PDA

View Full Version : yonetımın oyuna el atması!!!

klasgs
22.Haziran.2007, 22:17
arkadaslar ajax takımını calıstırıyorum hersey cok ıyı gıderken fınansal acıdanda durumum ıyıken neri cardoza zaten bır cok oyuncu talıptı ben bu oyuncu satmıyor ve degeri artıyordu. 24 m. teklıf geldı ben kabul etmeyıp daha iyi bır paraya satmayı dusunurken yonetım el koyup teklıfı kendı kabul ettı cok sınır oldum bunu bır kac kez daha yaptılar ve fınansal acıdan problem olmamasına ragmen ne yapmam gerekıyor dusuk paralara satılan oyuncularımda oldu tavsıyenız varmı ?

El Barto
22.Haziran.2007, 22:21
Yapabileceğin birşey yok. Atıyorum 10M$'lık bir adama yaklaşık 2 katı gibi bir para önerildiinde yada bunun belli bir oranı yok yönetime cazip geldiğinde kabul ediyor. Yapabileceğin birşey yok bu konuyla ilgili. Yönetim onlar ister atarlar ister satarlar. :) Sen yenilerini bulmak zorundasın.

1myLikeToo
22.Haziran.2007, 22:31
oyunun gerçekçiliği burda zaten gerçekde teknik direktörler bazen yapamıyor satamıyor ama yönetim satılcak falan diyor güzel bi edit yani .

can777
22.Haziran.2007, 23:13
aslında bana göre gerçekçi bir özellik bir hatanın aksine ..

babba
23.Haziran.2007, 03:31
bu durum benimde basıma cok geldi o sekilde satılmasını istemedigim oyunculara *transfer durumundan* *tüm teklifleri reddet* dersen veya belli bir fiyat koyup o fiyatın altındakileri reddet dersen bu tür bi durumla karsılasmıyorsun en azından bu sekilde benim basıma hiç gelmedi

boran19_6886
23.Haziran.2007, 04:02
bu durum benimde basıma cok geldi o sekilde satılmasını istemedigim oyunculara *transfer durumundan* *tüm teklifleri reddet* dersen veya belli bir fiyat koyup o fiyatın altındakileri reddet dersen bu tür bi durumla karsılasmıyorsun en azından bu sekilde benim basıma hiç gelmedi

aynen :)__

carizzmafb
23.Haziran.2007, 04:12
sacmalıın danıskası bu yaa..arsenaldeyım butcem 2.9 milyar euro..transferede en az 300 milyon ayırıolar..ama 30 mılyonluk bı teklıf gelırse kıme olursa olsun kabul edıo baskan :S 2 tane oyuncuyu ole kaybedınce bnde takımın yıldızlarına tum teklıfleı reddet yaptım..ancak ole kurtarabılıosun :S

Fıratcan Alçınkaya
23.Haziran.2007, 04:33
darbe yapmış yönetim :n:

can777
23.Haziran.2007, 19:48
2.9 milyar euro mu ???

mgokalparslan
23.Haziran.2007, 20:44
sacmalıın danıskası bu yaa..arsenaldeyım butcem 2.9 milyar euro..transferede en az 300 milyon ayırıolar..ama 30 mılyonluk bı teklıf gelırse kıme olursa olsun kabul edıo baskan :S 2 tane oyuncuyu ole kaybedınce bnde takımın yıldızlarına tum teklıfleı reddet yaptım..ancak ole kurtarabılıosun :S

evet galiba oran gibi bir şey var oyunda.takımın değeri transfer bütçesi,hedefleri ve de oyuncuun deeri ne olursa olsun o dediğim oran (tahminimce oyuncunun değerinin 2 katı veya daha fazlası nakit para) olunca direk satıyorlar.

mesela manu veya madrid i seçtn çok zenginsin müthiş transfer büten var çok da iyi bir santrfor un var dünyanın açık ara farkla en iyisi.yani satınca yerine onun kalitesinde bulmak zor.değeri de 50 m euro diyelim.ona olası bir 90 ya da daha fazla bir teklif gelince hiç diğer takımın bütçesi,hedefi ,paraya ihtiyacını düşünmeden satıyorlar.

ayrıca farkettiğim başka bir olay da bir oyuncuyu mesela müthiş bir fiyata sattınız mesela 100 m euro.onu alan takım ertesi sezon hiç düşünmeden 35-40 a başka bir takıma satabiliyor.normalde o oyuncu için 35-40 mükemmel bir rakam olabilir ama böyle durumda satılması gerçekte imkansız gibi bir şey olurdu. bu da oyunun eksikliklerinden biri bence.

ugurkavas
23.Haziran.2007, 20:47
ya aynısı benımde basıma geldi. angulo ve piatti yi yıldız yapmıstım tatile gittim.tatil ayarlarını da kımseyı satma dedim.ama onalr piatti ve angloyu 15 e mn ytl ye satmıslar deli oldum

yunusgs
24.Haziran.2007, 05:03
Kötü bir olay ama malesef el atıyorlar fazla parayı görünce dayanamıyorlar.

hp-fm-gs
24.Haziran.2007, 05:22
75 milyon sterlin bütçem var ve dünyanın en zengin 2. takımıyım şu anda Juventus ile. Görün bakın ki 10 milyonluk futbolcuma 12.5 milyon teklif gelince yönetim hemen atladı olaya ve kabul etti. :confused:

klasgs
24.Haziran.2007, 10:22
Yorumlar ıcın sagolun arkadaslar. Bazı arkadaslar teklıfı reddet secenegını sec ve cok yuksek fıyat belırle demısler ama bunları zaten yapıyorum. bu teklıf gelmesını engellemıyor. Diyelim ki 70m belırledın futbolcu fiyatını 20m fıyat verıyorlar yonetım el atarak kabul edıyor. Bazı arkadaslar arsenalde ve juventus da bu durumla karsılastıgını soyluyorlar ayrıca en zengın 2. kulupmus cok sacma bence paraya herhangıbır ıhtıyacı olur kulubun kabul eder anlarım. Yonetımın teknık dırektore tam yetkı vermesı gerekır. Belki cok basitmis gibi gelebilir ama cok deger verdigin oyuncuyu ve cok yuksek bır fıyata satabılırım dedıgın oyuncu dusuk ucretle gıdınce koyuyor sagolun yınede arkadaslar

Oghuse
24.Haziran.2007, 10:29
Oyuncunun satışını engellemek istiyorsan cazip bir kontrat teklifi götürebilirsin..

carizzmafb
24.Haziran.2007, 10:31
2.9 milyar euro mu ???

eed arkadasım..garıp geldı galba..ama yalan solemıorum..hılede yok..arsenal oyunda cok gelısıo bıde bn oyunu yenı actıımda 2 sezonda 100 den fsla oyuncu aldım..max yas 16..hepsıde yıldız olabılıcek oyuncular sora bunlar gelısınce bıcogunu sattım..nerdeyse 900 mılyon euroluk transfer parası geldı..bununda butceye buyuk katkısı vr..

mgokalparslan
24.Haziran.2007, 17:55
eed arkadasım..garıp geldı galba..ama yalan solemıorum..hılede yok..arsenal oyunda cok gelısıo bıde bn oyunu yenı actıımda 2 sezonda 100 den fsla oyuncu aldım..max yas 16..hepsıde yıldız olabılıcek oyuncular sora bunlar gelısınce bıcogunu sattım..nerdeyse 900 mılyon euroluk transfer parası geldı..bununda butceye buyuk katkısı vr..

evet takımın değerini oyuncu satarak ve başarılarla artırıyorsunuz.ancak en fazla 2.9 milyar euro oluyor ondan sonraki kazandığınız parayı youth investment veya reserve investment diye geleceğe yatırım ve araştırma yapıyorlar.

quarizmam
24.Haziran.2007, 17:59
bunun engellemek için tek etkili yol var bence oyuncunun transfer durumuna girip değerini en küçük miktara hatta 0'a getireceksin gelen teklifler çok cüzi oluyor (bazı arkadaşlar galiba dalgınlıkla tam terini söylemişler).

bir de böyle durumda hemen oyuncumu çok minik bir ücretle takımlara öneriyorum ve tüm teklifleri kabul ediyorum sonra da anlaşma aşamasında iptal ediyorum. bu yöntem %99 tutuyor. ee oyuncu başkanın kabul ettiği kulubü giderse de en son kayıtlı oyundan tekrar başla:)

mgokalparslan
24.Haziran.2007, 18:17
bunun engellemek için tek etkili yol var bence oyuncunun transfer durumuna girip değerini en küçük miktara hatta 0'a getireceksin gelen teklifler çok cüzi oluyor (bazı arkadaşlar galiba dalgınlıkla tam terini söylemişler).

bir de böyle durumda hemen oyuncumu çok minik bir ücretle takımlara öneriyorum ve tüm teklifleri kabul ediyorum sonra da anlaşma aşamasında iptal ediyorum. bu yöntem %99 tutuyor. ee oyuncu başkanın kabul ettiği kulubü giderse de en son kayıtlı oyundan tekrar başla:)

yalnız şöyle bir durum da olabiliyor:

1.orta halli bir kulüp olduğunuz için büyük takımlardan teklif gelince direk gitme istiyorlar ve transfer request verip sözleşme yenilemiyorlar.hatta gitmesine izin verilmeyince medyaya demeç veriyorlar.

2.kulüple çok başarı yakalayınca sizden daha aşağı durumda olan ama yine iyi olan kulüpler isteyince wants a new challenge gibi durumlar olup 1.maddedeki gibi olaylar olabiliyor.

SilentForce
24.Haziran.2007, 18:48
Ben oyunda dahi olsa katlanamıyorum böyle şeylere direk istifa et :D

dberksu
24.Haziran.2007, 20:41
aslında bence cazib gelmesiyle ilgili yönetime bu konu bence iyi bir düşünce mesela yönetim şöle düşünüyor bu konuda: özetlersek Bu oyuncuya bu teklif birdaha gelmesse!!!

gencerker
24.Haziran.2007, 20:55
Bence yönetime söz geçiremiyorsun biraz daha tecrübe edinirsen düzelebilir belki
Çünkü ben 3-4M'lik değeri olan oyuncuma 50M lik teklif geldiğinde reddetmeme rağmen yönetim hiç işime karışmadı

dberksu
24.Haziran.2007, 21:08
Bence yönetime söz geçiremiyorsun biraz daha tecrübe edinirsen düzelebilir belki
Çünkü ben 3-4M'lik değeri olan oyuncuma 50M lik teklif geldiğinde reddetmeme rağmen yönetim hiç işime karışmadı

Bana diyorsan ben BJK ile oynuyorum senem 2010 Vaart'ı getirdim ve kulübün işine karışma 14 finansal kontrol ise 13 ve oyuncularıma 30 m civarına kadar reddete biliyorum.

klasgs
24.Haziran.2007, 21:55
yalnız şöyle bir durum da olabiliyor:

1.orta halli bir kulüp olduğunuz için büyük takımlardan teklif gelince direk gitme istiyorlar ve transfer request verip sözleşme yenilemiyorlar.hatta gitmesine izin verilmeyince medyaya demeç veriyorlar.

2.kulüple çok başarı yakalayınca sizden daha aşağı durumda olan ama yine iyi olan kulüpler isteyince wants a new challenge gibi durumlar olup 1.maddedeki gibi olaylar olabiliyor. aynen katılıyorum arkadasa zaten oynadıgım kulupte ajax orta hallı kulup bu sefer fıyatı 0 belırleyıp tam oyuncu transfer asamasındayken ıptal edersem oyuncudan ondan sonra ne verım alabılırsın ne kontrat yenıler buyuk kulube transfer olmak ıstıyorum der. 2 bılınmeyenlı denklem olmus durumda yani :icon_smile:
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:

Ben oyunda dahi olsa katlanamıyorum böyle şeylere direk istifa et :D dogru arkadasım en kolay yol bu sanırım ınsanın zoruna gıdıyor ayrıca bazı arkadaslar tecrube edın demıs ama uefa kupası ve 2 lıg sampıyonlugum var daha nasıl tecrube edıncem ve ısıme karısmıyacak yonetım bılemıyorum :0:

ereno
25.Haziran.2007, 06:17
Bence Oyuncuya Kontrat Gotururken serbest kalma maddesine saglam fiyat bic

klasgs
25.Haziran.2007, 10:21
Bence Oyuncuya Kontrat Gotururken serbest kalma maddesine saglam fiyat bic sagol arkadasım denerım ins cozum olur cunku oyuncu gıtmek ıstemıyor yonetım el koyup satıyor

klasgs
02.Temmuz.2007, 05:51
yok ya cok sacma care bulamıyorum resmen oyundan sogutuyor yonetımın el atıp oyuncuyu satması ayrıca komik rakamlara satılıyor.

thebayezid
30.Temmuz.2007, 00:37
var cozumu cok ii takıma cok dusuk hatta 0 lira oner
mesela real madrid
sora oyuncu real madride gitmek isteyecektir en son da yonetim deilde sen kabul eettigin icin soracaklar sana imza atsınmı diye sen reddedeceksin ve diger tum teklifler dusecek oyuncu sende kalacak transfer doneminin bitmesine zaman varsa delay i secip hafta hafta atlatın iptal edince onlar tekrar onerin transfer donemini bitirin onlarda vazgecer

------------------------------------------------
NASIL? MANTIKLI DEİL Mİ

cemir05
30.Temmuz.2007, 03:49
evet takımın değerini oyuncu satarak ve başarılarla artırıyorsunuz.ancak en fazla 2.9 milyar euro oluyor ondan sonraki kazandığınız parayı youth investment veya reserve investment diye geleceğe yatırım ve araştırma yapıyorlar.

parayı değerlendirme nasıl oluyor. açıklarmısın. daha ilk kez duydum...

juanov
31.Temmuz.2007, 22:32
para milyar dolarları geçince artık klüp parayı biriktirmeyip yatırım yapmaya karar veriyor olay bu.

Selman Ozturk
01.Ağustos.2007, 01:38
Oyuncunun Transfer Durumu ekranindan oyuncu degerini yuksek bir rakam olarak belirtirsen yonetim bundan asagi teklifleri genelde kabul etmeyecektir. Misalen bir oyuncunun degerini 30 milyon olarak belirlersen yonetim 25 ve uzeri teklifleri kabul edecektir.Ancak ayni oyuncunun degerini 45-50 arasi belirlersen yonetim benzer teklifte karari sana birakacaktir...

dead game
02.Ağustos.2007, 01:13
psv de asiati ile afellay yı 15 mn ye satmak zorunda kaldım .... çok kötü:icon_cry::icon_cry::icon_cry:

umut_celik_89
05.Ağustos.2007, 00:55
ben de arda yı 30 milyona satmıstım çok da iyi oynamıyodu başkan da lyonun teklifini kabul etti ama galiba set transfer statusten ayarlayabiliyoruz

iboaydo
30.Ağustos.2007, 10:41
namussuzlar yetiştirdiğim oyuncuyu 19 milyon euroya satmaya kalktılar bende sinirlendim bedavaya verdim baska takımlara bana bıraksalardı enaz 58 milyon euraya satardım ya bu iş çok sinir bi durum

serwan
30.Ağustos.2007, 18:45
gerçekçi bir durum olsa da eksik yapılmış.yönetim böyle bir hareket yaptığında biz de tepkimizi gösterebilmeliyiz.en azından basına açıklama yapıp,hedeflerimizi gerçekleştirmek için bu oyuncuya ihtiyacımız vardı,sorumluluk tamamen yönetimindir gibi açıklamalar yapmalıyız.taraftar yönetime baskı yapmalı.
mesela bjk yönetimi nihat ı sattığında daum(yanlış hatırlamıyorsam) onu satmak şampiyonluğu satmak demektir gibi bi açıklama yapmıştı.beşiktaş ilk devreyi namağlup kapatmış takım gayet iyi gidiyorken şampiyonluktan olmuştu.ve ben taraftar olarak yönetime çok kızmıştım.
gerektiğinde ultimatom bile verebilmeliyiz.o giderse ben de giderim demeliyiz.adam transferin bitmesine 2 gün kala takımın en iyi adamını para için satıyor.yerini dolduramıyoruz doğal olarak.sonra 2 kötü sonuç alınca yönetim mutlu değil oluyo.
yönetimi satışta uyarabilmeli,buna rağmen satarlarsa kötü performans sonrası yönetim memnun olmadığında hatırlatmalıyız.

C h A o S
30.Ağustos.2007, 19:08
Bence yönetim el atmasın.Oyuncuyu istediğimiz zaman biz satalım.Zaten sattığımızda fiyatınının üstünde yani çok pahalıya satarız.Yönetimin sattığı oyuncuyu ben 1-2 sene sonra daha pahalıya satabilirim.Yönetim düşünsün bunları.:)

kaiserkaan
30.Ağustos.2007, 20:28
ben yonetimin takima arada bi el atmasindan memnunum gercekcilik katmis

cemre29
30.Ağustos.2007, 21:11
Bunun cagresi takım oyuncuya teklif yaptı mı sende oyuncuya sözlesme öner ancak böyle tutabiliyorsun oyuncuyu takımda

cemir05
30.Ağustos.2007, 22:02

arkadaşalr öyle bir şey yapmayın. nedeni ise şu. mesela juventus sizin bir adamınıza teklif verdi. ve sizde onu reddettiğiniz zaman adamınız mutsuz oluyor. aynı şey real amdrid, milan gibi takımalrdada oluyor. yada şöyle diyeyim. popülerliği sizin yönettiğiniz takımdan fazla olan her takım için oluyor.. sakın *tüm teklifleir reddet* yapmayın.. sadece fiyatı belirleyin. eger adamı satmak istemiyorsanız öneri veya teklif gelince 100mn isteyin. böylece kulüp vazgeçecek ve futbolcuda üzülmeyecektir. :D

ben bu şekilde yapmayı carlos vela gibi bir adamı kaybettiktne sonra anladım. o zamana kadar da zaten iş işten geçti ve 199 PA'sı olan bri carlos vela'yı elden çıkartmak zorunda kalmıştım.:D

bangbangstar88
30.Ağustos.2007, 22:04
Bence Oyuncuya Kontrat Gotururken serbest kalma maddesine saglam fiyat bic

ben gelecek vadeden her oyuncuya serbest kalma maddesinde en yüksek fiyat neyse onu biçiyorum söleşmede bulunsun saten çok iyi bi oyuncuysa serbest bırakma gibi sorunun olmas hemde yönetim pek fazla karışamıyo...

Flawless Victory
30.Ağustos.2007, 22:17
Sözleşme imzalarken minimum transfer bedelini yüksek tutarsan olmaz.

isimsiz
31.Ağustos.2007, 21:12
bende appiah a ve maldonadoyu göndermiştim geçmiş kariyerlerimde ve yerine taktik icabı bir tane DMC yetiyor du bana yedek olarakta selcugu kullanıcaktım nuri sahin i almıstım baktım yönetim yetersiz buldu gittiler trasnfer girişimine dengesiz herifler arjantinden manyak bi adama teklif gönderdiler klübü kbl etti ben istememe rağmen bunlar halletti bende kariyeri sildim hemen

yönetimse yönetim parasını versin ben bulurum en kralını

kaandemirkaya
29.Eylül.2007, 04:29
yönetim işine geleni satıyo para ne de olsa ama oyuncu alamadığımız zaman da kötü sonuçlarda hemen ınsecure oluyosunuz bu saçmalık değil mi o zmn elindeki en iyi oyuncuyu satarken teknik direktörle ortk yapması lazım karar beraber verilmeli nasıl ültimatom veriolar ya onun gib bişi çıkabilir mesela satalım mı satmıyalım mı gibi

salomondiaz
13.Aralık.2007, 23:16
Bu durumda yapabileceğin tek şey var =>Oyuncuna teklif geldi ve başkanın senden habersiz teklifi kabul etti bu durumda oyuncuna hemen yeni bi sözleşme önermen gerekiyor tabii maaşını biras artıracaksın ve ayrıca oyuncunun senin takımından ayrılmaya gönülsüz olması lazım eğer bu şekilde yaparsan hiçbir yere gitmezzz...

Hicfarketmez
02.Mart.2008, 17:05
bende de 8 milyon £ para vardı.rooneyi sattım 41 milyon £ ya.
bi baktım 23 milyon £ olmus transferdeki para.
30milyonu £ kulup cukkaladı...
o paralar haram olsun.. ne hayallerim vardı..forvetsiz kaldım...ama ligde kötü konumda oluncada nie kötü gidioz demesinler bana...paraları çar çur ediolar ...
şaka maka bi tarafa bu kulupün el koyması bu konuda fazla iyi değil :S
3,5 milyon alırda bu kadar 30 milyon almaması lazım :S

Kagmayan
13.Haziran.2009, 13:53
gerçekçi bir durum olsa da eksik yapılmış.yönetim böyle bir hareket yaptığında biz de tepkimizi gösterebilmeliyiz.en azından basına açıklama yapıp,hedeflerimizi gerçekleştirmek için bu oyuncuya ihtiyacımız vardı,sorumluluk tamamen yönetimindir gibi açıklamalar yapmalıyız.taraftar yönetime baskı yapmalı.
mesela bjk yönetimi nihat ı sattığında daum(yanlış hatırlamıyorsam) onu satmak şampiyonluğu satmak demektir gibi bi açıklama yapmıştı.beşiktaş ilk devreyi namağlup kapatmış takım gayet iyi gidiyorken şampiyonluktan olmuştu.ve ben taraftar olarak yönetime çok kızmıştım.
gerektiğinde ultimatom bile verebilmeliyiz.o giderse ben de giderim demeliyiz.adam transferin bitmesine 2 gün kala takımın en iyi adamını para için satıyor.yerini dolduramıyoruz doğal olarak.sonra 2 kötü sonuç alınca yönetim mutlu değil oluyo.
yönetimi satışta uyarabilmeli,buna rağmen satarlarsa kötü performans sonrası yönetim memnun olmadığında hatırlatmalıyız.
Çok doğru çoooooook...:icon_confused:

onurcankan
15.Haziran.2009, 15:08
bu oLayın oLması daha ii benmde başıma qeldi o oyuncunun yerine maliyeti düşük qenc oyuncu aLıorm oyunun tadı burda cıkıo

saktar55
30.Haziran.2009, 23:50
Birkeresinde Andy Johnson'a astronomik bir teklif gelmişti.Ancak benden önce yönetim kabul etmişti ama Andy takımı bırakmamıştı.