PDA

View Full Version : Fatih Terim'in Büyük Sırrı

DisCo
23.Haziran.2007, 21:03
Tarihi maça baştan sona şahitlik etti. Fatih Terim'in büyük sırrı Sevilay Yükselir'in gözünden kaçmadı.

Türk Milli Takımını yarı finale taşıyan Hırvatistan – Türkiye maçının yedek kulübesinden ilginç bir enstantane ortaya çıktı. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, tüm Türkiye’nin kalbini hoplatan maça şahitlik etti. Teknik Direktör Fatih Terim, Atatürk’ün çerçeveli posterini tüm maç boyunca yedek kulübesinde muhafaza ederek O’ndan güç aldı.

Türkiye Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim’in büyük sırrını Haberturk.com’dan gazeteci Sevilay Yükselir ortaya çıkardı. Euro 2008’de Türkiye’yi yarı finale taşıyan Terim’in, Hırvatistan – Türkiye maçı boyunca Atatürk’ün varlığından güç aldığı anlaşıldı. Yedek kulübesinde Atatürk’ün çerçeveli bir posteri ile Terim’in fotoğrafı ilginç bir görüntü yarattı.

Fatih Terim'in yakın çevresi Atatürk posterini bizzat kendisinin istediğini söylüyor ancak posterin yerde durması da eleştirileri beraberinde getirecek görünüyor.

http://www.haberturk.com/galeriler/81764/1_k.jpg

http://www.haberturk.com/galeriler/81764/2_k.jpg

sitte
23.Haziran.2007, 21:11
Evet bunu bende gördüm hatta evdekilere bile dedim .Taii resmin orda olmasına üzüldüm.Resim olması güzel ama orda olması kötü...

Fernando Gago
23.Haziran.2007, 21:51
Daha iyi bir yer bulamamışlar mı ?

Redrum
23.Haziran.2007, 21:53
Bu resmi sadece bu maçta, yada sadece bu turnuvada mı getirmiş kulübeye onu merak ettim?

anilton
23.Haziran.2007, 22:49
Adamın yaptığı şeyi övmek yerine daha iyi yer bulamamışlar mı diyosunuz.Ne yapsalardı?Stada asacak halleri yok ya....

Fernando Gago
23.Haziran.2007, 22:52
Adamın yaptığı şeyi övmek yerine daha iyi yer bulamamışlar mı diyosunuz.Ne yapsalardı?Stada asacak halleri yok ya....

Yerde mi olması gerekiyordu ? Yinede güzel bir olay ama bazı şeylere daha özen göstermeliyiz bu da onlardan biri Yabancı bir spiker yada bir futbolsever bu görüntüyü görse ne derdi acaba ?

hp-fm-gs
23.Haziran.2007, 22:54

Katılıyorum.

PesimiSTyLa
23.Haziran.2007, 23:18
Bu adam kupayı getirse de yaranamaz zaten bazılarına :)

anilton
23.Haziran.2007, 23:23
Yerde mi olması gerekiyordu ? Yinede güzel bir olay ama bazı şeylere daha özen göstermeliyiz bu da onlardan biri Yabancı bir spiker yada bir futbolsever bu görüntüyü görse ne derdi acaba ?

Ne diyeceklerdi,helal olsun derlerdi.Terim'in Atasına olan bağlılığına hayran olurlardı.Kendi t.direktörlerini eleştirirlerdi,neden böyle bir şeyi düşünmedikleri için...

Bende Helal Olsun diyorum...

deniz.91
23.Haziran.2007, 23:31
Helal olsun Fatih terime güzel bir olay gerçekten bazılar koyacak yermi yok demiş daha ne yapsın çiviyle yedek kulubesine asacak hali yokya

anilton
24.Haziran.2007, 18:42
İşte olayın aslı;

Hırvatistan maçı sırasında Milli Takım yedek kulübesinde koltukların altında bir Atatürk fotoğrafının durması medyada tartışmalara yol açmıştı.

İşte bu tartışmalara son nokta A Milli Takım İdari Sorumlusu Şükrü Hanedar'dan geldi. İşte Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yayınlanan açıklama:

"Bir internet sitesinde bugün çıkan haber ve ardından medyada yoğunlaşan spekülasyonlar üzerine A Milli Takım İdari Sorumlusu Şükrü Hanedar bir açıklama yaptı. Hanedar'ın açıklaması şöyle:

"Hırvatistan'la oynadığımız çeyrek final maçında televizyon görüntülerinden alınan bir karenin internette haber haline getirilmesi ve gündemde üst sıralara çıkmasıyla birlikte yanlış anlaşılmalara yol açmamak için bu açıklamayı yapma gereğini duydum. Söz konusu karede görülen Atatürk fotoğrafı, uzun zamandır kullandığım ve her zaman kolumun altında olan dosyanın kapağıdır. Bu dosya, diğer maçlarda olduğu gibi Hırvatistan maçında da yanımdaydı elbette... Ancak görüntünün ekrana yansıdığı anda, muhtemelen bir oyuncu değişikliğine hazırlandığımız ve ayağa kalkmak üzere olduğum için dosyayı oturduğum koltuğun yanına bırakmışım. Daima elimin altında olan kişisel bir eşyanın, o an tesadüfen bırakıldığı yer üzerine yapılan spekülasyonlar ve bunun, teknik direktörümüz Fatih Terim'le, Milli Takım'ın başarısıyla ilintilendirilme çabaları beni gerçekten çok şaşırttı. UEFA kuralları gereği, Avrupa Şampiyonası'na katılan hiçbir takım yedek kulübesine özel bir işaret, logo, fotoğraf vb asamaz, herhangi bir mesaj veremez. Olay, bana ait kişisel bir eşyanın o anda görüntüye gelmesi ve durumun yanlış yorumlanmasından ibaret. Haberi yapan medya mensupları, gazeteciliğin gereklerini yerine getirerek, fotoğrafın gerçekte ne olduğunu ve neden orada olduğunu bana sorsalar böyle bir açıklamaya gerek kalmazdı. Avrupa Şampiyonası'nda Milli Takımımızın oynayacağı çok önemli bir maç arefesinde bu tip tartışmaları son derece yersiz ve anlamsız buluyorum. Saygılarımla..."

Defuser
25.Haziran.2007, 01:27
Eh, helal olsun basınımıza işte. Bir kez daha yalancı çıktılar.