PDA

View Full Version : 4-4-1-1 Multi-Attack

R00T3RR00R
29.Haziran.2007, 19:46
Özellikleri:
-Hızlı Tempolu maçlar oynarsınız. İşler olabildiğince çabuk ve kesin halledilmeye çalışılır.
-Oyun kontrolünü ele geçirirsiniz ve topa daha çok sahip olan taraf siz olursunuz.
-AMC, ve diğer 2 MC oyuncunuz ile orta alanı parsellersiniz.
-Olabildiğince az gol yersiniz.

Oyuncularınız için gereken özellikler:

-Ofansif futbol anlayışı gereği defan çizgisi önde kurulur. Bu sebeple orta alanda çok top kaybetmemeye ve de defans arkasına çok fazla gelmemesini istersiniz. Bu sebeplerden ötürü, pas yüzdesi yüksek orta saha oyuncularına sahip olmanız gerekecek.
-Bekleriniz geriye olabildiğince hızlı dönebilmeli.
-Stoperleriniz topu iyi oyuna sokup, top kontrolü iyi olmalı. Çok hızlı oyuncular olması gerekmez.
-Atakların çoğunu göbekten geliştireceğimiz için kaliteli bir AMC ye sahip olmanız gerekecek. Passing, Creativy, Decision, Composure ve Tecnique için baz almanız gereken en düşük değer 15 olmalı. Eğer bu özelliklere sahip AMCye sahip değilseniz, bu taktiği unutun.
-Sol MC, top rakipteyken DMC olarak görev yapacaktır ve 90 dk. boyunca pres yapmaya ayarlanmıştır. Bu sebeple dayanıklı bir DMC veya MC'yi Sol MCye koymalısınız.
-Sağ MC, yeri geldiğinde AMC gibi davranır. Ofansif gücü yüksek bir orta saha oyuncusu olmalı.
-Forvet; hava toplarında etkili ve bitirci olmalı. Ortalama hız yeterli olucaktır. Çok hızlı olmasına gerek yok.
-Kanat oyuncularınızın Hız, Hızlanma, Top sürme, Özel yetenek(flair) ve Crossing özellikleri yüksek olmalı. Crossing için abartılı bir değer olmaslı şart değil. 13 ve üstü değerler yeterli olucaktır. Diğer özellikler için en az 15'i baz almalısınız.

Taktikten bir Kesit:

http://img210.imageshack.us/img210/4051/adszre8.png

Başarılarım:
-Chelsea ile CL şampiyonluğu,
-Lig 2.liği
-Carling cup şampiyonluğu ve
-FA Cup'da yarı finali

Download:
http://rapidshare.com/files/125804376/4-4-1-1_Multi-Attack.tac.html

ForeverFener
29.Haziran.2007, 22:44
Aga paylaşımın için teşekkürler herşey güzel de.Chelsea'yle lig ikinciligi diyince insan biraz tırsıyor.Çünkü Chelsea gibi bi takımla 2.lik bence kötü...:)

R00T3RR00R
29.Haziran.2007, 23:31
Aga paylaşımın için teşekkürler herşey güzel de.Chelsea'yle lig ikinciligi diyince insan biraz tırsıyor.Çünkü Chelsea gibi bi takımla 2.lik bence kötü...:)

2.lik senin için kötü olabilir ama tek puan farkla kaçırdım onu da. Aleyhime saçma sapan verilen penaltılar ve Lampard'ın kaçırdığı penaltılar yüzünden o da.

deniz.91
30.Haziran.2007, 01:52
Saol paylaşımın için ama ligde şampiyonluk beklerdim

R00T3RR00R
30.Haziran.2007, 02:10
Takım Talimatları:

http://img80.imageshack.us/img80/2394/adszag1.jpg

goosfraba
30.Haziran.2007, 10:02
Lig 2.liğinin yanı sıra bir Şampiyonlar Ligi kupası var. Chelsea ile bu başarılar normal peki güçsüz veya avrupa'da kalburüstü sayılabilecek takımlarda denedin mi hiç?

malatyaspor32
30.Haziran.2007, 16:49
arkadaşlar artık atak futbol tarih oldu bnce tek forvete 5 tane ortasaha arkadan destek verecek ultra defansif mentalitede bol atak oynayacaksın imkansız değil summer cupta dednediğim taktikle oldu..bnce yeni arayışlarınız bu yönde olsun

R00T3RR00R
30.Haziran.2007, 19:59
arkadaşlar artık atak futbol tarih oldu bnce tek forvete 5 tane ortasaha arkadan destek verecek ultra defansif mentalitede bol atak oynayacaksın imkansız değil summer cupta dednediğim taktikle oldu..bnce yeni arayışlarınız bu yönde olsun

Körü Körüne atak futbolu değil. Oradaki bir MC (ben de Essien) ileri çıkmayıp DMC gibi davranıyor. Mantalitesi zaten defansif. Yanındaki MC ise takım mentalitesine bağlı. Yani yeri geldiğinde çift DMC gibi oynuyorsun.

Kaybolus
30.Haziran.2007, 21:46
euro 08 gösterdi ki atak futbol her daim kazandırır sağlam bir defans bloğun varsa..
Deneyeceğim bakalım zayıf bir takımda başarılı olacak mı..

MaTRaKaN
30.Haziran.2007, 23:44
Güçsüz bi takımda denedin mi?

R00T3RR00R
01.Temmuz.2007, 00:52
Güçsüz bi takımda denedin mi?

Bir arkadaş Kayserispor ile UEFA'da yarı final oynamış. Uzun vadeli maratonlar da iyi gitmiyor dedi bana. Bu sebeple ligi 3. bitirebilmiş. Yine de kayseri için iyi bir sonuç. Ama ben güçsüz takımda denemediğim için bilemeyeceğim.

glsavvick
01.Temmuz.2007, 16:20
ben villarealdeyim şu an iyi gidio ama sadece 4 maç yaptım:D 3 galibiyet 1 beraberlik decam edecem bakalım. hem kadromada uygun

R00T3RR00R
02.Temmuz.2007, 05:03
Bu da taktiğin rakip üzerindeki gazabı:

http://img46.imageshack.us/img46/9530/adszeu6.jpg

Crocodile1963
02.Temmuz.2007, 06:18
Teşekkürler arkadaşım FM 08 kariyerimde hep bu dizilişi uygulamıştım. Bence başarılı bir taktik savunmada 4+MC atakta ise 4+MC oynuyorsunuz. Başka bir değişle zaman zaman oyun 5-0-5 e dönüyor.

mustafatih
02.Temmuz.2007, 19:44
cok sert vurmusun lıverpool a bes atmak:s

alp6
04.Temmuz.2007, 08:10
gerçekten sağlam bi taktik uyguladığım maçların nerdeyse hepsini kazandım ellerine sağlık

glsavvick
04.Temmuz.2007, 18:10
güzel taktik ama ben man city ile liverpoola kimz taktiği sayesinde 10 attım hiç yalan söylemiyorum 10-0 yendim man city ile 3. sezon sonu agüero...torres..Jimenez..vaart....kompany..steven taylor gibi adamları almıştım...oyunun save ini verebilirim...kadro süper gerçekten....Banega da var....