PDA

View Full Version : Fatih Terim 2012'ye Kadar Milli Takım'da

Ouzy
01.Temmuz.2007, 23:18
İmparator Fatih Terim, canımız ciğerimiz NTV'de yazan son dakika haberine göre 2012'ye kadar bizimle.:)

İtalya liginde ikinci, üçüncü sınıf takımlarda dolaşacağına çok doğru bir seçim yaptı.

Hayırlı olsun.

guarin14
01.Temmuz.2007, 23:21
çok iyi bir karar istikrar çok önemli

Ouzy
01.Temmuz.2007, 23:23
Fatih Terim'in tek sorunu egosu. Eğer egosunu bir kenara bırakabilirse gittiği her takımda başarılı olur.

anilton
01.Temmuz.2007, 23:24
Son derece doğru bir karar.Bravo federasyon...

Jesus_FB
01.Temmuz.2007, 23:26
En doğrusu buydu tebrikler federasyon

Nedvedmania
01.Temmuz.2007, 23:33
Böyle olacağı belliydi zaten En iyisi yapıldı

RaSenGan
01.Temmuz.2007, 23:38
Federasyon iyi iş yapmış.Terim'le biz Dünya'yı titretiriz (:

ThersoN
01.Temmuz.2007, 23:43
bence de dogru karar böyle olması milli takım için çok iyi oldu zira yerine gelecek adam düşünemiyordum, bi de onun yaratacağı kaos var, böylesi çok daha iyi

Sirius James
01.Temmuz.2007, 23:48
Üzüldüm...

bursa_mc
01.Temmuz.2007, 23:56
Hayırlısı olsun..

El Comandante
02.Temmuz.2007, 00:09
Fatih Terim yönetiminde cok iyi top oynadigimiz söylenemez,bu sampiyonada sans yanimizdaydi,iyi futbol oynamadik(Almanya ve bazi maclarin son dakikalari haric)ama futbolcular iyi motive olmuslardi Fatih Terim tarafindan.Bu turnuvadaki basarimizin sirri bu zaten.Kaybetmeme istegi,hirs,inanc ... Bu yönden Fatih Terim basarilidir,Milli takima kazanma ruhunu asilamistir.Ama gerek oyuncu secimlerinde gerek taktik secimlerinde basarisiz oldugu alanen ortadadir.Eger düzgün bir kadro ile gelseydik Sampiyonaya bence daha basarili olurduk.

Ayrica mactan hemen sonra istifa etmesi isin sov kismiydi,bunu kimse inkar etmesin.

Dilegim küstürdügü yildizlarla barismasi,onlarin gönlünü almasi ve 2010 icin düzgün bir kadro hazirlamasi.

Sirius James
02.Temmuz.2007, 00:22
Ben görüşümü söylemekte özgürüm sanırım. Kimsenin beni yargılayabileceğini sanmıyorum. Bana göre Fatih terim teknik-taktik konularda başarısız. Ha motivasyon konusunda iyidir ona bir şey demiyorum, ama bence şansla geldik yarı finale.

PesimiSTyLa
02.Temmuz.2007, 00:24
Şov kısmını falan geçin hikaye onlar. Fatih Terim'in bunlara ihtiyacı yok bi kere. Boşuna şampiyonanın en iyi teknik direktörü secilmedi.

Devam etmesi en iyisi oldu. Bıraksaydı sanki daha iyisi mi gelecekti? Hayır.

Cyzio
02.Temmuz.2007, 01:27
Fatih Terim yönetiminde cok iyi top oynadigimiz söylenemez,bu sampiyonada sans yanimizdaydi,iyi futbol oynamadik(Almanya ve bazi maclarin son dakikalari haric)ama futbolcular iyi motive olmuslardi Fatih Terim tarafindan.Bu turnuvadaki basarimizin sirri bu zaten.Kaybetmeme istegi,hirs,inanc ... Bu yönden Fatih Terim basarilidir,Milli takima kazanma ruhunu asilamistir.Ama gerek oyuncu secimlerinde gerek taktik secimlerinde basarisiz oldugu alanen ortadadir.Eger düzgün bir kadro ile gelseydik Sampiyonaya bence daha basarili olurduk.

Ayrica mactan hemen sonra istifa etmesi isin sov kismiydi,bunu kimse inkar etmesin.

Dilegim küstürdügü yildizlarla barismasi,onlarin gönlünü almasi ve 2010 icin düzgün bir kadro hazirlamasi.

Tamamen katılıyorum ancak bu temennilerin gerçekleşme ihtimaline az buluyorum.Huylu huyundan vazgeçmez..

eGowiCh
02.Temmuz.2007, 01:48

Virgülüne kadar katılıyorum, muhteşem yorumlamışsın ;)

Terim ile devam kararına üzüldüm açıkçası, maaşı da artmış %100, yıllık 3,4 milyon YTL, ayda 284 bin YTL alacakmış, fazla bir maaş, bence haketmiyor.

Terim resmen şov yaptı, güven tazelemek için böyle bir girişim yapması doğru değildi. Soyunma odasında gidiyorum deyip de sonra gitmemek şovunun kanıtı oldu. Avrupa'dan teklif almadığı da ortaya çıktı bana göre, eğer teklif alsa kesin giderdi.

Terim ile bundan sonra ne yapacağız, çok merak ediyorum. Bir kere Yıldıray gibi bir oyuncuyu kaybettik, Terim varsa ben yokum dedi, bir daha gelmez. Halil Altıntop, İbrahim Kaş, Mehmet Topuz gibi isimler de çağrılmaları durumunda aflarını isteyeceklermiş, spor yazarlarının öyle bir görüşü var. Bu turnuvaya hakettiği halde çağrılmayanları tekrar takıma kazandırmamız çok zor görünüyor, Terim olduğu sürece kolay kolay gelmezler artık.

Motivasyon konusunda dünyanın en iyi teknik direktörü Terim olabilir ama teknik-taktik anlamda yeterli olduğunu düşünmüyorum, ama dediğim gibi motivasyon açısından bir numara, zaten başarılı olmamızı sağlayan da buydu.

Hayırlısı olsun, umarım hayırlı olur, eğer başarısız sonuçlar alıp da Terim'i kovmaya kalkarsak inanılmaz bir tazminat ödemek zorunda kalacağız, 3.4 milyon YTL'den 4 yıllık tazminat, 13.6 milyon YTL, o zaman çok kötü olur.

eXcitinG
02.Temmuz.2007, 01:52
Çok doğru bir karar. HayırLı oLacağından şüphemiz yok.

Lionel Andres Messi
02.Temmuz.2007, 02:11
yine çok eleştirilecek yerden yere vurulacak bekleyin ve görün diyorum...

hiç o kadar sevinmedim ben.yerine de gelcek adam yok ki!

MeMo
02.Temmuz.2007, 02:13
Terim eleştrilerine katılıyorum ama daha iyisi yok malesef en iyisi devam gibi gözüküyor.

Jesus_FB
02.Temmuz.2007, 02:40
Virgülüne kadar katılıyorum, muhteşem yorumlamışsın ;)

Terim ile devam kararına üzüldüm açıkçası, maaşı da artmış %100, yıllık 3,4 milyon YTL, ayda 284 bin YTL alacakmış, fazla bir maaş, bence haketmiyor.

Terim resmen şov yaptı, güven tazelemek için böyle bir girişim yapması doğru değildi. Soyunma odasında gidiyorum deyip de sonra gitmemek şovunun kanıtı oldu. Avrupa'dan teklif almadığı da ortaya çıktı bana göre, eğer teklif alsa kesin giderdi.

Terim ile bundan sonra ne yapacağız, çok merak ediyorum. Bir kere Yıldıray gibi bir oyuncuyu kaybettik, Terim varsa ben yokum dedi, bir daha gelmez. Halil Altıntop, İbrahim Kaş, Mehmet Topuz gibi isimler de çağrılmaları durumunda aflarını isteyeceklermiş, spor yazarlarının öyle bir görüşü var. Bu turnuvaya hakettiği halde çağrılmayanları tekrar takıma kazandırmamız çok zor görünüyor, Terim olduğu sürece kolay kolay gelmezler artık.

Motivasyon konusunda dünyanın en iyi teknik direktörü Terim olabilir ama teknik-taktik anlamda yeterli olduğunu düşünmüyorum, ama dediğim gibi motivasyon açısından bir numara, zaten başarılı olmamızı sağlayan da buydu.

Hayırlısı olsun, umarım hayırlı olur, eğer başarısız sonuçlar alıp da Terim'i kovmaya kalkarsak inanılmaz bir tazminat ödemek zorunda kalacağız, 3.4 milyon YTL'den 4 yıllık tazminat, 13.6 milyon YTL, o zaman çok kötü olur.

Adamı sevmiyor olduğun her cümlenden o kadar bellki. Bir kere sanane aldığı paradan. Elin Aragones'i 4 milyon dolar alıcak F.T 3.4 milyon ytl almayı haketmedimi?

Veda konuşması yaparak şov yaptı diyorsun. Asıl şovu yarı final maçında oynattığı futbol ve şampiyona boyunca takıma yansıttığı hırs, istek, azim ile yapmadımı. Bütün ingiliz medyası ve bir çok avrupataki takım bizi hayranlıkla izledi ama size yine yetmiyor.

Yıldıray demişsin. Yıldıray 2002 dünya kupasından sonra milli takım için ne yaptı? Milli takım bu eğer bir oyuncu çağrılırda takımdan affını isterse bu teknik direktörün değil oyuncunun ayıbıdır. Kadro 27 kişiydi 23'e düşmek zorundaydı yollayacağı her oyuncu böyle küsecekse o zaman zaten hiç giymesin o kutsal formayı. Bizi istemeyeni biz neden istiyoruz?

Bir insanı sevmiyor olabilirsin onu takımında görmekte istemiyor olabilirsin ama unutma bu Milli takımdır ne Fenerbahçe'dir ne Beşiktaş'tır yorum yazarken iki kere üç kere düşünmek gerekir.

anilton
02.Temmuz.2007, 03:34
F.Terim'i kadroya almadığı ve gönderdiği oyuncular yüzünden eleştirmek ne kadar mantıklı?Adam başarılı oldu mu?Oldu,hemde fazlasıyla.Demek ki seçimleri doğruymuş.Bütün dünya Türkiye diyor,F.Terim diyor başka bir şey demiyor,biz ise hala gitmesi gerektiğini düşünüyoruz....

F.Terim gibi antrenör nasip olmaz herkese,değerini bilmeliyiz.Türkiye'nin en büyük teknik direktörüdür kendisi,gerek yakaladığı başarılar gerek kariyer anlamında diğer teknik direktörlerin çok üstünde.Bu jenerasyonu o kurdu,devamınıda onun getirmesi en sağlıklısı.Hiddink yıllık 6 milyon euro alıyor,turnuvada aynı başarıyı elde etmiş bir F.Terim neden o kadar almasın?Federasyon ilede son derece uyumlular,bundan iyisi şamda kayısı...

Fernando Gago
02.Temmuz.2007, 03:45
Maaşta ikiye katlanmış heralde tvde öle birşey gördüm , Milli takım son maç hariç top mop oynamadı ama Terim'in başarısı söz ardı edilemez 2010 Dünya Kupası'na da Terim ile girmek iyi olur zaten pekte alternatifimiz yok

remake
02.Temmuz.2007, 04:11
Adam gibi kadro cagirsaydi Ispanya ile final oynardik. Kimse kusura bakmasin ama biz yari finale futbol oynayarak gelmedik. Gaz ile, sans ile, 70 milyonun dualari ile geldik. Terim ne aldigi milyonlari ne de bulundugu koltugu hakkediyor.

Ouzy
02.Temmuz.2007, 05:01
Adamı sevmiyor olduğun her cümlenden o kadar bellki. Bir kere sanane aldığı paradan. Elin Aragones'i 4 milyon dolar alıcak F.T 3.4 milyon ytl almayı haketmedimi?

Veda konuşması yaparak şov yaptı diyorsun. Asıl şovu yarı final maçında oynattığı futbol ve şampiyona boyunca takıma yansıttığı hırs, istek, azim ile yapmadımı. Bütün ingiliz medyası ve bir çok avrupataki takım bizi hayranlıkla izledi ama size yine yetmiyor.

Yıldıray demişsin. Yıldıray 2002 dünya kupasından sonra milli takım için ne yaptı? Milli takım bu eğer bir oyuncu çağrılırda takımdan affını isterse bu teknik direktörün değil oyuncunun ayıbıdır. Kadro 27 kişiydi 23'e düşmek zorundaydı yollayacağı her oyuncu böyle küsecekse o zaman zaten hiç giymesin o kutsal formayı. Bizi istemeyeni biz neden istiyoruz?

Bir insanı sevmiyor olabilirsin onu takımında görmekte istemiyor olabilirsin ama unutma bu Milli takımdır ne Fenerbahçe'dir ne Beşiktaş'tır yorum yazarken iki kere üç kere düşünmek gerekir.
Bizim milletimiz böyle işte. Kimsenin yaptığını beğenmez, herkes herkese akıl verir ama bilmez ki (!) o adam buraya neler yaşayarak gelmiş. Futbolculuk tecrübesi + aylarca süren teknik direktörlük kursu (pro-lisans için 2-3 sene altyapı da çalışma zorunluluğu var galiba ama Terim'e denk gelmemiştir) + çok önemli insanların yanında yardımcılıktan oluşan bilgi, birikim + Türkiye ile 96 serüveni, Galatasaray ile maceraları ve bunlardan doğan tecrübe, bilgi, birikim + teknik direktörlük yeteneği, zekası = Fatih Terim

Biz böyle bir insana ve de insanlara haddimizi aşmayarak tavsiyelerde bulunabiliriz ama "Bu ne biçim teknik direktör?" gibi laflar kullanırsanız insanlar size "Onun böyle bir geçmişi var, senin neyin var? Nasıl bu kadar iddiali konuşabiliyorsun?" diye sorarlar ama tabii büyük bir ihtimal karşınızdaki adam da "Tabii ya, X teknik direktör falan değil." dediği için böyleyiz işte. Herkes herkese akıl versin "O da hiçbir işi beceremez zaten" desin, mutlu mesut (!) yaşayalım işte böyle...

Bu arada Almanya maçıyla buraya kadar şansımızla gelmediğimizi ispatladık ama hâlâ bazı insanlar bunun tersini düşünebilir tabii. Terim'in sevmeyeni çok, ne de olsa.

GeNç KaRTaL
02.Temmuz.2007, 05:11
Ne sevindin ne üzüldüm.Ama istikrar adına devam etmesii iyi oldu diye düşünüyorum.Eğer bu turnuvada yaptığı oyuncu seçimleri hatasından pay çıkarırsa ve Avrupa Şampiyonası'nda oynadığımız sistemi milli takıma oturtursa tekrar başarılı olur diye düşünüyorum.

Universal
02.Temmuz.2007, 05:46
Fatih Terim'in dediğim dedik biryapısı var. Bu yapısından dolayı sevmiyorum. Bazı oyuncu seçimlerinde va taktiklerde inat yapıyor. Bu inatı sayesinde zararlı çıkıyoruz.

Uzun süre maç yönetmemesi turnuvada Türkiye'nin kötü başlamasına neden oldu. Portekiz maçı ile gitmesi gerektiğnii düşündüğümüz Fatih Terim, her maç üstüne koyarak Terim gibi olmaya başardı ve gönüllerimizi bir kez daha fetetti.

Türk Teknik Drektörler içinde en iyi teknik drektör olduğu için Fatih Terim'in kalmasını istiyorum. Ondan iyisi gelmediği sürece takımda kalmasını istiyorum. Umarım sırf kendi bildiklerini uygulamaz ve doğrusu neyse onu uygular ve Türkiye'yi Dünya Kupasında başarı yakalamasını sağlar.

Sekopej
02.Temmuz.2007, 05:52
Elinde 14 kişi var ve 2'si kaleci. Almanya maçını kimse iyi motive etti, gaz verdi de iyi oynadık demesin. O maçta gördük Terim'in elinde kalan oyuncuları ne kadar iyi kullanıp oyun olarak Almanya'yı durdurduğunu.

Hakan Şükür'ü alsa, Yıldıray'ı Halil'i göndermese biz final oynarız mı diyecektik? Hayır. Yani bu başarı beklenmiyordu. Üstelik destek olma zamanında herkes O'na köstek olmakla meşguldü. O ne yaptı, çıktı yarı final oynattı takıma, üstelik size göre eksik takıma, Yıldıray'sız, Halil'siz takıma.

Terim kalmalı, gitmesi ortalığı daha çok karıştırırdı. Şimdi hem O'nun kendisine aşırı güveni var hem de takımın. Bu başarıdan daha iyisini de şu aşamada sadece Terim yapabilir.

Aykan19o3
02.Temmuz.2007, 08:16
Ben baya sevindim hele 2010 Dünya Kupasını alırsak o zaman 2020'ye kadar uzatırlar kontratı :)

remake
02.Temmuz.2007, 09:15
Ben baya sevindim hele 2010 Dünya Kupasını alırsak o zaman 2020'ye kadar uzatırlar kontratı :)

Devletin topladigi vergiler de yetmez o zaman IMF'den borc alinir Senyor Terim'in maasini odemek icin. Zaten IMF hep bize calisiyor biliyorsunuz. :D

hp-fm-gs
02.Temmuz.2007, 09:23
Adam avrupanın en iyisi oldu, şova ihtiyacı mı var onun ?

Almanya maçında herşeye rağmen takır takır top oynattı takıma, hırsıyla azimyle beğenileri topladı yine. Başka kim yapabilirdi bunu ? Herkes hatalı olabilir, ama Sinyor saha da yaptıklarıyla bunları unutturdu bize.

Güven geldi takıma, bir hırs ve inanç aşıladı takıma. Şimdi hem O'nun için hem bizim için en iyisi oldu. Daha çok şeyler yaşatacak bize. Helal olsun Terim !

Daha iyisini yapacak varsa, buyursun yapsın.

eGowiCh
02.Temmuz.2007, 11:18

Nasıl banane aldığı paradan? Adam benim paramla yaşıyor, nasıl banane? Elin Aragones'i dediğin adamın parasını Fenerbahçe ödeyecek bu sene, devlet ödemeyecek.

Veda konuşması tamamen şov. Gitmeyeceksen neden soyunma odasında öyle konuşma yapıyorsun? Orada bütün gündemi değiştirdi, Almanya'ya karşı oynadığımız iyi futbol adeta gölgede kaldı, futboldan çok Terim'in gidip gitmeyeceği konuşuldu.

Yıldıray o tarihten sonra bir şey yapmamışsa, bu asla yapmayacağı anlamına gelmez, kalitesiyle kadroda bulunmalıydı.

Ben milli takımın menfaatini düşünüyorum zaten, takımımı değil.

Bizim milletimiz ne yazık ki böyle, skora bakıyor, tabelaya bakıyor, eğer gerçekten böyle olmasaydı gerçeği görürdü milletimiz. Portekiz maçından sonra yerden yere vurulan Terim birden baştacı oldu.

Eğer o son dakika golleri, mucizeler olmasaydı yapacağınız yorumlar da böyle olacak mıydı acaba? Terim'i öve öve bitirebilecek miydiniz, yoksa gitsin mi diyecektiniz? Yoksa kadro seçimlerini mi eleştirecektiniz?

Ben herkesten farklı olarak, sonuca bakmayarak, geleceğe bakıyorum, şimdiye bakıyorum ve Terim'in sonuç olarak başarılı olduğunu ama umut vermediğini, iyi futbol oynatmadığını, kadro seçimlerinde adaletli olmadığını ve son derece antipatik ve sevimsiz bulduğumu, o görevde bulunan birine yakışmayan tavırlar sergilediğini düşünüyorum.

Terim biraz mütevazi, saygılı olsaydı, belki de ben ve benim gibiler de Terim'i sevecek, saygı duyacaktı, ama adam her fırsatta medyaya fırça atıyor, sürekli saldırgan ve antipatik bir tavır sergiliyor. Zico da başarısız oldu Fenerbahçe'de mesela, ama adamı yerden yere vurmuyoruz, neden, çünkü sempatikti ve düzgün bir adamdı.

F.Terim'i kadroya almadığı ve gönderdiği oyuncular yüzünden eleştirmek ne kadar mantıklı?Adam başarılı oldu mu?Oldu,hemde fazlasıyla.Demek ki seçimleri doğruymuş.Bütün dünya Türkiye diyor,F.Terim diyor başka bir şey demiyor,biz ise hala gitmesi gerektiğini düşünüyoruz....

F.Terim gibi antrenör nasip olmaz herkese,değerini bilmeliyiz.Türkiye'nin en büyük teknik direktörüdür kendisi,gerek yakaladığı başarılar gerek kariyer anlamında diğer teknik direktörlerin çok üstünde.Bu jenerasyonu o kurdu,devamınıda onun getirmesi en sağlıklısı.Hiddink yıllık 6 milyon euro alıyor,turnuvada aynı başarıyı elde etmiş bir F.Terim neden o kadar almasın?Federasyon ilede son derece uyumlular,bundan iyisi şamda kayısı...

Bütün dünya oynadığımız iyi futboldan değil, mucizelerden dolayı Türkiye diyor. Bu farkı ayırt etmeli. Seçimleri çok doğru olsaydı eğer, Almanya maçına 14 kişi yerine 23 kişi çıkardık, tıpkı Almanya, İspanya gibi.

Hiddink 6 milyon Euro alıyor da, bir düşünmek lazım, bu adam hangi ülkenin teknik direktörü? Türkiye gibi ekonomik anlamda ciddi sorunlar yaşayan bir ülkenin antrenörü mü, yoksa ekonomik anlamda süper olan, petrol zengini Rusya'nın antrenörü mü? Türkiye'de elektrik zammı, enerji zammı derken millet belini doğrultamazken, aç yatarken, Terim'in o kadar yüksek maaş alması doğru mudur? Genelkurmay Başkanı'ndan, Cumhurbaşkanı'ndan, Başbakan'dan yüksek maaş alması doğru mudur?

Adam gibi kadro cagirsaydi Ispanya ile final oynardik. Kimse kusura bakmasin ama biz yari finale futbol oynayarak gelmedik. Gaz ile, sans ile, 70 milyonun dualari ile geldik. Terim ne aldigi milyonlari ne de bulundugu koltugu hakkediyor.

Hele şükür benim gibi düşünen birisi çıktı, katılıyorum.

garydelgadov
02.Temmuz.2007, 12:32
bu haberden korkuyordum maaLesef geLdi
eger 2010 eLemeLerinde FUTBOLCULARDA bu hırsı göremezsek gidemeyiz zaten
oLayın sadece futboLcuLarda bittigini söyLeyebiLdimmi ?

Ouzy
03.Temmuz.2007, 02:13
Hele şükür benim gibi düşünen birisi çıktı, katılıyorum.
Şansa bak 3 maç ta da bizim yanımızda oldu(!)

Almanya maçında da şans ile iyi oynadık galiba.

PesimiSTyLa
03.Temmuz.2007, 07:01
Birsey soracagım, bilmedigimden soruyorum; onun için bilen biri cevaplarsa sevinirim. TFF nin kasasıyla devletin kasası aynı mı ? Yani Euro2008 de kazandıgımız paralar devletin cebine mi; yoksa TFF nin cebine mi girdi ?

TR.CaPTaiN
03.Temmuz.2007, 07:42
TFF özerk bir kuruluş. Geliri de gideri de kendine ait.

uğuray1907
03.Temmuz.2007, 07:50
yani bu demek oluyorki fatih terim bizim paramızı yemiyor benim vergimle almıyor o maaşı.ama hakkaten fazla o maaş.hakettimi etmedimi orası karışık.zaten birbirinizi yemişsiniz bu konu yüzünden :) ben kendi yorumumu yapiyim.fatih terim gerçekten motive konusunda rakipsiz o konuda hayranım.ama diğer bilgilerini bilemicem.en azından o bilgilerini bu turnuvada pek kullanmadı.artık önümüze bakıcaz 2010 da başarılı olamassak o zaman tam anlamıyla şans dersiniz şuanki başarımıza.bakıp görücez artık fatih ne kadar başarılı.unutmayın 2002 de de şenol güneşi baş tacı etmiştik ama sonraki elemelerde başarılı olamayınca şutlanmıştı ve başarıyı şenol güneş getirdi dememişti kimse.şuan adını duyan varmı şenol un??? fatih terimde buna benzeyebilir ama tam terside olabilir.temennimiz tam tersi olmasından.

PesimiSTyLa
03.Temmuz.2007, 07:56
TFF özerk bir kuruluş. Geliri de gideri de kendine ait.

Anladım kaptan. O zaman maaşına da kimse karışamaz.

Ouzy
03.Temmuz.2007, 08:00
Bir golf federasyonu bile parasını devkete vermez/veremez, herkes kendi harcar parasını.

eGowiCh
03.Temmuz.2007, 10:43
Fatih Terim'in maaşının içinde vatandaşın verdiği vergiler var. TFF istediği kadar özerk bir kuruluş olsun, özerk olması devletten maddi destek almayacağı anlamına gelmez. Özerk olması sadece "bir kamu kuruluşunun, devletin merkezi iktidarının müdahalelerine uğramadan, kendi işlerini yönetebilmesini sağlayan yetki ve kurumlarla donatılmış olma" durumunu ifade eder.
Kısacası özerklik, bir kurum ya da kuruluşu dış etki ya da baskılardan (örn. siyasal etki ve baskılardan) korumak için tanınmakta ve böylece özerk bir kurum, kendine düşen görevi “gereği gibi” yerine getirmiş olmaktadır.

TFF'nin 285 bin YTL'lik maaşı gerçekten komedi, Türkiye'de enflasyon oranı %100 mü arttı da Terim'in maaşına %100 zam yapıldı? 2010'da başarılı olursak eğer Terim ile, 500 bin YTL olur ayda maaşı, ne de iyi olur değil mi? :)

kareem1987
03.Temmuz.2007, 11:51
bencede istikrar çok önemli.terim'den her sene iyi birşeyler göremeyiz.başlangıcı iyi değildi.şansla geldik çeyrek finale.sadece orda iyi oynadık yenildik.
aldığı maaşa gelince şahsen o kadar parayı kabul etmem ben.abartı olmuş yüzde yüz zam.doğru değil o kadar para alması.
yıldıray'ı geçtim ama inşallah diğer oyuncular küsmez.halil mehmet topuz filan.
SAYGILAR

PesimiSTyLa
03.Temmuz.2007, 19:23
Valla küsen oyuncu bu ülkeye lazım degil.

uğuray1907
03.Temmuz.2007, 20:36
gidene bay bay gelene hay hay :D