PDA

View Full Version : Gol attıktan sonra gol yeme hastalığı

Redrum
24.Haziran.2007, 20:51
Fm 2008de sürekli başımdaki bir hastalık. Gol attıktan sonra time wasting'i artırıyor ve mentality'i de hafif düşürüyorum. Rizespor'u yönetmekteyim. 2-0 önde olduğum maçta bile 3-2 yenildiğimi biliyorum. Ne yapmam lazım, önerileriniz neler? Şimdiden teşekkürler..

dberksu
24.Haziran.2007, 20:53
Emin değilim ama eski taktik ile devam et.Ama kesinlikle mentalityi azaltma

bySilver
24.Haziran.2007, 20:54
Mentality i eLLediğin zaman oyun düzeni bozuLuyor pasLarı kısa, aLanı dar, time wasting i sondan 2 yaptıgın zaman maç senindir ;;)

gencerker
24.Haziran.2007, 21:00
Alan daraltma, sıkı markaj gibi komutları da aktif etmeyi dene belki yararlı olur

Redrum
24.Haziran.2007, 21:04
Tamam arkadaşlar önerilerinizi uygulayacağım..

DisCo
24.Haziran.2007, 21:04
Şimdi Fm'de yer alan bir durum aslında bu işin kaynağını oluşturuyor. Siz taktiklerde değişiklik yaptığınızı söylüyorsunuz. Ancak değişiklik yapmayan arkadaşlarımızda gol attıkları maçlarda problem yaşıyorlar. Dahada açarsam bir maçta 2 veya 3 farkı yakalarsanız takımınız kendiliğinden savunma yapmaya başlıyor. Geriye yaslanıyor ve buda gol yemenize neden oluyor. OYsa siz 2. yarı fark olacağını düşünürken birden maç beraberliğe geliyor bazen yenilginizle sonuçlanıyor yada stress içinde maçı kazanıyorsunuz.

Şimdi bu durumu sizin Rize kariyerinize uyarladığımızda zaten elimizde böyle bir hastalık varken birde Rize gibi mütevazi olan bir takımın farkı yakaladıktan sonra yenilmesi yada berabere kalması normaldir. Bunu engellemek için ne yapmalıyım derseniz inanın söylenecek herşey bir sonraki maçta geçerliliğini kaybedebilir.

hp-fm-gs
24.Haziran.2007, 21:10
Abicim tek birşey biliyorum ; eğer galip durumdaysan mentaliteyi azaltmayacaksın. Yoksa sen Juventus olsan, rakibin Ravenna olsa bile sana golleri sıralıyorlar.

Redrum
24.Haziran.2007, 21:10
Teşekkür ederim yorumunuz için. Ya Rizesporla zaten ayda yılda bir gol atıyorum, o maçı da kazanamyınca kötü oluyo:) Adrian Hora 3 maç oynadı 3 maçta da maçın adamı oldu her maç golü, asisti vardı. Sonra ne olduysa artık 5 ay sakatlandı zor durumdayım:)
Oğuz abarttın abi:)

Fıratcan Alçınkaya
24.Haziran.2007, 21:15
2 sw-2dc-2dm yap hayatta gol yemezsin...

ua_anil
24.Haziran.2007, 21:34
Bence yedekte her zaman güçlü bir oyuncun olması lazım.Ben böyle öndeyken sıkıştığım durumlarda yedekte bekleyen ama iyi olan bir oyuncuyu oyuna alıyorum, takım tekrar üstünlüğü ele geçiriyor o zaman...

lampard0644
24.Haziran.2007, 22:40
yani taktik anlayışının öne gectiğin zaman skoru koruyayım diye değiştirme bozma düzeni düşün 10 lu defans yapsan yine o takım gol yer:)Sadece anlayış toplucam hucum veya hucum sa onu normale getir yeter

1myLikeToo
25.Haziran.2007, 00:38
golden sonra oyuncu artık kazandık hissine giriyor tabi ilk dewrede attıysan memnunum dediysen oyunlar iyice fiyaskoya alıyor i$i hmde kondisyon düşüyo karşı rakipde oyuncu değiştiriosa eğer takımın üzerine iyice geliyordur.

Redrum
25.Haziran.2007, 00:46
Arkadaşlar Tactical Theorems and Frameworks '08 e göre, width azaltıp, closing down'ı artırmak işe yararmış..

Trabzonspor
25.Haziran.2007, 01:25
Şimdi Fm'de yer alan bir durum aslında bu işin kaynağını oluşturuyor. Siz taktiklerde değişiklik yaptığınızı söylüyorsunuz. Ancak değişiklik yapmayan arkadaşlarımızda gol attıkları maçlarda problem yaşıyorlar. Dahada açarsam bir maçta 2 veya 3 farkı yakalarsanız takımınız kendiliğinden savunma yapmaya başlıyor. Geriye yaslanıyor ve buda gol yemenize neden oluyor. OYsa siz 2. yarı fark olacağını düşünürken birden maç beraberliğe geliyor bazen yenilginizle sonuçlanıyor yada stress içinde maçı kazanıyorsunuz.

Şimdi bu durumu sizin Rize kariyerinize uyarladığımızda zaten elimizde böyle bir hastalık varken birde Rize gibi mütevazi olan bir takımın farkı yakaladıktan sonra yenilmesi yada berabere kalması normaldir. Bunu engellemek için ne yapmalıyım derseniz inanın söylenecek herşey bir sonraki maçta geçerliliğini kaybedebilir.

burakın soyledıgı hersey dogru bu turnuva maclarında bıle basıma gelıro ve sıfr bu sebepten dolayı cok maclar harcadı takım.buda oyunun bır hatası daha az once baternle ılk yarıyı 2-0 kapadım.ıkıncı yarı sadece bır kademe ofasnsıf yaptım takımı resmen dagıldık 2-2 oldu dk 85 de bende 4-2-4 taktıgıne dondum son dk bır gol attık ve 3-2 aldık buna tam cozum buldum dıyen beri gelsın :D

hp-fm-gs
25.Haziran.2007, 01:31
Arkadaşlar Tactical Theorems and Frameworks '08 e göre, width azaltıp, closing down'ı artırmak işe yararmış..

Yaşadım biliyorum abi o Ravenna olayını. :D

yunusgs
25.Haziran.2007, 02:04
Kendime kontrollü bir taktik yap öne geçince onu kullan.

1965
25.Haziran.2007, 05:49
Anlayış'ı defansif yapma.En azından normal'de kalsın.Zaman geçirme'yi arttır.Pas Tarzı Doğrudan.Genişlik dar olsun.Alan daraltmayı arttır.Defans çizgizi geride.Birde böyle dene bakalım.

Aykan19o3
26.Haziran.2007, 21:59
Devre arası konuşmalarında '' Performansınız Böyle Devam Etmeli '' veya bunun gibi böyle uyarıcı konuşmalar yap..

Redrum
29.Haziran.2007, 01:17
Anlayış'ı defansif yapma.En azından normal'de kalsın.Zaman geçirme'yi arttır.Pas Tarzı Doğrudan.Genişlik dar olsun.Alan daraltmayı arttır.Defans çizgizi geride.Birde böyle dene bakalım.
abi pas doğrudan olunca, insiyatifi onlara vermiş olmaz mıyız? Kısa paslarla kontrol sağlamak gerek. yanlışmıyım?

juanov
29.Haziran.2007, 04:54
ben de ankaragücüyle oynuyorum 10. dakikada galatasaraya karşı öne geçtim ve ard arda 4 gol yedim maç da 5-3 bitti yenildim.Bu bence oyunun bir hatası yani harika oynuyorsunuz golü attığınız gibi 2 tane yiyorsunuz tamam takım geriye yaslanmış olabilir ama bu kadar yaslanamaz öyleki her attıkları gol olmaya başlıyor son dakikalarda gol yeme sorunu için de ben forvetlerden birini(tek forvetse AMC) oyundan çıkarıp sweeper alıyorum oyuna mentaliteyi defansif yapıyorum alan daraltmayı arttırıyorum defans çizgisini geriye alıyorum ve zaman harcamayı maksimum dereceye çıkarıyorum(tabi bu söylediklerimi 80. dakikadan sonra yapıyorum o dakikadan önce sadece zaman harcamayı arttırıyorum)

Redrum
29.Haziran.2007, 19:02
Yahu bu ne dandik bir oyundur. Ankaragücüyle oynuyorum. 1-0 geriye düştüm. Atak yapmaya çalışıyorum, olmuyor. 2-0 oldu. Yine tek tük atak yapıyorum. 3 oldu. 4 oldu. Ben de tık yok o kadar taktik yapıyorum ama herifler gavur gibi saldırıyor, geriye falan yaslanmıyor. Sadece bize mi işler geriye yaslanma? Oyun zor olsun diye saçma olmak mı zorunda????!!

sanalkaos
29.Haziran.2007, 19:06
Yapan gerekenler çok basit. Şunları uygula.

Bir Atak oyuncusu yerine DC sok oyuna. 5 li defasn kur. Sonra Oyun Anlayışını en sola getir yani defansif. Ondan sonra Top Kapma yı Sert Yap.Tempoyu Ortaya Getir. Sıkı Markajı Aktif Et.Kontra Atakı Aktif Et. Yeter.

Redrum
29.Haziran.2007, 19:24
Deneyeceğim kardeş sağolasın.
.
.
.
Birleştirilen Mesaj:
Abi varya dediğini yaptım, üstüne bir de gol attım:) eyvallah sağolasın.

bySilver
29.Haziran.2007, 20:08
vaLLa oLdu mu harbi :D

Redrum
29.Haziran.2007, 20:17
Şahsen sanalkaos'unkini denedim:) Herkes diyo mentality'i elleme, ben sonuna kadar defansif yaptım falan filan.. tabi bu bir maçlık deneyimim bakalım herhalde önümüzde Gs maçı var aynı durum başıma gelebilir:)

XanqaaL
29.Haziran.2007, 20:54
Bende Rizespor'un başındayım. İlk sezonumda bu sorun gerçekten inanılmaz şekilde başıma geliyordu. Hatta bu yüzden 4-5 . bitirebileceğim sezonu 9. bitirmiştim. Fakat 5 sezondur aynı mantaliteyi oynatıyorum ve kesinlikle savunma kurgumu bozumuyorum. 4 lü savunma önünde DMC ile başladığımda eğer gol yemediysem ve işler yolundaysa sadece yorulan oyuncuların yetini değiştiriyorum asla taktiğimi değiştirmiyorum ve maçı rahat kazanıyorum. Bence sende denemelisin.

Redrum
30.Haziran.2007, 02:37
Deniyeceğim. Ayrıca senle başka konularda özelden bir görüşelim:)

Mateja-Burak
02.Temmuz.2007, 20:35
bende hep son dakikalarda gol yiyorum

babba
03.Temmuz.2007, 07:13
bu benimde basıma cok geliyordu şimdi daha nadir oluyor tempoyu sonuna kadar yükseltiyorsun istersen sonuna kadar düşür farketmez time wastingi sonuna kadar yükseltiyorsun rakibin senden çok iyi ise ikili forvet oynuyorsan birini çıkartıp yerine ön libero DMC koyuyorsun sonra zaman gayet hızlı akıyor en fazla bir gol yersin bu taktikle bide maç esnasında sürekli taktik değiştirrirsen böyle sonuçlar olabiliyor