PDA

View Full Version : Kalyoncu ; "1 yıllığına gelmedim"

CeNTeR_TR
30.Haziran.2007, 18:21
Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka'nın yeni antrenörü Ayhan Kalyoncu, ''Kulübe 1 yıllığına gelmedim, uzun yıllar çalışmaya geldim'' dedi.

Pınar Karşıyaka'nın daha önce anlaştığı Kalyoncu, Karşıyaka Spor Kulübü'nün Yalı Caddesi'ndeki kulüp binasında törenle sözleşme imzaladı.

Kalyoncu, Pınar Karşıyaka'nın antrenörlük hayatında 4. kulübü olduğunu belirtti.

Karşıyaka camiasını bildiğini, geçen sezonlarda olduğu gibi başarılı bir yıl geçirmeyi hedeflediklerini kaydeden Kalyoncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kısa ve uzun vadeli hedeflerimiz var. Kısa vadede ligi en üst sırada bitirmek istiyoruz. Uzun vadede de Karşıyaka altyapısını yapılandırarak harekete geçireceğiz. Bu lafla kalmayacak, bu konuyla ilgileneceğim. Yönetim de bu düşünceye destek veriyor. Karşıyaka Spor Kulübü'nün 100. yılı olan 2012'ye kadar 6 genç oyuncuyu monte etmeye çalışacağım.''

Karşıyaka'nın bu düşünceyle hedef küçültmediğini ifade eden Kalyoncu, ''Yeni kurulacak takımdan seyirci de zevk alacak ve alkışlayacak. Pınar Karşıyaka'yı basamak olarak kullanmaya gelmedim. Oyuncular da bu düşünceyle Pınar Karşıyaka'nın şampiyonluk hedefi için mücadele edecek. Sözleşmem 1 yıllık ama kulübe 1 yıllığına gelmedim, uzun yıllar çalışmaya geldim'' dedi.

Kalyoncu, Hakan Köseoğlu ve Ömer Kahyaoğlu ile anlaştıklarını, 1 Türk oyuncu ile görüşmeye devam ettiklerini, yabancı oyuncu transferi çalışmalarını da sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Kulüp Basketbol Şubesi Başkanı Mehmet Peköz de Kalyoncu ile bir sezonluk değil uzun yıllar çalışma niyetinde olduklarını, altyapıya verecekleri önemle Pınar Karşıyaka'nın daha başarılı olacağına inandığını ifade etti.

Pınar Karşıyaka Basketbol Altyapı Sorumlusu Ünal Tuncer ise Kalyoncu'nun altyapıya yönelik düşüncelerinin kendilerini sevindirdiğini kaydetti.