PDA

View Full Version : Forumda bahsedilen oyuncuların yarısı benim oyunda yok!

Redrum
24.Haziran.2007, 00:53
Ligler: TÜrkiye- İngiltere
Database: Large
Version: 8.0.2
Arkadaşlar oyuncu platformunda bahsedilen ve -oraya yazıldığına göre- regen olmayan oyuncuların yarısı bile benim oyunumda çıkmıyor. Quick search de, kulubün knowledge'ıyla alakası olmaması lazım. Örneğin Mika Aaritalo bile çıkmıyor. Ne yapmam lazım?

burak434
24.Haziran.2007, 01:12
Diğerleri için birşey diyemicem ama Mika Aaritalo 8.0.2'de Finlandiya Ligi açılmadığı sürece çıkmıyor.

yunusgs
24.Haziran.2007, 05:02
Oyuncuların oynadıkları ligleri açmadıkça çıkmaz.

Redrum
24.Haziran.2007, 05:50
oho kardeş öyle şey mi olur yahu. Forumda şililisinden tutun da, burkina faso'lu oyuncu bile var.. olmaz ki çok tıkanır oyun..

1myLikeToo
24.Haziran.2007, 07:19
aynen yok ama ben gs olmştm sadece türkiyeyi sçmştm 8.0 da oyun yeni çkmştı mikayı blmştm o adamı almştm awrupa kralıydı hatta 8.02 den kaynaklanabilir?

klasgs
24.Haziran.2007, 10:27
database large olması tamam etken tamamen alakalı olan dıger lıglerı secmemenle alakalı bende 10 lıg acık durumda oynanabılır lıg sadece 1 tane ve butun yazılan oyuncular bende cıkıyor tek tuk cıkmayan var onlarda lıgın secılmemıs olmamasıyla alakalı olabılır. Sorun bu sekılde cozulmus olacaktır.

dberksu
24.Haziran.2007, 20:51
Database'yi large yap en önemli 6-7 ligi aç.Hepsini bulursun.

bySilver
24.Haziran.2007, 20:53
Huge database de cıkıyor hepsi :)

Sitede var..

Redrum
24.Haziran.2007, 21:02
Huge database mi? Yok öyle bişey:S

Oghuse
24.Haziran.2007, 21:18
Huge database mi? Yok öyle bişey:S

Huge DB'i bir dosya değiştirerek yapıyorsun..O dosya sitede var..

Redrum
24.Haziran.2007, 21:27
Link vermeniz mümkün mü acaba?

Oghuse
24.Haziran.2007, 21:36
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=52610&highlight=huge
işte burda..

leonXxX
26.Haziran.2007, 21:44
bende her oyunda bakıyorum ama bir türlü CEYHUN GÜLSELAM ı bulamıyorum

Her026
26.Haziran.2007, 22:09
O eklenmemiş oyuna sanırım.

bySilver
27.Haziran.2007, 01:51

Ceyhun GüLseLam datada yok . :)

darect
27.Haziran.2007, 08:52
Bi sorum olcak benim pc eski çok lig açtığımda kasıo ama oynanabilirliğini kaldırsam arjantin brezilyayı vs. vs. açsam gene bu kdar kasarmı?

SAİT71
28.Haziran.2007, 08:55
Sanırsam kasar yine de.. Çünkü maç günleri o liglerin maçlarını da oynuyor.

Oghuse
28.Haziran.2007, 08:57
Sanırsam kasar yine de.. Çünkü maç günleri o liglerin maçlarını da oynuyor.

Ama maç raporu üretmiyor sadece skor üretiyor.Açık olması kadar kasmaz..

UlquioRRa
28.Haziran.2007, 09:02
Football Manager oyununda editör kullanmadan oyunda bazı değişiklikler ve özelleştirmeler yapabilirsiniz. Bu özel komutları aşağıda detaylı olarak açıklayacağım.

DDT Komutları

DDT Dosyaları, yeni bir oyuna başlarken oyunun yükleyeceği oyuncu sayısını belirlemenizi sağlar ve Small, Normal, Large gibi veritabanı büyüklüğü seçimlerinden daha fazla oyuncuyu yüklemenizi sağlar.

Örneğin diyelim ki Large veritabanı kullanıyorsunuz ancak oyun yeterince Kazak ve Gürcü oyuncuyu yüklemiyor. Bu nedenle de Kazakistan veya Gürcistan milli takımlarını yönetemiyorsunuz. Bu sorunu çözmek için herhangi bir txt dosyasının içine:

"RETAIN_NATION_PLAYERS" "Kazakhstan"
"RETAIN_NATION_PLAYERS" "Georgia"

yazmanız ve bu dosyayı \Football Manager 2007\data\db\702\edt\ klasörü içine <isim>.ddt şeklinde kayıt etmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede 7.0.2 yaması ile gelen veritabanını kullandığınız zaman veritabanında bulunan Kazakistan ve Gürcistan vatandaşı oyuncuların hepsı yeni açtığınız oyunda yüklenecektir.

DDT dosyalarında kullanabileceğiniz ikinci bir komut bir ülkenin vatandaşı oyuncuları yüklemek yerine, belli bir takımın oyuncularının hepsini yükler. Örneğin Şili ligini yüklemek istemiyorsunuz ancak bu ligde beğendiğiniz bir oyuncu var ve herhangi bir veritabanı büyüklüğünde bu oyuncu yüklenmiyor.

Bu sorunu çözmek için DDT dosyanıza:

"RETAIN_PLAYERS" "Colo Colo"

yazarak Colo Colo takımında oynayan bütün oyuncuların yeni açtığınız bir oyunda yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Tabii ne kadar fazla oyuncu yüklerseniz, oyununuzun o kadar yavaşlayacağını göz önünde tutmayı unutmayınız.

Ayrıca DDT dosyaları yaratırken özellikle bu dosyaları yaratmak için hazırlanmış bir program olan DDT Generator programını http://nerazzurri.net/ adresinden indirebilirsiniz. (Ne yazık ki Türkçesi yok ancak kullanımı basit bir program.)

Sanırsam bu işini görür.

SAİT71
28.Haziran.2007, 09:05
Zaten hepsine rapor felan üretse bilgisayar çöker :D Ama yanılmıyorsam golleri izleyebiliyoruz. Ha birde belli bir zaman geçtikten sonra eski maçlarının istatistiklerine bakamıyoruz. Sadece fikstürde skor yazıyor tıklayınca hiç bir ekran gelmiyor. Son bi kaç maçına bakabiliyoruz diğerlerinin. Bence açıkken kastığı gibi kasmasa da çok lig açtımmı görünür de olsa kasar düşüncesindeyim :)

Benim işlemcide bi sorun var. Fan mı bozuktur nedir işlem yapacağı zaman makina kapanıyor. Mesela bir maça gireceğim zaman kapanıyor. Başlarken CPU temparature diye hata geliyor. Offf

juanov
29.Haziran.2007, 07:59
Zaten hepsine rapor felan üretse bilgisayar çöker :D Ama yanılmıyorsam golleri izleyebiliyoruz. Ha birde belli bir zaman geçtikten sonra eski maçlarının istatistiklerine bakamıyoruz. Sadece fikstürde skor yazıyor tıklayınca hiç bir ekran gelmiyor. Son bi kaç maçına bakabiliyoruz diğerlerinin. Bence açıkken kastığı gibi kasmasa da çok lig açtımmı görünür de olsa kasar düşüncesindeyim :)

Benim işlemcide bi sorun var. Fan mı bozuktur nedir işlem yapacağı zaman makina kapanıyor. Mesela bir maça gireceğim zaman kapanıyor. Başlarken CPU temparature diye hata geliyor. Offf

bizim arkadaşın da böyle bir sorunu vardı kasanın kapağını açık bırakıyormuş düzelmiş en azından o öyle söylüyor doğrudur muhtemelen.bu işlemcinin fazla ısınmasından kaynaklanan bir sorun işlemcin ne kadar gelişmişse o kadar iyi bir fan gerekiyor ve fm de özellikle oyunu kurarken işlemci çok ısınıyor.bazı programlarla işlemcinin ısısına bakabiliyorsun ama burda program ismi vermek yasak mı bilmiyorum o programlarla da bakabilirsin ama tabi ısınmasını engellemez