PDA

View Full Version : Oyuncu Profili Özellikleri Rengi Değiştirme

furkanaksin
20.Haziran.2007, 05:53
Merhaba arkadaşlar ben bir konuda birşey soracaktım.

Bu sitedeki ddS 2 temasını kullanıyorum ancak oyuncu profilindeki özellikleri kırmızı göz yoruyor ve belli olmuyor (benim fikrim tabiki :) )

Bu renkleri değişmek için başka sitelerde bazı yamalar filan görmüştüm ama hiçbiri işe yaramadı bu sitede de aradım eğer önce verildiyse özür dilerim ama arayınca 20 sayfa sonuç çıktı. O yüzden sormaya karar verdim.

Oyuncu özellikleri rengini değiştirmek için ne yapmamız gerekiyor veya bir yamasını bilen/bulan varsa paylaşırsa sevinirim. :)

El Barto
20.Haziran.2007, 05:55
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=61215

Bu konuyu bir inceler misiniz?

furkanaksin
20.Haziran.2007, 05:58
Bakıyorum. Özür dilerim ama arama yapınca dediğim gibi sayfa çıktı o yüzden bakamadım ama bu konuyu inceliyorum sağolun.

Şimdi inceledim ancak benim demek istediğim o değil bir de zaten nereye atacağını yazmamış belgelerim/sports interactive/football manager 2008 dosyasına attım settingsi ama olmadı değişmedi.

benim demek istediğim farklı bir renk yapmak yani ? temanın kendi rengi değil

El Barto
20.Haziran.2007, 06:01
Konuyu inceleyip gerekenleri yaptıktan sonra sonucu bu konuya belirtirsen sevinirim.

Kolay gelsin.

furkanaksin
20.Haziran.2007, 06:07
Denedim.

Üstteki mesajı editlemiştim zaten. Benim demek istediğim temanın orjinal renkleri değil onları değiştirmek yani mesela mavi sarı filn yapmak. Temadakiler görünüyor ancak bu tema ile farklı renk yapmak istiyorum. Teşekkürler.

yugi
20.Haziran.2007, 06:11
Arkadaşım bende aynı şeyi düşünüyorum profil özellikleri hakkında.Biraz araştırırsan Bluestone diye bir tema var.O temayı indirip , skins klasörüne attıktan sonra Dds.2 temasınada etki ediyor.Profil özellikleri göze daha hoş geliyor.Ben durumu böyle düzeltmiştim.Oyuna girdikten sonra Yeni temayı yükle sonra Dds.2 yi tekrar yükle ve oyununu oyna.

Oyuna her girdiğinde ayarlara bir girip çıkacaksın.Öyle oluyor.

El Barto
20.Haziran.2007, 06:12
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=26581

Bu konuya bir göz atabilir misin? Kontrol ettim linkleride çalışıyor. Sanırım istediğin bu.

furkanaksin
20.Haziran.2007, 06:15
Bakıyorum.

FM 2007 için bu ama inceliyorum 2008e olur mu?

Evet istediğim tam olarak bu yani renkleri değiştirmek.

Burda makalesi varmış : http://www.turksportal.net/makale/fm/713/

Ancak burdaki bu dosya inmiyor : http://download.turksportal.net/download/other/colorcop.zip

El Barto
20.Haziran.2007, 06:17
rde o var değil mi? :)

Denemekte bir zarar olmaz sanırım bir dene istersen çünkü önerebileceğim son çözüm bu :)

furkanaksin
20.Haziran.2007, 06:24
Yüklemiyor yani. Ayrıca 2007 de .xml dosyası şeklinde fakat 2008de .fmf olduğu için o mesela datada settingse at demiş ama 2008 de settings.fmf dosyası var klasörü yok :(

El Barto
20.Haziran.2007, 06:26
Evet bende farkettim. Diğer arkadaşın dediğini yap belki bir çözümdür. Ancak başka bir yolu olup olmadığını bilmiyorum. Yardım eden çıkacaktır umarım.

furkanaksin
20.Haziran.2007, 10:36
Tamamdır yaptım. :)

İsteyenler için anlatayım..

Hangi skini kullanıyorsanız Belgelerim/Sports Interactive/Football Manager 2008/skins/ sonrasında skine giriyorsunuz settings klasöründe settings.xml yi veya fmcolors.xml yi wordpad veya not defteri yardımıyla açıyorsunuz.

<!-- profile attribute colours -->

ile başlayan kısımda

<colour name="low attribute" red="175" green="0" blue="0" alpha="100" />

<colour name="normal attribute" red="0" green="115" blue="0" alpha="150" />

<colour name="good attribute" red="0" green="100" blue="0" />

<colour name="excellent attribute" red="0" green="0" blue="145" />

<colour name="special attribute" red="0" green="100" blue="0" />

<colour name="attribute label" red="40" green="40" blue="40" />

<colour name="special attribute label" red="40" green="40" blue="40" />

gibi birşey görürsünüz orada

* "low attribute"=1 ile 5 arasındaki sayılar;
* "normal attribute"=6 ile 10 arasındaki sayılar;
* "good attribute"=11 ile 15 arasındaki sayılar;
* "excellent attribute"=16 ile 20 arasındaki sayılar

ifade eder.

Bize gerekli olan burada "red="xx" green="xx" blue="xx" dır.

*red=kırmızı,
*green=yeşil,
*blue=mavi.

*Buradaki sayılar ise (175,0,115 vs) renk kodlarıdır.

Bu renk kodlarını bulmak için paintte üstte renkler / renkleri düzenleden özel renk tanımlayı seçerek orda kırmızı mavi ve yeşile istediğimiz değeri girerek renkler elde edebiliriz.

Sonrasını canınız nasıl istiyosa ona göre kodlayabilirsiniz kodlama bittiğinde kaydedin ve cache dosyasını silmeniz yeterli...

El Barto
20.Haziran.2007, 16:00
Sorununun çözülmüş olmasına sevindim. Ayrıca bilgilendirdiğin içinde teşekkür ederiz. :)

Fıratcan Alçınkaya
20.Haziran.2007, 17:34
rehber oldu :p

furkanaksin
20.Haziran.2007, 21:53
Ne demek :) Benim gibi arkadaşlara yardımcı olur umarım :)