dengeledi ve karşılıklı ataklar şeklinde geçmeye başladı maç.2 tarafında tehlikeli pozisyonları vardı ama Hollanda ilk 3 maçtan kafamızda bellediğimiz Hollanda değildi.Nitekim 2.yarıya yine Rusya atak başladı ve golü buldular Pavlucenko ile.Golden sonra Hollanda beraberlik için saldırırken Rusya'da farkı artıracak şanslar elde etti ama İsveç maçındaki gibi değerlendiremediler yine.Birde Saar faktörü vardı tabii.Hollanda gol için bastırdığı dakikalarda Ruud ile bir duran top organizasyonundan golü buldu.Zaten maç başından beri bu toplarda hep tehlikeli olmuşlardı.Açıkcası bu gole sevindim çünkü bu maçın uzamasını istiyordum.Maçın bitmesine az bir süre kala hakemin Kolodin'e kırmızı kart göstermekten son anda yardımcısının kararıyla vazgeçmesi maçın kırılma noktalarından birisiydi bence.Eğer orada 10 kişi kalsa Rusya uzatmalarda işleri zorlaşırdı.Uzatmalarda Rusya daha iyi oynayan taraftı.Girdikleri pozisyonlardan yararlanamıyorlardı.Hollanda uzatmalarda hiç yoktu.Geriye düştükleri andan sonra bile..Uzatmalarının 2.yarısında Rusya maçın yıldızı Arshavin'in asisti ile önce öne geçti,sonra yine Arshavin müthiş vücut çalımı sayesinde attığı gol ile farkı 2 ye çıkardı ve bu sefer Hollanda'nın beraberliği yakalama olasılığına karşı eşeğini sağlam kazığa bağladı.Arshavin bugün gerçekten mükkemmel oynadı.Sezon içerisinde gösterdiği performansta iyiydi.Artık onu büyük bir kulübün forması altında görmemememiz için bir neden kalmadı bence..

Hollanda en baştada dediğim gibi bugün o ilk 3 maçtaki müthiş performansını sergileyemedi.Bunda Rusya'nın katkısı şüphesiz var ama sanırım Boulahrouz'un olayıda takımın moralini bozmuş.Zorlu bir maç olacağını bekliyordum.Belki Rusya sürpriz yaparda diyordum ama Hollanda'nın bu kadar kötü oynayacağını düşünmüyordum.Bazı arkadaşlar Hollanda'yı büyütmüşüz felan demişler.Bence yanlış bir düşünce.Takımların bazen kötü oynadıkları maçlar olabilir.Her maç iyi oynayacaklar diye bir kaide yok.1 maç kötü olmalarıda onların kötü bir takım olduğunuda göstermez..

Ve Rusya..Bugün gerçekten çok iyi oynadılar.Maça cesurca başladılar ve korkmadan oynadılar.Guus Hiddink Rusya'nın havasını gerçekten çok değiştirmiş.Ben ilk defa Rusları bu kadar iddialı görüyorum bir turnuvada.Bakalım finale çıkabilecekler mi..

anil luque
22.Haziran.2007, 07:54
aynen orda adaşım :D:D rusya sonuna kadar haketti! 1-0 ken cok pozısyon kacırdılar 1-1 olunca müstaha size dedim içimden ama gercekten hollandaya sahayı dar ettıler bu arada andrei arshavin ismini bundan sonra sıkca duyacaz gıbıme gelıyor gercı bu zamana kadarda fazlasıyla duymustuk :)

Vieri
22.Haziran.2007, 07:54
oyuncu dinlendirenler dağılıyor :D

portekiz, hırvatistan'dan sonra hollanda sırada ispanya var

KaF KeF
22.Haziran.2007, 07:56
Sen Sneijder'i oyunda tut Huntelaar'ı alma oyuna..

GeNç KaRTaL
22.Haziran.2007, 07:57
oyuncu dinlendirenler dağılıyor :D

portekiz, hırvatistan'dan sonra hollanda sırada ispanya var

Güzel tespit gerçekten.Bakalım yarın İspanya'da elenecek mi?:u:

anilton
22.Haziran.2007, 07:58
Hollanda bu zamana kadar oynadığı maçlarda sürekli sürpriz bir golle öne geçiyordu.Ardından rakip yüklenince çok iyi kontra oyuncuları olduğu için farkı açıyorlardı.Bu sefer kendi silahlarıyla vuruldular.Yenik duruma düştüler ve Mathijsen,Ooijer ikilisi perişan oldu...

anil luque
22.Haziran.2007, 07:59
bana kalırsa ruslarla final oynayacagız :D

ogcj_me
22.Haziran.2007, 08:03
Hollanda duman oldu

mgokalparslan
22.Haziran.2007, 08:11
bence bu sonuca cok da şaşırmamak lazım.hollanda nın defansı ve mc leri çok yavaş ve tek hamleli oyuncular.onun için defansı geride kuruyor van basten.ama orta saha iyi pas yapıp oyunun kotrolünü ele geçirince ileri çıkıyorlar.ama defansın yavaşlılığından dolayı çok pozisyon verdiler.hatta luca toni gibi çok hızlı olmayan bir oyuncunun bile van der sar ile karşı karşıya kaldığı poisyonu hatırlarsınız.

bugüne kadarki maçlarda hollanda hep ilk yarıda öne geçti ve çok iyi pas trafiği yaptı.oynadığı rakipler özellikle defansları yaşlı olan oyunculardan oluşuyordu ve hollanda bu maçta oyuncularının hızlarını çok iyi kullandı. ama bu maçta karşısında rusya gibi genç ve müthiş baskılı bir takım gelince afalladı.bu da takım oyununu bozdu ve bireysel yeteneklerden medet ummasına neden oldu.

bence bu maçta nerdeyse nistelrooy u hiç kullanmadı hollanda.önceki maçlarda özellikle etkili olduğu dönemlerde her 3-4 pastan biri nistelrooy a oynanıyordu.bu maçta hem etkisizlik hem de baskıdan dolayı bireysel oynamak zorunda kaldılar.hatta maç 1-0 olduktan sonra tek yaptığı şey topu sneijder e verip onun şut atmasını sağlamak oldu.

rusya ya gelince gerçekten takım olarak muhteşem oynadılar.takımda bireysellik neredeyse sıfırdı.takımdaki oyuncuların hepsi gerçekten futbolcu yani dm leri semak ya da dr leri anyukov bir ortasaha gibi duvar pası yapıyor ya da bir forvet gibi pozisyona girip etkili olabiliyor.ayrıca arshavin a ayrı bir parantez açmak lazım.bu adam iki maçta da çok iyi oynadı,bir tanesinde bile iyi oynamadı,çok iyi oynadı.gerçekten müthiş bir futbolcu.pavlyuchenkoda gerçekten çok iyi bir forvet özellikle nerede durması gerektiğini çok iyi biliyor. rusya nın sıkışıp diktiği topların çoğunu aldı.yalnız finishing için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

sonuç olarak hollanda her zamanki oyununu rusya nın müthiş presi nedeniyle oynayamadı.rusya ise hakettiği bir galibiyet aldı.bu futbolla sonraki maçta diğer takımlara kök söktürebilir.

fmsmyrna
22.Haziran.2007, 08:17
Futbolun adaleti varmış bunu gördük açıkçası Ruslar'dan bir sürpriz bekliyordum ama bu kadarını değil, bu fark daha erken bile olabilirdi ama tecrübe eksikliği engel oldu 1 penaltıları verilmedi ama yinede kazandılar helal olsun neredeyse bizim maç kadar sevinecektim.Hakemler hep bir tarafı koruyor Almanya ve bu maçta bariz ortaya çıktı bu.Ooijer'in atılmaması çok ilginç gerçekten bir pozisyonda Arshavin'e sakatlamak için hamle yaptı resmen ama yok yine kart yok.Kolodin'e ama hemen 2.sarıyı gösterecekti.Grup 2. leri yarı finale çıkıyor.Yarın da bir sürpriz olmazsa İtalya çıkar.

GReeN BeReT
22.Haziran.2007, 10:37
Süper bir maçtı.Rusya'nın oyunu resmen büyüledi beni.Tarihi bir farka gidebilirlerdi.Hollandalı oyuncuların neredeyse hiçbiri sahada yoktu.Bir ara Sneijder tek başına bir şeyler yapmaya çalıştı.O da işe yaramadı.Rusya böyle oynarsa yarı finali de geçer kanaatindeyim.

physicist87
22.Haziran.2007, 16:02
İşte bu ya işte buuuu :) Rusya tüm otoriteleri yanılttı , bizden tek farkları daha güzel oynayarak geliolarlar :) Düşündüğüm gibi Hollanda defansı üzerine gidildiğinde çok kötü olduğunu gösterdi ve Rusya hakettiği bi yarıfinal oynayacak, mutluyum çünkü bu takıma gerçekten çok inanmıştım :)

deniz.91
22.Haziran.2007, 16:45
Rusya süper oynadı ya heketti gerçekten helal olsun finalin adı türkiye - rusya olur:)

Cyzio
22.Haziran.2007, 16:52
Rusya'nın kazanacağını biliyordum.Zaten maçın başından itibaren hakettiler.Hollanda maç boyunca etkisizdi, tek silahları yan toplardı.Rusya ise müthiş organize ataklar geliştirdi.Maç boyunca yorulmak bilmediler, müthiş mücadele ettiler.Yani Hollanda'ya yazık oldu diyemez hiç kimse.Rusya'ya ise yarı final az gelir final diyorum.İnşallah finalde karşılaşırız..:D

Bu arada Arshavin çok büyük bir oyuncu olduğunu ispatladı.GÜvenimi boşa çıkarmadı.Keza Pavlyuchenko ve Zhirkov'da çok iyi oyuncular.Kolodin ise gördüğü yerden vuruyor güzelde vuruyor:D

El Barto
22.Haziran.2007, 17:11
İşte bizde Yarı Finale çıktık Rusya'da yarı finale çıktı. :D

Gerçekten favori Hollanda'yı dağıttılar İtalya'ya 3 Fransa'ya 4 atan takımı kupa dışına ittiler. Finali hakediyorlAR.

a.arıcı-11
22.Haziran.2007, 17:34
Grup maçlarında sonra Hollanda elini kolunu sallaya sallaya şampiyon olur dedim ama Rusya dün resmen Hollandayı sahadan sildi ve haklı bir galibiyet aldı.Eğer bugünde İspanya elenirse gruplarında lider olanların hepsi evine erken dönmüş olacak:)

anilton
22.Haziran.2007, 17:37
Arshavin,Zhirkov,Pavlyuchenko çok yetenekli,çok iyi futolcular ama bu turnuvada Zyryanov olağünüstü futbol oynuyor.90 dakika boyunca basmadık yer bırakmıyor.Bütün ataklara o yön veriyor,rakibin hücumcularının karşısında hep o var,seken topları sağdan,soldan,ortadan sürekli o topluyor.Hem tekniği iyi hem güçlü hemde çok iyi mücadele ediyor.Onun yanı sıra Semak'ta çok iyi orta sahada.Bu ikili hücum oyuncularının ileride daha rahat pozisyona girmesini sağladıkları gibi birde açıklarını kapatıyorlar.Bu yüzden hücumcuların hataları örtülüyor.Zyryanov ve Semak ikilisi çok önemli Rusya için...

eXcitinG
22.Haziran.2007, 17:50
Yazıyorum eLeyecekLer dedim, eLediLer. ALLahtan birde Pogrebnyak oynamıyor. RusLar gerçekten bekLenen süprizi gerçekLeştirdiLer ve FinaL e doğru emin adımLarLa iLerLiyorLar. Yarı finaLde İspanya iLe yarım kaLmış hesabı görebiLirLer.

nerazzuri
22.Haziran.2007, 18:06
Bu arada ilk yarıda Kolodin 2-3 dakika Hollanda kalesini şut yağmuruna tuttu. Uzaktan şutları çok iyi gerçekten.

anilton
22.Haziran.2007, 18:12
Evet Kolodin müthiş şutlar attı üstüste...

El Comandante
22.Haziran.2007, 18:17
Rusya harika oynadi gercekten,Hollandanin ben bu turnuvada sampiyon olacagini düsünüyordum ama yanildim.Rusya mükemmel bir takim,yari finaldeler ve rakipleri kim olursa olsun bu moralle,bu futbolla rakiplerini zor durumda birakacaklardir.Hiddink cok büyük hoca,bunu da söylemeden gecemeyecegim.(=

Universal
22.Haziran.2007, 18:48
Hollanda'nın elenmesine üzüldüm. Grup maçlarında ki performansı ile kupayı kazanacaklarını ve Fransa & İtalya gibi son Dünya Finalistlerini yenerek buraya geldiler. Rusya gibi kendilerinden kat kat marka değeri düşük olan bir Ülke'ye elendiler. Ruslar büyük çıkış içindeler. Final oynarlarsa şaşmamak gerek.

Fıratcan Alçınkaya
22.Haziran.2007, 18:53
Roßßen sakattı, Sneijder adam nerdeyse mumyalanıp çıkıcaktı sahaya o da sakattı... ßoulahrouz çocuğunu kaybetmişti aksilikler üst üste geldi Hollanda'da yinede Rusya isveç maçındaki gibi 5-0 a kadar oynayaßilirdi...

RoNNiE91
22.Haziran.2007, 19:03
Helal olsun Rusya'ya.Turu sonuna kadar hak ettiler bence.Arshavin,Pavluvchenko süper oynadılar.Turnuva sonunda büyük bir kulübe geçerler heralde.Van Basten'da Sneijder'e her halde kaleyi gördüğünde vur demiş.Ne zaman ayağına top gelse vurdu.Tebrikler Rusya.

deniz.91
22.Haziran.2007, 19:33
Kolodin süper şut çekiyor gerçekten:)

Ouzy
22.Haziran.2007, 19:48
Pavlyuchenko müthiş oyuncu. Bir de Pogrebnyak olsaydı.

Cyzio
22.Haziran.2007, 20:17
Susun lütfen:D

http://img211.imageshack.us/img211/7938/354020080622004903247ruzj6.jpg (http://imageshack.us)

El Comandante
22.Haziran.2007, 20:18
Bu turnuvada da susturucular moda oldu.

eXcitinG
22.Haziran.2007, 21:09
O adam yıLLardır öyLe seviniyor zaten :)

İLk iki maçta izLeyememiş oLmak, göz pasLarımız için iyi oLmadı ama aLLahtan izLemeye devam edicez. Turnuvaya damgasını vurdu Arshi.

GeNç KaRTaL
22.Haziran.2007, 21:09
Arshavin ağlıyordu maçtan sonra.Adam baya hırs yapmış.Zaten maç içindede baya hırslı oynadı.Hiddink iyi gaz vermiş anlaşılan Ruslara.Bizim Fatih Terim'de iyi gaz veriyor ama aralarındaki fark birisinin takımı maç boyunca iyi oynuyor,diğerinin takımı ise geriye düşünce.:D

jarosik_61
22.Haziran.2007, 21:20
rusya ya helal olsun valla söke söke maçı aldılar

eGowiCh
22.Haziran.2007, 21:20
Maçın adamı olduğu anonsunu duyunca ağlamaya başladı. Gerçekten çok klas bir oyuncu, turnuvaya damgasını vurdu 2 maç oynamasına rağmen. İlk 2 maç oynasa demek kim bilir neler yapacaktı.

Geriye düşüp de maç çeviren hala olmadı turnuvada bizim dışımızda. Hollanda dedim çevirebilir mi acaba ama onlar da çeviremedi. Galiba bu ünvan sadece bize ait olacak :)

GeNç KaRTaL
22.Haziran.2007, 21:24
Maçın adamı olduğu anonsunu duyunca ağlamaya başladı. Gerçekten çok klas bir oyuncu, turnuvaya damgasını vurdu 2 maç oynamasına rağmen. İlk 2 maç oynasa demek kim bilir neler yapacaktı.

Geriye düşüp de maç çeviren hala olmadı turnuvada bizim dışımızda. Hollanda dedim çevirebilir mi acaba ama onlar da çeviremedi. Galiba bu ünvan sadece bize ait olacak :)

Evet Hollanda 1-1 yapınca benimde aklıma bu geldi ama başaramadı Hollanda.Ee nede olsa Geri Dönüşlerin Kralıyız..:D 1 turnuvaya 1 kral yeter..:p

ms1907
22.Haziran.2007, 21:28
Hollandalı olsam herhalde Guus Hiddink'e etmediğim küfür kalmazdı ama pek takmıyolar galiba bu durumu.

Sekopej
22.Haziran.2007, 21:33
Hiddink zaten turu geçersek ülkemde vatan haini ilan edileceğim ve ben vatan haini olmak istiyorum diye bir açıklama yapmıştı. Hollandalı olmasının avantajını çok iyi kullandı.

Hollanda iyi oynuyor diye ben de kupayı alabilir düşüncesindeydim ama son günlerde öyle çok gündeme geldi, mutlak favori gösterildi ki maçtan önce Rusya'nın yenmesini istiyordum. Ve maçın başlamasıyla da maçın tek hakimi Rusya oldu ve hakettiği galibiyeti aldı. Arshavin 2 maç oynadı 2 maçta da Rusya mükemmeldi.

Kupayı biz alamazsak Rusya'nın almasını isterim, Arshavin'in başına bir bela gelmezse finale de çıkacaklardır.

Ouzy
22.Haziran.2007, 21:38
Hiddink turu geçmek istemeseydi bile ortada taş gibi bir takım var, geçerlerdi bence.

eGowiCh
22.Haziran.2007, 21:38
Rusya-Türkiye finalini görmek isterim bir futbolsever olarak, gerçekten güzel bir final olur :)

Aykan19o3
23.Haziran.2007, 02:52
Rusya'ya helal olsun zoru başarmışlar. Arshavin kalitesini belli ediyor.

Ouzy
23.Haziran.2007, 03:00
Rusya şampiyonanın en genç takımı. Yaş ortalaması 23.5 falan galiba.

deniz.91
23.Haziran.2007, 03:07
Guus Hiddink işi biliyor gerçekten çok profesyonel bir adam.Eğer Fatih terim ayrılır naparsa keşke yerine Hiddink gelse

scar face
23.Haziran.2007, 03:46
Rusya ve Arshavin inanılmaz oynadı dün aksam.Pavlucenhko gibibir forvet her takımda olmalı.Portakallara top göstermediler...Bir ülkede hain bir ülkede kahraman Hiddink işte futbol böyle bir oyun...