PDA

View Full Version : İnsanı bezdiren hamachi problemi

kluivert812
24.Haziran.2007, 20:48
Konuyu yanlış yere açtıysam da anlayış gösterin lütfen (bilgisayar/donanım kısmına da açtım) çünkü artık bıktım usandım yardım edebilecek biri varsa çok makbule geçecek. Hamachi bende en son update mesajı geldiğinde update dedim ve bi hata verdi there was an error falan diye. update etmedi. ben de hamachiyi kaldırdım bilgisayardan yeniden baştan yüklemek için. fakat o zamandan beri yükleyemiyorum hamachiyi yeniden. setup has failed şeklinde bir hata veriyor. nerden yüklersem yükliym aynı hata yani indirdiğim yerlerde değil problem heralde. hatanın çözümünü internetin altını üstüne getirdim heryerde aradım ama bulamadım henüz. birkaç çözüm buldum onlar da benim bilgisayarda işlemedi. hamachiyle ilgili ne varsa sildim bilgisayardan yani hamachiyle tanışmadan önce bilgisayar nasılsa öyle, ama sıfırdan hamachi yüklemiyor bilgisayar, inanılacak gibi değil. inanılmaz derecede sinirlendiriyor bu durum beni çok anlamsız çünkü. yardım edebilecek bir hayırsever çözerse bu durumu çok makbule geçer. msn'im de [email protected] yardımları bekliyorum lütfen online fm oynayamamak nasıl bir duygu bilirsiniz elbette. şimdiden teşekkürler.

DisCo
24.Haziran.2007, 21:11
Hamachi'yi bilgisayardan kaldırdıysanız, Başlat ardından Çalşıtır'a tıklayın. Açılan kısıma regedit yazıp enterlayın. Bu kısımda ctrl+f kombinasyonu sayesinde Hamachi kelimesini aratın. Bulduğunuz herşeyi silin. Tahminimce hala bazı dosyalar silinmemiştir. Tamamen temizledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve hamachi'yi kurmayı deneyin.

kluivert812
24.Haziran.2007, 21:23
dediğini yaptım orda bi hamachi klasörü buldu içinde de birsürü şey vardı o hamachi klasörünü komple sildim şmdi bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar deneyeceğim umarım düzelir teşekkürler.. peki hamachiyi nerden indireyim farketmez heralde?
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
netice yine aynı yine de teşekkürler. inanılmaz bişey ya bundan daha saçma bişey görmedim bilgisayar konusunda. yani bi çözümü olması lazım son derece anlamsız bi durum çözüm bekliyorum umutsuzca.. ss de koyamıyorum eklenti ekleden iki türlü de koymuyor o da neden onu da anlamadım aksilikler üstüste gelir hesaabı heralde. ama hata bilinen bişeydir heralde bilmiyorum ss lazım mı ama..
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
var mıdır yardımcı olabilecek?

DisCo
25.Haziran.2007, 00:16
Hamachi ile ilgili tüm dosyaları sildikten sonra aşağıdaki keyleri silip denermisiniz. Burayada Başlat - Çalıştır kısmından giriyorsunuz. Çalıştır kısmına regedit yazmanız yeterlidir.

-HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Applied Networking registry key ini silin
-HKEY_CURRENT_USER\Software\Applied Networking registry key ini silin

Bu şekilde de olmazsa hata sslerini bırakırsanız iyi olur.

kluivert812
02.Temmuz.2007, 20:24
maalesef bu şekilde de olmadı.
ss koyamıyorum bilgisayardan koymuyor anlamıyorum imageshackten de invalid url diye bi hata verdi pencerede...
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
http://img368.imageshack.us/my.php?image=hamachiakturksportalpa0.jpg
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
burdan görülüyo heralde dimi?