PDA

View Full Version : açarken karanlık ekranda çok bekleme

ThersoN
30.Haziran.2007, 23:57
sitedeki forma ve kulup logo paketlerini kurdum, şimdi oyunu açarken reklamlar falan geçtikten sonraki karanlık ekranda çok bekliyorum, açılıyor ama baya bekletiyor, hatta forma logo vb. paketler kurdukça bekleme artıyor, normal midir?, çözümü var mıdır?

Selman Ozturk
01.Temmuz.2007, 01:11
sitedeki forma ve kulup logo paketlerini kurdum, şimdi oyunu açarken reklamlar falan geçtikten sonraki karanlık ekranda çok bekliyorum, açılıyor ama baya bekletiyor, hatta forma logo vb. paketler kurdukça bekleme artıyor, normal midir?, çözümü var mıdır?

Yigit oyle tahmin ediyorum ki bilgisayarinin sisteminden kaynaklanan bir problem. Buna en buyuk etmen olarak ise RAM'i gosterebilirim.Sistem ozelliklerini yazarsan daha kesin bir yorum yapabilirim. Goruntu paketleri elbette etkileyebilir ancak bunun etkisini "farenin deveyi yavaslatma cabasi" olarak ornekleyebiliriz. Ozetle baslica problem olarak RAM yetersiz gelebilir diyorum. Cozumu ise en yakin bilgisayarcidan RAM satin almak...

ThersoN
01.Temmuz.2007, 02:46
Sağolasın Selman Abi, zaten ram ile ilgili bir sorunum hep var, 512+256 mb var bende, ayrıca bazen oyunu oynarken Eboostr programını kullanıyorum.. Fakat paketleri yükleyince birden böyle olması kafamı karıştırdı, yoksa ram ile ilgili sorunum her zaman var :) ilgilendiğin için teşekkür ederim..

QaaN-07
01.Temmuz.2007, 03:16
bende de bu sorun vardı
yeni bilgisayar aldım
eski bilgisayarımın rami 256 idi bunu 2 gb
ve bu sorun tamamen halloldu
Selman abinin dediği gibi sistem özellikleri öile ilgili bir soru

zemlinskis
01.Temmuz.2007, 03:17
ram ini yükseltmeye bak

Selman Ozturk
01.Temmuz.2007, 06:30
Sağolasın Selman Abi, zaten ram ile ilgili bir sorunum hep var, 512+256 mb var bende, ayrıca bazen oyunu oynarken Eboostr programını kullanıyorum.. Fakat paketleri yükleyince birden böyle olması kafamı karıştırdı, yoksa ram ile ilgili sorunum her zaman var :) ilgilendiğin için teşekkür ederim..

Esasinda cok da yetersiz degil RAM ancak 1 GB'dan asagisi sorun cikarabiliyor. Bir de su var: RAM'lerin biri DDR 2 digeri DDR ise senkronize calismada sorun cikarabiliyorlar ve tam verim alinamiyor.

DisCo
02.Temmuz.2007, 18:11
Oyun dosyaları ile çok oynadığınız zaman veya oyuna yeni paketler yüklediğinizde bu sorunla karşılaşabiliyorsunuz. Mesela sorunsuz şekilde oyunu oynarken fms dosyalarını açıp kurcalamıştım ve o günden sonra siyah ekranda bekliyordum. Oyunu silip yeniden kurarsanız sorun çözülecektir diye düşünüyorum.

sanalkaos
02.Temmuz.2007, 22:00
Sorun tamamen donanımda.
Sayın Selman Beyin söylediği gibi RAM lerde uyumsuzluklar olabiliryor...