PDA

View Full Version : Currentl ability ve Scout rating

anathema
30.Haziran.2007, 20:13
arkadaşlar oyuncuların kalitesini belirlerken scout programlarında Current ability yemi scout rating e mi bakarsınız.current ability si iyi olan oyuncuların yetenekleri iyi olmayabiliyor,bunun sebebi nedir sizce?

dj kolpa
30.Haziran.2007, 21:08
ben pa ya bakıyorum..ama genç olanların...mesela 16-17-18likleri alıyorum.

King_91
30.Haziran.2007, 21:19
yaşı buyuk olanların current ability sine bakıcaksın çünkü fazla gelişmezler 25ten sonra mesela bunu daha da indirebilirsin.20 yaşından alttakilerin potential ability'lerine bakman daha mantıklı olacaktır yani scout rating.çünkü bu oyuncular ileride gelişecekler.
current abilitysi iyi olup kötü oyuncu olmaz ya senin coach'ların judging current ability özelliği düşük ya da onlar gerçekten iyi oyuncu.yani potansiyel vardır.onun için öyle verilmiştir.bi de senin iyi dediğin ca 3 yıldız olmamalı 4 ve daha üstü olanları takıma katmaya çalış

GReeN BeReT
30.Haziran.2007, 21:21
Current ability oyuncunun oyuna başladığı an ki seviyesidir.Potential ability ise oyuncunun performansının zirvesidir.Bir oyuncunun current ability si zamanla gelişir potential ability e erişir.Bu durumdan sonra oyuncunun özellikleri artmaz.Eğer alacağın oyuncuyu uzun vadede düşünüyorsan potential ability e önem vermelisin.1-2 sezon oynatıp yollayacaksan current ability e önem vermelisin.

anathema
30.Haziran.2007, 22:00
teşekkürler..